Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Vedci zistili, že Alzheimerova choroba je spôsobená hubovitou infekciou v mozgu


Print Friendly, PDF & Email

Vedci zistili, že Alzheimerova choroba je spôsobená hubovitou infekciou v mozgu

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Tím vedcov z Baylorovej lekárskej fakulty zistil, že všetci ľudia s Alzheimerovou chorobou majú mozog infikovaný jednou bežne sa vyskytujúcou hubou.

Tento prelomový výskum má obrovské dôsledky na spôsob, akým sa bude Alzheimerova choroba v budúcnosti liečiť a ako sa jej dá predchádzať.

Pomocou zvieracích modelov vedci zistili, ako huba nazývaná Candida albicans (C. albicans), niekedy označovaná aj za pleseň alebo kvasinku, vstupuje do mozgu, aktivuje mechanizmy na jej odstraňovanie a vytvára peptidy podobné amyloidu beta (Aβ) – čo sú toxické proteínové fragmenty spôsobujúce Alzheimerovu chorobu.

Stránka Zerohedge.com k téme uvádza:

„Predchádzajúce výskumy naznačovali, že huby majú podiel na rozvoji chronických neurodegeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba, ale ich mechanizmy neboli úplne pochopené.“

Má Alzheimerova choroba mikrobiálnu príčinu?

Samostatná recenzia publikovaná v časopise NeuroSci v roku 2022 skúmala otázku, či má demencia mikrobiálnu príčinu.

Na základe preskúmaných údajov dospela správa k záveru, že infekčné patogénne organizmy, ako sú huby (kvasinky, plesne), môžu zohrávať úlohu v procese, prostredníctvom ktorého sa vyvíja Alzheimerova choroba a iné formy demencie.

„Naše laboratórium má dlhoročné skúsenosti so štúdiom húb, a tak sme sa pustili do štúdia súvislosti medzi Candidou albicans a Alzheimerovou chorobou na zvieracích modeloch,“ povedal Dr. David Corry, jeden z autorov štúdie a profesor patológie, imunológie a medicíny na Baylorovej lekárskej fakulte v tlačovej správe zo dňa 17. októbra 2023.

„V roku 2019 sme informovali, že Candida albicans sa dostáva do mozgu, kde spôsobuje zmeny, ktoré sú veľmi podobné tým, ktoré sa vyskytujú pri Alzheimerovej chorobe. Súčasná štúdia rozširuje túto prácu o pochopenie molekulárnych mechanizmov rozvoja tohto ochorenia.

Naša prvá otázka bola, ako sa Candida albicans dostane do mozgu? Zistili sme, že produkuje enzýmy nazývané secernované asparágové proteázy (SAPS), ktoré narúšajú hematoencefalickú bariéru a poskytujú hubám prístup do mozgu, kde následne spôsobujú poškodenie,“ povedal Yifan Wu, hlavný autor štúdie a postgraduálny doktorant v pediatrii.

Ďalším cieľom vedcov bolo zistiť, ako je mozog schopný vyčistiť vzniknutú infekciu.

Dr. Corry a jeho kolegovia vykonali predchádzajúci výskum, ktorý ukázal, že infekcia v mozgu spôsobená Candidou albicans môže byť u zdravých myší úplne vyliečená už za desať dní.

Tieto zistenia publikované v Nature Communications v januári 2019 ukázali, že hubová infekcia bola vyliečená v dôsledku dvoch mechanizmov, ktoré spustila samotná huba v špecifických mozgových bunkách nazývaných mikroglie.

Mikroglie sú typom gliových buniek umiestnených v mozgu a mieche a predstavujú približne 10 až 15 percent buniek nachádzajúcich sa v mozgu. Mikroglie pôsobia ako primárna línia obrany imunitného systému a čistia centrálny nervový systém od patogénnych organizmov, poškodených neurónov a iného cudzieho materiálu pomocou procesu nazývaným fagocytóza.

V tejto štúdii výskumníci preukázali, že peptidy podobné Aβ môžu byť vytvárané Candidou albicans, ktorá bola nájdená v mozgoch ľudí s Alzheimerovou chorobou, ako aj u ľudí s inými chronickými neurodegeneratívnymi poruchami.

Stop Candida

Čo je Candida albicans

Candida albicans je bežná huba (vo forme kvasinky) a vyskytuje sa v gastrointestinálnom trakte, v ústach, na koži a v reprodukčnom trakte väčšiny ľudí.

Ľudia a Candida albicans majú komplikovaný vzájomný vzťah, keďže väčšinu času je candida neškodná. Jednoducho je členom zdravej mikroflóry.

Ide však o jeden z mála druhov húb, ktoré spôsobujú ochorenie u ľudí a je zodpovedná za infekcie, ktoré siahajú od povrchových infekcií sliznice a kože, ako sú afty, plienkové vyrážky či vaginálne kvasinkové infekcie, až po závažnejšie infekcie, ako je invazívna kandidóza, ktorá môže ovplyvniť krv, srdce, mozog a kosti.

Infekcie spôsobené Candidou albicans sú obzvlášť nebezpečné pre ľudí s oslabeným imunitným systémom, ako sú pacienti s AIDS, ľudia podstupujúci imunosupresívnu liečbu rakoviny, pacienti s transplantovanými orgánmi a iné podobné stavy deficitu imunity.

