Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Dr. Vernon Coleman: Je vaša krajina vedená psychopatmi?


Print Friendly, PDF & Email

Dr. Vernon Coleman: Je vaša krajina vedená psychopatmi?

(Dr. Vernon Coleman, Daily Expose) Svet je dnes kontrolovaný bandou spiklencov – miliardármi, ktorí využívajú mix farmaceutických spoločností, progresívnych extrémistov, ekoteroristov či kult klimatických alarmistov na tlačenie sveta do ekonomického chaosu.

Po tom, čo zničia svetovú ekonomiku, zvýšia ceny energií a potravín, vytvoria masovú biedu a pozabíjajú stámilióny ľudí, ponúknu pomoc v podobe jednotnej svetovej vlády a sveta kontrolovaného digitálnymi pasmi.

Miliardári, členovia Bilderbergu alebo predstavitelia Svetového ekonomického fóra (WEF) sú zjavní psychopati.

Ako sú na tom ale politickí lídri sveta – Biden, Trump, Johnson, Macron, Trudeau, Putin, Morrison, tá úbohá ženská z Nového Zélandu Andernová a zvyšok politických „elít“, vrátane našich? Sú tiež psychopatmi?

Poďme sa pozrieť na dôkazy…

Psychopati sú extrémne sebeckí, neustále klamúci, manipulatívni, bezcitní, grandiózni a parazitickí.

Psychopati šikanujú, nikdy nepociťujú úzkosť a niekedy môžu byť umelo obľúbení (to je spôsob, ako sú zvolení vo voľbách). Navonok vyzerajú silní, pokojní a sebavedomí, no chýba im všeobecný nadhľad. Nikdy neprejavujú ľútosť (akurát tak sebaľútosť).

Počas histórie mali psychopati vždy výhodu, čo sa týka zastávania vysokých pozícií. Súčasný systém politických strán, s dôrazom na umelú obľúbenosť a nekonečné možnosti pre klamstvá a podvody, umožňuje psychopatom ľahšie dosiahnuť na najvyššie priečky.

Vo svete pozoruhodne vysoký podiel prezidentov a premiérov končí za mrežami. To jasne naznačuje, že sa u nich vyskytujú kriminálne tendencie. Tiež to ukazuje na zjavné psychopatické tendencie.

Psychopatické tendencie sa počas histórie osvedčili ako užitočná vstupenka na vrcholové posty. Ženy aj muži nespútaní morálnymi zásadami, ktorí sú pripravení klamať a podvádzať na svojej ceste na vrchol a sľubovať veci, ktoré nemôžu splniť, majú obrovskú výhodu nad tými, ktorí sú viazaní zásadami fair-play.

Lídri, ktorí sú psychopati, majú obrovskú výhodu oproti lídrom, ktorí inklinujú k demokracii. To platí hlavne pri politikoch, pretože jemu alebo jej poskytujú širšiu slobodu vo výbere prostriedkov na kontrolu a manipuláciu nad svojimi podriadenými, aj pri ich jednaniach s potenciálnymi nepriateľmi.

Ako postupne starnú, psychopati sa stávajú stále väčšou hrozbou. Zlepšujú sa totiž v klamaní a presviedčaní ľudí, že ich zámery sú dobré.

Pre psychopatov sú prívetivosť, ľudskosť a sentimentálnosť znakmi slabosti, ktoré je treba využiť. Psychopati nemajú svedomie v tom zmysle, ako ho máme my ostatní, a preto nikdy netrpia pocitom viny, ktorý by obmedzoval ich činy.

Takže, je líder vašej krajiny psychopat?

V nasledujúcom texte popíšem 12 čŕt, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či váš líder je psychopatom. Pri každom bode si napíšte „Áno“, ak popis daného bodu sa hodí na vášho lídra. Na konci potom spočítajte, koľkokrát ste odpovedali „Áno“.

1. Psychopati sú extrémne sebeckí a egocentrickí, nezaujímajú ich pocity iných ľudí. Nezaváhajú oklamať druhých ľudí, ak im to má priniesť nejakú výhodu.

