Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

„Mozgovo mŕtva“ tínedžerka sa prebrala z kómy po tom, čo sa za ňu modlil rodinný priateľ


Print Friendly, PDF & Email

„Mozgovo mŕtva“ tínedžerka sa prebrala z kómy po tom, čo sa za ňu modlil rodinný priateľ

V jednej chvíli bola Taylor Haleová typické dospievajúce dievča vystrájajúce s priateľmi. V nasledujúcej už bola v kóme, po tom, čo utrpela poranenie mozgu.

Toto však nie je príbeh dievčaťa s predčasne ukončeným životom. Naopak, je to príbeh zázračnej cesty mladej ženy z komatózneho stavu k štúdiu na univerzite.

Taylorinin príbeh

11. septembra 2011 bola Taylor na stredoškolskom zápase v americkom futbale, a potom šla do domu svojho priateľa.

Zo žartu sa posadila na kapotu priateľovho auta, keď pomaly cúval príjazdovou cestou. Nešťastane sa však skĺzla a dopadla na chodník, kde, bohužiaľ, stratila vedomie.

Večer lekári Taylor diagnostikovali traumatické poranenie mozgu a uviedli ju do riadenej kómy, aby mozgu umožnili ľahšie liečenie. O šesť dní neskôr došlo u Taylor ku krvácaniu do mozgu.

Lekári Taylorinej rodine povedali, že zrejme veľmi skoro zomrie, a tak sa rodičia pripravili na to, že ju čoskoro lekári odpoja od prístrojov.

Potom sa stalo niečo neuveriteľné. Rodinný priateľ, Dr. Jeff Stickel, pocítil potrebu Taylor navštíviť a pomodliť sa za ňu. Postavil sa nad ňu a jednoducho sa pomodlil za jej liečenie a uzdravenie.

Akoby zázrakom začala Taylor v priebehu niekoľkých hodín dýchať sama. Na konci dňa dokonca žmurkala a čosi mrmlala.

Uviedla tento zázrak do pohybu modlitba, alebo išlo len o šťastie a náhodné načasovanie?

Zotavenie sa z poranenia mozgu

Poranenie mozgu je zvyčajne následok ťažkého úrazu hlavy spôsobeného ostrým predmetom vniknuvšieho do mozgu či hlavy pri silnom náraze na predmet.

Keď človek utrpí ťažké poranenie mozgu, ako sa stalo Taylor, lekári toho pre vyliečenie veľa robiť nemôžu. Konkrétne, keď prežíva mozgovú smrť, je v trvalom vegetatívnom stave a chýbajú mu mnohé nezávislé funkcie na prežitie.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Keď sú lekári presvedčení, že u pacienta dokázateľne došlo k mozgovej smrti, začínajú s rodinou pacienta hovoriť o odpojení od prístrojov a darcovstve orgánov.

Prekvapujúce je, že do tohto bodu vlastne dospela aj Taylorina rodina a dokonca už s lekármi o darcovstve orgánov aj hovorili. Ona sa však ohromujúco prebrala a vrátila do života.

Situácia s darcovstvom orgánov na Slovensku

Podľa slovenskej legislatívy sa človek pri „mozgovej smrti“ stáva potenciálnym darcom orgánov automaticky. Ak s tým nesúhlasíte, je potrebné ešte počas života vyplniť toto tlačivo, podpísať ho pred notárom a poslať poštou na Národnú transplantačnú organizáciu (adresa je uvedená na tlačive).

Viac našich článkov na tému kontroverzie okolo „mozgovej smrti“ a darcovstva orgánov nájdete na tomto odkaze.

Veda o modlitbe

Vedecký výskum o tom, či modlitba naozaj lieči, je ťažké vykonať a dokázať. Mnohí ľudia hľadajú odpoveď na to, či sú vyslyšané modlitby placebo efektom alebo prejavom optimizmu.

