Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Štúdia zistila, čo je tichým hnacím motorom rakoviny pankreasu – jednej z najsmrteľnejších rakovín


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zistila, čo je tichým hnacím motorom rakoviny pankreasu - jednej z najsmrteľnejších rakovín

(George Citroner, The Epoch Times) Môže existovať vrah, ktorý v tichosti loví pankreas, vytvorí zápal a zmutuje jeho bunky na rakovinové tikajúce časované bomby? Zdá sa, že tým vrahom je inzulínová rezistencia – čiže neschopnosť tela správne regulovať hladinu cukru v krvi.

Nový výskum naznačuje súvislosť medzi zvýšeným inzulínom, súvisiacim so zlou stravou a obezitou, a rozvojom rakoviny pankreasu, ktorá je treťou najčastejšou príčinou úmrtí na rakovinu.

Ako zvýšený inzulín spôsobuje rakovinu pankreasu

Inzulínová rezistencia je stav, keď bunky tela nereagujú efektívne na inzulín, čo vedie k zvýšeným hladinám cukru v krvi a potenciálne spôsobuje cukrovku 2. typu.

Inzulínová rezistencia spojená s obezitou a cukrovkou je známym rizikovým faktorom pre riziko rakoviny pankreasu. Nový výskum Univerzity v Britskej Kolumbii (UBC) v oblasti bunkového metabolizmu ukazuje ako k tomu dochádza.

Nadbytok inzulínu nadmerne stimuluje bunky pankreasu, ktoré produkujú tráviace šťavy. To vyvoláva zápal a premieňa bunky pankreasu na prekancerózny stav.

Na nasledujúcom obrázku môžete vidieť, ako inzulínová rezistencia prispieva k rozvoju rakoviny:

„Tieto zistenia majú najvýznamnejšie dôsledky pre tých, ktorí vedia, že sú vystavení vyššiemu riziku rozvoja duktálneho adenokarcinómu pankreasu (najbežnejšia forma), ale týkajú sa každého,“ povedali pre portál The Epoch Times autori štúdie a výskumníci UBC James Johnson a Janel Kopp vo svojom e-mailovom vyhlásení.

„Naše dáta ukazujú, že vyššie riziko rakoviny pankreasu spojené so zlým stravovaním a obezitou môže byť spôsobené vyššími hladinami inzulínu, ktoré sú typické pre tieto stavy,“ dodali.

Ďalej naznačujú, že zníženie inzulínu prostredníctvom liekov, diéty alebo cvičenia môže zabrániť rozvoju rakoviny pankreasu.

„Táto štúdia odhaľuje úlohu inzulínu pri naštartovaní rakoviny pankreasu,“ povedala pre portál The Epoch Times doktorka Emily Gallagherová, odborná asistentka na oddelení endokrinológie, diabetu a kostných chorôb z inštitúcie Mount Sinai Health System.

„Ukazuje to dôležitosť inzulínového receptora pri regulácii produkcie tráviacich enzýmov a zápalu v pankrease,“ povedala s tým, že dôležitou otázkou je, ako by sa tieto informácie dali použiť na zníženie rizika rakoviny pankreasu u ľudí s vysokou hladinou inzulínu.

Ako môže inzulín poháňať rast rakovinových buniek

Zvýšený inzulín alebo hyperinzulinémia nastáva, keď hladiny inzulínu prekročia normálnu úroveň. Vyskytuje sa zvyčajne vtedy, keď sa v tele rozvinie inzulínova rezistencia – to je stav, keď bunky v našich svaloch, tuku a pečeni prestanú normálne reagovať na inzulín.

„Okrem rakoviny pankreasu sa vysoký inzulín spája aj s rakovinou hrubého čreva, prsníka, endometrie, pečene, vaječníkov a žalúdka,“ hovorí Dr. Gallagherová.

V prehľadnom článku publikovanom v odbornom časopise Nature uvádza problémy s metabolizmom inzulínu ako prekážku v liečbe rakoviny.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

S rastúcou mierou obezity a cukrovky na celom svete a uvedomením si, že hyperinzulinémia môže prispievať k zlyhaniu liečby, je podľa uvedeného článku dôležité pochopiť inzulínovú signalizáciu pri progresii rakoviny.

Na rozdiel od normálnych buniek sa rakovinové bunky spoliehajú na glukózu ako primárny zdroj energie a nedokážu metabolizovať tuky. Obmedzenie príjmu glukózy prostredníctvom stravy môže pomôcť vyhladovať a eliminovať rakovinové bunky.

Preto sa rakovinovým bunkám darí z cukru – a vysoká hladina cukru v krvi pri inzulínovej rezistencii podporuje ich rast.

Nedávna štúdia publikovaná v časopise Diabetes Care naznačila, že liek na cukrovku metformín, ktorý znižuje hladinu cukru v krvi, môže mať účinky aj v boji proti rakovine. Zvyšuje totiž citlivosť buniek na inzulín a znižuje produkciu glukózy v pečeni.

