Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

7 prírodných vecí na odstránenie kyseliny močovej z boľavých kĺbov


Print Friendly, PDF & Email

kyselina-mocova

Ostré kryštály kyseliny močovej spôsobujú bolesti a zápaly v tkanivách kĺbov. Našťastie však existuje zopár prírodných látok s priam zázračnými účinkami na ich rozpúšťanie.

V tomto článku vám ponúkneme sedem takýchto prírodných receptov. V prípade, že trpíte na ochorenie zvané dna, odporúčame vám ich vyskúšať.

Každému človeku zaberie jedna vec lepšie ako iná. Veríme, že sa vám podarí objaviť tú, ktorá bude najviac vyhovovať práve vám.

No a tu už sú sľúbené spôsoby, ako znížiť vysokú hladiny kyseliny močovej v krvi a zbaviť sa nepríjemných bolestí kĺbov, ktoré jej hromadenie v tele vyvoláva:

1. Jablčný ocot

V alternatívnej medicíne sa jablčný ocot využíva na liečenie boľavých kĺbov pomerne často.

Jeho pravidelná aplikácia na postihnuté miesta prináša úľavu od bolestí zvyčajne do jedného mesiaca.

Navlhčite vatu, obväz alebo inú textíliu do jablčného octu a priložte ju na boľavé kĺby. Následne si ju niečím obviažte, napríklad obväzom a nechajte pôsobiť 10 až 20 minút.

Procedúru opakujete každé ráno a večer.

Pre posilnenie účinku môžete tiež rozriediť 1 polievkovú lyžicu jablčného octu v 2,5 dcl pohári vlažnej vody a vypiť to 2 krát denne.

2. Koreň lopúcha

Ide o veľmi účinnú tradičnú metódu liečby artritídy a iných podobných ochorení spôsobujúcimi bolesti kĺbov, akou je napríklad aj dna spôsobovaná ukladaním a kryštalizáciou kyseliny močovej.

Podľa knihy „Dôležitá príručka herbálnej medicíny“ (The Essentia Book of Herbal Medicine), koreň lopúcha odstraňuje z krvi toxíny, potláča zápaly a podporuje správne vylučovanie moči, ktorá v sebe obsahuje kyselinu močovú. Tým pomôže efektívne znížiť jej úroveň.

Práve pre uvedené vlastnosti sa táto bylinka odporúča aj pri problémoch, ktoré sprevádzajú dnu.

Experti na zdravie odporúčajú nakvapkať 20 až 30 kvapiek tinktúry z koreňa lopúcha do 2,5 dcl čistej vody. Túto zmes treba piť 3 až 4 krát denne a kúra by mala trvať aspoň niekoľko dní.

3. Ananás

Ananás obsahuje vysoké množstvo enzýmu bromelain, ktorý je známy svojimi silnými protizápalovými účinkami.

Pravidelné pitie čerstvej ananásovej šťavy alebo konzumácia čerstvého ananásu dokáže zbaviť bolestí kĺbov a kĺby tiež výrazne posilniť.

Alternatívou ku konzumácii ananásu je užívanie doplnkov stravy s enzýmom bromelain, ako napríklad tento predávaný na Slovensku alebo tento v Česku.

4. Citrónová šťava

Veľa ľudí verí, že citrónová šťava prekysľuje telo, keďže má veľmi kyslú chuť a vysokú koncentráciu kyselín.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

No verte tomu či nie, v skutočnosti pitie citrónovej šťavy vytvára v tele zásadité prostredie, ktoré následne neutralizuje kyselinu močovú.

Okrem toho, citróny sú bohaté na vitamín C, ktorý je tiež dôležitý pri znižovaní kyseliny močovej a následnej regenerácii a hojení poškodených kĺbov.