Toto potlačenie obranyschopnosti tela je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa u niektorých ľudí rozvinú infekcie Candidy albicans po užívaní antibiotík, nakoľko dochádza k zníženiu množstva prospešných baktérií v čreve. To spôsobuje bakteriálnu nerovnováhu a umožňuje Candide albicans nekontrolovane sa množiť.

Candida dokáže prežiť aj mimo tela a má schopnosť kolonizovať každý ľudský orgán a tkanivo. Podľa Encyklopédie mikrobiológie je najčastejšou príčinou systémových plesňových infekcií.

Viac dôkazov, ktoré spájajú huby s neurodegeneratívnymi chorobami

V januárovom prehľade publikovanom v medicínskom žurnále Frontiers in Immunology výskumníci skúmali úlohu húb pri autoimunitných a neurodegeneratívnych poruchách centrálneho nervového systému.

V prehľade sa uvádza, že v poslednej dobe čoraz viac dôkazov poukazuje na úlohu periférnych húb pri spúšťaní zápalu, imunitnej odpovede a zhoršovaní celého radu neinfekčných porúch centrálneho nervového systému (CNS), vrátane sklerózy multiplex, Parkinsonovej choroby a Alzheimerovej choroby.

V prehľade sa dospelo k záveru, že huba môže spustiť zápal prostredníctvom rôznych mechanizmov v progresii neinfekčných ochorení CNS, čo naznačuje, že je rozhodujúca pre vývoj budúcich terapeutických terapií a liečebných stratégií.

Štúdia z roku 2015 publikovaná v žurnále Scientific Reports uvádza, že niekoľko výskumníkov navrhlo možnosť, že Alzheimerova choroba môže mať mikrobiálnu príčinu. Vedci našli dôkaz, že tkanivá z centrálneho nervového systému (ktoré zahŕňajú mozog a miechu) pacientov s Alzheimerovou chorobou obsahujú bunky húb.

Tieto hubovité bunky boli nájdené v rôznych oblastiach mozgu, vrátane vonkajšej čelnej kôry, cerebelárnej hemisféry, entorhinálneho kortexu/hipokampu a plexusu choroideus. Uvedené hubové materiály neboli prítomné u kontrolných jedincov, ktorí nemali Alzheimerovu chorobu. Vedci vo svojich vzorkách identifikovali niekoľko rôznych druhov húb.

Zaujímavé sú aj poznámky autorov štúdie o tom, že plesňová infekcia sa našla aj v krvných cievach, čo by mohlo vysvetliť vaskulárnu patológiu, ktorá sa často vyskytuje u pacientov s Alzheimerovou chorobou.

Zistenia poskytujú zaujímavý dôkaz, že tieto plesňové infekcie sú prítomné v centrálnom nervovom systéme pacientov s Alzheimerovou chorobou, ale nie u zdravých jedincov, ktorí slúžili ako kontrolná vzorka.

Záver

Téme prírodnej liečby hubovitých (kvasinkových) infekcií sa samostatne venujeme v elektronickej knihe, ktorú sme pred časom publikovali. Viac informácií o nej v slovenčine nájtede TU a o českej verzii e-knihy TU.

V knihe sa doziete o najčastejších príčinách vzniku kvasinkových infekcií, súvislostiach s inými ochoreniami, ako rozlíšiť kvasinkovú infekciu od iných druhov infekcie, kedy ísť k lekárovi, ako zabrániť nekontrolovanému množeniu Candidy albicans, ktoré prírodné stratégie účinkujú, kedy je potrebné užívať lieky na predpis, aké sú stravovacie odporúčania a mnohé ďalšie užitočné informácie.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Začnite rozlišovať medzi hubami a plesňami, a medzi plesňami a kvasinkami, a medzi kvasinkami a nepravými kvasinkami! Neviem nič o tom, že by nejaká huba prerástla mozgovú membránu svojimi hýfami počas života človeka. Črevá áno a produkty-toxíny áno – ale choďte do riti s mycéliom a hýfami v mozgu! Za života človeka!

 2. A aké potraviny , suroviny, bylinky pomáhajú, respektíve odstraňujú problém?

  • Hladovka a vyhybanie sa cukru, plesne a bakterie sa nim zivia. Kazda bunka potrebuje glucose, ale nie obtovskr mnozstvo p…. Co do seba vacsina populace drbe

  • Isis – s tvojím menom by som sa spýtal internetu. Alebo nejakého faraóna. Je ich najmenej10…

 3. Fasting, dobrovole hladovanie ma obrovsky prinos pre zdravie cloveka. Moja mama mala operaciu koli azbestovej rakovine a druhu operaciu mala koli rakovine zaludka , kdvjej vyrezali pol zaludka koli jednemu tumoru. Nepodstupila chemotherapy ani radiotherapy. Brutalne zmenila stravocacie navyky a totalne vylucila cukor a ovocie obsahujuce vysoky profile fruktozi v nich.Nielenze sa po case zbavila plesni na nohach,(bez chemickych pripravkov) ale dokonca jej omladla pokozka,vycistila sa jej plet a zmizli vrasky… Vdaka vyluceniu glucosi a fructose. Sa zmenila aj mentalnr. je ovela viac stastnejsia. Cukor je zabijak, najsilnejsia droga na svete…

