Príčina autoimunitných ochorení ako je reuma sa možno skrýva vo vašej chladničke


Print Friendly, PDF & Email

Príčina autoimunitných ochorení ako je reumatoidná artritída by mohla byť vo vašej chladničke

Máme vzrušujúcu správa z University of Central Florida pre tých, ktorí trpia na nejaké autoimunitné ochorenie, ako je napríklad aj reumatoidnú artritída.

Pri analýze kmeňa baktérií bežného u kráv nazývaného Mycobacterium avium subspecies paratuberculosis, alebo tiež MAP, bola zistená súvislosť s reumatoidnou artritídou.

Toto zistenie viedlo vedcov k varovaniu svojich pacientov pred konzumáciou kravského mlieka a hovädziny, ktoré môžu byť nositeľmi týchto MAP baktérií.

Čo je reumatoidná artridída?

Je to chronické autoimunitné ochorenie. Pacienti s reumatoidnou artritídou zažívajú zápal, opúchanie a bolesť kĺbov (najmä rúk a chodidiel).

Imunitný systém, ktorý normálne telo pred baktériami a infekciami chráni, v prípadoch reumatoidnej artritídy omylom útočí ako na hrozby pre telo práve na kĺby pacienta. Keď sa reumatoidná artritída nelieči, môže úplne zničiť kĺb, kosť a priľahlú chrupavku.

V USA má reumatoidnú artritídu viac než 1,3 milióna ľudí a väčšina z nich sú ženy. K prepuknutiu tohto ochorenia zvykne dochádzať vo veku 30 až 60 rokov, najmä u tých, ktorí majú tento stav v rodinnej histórii.

Výskumníci nestanovili žiadnu skutočnú príčinu tohto chronického ochorenia. V minulosti však boli s prepuknutím reumatoidnej artritídy dávané do súvisu niektoré genetické markery (t. j. TRAF1, C5 a PTPN22), vystavenie tabakovému dymu, hormóny, obezita a emocionálny stres.

Spúšťačom je infekcia

Ako ďalšie možné príčiny reumatoidnej artritídy sú v podozrení za vznik tohto ochorenia aj bakteriálne a vírusové infekcie.

Štúdia uverejnená koncom roka 2015 v časopise Frontiers in Cellular and Infection Microbiology však urobila krok k potvrdeniu tohto podozrenia.

Zistila, že genetické markery reumatoidnej artritídy, ktoré sú tiež markermi cukrovky 1. typu a Crohnovej choroby, sú obzvlášť citlivé na vystavenie prostrediu.

Výskumníci z University of Central Florida, ktorí si túto štúdiu všimli, sa chopili príležitosti dať reumatoidnú artritídu do súvisu s nejakým skutočným infekčným ochorením.

V tímovej spolupráci odborníka na infekčné ochorenia Saleha Nasera, reumatologičky Dr. Shazie Bégovej a doktoranda Roberta Sharpa získali grant na preskúmanie súvislosti MAP s reumatoidnou artritídou.

Zbohom vysoký krvný tlak

Vediac, že MAP boli dané do súvisu s Crohnovou chorobou, ktorá má rovnakú genetickú predispozíciu ako reumatoidná artritída, bolo ľahké vysloviť hypotézu o spojitosti týchto dvoch konceptov.

Mlieko a reumatoidná artritída – možná príčina?

Saleh Naser a jeho tím z univerzity začiatkom roku 2018 uviedli, že medzi MAP a reumatoidnou artritídou súvislosť skutočne existuje.

Hoci pre lepšie pochopenie vzťahu medzi týmito dvoma entitami je potrebné ešte ďalšie skúmanie, vo vzťahu s prepuknutím ochorenia boli s väčšou pozornosťou skúmané bežné potravinové položky.

Keďže MAP má približne polovica kráv, môžu byť nositeľmi bakteriálneho kmeňa mlieko, hovädzina, produkty hnojené kravským hnojom a ďalšie vedľajšie kravské produkty.

Nateraz neboli vydané žiadne odporúčania na vyradenie týchto potravinových položiek z vašej stravy, budúci výskum sa však pravdepodobne zameria na odhaľovanie MAP a ich odstránenie z potravinových zdrojov.

Tuto si môžete pozrieť rozhovor na danú tému (v angličtine):

Pre Frontier Science News výskumníčka Dr. Shazia Bégová povedala:

„Príčinu reumatoidnej artritídy nepoznáme, preto sme nájdením tejto súvislosti veľmi vzrušení. No stále nás ešte čaká dlhá cesta.

Potrebujeme prísť na to, prečo sú u týchto pacientov MAP dominantnejšie – či sú prítomné preto, lebo majú reumatoidnú artritídu, alebo či reumatoidnú artritídu u týchto pacientov spôsobili.