Citrónovú šťavu užívajte jednoducho tak, že ju po vytlačení z citrónu pridajte do čistej vlažnej vody. Tú pite každé ráno ako prvú vec ešte predtým, než sa naraňajkujete. Pre maximálny účinok kúru praktizujte aspoň niekoľko týždňov.

Podrobne o prínosoch pitia citrónovej vody každé ráno sme písali v článku: 22 dôvodov prečo každé ráno na lačný žalúdok pijem citrónovú vodu.

Proti bolestiam kĺbov veľmi pomáha aj užívanie vitamínu C v tabletkách.

Lepšie sú však také produkty, ktoré neobsahujú len základnú formu vitamínu C, ktorou je kyselina askorbová, ale zmes jeho ďalších foriem, ako sú askorbát vápenatý, sodný, horečnatý a podobne.

5. Nechtík lekársky

Nechtík je výborná bylinka na posilnenie kĺbov a na predchádzanie ich ochorenia. Môže byť užívaný ako čaj alebo ako doplnok stravy.

Ďalšou formou aplikácie nechtíka je vo forme kúpeľa. Pripravte si pekný teplý kúpeľ a pridajte do neho pár listov a kvetov z nechtíka lekárskeho.

No a napokon, z nechtíka sa dajú vytvárať aj zábaly.

Pripravte si z neho silný odvar, do toho namočte vatu alebo gázové vankúšiky a tie si obväzom priviažte na postihnuté kĺby. Nebude trvať dlho a bolestí kĺbov sa vám podarí zbaviť úplne, prípadne ich výrazne zmierniť.

6. Vňať petržlenu

Ľudia sa často obracajú k petržlenu ako herbálnemu lieku na kĺby, ale aj na mnohé ďalšie ochorenia, kvôli jeho silným antioxidačným vlastnostiam.

Petržlen je možné pridávať do šalátov či do polievok, no je z neho aj výborný a účinný čaj.

Pravidelná konzumácia petržlenu stimuluje vylučovanie moči a znižuje koncentráciu kyseliny močovej v krvi a bráni jej hromadeniu v kĺboch.

Extra účinný je petržlen vtedy, keď sa skombinuje s džúsom z moruše.

7. Dostatok tekutín

Keď dôjde na pitný režim, čistá voda je vašou najlepšou voľbou, ak si chcete udržať normálnu hladinu kyseliny močovej v krvi.

Čistá voda podporuje správnu činnosť obličiek pri odbúravaní toxínov z krvi, vrátane nadmernej kyseliny močovej.

Za bežných okolností stačí vypiť približne 2 litre čistej nebublinkovej vody za deň. Ak vás však trápi kyselina močová a bolesti kĺbov, potom zvýšte tento príjem na 3 litre za deň.

Okrem toho, jedzte dostatok čerstvého ovocia a zeleniny s vysokým podielom vody, ako napríklad červený melón, uhorka, grapefruit, brokolica, kapusta, karfiol, zeler, reďkvičky či paradajky.

Liečba osteoporózy

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujimavy clanok

  2. Da sa nahradiť na.palci na nohe jedna cast kĺbu ktorú mi odstránil pri opetaci palca lekár jeho vinou?Doteraz trápim palec mám ako keby som v ňom mala elektrinu citlivý bolavy je neohybny pevný Najradšej by som si dala celý umelý lebo som z toho psychicky na nervy nemôžem chodiť poriadne co krok to bolesť.Poraďte mi prosím kde sa mám obrátiť s s problémom.Už nemám chu žiť.

  3. zapomněli jste na čaj z kopřivy…

  4. dalsia moznost – obklady z narezanych surovych zemiakov

  5. Jozef Tlamka

    Nechtíková masť pri bolesti kĺbov robí zázraky…ide aj o skúsenosti zo starého Egypta po jej pyramidálnej excitácii……….súčasne je možné aplikovať formu kvantovej hexagonálnej difúzie na báze axiálnych – dostredivých vertikálnych gravitačných vĺn……

Pridajte komentár

*