 4. Bohaty si nechaju vymienat krv.. Mas preachy mas zdravie. Krv pochadza zo zdravych deti., ( ktore su unasane a dokonca aj rodene za tymto ucelom, ked Zena distance peachy za vynose ue plodu…)

  • Zubne blomby

   • Môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, pôst – hlavne dlhodobejší vzhľadom k programom WHO, WEF, OSN… pravidelnej potrebe organizmu dôkladnejšej katabolizacii buniek kde automaticky dochádza k zásadnej očiste organizmu. Spúšťa sa samoliečbny proces na všetkých úrovniach a môžeme sledovať niekedy až skokovym spôsobom vylepšeniu až odstráneniu chorôb chronických, náhlych, prípadne chorôb ktoré ešte sú len v zárodku.
    Problematika procesov je oveľa zložitejšia, bohužiaľ v našom zdravotníctve sa z pochopiteľných dôvodov nikto SAMOLIEČBE ľudského organizmu nevenuje.
    Boh nás nestvoril NIE preto aby sme trpeli v čakárňach neliečiteľnymi chorobami v zdravotníckych zariadeniach a profitoval farmaceutický biznis!

  • Jo, jo a tá detská či iná krv, ktorú kradnú a nechávajú si vymieňať im dlho nevydrží čistá pretože zanedlho si ju energeticky zašpinia, zakalia a to jak svojim myslením, vnútornými pohnútkami tak aj ich „hosťami“ v ich biopoli, ktorí sú väčšinou ešte o dosť horší ako oni sami. Z celkového pohľadu sú to odpadlíci a krysy zahnané do kúta, taktizujúce/klučkujúce pred vyhubením. Príde okamžik kedy sa ani jeden z nich neschová v žiadnej diere a bežný človek nebude musieť ani prstom pohnúť.

   • Krv je karma. Dieta az od siedmich rokov zacina tvorit svoju vlastnu karmu, dovtedy vsetky jeho ciny a mysle idu na matkin ucet. Preto oni tak oblubuju mladu krv, lebo sa domnievaju, ze ostanu cisti.

  • videl som video ako bohaty sudruh,zo Silicon Valley,sedel na stolicke a vedla neho mlady chlapec,co mu daval krv,asi za 40 tisic Dollarov

 5. Pocas covidu a lockdownu zmizlo 230 000 deti v UK. Toto je fakt ktori mainstream neoznamil… V UK zatikaju ak da na socialnych mediach zacnete hrabat v tomato svinstve. Za p…. Ztatus na FB v uK kde napisete, ze LGBT je finance podporovana pedofilmy a napojena na obchodovanie s detmi, tak vam policajti uro ia zo zivota peklo, KDE musite zaplatit 60£ za ,,,preskolovaci skolny program,, koli hate crime( zlocin z nenavisti.

 6. Alzheimer je v první řadě z těžkých kovů – otrava těžkými kovy a následné toxicity, dostávající se do mozku. Nejsem si jistý pravdivostí tou „houbou“ …

  • Někde psali,že přebytek cukru negativně ovlivňuje i mozkové buňky a odnáší to v první řadě ty,co mají na starost paměť.Myslím,že doktorka Eleková to psala v Meduňce.

   • Pre nás – od narodenia trestuhodne očkovaných ľudí – je nebezpečná fruktóza, teda ovocný cukor. Obsahuje ho aj niektorá zelenina. A, samozrejme, tiež med. Plus – t.č. hádam už všetko sladené, čo je v reťazcoch kúpené a bohvie čím všetkým ešte preinačené.
    Myslím, že ovocie je pre človeka prínosné – veď vyhľadávajú ho aj voľne žijúce zvieratá, a tie inštinkt nestratili. My ľudia však máme tráviaci systém, vďaka bielemu očkovaciemu komandu, narušený už od nášho prvého uzretia tohto, morbídnymi silami ovládaného sveta. A k tomu – kedysi bol dostatok divého ovocia; dnes ho, žiaľ, takmer úplne vytlačilo ovocie „šľachtené“…
    Ja ovocie uprednostňujem „plané“ a konzumujem ho súčasne s orechmi, alebo s kokosom, alebo s makom; mám pocit, že takáto kombinácia pribrzdí nežiaduci rýchly vstup cukru do krvi.
    Špičkovou odborníčkou zameranou na túto oblasť je dnes už osemdesiatnička prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., od ktorej sa – veď ako inak? – „lekárska“ fakulta Univerzity Komenského v Prahe dištancuje… no bodaj by nie!

    Spoluautormi dvojdielnej knihy – Doba jedová – sú okrem prof. Struneckej aj MUDr. Eleková + ďalší traja vysoko titulovaní (v tejto dobe, žiaľ, ako inak? – „antisystémoví“ – odborníci).
    Ideálne je mať oba diely doma, na „nočnom“stolíku. A snažiť sa potom, ráno, nezmeškať príchod do práce.

    P.S.: Pre človeka sú z cukrov najvhodnejšie pravdepodobne polysacharidy (napr. pšeno, pololúpaná ryža a pod.)

