Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Aký by ste mali mať krvný tlak podľa vášho veku


Print Friendly, PDF & Email

idealny-krvny-tlak

Štúdia založená na pozorovaní viac ako 2000 seniorov, publikovaná v archíve online časopisu Internal Medicine zistila, že vysoký krvný tlak je v skutočnosti dobrý, pokiaľ nie ste krehký starší človek. Vtedy ide naozaj o závažný problém.

I napriek tomu, že je váš krvný tlak normálny, mali by ste zvážiť zmeny životného štýlu, aby ste zabránili rozvoju vysokého krvného tlaku a chránili zdravie svojho srdca, a to v záujme zachovania zdravia celého tela.

Riziká vysokého krvného tlaku

Aby ste predišli všetkým dilemám: Vysoký krvný tlak predstavuje skutočné zdravotné riziko.

Dôvodom je to, že spôsobuje poškodenie srdcových tepien, obličiek a celého tela, čo môže viesť k srdcovému infarktu, zlyhaniu srdca, mŕtvici, zlyhaniu obličiek a k ďalším mnohým závažným zdravotným problémom.

Liečba na zníženie krvného tlaku je často pomerne agresívna za pomoci liekov, z ktorých mnohé môžu mať na váś organizmus vážne vedľajšie účinky.

Užívanie liekov býva dlhodobé, neraz celoživotné, z čoho potom prúdia zisky farmaceutickým firmám i lekárom v podobe provízií. To je aj dôvod, prečo mnohí lekári odporúčajú takéto drastické kroky na zníženie vysokého krvného tlaku.

Avšak, najnovší výskum ukazuje, že to, čo na jedného zaberá, nefunguje pre všetkých.

To znamená, že liečba krvného tlaku u 50-ročného človeka je iná v porovnaní s liečbou, ktorá je vhodná pre krehkého 80-ročného človeka.

Ďalej uvádzame tabuľku zobrazujúcu hodnoty pre ideálny krvný tlak v závislosti od veku človeka:

tlak-obr1

Diagnóza vysokého krvného tlaku

Podľa „American Heart Association“, už od veku 20 rokov, ak je váš krvný tlak nižší ako 120/80 mm Hg, mali by ste si dávať urobiť skríning krvného tlaku pri pravidelnej zdravotnej prehliadke, alebo raz za 2 roky.

Každý úder srdca zvyšuje krvný tlak a ten spadne, keď sa srdce uvoľní medzi údermi.

Liečba osteoporózy

Z tohto dôvodu sa váš krvný tlak môže líšiť z minúty na minútu so zmenami v držaní tela, pri cvičení, pri strese alebo spánku.

Jeho normálna hodnota by ale mala byť nižšia ako 120/80 mm Hg (menej ako 120 systolický tlak a menej ako 80 diastolický tlak) v dospelom veku, t. j. 20 rokov a viac. Výsledky však ukazujú, že až jeden z troch dospelých ľudí má vysoký krvný tlak!

Jedna jediná vysoká hodnota nemusí nevyhnutne znamenať, že máte vysoký krvný tlak.

V prípade, že ste jeden z tých, ktorého hodnota krvného tlaku je vyššia ako je normálna hodnota, lekár vám smie urobiť niekoľko meraní v priebehu času predtým, než vám diagnostikuje vysoký krvný tlak.

Avšak, ak vaše hodnoty krvného tlaku ostávajú na úrovni 140/90 mm Hg a viac (systolický tlak 140 a viac alebo diastolický 90 a viac) v priebehu času, potom je tá správna chvíľa urobiť nejaké zmeny vo vašom životnom štýle.

Pre tých, ktorí majú hodnoty krvného tlaku 140/90 mm Hg a viac, lekár predpíše potrebné lieky.

Odporúčame tiež: Prírodná liečba vysokého krvného tlaku

Stupne vysokého krvného tlaku

Nasledovná tabuľka zobrazuje rozpätia hodnôt kategórií krvného tlaku pre systolický a diastolický tlak (ľudovo nazývané horný a dolný):

tlak-obr-2

V prípade, že dostanete hodnotu systolického tlaku 180 mm Hg a viac, alebo hodnotu diastolického tlaku 110 mm Hg a viac v priebehu kontrolovania vášho krvného tlaku, mali by ste si ho dať odrátať znovu po niekoľkých minútach.

