Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Toto nie je normálne: Balzamovač zverejnil zábery neuveriteľných krvných zrazenín


Print Friendly, PDF & Email

Toto nie je normálne: Balzamovač zverejnil zábery neuveriteľných krvných zrazenín

(Steve Kirch, The Truth Seeker) Balzamovač mŕtvol Steve Kirch nedávno poslal list americkým regulačným úradom ako sú Centrum pre kontrolu ochorení (CDC) alebo Agentúra pre lieky a potraviny (FDA).

V liste ich žiadal, aby sa venovali nezvyčajným krvným zrazeninám, ktoré sa vyskytujú u extrémne vysokého počtu nebožtíkov zaočkovaných proti Covid-19. Nakoľko sa od úradov nedočkal žiadnej odozvy, rozhodol sa zverejniť znenie svojho listu a tiež zábery krvných zrazenín, s ktorými sa pravidelne pri svojej práci stretáva.

List regulačným úradom

Tu je znenie emailu, ktorý zaslal regulačným úradom:

Ako isto viete, balzamovači naprieč krajinou hlásia výskyt masívnych krvných zrazenín. Niekedy je ich výskyt až u 90% prípadoch, inokedy u približne 40%.

Vyskytujú sa pritom výhradne u zaočkovaných alebo u tých, ktorým bola podaná krvná transfúzia. Môžem vám poslať videá krvných zrazenín, ktoré vyberám z tiel a tiež vzorky tkanív.

Prosím oznámte mi, či máte záujem vyšetriť tieto prípady alebo či ich budete ignorovať a tváriť sa, že problém neexistuje.

Nakoľko sa zrazeniny vyskytujú u minimálne 40% prípadov, vyzerá to na núdzový stav verejného zdravia, ktorý by mal byť okamžite vyšetrený.

Môžem vám dať kontakt na viacerých balzamovačov s rokmi skúseností, ktorí sa s týmito krvnými zrazeninami stretli a majú k dispozícií aj videá.

Tiež som značne prekvapený, ako je možné, že CDC, ktoré má k dispozícii DMED dáta, mohlo prehliadnuť zjavné signály o problémoch s bezpečnosťou vakcín. Nikdy to nebolo vysvetlené. Zjavne sa muselo niečo prehliadnuť. Nechcem šíriť dezinformácie, preto by som uvítal vaše vysvetlenia.

Tiež vás chcem upozorniť na to, že „overovatelia faktov“ zo spoločnosti Reuters spravili pri vyhodnocovaní dát o úmrtiach zo systému VAERS vážnu chybu, pretože naše čísla už mali v sebe zahrnuté zmeny v hlásených frekvenciách.

Preto poskytnuté vysvetlenia od FDA nedávajú žiadny zmysel. Mohli by sme prediskutovať aj túto tému, nakoľko z Reuters mi neodpovedajú. Očividne tu ide o nejaké nedorozumenie, preto v záujme zamedzenia šírenia dezinformácií si to chcem vyjasniť.

Teším sa na vašu odpoveď ohľadne zaslaného videa, vzoriek tkanív a dát z DMED i VAERS.

Steve

Prírodná liečba osteoartritídy

Čo odhalil balzamovač Steve Kirch

Steve Kirch zverejnil uvedené informácie preto, aby vytvoril verejný záznam, že úrady boli informované, boli im ponúknuté dôkazy a napriek tomu nepodnikli žiadne kroky.

Toto je mimoriadne dôležitý dôkaz, ktorý je už nejaký čas verejne dostupný a vedome ho ignorujú. Neočakáva od nich odpoveď v dohľadnej dobe, pretože zakaždým mu naznačili, že ich nezaujímajú dôkazy o tom, ako zabíjajú ľudí. Nechcú to vidieť.

Neočakáva odpoveď, pretože videá a vzorky tkanív nie je možné vierohodne vysvetliť.

Všetky tieto informácie sú známe už mesiace, prinajmenšom od 4. februára 2022, kedy sa balzamovač pán Hirschman objavil v televíznej show Stewa Petersa a o pár dní neskôr aj na kanáli Steva Kircha.

