Skúsený psychiater tvrdí: „Démoni“ skutočne existujú


Print Friendly, PDF & Email

Skúsený psychiater tvrdí: „Démoni“ skutočne existujú

Hoci nie všetci sú otvorení veciam ako sú démoni alebo ´okultné vedy´, no zdá sa, že aj niektorí ´najvzdelanejší´ ľudia sú ochotní otvoriť svoje mysle viac, než by ste od nich očakávali.

Ak ste ešte nikdy nepočuli o dr. Richardovi Gallagherovi, po tomto sa o ňom možno budete chcieť dozvedieť viac.

Pre tých, ktorí ho nepoznajú, dr. Richard Gallagher je psychiater, ktorý žije v New Yorku a má čosi  vyše 60 rokov. Celé roky sa venoval psychiatrii a podľa Dailymail tvrdí, že v minulosti za zhruba 25 rokov videl najmenej 100 skutočných prípadov, ktoré považuje za posadnutosť diablom.

Hoci sa v poslednom čase odmlčal, nedávno som narazil na rozhovor, ktorý s ním robili pred niekoľkými rokmi a ktorý na mňa veľmi zapôsobil.

Rozgovor Gallaghera pre Dailymail

Pri rozhovore pre Dailymail Gallagher ohľadom posadnutosti a démonov celkovo povedal:

 „Sú to padlí anjeli.“

„Presne o tom som presvedčený. Sú nesmierne inteligentní; oveľa inteligentnejší než ľudia. Sú tu už celé tisícročia – preto hovoria všetkými jazykmi.“

„Počujem ich hovoriť po čínsky; počujem ich hovoriť starovekou gréčtinou, ktorú som študoval.“

„Rozhodne počujem, že hovoria latinčinou a rozumejú jej.“

„Hlavne som sa k tejto záležitosti, posudzovať ľudí, či sú posadnutí, či zažívajú útoky démonov, neprihlásil dobrovoľne.“

 „Len ma požiadali, aby som to urobil a možno si ľudia mysleli, že som otvorený alebo niečo také. Zrejme vedeli, že som praktizujúci katolík, nikdy som sa však na to nehlásil dobrovoľne – a, viete, pomaly som začal byť považovaný za niečo ako odborníka.“

Ďalej tiež povedal, že sa mu zdá, akoby sa títo démoni zameriavali na ľudí, ktorí sú zbožnejší alebo na takých, ktorí v temnote fušovali do niečo, čo možno robiť nemali.

Vraj videl prípady, ktoré sú, alebo boli, zdanlivo nevysvetliteľné inak, než samotnou posadnutosťou.

Keďže bol Gallagher spočiatku dosť skeptický, bol na toto dobrým kandidátom. V začiatkoch vykonal výnimočné predbežné bezpečnostné opatrenia, aby mal predtým, ako sa vrhne do neznáma, istotu, že ľudia, ktorí sú pred ním, nečelia niečomu, čo sa dá vysvetliť.

Podľa jeho slov za roky práce s exorcizmom a inými podobnými záležitosťami dospel k pochopeniu, že vo svete skutočne existujú zlí duchovia, ktorí nám rozhodne nijako nepomáhajú.

Ak proti nim nebudeme bojovať, môžu nám, a aj budú, ničiť životy. Tieto tvory nie sú dobré na žiadnej úrovni a sú schopné vecí, ktoré si by väčšina nedokázala ani len predstaviť.

Článok pre The Washington Post

V roku 2016 vlastne Gallagher napísal článok a v jeho časti sa píše:

Je možné byť skúsený psychiater a veriť, že zlí duchovia, akokoľvek zriedkavo, útočia na ľudí?

Väčšina mojich kolegov vedcov a priateľov hovorí, že nie, kvôli svojmu častému kontaktu s pacientmi, ktorí si ohľadom démonov robia ilúzie, kvôli ich celkovému skepticizmu voči nadprirodzenému. 

Zaväzujú sa totiž používať len štandardné, odborne uznávané liečby, ktoré zraniteľných pacientov neuvedú do potenciálneho omylu (výrazné riziko), alebo im neuškodia. No dôkladné pozorovanie dôkazov, ku ktorým som sa vo svojej kariére dostal, ma priviedlo k presvedčeniu, že isté extrémne nezvyčajné prípady sa nijako inak vysvetliť nedajú.

Prírodná liečba osteoartritídy

Vatikán exorcizmus v celosvetovom či národnom meradle nesleduje, no podľa mojich skúseností a podľa kňazov, s ktorými sa stretávam, dopyt po ňom rastie.

V USA sídli asi 50 „stálych“ exorcistov – takých, čo boli na boj s činnosťou diabla na sčasti pravidelnej báze menovaní biskupmi – pričom pred desiatimi rokmi ich podľa reverenda Vincenta Lamperta, v Indianapolise pôsobiaceho kňaza-exorcistu, činného v Medzinárodnej asociácii exorcistov (IAE), bolo len 12.

