V roku 1976 Senát Spojených štátov založil komisiu z názvom „Vplyv výživy na zdravie ľudí“, pod vedením senátora George McGoverna.
Táto komisia mala za úlohu určiť vplyv západného spôsobu stravovania na zdravie Američanov.
Šokujúce zistenia odbornej komisie o príčinách rakoviny
Po vypočutí odborných názorov vtedajších popredných amerických odborníkov na rakovinu, senátor McGovern sa priamo a otvorene opýtal vtedajšieho riaditeľa National Cancer Institute (Národný rakovinový inštitút) Arthura Uptona, koľko rakovinových ochorení bolo spôsobených americkým štýlom stravovania.
Dr. Upton odpovedal: „Približne 50%“.
Zaskočený jeho odpoveďou, McGovern sa opýtal: „Ako môžete priznať súvislosť medzi výživou a rakovinou a hneď nato predložiť rozpočet, v ktorom len 1% (JEDNO! -poznámka prekladateľa) z vašich výskumných financií je určené na riešenie tohto problému?”
Dr. Upton odpovedal: „Toto je otázka, ktorá mňa trápi tiež”.
Organizácie ako National Cancer Institute (Národný rakovinový inštitút) a u nás rôzne nadácie a ligy proti rakovine (ktorých členmi sú prevažne samotní onkológovia) nepodporujú zameriavanie sa na prevenciu rakoviny (alebo ak, tak len zdanlivo).
Je tomu tak preto, lebo jedinou možnou cestou ako vykazovať obrovské zisky je „liečenie“ chorých na rakovinu.
Aj veľké korporácie produkujúce potraviny, ktoré spôsobujú rakovinu, sa ustavične snažia odvádzať pozornosť od skutočnosti, že rakovine sa dá predchádzať.
Neustále tlačia na vládu, parlament či tzv. verejné zdravotnícke organizácie, aby verejnosť nebola informovaná o možnostiach prevencie rakoviny zdravou výživou.
Či toto nie je vedomé poškodzovanie zdravia, ktoré by sa malo začať riešiť súdnou cestou?
Dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny, Dr. Linus Pauling, povedal: „Každý by mal vedieť, že tzv. boj proti rakovine je bohapusté klamstvo”.
Potraviny, ktoré najviac prispievajú ku vzniku rakoviny
Každý deň umiera približne 1400 ľudí na rakovinu. Každý deň.
Počas zasadnutia senátneho výboru, ktorý zisťoval súvislosti medzi stravou a rakovinou, bol verejne zdokumentovaný fakt, že hlavnými karcinogénmi sú konzumácia:
- mäsa
- nezdravých tukov
- mliečnych výrobkov
Dr. Mark Hegstead, odborník na zdravú výživu z Harvardskej univerzity, bol požiadaný, aby pred Federálnym obchodným úradom vyjadril svoj názor, či rovnaké faktory ako tie, ktoré spôsobujú kardiovaskulárne ochorenia, boli aj príčinou zvyšujúcich sa počtov ochorení na rakovinu.
Priznal, že zvyšujúce sa počty rôznych rakovinových ochorení (rakovina prostaty, krčka maternice, prsníkov, hrubého čreva a rakovina iných častí ľudského tela) boli spôsobene západným štýlom stravovania.
Dôsledkom zvyšujúceho sa záujmu verejnosti o skutočné príčiny narastajúceho počtu chorých na rakovinu bolo, že sa spojili firmy predávajúce mliekarenské či mäsové výrobky spolu s tabakovými gigantmi.
Následne začali hľadať spoločné spôsoby a metódy, cieľom ktorých bolo dezinformovať laickú verejnosť o skutočných príčinách vzniku rakoviny a rozširovanie klamstiev typu „hocičo môže vyvolať rakovinu“.
Rakovina hrubého čreva
V 70-tych rokoch dvadsiateho storočia odborný časopis Journal of the National Cancer Institute publikoval sériu štúdií, ktoré naznačovali priamy súvis medzi konzumáciou mäsa a rakovinou hrubého čreva.
Mäsopriemysel vyšiel s obranou, že ľudia majú geneticky potenciál ochorieť na rakovinu hrubého čreva.
Na National Cancer Institute sa vykonali štúdie, v ktorých ľudia, ktorí pred začiatkom štúdie nejedli mäso a začali ho konzumovať, následne ochoreli na rakovinu hrubého čreva.
Mäsopriemysel okamžite vyšiel s vyhlásením, že za rakovinu sú zodpovedné hociktoré zložky našej stravy.
National Cancer Institute zorganizoval preto nové štúdie, v ktorých sa skúmal súvis medzi vznikom rakoviny a konkrétnymi 119 zložkami nasej stravy. Zo všetkých zložiek, ktoré boli skúmané v testoch, mäso bolo označené za jednoznačne najsilnejšieho rakovinotvorného činiteľa.
Dr. BERG, ktorý tieto štúdie viedol, priznal, že: „Celkový výsledok pokusov jednoznačne poukazuje na zvýšené riziko vzniku rakoviny pri častejšej konzumácii masa“.
Súvislosť medzi zníženou konzumáciou vlákniny a rakovinou hrubého čreva
Vedci jednoznačne dokázali, že čím je menšia spotreba vlákniny, tým väčšia je možnosť vzniku rakoviny.
