Slovenská lekárska únia špecialistov vyzýva k používaniu bezkontaktných testov zo slín


Print Friendly, PDF & Email

Slovenská lekárska únia špecialistov vyzýva k používaniu bezkontaktných testov zo slín

K dnešnému dňu je už vo svete k dispozícii veľké množstvo rôznych testov na zisťovanie prítomnosti infekcie COVID-19, či už klasických PCR alebo antigénových testov.

Najnepríjemnejšie a najviac invazívne sú tie testy, kde sa robí odber hlboko z nosohltana. Menej invazívne testy používajú kloktanie či plytký výter nosa z hĺbky len 1 až 2 cm, namiesto 10 cm. Existujú však aj kompletne neinvazívne a bezkontaktné testy, ktoré sa robia zo slín, kedy si stačí do kelímku jednoducho odpľuť.

Prečo sa na Slovensku doteraz používajú len tie najnepríjemnejšie testy?

Na Slovensku sa doposiaľ používa len skupina tých najnepríjemnejších testov, kedy sa palička s tampónom zasúva hlboko do nosa. Je priam nepochopiteľné, prečo vláda na týchto testoch tak tvrdošijne trvá.

Niekedy sa nám totiž zdá, akoby primárnym motívom za testovaním nebolo odhalenie nákazy vírusom SARS-CoV-2, ale snaha o ponižovanie ľudí a čo najväčšie znepríjemňovanie ich života.

No a aby vláda ľudí k takémuto nepríjemnému testovaniu prinútila, tak im bez „certifikátov o testovaní“ obmedzuje pohyb, znemožňuje chodiť do práce a vydáva množstvo ďalších zákazov.

Veríme tomu, že ak by testovanie nebolo nepríjemné, vláda by k nemu nemusela ľudí nijako nútiť.

Väčšina ľudí je totiž zodpovedná. Ak by nemuseli zvažovať odpor k invazívnemu testovaniu na jednej strane a následkov jeho nepodstúpenia na strane druhej, tak potom by ľudia nemali dôvod testovanie odmietať.

Dobrovoľná účasť na testovaní neinvazívnymi metódami by podľa nášho názoru bola dokonca vyššia, než je teraz tá vynútená na výterových testoch.

Výzva Slovenskej lekárskej únie špecialistov

Slovenská lekárska únia špecialistov v týchto dňoch vydala výzvu, aby sa na zisťovanie infekcie COVID-19 aj u nás začali používať neinvazívne testy.

Konkrétne sa prihovárajú za bezkontaktné antigénové testy zo slín, ktoré sú dokonca presnejšie ako klasické antigénové testy výterom z nosohltana používané pri plošnom testovaní. Sú teda vhodné aj na skríning, vrátane testovania detí v školách.

Ich výzvu uvádzame nižšie. Môžete si ju tiež stiahnuť vo Word formáte alebo v PDF formáte.

* * * * * *

Vážení starostovia, vážení primátori, vážení riadiaci pracovníci, riaditelia škôl, prevádzkovatelia športových, kultúrnych a duchovných podujatí,

Plne sa stotožňujeme s názorom vlády, že treba prijať razantné opatrenie na zvládnutie koronakrízy. Jednou z možností sú plošné testovania. Existuje možnosť, ktorá je široko využívaná v Rakúsku a v Nemecku.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Jedná sa o bezkontaktné antigénové testy zo slín. Pozor: nie sú to kloktacie testy! Senzitivita: 98,04%, špecificita: 99,33%. Tieto parametre sú podstatne lepšie ako pri bežných paličkových antigénových testoch. Bezkontaktné testy zo slín sú vhodné aj na vyšetrenie bezpríznakových nosičov.

Testy sú veľmi jednoduché na vykonanie. Stačí napľuť slinu, pridať roztok a do 15 minút je výsledok.

Uvedené antigénové testy zo sliny žiadnym spôsobom neohrozujú a nepoškodzujú vyšetrované osoby. Testy majú európsky certifikát – certifikát CE a cenovo sú porovnateľné s bežnými paličkovými antigénovými testami. Cena testu je cca 4,20 Euro bez DPH.

Výhodou testu je, že pri testovaní odpadá akákoľvek asistencia zdravotníckeho pracovníka a teda testy sú použiteľné pre širokú verejnosť vrátane závodov, verejných inštitúcií, školských zariadení, kostolov, hotelov, fitnes centier, športovísk, kín, divadiel atď.

Tieto bezkontaktné antigénové testy nestresujú deti a občanov! Preto doporučujeme tieto testy na celoplošné testovanie populácie.

