Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Prečo máme strach z rastlín rozširujúcich vedomie a prečo sú nelegálne


Print Friendly, PDF & Email

Prečo máme strach z rastlín rozširujúcich vedomie a prečo sú nelegálne

Spomínam si na príbeh, ktorý mi raz rozprával Rus stredného veku. Ten muž nikdy nezažil, ba ani len nepočul o psychedelických skúsenostiach či o vyšších stavoch vedomia.

Zapojil sa do rozhovoru o šamanizme a duchovných sférach, ktorý som viedol so svojím priateľom. Po chvíli mlčania sa opýtal, či nám môže porozprávať svoj príbeh.

Vraj má pocit, že sme ľudia, ktorí ho pochopia a prví, s kým o tom po mnohých rokoch mlčania hovorí.

Dychtivo načúvajúc sme sa dozvedeli o tom, ako raz šiel so ženou na huby, ktoré si pripravili na večeru. Nerobili to prvý raz, naopak, v duchu ruskej tradície tak robili často.

Tentoraz však očividne urobili niečo inak. Jeho žena nazbierala v lese „nesprávne“ huby, podobné tým, ktoré zbierali zvyčajne.

No namiesto toho, aby po neskorej večeri zamieril do postele, sa vydal na cestu, na ktorú nebol pripravený.

Keďže ho na ňu nikto nepripravil a nikto k nej neviedol, tak si len pomyslel, že sa otrávil hubami a zošalie a zomrie.

Jeho opis návštevy na vlastnom pohrebe bol dosť zábavný. Obzvlášť zaujímavé bolo počúvať to od Rusa, ktorý vyrastal za železnou oponou a nikdy nepremýšľal o stavoch vedomia a nepočul o duchovných sférach.

Táto skúsenosť s hubami mu úplne rozbila vnímanie reality a prinútila ho uvažovať iným smerom, hľadať odpovede na otázky, ktoré predtým nikdy nemal.

Na tento príbeh som už zabudol, až do chvíle, kedy som sa po rokoch dočítal o americkom bankárovi, Gordonovi Wassonovi, ktorého ruská manželka, Valentina Pavlovna, tiež nazbierala v lese „zlé“ huby a nechtiac vyslala svojho manžela na cestu, ktorá mu zmenila život.

Podobnosti jeho cesty boli ohromujúce!

Pri zamýšľaní sa nad týmito udalosťami som musel myslieť na dávnych ľudí, ktorí pri hľadaní potravy mohli rovnako prekvapujúcim spôsobom naraziť na tie isté rastliny a tiež na dopad, aký mohli mať tieto stretnutia na ich životy a kultúru.

Mohol by som o tom hovoriť aj sám, lebo po zoznámení sa so šamanskými rastlinami sa môj život úplne zmenil, hoci v mojom prípade som ich hľadal vedome.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Prečo sú psychedeliká nelegálne

Psychedeliká nie sú drogy typu heroín či kokaín. Psychedeliká nie sú návykové a pre ľudské telo sú v podstate úplne neškodné.

Sú teda nelegálne nie preto, že sú nebezpečné pre vás, ale preto, že sú nebezpečné pre kontrolný systém, v ktorom žijete a ktorý vás zotročuje.

Po tom, čo som sám na sebe zažil transformujúcu silu týchto zázračných rastlín, som sa zamýšľal nad potenciálom na kultúrnu zmenu, keby sa šamanský výcvik predstavil Západu.

Napadlo mi, že by to mohlo viesť ľudstvo iným smerom, k dosiahnutiu novej úrovne bytia.

Katalyzátory zmeny: Prečo máme strach z rastlín rozširujúcich vedomie a prečo ich pokladáme za nelegálne

Človek by sa mohol opýtať, ako by po jej dosiahnutí táto úroveň vyzerala?

V prvom rade by znamenala posun v kolektívnom vedomí, umožňujúci nám vyvíjať sa ako druhu láskavým a harmonickým spôsobom existencie, ktorý by svetu zaručoval budúcnosť.

Pre ktorúkoľvek slušnú ľudskú bytosť, bez ohľadu na jej vieru či jej absenciu, by tento trend vyzeral celkom optimisticky.

Nebola by skvelým výsledkom schopnosť nahradiť falošné hodnoty duchovne prázdnej, ziskom poháňanej, násilnej kultúry iným súborom kultúrnych hodnôt, ako sú vzájomná úcta, úcta k životnému prostrediu a všetkým formám života na Zemi?

Záver

Žijeme vo svete, v ktorom sú legálne jadrové bomby, ale nie rastliny. A toto šialenstvo nazývame civilizáciou.

Ja si civilizovanú spoločnosť predstavujem ako miesto kultivácie vedomia, prosperity a mieru – presný opak toho, čo vidíme dnes.

Prečo sú teda šamanské rastliny považované za nelegálne?