    • Fruktóza sa prirodzene odburáva spolu s vlákninou, na ktorú sa v črevách viaže a odchádza. Teda ovocie by sa malo konzumovať celé. Len samotné šťavy bez vlákniny a priemyselná fruktóza spôsobujú problém, ktorý pečeň ukladá v sebe ako tuk – fruktóza spôsobuje tukovatenie pečene.
     V každom prípade sú domáce sirupy osladené repným cuktom menšie zlo, ako ten aspartámovo-fruktózový bordel v supermarketoch. Ale keď je sirup veľmi dobrý, v lete sa ho vypije kvantum. Inak bežne popíjam riedenú kvalitnú maďarskú citronádu, paradajkovú šťavu s vodoi 1:1 a vodou riedené 100% džúsy – ak sú v akcii.

     Bežne sa cukru – mimo v ovocí – vyhýbam, ale tých pár dní v roku si doprajem sladkosť, nakoľko to bez cukru nejde – vajce /žĺtko/ s cukrom, dusená kapusta na cibulke na karameli, mak som nejedol práve kvôli cukru, ale už ho skladujem 3-4 roky a určite ho nevyhodím – výborné sú jablčné placky s makovou nátierkou. Snívam o starých dobrých makových pirohoch zo šiškového cesta – v Blave boli fronty za socíku pred pirožkárňou – bola to pochúťka nahradzujúca bratislavské rožky – v detstve /60.-70./ ich predávali v Mliečnom bare – potom prestali. Po sladkom mávam chuť na pivo a po pive chuť na sladké – odporúčam turecké ovocné cukríky Damla – keď už zhrešiť.
     https://www.monikashop.sk/image/cache/catalog/produkty/_vyr_1101_20220620_183144–2-1260x1260w.jpg

     • Áno, naše ovocie treba konzumovať celé, so šupou aj s jadrami, najlepšie s celým ohryzkom. Kôstkové ovocie aj s (vylúpnutým) jadrom. Stopku hádam radšej nie.

  • a na to je CHELATION

 7. Uro the si Sami experiment.Skuste vynechat cukor zo stravy, po case budete mat abstinencne priznaky jak hovado… Poznam apracujem s lidmi , ktory boli zavystli na heroine, no nedokazu odolat obycajnemu cukru. CIM viac cukru mas v krvy, tym su abstinence priznaky silnejsie a dlhodobejsie. Cukor treba odstavit postupne. Ako som pisal, moja mama ke dnes zje cukrovinku alebo cokoldu, okamzite je jej zle..

 8. Stavek Bořitel

  Hliník = neurotoxin.

 9. Ing Petr Blahynka – ZMĚNA SYSTÉMU
  hodinová přednáška
  https://www.youtube.com/watch?v=5aWtxrXzgNU

 10. To co sa deje v Anglicku…Ako policajti ochranuju vysoko postacenych pedakov a ako spolupracuju na obchodovani s lidmi. Je to po anglicky , v buducnosti to prelozim do slovenciny https://www.bitchute.com/video/urFzCWImJl5U/

 11. Raz som sa tajne (v podnapitom stave)vkradol do kostolnej veze v nasom meste. Siel som potichu po tocitych schodach v prvej miestnosti ohlasovali zvonom koniec omse..Ja som siel az na vrchol kde som objavil dvoj miestnost.Boli tam gauce, hracky, malovanky a hudobne nastroje. Kedsom si nasiel architekturny plan kostola na ich stranke vsetky miestnosti su tam oznacene az na tu dvojmiestnost, ta na mape nieje oznacena… Ten kostol poskytuje jedlo be bezdomovcov a social e slabsich. Chodievam tam. Strihaju tam vlasy zadarmo. Jeden majitel stavebnych firm, ktory striha vlasy AKO hobby mi vysvetlik, ako pomohol mladym zalozit so vlastne firmy. Vyppytal si odomna telefonne cislo. Vymenili sme si telwfonne cisla. Zial moj Telefon bol ukradnuty. PRI poslednom mojom zatknuti ( v podnapitom stave) koli napadnutiu ochrankara v clube, ktory pustal dnu malolete dievcata, ma tir k… Drzali v dodavke, v takej klietke. Dvere boli dokoran otvorene a bola strasna zima. Nezatkli ma jednoducho ma drzali 7 hodin v zime. Potom ma odviezli domov…Cudne furt som mal sud ked som bol zatknuty…teraz nie. Na mojich prechadzkach donekonecna stretavam 3 tych istych ludi. Raz ma jeden z nich prenasledoval a ked some sa otocil, udaval ze si snuruje topanky…

 12. O 3 rano som bol svedkom ako pd jednym z domov bolo zaparkovane policajne auto a za nim dodavka bez okien mala biela dodavka s malim oznacenim NHS ( narodny zdravotny servos)a na zemi boli nosidla..( nosidla ktore vyzerali ako pre psychiatrickyv pacientov, kapce na nohy ruky atd.)neoznacena zdravotna mini dodavka pred ruzovim obchodom ktory predava elektronicke cigarETY..WTF??