Kontrola hladín cukru v krvi je kľúčová

„Vysoká hladina inzulínu môže predchádzať vysokej hladine cukru v krvi a cukrovke celé roky,“ povedala Dr. Gallagherová.

„Preto ľudia, ktorí majú metabolický syndróm, obezitu alebo prediabetes, sú vystavení väčšiemu riziku vzniku rakoviny v dôsledku vyšších hladín inzulínu, dokonca aj pri absencii vysokej hladiny glukózy v krvi,“ dodala.

Stratégie, ktoré znižujú cirkulujúci inzulín v krvi, môžu tiež znížiť riziko rakoviny. Diéta, cvičenie a schudnutie – to všetko pomáha znižovať hladinu inzulínu.

Minulé výskumy ukázali, že pacienti po bariatrickej chirurgii (zmenšenie žalúdka), ktorí mali po operácii tendenciu mať nižší inzulín, mali aj nižšie riziko vzniku rakoviny.

Okrem operácie existujú ďalšie účinné stratégie, ktoré môžu ľuďom pomôcť udržať hladinu cukru v krvi v zdravom rozmedzí:

1. Jedzte vyváženú a výživnú stravu

Konzumácia celých nespracpvaných potravín, ako sú ovocie, zelenina, chudé bielkoviny a celozrnné výrobky, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Zamerajte sa na potraviny s vysokým obsahom vlákniny, pretože sa trávia pomaly a zabraňujú výkyvom cukru v krvi. Vyberajte si zdravé tuky ako avokádo a orechy pred nasýtenými alebo transmastnými tukmi.

Vyhýbajte sa tiež prozápalovým rastlinným tukom, ako sú rafinovaný sójový, repkový olej a slnečnicový olej.

2. Monitorujte veľkosti porcií

Dokonca aj zdravé potraviny môžu pri prejedení zvýšiť hladinu cukru v krvi. Venujte preto pozornosť porciám používaním menších tanierov, vážením jedla a praktizovaním vedomého jedenia.

Takzvané „vedomé“ alebo „všímavé“ jedenie znamená venovať pozornosť prítomnému okamihu pri konzumácii jedla a vedome si všímať chute, textúry a ďalších vnemov, pričom sa vyhýbate rozptyľovaniu a nadmernému pôžitkárstvu.

3. Pravidelne cvičte

Pravidelné cvičenie prospieva tým, ktorí majú cukrovku alebo sú ňou ohrození. Zlepšuje citlivosť na inzulín, čím uľahčuje udržiavanie zdravej hladiny cukru v krvi.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: George Citroner, Zdroj: theepochtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. rieči s přáteli z dierzavy československé – 3 hodiny

  mojmír srenatou, david s andrejkou, petr a ruda

  https://www.youtube.com/watch?v=L6rArwrb3g0

 2. Marek Košice

  Ajša (a všetci čitatelia) :

  Lao-c (Hua Hu Ťing, oddiel 69), citujem časť z toho oddielu (musím to písať ručne z knihy) :

  „Prístup človeka k sexualite je známkou úrovne jeho vývoja. Nevyvinuté osoby praktizujú bežný pohlavný styk. Kladú celý dôraz na pohlavné orgány a zanedbávajú ostatné telesné orgány a systémy. Celá nahromadená fyzická energia sa nakoniec vybíja a jemné energie sú podobne rozptýlené a neusporiadané. Je to veľký skok späť. Pre tých, ktorí usilujú o vyššie sféry života, je tu anjelská duálna kultivácia.“

  Lao-c ďalej píše, citujem…

  „Hoci väčšina ľudí strávi celý život nasledovaním biologického pudu, je to len malá časť našej bytosti. Pokiaľ zostaneme posadnutý semenom a vajíčkami, sme síce verný plodnému reprodukčnému údoliu Tajomnej Matky, ale rozhodne nie jej nezmernému srdcu a vševedúcej mysli.“

  Nejaké myšlienky z knihy „Marnia Robinson – Biologie Lásky“ :

  „Sex až do bodu nasýtenia (pocit „mám dosť!“) je vrámci párenia pre cicavce signálom, kedy strácajú záujem o jedného partnera a hľadajú nových atraktívnych partnerov“ (človek do toho môže zasiahnuť vôľou byť verným – ALE musí použiť vôľu, na rozdiel od toho, kto vôbec nemusí, pretože sa nevybíja….pozn. Marek)

  „Hoci ľudia tvoria páry, zvyk nasledovať vášeň až do uhasenia túžby môže vyvolávať nečakané výkyvy nálad, spôsobiť určitý odpor k milencovi/partnerovi a narušiť príťažlivosť (Amorov jed).“

  „Existujú dva úplne odlišné spôsoby sexu : Jeden za účelom oplodňovania a jeden smerujúci k vytvoreniu hlbšieho zväzku (Karezza).“