Lebo sú schopné vyvolať zmenu, bojovať so systémom o vašu dušu a po svojom prijatí zvíťaziť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: grahamhancock.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. A aké sú tie šamanske huby a rastliny? Aký nesú názov? Ďakujem

 2. Ak chce človek vyčistiť myseľ, dušu a telo odporúčam ayahuascu.

 3. podle mně žádné houbičky nemohou způsobit, že lidstvo se stane ohleduplnější, láskavější a bude chránit více přírodu. Každý člověk totiž v sobě nosí zakódovaný hřích. Jsme všichni potomci Adama a Evy, kteří v ráji přestali poslouchat Boha a šli si svou cestou. Jediná cesta je přes Pána Ježíše Krista. V Bibli se píše: Bůh tak miloval svět( lidi), že poslal svého jediného syna Ježíše Krista, aby každý, kdo v něho uvěří byl zachráněn.Jenom Ježíš může způsobit, že se lidi budou navzájem milovat a ne vraždit a zabíjet a okrádat, lhát ,atd.

  • Čo presne sa stalo v Raji, v tom veriaci dodnes iba tápajú. Tento biblický začiatok ľudstva je plný rozporov rovnako ako aj celá Biblia. Akého hriechu sa Adam s Evou dopustili? Že jedli – obrazne povedané – „zo stromu poznania“? Zo „stromu vedenia dobrého a zlého“? Preto, že chceli SPOZNAŤ PRAVDU?
   Prečo Bohu tak veľmi záležalo na tom, aby človek nevedel rozpoznať dobro od zla, pravdu od lži?

   Obraznou rečou „Vyžeňme (!prečo plurál?) ho z Raja, aby nejedol ešte aj zo stromu života a žil by večne“ odsúdil Boh za tento „hriech“ aj celé ľudské generácie na postupné, zdĺhavé, neraz až mučivé zomieranie… Takto vyzerá láska?

   No a tento Boží príkaz bol v príkrom rozpore s požiadavkou Ježiša, ktorý nám odporúčal pravý opak Božieho zákazu slovami: „Hľadajte pravdu, a pravda vás vyslobodí.“

   V dokonalej prírode je všetko, čo človek pre zdravie a život potrebuje. Žiaľ, dodnes starostlivo pred nami ukryté…

  • Emily a proč tedy Ježíš konečně, když může, nezpůsobí, že se lidi budou navzájem milovat a ne vraždit a zabíjet a okrádat, lhát ,atd.?

   • Pretože každý človek má slobodnú voľbu.

   • Na Zemi od začiatku až dodnes prebieha neustály boj dobra so zlom. Pravdy so lžou. Lásky s nenávisťou…
    Ježiš je človek ako my a nemôže manipulovať s našou vôľou; to by aj tak nikam neviedlo. Ani my nemôžeme prinútiť naše deti, aby nás milovali. Jediné, čo môžeme, je byť im vzorom, aby sa to mohli od nás naučiť. Nič viac.

    Láska je najvyššou hodnotou. Nezávidí. Nesúdi. Netrestá, ale odpúšťa. Dáva, a nepýta naspäť. Láska je „dieťaťom“ slobody, nie ovládania.

    P.S.: Na Zemi sú látky, ktoré mozog devastujú. Tie už poznáme. (A práve tieto sa nám ľuďom podávajú buď priamo, alebo sa pridávajú do potravín.) Niet pochýb tom, že existujú aj tie opačné substancie, ktoré dokážu vrátiť náš mozog do absolútnej dokonalosti, ako to bolo na začiatku. Lenže tieto sú pred nami utajované, alebo zakázané.)

    • Emily – velmi výstižně napsané, děkuji.

    • Niet pochýb tom, že existujú substancie, ktoré dokážu vrátiť náš mozog do absolútnej dokonalosti, ako to bolo na začiatku. Lenže tieto sú pred nami utajované, alebo zakázané.
     Takové látky však dosud věda nezná a zcela určitě to nejsou zde propagovaná psychedelika – viz Wikipedie:
     „…Do šedesátých let (například projekt MKULTRA) byly prováděny po celém světě rozsáhlé výzkumy jeho (LSD) psychiatrických účinků, např. Timothy Learym na Harvard University. Bylo úspěšně používáno mj. jako psychoterapeutická pomůcka, v léčení depresí, schizofrenie, drogové závislosti a alkoholismu a dětského autismu. LSD si brzy oblíbili umělci k posílení své kreativity. Od toho byl už jen malý krok k získání si popularity mezi veřejností (zejména mezi příslušníky hnutí Hippies) a v důsledku jeho podávání bez odborného dohledu došlo k sérii nešťastných úmrtí a nehod. To vedlo v roce 1967 k prakticky celosvětovému zákazu LSD i ostatních PSYCHEDELIK.
     Halucinace během tripu mohou vést k záměrnému či nezáměrnému sebepoškození, v několika případech se toto ukázalo pro uživatele fatálním. Užití LSD může mít dlouhotrvající psychické následky, a to častěji u osob, které měly psychické problémy v minulosti. Traumatem může být i samotný zážitek ze stavů zažitých po požití LSD. Traumatizující trip na LSD může vzácně způsobit i psychózu. Některé studie uvádějí, že LSD může u osob trpících schizofrenií zhoršit průběh nemoci…“.
     Uvedené jasně dokumentuje, že užívání psychedelik v žádném případě bezpečné není a nelze je proto ani doporučit.

Pridajte komentár

*