Katolícka cirkev zareagovala ponukou pridelenia väčších zdrojov pre členov duchovenstva, ktorí sa chcú problému venovať. V roku 2010, napríklad, zorganizovala Konferencia katolíckych biskupov USA v Baltimore stretnutie pre duchovných, ktorí o to majú záujem.

V roku 2014 pápež František formálne uznal IAE, ktorej 400 členov sa má v októbri zísť v Ríme. Členovia na také zvláštne prípady veria, lebo ich neustále volajú na pomoc (ja som nejaký čas pacoval ako vedecký poradca vedenia tejto skupiny).

Nanešťastie však nie všetci duchovní, angažujúci sa v tomto zložitom odbore, sú takí obozretní, ako kňaz, ktorý ma oslovil prvý.

V niektorých kruhoch existuje sklon k prílišnému zaoberaniu sa domnelými démonickými vysvetleniami a videniu diabla všade. Občas dochádza k zásadne chybným diagnózam a absurdným, ba dokonca nebezpečným „liečbam“, napríklad k bitiu obetí.

Zrejme práve preto má exorcizmus v niektorých častiach sveta negatívny významový obsah. Ľuďom s psychickými problémami by sa malo dostať liečby psychológa.

Som ale presvedčený, že to, čo som videl, je skutočné.

Útoky na jednotlivcov sú klasifikované buď ako „posadnutosť diablom“ alebo ako trochu bežnejšie, no menej intenzívne útoky, zvyčajne nazývané „úzkosťami“. Posadnutý jednotlivec môže náhle, v akomsi stave tranzu, vyslovovať vyhlásenia s prekvapivou zlosťou a pohŕdaním voči náboženstvu, pričom zároveň rozumie a hovorí rôznymi cudzími jazykmi, ktoré predtým nepoznal.

Tento subjekt tiež môže prejavovať enormnú silu, či dokonca nesmierne zriedkavý úkaz levitácie (sám som svedkom levitácie nebol, no asi pol tucta ľudí, s ktorými spolupracujem, prisahá, že ju počas svojho exorcizmu videli).

Subjekt môže demonštrovať „skryté poznanie“ celého radu vecí – napríklad, kedy niekomu neznámemu zomrela blízka osoba, akých tajných hriechov sa dopustil, ba dokonca aj to, kde sa v danej chvíli nachádzajú ľudia. Tieto zručnosti sa nedajú vysvetliť inak ako zvláštnou psychickou či nadprirodzenou schopnosťou.

Ja osobne som sa s týmito racionálne nevysvetliteľnými udalosťami a tiež s ďalšími paranormálnymi javmi, stretol. Mám nezvyčajnú výhodu: ako lekár vo funkcii poradcu som zrejme videl viac prípadov posadnutosti než ktorýkoľvek iný lekár na svete.

Väčšina ľudí, ktorých v tejto role posudzujem, trpí prozaickejšími problémami nejakej zdravotnej poruchy.

Každý, kto má čo len trochu povedomia o duševných ochoreniach, vie, že jednotlivci, ktorí sa nazdávajú, že na nich útočia zlí duchovia, vo všeobecnosti nič také nezažívajú.

Tí, čo ich liečia, vidia len psychotických pacientov, tvrdiacich, že vidia alebo počujú démonov; ľudí, ktorí niečo hrajú alebo ľahko ovplyvniteľných jednotlivcov, napríklad takých, ktorí trpia syndrómami disociatívnej poruchy osobnosti.

Vyskytujú sa aj pacienti s poruchami osobnosti, ktorí majú sklon nesprávne interpretovať deštruktívne pocity, čo exorcisti niekedy nazývajú „pseudo-posadnutosťou“, prostredníctvom obranného mechanizmu externej projekcie.

Čo si ale mám myslieť o pacientoch, ktorí nečakane začnú hovoriť dokonalou latinčinou?

Ku každej takej situácii pristupujem s počiatočným skepticizmom. Po technickej stránke sám „diagnózu“ posadnutosti nestanovujem, len informujem duchovných, že zmieňované symptómy nemajú žiadnu možnú zdravotnú príčinu.

Záver

Čo si o tom všetkom myslíte? Naozaj by v tomto svete mohli byť démoni? Naozaj dochádza k posadnutostiam?

Podľa mňa by sa vlastne mohli brať ako metafora sveta, v ktorom dnes žijeme.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: awarenessact.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. To, že „démoni“ vyhledávají především „zbožné“ lidi a okultisty mluví za vše. Není k tomu třeba už nic víc dodávat….

