Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Prečo Belgicko odstavuje jadrovú elektráreň uprostred energetickej krízy a pred zimou bez plynu?


Print Friendly, PDF & Email

Prečo Belgicko odstavuje jadrovú elektráreň uprostred energetickej krízy a pred zimou bez plynu?

(Ethan Huff, Natural News) Napriek tomu, že Európa čelí vážnej energetickej kríze impozantných rozmerov, ktorú si sama vytvorila, Belgicko ako ústredný bod Európskej únie pristupuje k demontáži prvej jadrovej elektrárne v súlade s prvou fázou svojej „zelenej agendy“.

Podľa správ jadrový reaktor Doel 3 ukončil prevádzku 23. septembra 2022 po 40 rokoch prevádzky.

V 60-tych rokoch belgickí lídri vyhlásili, že fosílne palivá už nestačia na poháňanie rastúcich energetických požiadaviek krajiny, čo viedlo k výstavbe jedného jadrového bloku Doel 3 v meste Doel a ďalších troch blokov Doel 1, 2 a 4 v meste Tihange.

„Reaktor Doel 1 začal fungovať začiatkom roku 1975, neskôr v tom roku nasledoval Doel 2. Blok Doel 3 bol spustený v roku 1982 a blok Doel 4 bol dokončený v polovici roku 1985,“ uviedol portál Euractiv.

Majte na pamäti, že ceny energií v Belgicku sú rekordne vysoké. Možno by ste si mysleli, že belgickí lídri túto zimu obídu zákon o postupnom vyraďovaní jadrových zbraní v záujme ochrany verejnosti pred zamrznutím – ale mýlili by ste sa.

„Pripravovali sme sa na to štyri roky,“ oznámil Peter Moens, riaditeľ bloku Doel 3.

Belgicko v dôsledku odstavenia elektrárne Doel 3 stratilo približne 25% svojej kapacity na výrobu elektrickej energie

Jadrová elektráreň Doel 3 generuje celkový výkon 2 935 megawattov (MW), v porovnaní s 3 008 MW vo zvyšných blokoch elektrárne v Tihange. Tieto dve elektrárne spolu vyrábajú približne 50% ročnej spotreby elektrickej energie v Belgicku, čo predstavuje 42 miliónov MWh (42 miliárd kWh).

Odstavenie bloku Doel 3 znamená, že Belgicko práve stratilo približne 25 percent svojej celkovej kapacity výroby elektrickej energie – v čase, keď je ťažké získať energiu uprostred prebiehajúcej ruskej vojny na Ukrajine a sankcií Západu voči Rusku.

Bloky Doel 1 a 2 už mali byť odstavené tiež, ale ich životnosť sa predĺžila o niekoľko rokov do roku 2025. Úradníci tiež súhlasili s predĺžením životnosti Doel 4 do roku 2025, ale o tom bude potrebné hlasovať v parlamente do konca roku 2023.

Hovorilo sa aj o ponechaní bloku Doel 3 v prevádzke kvôli prebiehajúcej energetickej kríze. Minulý týždeň belgická ministerka vnútra Annelies Verlindenová požiadala Federálnu agentúru pre jadrový dozor (FANC), aby vypracovala správu o možnosti odloženia odstávky – ale toto úsilie zlyhalo.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Po odpojení bloku Doel 3 od rozvodnej siete sa očakáva, že fáza odstavenia potrvá päť alebo šesť rokov, pretože z reaktora budú vytiahnuté a následne ochladené palivové články a celá infraštruktúra bude dekontaminovaná, aby sa odstránili všetky rádioaktívne častice.

„Počas tejto päťročnej fázy sa neuskutočnia žiadne technicky nezvratné operácie,“ povedal Moens, ktorý hovorí, že zvrátenie procesu odstavenia, ktorý bol pripravený počas posledných štyroch rokov, nie je „ani múdre, ani vhodné.“

Objednanie ďalšieho paliva pre zariadenie by podľa neho trvalo asi 36 mesiacov. Výcvik operátorov pre pokračovanie prevádzky bloku Doel 3 by trval ešte dlhšie približne tri roky, varoval.

