Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Vaše telo vie, kedy je smrť blízko. A všetko sa to začína v nose


Print Friendly, PDF & Email

Vaše telo vie, kedy je smrť blízko. A všetko sa to začína v nose

Je dokázané, že ľudia, ktorí v blízkej budúcnosti očakávajú vlastnú smrť, sa často v posledných dňoch svojho života zapájajú do rôznych aktivít.

Snažia sa napríklad napraviť problémové vzťahy, priznávajú sa k minulým priestupkom alebo si dávajú do poriadku svoje finančné záležitosti.

Niektorí sú toho názoru, že samotné aktivity môžu mať na človeka také psychologické účinky, že sa poddá prichádzajúcej neodvratnej smrti.

Existujú však rôzne vedecké názory na vysvetlenie toho pozoruhodného vzorca správania.

Človek inštinktívne vie, kedy zomrie

Je dobre známe, že väčšina divokých zvierat je obzvlášť citlivá na vôňu putrescínu.

Ide o látku, ktorá je toxická a odporne zapácha. Začína sa v tele tvoriť hneď po smrti a tiež vo fázach hniloby a rozkladu.

Divoké zvieratá vedia, že tento zápach je spojený s nebezpečnými predátormi, ktoré si z nich môžu urobiť čerstvú obeť.

Navyše, zvieratá živiace sa zvyškami iných živočíchov, ako sú supy alebo hyeny, často prenasledujú zápach putrescínu, ktorý si spájajú s potenciálnymi zdrojmi potravy.

Nový výskum naznačuje, že ľudské bytosti majú tiež schopnosť vyčuchať putrescín a podvedome chápu význam tohto zápachu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Štúdie vedcov z USA a Veľkej Británie

Arnaud Wisman z Univerzity Kent’s School of Psychology v Canterbury vo Veľkej Británii a Ilan Shira z Katedry behaviorálnych vied na Arkansas‘ Tech University v Russellville v USA spolupracovali na štúdii, ktorá hodnotila správanie človeka, keď je vystavený putrescínu.

Vo svojom experimente vystavili účastníkov trom rôznym zápachom – vode, ktorá má neutrálnu vôňu, amoniaku, ktorý má ostrý a nepríjemný zápach a putrescínu.

Wiseman a Shira zistili, že keď boli účastníci vystavení zápachu putrescínu, okamžite chceli odísť preč z daného miesta, akoby verili, že je to pre nich nebezpečné.

Toto silno naznačuje, že príslušné oblasti v mozgu rozpoznali uvedený pach ako „vôňu smrti“ a prinútili ich vzdialiť sa preč od zápachu pre prípad, že by im niečo mohlo spôsobiť nebezpečenstvo.

Záver

Vzhľadom k tomu, že ľudia dokážu prirodzene rozpoznať a pochopiť zápach putrescínu, môže to vrhnúť nové svetlo na správanie ľudí v ich posledných dňoch života.

Zrejme to naznačuje, že títo ľudia začínajú cítiť počiatočné fázy rozkladu na vlastnom tele a sú si tak vedomí toho, že ich vlastná smrť je neodvratná.

Toto prirodzené porozumenie je pravdepodobne zodpovedné za to, že sa tak veľa ľudí inštinktívne snaží dať si tesne pred smrťou veci do poriadku.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*