Bol následne Richard Hirschman kontaktovaný úradmi? Samozrejme, že nie! Radšej budú problém ignorovať a predstierať, že sa nič nedeje.

Alebo budú možno tvrdiť, že je to zriedkavé, pretože sa to stáva „len“ v 90% prípadov (zriedkavé dnes definujú ako menej než v 100% prípadov). U Hirschmana to narástlo z pôvodných 65% prípadov na súčasných viac ako 83% jeho prípadov.

Pozrite si jedno z videí (má len 53 sekúnd, to musíte vidieť):

Toto video je od balzamovača Richarda Hirschmana, ktorý sa stretáva s krvnými zrazenimami počas balzamovania nebožtíkov.

Zrazeniny na záberoch sú odobraté z tepny muža, ktorý zomrel po očkovaní proti Covid-19. Richard sa stretol s takýmito zrazeninami až v 29 z 35 prípadov (83%), ktoré urobil tento mesiac.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Steve Kirch, Zdroj: thetruthseeker.co.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miesto kopy kecov treba napísať čo by to mohlo byť, ako ich možno odstrániť, čo ich spôsobuje. Preberalo sa to tu, a je to nuda.

  • Najjednoduchší a najúčinnejší liek je neočkovať sa.

   • V špitáloch vraj očkujú bez dovolenia. V bezvedomí (po drogách a vyhladovaniu) alebo do kapačky (doktorky sa neunúvajú povedať čo tam pichajú).

    • Do kapačky určite nie, lebo kapačka ide do krvi a vakcíny sa dávaju do svalov.

     • Aj transfúzia od zaočkovaných ide do krvi.

     • Transfúzia pochopiteľne áno, ale ak by chceli zaočkovať, tak do krvi cez kapačku istotne nie.

     • Prečo nie? V menších dávkach a na viackrát.

     • Jo, dávají so do svalu, ale končí v lymfě a následně v krvi. A pokud to neumí píchnout (je na to speciální postu) i intramaskulární injekce jdou rovnou do krve.

     • Ak sa vakcína dostane do krvi, hrozí akútny zápal srdca a smrť.

  • Sudruh HMMM,vsak to je jasne z tej fotky,nie ???a inych reportov,ja osobne viem o mnoztve,po vaxxoch,vcetne suseda,ktory zomrel,hned na druhy den .dalsieho Cechaoperovaly na obidvoch nohach,mal 100% blokadu,po 2 vaxxoch,ele zatial zije a dal si aj 3,blazon

 2. A Všiml si někdo, kolik miliardářských tvorů má nyní obrovské jachty? Není to náhoda. V době, kdy se svět rozpadá, v rámci příprav na velký reset, tak oni zjevně plánují žít na svých superjachtách. Tyto velké lodě mají odsolovací zařízení, větrné mlýny a solární energii. A co je nejdůležitější, mohou být zásobovány palivem a potravinami ještě na moři. Miliardářští majitelé se tak vůbec nebudou muset přiblížit k pevnině. Jedním z důvodů zvyšování ceny ropy vždy byla snaha zachovat co nejvíce ropy pro soukromá letadla a jachty.. Ti si samozřejmě dobře uvědomují, že světové zásoby ropy docházejí – a chtějí si jí pro sebe ponechat co nejvíce.

  A Čipy se pod kůži vkládají už řadu let – aby futurističtí blbci mohli nakupovat, aniž by u sebe museli mít hotovost nebo dokonce igelitku. Ale tato poněkud zastaralá představa se vrací. Zajímalo by mě, jestli si ti, kdo souhlasí s implantací kreditní karty pod kůži, uvědomují, že zloději budou místo peněženek nosit sekery a usekávat ruce těm, kdo mají tyto čipy pod kůží?

  A Podle „Good Sciencing“ už 830 sportovců, kteří byli vakcinováni proti idiotismu kovid, mělo srdeční zástavu a 540 jich zemřelo. Teda prozatím.