„Ani sa nás nepýtali,“ dodal Moens k situácii.

„Nemáme v úmysle reštartovať reaktor. S jadrovou bezpečnosťou neimprovizujem.“

Belgický minister energetiky Tinne van der Straeten sa k tejto záležitosti pripojil aj počas nedávneho plenárneho zasadnutia parlamentu, čím naznačil svoje presvedčenie, že Belgicko bude mať stále dostatok elektrickej energie aj s odstaveným blokom Doel 3.

„Okrem logistických výziev, ktoré by priniesla obnova reaktora, existujú aj právne prekážky, ktoré by bolo potrebné prekonať,“ informoval portál The Brussels Times spolu s vyhlásením človeka, ktorý má na starosti prevádzku elektrárne, že by bolo „právne nemožné“ ponechať reaktor v prevádzke aj po 1. októbri 2022.

„Rozhodnutie padlo pred rokmi,“ dodal. „Zmeniť plány v takom krátkom čase je jednoducho nemožné.“

Najnovšie správy o európskom energetickom kolapse nájdete na stránke Collapse.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. zvrhlý deduško večerníček

  Predávam malé jadrové elektrárne vhodné na umiestnenie do pivnice rodinného domu alebo záhradky. Rýchla dodávka, ľahká inštalácia podľa priloženého návodu, zvládne každý. Jedna uránová briketa vystačí na 120 rokov prevádzky.
  Zn: éterická žiariaca bytosť .

  • deduško, čo si požil?…alebo máš reakciu po šmakuláde??😀

   • On len nemal ako uviesť, že sa cíti ako zvrhlá žiariaca éterická bytosť – svetluška – keď pozrieš bližšie, tak ťa strasie!
    https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/2/2b/Lampyris_noctiluca.jpg/170px-Lampyris_noctiluca.jpg

    K článku:
    1/ Belgicko pokiaľ viem /Staňek/ spaľuje v elektrárňach a teplárňach prakticky všetok burzový prebytok európskeho obilia – vrátane toho slovenského.
    2/ Belgicko je umelý štátny útvar, vytvorený ako nárazníková zóna medzi Francúzskom a Nemeckom – pre budúce európske štruktúry typu EU /to s Hitlerom bola predčaná ejakulácia – dnes už to zapadá – hegemóni sa vedia dohodnúť/. Je to pokusné laboratórium sociálnych a politických experimentov.
    3/ Odstávka jadrovej elektrárne „možno iba korešponduje“ s tvrdením ruského jadrového fyzika Ostrecova o globálnom nedostatku jadrového paliva – a Belgicko jednoducho nemá nárok – „Objednanie ďalšieho paliva pre zariadenie by podľa neho trvalo asi 36 mesiacov.“ – ruského paliva.

   • zvrhlý deduško večerníček

    Jáj moja, ja som si toho požil. Len aby si si ty toho ešte požila, keď vidíme kam to celé smeruje … :/

    • to, večerníček, čo si oni na zničenie pozemskej civilizácie dávno naplánovali, sa dostalo do fázy, kedy my, ODSPODU, nenarobíme s tým – zdá sa – žiaľ, už nič… A tak ostáva len čakať, ako sa to celé skončí… s nami? …alebo s nimi? Čo ak si musia spáliť všetky prsty, aby aj oni konečne pochopili, čo dáva životu skutočný a možno jediný zmysel?
     Ja, deduško, neprestávam byť optimista. Ja na tú – pred ľudským egoizmom a ľudskou hlúposťou ukrytú 10. planétu s iba samými láskavými ľuďmi – stále verím. Inak by naše doterajšie pozemské živorenie nedávalo zmysel.
     …chýbali mi tu dnes, dedučko, tie tvoje obvyklé vyrehotané smiles…😉

     • „Ja, deduško, neprestávam byť optimista.“ – stále tvrdím, že niečo je spojené vždy s mužským gender rodom! Kokot Dr.Gynda Von der Lajna napr – lebo také piča nevymyslí. Myslím si, že som prišiel na to, prečo práve ona – lebo len profesionálny pohľad do piče môže vytvoriť tú správnu predstavu Európy v piči!

