Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Medicínske vojny: Pravda o charite, dotáciách a výskume v zdravotníctve


Print Friendly, PDF & Email

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, kam smerujú vaše ťažko zarobené peniažky, ktoré mesačne posielate „charitatívnym“ organizáciám ako napríklad Liga proti rakovine?

(Napríklad táto organizácia propaguje aj nebezpečné mamografie, zodpovedné za rakovinu prsníka. Viď článok o mamografii tu).

Podobné organizácie v západnom svete sú ničím iným ako predlženými korporačnými pákami nenažratých farmaceutických gigantov, ktoré všetkými silami bránia informáciám o pravej liečbe rakovín a iných civilizačných ochorení a propagujú chemické, smrteľné „liečby“, prinášajúce miliardové zisky.

Len pre porovnanie, liečba rakoviny chemoterapiou stoji zhruba od 120 do 500 tisíc korún. A to je zarátaná len samotná chemoterapia, ktorá je vysoko toxická a pomaly pacienta zabíja. V najlepších prípadoch tvorí len metastázy.

Na druhej strane, napríklad liečba Amygdalínom, známym v prírode tisíce rokov a laboratórne skúmaným od r 1950, stojí zhruba od 15 až 25 tisíc korún vrátane potrebných enzýmov.

Liečba rakoviny vysokými dávkami vitamínu C v infúziách (cca 75000 mg denne po dobu 2 týždňov) stojí približne 20 až 40 tisíc korún.

Práve kôli týmto nízkym cenám v porovnani s predraženými chemoterapiami, sa pravdivé liečby zatracujú  a to aj napriek jasným dôkazom o ich neuveriteľných účinkoch.

KTO platí za výskum a vývoj nových liekov?

Ktoré lieky dostávajú najviac financií na ich výskum? Tieto otázky upozorňujú na nedávnu kontroverziu v spojitosti s liečbou HIV v Južnej Afrike.

Farmaceutické giganty sa snažia maximalizovať zisk a preto investujú viac do liekov, ktoré sa môžu predať bohatším a rozvinutým krajinám za omnoho drahšiu cenu.

Táto „ekonomická racionálnosť“ sa zrodila v ľuďoch zodpovedných za vývoj nových liekov.

Choroby ako malária sú ignorované. Naproti tomu, miliardy sú investované do liekov, ktoré nesľubujú tak liečbu, ako skôr zisk.

Liečba osteoporózy

Vyjadrenia farmaceutických firiem o ich investíciach do nových liekov a inovácie liekov sú pozoruhodné.

  • výskum a vývoj priemerného nového lieku stojí v priemere 57 až 71 mil. USD.
  • len 22% liekov bolo v posledných 20 rokoch klinicky inovovaných.
  • mnohé farmaceutické firmy utratia dvojnásobok výskumnej ceny na reklamu a propagáciu.

Ani tretina nových liekov nemá väčší význam pri liečeni ťažkých ochorení. Nové lieky majú väčšinou následovné terapeutické hodnoty:

  • dôležitá terapeutická hodnota – 16% novych liekov
  • stredná terapeutická hodnota – 53% novych liekov
  • nízka terapeutická hodnota – 31% novych liekov

VEREJNOSŤ PLATÍ, GIGANTY ZARÁBAJÚ

Zatiaľ čo sa farmaceutické korporácie tešia zisku z predaja liekov, ktoré majú manší význam, avčak sa dobre predávajú, verejnosť za vývoj týchto liekov platí (vo forme daní, darov, dobročinných zbierok).

Kto zaplatil za výskum nových piaticj najpredávanejších liekov v USA?

  • zahraničné akademicke inštitúcie zaplatili 30%
  • verejné zdroje ako zbierky, dane a charity priniesli až 53%
  • vlastné farmaceutické zdroje zaplatili len 15%

Na najpredávanejších liekoch sa verejné zdroje a zahraničné akademické inštitúcie podieľali následovne:

  • Varotech – 86%
  • Zantec – 80%
  • Mozac – 77%
  • Zovirax – 75%

Myslím preto, že stojí za to zamyslieť sa, komu nabudúce zverite svoje peniažky.

Bude to „charita“, ktorá ich odovzdá korporáciám produkujúcim jedovaté chemoterapie, alebo radšej darujete peniaze blízkemu človeku, ktorý by si tak mohol zaplatiť liečbu na niektorej metabolickej klinike, alebo by si aspoň mohol dovoliť nakúpiť enzýmy, antioxidanty, vitamíny minerály a iné prírodné lieky?

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*