  A Měsíc je ze zeleného sýra a Biden, Fiala a Putin jsou slušní a čestní lidé 🙂 ..
  Hezký zbytek víkendu, „CZkotas“

  • To chcú do konca života žiť na jachte? Raz im zásoby alebo náhradne diely dôjdu a čo potom? Zakotvia na pevnine, hneď ich chytia preživší kanibali a je po nich.

   • Títo „elitní“ reptiliáni práveže nemajú problém žiť dlho v podzemí ich luxusných bunkrov. Zároveň to nie su leguány, ktoré slnko potrebujú.

    Inak je zaujímavé, že „potopili“ krížnik Moskva a nie Putinovu jachtu. Aspoň jednu z nich /82 m – 144m – ???/

    Putin narychlo schovává svou jachtu za 100 milionů dolarů …
    [Prehľadávať doménu zoommagazin.iprima.cz] https://zoommagazin.iprima.cz › zajimavosti › putin-jachta
    Putinova jachta přišla na 100 milionů dolarů a není to žádný drobeček. Kromě úctyhodné délky 82 metrů se loď o výtlaku 2 685 tun může pochlubit dvojicí dieselových agregátů o výkonu 3 100 HP pohánějících dva lodní šrouby. V šesti luxusních kajutách na její palubě se více než pohodlně ubytuje 14 cestujících, majitel pak má pro sebe rozlehlé apartmá.

    Vlastní Putin superjachtu za stovky miliónov eur?! Zistili …
    [Prehľadávať doménu cas.sk] https://www.cas.sk › clanok › 2658413 › vlastni-putin-superjachtu-za-stovky-milionov-eur-zistili-kde-kotvi-toto-vsetko-sa-v-seherezade-nachadza
    Spomínaná jachta sa volá Scheherazade (Šeherezáda) a podľa portálu SuperYachtFan je dlhá 140 metrov. Okrem iného je vybavená heliportom, bazénom, súkromným kinom a dokonca aj bezpečnostným systémom schopným zostreliť drony. Plavidlo postavila nemecká lodiarenská spoločnosť Lürssen v roku 2020.

    Putinova luxusní jachta? Podle ruské opozice mu patří loď …
    [Prehľadávať doménu tn.nova.cz] https://tn.nova.cz › zpravodajstvi › clanek › 457618-v-italii-kotvi-putinova-jachta-za-700-milionu-dolaru-uvadi-navalneho-spolupracovnici
    Válka na Ukrajině kromě jiného spustila vlnu zastavování majetku ruských oligarchů a lidí napojených na Vladimira Putina. Ti přišli o své vily, jachty a další majetek. Spoustu pozornosti tedy vyvolává jachta Šeherezáda s odhadovanou cenou 700 milionů dolarů (přes 15,5 miliardy korun), jejíž majitel není oficiálně znám.
    ——————————————–
    Tak ako?

  • Ropa nedochádza, neustále sa tvorí z kanalizácie.
   7G = nanočipy v očkovaní. Sú 100 menšie ako bunka.

   • Tak si navŕtajte doma záchod a budete bohatý. Budete môcť nahradiť dovoz ropy z Ruska!

    • Ropa je krv Zeme.
     Baktérie z houna ho fermentujú, ak majú vodu a dostatok času, roky. Vzniká ropa a kanálový plyn CH4. Možno to poznajú majitelia septikov, ktoré sa nevyvážali.
     Kanalizácie sú napojené na antické metro v plytkom mori, kde to roky stojí, kým sa to cez vrty vyťaží.
     Videl som betónové nádrže, kam sa sype slama s odchodmi z pod chovaných zvierat, a vznikne dostatok plynu na zásobovanie domu. Stačí malá rodinná farma.

  • Oleja je dost,ale len pre elitu

 3. mariankosmac

  Nestačilo by ako prevencia brať nejaké tablety? Takto narýchlo som našiel v internetovej lekárni napr ASPIRIN PROTECT 100 obsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Kyselina acetylsalicylová v nižších dávkach bráni tvorbe krvných zrazenín, chráni pred upchatím tepien, čo môže byť príčinou závažných srdcových chorôb (infarkt) alebo mozgových chorôb (mozgová porážka).

