NASA pripúšťa, že zmenu klímy spôsobuje obežná dráha Zeme, nie fosílne palivá


Print Friendly, PDF & Email

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

Už viac ako 60 rokov Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) vie, že zmeny, ktoré sa odohrávajú v planetárnych modeloch počasia, sú úplne prirodzenénormálne.

Kozmická agentúra sa však z nejakého nepochopiteľného dôvodu rozhodla nechať pretrvávať a šíriť vytvorený hoax o globálnej hrozbe klimatických zmien spôsobených ľudskou činnosťou.

Čo vlastne už dávno NASA zistila

Aby sme boli presní, bolo to v roku 1958, keď NASA prvýkrát spozorovala zmeny v obežnej dráhe Zeme okolo Slnka, spolu so zmenami sklonu zemskej osi. Obe tieto pozorovania sú zodpovedné za to, čo dnešní klimatológovia nazývajú „otepľovaním“ (alebo v závislosti na ich agende „zmenou klímy“ – keďže niekde dochádza aj k ochladzovaniu).

Povedané inak, planétu žiadnym spôsobom ani formou neprehrievajú ani neochladzujú ľudia tým, že jazdia na SUV alebo jedia hovädzinu.

NASA to však doteraz neuviedla na správnu mieru a rozhodla sa radšej sedieť ticho v úzadí a prizerať sa tomu, ako sa (pseudo)liberáli a eko-alarmisti vzrušujú nad svetom, ktorý kvôli nadmernému množstvu dobytka či plastových slamiek do 12 rokov zrejme skončí.

V roku 2000 NASA vlastne na svojej webovej stránke Earth Observatory zverejnila informácie o Milankovičovej klimatickej teórii, prezradiac, že planéta sa v skutočnosti mení kvôli vonkajším faktorom, ktoré s ľudskou činnosťou absolútne nesúvisia.

Táto informácia sa však ani po 19 rokoch k mainstreamu nedostala, čo je dôvod, prečo teraz nepríčetní, klímou posadnutí „progresivisti“ začali tvrdiť, že nám v skutočnosti zostáva len 18 mesiacov, než planéta zahynie kvôli nadmernému množstvu oxidu uhličitého (CO2).

Aká je vlastne pravda o zmene klímy?

Pravda sa však oveľa viac podobá tomu, čo predložil srbský astrofyzik, Milutin Milankovič, po ktorom je pomenovaná Milankovičova (klimatická) teória.

Jeho teória dokazuje, že najväčší vplyv na meniace sa modely klímy na Zemi majú výkyvy slnečného žiarenia v závislosti od ročných období a zemepisnej šírky, dopadajúceho na Zem rozdielnymi spôsobmi a v rozdielnych časoch.

Vysvetliť to pomáhajú dva nižšie priložené obrázky (od Roberta Simmona, z Goddardovho kozmického letového centra NASA).

Prvý ukazuje Zem na obežnej dráhe s excentricitou (vychýlením) blízkej nule a druhý na obežnej dráhe s excentricitou 0,07.

Táto zmena obežnej dráhy je zobrazená excentrickým, oválnym tvarom na druhom obrázku, ktorý bol zámerne zveličený kvôli lepšiemu pochopeniu (excentricita 5). Znázorňuje masívnu zmenu vzdialenosti, ku ktorej dochádza medzi Zemou a Slnkom v závislosti od toho, či je v perihéliu alebo aféliu.

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

„Ešte aj pri maximálnej excentricite obežnej dráhy Zeme – 0,07 – by bolo nemožné ukázať výsledok na webovej stránke,“ uvádza rozhlasový program Hal Turner Radio Show.

„Napriek tomu, pri súčasnej excentricite 0,017 je v perihéliu Zem k Slnku o 5 miliónov kilometrov bližšie než v aféliu (čiže asi 3% priemernej vzdialenosti)“

Viac súvisiacich správ o klimatickej zmene a globálnom otepľovaní z nezávislého pohľadu, ktorý nie je ovplyvňovaný žiadnym establišmentom, nájdete na ClimateScienceNews.com.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Najzávažnejším faktorom ovplyvňujúcim zemskú klímu je SLNKO

Čo sa týka sklonu zemskej osi, či jeho zmeny, dva ďalšie obrázky (od Roberta Simmona z NASA) ukazujú, do akej miery sa môže Zem vychyľovať vo svojej osi, ako aj v smere svojej rotácie.

Pri vyšších nakloneniach sa ročné obdobia na Zemi stávajú oveľa extrémnejšie, zatiaľ čo pri nižších náklonoch oveľa miernejšími.