      Inak – použil som spisovné vulgarizmy, avšak serie ma, že ešte nemáme vymyslené také výrazy /určite nie „Ježiškove husličky“/, ktoré by viac bez /inak pekných/ pohlavných orgánov vystihli tú brutalitu a hnus z reality!

     • zvrhlý deduško večerníček

      Emilka, keby som bol vedel …. Tu je dávka smajlíkov na dva dni, len pre teba 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😛

     • Srdečná vďaka, Zvrhlíček, za Klapzubovu jedenástku smiles; bude sa mi s nimi dobre zaspávať😴

     • Klabzubovu jedenástku – a vôbec to zrátať, aby to tak bolo – si môže pamätať len dnes už stará baba – stará jašterica už je mŕtva – takže to vaše harašenie mi pripadá ako mletie starého chleba na strúhanku – potom použitú na pečenie nového chleba – čiže fuj! Nesnažte sa recyklovať! Príroda nepozná odpad – len živiny!

    • Slovo Internet ti nehovorí nič?
     Pri takejto logike tu ty musíš žiť už celé stáročia –

     • Zisťujem, deduško, že moja reakcia na nášho neúnavného Šomroša je omylom v tvojom okne, ale to si ty isto pochopil a určite aj všetci ostatní navôkol😉
      Prečo niekto, kto nechce vedieť slušne komunikovať, musí neúnavne odpvedať na niečo, čo nepatrilo jemu??

      Už vopred sa teším na celú spŕšku jeho osočovaní. Dúfam, že nebudú v takom rozsahu, aby ich redakcia zmazala ešte predtým, ako sa tu zjavia, čo v minulosti už neraz z vlastnej iniciatívy urobila. Tak do toho, Maroš.

     • Vypisuješ verejne – harašíš verejne. Zmeň si frekvenciu. V postate ma do vás nič – len mi vadí tvoje „ženské“ podliezanie. Je fakt nechutné a nevkusné, keď sa stará baba hrá na sexi. Rada argumentuješ prírodou – neviem o tom, že by sa bežne v lesoch párili staré kusy.

      Potom je tu aj iný aspekt – že nielen teba fascinuje zvrhlosť a nick „zvrhlý“ vám tu hodil udičku. A hops – záber!

      Ďalší aspekt – obrazotvornosť slov – akú chcete vyvolať? Začnete tu citovať markíza Sadé?
      No – lebo máte našliapnuté k satanizmu!

      Osobne ma sex dvoch spriazných, aj 100-ročných bytostí nezaujíma – a pokiaľ si niekto myslí že moralizujem – áno – vychádzam z tradičných ustálených pravidiel – že je to záležitosť výsostne súkromná. To, čo sem vnášaš Emily – to je ten zasratý nechutný liberalizmus. Twist. Ja si ho zatiaľ vždy vyhoním v súkromí – stará škola.

     • zvrhlý deduško večerníček

      Ale veď kašli naňho Emilka ! Ten úbožiak s mentalitou adolescenta tu len lieta hore dole ako náletová drevina a snaží sa zaujať za každú cenu. A najviac ho naserieš keď ho budeš ignorivať ! Takže do toho ! 😀 😀 😀

     • 🙂Vykašľala som sa na to už dávno, večerníček, a na dlhé mesiace som opustila tento portál úplne. Počas trištvrte roka som nečítala ani články redakcie, aby ma to nestiahlo aj k čítaniu komentárov; duševná pohoda vždy bola, aj dodnes je pre mňa ešte dôležitejšia, ako telesné zdravie – našťastie, zatiaľ mám oboje.
      Napriek tomu, že ja komentáre tohto nadčloveka nečítam a po odchode Israizmaela z portálu už ani jeho reakcie na iných čitateľov (iba na tie moje), neustále potrebuje chŕliť svoju žlč – a to všade navôkol. Ešte aj názorovú spolupatričnosť ľudí dokáže závidieť a nenávidieť. My ostatní sa správame k sebe úplne inak, ako sa tu prezentuje on – a vôbec nič mu to nehovorí…
      Podľa čoho sa vlastne posudzuje múdrosť či hodnota človeka?
      Ďakujem, deduško, za podporu a za 3 vyrehotané smajlíky (škoda, že si ich sem nenasekal aspoň 20, aby mal čo počítať – a hlavne komentovať🙃🙃🙂
      Vyzývam ťa, maroš, aby si sa prestal vyjadrovať k mojim reakciám na iných čitateľov! Rešpektuj to!!!