Vedci však jav vyslyšaných modlitieb ďalej skúmajú. Výskumníci vykonali jeden experiment na neplodných ženách. Zistili, že ženy, za ktoré sa ľudia modlili, mali dvakrát vyššiu pravdepodobnosť otehotnenia než tie, za ktoré sa nemodlili.

Pre minimalizáciu možnosti placebo efektu vykonali vedci výskum aj na zranených mláďatách primátov. Po štyroch týždňoch mala skupina, za ktorú sa modlili, menšie rany než tá, za ktorú sa nemodlili.

Niektorí ľudia nazerajú na modlitbu ako na formu meditácie a výskum skutočne potvrdzuje liečivé účinky meditácie, ako sú zníženie krvného tlaku, posilnenie imunitného systému, zmiernenie bolesti, úzkosti a podobne.

Taylorin zázrak

Či už veríte tomu, že modlitba má liečivé účinky, alebo ju považujete skôr za formu meditácie, je nesporné, že za uzdravenie sa modlia ľudia na celom svete.

Taylor delili od smrti len minúty. Jeden muž sa však za ňu pomodlil a ona sa úplne uzdravila. Taylor Haleová sa prebrala z kómy a ďalej si užívala radosti, smútky a zázraky života.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: christianheadlines.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Niečo podobné som zažila aj ja,keď sme prišli za mamičkou do DSS na návštevu.Bola v bezvedomí,nereagovala,aj keď deň pred tým bolo všetko v poriadku.Zavolali sme záchranku,pichli jej injekciu,ale lekárka jej nedávala žiadnu šancu na život.Zavolali sme kňaza aj ostatných príbuzných,aby sme sa s ňou rozlúčili.Ja som sa stým nezmierila,nebola som pripravená,že mi moja mamička odíde,tak sme sa s rodinou začali modliť ruženec…úprimne a zo srdca.Po polhodinke sa nám mamička vrátila,začala rozprávať a bolo všetko v poriadku.Všetci sme si vydýchli.Verím,že sa stal zázrak vďaka modlitbe.

  2. áno, myslím, že aj môjmu otcovi sme úprimnou modlitbou predĺžili život o 10 rokov

  3. My sme zase zažili, ako po farárovej „modlitbe pre uzdravenie chorých“ nad našou mamičkou v stave, keď už na nič nereagovala, nejedla a ani nepila, sa na druhý deň prebrala v lepšej kondícii, ako bola predtým a žila ešte 6 rokov, až do svojich 99.
    Javilo sa nám to ako zázrak…

  4. Mel jsem nekolik mozkovych mrtvicich posledni z nemocnice pred 32 dny, mam za sebou intenzivni peci doma kdy mne ucili odbornici mluvit, jist dychat, pit, chodit a pak pujdu na rekonvalescensi kratkodobe pameti a atke koordinace prstu se sluchem a zrakem , vse take jiz 4x po napadeni policajty kdyz manzelka telefonmnovala jen Paramediky pro emergency Kyslik nikdy nizc jineho. Pak tranquilizing injekce a az az 14.5 hod v opakovanem komatu s GSC pod 7.

    Ano jiz 9x a mam zkusenosti pryc z tela k ceste zlatym tunelem na vecnost z ktere cesty se vam jiz nechce zpet na zemi do dalsiho terroru, bolesti a stradani ale na zasah mych chlapcu a take jiz 2 nezijicich bratru jsem se dostal zpet k zivotu. Nikdy po techto zkusenosti nejste stejni. Potkal jsem svoji smrtku Disraeli velice puvabnou mladou zenu ktera mi rekla, ze ma zakaz zhasnout svici meho zivota jen kdyz si to budu sam prat a dostanu povoleni. Mel jsem v agonii moznost navstivit 7 stupnu nebes, 1, je to Peklo pro Satasnicty mucirny, pro gty elitare a jejich prokleti a Sluzby Satanu… Nase Zeme je Nebe 4. radu a pak 7. Nebe tak kde sidli Buh je to misto blaeanosti je vse dlouhe…

Pridajte komentár

*