Úryvky z knihy „Skutočný príbeh víťazstva nad rakovinou“


Print Friendly, PDF & Email

Úryvky z knihy „Skutočný príbeh víťazstva nad rakovinou“ - Ľubica Mazuchová

Naša čitateľka Ľubica Mazúchová sa v auguste 2011 dozvedela správu, ktorej sa obáva každý z nás. Bola jej stanovená diagnóza rakovina.

Odvtedy prešla dlhú cestu, ktorá napokon viedla k úspešnému vyliečeniu sa z tejto strašnej choroby. O svojich skúsenostiach napísala aj e-knihu.

V dnešnom článku vám ponúkneme pár úryvkov z uvedenej knihy.

* * * * *

Úryvok III.

V uvedenej spoločnosti mi odporučili aj špeciálnu diétu, ktorú bolo potrebné dodržiavať a pozostávala z pitia bylinkových čajov, vylúčenia mäsa a mäsových výrobkov, živočíšnych tukov, syrov, mlieka atď.

Základom bola zelenina, trochu ovocia a špeciálny chlieb, ktorý som si piekla doma zo pšeničných otrúb, pšeničných klíčkov a ľanových semien.

Prechod na túto stravu bol dosť drastický, avšak vedela som, že bol nevyhnutný. Zistila som, že sa cítim oveľa lepšie než predtým; prestala som byť tak unavená.

Vedľajším efektom bolo chudnutie. Moju zmenu si všímalo aj okolie a známi reagovali pozitívne (najmä na vonkajšiu zmenu, ktorá bola spojená s krajším výzorom).

Uvedomovala som si, že nemám chorý prsník, ale telo, a že sa vyliečim, ak zvládnem telo. Operácia a ožarovanie len prsníku by ma nezachránili a hlavne by neodstránili skutočnú príčinu mojej choroby.

Dva mesiace ubehli a ja som mala podozrenie, že nádor sa pomaly zväčšoval, hoci fyzicky som sa cítila veľmi dobre a za prvé dva mesiace mojej „liečby“ som schudla 7kg. Bol december 2011.

Avšak netvrdím, že by sa môj nádor nezmenšoval preto, že by frekvenčná terapia bola neúčinná.

Úryvok IV.

Už druhý krát som sa dopočula o jednom renomovanom a významnom onkológovi z Dunajskej Stredy, ktorý pomáha ľuďom zvládať ich stav nielen konvenčnou, ale aj nekonvenčnou medicínou.

Rozhodla som sa ho navštíviť a chcela som počuť jeho názor. Dúfala som, že ma v mojej liečbe nasmeruje ďalej. Bol začiatok mája 2012 (9 mesiacov od stanovenia mojej diagnózy).

Objednala som sa k nemu na konzultáciu, prijal ma vo svojej ordinácii a vyšetril. Slová, ktoré potom vyslovil, ma mierne povedané šokovali.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Povedal: „Keby ste boli moja manželka, hneď vás vezmem na chirurgiu.“

Tento pán doktor mi navrhoval v podstate len jedno riešenie – biopsiu (len pre informovanosť lekárov), odstránenie prsníka a chemoterapiu. Dokonca mi chcel pomôcť nájsť profesionálneho chirurga, ktorý by to „odborne“ vykonal.

Spýtala som sa na možnosti operácie a ponechanie prsníka, no odpoveď znela, že ak by pomocou chemoterapie došlo k zmenšeniu nádoru, možno by sa dalo docieliť ponechanie prsníka.

Avšak v jeho hlase som cítila, že táto možnosť je v mojom prípade už nepravdepodobná. Lekár doslova povedal, že môj život je v ohrození a musím konať veľmi rýchlo. Všetky tieto slová vo mne rezonovali a cítila som sa ako v zlom sne…

Okrem komunikácie ohľadom operačného riešenia nádoru mi začal klásť otázky súvisiace s jeho vznikom na duchovnej úrovni – moje trápenie.

Bolo vidno, že v tejto oblasti má istý prehľad a že chápe, čo chorobu spúšťa. V podstate to bol prvý lekár v mojom živote, s ktorým som sa bavila o duchovnej príčine a podstate mojej choroby!

Povedala som mu, čo ma trápi. Avšak samotné vyrozprávanie mi nepomohlo, pretože v duchu som sa snažila zmieriť s novovzniknutou situáciou a v myšlienkach som sa nemohla ubrániť predstavám, aké to bude žiť bez prsníka. Dovtedy som túto možnosť vôbec nepripúšťala!

Musím povedať, že tento lekár ma naozaj vystrašil na smrť a po hodinovej konzultácii som od neho odišla psychicky zdeptaná a úplne na dne. Bolo pre mňa veľmi ťažké čeliť predstave, že prídem nielen o prsník, ale možno aj zomriem.

Ani neviem ako som sa v ten deň dostala domov…

Dni, ktoré nasledovali, možno len veľmi ťažko opísať. Pozerať na svoju ešte malú dcérku a v duchu sa s ňou „lúčiť“, zároveň sa v jej prítomnosti usmievať, aby nevidela, že sa jej mamina trápi.

Boli aj chvíle, kedy som to chcela vzdať a mala som pocit, že umrieť bude asi najlepšie riešenie. No len pred pár rokmi som sa vydala a mala som množstvo plánov do budúcnosti.

Teraz som tu mala malé, len 4 ročné dievčatko, ktoré ma potrebovalo, a manžela, s ktorým sme mali spoločné plány.

Chcela som porodiť ešte jedno dieťatko a mať šťastnú rodinu. Mala som pocit, že môj život, ktorý je ešte len v rozkvete, nemôže len tak rýchlo skončiť! Niekde v kútiku duše som verila, že toto nie je môj koniec.

* * * * *

Ak vás príbeh pani Ľubky zaujal a chceli by ste sa dozvedieť viac, jej e-knihu si môžete zadovážiť TU.

Dúfame, že sa vám úryvky knihy páčili a dodali vám sebavedomie a povzbudenie, že sa ani v zložitej životnej situácii netreba vzdávať, pretože vždy existuje nádej a šanca na vyliečenie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Z rakoviny sa nedá vyliečiť!
    25 rokov si myslel manžel, že je vyliečený no nie! rakovina ho dobehla znova aj porazila. Minulý týždeň sme ho pochovali

Pridajte komentár

*