  Pozn. Marek : „Oplodňovací typ sexu“ NIKDY, opakujem, NIKDY nevedie k vytvoreniu hlbšieho zväzku medzi partnermi.
  No a čo chcú „elity“? Predsa to, aby ľudia nenašli skutočné naplnenie v partnerstvách… a teda aby ho hľadali INDE (samozrejme tam, kde ho aj tak nenájdu)… Duchovný život „orgazmoholikov“ (a to vôbec nemusia zažívať orgazmus každý deň) je možný len na úrovni predstavivosti, nie na úrovni reálneho prežívania…. Absencia duchovného života u ľudí = Satan má dvere otvorené, pretože nie je sila, ktorá by mu mohla kontrovať. Tá je vybitá/vyskratovaná. Samozrejme môžete orgazmovať denne, a zároveň celý život žiť slušne, nejakým spôsobom pomáhať ľuďom vo svojom okolí, atď…. ALE NEPRISPEJETE DO „BUNKY ĽUDSTVA“ žiadnym duchovnom, ktoré je tak NUTNÉ na transformáciu ľudstva, na premenu človeka z „intelektuálneho zvieraťa“ (a tým je každý závislák na orgazmovaní – či sa mu to páči alebo nie) na skutočného Človeka.

  Odkaz pre Redakciu : Pod tento článok už nenapíšem do diskusie ani jeden príspevok o orgazmovaní a sexe. Tento jeden úplne stačí. Ďakujem.

  • Miroslav Čižmár

   Kronos pojedal svoje deti, lebo sa nasýtil sexu? Keby Kronos zadržal semeno, bol by menej šialený, alebo by len potláčal prejavy svojho šialenstva? Čo sa skrýva v temnom kúte ľudskej duše? Je tam Abraxas, zabudnutý boh dobra a zla?

   • Marek Košice

    No keď niekto predsalen reaguje na môj komentár, tak Redakcii hádam nebude vadiť, ak odpoviem a spomieniem možno aj tie „kontroverzné“ slovíčka.

    Miroslav, kde máš dôkaz, že nejaký Kronos vôbec žil? … 🙂
    Zadržiavať semeno nestačí, ide o to zadržiavať orgazmus.
    Ale nie zadržiavať ho s pocitom, že o niečo prichádzaš ak ho nezažívaš.
    Chudobní duchom musia byť tí, ktorí nevedia čerpať uspokojenie (ako také) bez toho, aby pravidelne orgazmovali. Keby orgazmovanie prospievalo telu, duši a duchu, nepoviem ani „Ň“. Lenže opak je pravdou.

    Čo sa skrýva v temnom kúte ľudskej duše? V najhojnejšom počte je to práve zvrátená potreby skratovať svoju sexuálnu & duchovnú energiu orgazmami. Orgazmy ju proste SKRATUJÚ. Je to FAKT, nie je to názor.
    Medzi tými najväčšími ľudskými svniňami nenájdeš nikoho, kto by neotročil orgazmovaniu. Ľudia s najtemnejšími dušami zažívajú orgazmus častejšie, než je priemerná frekvencia jeho zažívania u ľudí v ich veku. Sám som poznal tri „nymfy“… MALI SPOLOČNÉ TIETO VECI : vyžívanie sa v hororoch/temnej hudbe, výrazné duševné/psychické problémy, temné vyžarovanie okorenené príťažlivosťou (aj keď nepatrili k tým najkrajším, keďže boli „priemer“).

    JE TAK ĽAHKÉ „ZOPSUŤ SA“, nechať sa podvoliť vábeniu temnoty (kľudne prezlečenej za úsmevy a vášeň), a v ponímaní „lebo musím, proste musím…“ zažiť orgazmus.

    Ja som stále v šoku z toho ako je možné, že ja som si už v 15-tich uvedomil odvrátenú stránku orgazmu, ale mnohí ľudia si ju neuvedomia do konca života. Čo to značí o ich vedomom napojení sa na vlastné telo a ducha? Asi toľko, že to napojenie je úplne minimálne, „len aby nejaké bolo“.
    Veď moje napojenie sa na môjho ducha je MALÉ. Tak aké je potom ich? Malilinkaté, alebo ŽIADNE.

    Na záver : Ak nie ste pánmi svojej sexuálnej & duchovnej energie a k tomu všetkému ju pravidelne „skratujete“ (ako keby ste dávali kvasiť kapustu, ale po dni kvasenia ju vždy vybrali zo suda a mysleli si, že je „hotová“), ako sa opovažujete dávať niekomu „duchovné rozumy“?
    K morálke sa vyjadrovať môžete, na to nie je potrebné duchovno. Ale mnohé veci vám ostanú skryté. Inak to ani nemôže byť, keď o ich videnie/vnímanie sa stará neskratovaná sexuálna & duchovná energia.