2. Psychopati neustále klamú (a sú v tom naozaj dobrí). Politici klamú vo veľkom, úmyselne, odhodlane a sebastredne. Vedia, že ak budú v klamaní pokračovať, podarí sa im oklamať väčšinu ľudí, väčšinu času a zvlášť, ak to urobia s úsmevom a odzbrojujúcimi slovami.

Psychopat klame tak dlho, s takou výdržou a s takým predstieraním nevinnosti, že poslucháči začnú často pochybovať o vlastnej interpretácii pravdy.

„Bežný človek by nikdy neuveril, že je možné vyfabrikovať kolosálne klamstvá,“ napísal svojho času Adolf Hitler.

„Nikdy by neverili, že druhí môžu mať tú drzosť tak neslávne prekrúcať pravdu.“

Psychopat vie, že ak bude klamať dostatočne často, s dostatočnou vytrvalosťou a s dostatočným odhodlaním, potom sa lož nakoniec stane pravdou.

3. Psychopati sú manipulatívni a zruční v presviedčaní iných ľudí, aby robili veci za nich. Psychopati sa skvele naštartujú pri manipulácii s ľuďmi – či už sú to priatelia, kolegovia alebo rodinní príslušníci. Začínajú manipuláciou ľudí prostredníctvom šarmu a presviedčania, ale ak tieto metódy zlyhajú, budú manipulovať prostredníctvom strachu.

Zbohom vysoký krvný tlak

4. Psychopat miluje vždy len seba. Psychopat vie, že je možné získať to, čo chce, predstieraním dobrého a verného milenca alebo priateľa.

Urobí všetko pre to, aby si vybudoval tento imidž. Avšak primárna lojalita psychopata bude len sebe samému. Myslí si, že je skutočne nadradený všetkým naokolo. V jeho mysli je jedinou osobou, na ktorej skutočne záleží.

5. Psychopati sú bezcitní a ľahostajní k utrpeniu. Psychopati necítia ani neprejavujú žiadnu empatiu alebo skutočný súcit, keď ostatní okolo nich trpia. Vedia však prejaviť falošný súcit, keď sa im to zdá vhodné.

6. Psychopati šikanujú, sú urážliví a nevidia dôvod, prečo by takí nemali byť. Je tomu tak najmä preto, lebo zo skúseností vedia, že šikanovanie je veľmi efektívny spôsob, ako si presadiť svoje ciele.

7. Psychopati sú očarujúci, pretože sa naučili byť pozorní a predstierať záujem o druhých, ale ich záujem je čisto povrchný. Keď o nich hovorí niekto iný, tak rýchlo spozornejú a zmenia tému.

8. Psychopati nie sú schopní zažiť lásku ani prejaviť skutočný súcit a môžu prechádzať z jedného vzťahu do druhého. Urobia vyznania lásky, ak si myslia, že z toho budú mať úžitok. Ak si to situácia vyžaduje, začnú aj plakať, čo sa bude javiť ako skutočné slzy.

Čím je psychopat starší a skúsenejší, tým lepšie dokáže predstierať emocionálne reakcie.

Psychopati zanedbávajú svoje rodiny, pretože ich jediným skutočným záujmom sú oni sami. Neustále hľadajú vzrušenie, a preto sa môžu zapojiť do nekonečného radu vzťahov.

Nerobia to preto, lebo hľadajú lásku alebo romantiku či dokonca fyzické vzrušenie, ale preto, že si užívajú vzrušenie z prenasledovania alebo podvádzania svojich partnerov bez toho, aby boli odhalení.

9. Psychopati nikdy nenesú zodpovednosť, vždy obviňujú ostatných, keď sa niečo pokazí. Ak urobia chybu, vždy ukážu prstom na niekoho iného – a obvinia ich.

Psychopati nikdy neprejavujú ľútosť ani vinu a nikdy sa nestarajú o pocity druhých. Nikdy sa necítia zle, keď robia zlé veci a nikdy sa nehanbia. Ich prvoradým záujmom je, aby sa nenechali chytiť a neboli nútení prevziať zodpovednosť za to, čo urobili.

