Myslela som si, že 120/80 je normálny krvný tlak. Vyvediem vás z omylu. Nie je to pravda!


Print Friendly, PDF & Email

Vy si myslíte, že 120/80 je normálny krvný tlak. Vyvedieme vás z omylu. Nie je to pravda!

Za normálnu hodnotu krvného tlaku sa spravidla považuje 120 na 80. Európske združenie kardiológov však tvrdí, že to tak nie je.

Podľa nových medicínskych usmernení je za normálny krvný tlak považované to, keď je hodnota systolického tlaku 140 mmHg (systolický tlak je horné meracie číslo) a hodnota diastolického tlaku je 90 mmHg (diastolický tlak je spodné meracie číslo).

Netýka sa to diabetikov, ani starších ľudí. Ich hraničný krvný tlak je vyšší ako 130 na 80 mmHg.

V minulosti bol za hypertenziu považovaný krvný tlak na hodnotách 139 na 89 mmHg a človeku s týmito hodnotami lekári okamžite naordinovali lieky. Tie mali zabrániť tomu, aby dostal infarkt alebo mŕtvicu.

Za nízky krvný tlak sa považuje to, keď je hodnota systolického tlaku nižšia než 90 mmHg a hodnota diastolického tlaku nižšia ako 60 mmHg.

Extrémne nízky krvný tlak je nižší ako 80 mmHg systolického tlaku a diastolický tlak je vyšší ako 50 mmHg. Ak pocítite náhly pokles tlaku krvi, ihneď vyhľadajte svojho lekára.

Nízky krvný tlak nie je problémom, ak nespôsobuje nejaké alarmujúce príznaky, ako napríklad abnormálnu srdcovú frekvenciu, závraty alebo bolesti hlavy.

Pre každého človeka je veľmi dôležité, aby poznal rozsah svojho normálneho krvného tlaku. Môže to pomôcť diagnostikovať hypertenziu v prípade, ak sa u vás vyvinie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Hypertenzia je stav, ktorý môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Preto musí byť diagnostikovaná a včas liečená.

Ako liečiť vysoký krvný tlak prírodne

Ak chcete nájsť niekoľko z prírodných liečiv, ktoré vám môžu pomôcť pri prevencii pred vysokým krvným tlakom, existuje množstvo zdrojov, ktoré sa tomu venujú.

O prírodných látkach, ktoré znižujú krvný tlak, sme písali aj v tomto článku.

Dôležitý je prístup, ktorý máte vy sami k svojmu zdraviu. Všetky toxické výrobky a lieky vo svojej domácnosti by ste mali nahradiť zdravšími, podľa možnosti čisto prírodnými alternatívami.

Určite by ste mali mať podrobný a presný prehľad o tom, aké výrobky sa používajú vo vašej domácnosti a keď ich začnete vymieňať za ich prírodné náhrady, budete spokojní aj s tým, koľko peňazí tým ušetríte.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mne na vysoký krvný tlak zabral akupresurny bod “pečeň 3”.

 2. Ja som si znizil tlak pitim caju z lekarne- vola sa „imelo“ a pil som ho asi tyzden a tlak sa mi natrvalo znizil.Mozno az moc. Maval som normalne 160/110 , niekedy aj cez 200/120, a znizil som ho na 112-115/75 . Je to priemer. Niekedy mam aj 120/75 . Neuveritelne. Nezmenil som pritom ani stravovaci rezim,ani pitny rezim. Alkohol konzumujem ako predtym,po malych davkach. Obycajny sypany caj z lekarne. Pisu tam sice „droga“ , ale zrejme droga je vsetko bilinne. Bolo to asi pred dvoma rokmi. Nic neberiem,lieky,caje, ale obcas si zmeriam tlak,potom co si manzelka chce aby som jej zmeral. Vzdy mala nizky tlak,ale ja som ju pretromfol. Mam nizsi,ako ona.

  • Ako ste ten čaj užívali? Na nete som našla tento čaj, ktorý sa NEVARÍ, ale iba maceruje alebo užíva ako mletý… Na nete sú rôzne čaje, spomeniete si aspoň v akej lekárni ste ho kúpili? Prípadne či to bolo iba imelo, alebo aj s prímesou iných bylín? Ďakujem.
   AG ČAJ IMELO BIELE VNAŤ SYPANÝ sa najčastejšie používa vo forme macerátu (imelo sa v množstve asi 8 g na 1 / 2 I vody lúhuje v studenej vode najmenej 4 hodiny, podáva sa potom 2x až 3x denne) alebo tinktúry (20 až 40 kvapiek, 2x až 3x denne ) alebo sa užíva jemne pomletá usušená droga v jednotlivej dávke do 1 g, denne potom max 5 g.

   Zloženie

   Obsahuje lektín, živice (napr. viskotoxin, ktorý je však vo väčšom množstve toxický), alkaloidy, flavonoidy, cholín, acetylcholín, histamín, organické kyseliny, triterpény, aminokyseliny, fenylovej zlúčeniny ai

 3. a ako zvýšiť tlak tehotnej žene?

Pridajte komentár

*