Keď to zistíme, potom môžeme zamerať liečbu smerom k baktériám MAP.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: healthy-holistic-living.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobry den. Vase clanky su vzdycky neobycajne zaujimave a nelen mojmu zdraviu prospesne. Dakujem Vam preto za nich.
  Ale: Co ta lednicka? Suvis nej s Vami opisanymi chorobami mi volako utekol…
  Hezky den a vela uspechov aj pevneho zdravia!

 2. Elena Kružlikova

  Velmi rada čitam vaše članky a veľa sa z nich učim,no tento krat ,vam musim odporovat . Manžel je z tej istej chladničky ako ja .My mame v rodine tuto chorobu,ale odkedy použivam GLUKOSAMIN s KADIDLOVNIKOM je mi ovela lepšie.

 3. Jozef Tlamka

  Zasa chodíme okolo horúcej kaše, ale na vine nie je mlieko…..podstata je v poruche činnosti epifýzy v
  kvantovej synchronicite so slezinou….. vrátane
  prekyslenia organizmu, poruchy mozgovej homeostázy na báze metabolickej resp. respiračnej acidózy….chce
  to systémový alkalický impulz……Jozef

  • Definitiva

   Zabudni na školu a začni vnímať realitu vlastnými zmyslami.
   Mlieko za to nemôže, ono len nemá čo robiť v ľudskej výžive, s výnimkou materského mlieka v prvých mesiacoch života. Môže za to ľudská myseľ, viera v niečo bez dôkazov. Najsilnejším dôkazom je ľudská prax, poznanie predkov aj súčasníkov, fakty a nie jeden vedec povedal. Myslíme si, veríme, pravdepodobne, mohlo by to tak byť, počul som o tom, vedci objavili, že nič neobjavili a len si myslia… to je väčšina dnešnej vedy.

   • Absolútny súhlas, navyše takúto jasnú a trefnú odpoveď musí pochopiť naozaj už hádam každý.
    Však zamyslime sa: Potrebujú srnky latinu a diplom na to, aby samy, bez pomoci iných rodili zdravé mláďatá? A ľudská bytosť? Tej ani drahé nemocničné prístroje obsluhované kopou atestovaných odborníkov s prebujnenou terminológiou neraz nepomôžu porodiť životaschopné dieťa. A potom ešte zdravie človeku aj udržať – tak to by bolo na megazväzkovú makropublikáciu – žiaľ, v praxi aj tak viacmenej nereálnu.

    A vedci len ďalej bádajú a bádajú – a načo? Možno by stačilo občas pozrieť sa kdesi pod horou na pasúce sa, 100%-ne koncentrované a v každom veku sviežo vyzerajúce napr. tie nemé, bezruké srnky, a trochu sa zamyslieť…
    Verme, že všetko pre zdravie a život potrebné, je úplne jednoduché.

    Skutočnosť je taká, že len málokomu sa podarí uviesť do života také množstvo zdravie až život ohrozujúcich vynálezov, ako práve vedcom. Ich jediným šťastím je, že sa dôsledkov svojich nešťastných omylov zväčša už nedožívajú.