  • Viem, ze ma sleduju. Moj kamarat, ktory bol za dietata obetou obchodovaniu s detmi ako rent boy.( predavany za ucelom sexu). Odhalil , ze obchodovanie z lidmi sa deje v tetovacich salonoch, a obchodoch urcenych pre deti( sladkosti, hracky atd.) Ten kar napisal o vsetkom mailya vyslal ich na email starostovy mesta. Za jeden tyzden sme boli fyzicky napadnuty 5 krat.Napadli nas narkomani pre NIC za nic…tam kde su drogy he aj prostitucia aj ta detcka. Nakoniec sme sa pohadali, koli Tomy ze some znicil a vyhodil jeho laptop, ktory si schovaval u mna..Mal Tam evidenciu o vsetkom co sa deje v nasom meste…Teraz ho nedokazem najst vyparil sa …PS: policia spolupracuje a vyuziva na spinave praktiky prave narkomanov…

 13. adamkratochvil

  vedia trt!

  • PS: pred odchodom do UK som mal nastupit na policajnu university v BA( samozrejme vybavenu pomocov kontaktov mojho stareho otca ktory pracoval v kriminalnej policii za socializmu.) Je sranda ze pol roka predtym moji rodicia stratili pracu a banky Dali na aukciu nas byt a ho predali, Lebo rodicia nedokazali splacat uvery…A tak som skoncil v UK. Brutal a korupcia vsade

 14. Dr. Rife biofrekvencie .
  Má niekto skúsenosti ?

  • eva

   BICOM je celkom dobre vymyslený strojček, aj nápomocný, ale samozrejme, každý z nás individuálne reaguje na tú ktorú liečbu, aká je potrebná na zharmonizovanie hmotného organizmu.

   • to je jedno kto

    takze mas realnu skusenost s BICOM? alebo osobne poznas niekoho, kto to vyuzil, pouziva? vdaka za info.

    • Áno. Chceli sme to kúpiť, ale aj to bolo dosť drahé a nakoniec sme sa poradili s našim známym a ten nám naznačil, že naša cesta má byť trocha iná.

     Aj to diagnostikuje a aj to následne harmonizuje. Dobre to nemčúri spichli. Stále dodávajú ďalšie a ďalšie nové diagnostické upgready.

     Ale opäť platí, že každý sme individuálny. Otvorenú zlomeninu, alebo dochrámaného človeka z nehody jednoznačne do nemocnice, vždy všetko s rozumom. Ešte stále sú aj normálny a aj neočkovaní lekári, čo im nehrablo. A je ich dosť.

     Primárne treba nájsť príčinu, ktorá rozsvieti signálku na tele, tú poriešiť a doladiť a napomôcť telo zharmonizovať bárs aj urinoterapiou, keď to je nutné. U detí je to inak, ako u dospelých. Tam je to signálka pre rodičov.

     Mal som známych, chlapec (3 ročný) ich mal stále zapálené jedno očko, Obaja lekári, matka dokonca očná a pol roka riešili a nič nevyriešili, ale boli našťastie prístupní všetkému a bolo im poradené „ľudovým liečiteľom“, že majú potierať očko chlapcovou vlastnou urinou a za dva týždne bolo hotovo. Plus k tomu dostali nejaký pokec.

     BICOM je nápomocný.

     Ale aj my máme v sebe svoj každý vlastný Bicom, len sa ho naučiť používať. A nie len Bicom, ale aj iné možnosti a schopnosti.

   • Dakujem za odpoved.

   • jak se zharmonizovat?

 15. Prepisujem tu návod na úspešnú liečbu neuro-degeneratívnych chorôb (Alzheimer, Parkinson, demencie, amyotrofická laterálna skleróza, Creutzfeldt-Jakobova choroba, Huntingtonova choroba, spinálna svalová atrofia..) z knihy: DMSO – Príručka/Návod k použitiu – Hartmut, Fischer, str. 174.

  https://www.dmsokniha.cz

  „Vďaka úspechom pri liečení polyneuropatie vieme (pozn.: o.i. i u autorovho otca), že DMSO pôsobí regeneračne na nervové bunky a na ich funkciu. Samozrejme, že už zmiznuté neuróny nemôžeme vyčarovať späť. Ale tie bunky a nervové výbežky, ktoré ešte sú živé, sa môžu vyšším požiadavkám, ktoré sú na ne kladené, prispôsobiť a počet strát čiastočne vyrovnať. Takže sa vyplatí bojovať o každú „jednotku“ a pristupovať k liečbe celostne.

  DMSO je vynikajúci antioxidant a chráni bunky. Vďaka tomu, že rozširuje cievy, zlepšuje aktivitu membrán a zlepšuje difúziu, sa stará o zlepšenie zásobovania buniek živinami. Zvyšuje sa i koncentrácia kyslíku a fungovaniu buniek sa stabilizuje. Kvôli úbytku tkane, sa v mozgu nachádza málo dôležitého neurotransmiteru acetylcholinu, ktorého množstvo sa môže pomocou DMSO zvýšiť. DMSO totiž potláča odbúravacie enzýmy. Podľa štádia a prejavov týchto chorôb sa môžeme rozhodnúť buď pre vonkajšie, alebo vnútorné použitie DMSO. A účinnejší efekt je – kombinácia DMSO s CDS.

  Poznámka autora: „S ohľadom na obsah ortute a hliníku vo vakcínach proti chrípke, štúdia ukázala, že ak jedinec dostal 5 po sebe idúcich vakcín, jeho šance na ochorenie Alzheimera je 10x vyššia, ako v prípade jedincov, ktorí boli očkovaní 1 x, alebo vôbec.“

  Pozn.: A to abstrahujem v t.č. od vakcíny Pfizer – proti Covidu..

