Vývar z tejto potraviny znižuje riziko rakoviny prostaty až o 65%


Print Friendly, PDF & Email

hubovy-vyvar

Vývary sú často používané ako základ pre rôzne recepty, najmä polievky či dusené pokrmy.

Existuje mnoho rôznych typov vývarov. Avšak vývar z jedného druhu potraviny obsahuje viac výživných látok než všetky ostatné.

Prečo by ste teda mali namiesto štandardnej kuracej alebo zeleninovej polievky konzumovať vývar z húb?

Výhody hubových vývarov

Jednoduchá odpoveď je, že huby majú vysoký obsah antioxidantov a minerálov, ktoré pomáhajú podporovať lepší zdravotný stav.

Konzumácia väčšieho množstva húb môže výrazne znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty a ďalších chorôb.

Jednou z unikátnych substancií, ktorá bola nájdená v hubách, je ergothionein. Ten vedci označili za ich hlavný antioxidant. Zdá sa, že má veľmi špecifickú úlohu pri ochrane vašej DNA pred oxidačným poškodením.

Medzi huby, ktoré sú často používané na prípravu polievok, patria Shiitake, Enoki, hliva ustricová alebo šampiňóny.

Povieme vám o 5 zdravotných prínosoch, ktoré hubové vývary prinášajú. K tomu vám pridáme jeden recept, s ktorým môžete obohatiť svoj jedálničiek o viac húb.

1. Nízkokalorické

Huby neobsahujú veľa kalórií. Skladajú sa z približne 80 až 90% vody.

Majú tiež nízky obsah sodíka. Ak sa snažíte znížiť príjem kalórií, skúste zakomponovať do stravy niekoľko jedál s hubovým vývarom.

2. Vynikajúci zdroj živín

Hubový vývar je vynikajúcim zdrojom antioxidantov. Je tiež bohatý na stopový minerál selén a vitamíny riboflavín a niacín.

Tieto živiny pomáhajú chrániť bunky pred voľnými radikálmi, ktoré sú známe tým, že vedú k zvýšenému riziku niektorých typov rakoviny.

Jedna štúdia zistila, že konzumácia hubových vývarov môže potenciálne znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty u mužov o viac ako 65%.

3. Posilnia váš imunitný systém

Jedením hubovej polievky sa prirodzene zvýši váš imunitný systém. Platí to najmä u vývaru, ktorý obsahuje huby Shiitake, Maitake, Reishi alebo našu Hlivu ustricovú.

Tieto huby sú známe tým, že majú silný vplyv na imunitný systém prostredníctvom látok nazývaných beta-glukany.

4. Veľký zdroj draslíka

Hubová polievka obsahuje veľké množstvo draslíka. Draslík je potrebný pri riadení hladiny cholesterolu v krvi a krvného tlaku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zahrnutím vyššieho príjmu draslíku do vašej stravy môžete znížiť riziko mŕtvice a srdcových ochorení.

Hubový vývar môže tiež dodať do tela potrebnú meď, čo je užitočné pre podporu zdravého srdca.

5. Bojujú s voľnými radikálmi

Ako už bolo povedané, hubový vývar obsahuje antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály.

Tieto voľné radikály sú zodpovedné za zvyšovanie rizika vzniku mnohých chronických ochorení. Taktiež zvyšujú mieru výskytu chorôb súvisiacich so starnutím, ako je degenerácia buniek a úbytok kognitívnych funkcií.

Recept na jednoduchý hubový vývar

Nasledujúci recept ponúka jednoduchý spôsob, ako zaradiť viac húb vo vašej stravy. Spája v sebe kombináciu priaznivých účinkov húb a kostí do polievky.

Je zrejmé, že to nie je jediný spôsob, ako pripraviť huby. Ide však o jednoduchý nápad, ako dostať viac týchto prospešných živín zo stravy do nášho organizmu.

Zoženie

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1 liter vývaru z kostí
  • 4 huby Shiitake
  • 4 huby Reishi
  • 1 huba Maitake

Postup prípravy

Skombinujte všetky prísady a povarte ich v hrnci niekoľko minút, až ich privediete k varu.

Prikryte hrniec a naďalej duste 20 až 30 minút.

Vývar uskladňujte v sklenenej nádobe v chladničke, neskôr ho môžete použiť na ďalšie účely – od slepačej polievky až po guláš.

Hubová polievka je neuveriteľne prospešná pre vaše zdravie. Okrem tohto receptu, môžete nájsť aj rôzne iné spôsoby, ako pripraviť svoju vlastnú hubovú polievku.

Môžete tiež experimentovať s použitím rôznych druhov húb.

Rada na záver

Keď pôjdete kupovať huby, kúpte radšej tie v kvalite bio. Huby totiž vedia absorbovať živiny zo všetkého okolo nich. To je aj hlavný dôvod, prečo sú také silné.

Ak ste ich ešte nezahrnuli do vašej stravy, teraz viete, aké dôležité a výživné sú tieto potraviny.

Začnite jesť viac húb. Znížite tým nielen riziko vzniku rakoviny prostaty, ale zlepšite aj svoje celkové zdravie.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dobre je take jadra marhuli, horke mandle a citronova stava s medom a dali take stamprdle lekvaru z ginger a jineho koreni…
    KOLOJIDNI A NANO STRIEBRO, ZLATO,,PLATINA VSE SI NAJDETE, NEJLEPSI GENERATOR SVETA Z CESKA U BRNAA S VYBORNE NAPSANYM POUZIVANI A DAVKOVANI. JA TAKE LNENY OLEJ S OREGANEM A DALSIMA

  2. Pri mych COMA az 14.5 hodin zastaveni srdce 1.5 minuty pak automatocke monitorovani GSC 9x pod 7 , bezvedomi po nekolik hodin po napanadeni NYPD< NA KAZDEM ZIVOTE BY MELO ZALEZET ne jen BLM s cetnyma zkusenosti mimo telo, snad casovy , prostorovy, spolecensky, planetarni supergalaxii? a jiny posun nebo splynoti v cetnych Nocnich murach v spankove a neuro-svalove Paralyzach. Cestovani podivne v prostoro-casech a neco, co nemohu vysvetlit a ani se nesnazim. Tak brzy vitej EU na cele leto poznani, prirodniho leceni, amphiteatrech a vsech pro nas dalsiho stupne vzdelavani take v Monastyrech Mt. Athos. Rano 9:00 24/7 2051 jsme v Biblicke Ladioceji Ladiocea videli zazrak kdyz Cerny Andel vyleta ze od Sromu Zivota, prelata oteviral 7. Pecet z videni Sv. Jana proletava BDamascusmBranou a mizimsplyva se Sluncem mam asi 7 foto a pak jsem nasli misto Peceti… a hlavni besneni Satanistu zacina a by teda melo koncit jejich uveznenim pod zem asi od 22/7 az 18/8 2022, tak budte pripraveni. "My jsme take kdysi s radosti vsechny vopichavali a take se to libilo az do Squirting" tak jak jsem byli stale vpred a zpatky ani krokj my letci kteri maji stale jen ocelove vtaky! Vsude kam s podjeme tak se budenem obveselovat a snazit rychle zridit mista na Plazovy volejbal s obcerstvovacima stankama. Oh to byly pikniky v Sobranskych lazni u Michalovcich pri stavbe Zemplinske Siravy, vodni plochy asi 33m2, dodnes jsem hrdy na nas vrt ktery dosahl a okamzite jsem ho zapecetili neb jsme narazili na zvysenboun radioaktivitu termalni pramen pro dnesni supervodni park.

Pridajte komentár

*