Ak sa druhé výsledky ukážu byť rovnaké, alebo nad touto úrovňou, mali by ste vyhľadať okamžitú lekársku starostlivosť pre hypertenznú krízu.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Eva Medve6

  Prosim keď sa nadmerne potim najmä v noci co môžem robiť? Mám 73 rokov. Beruem viac tabletkov aj s opiom, PALADONE, každých 13 hod.

  • Pite čistú vodu, lebo dehydratácia spôsobuje nadmerné potenie a zvyšovanie teploty a tlaku krvi.

  • Organizmus máte zaťažený liekmi, ktoré majú aj vedľajšie účinky a čistou pitnou vodou s troškou sódy bikarbony ľahšie prečistíte ľadviny, zmiernite zakyslenie tela a prestanete sa potiť.

 2. Mam nizky tlak co mam robit aby sa napravil.

 3. Zaujímave mi príde to, že každý preberá čo s vysokým krvným tlakom, no nik neodpovedá a nezaoberá sa tým čo s nízkym tlakom.

 4. Dušan máš pravdu,aj ja mám problém s nízkym tlakom
  a o tom sa nepíše,ako ho riešiť.

  • treba si dat čaj z imela ,ten spodny dviha vrhchny zraža
   emilia

   • …z mojich vlastných skúseností opak je pravdou…aspoň teda pri krvných skupinách 0 a A+ určite…
    Na vyrovnanie tlaku – jesť iba prirodzené, kompletné potraviny, uprednostniť čerstvé zelené potraviny pred predraslíkovanými druhmi koreňovej zeleniny.

  • Treba sa povadiť častejšie a tlak sa zvýši.

 5. Ano, všichni vždycky řeší vysoký tlak, ale taky mám nízký tlak 🙁 jenže mám 56 roků, ale jen 48 kilogramů 🙁 to ale je taky přece syndrom k zohlednění výše tlaku !! Nemůže někdo přece určit výši tlaku a nebrat ohled na váhu !! Kdybych ve svém věku vážila 130 kg, tak tabulka sedí. Je to vlastně úplně stejné, já bych chtěla přibrat a to mi nejde ( od 15ti let vážím stejně) a pořád všichni řeší jak zhubnout 🙂 🙂 🙂 pro mě srandovní !!! Už někdo viděl reklamu: CHCETE PŘIBRAT ???

 6. Mám tiež problém tlak mám normál až nízky ale už pri menšej zátaži mi stupne na vysoký po ukludnení nastáva dýchavičnost až priam tras mám 45 rokov no tieto syndromy mam už dlhšiu dobu

 7. Dobry den som prekvapena ze nema te tabulku pre vekovu kategoriu 70 rokov a vyssie maria
  Asi uz nie je zaujem o Tieto vekovu kategoriu dKujem za odpoved

 8. Máte pravdu. Nahradili sme odporúčanie vhodnejším produktom.

 9. Mária Bohunská

  Chcela by som vedieť ako to mám brať ak mám tlak
  150/68 a tep 55. Mám 68 rokov a ešte pracujem.
  ten vrchný mi velmi kolíše od 135 do 160 a spodný mám stale do 70.
  Mám to brať ako vysoký tlak?
  Ďakujem za odpoveď

 10. Jana danihelova

  Syn má nízky tlak stále je to normálne 106/49.116/56 a tak stále

 11. vrchný mam tlak mam 145..150 spodný 70..78 tep..48 som muž mam63 rokov je to normálne

 12. mám tlak 156/87 skoro pravidelne ako to mám brat, mám 67 rokov a beriem
  Amlopin s5 jednu ráno. Mám si dať zvýšiť dávku ďakujem.

 13. Najmä k večeru mávam 185/105. Beriem Prestance ráno , večer. 55 rokov , žena.

 14. Anthony Moravia

  Prosím, doplnit stran NÍZKÉHO tlaku.

Pridajte komentár

*