  Ďalšie dodatočné opatrenia: extrakt z Ginko biloba (pozn.: som rada, že ho mám zasadený na záhrade a čaj z neho – ochutený medom a citrónom – chutí veľmi príjemne), ďalej látky, obsiahnuté v kvalitnom zelenom a čiernom čaji.
  Sľubný je i (v zmysle knihy) intravenózny prísun galaktózy, ale nakoľko ja osobne – nemám s ňou žiadne skúsenosti (a u nás je takmer nedostupná), tak na tomto mieste ďalej o nej písať nebudem..

  P.S: 1 – Aby sme nemali problém len pomenovaný a vedecky zdôvodnený (aké sú dôvody vzniku Alzh.), ale prostredníctvom prírodnej cesty – ponúknuť si tu i riešenia na elimináciu týchto civilizačno-fatálnych dg.

  P.S: 2- S vyššie spomínaným doporučením (Angličan) k obmedzeniu, (zvlášť rafinovaného) cukro-jedu, určite súhlasím.

  • DMSO a CDS sú tiež vcelku fajn nápomocné vecičky. Všetko si treba dobre naštudovať a následne vyhodnotiť čo, kedy, koľko, ako.

  • ajša, kniha vyzerá pútavo a myslím, že by stála za prečítanie. Jediné, čo mi na zozname jej dosiaľ popísaných farmakologických vlastností tak trochu rezonuje, je slovko „potláča“. Máš osobné skúsenosti, príp. vieme sa nejako dopátrať, či DMSO nepotláča, resp. neznižuje tvorbu vlastnej imunity?

   • Nie, nepotláča, skôr naopak. DMSO ponúka tak veľké množstvo liečivých možností, že neexistuje iná látka, ktorá by sa mu rozsahom liečivých vlastností priblížila.

    • Vďaka, Oldo.

    • Ako napísal Oldo, aktivizuje a Ajša, použiť intuíciu, alebo sa naučiť si to „odmerať“, ako to poradili nám. A kto chcel naučil sa, a kto nie, tak inak.

     Tak isto osobná skúsenosť DMSO a CDS a žiadne nežiadúce účinky neboli.

     • Vďaka, seneca,
      za konštruktívnu spätnú väzbu. Čím viac osobných skúseností je – tým pre ďalšieho Človeka – lepšie.

     • U nás doma si všetko najprv preveríme, vyskúšame a až potom s tým ideme ďalej. Preto hovorím, že každý je individuálny, nakoľko niekomu zaberie homeopatia, niekomu mega dávky céčka, byliny, buriny, Bachovky, kombinácie stravy, CDS, BICOM, akupunktúra, myšlienková liečba a všetko možné aj nemožné o čom sa vie.

      Kto teda hľadá alternatívu ku klasickej západnej medicíne, lebo aj tá je do určitej miery nápomocná.

 16. ajša napíš viac o DMSO a CDS. Vnútorne sa ako užíva? Aké je najlepšie? Stromy a rôzne kríky nám dávajú veľa zdravých produktov. Ď.

  • postreh,
   pozriem sa na to a niečo sem „hodím“, ale najsam-lepšie si tu knihu cez e-shop kúpiť, pretože „chodím“ do nej pomerne často, ak niečo zdravotne riešim ja, alebo niekto v rodine..

   A II. – veľmi dobrá kniha je k CDS od Andreasa Kalckera – Zakázané zdraví (nevyléčitelné bylo včera). Popísané protokoly liečby podľa jednotlivých dg. – 400 str.

   https://www.megaknihy.cz/alternativni-lecba/262174-zakazane-zdravi.html

   • Ďakujem, kúpim si ju.

   • V zmysle môjho komentu:
    ajša – 01/11/2023 at 0:17,
    uvádzam nižšie dávkovanie DMSO podľa uvedenej literatúry:

    A/ VONKAJŠIE použitie DMSO na pokožku:

    Pozn: 1 – Pred prvým použitím si nezabudnite urobiť na pokožke test znášanlivosti!

    Pozn: 2 – Čisté DMSO (t.j. 100%, ev. 99,8%-né) sa používa len na malé časti pokožky, napr. poklepanie bradavíc, aftov, nechtových plesní alebo puchierikov oparu vatovou tyčinkou alebo prstom.

    Pozn.:3 – Namiesto vody, hlavne na otvorené rany je vhodnejšia náhrada vody napr. za 12% roztok chloridu horečnatého, 2% roztok prokaínu, izotonická morská voda (je dostať i v lekárňach).

    Roztok DMSO si vyrobíme veľmi jednoducho, napr. 60% roztok vyrobíme zo 6-tich častí DMSO a 4 častí vody.

    Vhodná sila roztoku pre vonkajšie použitie:

    ☝ chodidla/nohy: 40-80% roztok DMSO a vody,
    ☝ trup/ramená: 30-70% roztok DMSO a vody,
    ☝ krk/hlava: 20-50% roztok DMSO a vody,
    ☝ ušné/nosné kvapky: 20-25% roztok DMSO a vody,
    ☝ otvorené rany na koži: 15-60% sterilný izotonický roztok DMSO a vody,
    ☝ bradavice: 80-100% roztok DMSO a vody, nanášať vatovou tyčinkou,
    ☝ špeciálna forma očných kvapiek: 1-3% sterilný izotonický roztok DMSO a vody.