Tieto testy majú potenciál znovuobnoviť medziľudské kontakty a ekonomické vzťahy spoločnosti. Človek nie je vlk samotár. Pre plnohodnotný život potrebuje nevyhnutne kontakt s inými ľuďmi! Doterajšia izolácia ľudí je zodpovedná za obrovský nárast psychických ochorení a samovrážd.

Ani najväčším pustovníkom a mystikom sa nie vždy darilo vydržať v samoizolácií dlhší čas. Psychický stav spoločnosti je extrémne kritický.

Vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky č.14/2021 V. v. SR uverejnenej vo Vestníku vlády Slovenskej republiky čiastka 8/2021 je uvedený celý rad výnimiek, ktoré sú kontraindikáciou pre testovanie paličkovým antigénovým testom.

K týmto kontraindikáciám treba uviesť, že existuje početná skupina obyvateľstva, ktorá má morálnu výhradu vo svedomí používať tieto paličkové antigénne testy.

Vyššie uvedenými bezkontaktnými antigénovými testami zo slín je možné vyšetriť aj tú časť populácie, ktorá sa nemôže podrobiť paličkovému antigénovému testovaniu, z dôvodu kontraindikácie alebo výhrade vo svedomí podľa ustanovenia čl. 24 Ústavy Slovenskej republiky. A tým môžeme v maximálnej miere eliminovať riziko prenosu infekcie SARS-CoV-2 v celej populácii.

Žiadajte vládu a príslušné ministerstvá, aby popri paličkových antigénnych testov zabezpečili bezkontaktné antigénové testy zo slín!

V Košiciach, 24.01.2021

Slovenská lekárska únia špecialistov
Cottbuská 13
04023 Košice

MUDr. Andrej Janco, v.r.
MUDr. Alena Jancová, v.r.
Mgr. Tomáš Janco, v.r.
MUDr. Miroslav Šnapko, v.r.
MUDr. Igor Hurta., v.r.
Ing. Miroslav Sagan, v.r.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nikdy mi nikto v nose nesparal kvoli čővidu a ani nebude. Kaslem na ich modre toaletaky. Sice toaletak je pouzitelnejsi. Ten zdrap len vysekal kopec stromov. Igor kseftar budes platit.

 2. Uz len z principu ani slinu nedam. Olano sa ku mne chovala a chova ako k psovi. Ake pozicaj take vrat. A jedinu gec co oplujem je ksicht plagiatora igora matovica a spol.
  To ze terorista zmierni svoje poziadavky a vydiera menej mu na moralnom kredite neprida.

  • Max Prilin

   Vladimír
   Plne súhlasím. Ani ja sa za žiadnych okolností dedám testovať , ani očkovať. Som lekár (psychiater). Podľa výskumov je Slovensko vo výške celoplošného IQ na posled-nom mieste. To však neznamená, že máme na slovensku aj stovky expertov s IQ okolo 150. Slovenská lekárska únia špecialistov by si za vlády Roberta Fica zaslúžila nielen vyznamenia, ale aj vysoké finančné ohodnotenia.

 3. a prečo tá únia špecialistov nepožiadala vládu sama?…prečo to zase hodila na plecia niekomu inému?? …čo je to nejaký Čierny Peter tie neinvazívne testy?

  ďalšia vec, koľko by si za ten test zo slín vypýtali? ..pretože kloktací stojí 59 € a ELISA 38 € (to je zo žily z krvi, kde dostanete aj výsledok o protilátkach)

  • Žiada aj vládu (lenže tá často nechce počúvať). Vydali verejnú výzvu a média, ktoré ju budú chcieť zdieľať so svojimi čitateľmi, ju uverejnia.

   • Čoho výsledkom „bude“ /lebo JE/ politická objednávka. Ruská federácia údajne už požiadala o európsku registráciu vakcíny Sputnik V. Toto podporuje globalizačné kroky k vakcinácii vôbec. Bude to otázka výberu – či mRNA, alebo iná, ale to politikum „vakcinácia áno“ tu zostáva. Vakcinácia = kontroling. Čiže kontroling – za každých okolností /výberu/.

    • Čiže sa neustále nasúva kontroling – ako „možnosť výberu“. Choďte do rybárskych potrieb a pochopíte.

    • Max Prilin

     Vladimír
     Vakcína od firmy Pfiser má 22 vedľajších účinkov. Tí, čo patríte medzi „posluš-né ovečky“ šialeného Igorka z Matovičoviec (chudáčisko: chýbajú mu od naro- denia čelové laloky) alebo ste k tomu kvôli snakciám. djate sa testovať výhradne našimi slovenskými bezkontaktaknými testami zo slín. Ja ako lekár doporučujem jedinú, najlacnejšie a najspošahlivejšie vakcínu s nezávažnými VÚ: SPUTNIK.