  • Acylpyrín chráni pred bežnými krvnými zrazeninami. Je otázne, či chráni aj pre zrazeninami kvôli S-proteínu z vakcín. Stále je jednoduchšie neočkovať sa ako očkovať a potom riešiť, ako sa vyhnúť krvným zrazeninám.

   Pozrite si to video, na ktoré odkazujeme. Tam sú tie zrazeniny očistené od krvi a potom vyzerajú ako biela guma. Dokáže im acylpyrín zabrániť? Ťažko povedať, no sme skeptickí.

  • Galaxia andromeda

   Nestačilo,ale že skutočne nikto nevie ake dlhodobé následky experimentalna sracka bude mat. Vela ludi zomrie na rakovinou, zrazeniny odpalia hlavne zdravych ludi, chorí pomru na rakovinu. Toto je depoluplacia nie zachrana, pristupujete k tomu realne,oni ludi zabijaju takže určite by nestačilo.

  • Španielsky vedci to popisovali, NAC, Astaxantín, Melatonín, tinktúra z borovice, vitamín D, zinok, v súvislosti s elektrosmogom i magnézium, a ten acylpyrín je dobrý nápad…

  • Marian AcYlpirin je de fakto JED,moze ta ochranit od srdcoveho inkfartu,ale ti dopomoze Na Mozgovu mrtvicu,cau

 4. Z tohto dokumentu sa sa buď dogrciate, alebo konečne pochopíte, kto je za tým zlom! A to je len tá viditeľná vrstva!
  Příběh-rudého-zla-(The-Soviet-Story)—2008,-En+Sk+CzSubs.mkv
  https://ulozto.net/file/pvDk4JCFSCkV/pribeh-rudeho-zla-the-soviet-story-2008-en-sk-czsubs-mkv#!ZGMvAQR2AQywZGD0MQWuLmEwZzR1MyMeD1AjFyWDGz5GEmV1BD==
  ———————————
  No lebo toto chystajú na rok 2023!

  Ľudia sú v takej piči, že ani netušia v akej sú piči! Lebo satanisti potrebujú sakrálnu obeť! A na miliónoch obetí záleží!

 5. Otázka. Prečo vlastne balzamuju telá a druhá otázka, krv po smrti ostáva tekutá?

  • mariankosmac

   Asi pretože balzamovanie je dobrý biznis. Jednoduché a krátkodobé balzamovanie na 14 dní stojí 150 až 200 eur. Veľké balzamovanie je drahšie, od 600 do tisíc eur. Samozrejme, keď chýba kus hlavy, cena ide hore. Musíte vyrobiť hlavu, vytvarovať tvár, napríklad za 2- až 3-tisíc eur. S tou krvou neviem do akej miery ostáva tekutá, musel by napísať niekto kto robí pitvy.

  • Telá balzamujú, aby udržali energiu duše v ich prítomnosti a mohli ju využívať – manipulovať! Naši predkovia – Lužická kultúra – telá zásadne spaľovali. Lebo sloboda ducha! Preto zabili aj Kušnírovú – lebo podstatné informácie. Pi.oviny o pitvách. Tu to je tu stále na inom brehu!

   • Telá spaľovali, aby zo Zeme nebol časom jeden veľký cintorín.

    • Veľa mŕtvych je aj pod zemou vo forme skladov kostí vo veľkých mestách, alebo dolámaných kostí kostí kdekoľvek sa kope v nánosoch.