10. Psychopati často dávajú sľuby, o ktorých vedia, že ich nemôžu dodržať a ani nemajú v úmysle ich dodržať. Sľubujú, pretože je to pohodlné a užitočné a umožňuje im to dostať to, čo chcú, a kedy chcú.

Povinnosti a záväzky pre psychopatov nič neznamenajú a necítia potrebu dodržiavať sľuby alebo zásady, pokiaľ z toho pre nich neplynie zjavná výhoda. Nedojme ich ani vedomie, že ich činy spôsobujú druhým ťažkosti a nešťastie.

11. Psychopati sú dobrí v sebapropagácii. Majú obrovskú sebadôveru a niekedy pôsobia extrémne „dotieravo“. Vedia s ostatnými manipulovať pokojne, chladne (a bez akýchkoľvek výčitiek) a často to robia, aby podporili vlastnú kariéru. Keďže psychopati nikdy necítia vinu ani hanbu, často sa môžu dostať až na vrchol vo svojom odbore.

12. Psychopati sú zvyčajne mimoriadne ambiciózni a stúpajú na vrchol, pretože sa dokážu vyrovnať s problémami, neúspechmi a sklamaniami oveľa efektívnejšie ako obyčajní ľudia. Psychopati ignorujú ten druh obáv, ktoré ničia obyčajných ľudí.

Je to práve duševná sila psychopatov, ktorá im pomáha dostať sa na vrchol, táto sila, to neochvejné, bezohľadné odhodlanie dosiahnuť svoje vlastné ambície, nech to stojí čokoľvek. A práve to je veľkým nebezpečenstvom pre zvyšok nás a spoločnosť ako celok.

Psychopati sa nikdy neospravedlňujú. Keď obyčajní ľudia urobia vážne chyby, ospravedlnia sa, snažia sa dať veci do poriadku a pravdepodobne sa cítia plní viny.

Citliví, starostliví jedinci urobia všetko preto, aby svoje chyby napravili. Ale keď psychopati robia chyby, tak klamú, klamú a ešte raz klamú. A robia to presvedčivo a bez začervenania. Nikdy im nenapadne sa ospravedlniť.

Nevynakladajú žiadne úsilie, aby dali veci do poriadku. A pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné, nerezignujú. Ich ambície sú jediné, na čom záleží.

Záver

Čím viac z týchto vlastností rozpoznáte, tým je pravdepodobnejšie, že váš líder je psychopat. Ak ste si všimli osem alebo viac znakov, potom sú určite psychopati.

Tieto otázky si môžete vyskúšať na známych postavách. Tony Blair, Donald Trump, Klaus Schwab, princ Charles, princ Harry alebo ten chlapík s vrčiacim psom, ktorý býva na konci vašej ulice.

Samozrejme ohodnotiť môžete aj naše „kvietky“ ako Matovič, Naď, Kolíková, Remišová, Sulík, Lengvarský, Mikas a mnohí ďalší.

Liečba osteoporózy

Autor: Dr. Vernon Coleman, Zdroj: dailyexpose.uk, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. He – výborný článok, ale existuje aj výborný dokument o psychopatoch, ktorí spôsobili svetovú krízu 2008, a ktorý začína zhruba tým, že „psychopata nemôžeš nemiľovať“ – a to mám za plotom – teda – mám toxoplazmózu?

  Hypnóza, hypnóza, hypnóza!

  • ešte som nepoču, psychopatov našej vlády sa niekomu ospravedlniť. Nazvať v článku človeka“obyčajní ľudia“ je urážkou bežneho občana Slovenska, tí čo sa tak ozančujú sú bezcharakterní a totálne egoistickí ľudia!!!

 2. Miroslav Čižmár

  Je zaujímavé z akého uhla pohľadu sa autor díva na šialenstvo, a prečo rozlišuje 12 znakov šialenstva.