     • Žádná vakcína není dobrá, at‘ je z východu nebo západu, poškodí vám imunitu. Stačí se podívat na pravda o vakcínách, pravda o očkování, máte na výběr dr. Eleková, Anit Petek atd. Neočkované děti jsou zdravé, očkované kvůli ztrátě imunity chytí každou nemoc, Potvrzeno opravdovými odborníky. Nové vakcíny jsou horší nežli dřívější.

     • Kout má skvelý, objektívny postreh; na základe svojich celoživotných skúseností súhlasím s každou jednou vetou…
      Bodaj by takto doširoka rozhľadených komentátorov bolo čo najviac!
      Štyrmi vetami povedané VŠETKO…
      Dúfam, že Kout neopustí tento portál.

    • suhlas

 4. Kde bola únia špecialistov doteraz ? Odvážili sa až teraz, keď je už národ hodne naštvaný …?

 5. Palice, sliny, ešte maju po ruke MOČ a na záver STOLICU.
  Čistý izolát vúriusu nemajú – nevedia čo hľadajú. CIRCUSO THEATRO
  Izraelci zaočkovali zapadnou vakcínou skoro celu krajinu a hla … zavreli letiska lebo zistili ze ockovanie tu oockovanie tam, ockovanie nefunguje proti dalsim mutaciam viiru. …a hotovo .. čo včul …

 6. Ľubomír

  Vyzyvam vladu, pracovnikov statnej spravy, zamestnavatelov, zdravotnikov, vsetkych zastupcov (majitelov) farmaceutickych firiem, spoluobcanov ktori plnia nezmyselne nariadenia odbornikov aby sa obliekli do skafandrov, vzali uzatvaratelne vedra, kontajnery, sudy a s naberackami vyzberali vsetku tu „hnusobu“ zo vzduchu, dokladne ju uzavreli a nasledne bezpecne zneskodnili. Ak je nedostatok vedier a inych uzatvaratelnych nadob, dobre posluzia aj uzatvaratelne igelitove sacky a vrecia na odpadky. Hlavny velitel akcie: Matovic. Do akcie priatelia! Iba takto spolocne a zodpovedne mozme znicit hnusobu. Navyse kazdy ucastnik akcie „spolocna zodpovednost“ ziska certifikat pre bezplatne absolvovanie exkurzie najblizsej psychiatrie.

 7. Mila redakcia! ? Co vieme o ruskej vakcine Sputnik?! Nebude to nieco podobne ako ta americka len v ruskom obale?!?

  • Presne nad tym som aj ja rozmyslal. Sice by malo ist o vakcinu vyrobenu tradicnym sposobom, ale aj tak to neznamena ze je to ta najlepsia vakcina. Z mojho pohladu som za absolutne dobrovolne a bez akychkolvek nezmyselnych podmienok ako zakaz cestovania a ostatne stupidity.

   • som laik, ale tradičný spôsob pre mňa znamená, že je urobená z vírusu alebo baktérie …ale ak tento covid vírus nebol doteraz izolovaný, tak ako ju mohli vyrobiť tradičným spôsobom ???????

    • Rusi poznajú koronavírusové-adenovírusové kmene – bežne ich prenášajú mačky – takže na dedinách je to zdroj „vírusovej nálože“ – o ktorej ani netušíte. Sputnik V nie je založený na Covid 19, aj keď ho – DNA inžiniersky – Rusi určite majú od Číňanov a preto spozorneli – lebo je to biologická zbraň a spustili „manévre“. Keďže Covid 19 je ako zbraň modifikovateľný – Sputnik V má širší záber, ako len proti Covid 19!

     Koronavírus známy ako FIP u mačiek predstavuje vážnu hrozbu
     [Prehľadávať doménu http://www.jandeb.sk/n/koronavirus-znamy-ako-fip-u-maciek-predstavuje-vaznu-hrozbu%5D https://www.jandeb.sk/n/koronavirus-znamy-ako-fip-u-maciek-predstavuje-vaznu-hrozbu
     FIP – skratka pre smrteľné ochorenie mačiek. Felínna infekčná peritonitída je imunitne sprostredkované ochorenie, vyvolané mačacím koronavírusom, patriacim do skupiny obalených RNA vírusov a označuje sa tiež skratkou FCoV (Feline Coronavirus – mačací koronavírus ).

     Zdrojom týchto sračiek sú hlavne poctivo okopané záhony, do ktorých mačky kadia najradšej.

