Na zvrhnutie súčasnej fašistickej vlády máme čas len do septembra. Potom tu rozpútajú taký covidový teror, aký ani stredovek nezažil.

Štúdia odhalila, ktoré chemické látky v kozmetike spôsobujú predčasnú pubertu

Print Friendly, PDF & Email

Štúdia DOKAZUJE, že chemické látky v šampóne a zubnej paste menia u dospievajúcich pohlavné hormóny

Nový výskum Kalifornskej univerzity v Berkeley zistil, že mnohé bežné šampóny, mydlo a zubné pasty sú plné chemických látok, narúšajúcich endokrinný systém (EDC), ktoré poškodzujú hormóny u detí vo vývoji.

Štúdia zistila, že v dôsledku vystavovania sa týmto EDC dosahujú mladé dievčatá pubertu oveľa skôr, než je obvyklé.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ďalej sa zistilo, že podobne aj mladí chlapci zaznamenávajú zníženie hladín testosterónu kvôli prostému užívaniu kontaminovaných výrobkov.

Štúdia uverejnená v časopise Human Reproduction bola zostavená na základe údajov zozbieraných v rámci Centra pre zdravotné posudzovanie matiek a detí Salinasu (CHAMACOS), ktoré pre posúdenie dopadu rozličných vplyvov prostredia sledovalo 338 detí v období pred ich narodením až do puberty.

Čo zistili, bolo, že za uplynulých 20 rokov sa čoraz viac znižuje priemerný vek, kedy deti dosahujú pubertu.

No a hlavným vinníkom sú výrobky osobnej starostlivosti, obsahujúcej chemické látky známe tým, že zasahujú do normálneho prejavu hormónov.

 „Vieme, že niektoré z vecí, ktoré si dávame na svoje telá, sa do nich dostávajú buď tým, že prechádzajú kožou, alebo ich vdychujeme či neúmyselne požívame“, vyhlásila Kim Harleyová, hlavná autorka štúdie a mimoriadna profesorka na Berkleyskej škole verejného zdravia.

„Potrebujeme vedieť, ako tieto chemické látky ovplyvňujú naše zdravie.“

Chemické látky v produktoch osobnej starostlivosti spôsobujú u dievčat rakovinu vaječníkov a u chlapcov rakovinu semenníkov

Zatiaľ čo priemerný vek dosiahnutia puberty u dievčat je obvykle okolo 11. roku, vystavovanie sa chemikáliám v produktoch osobnej starostlivosti ho posúva na vek okolo ôsmich rokov – či dokonca ešte skorší.

Vedci tento negatívny jav opisujú ako „predčasnú“ pubertu, známu tým, že spôsobuje sociálne problémy a zvyšuje u mladých dievčat pravdepodobnosť rizikového správania.

Medzi chemické látky, ktoré to spôsobujú, patria:

  • ftaláty
  • parabény
  • fenoly

Ide o tri obvyklé chemikálie v produktoch osobnej starostlivosti, známe tým, že imitujú hormóny v ľudskom tele.

Pri nanesení na kožu či ústnom ich výrobky, ktoré také chemické látky obsahujú, môžu zaniesť do tela, spôsobiac príliš skorú dospelosť u oboch pohlaví…

Prírodná liečba cukrovky

EDC súvisia aj s autizmom u detí

Ako sme už kedysi uviedli, chemikálie EDC súvisia aj s ďalším veľmi rozšíreným javom, zasahujúcim do normálneho detského vývoja: autizmom.

Celý rad výskumníkov z niektorých najlepších škôl v krajine kontroloval vzorky krvi a moču 175 tehotných žien a sledoval ich po dobu päť rokov.

Zistili, že ich vystavenie EDC v prenatálnom období zvýšilo u detí výskyt autistických behaviorálnych znakov, počnúc obdobím v maternici až do raného detstva.

Šokujúce bolo, že vedci u každej z tehotných žien odhalili v priemere 44 rozličných EDC, čo prezrádza, v akej veľkej miere sú tieto chemické látky obsiahnuté spotrebiteľských produktoch starostlivosti a tiež v prostredí.

Patrili medzi ne chemické látky ako brómované spomaľovače horenia z nábytku, chladiaca chemikália perfluóroktán a β -hexachlórocyklohexán, chemický pesticíd, bežne používaný v poľnohospodárstve.

 „Pri miere autizmu, ktorá v USA v období rokov 2002 až 2012 stúpla o 78 %, sa zdá, že Američania nedbajú o to, aké účinky majú tieto chemické látky na ľudské telo, najmä na vyvíjajúce sa mozgy“, vysvetlil náš kolega L. J. Devon.

„Keďže je pravdepodobnosť vzniku autistického správania u chlapcov štvornásobne vyššia než u dievčat, vedci sa zhodujú v tom, že chemické látky v prostredí poškodzujú niekoľko dôležitých hormónov, známych svojím vplyvom na vývin mužského mozgu.“

Pre ďalšie súvisiace správy si nezabudnite pozrieť ChemicalViolence.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*