  • Viem, že narážaš na 12 svetov – ale – koľko mával smerníkov kríž na rozcestí? Teraz narážam – koľko volieb je schopný urobiť človek – lebo nás manipulujú len do dvoch!
   A všimol si si, že rozcestné smerníky pre pútnikov kamsi zmizli? Že už nás niekto manipuluje bez nášho rozhodovania? Proste sa s tým neserú?

 3. „Psychopati sa nikdy neospravedlňujú. Keď obyčajní ľudia urobia vážne chyby, ospravedlnia sa, snažia sa dať veci do poriadku a pravdepodobne sa cítia plní viny.“

  Ten môj psychopat za mojím plotom prelieza životom vďaka židobiblickému projektu ODPUSTENIA! Urobí kurváreň a zaujme pózu KAJÚCNIKA! On sa ospravedlní – a vybavené!

  Aj ten zmrd Matovič sa ospravedlnil za testovanie = terorizovanie a poškodenie zdravia 3 a pol milióna Slovákov! O čom rozprávate?! Psychopat „kajúcnik“ je práveže ten manipulatívny psychopat! Ľudí treba posudzovať podľa skutkov a úmyslov – nie podľa rečí!

  Celý konflikt na duchovnej úrovni je vojna lži proti pravde! Podliak prichytený pri lži je stále zločinec! A treba ho potrestať! Lebo lož a moc je jedlo a s jedlom rastie chuť! Si prečítajte Ladislav Mňačko „Ako chutí moc“

  Ako chutí moc – Ladislav Mňačko ~ Čitateľský denník …
  [Prehľadávať doménu zones.sk] https://www.zones.sk › studentske-prace › citatelsky-dennik › 4822-ako-chuti-moc-ladislav-mnacko
  Ako chutí moc – Dej: Rozprávačom celého príbehu je prominentný novinár a fotograf politického diania v spoločnosti Frank. Dej sa odohráva v priebehu troch dní počas pohrebu bývalého predsedu vlády a bývalého Frankovho priateľa. Nepomenovaný „Mŕtvy“ sa vlastne stáva hlavnou postavou. Kniha začína opisom prípravy rozlúčky s Mŕtvym

 4. Nám ale nepomôže zistiť, že (alebo či) naši lídri SÚ psychopati. Aj keby neboli, dejú sa veci, ktoré by sa diať nemali. Veci, na ktoré my, ako občania ževraj demokratických krajín, nemáme žiaden dosah.
  Už roky upozorňujem, že NEŽIJEME V DEMOKRACII a všetci na mňa kukajú ako na blázna: Veď máme slobodné voľby ablabla…
  Oskar Krejčí v knihe Mezinárodní politika už pred 10 rokmi upozorňoval, že nadnárodné korporácie začínajú mať zásadný vplyv na štáty, ktoré boli dovtedy výlučnými aktérmi medzinárodnej politickej scény. V súčasnosti nevolené medzinárodné organizácie a nadnárodné korporácie diktujú národným vládam/štátom. Kapitál zadusil všetko…
  Volení zástupcovia (parlament, vláda) nemajú žiadnu povinnosť voči vlastným občanom! Svojim zvolením získavajú absolútnu, nikým nekontrolovanú moc. Voliči nemajú žiadnu šancu nejako ovplyvniť ich rozhodovanie o štáte.
  Toto nemôže byť predsa demokracia. Jej podstata nespočíva v možnosti zvoliť si vládcu, ale v možnosti občanov skrze tohto voleného vládcu vládnuť! A keď volený vládca nekoná v súlade s vôľou občanov, MUSÍ byť odvolaný (odvolateľný), alebo vymenený!! Alebo MUSÍ vykonať vôľu občanov vyjadrenú v refedrende! Inak je to predsa dikatúra! Akurát diktátor si moc neuzurpoval, ale bol zvolený….
  Ale takto to vôbec nemá nefungovať! Zvolíme si – a je jedno či psychopata alebo génia – a tým hasne naša „demokratická“ úloha občanov v procese spravovania štátu.
  Ano, svet potrebuje reset. Ale nie taký, ako vymyslel „hacknutý“ Šváb…

  • Téma – POŽIERAČI HRIECHOV!