    Roztok väčšinou používame 1 x denne. V prípade očných kvapiek alebo ošetrenia bradavíc i niekoľko-krát denne. Najlepšie si odliať trochu roztoku do pohárika a potom ho nanášať čistým štetcom, vatovým tampónom, alebo pipetou. Môžeme použiť i rozprašovač. Po natretí pokožky ju necháme potom 30 min. bez oblečenia vsiaknúť a uschnúť.
    ————————————————————
    B/ VNÚTORNÉ použitie:
    Najjednoduchším spôsobom vnútorného použitia je pitie veľmi slabého roztoku DMSO (1-5 čajových lyžičiek na 300 ml nápoja). Spočiatku treba vziať do úvahy, že sa môžu (veľmi zriedkakedy) objaviť mierne bolesti hlavy, slabá závrať, pretože DMSO rýchlo rozširuje cievy a umožňuje silnejšej detoxikácii. Aby sa telo zásobilo potrebným množstvom, je postačujúce piť takýto riedky roztok 1 x denne, napr. po raňajkách.

    Výška dennej dávky, teda celkové množstvo DMSO za jeden deň, sa pri tomto spôsobe použitia i pri klinických štúdiách riadila podľa telesnej hmotnosti.

    Denná dávka sa pohybuje medzi 0,05-1 gr DMSO na 1 kg hmotnosti. Takže pre človeka, ktorý váži 70 kg, to znamená dávku 3,5-70 gr, teda 3-65 ml.

    Ani pri vnútornom použití sa DMSO NIKDY NESMIE použiť v koncentrácii 99,8%!!

    Nápoj s DMSO tvorí 300 ml tekutiny (voda, čaj, ovocná šťava) a maximálne 15 ml DMSO vždy v pohári zo skla.
    Najjednoduchším merítkom môže byť čajová nerez-lyžička:

    ☝ 1čajová lyžička zodpovedá množstvu 3,5 gr DMSO. To znamená maximálne 4-5 lyžičiek DMSO v jednom pohári s 300 ml vody, čaju alebo šťavy.

    Pozn.: 4 – Ak je potreba dennej dávky DMSO vyššia (podľa vážnosti diagnózy), musia sa dávky rozdeliť a s odstupom niekoľko hodín pripraviť teda ďalší nápoj.

    Príklady dávkovania:
    Tel. hmot. = min. dávka = max. dávka(v gr)
    40 kg = 2 gr = 40 gr
    50 kg = 2,5 gr = 50 gr
    60 kg = 3 gr = 60 gr
    70 kg = 3,5 gr = 70 gr
    80 kg = 4 gr = 80 gr
    90 kg = 4,5 gr = 90 gr
    100 kg = 5 gr = 100 gr

    Pre výplach úst je vhodný 5-20% roztok DMSO a vody. To znamená, že do čistého skleneného pohára dáme cca 10 gr DMSO (teda 3 lyžičky) a 60 ml vody, čím získame 10% roztok DMSO.

    P.S.1 – Text vyššie je z danej knihy doslovne prepísaný a mnou preložený z češtiny do SJ, – str. 243-245, kap.6/-Prehľad dávkovania, takže ďalej, ako sami naložíte s receptúrou, už bude, prosím – na vašej vlastnej zodpovednosti. Vďaka za porozumenie!

    P.S: 2 – Moja osobná – preventívna – skúsenosť: Každý deň mám na stole ½ l krčah s vodou, do ktorého si pridávam 2 čajové lyžičky DMSO a takéto krčahy vypijem za deň -2, ergo 1 l/denne ako formu vnútorného používania. Po 2-3 týždňoch si spravím prestávku.

    P.S: 3 – A nezabudnúť – samozrejme – na Vieru, že to, čo vnútornou i vonkajšou formou – užijem, mi padne na zdravotný úžitok.

    P.S.: 4 – Emily, Oldo Ti dal spätnú väzbu k imunite, s ktorou sa stotožňujem v zmysle, že používanie DMSO – nemá vplyv na jej potláčanie. Vďaka!

    P.S.5 – Prajem každému človeku Dobrej vôle – veľa duchovného i fyzického Zdravia!

    • „P.S: 3 – A nezabudnúť – samozrejme – na Vieru, že to, čo vnútornou i vonkajšou formou – užijem, mi padne na zdravotný úžitok.“

     A ak toto urobíte temer s čímkoľvek a „šlahnete“ do toho myšlienkovo, to, čo do toho môžete „šlahnúť“, keď nie len veríte, ale už VIETE (to je akože tá energo-informatika). To je potom už zase iná párada.

     Ajša 100%

    • Najúčinnejšie je DMSO užívať infúzne. Ale to by sme nemohli žiť na Slovensku, kde, pokiaľ viem, sa alternatívna medicína na lekárskych fakultách nevyučuje. Lekár, či zdravotná sestra by sa podávaním DMSO infúzne vystavovali trestnému stíhaniu.

    • Ďakujem ajša, aj tebe iana je dobre vedieť viac.