 4. Definitiva

  Článok plný úvah, teda budem aj ja uvažovať.
  Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví, všetky civilizačné choroby sú dôsledkom nezdravej výživy. Ponúka recepty zdravej výživy, vychádza z ázijskej tradície, praxe miliónov ľudí od dávnoveku dodnes. Tie recepty fungujú, zdravie sa navracia.
  Campbell, Čínska štúdia, vedecky dokazuje, že príčinou civilizačných ochorení, rakovina, cukrovka, srdcovo cievne ochorenia, obezita…sú nezdravé potraviny. Korporácie mu nedovolili zverejniť jeho výsledky štúdií, jeho odporúčania sa nedostali do vládnej komisie, ktorá odporúča zdravú stravu pre občanov. Na Slovensku v politike o tom neexistuje ani diskusia, jediný svetlý zjav je Dr. Bukovský, sám vojak v poli.
  Crohna nepopisujú podrobne, Západ tvrdí, že je to autoimúnne ochorenia, Kushi, že je to zápal vyvolaný stravou, Campbell pripúšťa, že nie je dôvod, prečo by autoimúnne ochorenia nemali reagovať na zdravú stravu.
  Moja prax je dôkazom, že Crohn reaguje na zdravú výživu, uzdravenie sa deje bunka po bunke, choré sa odstraňuje, nové sa tvorí, uzdravenie trvá mesiace až roky, podľa závažnosti stavu, ale funguje to zaručene!
  Otázka: sú imunitné reakcie pri Crohnovi príčinou choroby, alebo sú výsledkom likvidácie chorého mŕtveho tkaniva?
  Podľa reakcie Crohna na stravu tvrdím to čo Kushi, že Crohn je dôsledkom extrémnej jednostrannej stravy s nevyváženými živinami, vláknina, energia, bielkovina, vitamíny, minerálie.
  Prvé príznaky zlého trávenia môžu začať aj 10 – 15 rokov pred nástupom klinických prejavov Crohna a následnej návštevy lekára. Príznaky sú všeobecné, nafukovanie, občasná páchnuca riedka stolica, ako reakcia na určitý druh stravy, vydutie brucha, nepohoda a únava po jedle…
  Paratuberkulóza dojníc sa vyskytuje, je likvidovaný celý chov, vyskytuje sa v chovoch s vážnymi nedostatkami vo výžive.
  Skúsenosti z chovov domácich zvierat, hydiny, ošípaných, hovädzieho dobytka, choroby vždy nastupujú ako reakcia na vážne problémy vo výžive.
  Tam, kde si manažment dal záležať na kvalite výživy, tam boli výborné výsledky a tak zdravé zvieratá, že tam veterinár nemal čo robiť, pardon musel robiť štátny dozor-konštatoval, že zvieratá sú zdravé.
  Presne to isté platí vo výžive ľudí, kvalita výživy je obrazom zdravia, alebo chorobnosti, najviac sa to prejavuje u detí a ľudí po ukončení sexuálnej aktivity, u starých, hormóny nás prestanú chrániť a každý jeden cupká ku doktorovi a je požieračom škodlivých chemických liekov. Supermarkety vyrábajú chronicky chorých ľudí, aby ich farma priemysel mohol kŕmiť tabletkami. Doktori neliečia, telo sa lieči samo, ak má dobrú výživu. Doktori len chémiou potláčajú príznaky ochorenia.
  Najškodlivejšou potravinou je mlieko a všetky!!! výrobky z neho!!! Ani jeden politik sa neodváži do boja s mlieko korporáciami, miliardy zisku a na nich napojené poľnohospodárstvo. Mliečna strava v penziónoch je zabijakom starcov.
  Kushi a Campbell na tisíc stranách píšu toto:
  3x denne listová a koreňová zelenina, pol taniera,
  3x denne celozrnné obiloviny pol taniera
  Desatina taniera strukoviny.
  Mäso iba omylom a na sviatky. Tuky telo nepotrebuje všetko potrebné si vytvorí zo stravy. Ovocie len ako maškrta.
  Energia sa prijíma vo forme zložitých cukrov, zelenina, ovocie.
  Telu škodia priemyselné koncentráty, napr. bielkoviny-mäso, energia-jednoduché cukry a tuky, škrob, biela múka…
  Ak ste tučný, zvýšte príjem vlákniny-zelenina a znížte podiel obilovín a naopak.
  Konzumujte stravu v celku, listy, koreň, plody, šupky a veľa druhov, zabezpečíte si všetky vitamíny a minerály.
  Konzumujte len morskú soľ jodidovanú, fluór je jed!!! na fluór pozor, čítajte zloženie.
  Ak máte choré črevo, konzumujte stravu varenú /v pare/, ak ste zdravý, doprajte si aj surovú zeleninu.
  Zelenina a celozrnné obiloviny sú zdrojom vlákniny, tej nikdy nie je dosť, tá je základom imunity človeka, mikroflóra čreva bude stabilná v čase a x-krát lepšia, ako pri všetkých pro a pre biotikách sveta, ktoré stoja veľké peniaze a ich efekt je krátkodobý, do najbližšieho nekvalitného jedla.
  Naučte sa hodnotiť stravu podľa kvality stolice, dobrý veterinár sa pozrie na stolicu pacienta a povie diagnózu.