  • Pracoval som v tej industrie,vyse 20 rokov,ale nie v tomto,Ked chces mat „vystretie tela-Viewing,telo aby nesmrdelo,bacily,atd. sa musi zabalzamovat,predlzi to rozklad tela o tyzden,atd.,tiez musi byt telo v chladnicke,oni vytiahnu krv a tiez ine vnutorne organy,pouzivaju rakovinotvorne pripravky,co je aj vo vaxxoch a tiez inych potravinach . Priame pochovanie,nemusi byt zabalzamovane

 6. Ešte iný pohľad na česť a vernosť. Pre blbca – vernosť znamené obmedzenie. Pre múdreho – vernosť znamená vnútornú slobodu = nemusieť sa vo vzťahu skrývať ako podliak-psanec. Teda – vzťah treba radšej opustiť ako porušiť toto pravidlo.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,v živote človeka nič nemá logiku v smerovaní k akémusi dobru,hociktorým smerom tu v tomto časopriestore budeš sa budeš snažiť ísť-stále budeš iba blúdiť v labyrinte,lebo človeku nieje sudené byť niečím vyšším a hodnotnejším,sme blokovaní a jednoducho nemáme na viac a nepomôžu ani čipy a iné tuningy,furt je to len páchnuce a večne hladné telo podliehajúce únave slabnutiu a stárnutiu,,,,

 7. Jednotka lazarov, ktorým strieľali do nôh, a ktorí dostali zápal pľúc z mesačného dýchania mrazivého vzduchu: https://cz24.news/wp-content/uploads/2022/04/russia-army-soldiers-soviet-flag.jpg .

 8. KOVIDBARÓN!

  ,,,,neustále robíte všetci to isté-oplakávate ľudské životy a sami sa bojíte akejsi predčasnej smrti pritom každým mesiacom ste starší a zmagorenejší,len to na sebe nesledujete,nikto tu nebude večne a život je bez záruky-je to ako ruská ruleta s diablom-naroď sa a ži podľa toho,ako ti bude dopriaté,,,,človek je bezcenná a ľahko nahraditeľná existencia,skoro všetci ste aj tak už prešpikovaný vplyvom temnoty a šedivých,,,,jednoducho napísané-bude oberačka úrody,pekné a zdravé sa bude páčiť a to ostatné sa vyhadzuje ako odpad,,,,vás zrejme mrzí za tie roky čo ste tu,že čo ak ste mnoho vecí robili fakt zle a prešli na tú nesprávnu stranu a teraz ste v sračkách a to nielenže predčasne umriete,ale ešte uvidíte pred tým umierať aj blízkych a potom vás ešte čaká „odmena“ v akomsi pekle,,,,nieje to pre vás jednoduché naraziť na realitu dotknuteľnosti a stretu s osudom a mocnejšími autoritami,ktorím je tu dopriaté robiť si čo oni chcú,alebo skôr čo majú a musia urobiť-lebo staré zmluvy,,,,lebo šediváci tu už toho veľa poničili-samozrejme kto sa nechal,,,,verte mi,že tu medzi vami nieje ani jeden,ktorý pôjde ďalej a morda ho obíjde,(žiaľ?) je to tak a preto sa na to pripravte,svoje zahrádky si tiež predsa vypratávate ako aj svoje príbytky či svoje tdi smetiaky na kolesách,tak sa vyprace aj tento sektor vesmíru,,,,a vy nič proti tomu nezmôžete a nemáte to ani kde reklamovať-vesmír je pre nakazencov hluchý,lebo váš život nieje váš a táto planéta vám tiež nepatrí,vy ste boli stvorení pre prácu a otroctvo a za to vám tu bolo na nejaký čas dopriaté si vychutnať ponuky,doba sa ale posunula ďalej a osud sa vám postavil do cesty.

 9. Čo sa týka prevencie, sú informácie, že veľmi dobre pomáha doplnok NAS 750 spolu so zinkom, vždy ráno. Je to silný oxidant, ktorý dokáže narušiť a zničiť uhlíkovú mriežku, ktorá sa v tele tvorí. Vraj aj u ľudí, ktorí boli „magnetickí“, dokázali zvrátiť účinok grafénu. Info bola z La quinta columna,video som už záhadne nenašiel.

 10. Ja by som už ani nepretiahol zaočkovanú.Bŕŕŕ

  • Ako spoznáš zaočkovanú?

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,veľmi ľahko-každá potetovaná dévucha má už aj očkovanie,,,je to niečo ako nevedomé hanobenie tela neúcta voči sebesamému/samej,,,,vyskúšaj.