Podobná situácia existuje u osi zemskej rotácie, ktorá v závislosti od toho, ktorá pologuľa smeruje počas perihélia k Slnku, môže veľmi ovplyvňovať sezónne extrémy medzi oboma pologuľami.

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

NASA pripúšťa, že ku klimatickým zmenám dochádza v dôsledku zmien obežnej dráhy Zeme okolo Slnka a NIE kvôli SUV a fosílnym palivám

Na základe týchto rôznych premenných dokázal Milankovič prísť s komplexným matematickým modelom, ktorý dokáže spätne v čase počítať teploty povrchu Zeme.

A záver je prostý: Klíma na Zemi sa menila vždy a v stave neustálej zmeny vôbec nie je vinou nás ako ľudských bytostí.

Keď Milankovič prvýkrát prišiel so svojím modelom, bol tento takmer pol storočia ignorovaný.

V roku 1976 potom štúdia uverejnená v časopise Science potvrdila, že Milankovičova teória je vlastne presná a že skutočne korešponduje s rôznymi obdobiami klimatických zmien, ku ktorým dochádzalo v priebehu histórie.

Tieto cykly trvajú aj stovky či tisíce rokov, preto je zavádzajúce tvrdenie eko-alarmistov, že súčasné teploty sú najvyššie odkedy sa merajú. Totižto, ony sa nemerajú dosť dlho na zachytenie celého cyklu. Teploty sa začali sa merať v dobe, keď sme sa nachádzali na úseku narastajúcej krivky, ktorá však je len časťou cyklu. Obraz o celom cykle tak uvedeným štatistikám uniká.

V roku 1982, šesť rokov po uverejnení tejto štúdie, prijala Milankovičovu teóriu za pravdivú Národná rada pre výskum Národnej akadémie vied USA, vyhlásiac, že:

„… orbitálne odchýlky zostávajú najdôkladnejšie preskúmaným mechanizmom klimatických zmien v časových rozpätiach desiatok tisíc rokov a zatiaľ najjasnejším prípadom priameho vplyvu meniaceho sa slnečného žiarenia na dolnú atmosféru Zeme.“

Keby sme to všetko mali zhrnúť do jednej jednoduchej vety, bola by to táto: Najzávažnejším faktorom ovplyvňujúcim zemskú klímu je Slnko. Bodka.

Klimatické podmienky sa v každom danom čase budú dramaticky líšiť v závislosti od postavenia Zeme voči Slnku, a to dokonca bude vytvárať drastické abnormality vymykajúce sa všetkému, čo si ľudia mysleli, že o fungovaní Zeme vedia.

Namiesto toho však, aby prijali túto pravdu, trvajú dnešní „klimatológovia“ spolu s (pseudo)liberálnymi politikmi a rovnako vinnými mainstreamovými médiami na tom, že nepoužívanie opakovateľne použiteľných tašiek na potraviny v supermarkete a nevlastnenie vozidla na elektrický pohon ničia planétu tak rýchlo, že ako riešenie musíme rozhodne zaviesť globálne klimatické dane.

Záver

„Diskusia o klimatických zmenách nie je o vede. Ide o snahu elity zaviesť politickú a ekonomickú kontrolu nad populáciou,“ napísal jeden komentujúci na Hal Turner Radio Show.

„A je to ďalší spôsob, ako rozdeliť populáciu proti sebe, na tých, ktorí veria v človekom spôsobené globálne otepľovanie a tých, ktorí naň neveria, podľa princípu rozdeľ a panuj.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: newstarget.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. To som vedela, no aj napriek tomu zbytocne neplytvam. Je nas vela a jeme viac masa ako potrebujeme a ako je zdrave. Vdaka tomu sa zvierata nechovaju v prirodzenych podmienkach, ale su natlacene na kope v malych priestoroch. Tiez vela aut sposobuje nekvalitny vzduch. Takze radsej chodim peso a ako bonus som stihla. Navyse Zem vnimam ako zivy organizmus, ktory nam ponuka vsetko potrebne. Spravam sa k nej s uctou. Ked mi kamarat ponukne misu so zakuskami, nezozerem snad celu misu aj keby som to zvladla. Myslim, ze ludia si nic nevazia, su egoisti a preto je ucinnejsie strasit ich.

 2. To je len malá časť pravdy, keď z povrchu Zeme zmizlo 80 % lesov musí to mať vplyv na klímu a sklenníkové plyny ( to nie sú len SUV-čka a prdiace kravy ale medzi iným aj činnosť NASA a iných kozmických agentúr, letectvo, príemysel … ) tiež spolu s tým čo tu bolo popísané.