    • Presný zásah, ametyst. Aj keď tradičný spôsob zachovaný je – v metóde, akou nás neustále oblbujú…
     Celkovo k vakcináciám. Podľa mňa násilné očkovanie „pre dobro“ ľudstva môže vymyslieť jedine diletant, ktorý si nedovidí ďalej od nosa. Ak to bol nápad odborníka, tak takého, ktorého zámerom bolo za pomoci zavedených cudzorodých anorganických látok do ľudského organizmu znížiť IQ národa; očkovania totiž spôsobujú ujmu v emocionálnej mozgovej hemisfére v oveľa väčšej miere, ako v racionálnej.
     Prečo to robia? Odpoveď je jednoduchá: Keby nám to v hlavách pálilo na 100 % – teda v takej miere, v akej fungujú mozgy divej fauny – nedostali by nás pod kontrolu a nemohli by si z nás vyrobiť otrokov. A o to tu predovšetkým ide. Tento falošný covid, ktorý vďaka ich neobozretnosti sa v plnej miere prevalil, odkryl dlhodobú, už niekoľkogeneračnú obludnosť ich krvavej hry s ľudstvom v plnej paráde. Už sa z toho nevyvlečú. Radšej nech od svojej rozohranej partie odstúpia, lebo inak si budú musieť vypiť svoj kalich horkosti až do dna.
     Vzdajte to, spoluobčania v bielych plášťoch. My vám všetko to, čo doteraz tu z vašej strany bolo, vrátane „syndrómu náhlych úmrtí“ našich najbližších, odpustíme. Len to už konečne zastavte! Navždy!

    • samozrejme ze nebol,je to hOAX

 8. Tlamka Jozef

  Sliny sú univerzálnym indikátorom koronavírusu s jeho multipatogennou podstatou a existuje spätná väzba ako liečiť C-19, najmä pľúcnu mortalitu a iné príznaky, najmä postcovidové systémové poruchy ľudského organizmu …
  Východisko je v kvantovej funkčnej medicíne 21.storočia na báze
  systémovej kognitívnej kvantovej biologie a kvantovej embryonálnej apidoterapie podľa A.Einsteina a J.Beckensteina, resp. našich súčasných vedcov, ktorí vedia prekročiť hranicu školských vedomostí, ale obávajú sa „mafie“, ktorá by ich
  zosmiešnila a zlikvidovala….historia by sa opakovala…….Jozeft

 9. Toto testovanie zo slín by sa malo zaviesť. Dr. Jančo hovorí veľakrát na Slobodnom vysielači, má články v časopise Zem a vek.
  Dnešný článok Dr. Mercolu odhaľuje aké strašné vedľajšie účinky majú vakcíny proti Covidu-19 a fakticky nás nechránia pred Covidom.
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/01/26/covid-vaccine-side-effects.aspx
  Side Effects and Data Gaps Raise Questions on COVID Vaccine

 10. https://www.naturalnews.com/2021-01-25-man-dies-of-autoimmune-disorder-pfizer-vaccine.html
  Florida man develops and dies from rare autoimmune disorder days after receiving Pfizer coronavirus vaccine
  Mužovi z Floridy sa rozvinie (dostane) a zomrie zo zriedkavej autoimunitnej poruchy po prijatí Pfizer korona vakcíny

 11. https://www.naturalnews.com/2021-01-25-elderly-people-dead-after-coronavirus-vaccine.html#
  33 elderly people dead after first dose of coronavirus vaccine
  33 starších ľudí zomrelo po prvej dávke korona vakcíny

 12. https://www.hlavnespravy.sk/baranek-dosial-najtvrdsie-vlade-za-to-ze-nekona-promptne-pri-podani-ucinneho-lieku-ivermectin-slovakom-vy-viete-co-mate-robit-a-nerobite-to-toto-je-vas-tazky-hriech-ktory-z-vas-nikto-nezmyje-s/2417476
  Baránek dosiaľ najtvrdšie vláde za to, že nekoná promptne pri podaní účinného lieku ivermectin Slovákom: „Vy viete, čo máte robiť a nerobíte to! Toto je váš ťažký hriech, ktorý z vás nikto nezmyje! S týmto budete žiť a s týmto budete umierať. Božia spravodlivosť vás dostihne a budete prekvapení!“