   • dedusko ma asi erekciu,emily

  • dodáváš i do zahraničí? A používáš přepravní službu, kterou používal i jára cimrmann?

  • Objednávam pre budúcu generáciu v prípade. že sa je jpodarí prežiť deduško

 2. Len aby 3. blok JE Mochovce – otvorený pred mesiacom – 25.8.2022, predražený o 3,2 mld EUR, začatie stavby v r. 1987, pokračovanie v r. 2008 – nebol onedlho pod vplyvom servility (t.j. priposranosti) Hegera a spol. – na pokyn Bruselu – a to ešte – akože – v dobe energetickej krízy – zatvorený! A keď nie Mochovce, možno opätovný tlak na Jaslovské Bohunice.. Lebo – vraj nejaký – grean deal!

  Hlavne, že z poškodeného potrubia Nord Streamov uniká údajne metán ( a – tu na SK – je potrebné redukovať chov kráv, lebo podľa Lajnovej – veľa prdia), úniky plynu z potrubia do mora.. Nevieme, ako sa v tom Baltickom mori vysporiada s touto riadenou eko-haváriou morský i pozemský život.. Mhm. Ich tryskáče = naše bicykle!
  Ale hlavne – Pozor! Ty – podľa satanistov – Homo debilicus – nekúr (plynom, ani drevom, uhlie – fuj!!), nesvieť, nejedz, nepi (a tým pádom – neser!) Takže – reálne mi z toho vychádza – Zomri! Skap! Zdochni!
  A keď náhodou – že sa Ti to – nepodarí (a – prežiješ), tak hajdy na – panské – do otrokárne na 10 hodín!

  Čo s tým ďalej, ľudia boží?!

  Niečo zásadné, sa na tejto nešťastnej Zemičke – musí udiať! Tak – podstatné a relevantné, čo by spiacich (a – stále – chrápajúcich) – „osvietilo“ – a to – nejakým elektrošokom. Inak to nedáme, žiaľ..
  P.S. Možno – práve – black out..

  • Súhlas Ajša, dobre zhodnotené 👍

  • zvrhlý deduško večerníček

   No počkaj, Homo debilucus ešte stále kúri, svieti, žerie, serie a šuká ! Ten elektrošok, ako píšeš, príde, keď sa všetky tieto aktivity skončia (teda okrem šukania, no ale uznaj, šukať v zime, potme a o hlade a smäde, to nie je bohviečo !) No a ten elektrošok je už zadverami ….

  • Super, ajša👍👍👍! Ako doteraz každý tvoj príspevok…

   🙂a konečne už aj náš Zvrhlíček-večerníček či nočníček trošku ožil, čo je fajn – len nerozumiem slovku „potme“ v spojitosti s tým jeho predošlým slovesom🤔

   • zvrhlý deduško večerníček

    Emilka, ako že nerozumieš ? Všetky zmysly musia byť zapojené ! Ako by som videl tie jej božsky rozšírené zreničky keď to na ňu príde ? To už dnes nie je ako dakedy: na misionára, zhasnúť a rýchlo spať ! Či ? 😛 😀

 3. Nuž, elektrárne sa zatvárajú aj zo špekulatívnych dôvodov (kríza-nekríza). Zníži sa tým množstvo elektrickej energie v sieti a tak zvyšnú, nedostatkovú elektrinu možno zdražovať. Hlavne, že banky a energetická mafia na tom slušne zarobia. Čo tam po obyčajných ľuďoch …

 4. Nepomozem si, ale myslim si, ze v sulade s tym co povedal sef Pfizeru a potvrdili aj dalsie informacie z prognostickych stranok sluziacich CIA, FBI… rataju s tym, ze vacsina zaockovanych do 2025 zomrie… Dufam, ze sa tak nestane, ale mam z toho vsetkeho velmi zly pocit!!! K tomu je tu este snaha globalistov vyvolat jadrovu vojnu a pomoct si s nou ku zlatej miliarde … preto tak masivne buduju a kupuju od 2020 zbohatlici v Ametike jadrove kryty !