 3. S oběma příspěvky souhlasím a jsem ráda, že jsem se na měnící se klima tady poprve dozvěděla i jiný názor, než jaký je nám předkládán ze všech stran. Tento článek by měla redakce Badatele poslat, i př.jako spam všem potentátům-chytrolínům, kteří nás krmí svými bludy, že za to můžeme jenom my, obyvatelé Země. Aby viděli, že lež má skutečně krátké nohy a že nejsme naivně důvěřiví úplně všichni. Přitom samozřejmě uznávám, že každý jednotlivec se musíme chovat v souladu s přírodou, jejíž součástí i jsme, tudíž co děláme proti děláme proti sobě.

  • a i kdyby, tak za to můžou korporace, ne obyčejní lidé, kteří se tak psychopaticky jako korporace nechovají 🙂

 4. Taky mam svuj nazor na klima.Je zpusobeny clovekem,vykacenim lesu,fosilni paliva,odchazeni kazdy den nekolik set druhufauny a flory,spatne osetrovana puda atd.Neverim te druhe tezi od toho Srba,ze je tobplanetarni chyba,ja jsem za tim prvnim nazorem.To on chce znicit planetu,rozviklat lidi,on by potreboval pred soud.

  • To čo vydávate za svoj názor nie je nič iné, len Vaša viera a nepodložené presvedčenie. Typická ukážka dnešného sveta, kde sa bežne následok zamieňa s príčinou, ešte okorenená vyhrážkou, že ten kto neverí mojej viere musí byť postavený pred súd ( bežné v 16. storočí pri svätej inkvizícii – ešte že dnes sa verejne neupaľuje) ! Však liberárni slniečkári sveta udržia klímu aj keby tu nemal ostať kameň na kameni 🙂

  • Peter Veľký

   Hlupaňa. Teba treba postaviť pred súd a odsúdiť za blbosť na 25 rán varechou po holej?

 5. Hlbšie sa tomu venuje ja Heliobiologia, veda pipisujuca výskum vplyvov Slnka na Zem a ostatné planéty. Výskumom historických údajov o živote civilizácii v súvise s ciklom Slnka a Zeme …. viac info:

  https://www.google.com/?q=define%3A%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F&ia=web

 6. Anka Dudová

  Človek tu číta také zaručene nezaručené správy a názory, až z toho hlava duní. Sedliacky zdravý rozum už dávno pochopil, že všetko so všetkým súvisí a že bližšia je košeľa ako kabát.
  Viac nás by malo zaujímať to, ako človek poničil prírodu a to, čo bude v najbližších obdobiach s nami. Lebo to vieme ako tak ovplyvniť. Lenže mocipáni a judáši /obrazne povedané/ s tým nechcú súhlasiť, lebo by sa im možno scvrkli peňaženky. A niektorí sa už možno aj boja, že s tou svojou vnútenou civilizáciou /častokrát/ urobili skôr škodu ako osoh. O vedcoch a výskumníkoch ani nehovorím. Mnohých už teraz prezývajú čiernokňažníkmi, lebo bez ich vynálezov by napr. nikdy nezomrelo toľko ľudí vo vojnách. Ale toto je sprostý inkvizítorský prístup. Ľudia sa proste vyvíjajú ako každý iný živočíšny druh a možno prežije, alebo sa aj sám zničí, alebo bude čosi ako škodlivý invazívny druh, ktorý nekontrolovane pohltí a poničí ostatný život na zemi. Toto sledovať-škodlivosť ľudskej činnosti na kvalitu životného prostredia na zemi- na tom nám v súčasnosti má najviac záležať. Ale čo bude o státisíce rokov-ba milióny rokov, to nech nás netrápi, lebo to nevieme ovplyvniť. Ale tým nechcem povedať, aby seriózni vedci ďalej nesledovali vplyv slnka na naše počasie a možnosť bývať aj na iných planétach. Musíme predsa zabojovať o naše trvalé prežívanie ako druhu. Ak je to ovšem možné. Veď aj veriaci sú vlastne vedení k dobrovoľnej chudobe asi z toho dôvodu, aby sa nezničili životné podmienky. A čo je po smrti a čo je ten posledný súd-to vie len tá najvyššia kozmická /či univerzálna?/ sila. V tom sa ja nevyznám.

  • Anka Dudová

   NASA sa možno bojí aj toho, že raz niekto presne vyčísli ako štarty raketoplánov ničia ozónové diery. Ak by to o tých orbitách a ich zmenách bola pravda/ale nemám to presne naštudované/-tak sa určite opäť objaví doba ľadová a poničí možno aj väčšinu vírusov a baktérii.