 13. Treba sa detailne pozrieť na to, kto „odborne“ rozhodoval o tom, ako sa na Slovensku bude covid liečiť. Nesporne najvyššia a najťažšia zodpovednosť leží na súčasnom premiérovi Slovenska a jeho ministrovi zdravotníctva, ktorí podľa môjho názoru smrť tisícok občanov Slovenska politicky a mocensky zaštítili. Liečilo sa remdesivírom a ivermectin sa ignoroval k vôli cene.
  Niektorí z nich konali v ťažkom konflikte záujmov. Roky totiž boli na výplatnej páske firmy Gilead a oni sami, a ich príbuzní, od nej poberali každý polrok tisíce eur. Treba zverejniť kto poberá tisícky eur o firmy Gilead. Treba ho verejne pranierovať a nedať mu pokoja. Hanbite sa! Jarčuška ani nehovorím……
  Každý občan Slovenska, každučký slovenský novinár, novinárka či šéfredaktor – aj tí z hlboko mlčiacich provládnych a vládou financovaných novín a televízií – by si mali pozorne prehľadať excelové súbory z tejto oficiálnej stránky Národného centra zdravotníckych informácií.
  A my sa s vážnym ksichtom tvárime, že to nevidíme…
  Novinári, redaktori, televízie, mimovládky, zobuďte sa, kde ste teraz, či jedným sa bude tolerovať všetko? Šeliga na tribúnu a vykrič pravdu,ale tú pravú!
  Ešte to občanom nedochádza čo sa deje ? Boh nás ochraňuj ak by tu mali byť ešte 3 roky.

  • ivermectin ani kolchicín nebude, ..bolo na teletexte, že SUKL už informoval na soc.sieti

   • Kolchicín je jed – alkaloid, ktorý bráni normálnemu deleniu bunečného jadra – používa sa pri DNA inžinierskych experimentoch – na manipuláciu s chomozómami /polyploidia/. Obsahuje ho naša prudko jedovatá Jesienka obyčajná – Colchicum autumnale
    https://flog.pravda.sk/data/flog/fotomarekduda/259710/tS4_259710_orig.jpg
    „Nedávno odborníci zistili, že kolchicín zasahuje do delenia buniek. V poľnohospodárstve to móže mať významnú úlohu, lebo zasahuje aj do delenia rastlinnej bunky za vzniku polyploidných tvarov, čiže môže zvyšovat úrodu niektorých plodín (uhorky, rajčiny).“ – minimálne od 70-tych rokov! Čo myslíte – vďaka čomu má pšenica dnes 42 chromozómov!
    http://herbar.albumy.biz/jesienka-obycajna/

    • to čo som písala, to platilo včera, na teletexte stv1 …dnes sa tam už píše, že „Min.zdravotníctva schválilo používanie liečiva ivermektín na boj proti novému koronavírusu. Na terapeutické využitie sa nateraz môže na SK používať POL ROKA. Liek bude okrem nemocníc dostupný aj v lekárňach na lek.predpis.“

   • „Návod na použitie ivermektínu pre ľudí

    Ivermektín sa užíva nasledovne:

    Je potrebné užívať tablety bez žuvania a drvenia, t.j. celá čistá voda.
    Dávkovanie závisí od hmotnosti, je 15-20 mg na 12 kg.

    Pred použitím si prečítajte návod. Priebeh liečby závisí od účelu, po 3 týždňoch sa môže postup opakovať, aby sa zabránilo reinfekcii parazitmi, toxoplazmou, intestinálnymi inváziami, svrabmi roztočov.

    Liečebný postup s indometacínom vyvíja iba lekár alebo veterinár. individuálne, berúc do úvahy hmotnosť, symptómy, diagnostické ukazovatele.

    „Po prvé, predávkovanie pre zvieratá je nebezpečné z dôvodu vážnej otravy a dokonca aj smrti. Roztoky, keď sa použijú, musia byť sterilné.

    Ivermektín je jedovatý a kontraindikovaný:

    tehotné ženy
    počas plánovania tehotenstva,
    v kombinácii s doplnkami stravy, niektoré liečivé byliny.

    Pred použitím je lepšie sa obrátiť na špecialistu na infekčné ochorenia alebo na veterinárneho lekára, ak používate psov pre dobytok. Môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky: porušenie gastrointestinálneho traktu, poruchy videnia.“
    https://blabto.com/1144-ivermectin–instructions-for-use-for-animals.html

 14. https://zemavek.sk/v-cechach-na-covid-umrela-len-tretina-vykazanych-obeti-pocitaju-aj-obete-autonehody/
  V Čechách na covid umrela len tretina vykázaných obetí. Počítajú aj obete autonehody

 15. https://tadesco.org/matovic-verejnosti-zatajil-ze-plosne-testovanie-bola-zahranicna-klinicka-studia-britsky-experiment-na-slovakoch-na-objednavku-bruselu/
  Matovič verejnosti zatajil, že plošné testovanie bola zahraničná klinická štúdia, britský experiment na Slovákoch na objednávku Bruselu

  Tento výskum bol financovaný zo zdrojov nadácie Bill & Melinda Gates Foundation, ďalej z prostriedkov z programu Európskej únie pre výskum a inovácie, zdrojov britského Ministerstva zdravotníctva V. Británie a ďalších sponzorov.