    Ja nikomu nič neprikazujem (to vidí každý, ale niekto si nahovára opak, že, Ajša…), len popisujem REALITU. Realitu v tom v čom chybujete. To že chybujete tým že pravidelne zažívate orgazmy je ZÁKON EXISTENCIE. Nie je to filozofický názor. Je to rovnaký druh chyby ako kaličiť si ruky a nohy boxovaním a kopaním do rohu/hrany budovy. To že kopanie a boxovanie do rohu budovy je proti prírode a OBJEKTÍVNE chybné, je FAKT. Rovnako je to so skratovaním svojho duchovného potenciálu.
    Nezabúdajte aj na to, že ten kto sa vyvarováva (dúfam, že som to slovo neskomolil :D) orgazmom, spomaľuje svoje starnutie.
    Mnohí sa tu oháňate tým, že ak by absencia orgazmovania bola prirodzená, tak by nedochádzalo k nočným polúciam (mokrým snom)…… AK K NIM DOCHÁDZA, je to dôkazom vášho CHOROBNÉHO STAVU pohlavného orgánu a rozmnožovacej sústavy. U mňa k tomu došlo jeden jediný krát za (o pár dní) 16 mesiacov bez orgazmu. A to 3,5 mesiaca od začiatku orgazmového celibátu. Penis mi stojí kedy chcem, absolútne nič ma nebolí, dokonca si môžem po mesiaci (lebo som na to nejak „zabudol“) pomasírovať guľky (včera sa stalo) v trvaní cca približne 5 minút pomocou šiestich prstov (palec, ukazovák, prostredník), bez nejakej „opatrnosti“, A ŽIADNA BOLESŤ. Potom si po nich „pinkať“ prostredníkom (tapping)…Neopisujem žiadnu „úchylku“, ale normálnu masáž semenníkov, ktorá prospieva napr. produkcii testosterónu.

    VÁŠEŇ JE POTLAČENÁ/POTLÁČANÁ DUCHOVNÁ LÁSKA………….
    Sex je krásny A NUTNÝ, ale vášeň v ňom je KONTRAPRODUKTÍVNA.
    Vášeň v sexe = nastavenie na „rozmnožovací druh“ sexu. Lenže vy sa nejdete rozmnožovať ani každý deň, ani raz za týždeň, ani raz mesačne (z dlhodobého hľadiska)…. Stále vám (väčšine) nedochádza, že NIEKDE JE CHYBA? Že vaše „naprogramovanie“ je proste CHYBNÉ, ale môžete ho kedykoľvek vedome ZMENIŤ? 🙂

    • Marek Košice

     Sagvan Tofi – Věčírek (Touhy prchavý)

     https://www.youtube.com/watch?v=lAjP9J13Txg

    • Miroslav Čižmár

     Najväčšia sviňa, ktorú poznám, som ja. Nie som otrokom orgazmovania. Tak v čom je problém? Všeho s Mírou, čiže so mnou.

     • Marek Košice

      Pozrime na filozofa Miroslava…. Chcel si tým povedať, že „nepoznám nikoho tak dobre ako seba, a preto neviem, či je niekto odo mňa väčšou sviňou“, tak je? Načo je to dobré, Miroslav?…

      To „všeho s mírou“ si aplikuješ aj na kradnutie detí, vraždenie, či užívanie heroínu…?

      „Nebudem chodiť do studne po vodu vždy s kvalitným a plne funkčným vedrom, pretože všetkého s mierou… Treba aspoň raz za týžden/dva týždne ísť po vodu s deravým vedrom, alebo s vedrom, ktoré má brutálne tenký úchyt, pretože o tom to je – aspoň raz za čas si spôsobiť veľkú bolesť a odkrvenie prstov na rukách s niekoľkohodinovým znecitlivením (napr. nosenie takého ťažkého plechového vedra plného vody s tenučkým úchytom, v zime.“

      Nemôžeš porovnávať čokoládku „Deva“ s orgazmom….. Taká čokoládka napácha mnohonásobne menej škôd. Ak si dáš jednu denne (cca 27g), absolútne nijak to nepoznačí tvoj možný duchovný rast, a pokiaľ nie si malé dieťa, tak ti to nijak neuškodí ani zdravotne (cukru tam je okolo 14g, a glykemický index je brzdený tukom).

     • MzK!
      Už si konečne ku.va naštuduj ETOLÓGIU človeka!

      Etológia je veda o správaní sa a o vzťahoch!
      Sex je súčasťou sociálnych vzťahov! Ak nefunguje sex a nefungujú vzťahy medzi mužom a ženou, nefunguje rodina! Choď už do p.če s tvojím „duchovný povznášaním sa neejakuláciou“, ty impotentný sociopat!

