7 chýb, ktorým sa pri použití alternatívnej terapie na rakovinu vyhýbajte


Print Friendly, PDF & Email

chyby pri liečbe rakoviny

Konvenčná medicína má mnohé spôsoby, ktorými zakrýva fakt, že jej liečebné metódy na rakovinu zväčša vedú úmrtiam onkologických pacientov.

Je totiž jednoduchšie tvrdiť, že pacient podľahol rakovine a nie otrave na chemoterapiu alebo na poškodenia orgánov spôsobených ožarovaním.

Napriek vyhláseniam o vysokej úspešnosti štandardnej liečby, je skutočná miera ich vyliečenia veľmi nízka.

Ako konvenčná onkológia manipuluje štatistiky

Na oklamanie verejnosti a marketingovú propagáciu svojich terapií používa onkológia viaceré triky a slovné hračky.

Najčastejšie operujú s takzvanou 5 ročnou dobou prežitia, ktorá im umožňuje deklarovať pacienta za vyliečeného, aj keby zomrel čo i len jeden deň po uplynutí tejto doby.

Druhým najpoužívanejším trikom je vyhlásiť liečbu za úspešnú, ak dôjde k prvotnej remisii. K tomu síce dochádza pomerne často, no po nej s takmer skalnou pravidelnosťou nastupuje sekundárne rakovinové bujnenie.

Sekundárne nádory sú už však tvorené len tými najodolnejšími rakovinovými bunkami, ktoré prežili prvé kolo konvenčnej liečby.

Na druhé kolo potom zvyčajne už štandardná liečba nezaberá a onedlho dochádza k úmrtiu pacienta. To však nebráni konvenčnej onkológii zahrnúť takýto prípad do štatistiky ako „úspešnú liečbu“.

Podrobnejšie o recidíve rakoviny píšeme v článku Ako kurkuma zahanbila chemoterapiu.

Šance na vyliečenie použitím alternatívnych terapií

Na druhej strane ľudia, ktorí vyhľadajú alternatívne postupy liečby rakoviny, majú oveľa väčšiu šancu na prežitie. K tomu zároveň nebudú musieť znášať žiadne nepríjemné vedľajšie účinky typické pre konvenčnú onkológiu.

Možno ste počuli jedno známe príslovie:

Pri herbálnej medicíne vás zabije choroba. Pri alopatickej (konvenčnej) medicíne vás zabije liečba.

Niekedy však 80% (a často aj vyššia) úspešnosť alternatívnej liečby klesne pod úroveň 50% či menej.

Dôvody zlyhania alternatívnych terapií na rakovinu

Tuto nasledujú dôvody, prečo je tomu tak:

1. Podstúpenie konvenčnej liečby ako prvej

Pri diagnóze akejkoľvek rakoviny sú pacienti pod nátlakom nútení okamžite zahájiť štandardnú liečbu. V opačnom prípade by vraj rýchlo zomreli.

Avšak niektoré druhy najagresívnejších typov rakovín, ako napríklad rakovina pankreasu, sú aj tak mimo možnosti konvenčnej medicíny. Tak prečo sa tak náhliť?

Nádeje na kompletné vyliečenie s alternatívnymi terapiami sa výrazne znižujú po použití toxickej chemoterapie alebo gény poškodzujúceho ožarovania.

Nezabúdajte: Máte čas si veci naštudovať a rozhodnúť sa, čo je pre vás najlepšie.

Prírodná liečba osteoartritídy

2. Nezmenené stravovanie

Všetky spracované potraviny a nápoje by sa mali kompletne vylúčiť a nahradiť základnými potravinami v bio kvalite.

Tiež by sa malo obmedziť mäso, hlavne červené spracované mäso (salámy, klobásy a podobne). Ďalej zredukovať cukor a spracované sacharidy, ktoré tvoria hlavnú potravu pre rakovinové bunky.

Proteolitické enzýmy produkované pankreasom dokážu tráviť mäso a bielkoviny, ale tiež rozkladajú rakovinové nádory. Prečo ich teda zbytočne plytvať na trávenie mäsa?

3. Aplikácia len jedného alternatívneho protokolu

Stránka Cancer Tutor odporúča použitie aspoň 3 alternatívnych protokolov súčasne (vrátane stravy) v prípade, ak sa pacient nelieči pod dozorom na špecializovanej klinike.

Príkladmi alternatívnych kliník na rakovinu sú Gersonova klinika, Bio-medicínska klinika, ale aj niektoré ďalšie v Mexiku či Európe.

4. Nedodržiavanie protokolu

Budwigovej diéta vylučuje použitie syntetického leatrilu (vitamínu B17), no povoľuje jeho užívanie v prírodnej forme, napríklad marhuľové jadierka.

Dr. Max Garson bol ohováraný z nízkej úspešnosti jeho liečby u niektorých pacientov. Neskôr sa zistilo, že jeden z jeho asistentov pašoval pacientom cukor a spracované sacharidy, ktoré pomáhali rakovinovým bunkám prežiť.

O čaji Essiac (zmes viacerých bylín) sa zvykne hovoriť, že nefunguje.

Lenže tí, čo to tvrdia často nezmenia svoje stravovanie alebo používajú nekvalitný produkt. Existuje totiž len veľmi málo kvalitných výrobcov tohto čaju, ako napríklad firma Rene Caisse Tea.

5. Nedostatočná detoxikácia

Čistá, rastlinná strava v bio kvalite a odšťavovanie výrazne napomáhajú detoxikácii.

Avšak pre niektorých ľudí je nutné zapojiť aj ďalšie metódy. To preto, lebo zbytky z hynúcej rakoviny vytvárajú v tele toxicitu a záťaž pre pečeň.