 16. https://www.protiproud.cz/zdravi/5588-ucinnost-vakcin-pfizer-a-moderna-19-az-29-procent-prace-kvapna-malo-platna-hlavne-kdyz-je-kseft-pochybnosti-i-v-mainstreamu-budou-nas-jednou-vyhazovat-z-prace-za-odmitani-ockovani-podezrele-snadne-schvalovani.htm
  Účinnost vakcín Pfizer a Moderna: 19 až 29 procent? Práce kvapná, málo platná. Hlavně, když je kšeft. Pochybnosti i v mainstreamu. Budou nás jednou vyhazovat z práce za odmítání očkování? Podezřele snadné schvalování

  • osobne si myslím, že pre TO zrazu nie sú dodávky vakcíny pre EU…vraj pozastavili výrobu kvôli modernizácii výrobnej linky .. tomu moc neverím

 17. http://www.zvedavec.org/vezkratce/17530/
  Vakcína od Astra Zenecy má prý jen 8% účinnost
  Německo:
  Vakcína, kvůli které se skoro státy obrací naruby, má prokázanou 8% účinnost u starších lidí. To už může být skoro na úrovni placebo efektu.

  Dále je zajímavé, že po první dávce vakcíny onemocněl zdravotní personál ve Slaném. Vtírá se tu otázka jestli by onemocněli, kdyby tu dávku nedostali?

  Vzhledem k možným zdravotním rizikům a těmto informacím, není o co stát.

 18. https://www.hlavnespravy.sk/starenka-v-anglicku-zomrela-niekolko-dni-po-vakcinacii-proti-koronavirusu/2417500
  Starenka v Anglicku zomrela niekoľko dní po vakcinácii proti koronavírusu

  • už aj na SK zomrel dôchodca po vakcíne…ale mal vraj viac pridružených chorôb…??
   Tu sa naskytá otázka, prečo ho očkovali?? … nemal to schváliť jeho lekár či môže byť očkovaný?

 19. https://otevrisvoumysl.cz/corbett-report-rozhovor-s-catherine-austin-fittsovou-o-resenich-soucasne-situace/
  Corbett Report – Rozhovor s Catherine Austin Fittsovou o řešeních současné situace

 20. Premiér Matovič na konci tlačovej konferencie zhodnotil, že prístup ministerky Remišovej ho síce mrzí, ale ich vzťah je na hony vzdialený tomu, aký má s ministrom Sulíkom. „Ja sa cez tých viac ako 4 tisíc obetí nedokážem preniesť,“ povzdychol si premiér Igor Matovič. A stále má toho Sulíka v ústach a nedá pokoja a nedá.
  A načo sú tam tie testovacie čísielka bezpríznakových, to čo zachráni, nikto z nich sa neizoluje a nenakazia ani ďaľších, hovoria skúsenosti, Veď ľudia rozprávajú čo a ako sa potom správajú a nie sú ani nakazení ďaľší popri nich. Bu bu bu!!!!
  Dnes bolo v správach, že po očkovaní zomrel 79 ročný pacient.. To už doslova „bľabotali“ aké iné choroby mal, ale keď zomreli, tak len čiste na koronu, žiadne iné choroby sa nespomínali.
  Testovací panáčik iné nevie, celé mu to vyhovuje, lebo inak by ho hnali, pretože zistili kde je podstata jeho vládnutia. Mnohí boli pri voľbách radi, že došla zmena, ale teraz ľutujú kde ho dostali.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ak mal iné choroby, prečo ho očkovali? … prečo to jeho lekár dovolil?