      Ja nemám ženu, pretože som na mladé a pri starej korytnačke sa mi jednoducho nepostaví, a mladú mi bude jebávať ešte mladší, takže som tzv. neúplný muž, t. j. bez ženy – lebo jednoducho so starenkou žiť nebudem, resp. ona nebude žiť s mužom, ktorý na ňu nevylezie! Ja na starú korytnačku s vráskavým krkom, vráskavým dekoltom, žilnatými nohami, prevyslou kožou cez kolená a s ovisnutým zadkom – nevyleziem! Preto je staroba – aj u muža – prirodzeným regulatívom populácie – nie tvoje idiotské ezoterické predstavy o asexuálnom duchovne! Deti majú plodiť mladí silní ľudia a nie starci a starenky!

      Z môjho pohľadu si impotent a sociopat neschopný založiť si – ešte v plodnom veku – rodinu a udržať si vzťah – aj sexom, so ženou, ktorá by ťa spájala so spoločnými vzťahmi k rodine. Takže už ku.va drž pi.u o sexualite, ktorá sa ťa netýka – drž už pi.u! Pretože sexualita sa týka každého – či už naúplnená, alebo nenaplnená! Radšej budem mať nenaplnenú sexualitu, ale funkčné libido, ako byť impotentný ešte aj v hlave! Ja si ho vyhoním, či sa ti to páči alebo nie! Na „duchovno“ mám borovičku – ty zbytočná cicina!! Ja som aspoň cicina v zálohe!

    • Marek Košice

     Chúďa Maroš. U každého (aspoň polointeligentného) človeka si sa teraz „odrovnal“.
     Mne nadávaš do narcisov (v minulosti, X krát), pritom ty si neschopný vliezť do postele so ženou, ktorá má rovnaké telesné „kvality“ ako TY SÁM (ale v ženskom vydaní).
     Svojim komentom si potvrdil len jediné. SI UKÁŽKOVÝ PRÍKLAD „INTELEKTUÁLNEHO ZVIERAŤA“. Jednoznačne najukážkovejší z tohto celého diskusného fóra… Ostatní sú aspoň niekde medzi „intelektuálnym zvieraťom“ a človekom. Na rozdiel od teba.

     • MzK – Na rozdiel od teba mám aspoň estetické cítenie! Inak – chcel som sex s o 20 rokov mladšou susedkou – a použila rovnaký argument – že som pre ňu starý – a ja to chápem! Inak viem, že za prachy by išla – lebo sa tým živí ďaleko od nás a kvôli tomu aj veľa cestuje. Čiže „nechápem“ tebou proklamované sociálne inžinierstvo TU – ty mladý „nezvierací“ impotent!

     • Marek Kosice

      Maroš : Ty mas kolko rokov? Ja som cely cas v tom ze si 60-tnik…a ty pises, ze o 20 rokov mladsia suseda ti „nechce dat“, ale za hranicami mesta sa predava…. Koho zaujima predavajuca sa 40-tnicka? Mozno 60 rocneho. Ked uz platit (mna sa to netyka), tak za vyrazne mladsiu. LEBO SPRAVODLIVOST. Len vtedy je platenie za sex ospravedlnujuce. Pripadne za rovesnicku, ale omnoho krajsiu od toho, kto jej zaplati.
      Mimohodom, ty sa tym ze si ZVIERA uz ani netajis. O.k.

    • Wikipédia :
     Kronos bol grécky titán, otec Dia. Kronos bol synom Neba (Ourana) a Zeme (Gaie). Aby sa zmocnil vlády nad svetom, sterilizoval svojho otca a oženil sa so sestrou Rheou. Potom uvrhol kyklopov a hekatoncheirov do Tartara.
     So sestrou mal veľa detí. Ale Kronos každé dieťa po narodení zhltol, lebo sa bál že ho deti zvrhnú, ako on kedysi otca. Keď Rheia mala porodiť posledné dieťa, požiadala svojich rodičov o pomoc. Dieťa ukryla a Kronovi dala zhltnúť kameň zavinutý do plienok. Z dieťaťa vyrástol muž menom Zeus a keď dospel, dal Kronovi vypiť odvar a Kronos jeho súrodencov vyvrátil. Zeus sa potom aj so súrodencami usídlil na vrchu Olymp a pustil sa do boja proti Kronovi a Titanom. Oslobodil hekatoncheirov a kyklopov a tí mu dali za odmenu blesky. Zeus potom porazil Krona, rozsekal na kúsky, uvrhol ho do Tartaru a sám sa stal pánom sveta. Lenže Kronos je nesmrteľný a tak je teraz hlboko v Tartare bez tela. No jeho vedomie naďalej žije. Stále hľadá nové príležitosti ako sa vrátiť a pomstiť sa Olympanom.
     V rímskej mytológii mal meno Saturn.

