NASA pripúšťa, že zmenu klímy spôsobuje obežná dráha Zeme, nie fosílne palivá

Print Friendly, PDF & Email

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

Už viac ako 60 rokov Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vie, že zmeny, ktoré sa odohrávajú v planetárnych modeloch počasia, sú úplne prirodzenénormálne.

Kozmická agentúra sa však z nejakého nepochopiteľného dôvodu rozhodla nechať pretrvávať a šíriť vytvorený hoax o globálnej hrozbe klimatických zmien spôsobených ľudskou činnosťou.

Čo vlastne už dávno NASA zistila

Aby sme boli presní, bolo to v roku 1958, keď NASA prvýkrát spozorovala zmeny v obežnej dráhe Zeme okolo Slnka, spolu so zmenami sklonu zemskej osi. Obe tieto pozorovania sú zodpovedné za to, čo dnešní klimatológovia nazývajú „otepľovaním“ (alebo v závislosti na ich agende „zmenou klímy“ – keďže niekde dochádza aj k ochladzovaniu).

Povedané inak, planétu žiadnym spôsobom ani formou neprehrievajú ani neochladzujú ľudia tým, že jazdia na SUV alebo jedia hovädzinu.

NASA to však doteraz neuviedla na správnu mieru a rozhodla sa radšej sedieť ticho v úzadí a prizerať sa tomu, ako sa (pseudo)liberáli a eko-alarmisti vzrušujú nad svetom, ktorý kvôli nadmernému množstvu dobytka či plastových slamiek do 12 rokov zrejme skončí.

V roku 2000 NASA vlastne na svojej webovej stránke Earth Observatory zverejnila informácie o Milankovičovej klimatickej teórii, prezradiac, že planéta sa v skutočnosti mení kvôli vonkajším faktorom, ktoré s ľudskou činnosťou absolútne nesúvisia.

Táto informácia sa však ani po 19 rokoch k mainstreamu nedostala, čo je dôvod, prečo teraz nepríčetní, klímou posadnutí „progresivisti“ začali tvrdiť, že nám v skutočnosti zostáva len 18 mesiacov, než planéta zahynie kvôli nadmernému množstvu oxidu uhličitého (CO2).

Aká je vlastne pravda o zmene klímy?

Pravda sa však oveľa viac podobá tomu, čo predložil srbský astrofyzik, Milutin Milankovič, po ktorom je pomenovaná Milankovičova (klimatická) teória.

Jeho teória dokazuje, že najväčší vplyv na meniace sa modely klímy na Zemi majú výkyvy slnečného žiarenia v závislosti od ročných období a zemepisnej šírky, dopadajúceho na Zem rozdielnymi spôsobmi a v rozdielnych časoch.

Vysvetliť to pomáhajú dva nižšie priložené obrázky (od Roberta Simmona, z Goddardovho kozmického letového centra NASA).

Prvý ukazuje Zem na obežnej dráhe s excentricitou (vychýlením) blízkej nule a druhý na obežnej dráhe s excentricitou 0,07.

Táto zmena obežnej dráhy je zobrazená excentrickým, oválnym tvarom na druhom obrázku, ktorý bol zámerne zveličený kvôli lepšiemu pochopeniu (excentricita 5). Znázorňuje masívnu zmenu vzdialenosti, ku ktorej dochádza medzi Zemou a Slnkom v závislosti od toho, či je v perihéliu alebo aféliu.

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

„Ešte aj pri maximálnej excentricite obežnej dráhy Zeme – 0,07 – by bolo nemožné ukázať výsledok na webovej stránke,“ uvádza rozhlasový program Hal Turner Radio Show.

„Napriek tomu, pri súčasnej excentricite 0,017 je v perihéliu Zem k Slnku o 5 miliónov kilometrov bližšie než v aféliu (čiže asi 3% priemernej vzdialenosti)“

Viac súvisiacich správ o klimatickej zmene a globálnom otepľovaní z nezávislého pohľadu, ktorý nie je ovplyvňovaný žiadnym establišmentom, nájdete na ClimateScienceNews.com.