  • Podľa mňa to aj s týmto súvisí, keďže veľa podnikov následnom covidu a sankcií zbankrotuje a veľa ľudí podľa nich na následky „vakcín“ zomrie (zima dopomôže k prepuknutiu autoimúnnych ochorení, hlad a pod.) , nebude treba toľko energii a súčasne dotlačia vysokými cenami obyčajných ľudí a domácnosti do totálneho zadlženia, čo tiež ich cieľom, t.j. nebudeš nič vlastniť a budeš šťastný ! Samozrejme navrhnú riešenie, znárodnenie majetku a nepodmienený základný príjme naviazaný na sociálne kredity ! Všetko krásne do seba zapadá a peniaze z fondu obnovy, kt. sú cielené – presne účelovo viazané len na podvodnú agendu ekológii a digitalizáciu – technológie sledovania, kontroly, digitálnu identitu a menu (žiadna pomoc podnikateľom a pod. žvásty) súčasne gigantickým zadlžením štátov, ktoré ich využijú to len podporuje ! Satanská EU riadená potomkami nacistov už sebavedome otvorenie ukazuje svoju pravú tvár teroru a zotročenia !

  • Očkovalo sa aj z ksichtohandier, nosovýterov, bordelu z oblohy… Nie sú to len oni, ihlou zaočkovaní.

   • Tak je.
    My ani presne nevieme, koľkých tu máme ešte neprebudených; o tom nás mainstream informovať isto nebude (a väčšina ľudí čumí iba naň). Nemôžeme vylúčiť ani to, že od nás niektoré inštitúcie budú rúška požadovať znova (napr. v lekárňach magistry majú povinnosť nosiť respirúška dodnes). Takže pre takýto možný prípad pre istotu pripomeniem: Pod resp. rúško ešte aspoň dve bavlnené rúška (ideálne ľanové); prírodné materiály majú schopnosť aspoň čo-to zachytiť.
    Verme však, že už nikdy vrchnosti neprepne, aby nás tlačila do tejto ponižujúcej obludnosti znova.

    • Rúška, a hlavne respirátory, vraj treba vyprať v teplej vode, a vypláva z toho bordel, niečo ako tenké červy. Chodiť do nelekárne a ku zdochtorke nemá žiaden význam.

     • no, treba si na bieloplášťových dávať obrovitánsky pozor… títo po-nežní už možno ani netušia, čo za zbrane predpisujú a čo je ich cieľom. (aj keď to, čo dominuje v medikamentoch, ešte za socializmu pulzovalo aj v potravinách, vo vode, vo vzduchu, v pôde…)
      Je len pochopiteľné, že Zlo geometrickým radom denno-denne narastá a čo nevidieť to celé buchne: buď na našu záchranu, alebo jej pravý opak: „Zlatá“ stredná cesta – v ponímaní globalizačného riešenia neexistuje.

    • 24.2.2022 náhle skončil kokovid, pretože nás chcú poslať bojovať proti Rusku. Máme zdechnúť tak či tak. Príprava na zdechnutie je mráz a hlad v zime.