 3. Poslanec EU: 15minutová města budou znamenat „úplné zbídačení“ a „zotročení všech lidí“

  https://aktax.cz/poslanec-eu-15minutova-mesta-budou-znamenat-uplne-zbidaceni-a-zotroceni-vsech-lidi/

  • oldmarxista pamprlik

   no toto , v pripaDE pana batu to bol ohromni socialny pokrok. najprv cestne a ferovo vykupil pozemky, luky a lesiky pod svoje tovarnicky a mestecka. potom pre vecsie pohodlie svojich zamestnancov im zabezpecil domceky a samozrejme pre vecsinu robotnicke kasarne, aby sa mu netulali tak im zriadil svoje obchody a kina a samozrejme svoj penazni ustav kam sa davali zarobene peniazky. ci ze bomba nechapem preco sa vam nepaci ked novi uspesni podnikatelia vam to zorganizuju znova. ved aj hotelovom rezorte je vsetko na jednom mieste ale ti darebaci to samozrejme odkukali od zlosina stalina. strng brnk to je ono.

 4. pre maros a marek:maros,keby si bol na blizku zato co si napisal by som ta ,,vybozkaval,,chlap ktory ma gule-hovoril si mojim jazykom.marek to bere z ineho uhla ciastocne ma pravdu,ked som bol maly a nasiel som u mojich rodicoch nejaku knizku,nepamätam si uz presne ale stalo tam,ze kto onanuje pacha hriech malo to docinenie s nabozenstvom a nieco z mojho zivota,nepokladam to za tajomstvo,ale za skusenost.rozisiel som sa s dlhorocnou partnerkou a kedze som posobil v prostredi,kde boli zeny ale nie na moj dosah a bude dlho trvat,kym sa mi podari nieco ulovit.vedel som o mieste,kde sa da sex kupit.prsalo,zle pocasie nevidel som nikoho, a ojha jeden ,,objekt,,najprv som presiel-autom-nezastal som rozmyslam mam nemam nakoniec zvitazilo pokusenie. pri akte,vzdy u mna fungovalo,ze pri tom musia byt aj pocity vnutro obojstrane.kedze v tomto pripade pocity neboli,v duchu som si povedal,ze si zoberem aspon zensku energiu.po skonceni ,,aktu,,kedze bola uz tma a pred sebou som mal este dlhu cestu nasiel som si miesto v lese,kde som prenocoval .v tu noc som mal taky sen ako nikdy predtym.snivalo sa mi,ze ma urcita sila vyzdvihla do vysky a prerazila so mnou zelezne mreze.videl som svoju krv a bolo mi oznamene,uz to nikdy viac neurob.a veruze od toho casu aj ked som sa musel postit uz ma nikdy nenapadlo,miesat energiu s nespravnou ,,energeticky,,bytostou.

  • Marek Kosice

   Rocky : ja bez riesenia partnerskeho vztahu nesexujem ani zadarmo. Nie je to „zmysel pre moralku“ co by ma ovladalo. Na moralku v tejto veci kaslem. Nedovoli mi to dusa. Mohol som mat krasnu, (nestastne) vydatu milenku, perverzacku a zaroven plnu nehy (pre mna idealna kombinacia tie posledne dve vlastnosti). V posteli VSETKO co by som chcel. Rozum hovori „chod do toho, lepsie ako nic!“, ale dusa NEDOVOLI, dusa VZDYYYYYY vyhra…. Aspon v mojom pripade. Takze som tri roky bez sexu, aj ked mam telo krajsie nez 98% mojich rovesnikov a v sexe so zenou (az na orgazmy) som bez zabran…Kraaaasa, ze? 😀 …Dusicka moja, proste vzdy vyhras… Aspon ale nezazivam ten nezmyselny postejakulacny/postorgazmovy syndrom dusebnej „prazdnoty“ 😉

   • MzK – tvoji predkovia státisíce rokov pred tebou končia vďaka jedinému idiotovi – vďaka tebe!

    No – a prečo by to malo srať mňa?! Mňa serie len to, že na sebalikvidáciu svojho rodu nabádaš ostatných! Takže ty zmrd – skap!

    • Marek Košice

     Maroš : Veď píšem, si zvieratko. ČLOVEK si uvedomuje, že všetci sme „bratia/sestry/súrodenci“. Neobáva sa žiadnej „likvidácie svojho rodu“, pretože jediný rod ktorý existuje je človek, prípadne (tá najužšia forma „bieleho slováka“) „slovák bieleho etnika“… V tebe je pevne zakotvený pud množiť sa ako vo ZVIERAŤU. Pretože chceš ejakulovať KAŽDÝ KRÁT keď máš stimulovaný penis. Je úsmevné, že ty ma moralizuješ alebo sa mi pokúšaš dávať „rozumy“… Tvoji rodičia (pozor, nie je to útok na tvojich rodičov, aj keď vieme tu na fóre, že minimálne s mamou si mal /ak už nežije/ otrasný vzťah) sa riadili tým „nech rod pokračuje“ a…vznikol si ty (tabula rasa), no časom sa z teba stalo to, čo si – a teda intelektuálne zviera a deštruktor zároveň. Si odstrašujúci príklad „potreby pokračovania rodu“. Takže v tejto veci by sa radšej nemal vyjadrovať, Maroš.