   • Experiment MUDr debila, ktorý si myslí, že Nórsko je na inej planéte! Títo VŠ kvalifikovaní debili už nečítajú lekárske správy zo zahraničia, nečítajú štúdie – už sa len riadia korporátnymi pokynmi! Bezcitné hovädá, pre ktoré pacient už je len „tá diagnóza“ – nie človek. Toto je doba, keď treba vážne prehodnotiť vzťah k lekárom! Pokiaľ ma lekár neošetrí len pretože nemám test – nech ide do prdele nadobro! Ak tu zdôrazňujem ten kontroling – treba si uvedomiť, čo je to chodenie k lekárovi „na kontrolu“ – je to permanentné uplatňovanie jeho moci nad pacientom! Teraz lekárov zbavili ľudskosti zaklínadlom testov – kontrolingom vyššej úrovne. Debilizácia zasiahla aj lekársky stav. Dezorientácia vedie k demoralizácii a demoralizácia spúšťa rozklad spoločnosti. Keď nejaký „Popol“ si môže vo vláde robiť čo chce – prečo by si to nemohol dovoliť lekár. Srať na Hipokratovu prísahu – základ je mať ten papier. Korporácie ho budú usmerňovať – díleri nahradia jeho dovzdelávanie. Spolitizovanie zdravotníctva ich nadobro pokrivilo ako ľudí, ktorým by sme mohli zveriť starosť o naše zdravie – čo je úplne tá najzákladnejšia chyba – sú to ľudia, ktorí už výberom tohto povolania kalkulujú, že budú mať prácu, lebo ľudia budú stále chorí – „a oni nás budú liečiť do úmoru“. A krivákom ja zásadne nedelegujem žiadne právomoci nad mojou osobou – tobôž nie nad mojím zdravím. Kód 771 v núdzi,, dovzdelávanie sa cez internet, sám sebe lekárom – zbaviť sa kyvadla – magnetu NE-MOCI, prestať myslieť na upieranie zdravotnej starostlivosti štátom, prestať myslieť na „čo bude keď choroba“, lebo to je magnet kyvadla nemoci. Treba sa snažiť zostávať zdravý „na krásnom ostrove“ bez bielych plášťov. Posledný lekár na Slovensku so svedomím a morálkou je pre mňa Ladislav Nádaši JG, ktorí sám kupoval pacientom lieky a neváhal za nemocným cestovať na rebriňáku cez ľadochod. Vtedy chodil lekár k pacientovi – nie pacient k lekárovi. Až sa to zlomilo naopak, a toto je dôsledok – ambulantní zákazníci pod kontrolou. Keď ma chce mať lekár otestovaného – nech si ma otestuje sám. Jednak to bude aktuálne, jednak nebudem predsa chorý chodiť niekam na testy doboha! Ak som pozitívny – nech ma lieči doboha! Syfilisu, tuberkulózy a žltačky sa títo debili už neboja? Je to aj o peniazoch – keď chce 15 euro za návštevu – tak nech ma navštívi. Prečo by som mal „v čase pandémie“ ja chodiť do potenciálne zamorenej ambulancie! Ako dopadnú – v zmysle nozokomiálnej infekcie – tie tzv. kovid spádové nemocnice /minimálne Nitra, Galanta/?! Keď niekto dostane mŕtvicu – budú ho viesť najprv na test a potom ďalších 100 kilákov?! A potom debil bude tvrdiť, že tu na kovid zomrelo 4 tisíc ľudí?! No – počas Veľkej vlasteneckej vojny sa často stávalo, že kamarát zraneného oprel pištoľ lekárovi o hlavu, pokiaľ lekár nezachráni jeho kamaráta. Asi bolo treba.

    Ladislav Nádaši Jégé – vaseliteratura.cz
    [Prehľadávať doménu http://www.vaseliteratura.cz/medailonky-autoru/615-ladislav-nadasi-jege%5D https://www.vaseliteratura.cz/medailonky-autoru/615-ladislav-nadasi-jege
    Ladislav Nádaši Jégé byl pracovitým a svědomitým lékařem, který se celý život staral o zdraví lidí. Nejen o to fyzické, ale i duševní. O svoje pocity, myšlenky a zkušenosti se chtěl podělit s ostatními, což se mu prostřednictvím jeho knih podařilo a stále se daří i mnoho let po jeho smrti.

 21. Nebola som na testovaní ani prvom ani teraz. V žiadnom prípade si nedám vytierať bez príčiny nos ani hrdlo a ete k tomu hocikým. Nie je to úžasný násilný zásah vobec do celkovej integrity čloeka. Je mi to dané imanetné tak prečo sa niečomu takému podvoliť. Je to Mengelovčina odporná. Nerozumiem ako sme tak m ohli dopadnúť, že toto s nami násilím niekto robí. Veď to ani v 50. rokoch by si nebol asi ani Gotwald a ďalší lotry dovolili aslováci sklopili uši a nechali sa vytierať a nikto nikto to nezastavil. Ano ja som hneď pri prvom testovaní povedal, že pojdem na test zo slín alebo z krvi. Zatial bol z krvi len na protilátky , ten som absolvovala a o.k.Ano a teraz zo slín som za, kde sa to dá vykonať a nech sa to spropaguje a riadne zavedie ako metoda.