Najzávažnejším faktorom ovplyvňujúcim zemskú klímu je SLNKO

Čo sa týka sklonu zemskej osi, či jeho zmeny, dva ďalšie obrázky (od Roberta Simmona z NASA) ukazujú, do akej miery sa môže Zem vychyľovať vo svojej osi, ako aj v smere svojej rotácie.

Pri vyšších nakloneniach sa ročné obdobia na Zemi stávajú oveľa extrémnejšie, zatiaľ čo pri nižších náklonoch oveľa miernejšími.

Podobná situácia existuje u osi zemskej rotácie, ktorá v závislosti od toho, ktorá pologuľa smeruje počas perihélia k Slnku, môže veľmi ovplyvňovať sezónne extrémy medzi oboma pologuľami.

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

Na základe týchto rôznych premenných dokázal Milankovič prísť s komplexným matematickým modelom, ktorý dokáže spätne v čase počítať teploty povrchu Zeme.

A záver je prostý: Klíma na Zemi sa menila vždy a v stave neustálej zmeny vôbec nie je vinou nás ako ľudských bytostí.

Keď Milankovič prvýkrát prišiel so svojím modelom, bol tento takmer pol storočia ignorovaný.

V roku 1976 potom štúdia uverejnená v časopise Science potvrdila, že Milankovičova teória je vlastne presná a že skutočne korešponduje s rôznymi obdobiami klimatických zmien, ku ktorým dochádzalo v priebehu histórie.

Tieto cykly trvajú aj stovky či tisíce rokov, preto je zavádzajúce tvrdenie eko-alarmistov, že súčasné teploty sú najvyššie odkedy sa merajú. Totižto, ony sa nemerajú dosť dlho na zachytenie celého cyklu. Teploty sa začali sa merať v dobe, keď sme sa nachádzali na úseku narastajúcej krivky, ktorá však je len časťou cyklu. Obraz o celom cykle tak uvedeným štatistikám uniká.

V roku 1982, šesť rokov po uverejnení tejto štúdie, prijala Milankovičovu teóriu za pravdivú Národná rada pre výskum Národnej akadémie vied USA, vyhlásiac, že:

„… orbitálne odchýlky zostávajú najdôkladnejšie preskúmaným mechanizmom klimatických zmien v časových rozpätiach desiatok tisíc rokov a zatiaľ najjasnejším prípadom priameho vplyvu meniaceho sa slnečného žiarenia na dolnú atmosféru Zeme.“

Keby sme to všetko mali zhrnúť do jednej jednoduchej vety, bola by to táto: Najzávažnejším faktorom ovplyvňujúcim zemskú klímu je Slnko. Bodka.

Klimatické podmienky sa v každom danom čase budú dramaticky líšiť v závislosti od postavenia Zeme voči Slnku, a to dokonca bude vytvárať drastické abnormality vymykajúce sa všetkému, čo si ľudia mysleli, že o fungovaní Zeme vedia.

Namiesto toho však, aby prijali túto pravdu, trvajú dnešní „klimatológovia“ spolu s (pseudo)liberálnymi politikmi a rovnako vinnými mainstreamovými médiami na tom, že nepoužívanie opakovateľne použiteľných tašiek na potraviny v supermarkete a nevlastnenie vozidla na elektrický pohon ničia planétu tak rýchlo, že ako riešenie musíme rozhodne zaviesť globálne klimatické dane.

Záver

„Diskusia o klimatických zmenách nie je o vede. Ide o snahu elity zaviesť politickú a ekonomickú kontrolu nad populáciou,“ napísal jeden komentujúci na Hal Turner Radio Show.