    • Nie všetky zaočkované sú potetované.
     S neúctou máš pravdu.

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,lebo si sa nepozeral vedľa otvoru a rovno si tam vpichol sondu,logika nepustí-kto sa dá zotročiť-dá sa aj potetovať a dá sa aj opíchať-ihla ako ihla,,,

  • Janek,stejne tuna,samozrejme,nemam nutnost,kedze mam mladu zenu,ale za ziadnu cenu,ani v blizkosti,cauuu

 11. toto je presne jeden z kuskov skladacky ktory zacne davat zmysel ked si pozriete novu teoriu o covide kde sa proklamuje ze nejde o virus ale o hadi jed, mimoe ineho sireny cez vodovodne systemy. staci hladat na bitchute alebo inych altmediach „Watch the Water – Dr Bryan Ardis & Stew Peters“ rozhovor.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,had/hadi sú symbolom tohoto sveta,,,,večšina slovenských štátnych správ ako aj zdravotnictvo a farmaceutika majú hadov v znakoch,,,,had je prítomný aj vo vatikáne a cirkvi na rúchach od kňazov až po pápeža,,,,a hada máš aj medzi nohami.

 12. všimli ste si odkiaľ ťahal tú zrazeninu?

 13. O globálnej nacifikácii a fašizácii. V závere odznela informácia o rozhlasovej relácii spred 10 rohov, kde údajne bývalá pracovníčka MMF /Benešová/ otvorene hovorila o tom, že nie je otázka, či bude 3. svetová, ale kedy bude, lebo sa to dohodlo na MMF! Pretože sa tým odstráni napätie medzi svetovými menami.Takže vieme, kam to satanisti smerujú.
  2022-04-22 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-04-22-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 14. „Poláci chtějí připojit celou Ukrajinu k Polsku a české deníky začaly velebit a blahořečit piloty Luftwaffe, jací to byli kabrňáci a kolik Rusů sestřelili za II. světové války! Nacifikace České republiky jede na plné obrátky a proces poválečného revizionismu v ČR začíná přepisovat a obracet historii!

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský natočil v sobotu večer neuvěřitelné a bizarní video o délce několika málo sekund, kdy zjevně pod vlivem kokainu odvysílal několik slov k národu a projev zakončil napoleonskou výhrůžkou, že všechny přemůže! Video bylo v sobotu večer jen pár minut zavěšeno na oficiálních webových stránkách Úřadu prezidenta Ukrajiny [1], ale video bylo záhy smazáno a zmizelo. Druhý den v neděli ráno se video ale vynořilo znovu, a to na Twitteru ukrajinského Ministerstva obrany [2], kde je stále zatím k dispozici.

  Na videu je patrné, že ukrajinský prezident si těsně před zahájením natáčení videa vzal dávku kokainu, kterou si vetřel do úst mezi rty a dásně. Náš kolega lékař na videu okamžitě identifikoval drogově závislou osobu po konzumaci kokainu, která má typické projevy mimiky, které spočívají v přetahování a otírání našpulených rtů o zuby a dásně, čímž se kokainový prášek roztírá po dásních a prožitek je mnohem intenzivnější. Na videu jsou hned dvakrát po sobě zachyceny grimasy Zelenského, které prokazují, že video bylo natáčeno krátce po konzumaci kokainu.“
  https://aeronet.news/video-zfetovany-prezident-zelensky-natocil-video-tesne-po-konzumaci-kokainu-a-v-deluzornim-stavu-napoleonskeho-syndromu-prohlasil-ze-vsechny-premuze-prezidentsky-urad-jeho-video-okamzite-smazal/

  Poznámka – v roku 1612 boli Poliaci v Moskve!
  ———————————
  2022-04-20 – 2/3 Média a propaganda: 📻 Šplháme na vrchol pyramidy. Armáda, invaze, rozvědky a novináři vynašeči
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-04-20-2-3-media-a-propaganda-%f0%9f%93%bb-splhame-na-vrchol-pyramidy-armada-invaze-rozvedky-a-novinari-vynaseci/

Pridajte komentár

*