  O zdravej stolici ste sa iste neučili, je primerane tuhá, ani riedka, mäkká, kašovitá, ani veľmi tvrdá, je valcovitá, odchádza v celku, má nenápadný zápach, nesmrdí. Pach stolice pri zlej strave môže byť kyslý, príšerne smradľavý, alebo zahnívajúci-viac ako kapitalizmus, alebo páchne po síre a amoniaku. Ak narastá počet prdov, deje sa dačo zlé v čreve. Vlastnou skúsenosťou zistíte, že ktorá strava je výsledkom kvality vašej stolice, strava sa mení na stolicu asi po 48 hod., u Crohna po pár hodinách.
  Doktori sa výživu na škole neučia, to nie je náhoda.
  Vekom sa mení potreba živín. U detí je treba menej vlákniny, viac energie a bielkovín. Vekom sa to mení, narastá potreba vlákniny-zeleniny a klesá potreba energie a bielkoviny. Napr. deti potrebujú 20% bielkovín, dorast, 12-15%, dospelec a starec 7-10%. Prax je taká, že dospelci s veľkým črevom konzumjú násobky potreby živín. Kto to nerešpektuje, ten má veľké brucho a civilizačné choroby, alebo malé brucho a tiež má civilizačné choroby, ale obe skupiny prežijú dôchodok v čakárni u doktora a penziu darujú farma korporáciám.
  Zdravý starec má sivé vlasy a nemá vrásky, žije 90 – 100 rokov, fyzicky a duševne je aktívny, rozum slúži perfektne, od mladších sa líši len menšou až žiadnou sexuálnou aktivitou, ale o to vyšším podielom zdravého rozumu.
  Každý lekár je zo zákona povinný vyžiadať si od pacienta informovaný súhlas, t.j. informovať pacienta o možnosti liečby, teda aj liečby stravou, doktori nelekári to nemôžu, lebo o zdravej strave sa neučili. A je na rozhodnutí pacienta, aký spôsob liečby si zvolí.
  Neexistujú štatistiky vyliečených na civilizačné choroby, sú neliečiteľné, lebo doktori nevedia o príčine civilizačných ochorení, lebo chorobu vyliečite len odstránením príčiny a nie „liečbou“ príznakov. Civilizačné ochorenia sú otravou z potravy. Telo sa lieči samo, ak mu zdravou stravou vytvoríte dobré podmienky bytia. Mladí tu napísané odmietnu, sú plní života, nič ich nebolí, nespustia zo svojho „blahobytu“. Dočasu. U mladých pôsobí makrobiotika ako prevencia chorôb, aj rakoviny, aj dedičných ochorení… Dnešné deti majú choroby starcov.
  Čítal som otázky pre Dr.Bukovského, vedomosti ľudkov, hoviadok božích, sú katastrofálne, ešte horšie ako katastrofálne, nie sú žiadne a to nič je ešte deformované reklamou na „zdravé“ potraviny, pre a pro biotiká, vitamíny a ďalšie chucpe na okrádanie občanov. A štát, garant školských osnov, nekoná! Štát je garantom hlúpych študentov, ktorí budú tvoriť budúcnosť, jej kvalita bude zodpovedať ich strave. Podľa školy viem predpovedať budúcnosť spoločnosti, bude to zaručene katastrofa, dnešok je ešte len taká fajná cukrová voda.
  Najskôr treba definovať morálku, dobré mravy, zmysel bytia človeka na Zemi, Boží zámer a od toho sa musí odvíjať kontinuita ducha v spoločnosti, bez ohľadu na vládu a moc korporácií. Kontinuita a harmónia, povedal Konfúcius. Otázka: Dnes, alebo posledných tisíc rokov, máme kontinuitu a harmóniu čoho v Európe, vojen, revolúcií zabíjania, genocídy Slovanov, nekonečného zisku, poklesu pôrodnosti, migrácie, klima agendy, LGBTI úchylky?
  Človek má v rukách obrovskú moc, svojim zdravým spôsobom života dokáže bez boja poraziť každú politiku a korporáciu. Len z človeka hlúpeho, homo debilis, sa musí stať človek vzdelaný, informovaný, mysliaci na základe logiky a faktov a nie človek debilis žijúci vo viere v niečo a mysliaci si niečo, čo je zaručená pravda, ktorú nevie dokázať faktami, jemu stačí, že si to myslí.

  • No a ten človek homo debilis je myslím aj JEDINÝM živočíchom, ktorý sa stravuje tak hlúpo, že po stolici potrebuje použiť toaletný papier.

 5. Dr,Dusan Belacik

  A na zaver by sme mohli dofdat prehlasenie cloveka povazovaneho za najmugrejsieho na na svete ktorypovedal: VIEM ZE NIC NEVIEM.A ame tam kde sme zacali ibao stupen vyssie a tvorime tak spiralu tzv,mudrosti a hluposti geneticku spiralu.

 6. Pred 35 000 rokmi, pri vývoji človeka si nikto nemohol vyberať čo bude jesť a piť. Skutočne bol rád že našiel niečo na svoju obživu, včetne mäsa, živočíšneho tuku ako aj mlieka, príroda mu dala všetko čo potreboval. aby sa mohol vyvíjať. Neexistoval chlieb, cestoviny, cukor a ani ostatné priemyselné potraviny, ako mohol bez toho vyžiť ? A predsa sa vyvíjal /ak by sa stravoval tak ako je obvyklé v tejto dobe/, je dosť pravdepodobné že by vyhynul.

Pridajte komentár

*