  • „Negatívny test nie je potrebný pri nákupe s cieľom obstarania nevyhnutných základných životných potrieb v najbližšej maloobchodnej predajni ani v lekárenskom zariadení. Nevyžaduje sa ani v zdravotníckom zariadení pri návšteve s cieľom neodkladnej zdravotnej starostlivosti, preventívnej prehliadky alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, alebo sprevádzania blízkej osoby a príbuzného. Rovnako test nie je nutný v zariadení, kde sídli všeobecný lekár či pediater danej osoby. Výnimka platí aj na cestu na PCR alebo antigénový test na ochorenie COVID-19. Bez testu možno ísť aj na pohreb, sobáš či krst blízkej osoby.“
   https://www.interez.sk/hlavny-hygienik-upravil-vynimky-z-testovania-ak-do-nich-spadate-nepotrebujete-negativny-test/

  • pani Horská, z krvi vám urobia jedným vrzom IgA, IgG a IgM …teda NIE LEN na protilátky 🙂
   v takom prípade, ako píšete, ste ho neabsolvovala
   Krvný test by vám bol pre zamestnávateľa na dve veci, lebo sa číselkám pri IgA, IgG a IgM nerozumie.

 22. „Objavili nový čudný vírus, ktorý by ani nemal existovať. Môže predstavovať úplne novú evolúciu“

  „existuje všeobecná zhoda, ako vírus vyzerá. Je to častica tvorená nukleovou kyselinou, ktorá je uzavretá v ochrannom proteínovom obale, a ktorá môže infikovať bunky. Keď sa do bunky dostane, tam sa začne rozmnožovať.

  Avšak nový vírus objavený vedcami z Tokijskej poľnohospodárskej univerzity túto interpretáciu popiera. “Rekombinantný vírus, ktorý sme objavili, nemá žiadne štrukurálne proteíny,” uviedol virológ a hlavný autor štúdie Tetsuya Mizutani a dodáva, že to “znamená, že vírus sa nemôže rozmnožovať.”

  ím vedcov sa zamýšľal, ako teda sa tento typ enterovírusu G (EV-G), ktorý patrí do čeľade Picornaviridae môže šíriť, keďže nedokáže napádať bunky. Jedno z vysvetlení, ktoré tím navrhuje je, že rekombinantný vírus by mohol využívať pomocný vírus, ktorý by mu “požičiaval” svoje štrukturálne proteíny.

  Možný dôkaz o tom našli aj v samotnom truse, keďže tam objavili podobné množstvo rekombinantných genómov EV-G typu 1 a typu 2, ktoré by mohli byť pomocnými vírusmi. Ako ale tento proces funguje, vedci zatiaľ netušia a odpoveď bude predmetom ďalších rozsiahlych štúdií.“
  https://www.interez.sk/objavili-novy-cudny-virus-ktory-by-ani-nemal-existovat-moze-predstavovat-uplne-novu-evoluciu/

  Čiže – už len stačí vyvinúť nebezpečnú RNA, ktorú do buniek dopraví napr. všeobecne rozšírený herpes.

 23. nevykecavajte sa, to nepomôže. Už ste sa prihlásili za referendum a predčasné voľby?? Matovičovu vládu treba dať čo najrýchlejšie dolu.A je to.

  • Očakávajte pôsobenie MK Ultra/Monarch na labilné osoby. Treba byť pripravený na podprahovo manipulované voľby – podvody s volebným softvérom sú len jedna vrstva. Okolo roku 1980 v jednom kanadskom meste takto vyvolali totálne šialenstvo – cieľom experimentu bolo vyvolať situ na nasadenie národnej gardy a vyhlásenie výnimočného stavu. Dnes majú na to kovid. Po zavedení 5G bude verejnosť vystavená EMG zbrani – otázka, kto ju bude mať v rukách? To sa dá spustiť doslova premietnutím obrazov a zvukov do mozgu. Skúste sa v mestách viac pozerať po strechách! Od núdzového stavu je len krok k mimoriadnemu stavu – stačí, keď pár ľuďom „rupne v bedni“.
   https://stop5g.cz/ovladani-mysli-psychotronicke-elektronicke-zbrane/

   „Už ste sa prihlásili za referendum a predčasné voľby??“ = Fico a Pelé voľby? Už si niekoho – okrem Krajníkovej videl zbierať podpisy? Zase mám dať niekomu pohodlne osobné údaje na internet? Máš koho voliť? Neomarxistickú agendu na všetky spôsoby? Už povedal niekto z nich niečo nové, čo by sme nevedeli? Iste – aj nevolením volíš. S tým referendom si vytrú riť a je pol roka v prdeli – v očakávaní.

   Fašizmus chceš odinštalovať „demokraticky“, voľbami? Ten drží viac ako sekundové lepidlo. Treba na to lietajúce kladivo! Ak sa má podľa teba zmeniť systém po odinštalovaní pár figúrok – na to nepotrebuješ voľby, ale tribunál!

 24. Testovani ze slin je definitivne snadnejsi. Ale: stejny zpusob jakym jsou odebrany sliny je stejny zpusob k odebrani slin pro DNA test. Kde je zaruka, ze sliny pro Covid testing nebudou zneuzivany take pro DNA testing bez vaseho vedomi?

Pridajte komentár

*