   Kdesi som narazil na indiánsku legendu o „šamanoch“ – požieračoch hriechov. Mimoriadne nadané osobnosti, ktoré sa v konkrétnych kultúrach živili tým, že im ľudia platili za to, že prevzali ich karmický hriech. Až tak ďaleko funguje korupcia. Avšak títo ľudia v sebe skutočne kumulovali to zlo! To je rozdiel medzi prevzatím dlhu nejakou vymáhačskou mafiou. Oni ten dlh nezožerú – oni ho znásobia.

   Analogicky poznáme cirkevný predaj odpustkov – alebo spovednicu – jedným uchom dnu – druhým von. NAKA a SIS – to sú tiež akože požierači hriechov. Akože. Ale tí skutoční požierači hriechov nielenže ukladali v sebe hriešne tajomstvá – oni to zlo naozaj požierali.

   Otázka – ako môžu fungovať vysmiati psychopati – vo vláde – bez požieračov ich hriechov?! Máme tu – vieme o požieračoch hriechov? Lebo to je analógia likvidácie vyhoretých článkov jadrovej elektrárne.

  • Miroslav Čižmár

   Akákoľvek forma vlády si vyžaduje vynútitelnosť moci. Demokracia nie je výnimka. Akým spôsobom si ľudia na Slovensku dokážu vynútiť moc? Soros zaplatí, Markíza odvysiela, a ide sa do ulíc. Markízu si nedáme! Za slušné Slovensko! Aj keby tu bola demokracia švajčiarskeho typu, a o všetkom by sa rozhodovalo v referende, tak ľudia na Slovensku by si demokraciu nechali vziať. Nechali by sa obrať o moc. Demokraciu nemôžeš ľuďom dať. Ľudia si ju musia sami vziať.

   • S týmto súhlasím.
    Dalo by sa povedať, že nie je “verejná objednávka” na demokraciu…
    Nik o ňu nemá záujem.

  • znepokojeny podnikatel

   No a lenin na to upozornoval pred 100 rokmi vo svojom diele Imperializmus najvysie stadium kapitalizmu, hm co s tym asi budeme my teraz robit, lebo on dokonca aj navrhol realne riesenie.

  • Jan Suchomel

   Dendy velmi dobre podane, absolutne suhlasim.

  • provokater

   príde reset a dostanu svoje

 5. Jaroslav Vladimirovic

  Milovnici stare dobre CSR
  Vyzivam vas prosim vsechny je na case byt rozumni a dostat zpet Ukrajinou ukradenou celou rozsirenou Podkarpatskou Rus dokud vam ji neukradnou opet PSONKYnen kchazari .
  S Ruskymi oligarchy a Putinem se da dobre doluvit
  Radi zacnou podnikat ve spolupraci par stovek km na zapad

  Vlafimirovic alespon Bude mit leasing kontakty k lepsimu. a efektivnejsimu zpracovani zdrojum vcetne recyklovani rozbiteho valecneho srotu kolem dokola.

  Prosim modernizujte nove typy nerezavejici vysokopevnostni ocele betonarske vyztuze pro jaderne elektrarny mosty navy structure v upravavh od lesku az po matovou.
  Alespon pevnosti 80 KSI je zaruvzdorna elektricky nevodiva nemagneticka treba u tunelu
  nepotrebujete tolik protipozarniho protiprasklinam kryti crack control a Tim tunel muze byt 10 cm mene k razeni… vcetne Metra
  BYVaLY DaLKOVY STUDENT VU Hutni a Banske v Kosiiciach . Byval jsem v Novem meste u konecne smycky …dojixdel na stavbu Akci Dunaj hraze ktere jako vojak jsme vyhodili kolem Kamenicne pred potopou Budapeste az Belehradu …
  Z Z Z Z Z X Z z 7x Z
  Svaty Vladirovici Vevodo nove Slovanske Federalni Rise nad kterou ani SLUNCE ZAPADAT jiz NeMUSI
  A RADEJI SE PRICHYLTE TAM K TOMU velkemu DubisKU jenz VZDORUJE ZHOUBNYM OD NEDAVNA CASU
  Kollar ,,,Slavy Dcera…
  RUSOVE BUDOU MIT cSFR hranicni rsdeji nez Psonky nebo Rumuny. My jsme je nikdy nrvrazdily