„A je to ďalší spôsob, ako rozdeliť populáciu proti sebe, na tých, ktorí veria v človekom spôsobené globálne otepľovanie a tých, ktorí naň neveria, podľa princípu rozdeľ a panuj.“

Prírodná liečba cukrovky

Zdroj: newstarget.com, Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. To som vedela, no aj napriek tomu zbytocne neplytvam. Je nas vela a jeme viac masa ako potrebujeme a ako je zdrave. Vdaka tomu sa zvierata nechovaju v prirodzenych podmienkach, ale su natlacene na kope v malych priestoroch. Tiez vela aut sposobuje nekvalitny vzduch. Takze radsej chodim peso a ako bonus som stihla. Navyse Zem vnimam ako zivy organizmus, ktory nam ponuka vsetko potrebne. Spravam sa k nej s uctou. Ked mi kamarat ponukne misu so zakuskami, nezozerem snad celu misu aj keby som to zvladla. Myslim, ze ludia si nic nevazia, su egoisti a preto je ucinnejsie strasit ich.

 2. To je len malá časť pravdy, keď z povrchu Zeme zmizlo 80 % lesov musí to mať vplyv na klímu a sklenníkové plyny ( to nie sú len SUV-čka a prdiace kravy ale medzi iným aj činnosť NASA a iných kozmických agentúr, letectvo, príemysel … ) tiež spolu s tým čo tu bolo popísané.

 3. S oběma příspěvky souhlasím a jsem ráda, že jsem se na měnící se klima tady poprve dozvěděla i jiný názor, než jaký je nám předkládán ze všech stran. Tento článek by měla redakce Badatele poslat, i př.jako spam všem potentátům-chytrolínům, kteří nás krmí svými bludy, že za to můžeme jenom my, obyvatelé Země. Aby viděli, že lež má skutečně krátké nohy a že nejsme naivně důvěřiví úplně všichni. Přitom samozřejmě uznávám, že každý jednotlivec se musíme chovat v souladu s přírodou, jejíž součástí i jsme, tudíž co děláme proti děláme proti sobě.

 4. Taky mam svuj nazor na klima.Je zpusobeny clovekem,vykacenim lesu,fosilni paliva,odchazeni kazdy den nekolik set druhufauny a flory,spatne osetrovana puda atd.Neverim te druhe tezi od toho Srba,ze je tobplanetarni chyba,ja jsem za tim prvnim nazorem.To on chce znicit planetu,rozviklat lidi,on by potreboval pred soud.

  • To čo vydávate za svoj názor nie je nič iné, len Vaša viera a nepodložené presvedčenie. Typická ukážka dnešného sveta, kde sa bežne následok zamieňa s príčinou, ešte okorenená vyhrážkou, že ten kto neverí mojej viere musí byť postavený pred súd ( bežné v 16. storočí pri svätej inkvizícii – ešte že dnes sa verejne neupaľuje) ! Však liberárni slniečkári sveta udržia klímu aj keby tu nemal ostať kameň na kameni 🙂

  • Peter Veľký

   Hlupaňa. Teba treba postaviť pred súd a odsúdiť za blbosť na 25 rán varechou po holej🙂

 5. Hlbšie sa tomu venuje ja Heliobiologia, veda pipisujuca výskum vplyvov Slnka na Zem a ostatné planéty. Výskumom historických údajov o živote civilizácii v súvise s ciklom Slnka a Zeme …. viac info:

  https://www.google.com/?q=define%3A%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F&ia=web