     • holistický prístup

      Marek Košice,

      ži a nechaj žiť – tým sa riadi zdravý človek.

      Áno – si klasický NARCIS – JA, JA, JA, … – to je veľmi závažná porucha osobnosti – zmiešané prvky sociopatie a psychopatie. Nie si schopný prijať, že niekto – ktokoľvek – žije, dokáže hlboko CÍTIŤ (city sú TVORIVÝ prvok) a Ty len prežívaš sťa prvok. Stále sa držíš len toho, čo si si niekde prečítal, čo si nikdy neprecítil, nepochopil ani v mysli, ani v srdci – nie si schopný skutočných citov – len pocity márnosti, zlosti, výsmechu, …, nenávisti k vlastným predkom (deštrukcia, ničenie) a sebe samotnému, pretože práve Tebe „rodičia“ stvorili telo (vozítko) pre oživujúcu dušu – pre TEBA. Si len prázdna rozbitá nádoba nenávidiaca ŽIVOT všeobecne. Maroš a iní reagujú len na tie Tvoje stále opakujúce sa spamy, ktorých majú všetci tu prítomní dosť – si len otravný – nie si schopný nikoho prijať. Prestaň spamovať stále to isté a nik na Teba nebude mať potrebu reagovať. Uchopil si správnu „myšlienku“ a prezentuješ ju jedovatým spôsobom.

   • Hahaha, 3r. “bez sexu”…áno keď nemáš rád sám seba(sebaláska), nevieš ani milovať, ako inak..duševná prázdnota Ťa úplne pohltila. Prepáč Marek ale nie si budhistický mních, nie si ani muž. Muž, pracujúci sedliak, podctivý roboš drží aspoň slovo, to Tvoje to je ako kopa kysléhu hnoja ako si tu často predvádzal, prezentoval. Si myslíš že si užitočný, možno v Tvojej hlave, pravda je taká že tu to zasieraš chlape”prepáč, ak si vobec chlap” diskusie ovplyvnené Tvojím narcistickým správánim sú v podstate velmi podobné prejavy ako 3r. obdobie samovlády trnavského blázna, čo to predvádzal ten samozvaný idiot.
    Máš plní hlavu bičíkov, chlape…bič na Teba, hanbi sa. Byť Tebou, vypínam wifi a@lebo sa odserem niekde do Nepálu a Indie kde určite prídeš na oveľa pozitívnejšie myšlienky, ver mi
    A neber si Ty do úst Maroša, Maroš na rozdiel od Teba má intelekt, gule a po ruke občas keď treba aspoň tú borovičku.

    • Marek Košice

     Ako sa prejavuje tvoja láska k sebe, Sibi?
     Skratovaním svojej sexuálnej & duchovnej energie? KRÁSA… Takto rozmýšľajú „intelektuálne zvieratá“, nie uvedomelý Človek.
     Čím sa prejavuje tvoja mužnosť? Že máš chuť vytr*kať každú peknú sukňu, a keby tá možnosť bola, tak by si to urobil? Wau… Tým sa prejavuje akurát tak tvoja ZVIERACKOSŤ, a to je inak povedané – S.L.A.B.O.S.Ť. a absencia duchovnosti.
     A že si nemám brať do úst Maroša… Tak s ním choď žiť, maj ho za suseda aspoň. A spoločne sa zubami nechtami držte svojej nízkej úrovne, buďte „chlapmi“, a teda si dajte pravidelne borovičku a striekajte vždy keď je možnosť. GRATULUJEM VÁM. :-* Úlohu človeka ako duchovnej bytosti plníte na…NULA percent. 🙂

     • Strýco Marcin vymyslel záhorácku antikoncepciu – zn. NEONDZIT!
      https://www.youtube.com/watch?v=I13zAmBEF2I

     • Inak, že prečo Záhoráci používajú naraz dva prezervatívy – „Lebo pod fóliú lepší roste!“

     • Marek Košice

      Maroš : Prezervatív/kondóm som mal na penise raz. Ja sex užívam (hoci teraz s dlhou pauzou) ako akt zbližovania tiel a duší, ty ako akt plodenia, aj keď v 99,9% prípadoch neplodíš. Stačí sa na to pozrieť OBJEKTÍVNE a musí ti byť zrejmé, že si proste ZVIERA, ktoré ani nevie čo robí. 🙂

 5. Rocky,.. nestojí to za to zahodiť všetku svoju dôstojnosť a cielene vyhľadávať sex na zábave, na ulici či kdekoľvek. A udržiavať vzťah len kvôli sexu je tiež niečo z čoho raz bude človeku strašne zle až prestane byť len zvieraťom.
  Ten sen o tých mrežiach a krvi – to je obraz toho akú skutočnú škodu človek pri takom akte utŕžil.