  A POFEKOVANI A LASKU VAM NEB ZNEJI JSK ZBONY
  TO JA NE SAM JSOU NAS JIZ MILIONYPamatujre na vrazdy Milosevice Chsuschesku Niky Mladsiho, az Kaffafiho. Zkrvavi Covidovci Anhele smrti kteri samy na sebe svinstva ohavne kutilovci ..

 6. Super obrázok. Putin ako jeden z globalistov spolu s M. Schwabom a spol. Na druhej strane tzv. alternatívne médiá (až na výnimky) sú v súvislosti s konfliktom na Ukrajine na strane Ruska. Ani sa nečudujem, že aj kvôli tejto dvojkoľajnosti, väčšina ľudí stále verí mainstreamovým informáciám viac ako alternatíve (vrátane covidizmu).

  • Keby bolo všetko jednoznačne odporujúce – ľudia by tomu neverili vôbec. Polopravda je odveký nástroj manipulácie. Alternatívne informácie sú momentálne veľmi znepokojujúce. Vojnový stav s Ruskom na slovanskom území – v koho prospech? Vládu psychopatov, ktorá nás do tohoto chce zatiahnuť treba jednoznačne odstrániť.
   ————————–
   „Ministr spravedlnosti ČR oznámil přípravu zákona na “vypnutí” opozičních webů, zjevně podle slovenského modelu! Obejití blokace bude snadné, ale je potřeba se zavčas připravit! Na Slovensku zablokovali Infovojnu na základě utajovaných důkazů, které nikdy nespatříte! Tímto způsobem půjdou i v ČR, v rozporu s Ústavou, blokovat jakékoliv nepohodlné weby, o kterých NBÚ nebo BIS napíše tajnou zprávu a na tu se potom blokační úřad bude donekonečna odvolávat! Ani soud vám nesdělí, co je důvodem blokace! Vítejte v totalitě! Narozeni v komunismu, zesnuvší v revanšistickém nacismu!“
   https://aeronet.news/ministr-spravedlnosti-cr-oznamil-pripravu-zakona-na-vypnuti-opozicnich-webu-zjevne-podle-slovenskeho-modelu-obejiti-blokace-bude-snadne-ale-je-potreba-se-zavcas-pripravit/

   „VIDEO: Ukrajina se dopustila válečného zločinu, do centra Doněcku odpálila balistickou raketu Točka-U s mezinárodně zakázanou kazetovou municí! Necenzurované záběry roztrhaných těl dospělých i dětí potvrzují, že kyjevská neonacistická junta se nezastaví před ničím a používá teror jako nástroj regulérní války! Ocelové kuličky z kazet zabíjely v okruhu 200 metrů důchodce, kteří si vybírali důchody z bankomatu, i malé děti s rodiči! Podle ruské GRU za odpálením balistické rakety stojí Azov, kterému v zákulisí velí Kolomojský, nikoliv ukrajinská armáda!

   Válka na Ukrajině přešla v pondělí 14. března do úplně nové fáze. Ukrajinské ozbrojené síly se totiž v důsledku kolapsu bojových operací a blížícího se konce rozhodly použít mezinárodně zakázané zbraně. Po nasazení bílého fosforu na postupující ruskou armádu nedaleko Charkova před několika dny přišla nyní ke slovu kazetová munice. Dosud neznámý oddíl ukrajinské armády odpálil včera z oblasti Ukrajinci kontrolovaného Severodoněcku balistickou raketu Točka-U, která mířila na sídlo vlády DLR v centru Doněcku. Ruská protiraketová obrana raketu sestřelila, ale jedna z kazet v hlavici sestřel přežila a po dopadu do centra města pozabíjela v okruhu více než 200 metrů celkem 21 lidí, převážně důchodců, kteří si šli do banky vybrat důchody a čekali u bankomatu. Spolu s nimi zahynulo i několik děti.“
   https://aeronet.news/video-ukrajina-se-dopustila-valecneho-zlocinu-do-centra-donecku-odpalila-balistickou-raketu-tocka-u-s-mezinarodne-zakazanou-kazetovou-munici-necenzurovane-zabery-roztrhanych-tel-dospelych-i-deti/