 2. Nedávno som sa rozprával so známym psychiatrom o. i. aj o podobných fenoménoch, aké sú opisované v článku a zhodne sme konštatovali, že aj niektorí psychiatri by sa potrebovali liečiť v psychiatrickom zariadení.
  Všímajte si ľudí okolo vás a najmä tých v politike. Až neskutočne veľa je medzi nimi psychopatov, sociopatov, ľudí posadnutých mocou, peniazmi, nenávisťou a zlobou. Počet choro-mysliacich rapídne rastie. Čo robiť? Neviem. Ale čo sa týka choro-mysliacich politikov, tých môžeme už o pár dní poslať do zabudnutia. Ja to určite urobím – a Vy?

 3. provokater

  áno, súhlasím, len mám oripomienku, taký hnus národa, ako je Kiska a jeho poskokovia, atd, atd, či paša so svojim haremom…všetci nakradli. pamätam si päťročnice, ke´d ľudia budovali svoju vlásť zadarmo a s nadšením, a teraz nejakí skurvysyny sa budú na ich snažení pásť!!! Nevoliť ich nie je trest, trest by bol poslať ich Kimovi, nech s ními urobí poriadok…. stačí…!!!…A démoni, vážení, toto sú tí démoni a treba ich zničiť…

 4. Ved tu o politike nikto nehovoril ci? Heh…

 5. Definitiva

  http://leva-net.webnode.cz pozná nasledovné typy ľudskej psychiky:
  Zvierací, riadi sa inštiktom, žije pre dnešok, ovládajú ho pudy a nie rozum.
  Zombi, jeho psychika je na diaľku ovládaná inou mocou, napr. kultúrou, náboženstvom, politikou, „demokraciou“…
  Démon, človek, ktorý bezohľadne, všetkými prostriedkami vždy a všade presadzuje svoj záujem, ten môže byť ľuďom aj na osoh, aj na škodu.
  Človek, ľudský typ psychiky, dnes veľmi zriedkavý, u Anglosasov je na zániku, vládne poznaním a informáciami, pracuje s faktami, používa logiku a rozum a to všetko v prospech spoločnosti a budúcej generácie, žije v súlade s Božím zámerom, ľudia boli stvorení preto, aby žili na Zemi v šťastí a hojnosti, chránili si Zem, zachovali na nej život ľudstva a osídľovali Vesmír. Ľudia majú spolupracovať za dosiahnutie Božieho cieľa a nie bojovať a ničiť sa navzájom ako predátori.

  • Jednoznačne musím s príspevkom súhlasiť (aj s tou demokraciou odetou do úvodzoviek).
   Človek (ne)rozumný, nadhodnocujúci svoje schopnosti, sa v svojej pýche a spaľujúcej túžbe po moci rozhodol, že On bude spravovať svet, meniť prírodu a jej zákony, pretože On so svojím trojpercentným mozočkom sa rozhodol stať sa pánom celého vesmíru. Lebo práve On, narcista neschopný podriadiť sa ani len zákonom elementárnej logiky, práve On si to môže si dovoliť. Odvážil sa babrať dokonca ešte aj do génov… a tak zdravím (fyzickým aj psychickým) sa už ocitá pod úrovňou tých bytostí, nad ktorými chcel vládnuť. No On ešte stále nie a nie pochopiť, že jeho „čas už vypršal“.
   Biblický citát „Pýcha predchádza pád“ poznáme aj tí, ktorí sme prah žiadneho kostola nikdy neprekročili. Myslím, že jeho naplnenie je už po okraj. Ale človek (ne)rozumný ešte ani teraz nedokáže svoj prehraný boj s prírodou vzdať a prenechať žezlo tomu, komu ho v svojej chamtivosti a nadutosti vzal…
   Týmto peklom musia prejsť vďaka ľudskej slabomyseľnosti ešte aj skromné, nevinné zvieratá, keďže – na ich veľké nešťastie – plávajú s človekom všemohúcim na jednej lodi.
   Asi sa to stať muselo…
   Človek hlupák – neschopný predvídať – chcel pokoriť geniálnu prírodu, a ani nezbadal, že príroda už dávno pokorila jeho. Až keď to konečne pochopí a s pokorou zostúpi zo svojho piedestálu, až potom si môže prisvojiť prívlastok ROZUMNÝ.

 6. KOVIDBARÓN!

  ,,,,zdravý človek neexistuje,ludia sú spleťou nedostatkov slabostí neduhov vírusov atd..,ktoré si každý sám okresáva ak chce,ale zbaviť sa ich nedá,ľudia sú posadnuití obracaním a spochybňivaním toho čo počujú alebo čítajú,niesu s ničím dostatočne spokojní a aj preto sa darí silám ktorím nechceme uveriť tu v pokoji vykonávať svoje dielo.

Pridajte komentár

*