  ..mnoho mužov prestali byť mužmi a degradovali na zvieratá. Vidím, počujem to okolo seba ako to denne dokazujú či už v práci alebo kdekoľvek inde keď medzi sebou otvorene hovoria o svojích zážitkoch s manželkou, s priateľkou alebo verejne prejavujú sexuálne predstavy alebo chúťky keď vidia nejakú ženu…a ešte si pri tom aj dodúvajú a opisujú čo by bolo ak by bolo a ako by bolo. Je to normálne? A čo to medzi nimi vlastne prebieha? Medzi nimi prebieha v podstate sex tak ako keď sa buzici pelešia jeden z druhým a ďalšími. A im to nevadí a vyžívajú sa v tom! Nejeden krát má nejaký kolega v práci či známy tiež nemilo prekvapil s takou poznámkou keď videl nejakú ženu, keď mi povedal (napríklad v aute): „pozri, to je kus.. a pod. V tú chvíľu by som ho najradšej vykopol oboma nohami von z auta nech už je to ktokoľvek. Ja predsa s ním nechcem spoluprežívať jeho sexuálne aktivity ani na úrovni myšlienok a ani mu nechcem odkrývať čo ja cítim pri pohľade na nejakú ženu.
  Lenže mnohí dnešní muži tak vnútorne degradovali, že v žene vidia len objekt fyzického naplnenia – objektu túžby! Ale nikdy by sa im to nestalo ak by ten bordel a svojvôľu nenosili v hlave pretože pud by sa nikdy neozval. Pud sa ozve až príde k tomu povel z mysle – z myšlienkovej činnosti – z mozgu – rozumu – a od istého času z nástroja Temna.
  Moju známu opustil muž aj pretože si našiel mladšiu. A pritom spolu boli obaja až do 50 tky.
  A čo som si všimol .. že najviac takých starších „mužov“ čo v skutočnosti nikdy nežili pre svoju ženu ale len pre svoje ego a našli si mladšie pobehuje hlavne po Bratislave a väčších mestách kde to „žije“, kde k tomu majú príležitosť…a – kde sa im do náručia (z vypočítavosťi alebo z dobrodružstva ale vždy je to zvrátené) hodia len ženy, ktoré tiež už nie sú vo svojej úlohe ženskosti ženy pretože sú v podstate rovnaké ako tí muži (vrana k vrane sadá). A to je tá skutočná depopulácia a rozklad! Takí môžu mať aj desať detí a túto civilizáciu doženú k zániku!
  Ja si neviem predstaviť, že by som svoju ženu „odhodil“ len preto, že sa na nej tele podpísal vek. Ak by tak bolo musel by som sa pýtať pre čo v našom vzťahu som vlastne žil? Pre to pre čo sa množia zvieratá – aby druh nevyhynul alebo pre čo? Alebo aby som sa mal dobre, aby som si v tomto svete dobre ustlal a ostatných používam len ako objekty k dosiahnutiu takých cieľov? Ak by to bolo z vyšších dôvodov tak je to v poriadku ale len kvôli jej zostarnutému telu že má už neláka? Tak môže fungovať len otrok systému.

  • Marek Košice

   Achnaton, napísal si to veľmi pekne.
   Ja k tomu dodám len stručne, že… Sexuálna alchýmia (sex z lásky, ale bez dosahovania orgazmov, a bez túžby po orgazmoch – proste uvedomenie si, že to za to NESTOJÍ) výrazne upevňuje partnerské vzťahy. Ja som bohužiaľ mal len nymfy, takže upevňovať vzťahy som nemohol. Nedá sa to, ak sa dotyčná potrebuje orgazmicky ukájať každý deň a nemá dovolené ma „vybíjať“…
   Ľudia si neuvedomujú, že tým ako v sebe podnecujú vášeň a „orgazmové pudy“ akurát tak posilňujú Satana. Nemyslím toho „kresťanského“, ale temnú energiu ako takú, prispievajú „do kotla“ temnej energie týmto spôsobom.

   • No je to s ľuďmi rôzne – každý muž chápe partnerský vzťah inak. S niektorých vzťahov medzi m a ž som bol občas zhrozený.
    Veľmi to záleží na ženách – niektorá sa nechá mužom plieskat po zadku aj na verejnosti a iná by to nezniesla ani v súkromí a dala by milému jasné varovanie že to nemá už nikdy robiť.
    A potom zase záleží na mužovi či ju pochopí alebo bude urazené jeho ego.

 6. Nuž, naozaj som nepochopila čo má spoločné sex a orgazmy, či neorgazmy s rakovinou pankreasu?!? Čím ďalej, tým menej mám chuť čítať nielen články tu, ale aj komentáre na ne! Akosi za posledné dva roky sa tu veľmi zmenila úroveň… Namiesto straty času čítaním tu, vypočujem radšej Blahu – aspoň sa zasmejem (starí rodičia ma učili, že smiech lieči). Česť ich pamiatke a múdrosti!!!

Pridajte komentár

*