Gersonová terapia používa pre dodatočnú detoxikáciu pečene kávové klistíry. Dr. Nicholas Gonzales zasa používa mierne modifikovanú obdobu známeho protokolu Dr. Williama Kelleyho.

6. Miešanie protokolov

Tohto prehrešku sú najčastejšie vinní užívatelia konopného oleja. Pozerajú sa na silné účinky tohto oleja ako na zázrak, ignorujú zdravé stravovanie a pokračujú v jedení tzv. „junk“ jedál.

Potom spanikária a podvolia sa chemoterapii alebo ožarovaniu.

7. Ignorancia mentálnych, emočných a duševných aspektov liečby

Novinári, ktorí robia reportáže o alternatívnych rakovinových klinikách v Mexiku, sú často užasnutí z ich priateľskej a uvoľnenej atmosféry.

Veselosť a humor sú pri liečbe rakoviny veľmi nápomocné.

Očista od psychického stresu zo straty blízkych, emočných šokov či neľúbosti môže prispieť k odstráneniu telesnej acidózy, ktorá je ideálna pre rozvoj rakoviny.

Existujú dokonca špeciálne terapie zameriavajúce sa práve na túto oblasť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Seven reasons why natural cancer remedies sometimes fail

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. bod 3. Aplikácia len jedného alternatívneho protokolu
  Poprvé stránka http://www.cancertutor.com/ zavádza, hovorí o 2.1% prežití v USA, avšak jemne zabúda povedať, že dokument v odkaze hovorí iba o vplyve chemoterapie. Keď si človek prečíta text, tak napríklad pri rakovine žalúdka sa otvorene hovorí, že chemoterapia sa dá použiť iba ako doplnková, základ liečby je chirurgický zákrok. Ak mi potom niekto, kto nevie (alebo nechce) prečítať relatívne krátky text a vysvetľuje príčinu vzniku rakoviny je to dosť pochybné.
  Druhá vec je ukrytá už v samotnom názve tohoto bodu. Ak teda všetky tieto postupy tak skvele fungujú, ako to, že treba kombinovať radšej aspoň tri? Ak každá z metód často uvádza tak zázračné výsledky, tak to znamená, že to autorovi fungovalo a ostatní musia kombinovať viacero?

 2. Na YT se podivejte na „Slzy Phenixe“ od canadana Rica Simpsona ( byl uz take v Praze prednaset) a na vyrobu MMS2 a CDS2. Otevrou se vam oci.

  • Da sa to niekde v Europe kupit? Sam by som sa to neodvazil vyrobit.

   • MMS sa da kupit na emms bodka sk a mozno aj cz.
    Jedinecne je pitie destilovanje vody. to sa uz vyliecilo mnozstvo ludi, lebo ta telo detoxikuje, odvedei z tela aj radioaktivny balast-vid Fu-kusima, kde ludia vykupili destilatory vody a tak neumierali. Najdite si na nete: Paul Bragg: Sokujici pravda o vode,

   • Dobrý den, FS jsem si dle návodu dělala již 2x . Nejtěžší na tom je sehnat materiál, pokud si ho nemůžete sám vypěstovat. Jinak od překupníků jsem někde viděla tak šílený ceny, které může jen málokdo zaplatit.

 3. AD:Krovak says: Myslim si, ze chyby clanku tu boli presne pomenovane, a vobec sa tu nekritizoval alternativny pristup – teda pokial nesuvisi alternativa so skutocnou vedou! A do velkej mieri skutocne ano…- lenze to uz nie je alternativa, ale skutocna veda!

 4. majka-z-gurunu

  Lekár lieči aj ked už pacient „nemá šncu“,čiže aj v stádiu rakoviny..Ked je to „včas“,pacienti sa vyliečia,ale po chemo a ožarovaní, sa telo oslabí ,(rovnako ako po ATB,ale silnejšie) a preto ho treba podržať po stránke zdravej stravy a vyživovoých doplnkov.Mnohý pacienti dostanu aj „dietu“,čo vsak nieje d ieta,ale rozumná rada ako si neuskodiť ked predtým jedával „klobásku s klobáskou“ a čudoval sa,že práve on dostal rakovinu čriev.Ak pacient po rakovine si nezačne „dávať pozor“ ,nadalej telo zásobuje nadmerným stresom,hoci je po ťažkej choorobe a nedoržiava lepšiu životosprávu,samozrejme že sa ochorenie vráti..
  Mnohokrát zaeží na samom pacientovi kedy-mnohý sa nepriznaju ,že občas zjesť čo nemožem,znamenalo ,že „opäť jem to isté ,z čoho som ochorel“.Rovnako ako ked človek velmi zmokne, dostane ťažký zapal priedušiek,hodí do seba lieky a ide do práce.O týžden zmokne znovu,znovu hodí do seba ATB a ide do práce..Kde su vitamíny? Kde doliečenie? Oddych?Ako dlho takto vydrží to telo ?
  Rakovina je len zbujnenie buniek „akési navyše “ na niektorom z vyčerpaneho zničeneho organu.Cim si ho človek zničil,ked sa narodil zdravý?
  Skor by som zopakovala, že alternatíva a medicína by sa mali doplnať,nie rozdelovať otázkou „kto je ten lepší“. Malé deti sme už boli,je čas dospieť a hladať „zlatu strednu cestu“.Nie preto aby ani jedna z nich dvoch nebola ukrátená o svoj podiel dobroty,ale preto aby sa na pacienta „našila “ najlepšia liečba pre neho.

 5. Velmi dobry clanok, dufam ze si to precita co najviac ludi. Pretoze vo vseobecnosti prevlada nazor, ze staci obrazne povedane pit citronovu vodu a rakovina zmizne. Je to vzdy viac, co clovek pokasle ked to dojde to takeho stadia ako je rakovina.

Pridajte komentár

*