   „Skandál: Vláda ČR v odůvodnění Nouzového stavu kvůli ukrajinské válečné krizi píše o přijímaní běženců bez státní příslušnosti a o omezování vlastnických a užívacích práv! Oni snad ti prchající Ukrajinci před válkou ze své země nemají státní příslušnost, že česká vláda v odůvodnění Nouzového stavu se na to odkazuje? Anebo měl Aeronet zase pravdu a trefil do černého, když jsme se začali zajímat o černošské “studenty” na slovenských hranicích s Ukrajinou? Tak jak je to, prchají z Ukrajiny občané Ukrajiny, anebo i osoby bez státní příslušnosti?“
   https://aeronet.news/skandal-vlada-cr-v-oduvodneni-nouzoveho-stavu-kvuli-ukrajinske-valecne-krizi-pise-o-prijimani-bezencu-bez-statni-prislusnosti-a-o-omezovani-vlastnickych-a-uzivacich-prav/

   PRÍPRAVA NA ÚTOK POD FALOŠNOU VLAJKOU?
   „Generální tajemník NATO prohlásil, že pokud jediná ruská kulka zasáhne konvoj NATO s dodávkami zbraní Ukrajině, bude to znamenat aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy a válečný akt útoku na členské země NATO! Informaci přinesl ukrajinský ministr národní bezpečnosti. Kyjev už oznámil, že konvoje mají mít na Ukrajině plnou ochranu NATO! Rusko bombardovalo základnu nedaleko Polska! Novinář The New York Times byl zastřelen v Kyjevském kotli! A Peking oznámil, že dodávka amerických zbraní na Taiwan povede k ostré odvetě Číny!

   Ukrajinský ministr národní bezpečnosti Alexej Danilov v neděli před několika hodinami oznámil pro ukrajinské tiskové agentury, že generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil [1], že pokud Rusové zaútočí na konvoje NATO s dodávkami munice a zbraní pro ukrajinskou armádu, že to bude znamenat aktivaci článku 5 Washingtonské smlouvy o kolektivní obraně NATO při napadení jednoho nebo více členů aliance nepřítelem. Danilov doslova uvedl: “Dnes šéf NATO… pan Stoltenberg učinil prohlášení: pokud jediný projektil, jediná kulka zasáhne konvoj, který doručuje zbraně na Ukrajinu, NATO to bude považovat za spuštění článku 5 Severoatlantické smlouvy.““
   /Jedna pani povedala?/
   https://aeronet.news/generalni-tajemnik-nato-prohlasil-ze-pokud-jedina-ruska-kulka-zasahne-konvoj-nato-s-dodavkami-zbrani-ukrajine-bude-to-znamenat-aktivaci-clanku-5-washingtonske-smlouvy-a-valecny-akt-utoku/

   „VIDEO: Vladimir Putin na zaplněném stadionu v Lužnikách citoval Písmo svaté o obětování života za bližního svého ve válce proti nacismu! Obrovská oslava 8. výročí sjednocení Krymu s Ruskem se proměnila do konceptuální přípravy Ruska na mnohem hrozivější konflikt, který čeká Evropu v případě, že NATO vstoupí na Ukrajinu! Začínají zaznívat výzvy na vyslání vojsk NATO na Ukrajinu pod hlavičkou mírových misí, což by vedlo nevyhnutelně k vojenskému střetu s Ruskou armádou a k vypuknutí 3. světové války!“
   https://aeronet.news/video-vladimir-putin-na-zaplnenem-stadionu-v-luznikach-citoval-pismo-svate-o-obetovani-zivota-za-blizniho-sveho-ve-valce-proti-nacismu-obrovska-oslava-8-vyroci-sjednoceni-krymu-s-ruskem/

   REPLAY – „o obětování života za bližního svého ve válce proti nacismu“ – toto nepochopí ozaj už len idiot!