  • Filomena“ deagle.com =rockefeller foundation,to tiez potvrdzuje

 5. A takíto dementi – bioroboti – rozhodujú o našom Bytí, či nebytí..
  Bidenovi pripravili dva prejavy: o hurikáne a očkovaní.
  No začal ich čítať zároveň! Zdá sa, že už nerozumie významu toho, čo hovorí! Len číta nejaké písmená a slová!
  Citujem:
  „Ak žijete v štátoch ohrozených hurikánom, ako je Florida, Mexický záliv alebo Texas, dôležitým krokom v príprave na hurikán je očkovanie! Dajte sa zaočkovať teraz! Bude oveľa horšie, ak udrie hurikán a vy nebudete zaočkovaní!“ 😂

  • 🤣👏…tie zazračné vakcíny…

  • V totálne rozvrátenej spoločnosti a pod tlakom indoktrinácie už nefunguje žiadna logika! Navyše je to technológia asociačných konštruktov pomocou poloprávd a prienikov takýchto polopravdivých „logických“ výrokov – viď – „v niečom má pravdu“ – idiotizmus – mimochodom aj v diskusiách tu! „V niečom mať pravdu“ je spôsob, ako ovládať idiotov s „názorom“.

   Hurikán = vyplavené kanalizácie, potkany, špina – možno žltačka = očkovanie. Aké – to my – virotologická cirkev a viro-logická mafia – vám povieme!

   Biden len číta noty z pavučiny!

   Yuri Bezmenov o rozvracení národa (ideologická subverze)
   https://www.mojevideo.sk/video/2c6f7/yuri_bezmenov_o_rozvraceni_naroda_(ideologicka_subverze).html

  • Ja mám trýchlený pulz možho sa dám zaočkovat čo ty na to ajša

   • Božena,
    snáď to nebude – tachykardia..💘

    Pre pokoj duše – radšej – vysaď alkohol a cigarety..👎 (sex – si v „jedálničku“ – ponechať – môžeš).👍
    P.S. Len či to nie je o tom, že Tvoj organizmus, si už sám pýta – vakcínku – booster (4. dávočka)?! 😉, čo hovoríš?

    • vakcínku boster nebudem si do seba cnac závisla na nej nie som ako na sexe ani tachykardiou ešte netrpim iba aritmia ma znepokojuje šialene+++

     • He he – poznám prípady, keď chlapi umreli „na babe“ – akože super smrť – nepríjemné pre babu, ktorá práve predstierala orgazmus a chlapík sa na nej posral.

      Čiže – ty – závislá na sexe – počas sexu exneš na tachykardiu. Dobre – ešte si akože teplá. Ale chlapík sa nevie odbaviť – čo by ti za iných okolností malo vyhovovať – a z teba ho dajú dole až policajti, ktorí ho obvinia z hanobenia mŕtvoly – alebo z nekrofílie! Fuj Božka!

   • „Už je pozde, milý drozde!“
    Ty nevieš, Božka, že žijeme na planéte, kde „zítra znamená již včera“?

   • Bozenka,len taku velku inekciu,priamo medzi nohi

 6. svatoslav butora

  Pretože je očividné. že vodcovia alias „vládcovia“ tzv.Západu prišli o rozum a ne-majú na riadicich postoch čo hľadať, je potrebné aby národy z nadnárodných štruktúr odišli a odstúpili skoršie, než tieto gangy vládnucich idiotov riadené z OSN (a tiež ich WHO) a ďalej ten svetovládny balast WEF a MMF a tzv.EU a gang vlády nad USA a v USA siahnu na život ľudí a ich a naše životné funkcie priamo s cieľom ukradnúť nám krajinu/zem pod nohami v mene „šťastného“ zeleného života pod zelenou trávou na našich „šťastných“ hroboch. V našich podmienkach sme dokázali žiť bez štruktúry bláznami riadeného konglomerátu USA a tzv.EU. Cesta úniku zo zlodejského sveta kapitálu ktorý sa správa ako besný pes ktorý hryzie ruky tých ktorí ho kŕmia je zrejmá.

  • Teraz sa zaujímavo prevalila informácia, že Austrália je indikátorom začiatku chrípkovej epidémie – „chrípka vo svete začína Austráliou“!

   Čiže – v Austrálii „začína jarou chrípková epidémia“!

   U nás začína „chrípková epidémia“ jeseňou. ???