 7. Nuž môj názor je tento: Z dlhodobého hľadiska (tisíce ba milióny rokov) sú na klímu dominantné vesmírne vplyvy (Slnko) a geofyzikálne. Vplyv človeka z dlhodobého hľadiska nemožno posúdiť (v geologických hodinách je naše pôsobenie takmer nulové). Neviem, nakoľko sa ľudským faktorom zmenila klíma (CO2), no ak majú vedci, ktorí tento vplyv uznávajú, pravdu, potom nás dlhodobé vplyvy nemusia zaujímať. Človek sa utopí pri veľkej záplave a nemusí čakať nato, až tu bude pôsobením geologických vplyvov more tam, kde je dnes súš.

 8. Oooooch, riadne tendenčný článok, asi prestanem čítať články Bádateľa. Takú kravinu napísať, to už dá dosť práce. Jasné, že pôsobia mnohé faktory, ako sú odchýlky od dráhy, vzdialenosti, sklony osí, doby ľadové sa striedajú s obdobiami tepla, ale ľudia ničia klímu a planétu najviac, viď ostatné príspevky…Keď už napr. v indických mestách musia ľudia dýchať len v maskách, asi velmi k zlepšeniu klímy neprispievajú, a to ešte nespomínam prelety tisícok lietadiel čo tiež zamorujú vzduch i zem, tankery, zhruba tisícku družíc, čo ožarujú zem roznymi žiareniami ,frekvenciamim atď….

  • Znečistenie ovzdušia ako v Indii nemá nič spoločné s otepľovaním. Dokonca je tam opačný efekt – znečistenie tieni a odráža slnečné lúče späť do vesmíru a teda Zem ochladzuje. To je princíp aj konceptu tzv. „nukleárnej zimy“.

   To isté sa týka družíc. Ak družica rozpestrie solárne panely a takto získanú energiu vyžarí na Zem v podobe rádiových vĺn, tak po zohľadnení fyzikálneho zákona zachovania energie takto vyžiarené elektromagnetické vlny nemôžu na Zem vyslať viac energie ako bola pôvodne odtienená slnečná energia.

   Takže je tu opäť opačný efekt – ak by teoreticky bolo družíc nie tisíce, ale miliardy a úplne by zatienili Slnko, potom by došlo k ochladeniu Zeme, keďže žiadna konverzia energie z jednej formy na inú nedosahuje a nikdy neprekročí 100%.

   Preto áno, odporúčame prestať čítať Bádateľa a vrátiť sa k učebniciam fyziky zo základnej a strednej školy. Pekný deň prajeme!

   • znecisteny sneh pohlti viac slnecneho ziarenia nez cisty biely.
    To iste si myslim o vode
    To akoze vsetky druzice budu iba medzi Slnkom a Zemou?
    su projekty, kde zrkadla na obeznej drahe budu osvetlovat nocnu stranu zemegule, slnecne elektrarne na Mesiaci,…

 9. V globálnom oteplovaní zavinením ludmi ze nezmysel,tu ide iba o peniaze.Mamonársky satani musia ludí donútit strašením,prípadne hrozbami,aby naplnili ich penaženky.Zmeny na zemi sa v podstate opakujú s obmenami,treba troch u preštudovat vesmírne deje.Pravdou je,že nesmieme si ničit planétu,ale momentálne to nemá vplyv na to čo sa teraz deje.

 10. Teraz nejako nerozumiem… citam clanoky z Badatel.net kde sa pise o tom, ako chemia v potravinach, GMO, postreky , ockovanie, chemtrails .. nicia ludske zdravie. Zrazu sa ale objavi clanok, kde sa Badatel.net vysmieva a zlahcuje problem znecistovania zivotneho prostredia. Myslim, si, ze napisat clanok sa da aj bez toho aby sa vysmieval tejto problematike akou pre tuto planetu a vsetko zive co na nej zije znecistovanie zivotneho prostredia je. Moze si badatel.net odletiet do vesmiru a zmerat si to tam, ci ma NASA pravdu? Kazdy druhy clanok na Badatel.net odhaluje klamstva farmaceutickeho priemyslu a FDA a dalsich spolocnosti a organizacii v Amerike. Len NASA teda urad pre letectvo a kozmonautiku USA vdaka ktoremu napriklad aj G5 siete pokriju onedlho celu planetu nemaju ziadne postranne umysli a na cele s Donaldom Trumpom hlasaju konecne pravdu ze ludstvo za nic nemoze… priemysel a globalizacia nenicia nasu planetu.. to slnklo. Nebola som vo vesmire a nevidela obeznu planetu zeme. Vidim len nejake obrazky na badatel.net a neviem odkialu a kto ich robil. To co vidim je to, co hovoria v tomto videu o pricinach klymatickym zmien a to je utlacanie zemskeho povrchu a porov, co ma za nasledok, ze voda ktora pada na zem sa nevstrebava do pody ale odteka a potom sa dostatocne nevyparuje, zem vysycha a otepluje sa.. Informacie v tomto videu si viem overit.. to co tvrdi NASA nie. Nasa bojuje s klimatickymi zmenamy tým ze pouziva Chemtrails.. Co je to za napad, oznacovat ludi ktory bojuju za ochranu zivotneho prostredia slnieckarmi??? Zase len dalsie popletene nalepkovanie…. co ma ochrana zivotneho prostredia s LGBTI ??? Chcete vyvolat nenavist k ludom co sa snazia zit prirodnejsie a ekologickejsie?? Alebo aky vyznam mal toto clanok pre dobro tejto planety vlastne mat ??? https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw&t=37s