 6. Anka Dudová

  Človek tu číta také zaručene nezaručené správy a názory, až z toho hlava duní. Sedliacky zdravý rozum už dávno pochopil, že všetko so všetkým súvisí a že bližšia je košeľa ako kabát.
  Viac nás by malo zaujímať to, ako človek poničil prírodu a to, čo bude v najbližších obdobiach s nami. Lebo to vieme ako tak ovplyvniť. Lenže mocipáni a judáši /obrazne povedané/ s tým nechcú súhlasiť, lebo by sa im možno scvrkli peňaženky. A niektorí sa už možno aj boja, že s tou svojou vnútenou civilizáciou /častokrát/ urobili skôr škodu ako osoh. O vedcoch a výskumníkoch ani nehovorím. Mnohých už teraz prezývajú čiernokňažníkmi, lebo bez ich vynálezov by napr. nikdy nezomrelo toľko ľudí vo vojnách. Ale toto je sprostý inkvizítorský prístup. Ľudia sa proste vyvíjajú ako každý iný živočíšny druh a možno prežije, alebo sa aj sám zničí, alebo bude čosi ako škodlivý invazívny druh, ktorý nekontrolovane pohltí a poničí ostatný život na zemi. Toto sledovať-škodlivosť ľudskej činnosti na kvalitu životného prostredia na zemi- na tom nám v súčasnosti má najviac záležať. Ale čo bude o státisíce rokov-ba milióny rokov, to nech nás netrápi, lebo to nevieme ovplyvniť. Ale tým nechcem povedať, aby seriózni vedci ďalej nesledovali vplyv slnka na naše počasie a možnosť bývať aj na iných planétach. Musíme predsa zabojovať o naše trvalé prežívanie ako druhu. Ak je to ovšem možné. Veď aj veriaci sú vlastne vedení k dobrovoľnej chudobe asi z toho dôvodu, aby sa nezničili životné podmienky. A čo je po smrti a čo je ten posledný súd-to vie len tá najvyššia kozmická /či univerzálna?/ sila. V tom sa ja nevyznám.

 7. Nuž môj názor je tento: Z dlhodobého hľadiska (tisíce ba milióny rokov) sú na klímu dominantné vesmírne vplyvy (Slnko) a geofyzikálne. Vplyv človeka z dlhodobého hľadiska nemožno posúdiť (v geologických hodinách je naše pôsobenie takmer nulové). Neviem, nakoľko sa ľudským faktorom zmenila klíma (CO2), no ak majú vedci, ktorí tento vplyv uznávajú, pravdu, potom nás dlhodobé vplyvy nemusia zaujímať. Človek sa utopí pri veľkej záplave a nemusí čakať nato, až tu bude pôsobením geologických vplyvov more tam, kde je dnes súš.

 8. Oooooch, riadne tendenčný článok, asi prestanem čítať články Bádateľa. Takú kravinu napísať, to už dá dosť práce. Jasné, že pôsobia mnohé faktory, ako sú odchýlky od dráhy, vzdialenosti, sklony osí, doby ľadové sa striedajú s obdobiami tepla, ale ľudia ničia klímu a planétu najviac, viď ostatné príspevky…Keď už napr. v indických mestách musia ľudia dýchať len v maskách, asi velmi k zlepšeniu klímy neprispievajú, a to ešte nespomínam prelety tisícok lietadiel čo tiež zamorujú vzduch i zem, tankery, zhruba tisícku družíc, čo ožarujú zem roznymi žiareniami ,frekvenciamim atď….

  • Znečistenie ovzdušia ako v Indii nemá nič spoločné s otepľovaním. Dokonca je tam opačný efekt – znečistenie tieni a odráža slnečné lúče späť do vesmíru a teda Zem ochladzuje. To je princíp aj konceptu tzv. „nukleárnej zimy“.

   To isté sa týka družíc. Ak družica rozpestrie solárne panely a takto získanú energiu vyžarí na Zem v podobe rádiových vĺn, tak po zohľadnení fyzikálneho zákona zachovania energie takto vyžiarené elektromagnetické vlny nemôžu na Zem vyslať viac energie ako bola pôvodne odtienená slnečná energia.

   Takže je tu opäť opačný efekt – ak by teoreticky bolo družíc nie tisíce, ale miliardy a úplne by zatienili Slnko, potom by došlo k ochladeniu Zeme, keďže žiadna konverzia energie z jednej formy na inú nedosahuje a nikdy neprekročí 100%.

   Preto áno, odporúčame prestať čítať Bádateľa a vrátiť sa k učebniciam fyziky zo základnej a strednej školy. Pekný deň prajeme!

   • znecisteny sneh pohlti viac slnecneho ziarenia nez cisty biely.
    To iste si myslim o vode
    To akoze vsetky druzice budu iba medzi Slnkom a Zemou?
    su projekty, kde zrkadla na obeznej drahe budu osvetlovat nocnu stranu zemegule, slnecne elektrarne na Mesiaci,…

Pridajte komentár

*