   Teória exozómov hovorí o tom, že na jeseň sa obyvateľstvo mierneho severného pásma – po tisíckach rokov – pripravuje na prežitie zimy tým, že sa detoxikuje – čo sa prejavuje ako chrípka. Otázka – čo tvorí základ obyvateľstva Austrálie? Možno už nie presne etnologicky – ale boli to írski väzni Britov – teda väčšinou „severania“ – bieli z mierneho pásma. No a teraz sa len prejavuje ich desaťtisícročný program detoxikácie – bez ohľadu na geofrafické pásmo – a to sa prejavuje – vďaka podvodu virotologickej cirkvi – ako chrípka v Austrálii – indikátor chrípkovej sezóny na planéte! PODVOD!

 7. On ten důvod odstavování může být vyloženě kalkul bez ohledů, businessmany.
  ctrl
  Pozorovatel
  takze plyn nebude a to bude KO pro evropu a totalni kolaps evropy, firmy zkrachuji, lide prijdou o praci, vyjdou do ulic a revoluce je tady, padnou soucasne vlady. A babis to vi moc dobre proto dal zpatecku a nebude kandidovat na prezidenta, ten si ted pocka az Fialka padne coz dlouho trvat nebude. Ja ted rychle porizuji klimatizaci ktera topi a je to super, obyvak mam vytopen na 24 stupnu za 10 minut, spotreba jedne klimatizacni jednotky 0,1 az 0,2 kw takze plynovy kotel mi zustane pouze na ohrev vody a velmi na tom usetrim, doporucuji kazdemu kdo ma zatim pouze plyn.

  20 OdpovězZář 30, 2022 2:27
  ezlen otkat
  Návštěvník
  ezlen otkat
  A pořizovací cena lomená životností “ani nemluv-je o tom když bude 2/3 potřebné energie z plynu chybět tak s nahrazením eleklrikou je to nezvládnutelné. Další věcí je že na dlouhodobé kontrakty mají nakoupeno (taky se může stát že pojedou dálková vedení od našich elektráren spotřebitelům a místní sítě odpojí a kotlinka zhasne, distribuci v síti stejně mají prý němci a bláboly oddělovacích traf si dejte u pohádek ovčí babičky / tak bláznivé nejsou této situace) protože musí splnit stanovené závazky, síť nebude vytížená bez odběru tady, zapomeňte. Tak to funguje nyní kdy jim tady odběr neodepřou, což se lehce změní až budou na burze civět že nakoupí nulu nebo mohou vykutat diamantové doly na rozdíl těch kteří ji chtějí kupovat na burze třeba v lipsku. Kde taky asi nebude poptávaná kapacita a o ceně nemluvě už vůbec bez nabídky bude “nemožná. Pokud chcete mít jistotu topení s “klimoškou pořiďte si generátor s palivem ale jsou i propanbutanové centrály.

  Jde o to že někde asi eflové vyskladnili příspěvek že slovensko nakupuje za 500 co prodalo za 100 podle jejich Hegera? na dlouhodobé kontrakty takže kupčíci a penězoměnci pIndos to nebudou co jim bude chybět elektrika. A němci si klidně ty atomovky vypnou protože už mají nakoupeno na rozdíl bulíků co lezou pro ni a ještě vlastní prodanou na burzu. S odpuštěním to hlava nebere, dostali podmáznutí nebo jak to provedli?

  0OdpovězUpravZář 30, 2022 14:55

 8. Dolezite !!!
  Toto sa pripravuje v Polsku, legislativne !!!
  https://zvedavec.news/vezkratce/19128/ !!!

 9. …vďaka za zauj.článok, príspevky a informácie…zauj.je aj taký vydavateľ vo zvedavcovi….a zaujím.je názov 1 z pisateľov z.d.v. …zaujím.či náhod.je aj závislosť p.Božky od sexu, tie sú ozaj rôzne…no nič nie je náhoda, všetko sa pre niečo deje… a ešte k tomu plynovodu- Putin sa ukazuje ako to ,,menš.zlo“…

 10. Bude zima , bude hlad ! Děkujme USA !

Pridajte komentár

*