 11. Ten zaver je z toho vsetkeho asi najnelogickejsi. Poplasne spravy o klimatickych zmenach maju ludi nazorovo postvat proti sebe podla vzoru rozdeluj a panuj. Ide o snahu elity zaviest politicku a ekonomicku kontrolu nad zemou…. a co tak napriklad toto: Nazor ze za oteplovanie zeme mozu ludia vytvara obrovske nebezpecenstvo pre zabehnuty system priemyslu a globalizacie. Ludia sa spojuju za jednym cielom, vytvaraju eknomicke tlaky na zmenu v priemyselnej vyrobe, v hospodareni s lesom, pôdou a vodou. Ludia nekupuju vajcia z klietkoveho chovu, citaju na obaloch zlozenie potravin, chcu biologicke a ekologicke produkty, odmietaju GMO potraviny, palmovy olej, prestavaju kupovat jedlo v plaste, prestavaju kupovat zbytocnu kozmenitku a drogeriu, nakupuju viac lokalne, neprezieraju sa, nevezu sa vsade autom ale zacinaju chodit… priemysel je nuteny viac investovat do vyroby, do kvalitnych ingrediencii, ludia kladu neprijemne otazky.. protestuju proti vyrubu lesa a velkochovom, zaujimaju sa o nove ekologicke spôsoby ziskavania energie, hladaju alternativu vo vsetkych oblastiach zivota a od ochrany zivotneho prostredia sa dostavaju k ochrane seba sameho a naopak. Chcu aby bola zdrava priroda aj oni sami… Nie je toto prave najhorsia nocna mora Donalda Trumpa a jeho korporativnych kamaratov? Nie je prave toto dôvod na vyhlasenia : Slnko je na vine, nemusite sa menit…?

 12. Jozef Novak

  Ďakujem za zaújmavý článok! Ako som si všimol stretlo sa tu mnoho ľudí s opačnými názormi. Nechcel som vstupovať do ich sporu, nieto ešte do svedomia. Z jednoduchého dôvodu: rečami sa mi ešte nič vyriešiť nepodarilo, iba konkrétnymi skutkami. Takých čo lamentujú nad globálnym otepľovaním, umelými umelohmotnými ostrovmi vyrastajúcich z plastových odpadkov a pod… som nastretatal viac než je normálne. V mojej bezprostrednej blízkosti v rodine obvzlášť. Plno lamentácií o klimatických zmenách a s autami dobreže nechodia tiež na záchod vykonávať dennú potrebu a vozia si zo supermarketov tony a tony vody balenej v PET fľašiach miesto aby užívali mestskú vodu. Voľakedy ma toto znepokojovalo. Dnes len skepticky vravím, nech sa stane čo sa stať má a z toho dôvodu dávam zapravdu aj tomu Srbskému vedcovi. Nech si nik poboľševicku nenamýšľa že dokáže poručiť vetru a dažďu a ovplyvniť počasie na Zemi púhym prdením a vydychovaním CO2. Ak áno, nech si zapchá nos a priškrtí vzduchový ventíl na krku.

 13. Tá jednoduchá veta , že slnko ovplyvňuje klímu je len polovica pravdy. Treba porozmýšľať o tom ako sme vydrancovali útroby zemegule a ako sme postavili mega polis 15 miliónový. Po týchto zásahoch sa riadne zmenili ťažisko zeme a aj tento zásah sa podpísal na zmene ťažiska tým aj na potočení osi zeme a preto sa slnečné lúče opierajú už inak ako pred týmto drancovaním útrob a prenášaním materiálu na výstavbu veľkých miest . Každý byt ktorý sa postaví váži do 50 ton .

Pridajte komentár

*