  • postreh: všetky uvedené DMSO a cds, ako aj čisté h2o2 bez pridavkov, borax,E500, dostaneš na: https://www.chloritansodny.sk/

 17. Ešte mimo témy – čítam názov článku na Zozname
  „Priatelia, môžeme sa tešiť: Fantázia, Slovensko by malo hostiť nádherný hokejový sviatok! “
  Názov je v poriadku, aj info o hokeji, ale čo tá Matovičova nová strana s názvom Slovensko – je to normálne?

  • Existuje medzi cca 180 slovenskými politickými stranami malá stranička, ktorá nesie názov: MYSLOVENSKO a tá podala v m.t. sťažnosť k prešetreniu na GP proti Matovičovému hnutiu, ktoré sa volá (ani sa mi to nedá napísať..) a že vlastne Matovič ukradol názov – akoby im..

   Tak uvidíme, čo s tým.. Samozrejme ešte vláda Odora sa k tomu vyjadrila, že je to O.K, veď napr. HZDS, ĽSNS.., má tiež v názve Slovensko, i keď normálny človek chápe, že je to „mimo misu“ a – o Inom.

  • Keďže strana s týmto názvom ( Slovensko) nebola na kandidátskej listine – nemohla byť ani zvolená do parlamentu!!!!
   Vyhodiť okamžite!

   • Že je to isté premenoval OĽANO a PRIATELIA teraz po voľbách na Slovensko a napr. do vyhľadávača ak neskôr zadáme Slovensko, namiesto Tatier či Spišského hradu sa objaví tvár Igora Matoviča , nepovedal náhodou ten Matovič že tu bude večne alebo vládnuť naveky? Asi už počíta s budúcimi voľbami.

 18. Protokoly Sionu na plné gule na ministerstve školstva – ako možno šmahom ruky a nezákonne zrušiť súkromnú základnú školu – prepustiť 40 ľudí a „vyskladniť“ 140 žiakov – ktorí v mieste bydliska nemajú kam – dnešná Infovojna 1.11.2023. Dosť možné, že zavadzia na hektárovom pozemku. Penta?

 19. Rozhovor John Rappaporta s bývalým výrobcom vakcin
  https://1796web-com.turbopages.org/1796web.com/s/vaccines/policy/expert.htm

 20. Oprava: Jon Rappoport

 21. Ajša,
  môžete sa podeliť o skúsenosti s užívaním DMSO?
  Alebo poznáte niekoho?
  Ďakujem

 22. Podle šéfa Německé obrany si veřejnost musí zvyknout na možnost války v Evropě

  https://aktax.cz/podle-sefa-nemecke-obrany-si-verejnost-musi-zvyknout-na-moznost-valky-v-evrope/

 23. A mozno aj toto suvisi s…
  https://www.hlavnespravy.sk/zaujimava-nova-studia/3304774 ! Co pani nova ministerka zdravotnictva??? Povedzte nam konecne kto je vasim skutocnym zamestnavatelom!!!

 24. Ja to očkovanie vidím aj tak, že Ursula Von der……. nakúpila pre EU veľké množstvo vakcín proti Covidu a treba ich prerozdeliť a minúť. Vraj na Slovensko už dorazilo 17000 vakcín a očakávajú sa ďalšie dodávky. Čo ma však najviac naštvalo , chcú očkovať aj deti vakcínou bez ihly- streknutím do nosa. Vraj podľa údajov Európskeho strediska pre prevenciu a kontrolu chorôb(ECDC) sa vraj aktivita vírusu vrátila na predpandemickú úroveň a ročne ochorie na chrípku 20-30% detí. No veď tie deti boli choré predsa aj pred Covidom na bežnú chrípku a nenútili ich očkovať.
  Ešte nech nariadia že testy na Covid sú neúčinné proti tomuto variantu Eris… mám doma ešte nejaké, ak ochoriem na Covid mal by mi to test ukázať.
  https://www.startitup.sk/koronavirus-sa-vracia-na-slovensko-svet-strasi-novy-variant-eris/

  • Choré, choré, choré…
   Keby k sľúbenému druhému príchodu Ježiša na túto odpočiatku vyšinutú Zem došlo už dnes, „vrchnosť“ by ho opatrila nie tŕňovou korunou, ale vakci-jedmi. A to myslím s úplnou vážnosťou.
   My ako ľudstvo sme trvalí a vytrvalí psychiatrickí pacienti. Kto ich z nás vyrobil? A kedy si túto našu úbohú situáciu uvedomíme úplne všetci?
   Kedy bude tomuto peklu koniec??

 25. Elon Musk se vysmívá obviněním USA, že Írán je válečný štváč

  Zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk se prostřednictvím své platformy X na sociálních sítích vysmívá obviněním, že Írán je válečný štváč. Tvrzení Amerických úřadů zesměšnil tím, že na své platformě zveřejnil obrázek několika Amerických vojenských základen obklopujících Íránské hranice.

  https://aktax.cz/elon-musk-se-vysmiva-obvinenim-usa-ze-iran-je-valecny-stvac/

 26. Světoví diplomaté jsou rozhořčeni, že předsedkyně Evropské komise podporuje opakované válečné zločiny Izraele v Gaze

  https://aktax.cz/svetovi-diplomate-jsou-rozhorceni-ze-predsedkyne-evropske-komise-podporuje-opakovane-valecne-zlociny-izraele-v-gaze/

Pridajte komentár

*