Potvrdené: Rakovina je kompletne ľuďmi vyrobená choroba


Print Friendly, PDF & Email

mumia

Je tomu možno ťažké uveriť, no súčasná štúdia ukázala, že rakovina je na 100% ľuďmi vytvorené ochorenie a že je spôsobené fenoménmi dnešnej doby.

Výskumníci z Centra pre biomedicínsku egyptológiu pri Univerzite v Manchasteri dospeli k tomuto záveru v roku 2010 po tom, čo preskúmali pozostatky a literatúru z čias antického Grécka, Egypta a skorších období.

Zbohom vysoký krvný tlak

Ide o štúdiu, ktorá zahŕňa aj vôbec prvú oficiálnu diagnózu rakoviny na egyptskej múmii.

Štúdia, svojho času publikovaná v žurnále Nature Reviews Cancer, zistila, že rakovina bola spozorovaná len na jedinej múmii, pričom preskúmaných ich boli stovky.

Okrem toho, výskumníci našli len veľmi málo zmienok o tejto chorobe v dobovej literatúre, čo znamená, že rakovina bola v tom čase extrémne zriedkavým ochorením.

Výskyt rakoviny explodoval až po priemyselnej revolúcii a hlavne medzi deťmi. To dokazujte, že rakovina sa netýka prevažne iba starých ľudí.

V rozvinutých krajinách je dnes rakovina druhou najčastejšou príčinou úmrtia hneď po srdcovo-cievnych ochoreniach. Naproti tomu, v dávnych dobách bola extrémne zriedkavá“, hovorí profesorka Rosalie Davidová z Fakulty prírodných vied.

V prirodzenom prostredí sa nevyskytuje takmer nič, čo by mohlo spôsobiť rakovinu. Preto to musí byť ľuďmi vyrobené ochorenie, za ktoré je zodpovedné hlavne znečistenie a zmeny v našom stravovaní a životnom štýle“.

Dôležitá vec ohľadne našej štúdie je, že dáva historický pohľad na rakovinu“, pokračuje. „Dokážeme učiniť presné odhady o jej výskyte v rôznych kultúrach, pretože máme o tom podrobný prehľad. A to sme skúmali tisícročia, nie storočia. Máme o tom množstvo dát“.

Moderná industrializácia

Výskum teda obsahuje vôbec prvú historickú diagnózu rakoviny u egyptskej múmii.

Objav bol urobený profesorom Michaelom Zimmermanom, vedcom z Villanova univerzity vo Filadelfii. Podarilo sa mu diagnostikovať rakovinu konečníka u neidentifikovateľnej múmii – išlo o „bežného“ človeka, ktorý žil v oblasti Dakhlehovej oázy v období 200 až 400 rokov nášho letopočtu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

U starovekých civilizácii, ktorí nemali chirurgické znalosti, by dôkaz o rakovine mal pretrvať v každom prípade. Takmer úplne chýbajúci výskyt zhubných nádorov u múmií je možné interpretovať iba ako fakt, že rakovina sa v týchto kultúrach jednoducho nevyskytovala. Príčiny jej vzniku sa preto vzťahujú výlučne na kultúry zasiahnuté modernou industrializáciou“, uvádza Zimmerman.

Výskumný tím preskúmal samotné múmie, ale aj literatúru pochádzajúcu z doby egyptskej civilizácie. U gréckej civilizácie to bola iba literatúra, keďže antickí Gréci tela zosnulých nemumifikovali.

Výskumný tím skúmal aj medicínske štúdie zvierat a ľudí z predošlých historických období, ktoré siahali až po dobu dinosaurov.

Kratšia dĺžka života nie je faktorom

Vo všeobecnosti je možné skonštatovať, že výskyt rakoviny u skorých ľudských a zvieracích fosílii, vrátane primátov, je extrémne zriedkavý.

Existujú len príklady rakoviny u pár desiatok zvieracích fosílii, no aj tie sú spochybňované.

Bola tiež objavená metastázovaná rakovina z neznámeho primárneho ložiska na fosílii edmontosaurusa a novšie štúdie uvádzajú zopár možných neoplasiem – rast nového abnormálneho tkaniva na niektorých častiach tela na pozostatkoch fosílie.

Niektorí vedci sa domnievajú, že tento nízky výskyt rakoviny v dávnych časoch je dôsledkom krátkej dĺžky života. Hoci tento štatistický fakt je pravdivý, pozoruhodné je tiež to, že u mladých Egypťanov nevznikali ani tie ochorenia, ktoré sú typické pre dnešných mladých ľudí.

Ďalším vysvetlením nízkeho výskytu rakoviny v dávnej minulosti, s ktorým prišli skeptici bolo, že rakovinové tkanivá sa mumifikáciou nezachovajú tak dobre ako zdravé tkanivá.

Aj tento argument však vyvrátil profesor Zimmarman, ktorý pokusmi dokázal, že mumifikácia zachováva zhubné tkanivá dokonca lepšie ako tie zdravé a preto by prípadný výskyt rakoviny u múmii mal byť dobre zachovaný.

Napriek tomu, že sa preskúmali stovky múmii z z celého sveta, stále je zaznamenaný a mikroskopický potvrdený výskyt rakoviny len v dvoch prípadoch. Navyše, ani rádiologické vyšetrenie múmii v múzeu v Káhire nenašli žiadnu stopu po rakovine.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Martin Chudy

    Prosim vas uvadzajte aj linky na studii, članky, alebo knihy. Predtym st to robili. Takto si nemozem pozriet zdroj.

    Ďakujem

    • Dolozenim zdroja informacie potvrdite jej pravdivist. Bez udania zdroja je informacia pochybna. Odborna literatura bez udania zdroja je bezcenna. Bolo to mudre, ked ste zdroj informacie dokladovali – udavali.

      • Skúste si zdroj vygoogliť. Cieľom našej stranky je nielen podávanie informácií, ale aj podporovanie schopnosti ľudí si informácie sami dohľadávať.

        • Martin Chudy

          Aj keď suhlasim s clankom, nesuhlasim s tymto vasim tvrdenim. To akoby hovorite, že ste si to vymysleli a nemate zdroj. Ak napisete clanok a opisujete studiu, tak asi ste ju citali, alebo aspon ste prepisali nejaky clanok, kde ta studia je uvedena a kde to niekde cital. Aj ked jedna vec je citat, druha interpretovat bez kognitivnej disonancie.

  2. Existuje finalne riesenie ?

    – Dr. Robert S.Morse: All Cancers – Cancer Discussion
    https://www.youtube.com/watch?v=8v0v36lcrS8

Pridajte komentár

*