Keďže mäso, vajcia a mliečne výrobky obsahujú veľké množstvo tuku a žiadnu vlákninu, tieto produkty sú najnebezpečnejšie karcinogény v našom výživovom reťazci.
Ľudsky organizmus má obrovské problémy, aby vyčistil črevá od rozkladajúcich sa baktérii, vysokého podielu tukov a nedostatku vlákniny, ktoré sú charakteristické pre konzumáciu týchto potravín.
Ľudské črevo je dlhé. V brušnej dutine je uložené takým spôsobom, že k svojmu zdravému a neustálemu pohybu (a následnému vyprázdňovaniu) potrebuje vlákninu.
Črevá iných mäsožravcov (zvierat) sú relatívne krátke a v princípe priame, bez záhybov, čo skracuje čas potrebný na to, aby ich potrava na kompletne prešla črevami a nevyžaduje vlákninu k neustálemu pohybu.
Vegetariáni by si mali uvedomiť, že nielen mäso a mliečne výrobky obsahujú zdraviu škodlivé latky, ale aj poživatiny ako napríklad margarín či rôzne miešane oleje.
Spracoval: Badatel.net, Preklad: Peter
Súvisiace články
- Štúdia zistila, čo je tichým hnacím motorom rakoviny pankreasu – jednej z najsmrteľnejších rakovín
- O tomto musíte vedieť: Primárne príčiny rakoviny prsníka
- Lekári sú silno znepokojení globálnym nárastom rakoviny medzi mladými ľuďmi
- Tieto zásadité potraviny vám pomôžu predísť obezite, rakovine a srdcovým ochoreniam
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
Predpokladám že sa jedná o mliečne výrobky z pasterizovaného mlieka?
Alebo ani kefír z nepasterizovaného mlieka z Tibetskej huby a podobne?
Zabudli ste na cukry a sladidla okrem sladidla stevia ako devastujú zdravie svojim prekyslením kyslé – choré.
Je DNES ešte niečo ozaj zdravé ( v takej podobe v akej je to v dnešnej dobe bežne dostupné – napr. chemicky ošetrená zelenina, ovocie…) ??????
Mnoho článků píšou lidi, kteří nevědí, co je to jed. Např. pan Tuna prohlásí čaj kontaminovaný afrodisiakem v množství 1 milióntiny za toxický. Ale kdo zná biochemii, ví, že jedem je kterákoliv látka ve vysoké koncentraci. Dusík ve vysoké koncentraci je jedovatý, kyslík také. Dáte mořskou rybu do vody a ona umře.
Zapomíná se na tiché zabijáky. To jsou látky kancerogenní, genotoxické a oxidační, které škodí v libovolné koncetraci. Mezi ně patří polynenasycené mastné kyseliny , které oxidují a indukují zrychlené stárnutí. Aby spotřebitelům nebylo podezřelé, přejmenovali je na omega 3 a omega 6. Ty dokonce lidi užívají dobrovolně (v malých dávkách). Ale takový řepkový a slunečnicový olej přijímají v desítkách gramů za den.
http://stalemladi.cz/nejmasovejsi-jed-repkovy-olej-ukroji-nam-10-let-ze-zivota/
Zde se dozvíte čím konkrétně škodí. A zase ta demagogie na internetu straší lidi neškodnými margaríny, aby se vrátili k olejům.
Toto je dobrý článok o škodlycých potravinách, ktoré spôsobujú rakovinu: http://www.medicc.eu/sk/odborne-clanky/item/204-4-najskodlivejsie-potraviny-ktore-pravidelne-konzumujeme-a-mozu-sposobit-rakovinu
A to sa zhodovalo s filipínskymi detmi. Rakovinou pecene boli najviac ohrozené tie, ktoré konzumovali najviac živocíšnych bielkovín.
Ako sa má stravovať človek ktorý má rakovinu hrubého čreva, ale pri tom je aj diabetik typu 2 ?
Zozen si knihu od nemeckého lekára Ernesta Guntera“ prirodzená strava alebo život bez chorôb“ Prečítaj a praktikuj. Vyliecis si postupne aj cukrovku aj rakovinu!!! Dodržuj to celý život a rakovina ani cukrovka sa ti nevráti. Mám s tým 20 ročnú skúsenosť.
Je už dávno plno štúdií, ktoré poukazujú nato, že nadmerná konzumácia bielkovín, mliečne výrobky akéhokoľvek druhu nevynímajúc, je živnou pôdou pre rakovinu. Kravské mlieko je vraj vhodné akurát tak na kŕmenie teliatok. Cukry, vrátane fruktózy, prekyseľujú organizmus – ďalší rakovinotvorný faktor. A potom tuky. Vraj maslo a bravčová masť škodia, no ukázalo sa, že menej ako propagované stužené tuky a oleje, ktoré sa pri vyprážaní prepaľujú (vyprážané jedlá sú nezdravé). K tomu pripočítajme znečistené ovzdušie (napr. jeho rádioaktivita je omnoho vyššia ako pred 100 rokmi) a pitná voda, o ktorej nezávadnosti sa dá tiež diskutovať. Nájsť cestu von z tohoto karcinogénneho labyrintu je nemožné. Civilizácia si žiada a berie svoje obete.