 7. Jaroslav Vladimirovic

  Vyrustal jsem v Brne Zifenicich prelozeno jako Zidovske mesto Nase ulice misto sporTY koncila cihlovou zdi Zidovskeho hrbitova, snad nejvetsiho v EU …. Cetne kamarady jsem Jen v Izraeli navstivil 7x dodnes Jen v 2009 pobyval hlavne v Jeruzaleme 5x tydne cast dne na plazich Tel Avivu na plazich
  Projezdit pres kybuce pres 6 tydnu vctme prekrasmeho Jordanska Mt Nebo Mt Eliaj ,,byl vzit dna nebesa na ,,lodi ohne. ,,

  Odtud super pobyt fo termalnich Superlazni super precious stravou ovzdusi vinem restaurace nad Mrtvym more v pozaDi zapaJiciho slunce majestayny Jer USA lem.
  Byl pritomny mlady Kral Abdulah se svym Harley Davidson
  Krizacky zachovaly hrad Karak cele promori plaze od Toba Elad az Libanon po jejich superplaze, az po lyzaske centra vcetne hory Hebronu ..
  Nyni duvod meho psani
  Byli to typ Saphary zidu obyvajici Severni Afriku Spanelsko nenavidejici Askenazi, Slovany na kterych vydelavali obchody otrocyvi sr zslovany jak jiz kritizoval Sv. VOJTECH PSK cisar Karel IV a dalsiFarizejove kteri nechali ukrizovat Jexise Krista a. Letba na Nas a nase deyi. coz asi plati dodnes.
  Prsve asi Zelenskyyiy je jeden z nich. snad s nejhorsim sadistic tradicema chronickym masochism vcetne koncentraku socio psycho Patu az po ,,,konverty Jezuity zaslouzice se o muceni upalovani a ,,hony na carodejnice

  Jiz znate nazor mnohych na Zelenskyyiy ktery nice Ukrajinu meni ji ve sve DNA zatizenim na Trotsky Exodus pofobny Mojzidovi ….

  Z Z Z Z Z X Z Z
  Svaty svaty Velky Mocny Vladimirovici Knize Noveho Vekoslovanske Federalni Rise… od Stlantiku po Pacifik ocean of Stredoxrmniho az pplarnich Mas vod kde se skryva megabohatstvi a sila Slovanstva nove silne ,,necakcinovane. Znamenim Selmy Satanistu. EU asijske rasy

  Valecne foby Zidenice byla obec v souladu ruznymi typy zidu mezi kterymi jsem vyrustal kamaradil studoval nas sportoval mejdanil disco divadla koncerty crstovsni a prace ve svete ,,prUmyslovych AGRARNICH kulturnich GigantU SVETA BRNA a Jizni Moravy…
  NAS DUm je 2 DOMY OD ZDI zidovskeho HRBITOVA

 8. BEZ VAHANI PRIPOJME NASI CSR BYVALE
  CISARSTVI RAKOUSKE PODKARPATSKOU RUS UKRADEMOU NASILNE ODTRZENOU OD CSR UKRAJINOU.
  RUSINI NAROD K SOBE MATE NEKBLIZE KE SLOVAKUM ,,,VYCHODNARUM ,,,,

  Z Z Z Z Z X z bez zukrsjonskych zbesilych Pogromu, nacku Vlasovcu Benderovcu az po zrudy dnes pry obchodniku s detskymi lidskymi organy ..jako od 8 stoleti s otroky …
  Dnes pro svou bidu Sami vinni v post CCCP DEVASTACI NDJSKORUMPOVANEJSI ZEMI DNES
  CHCRTE SO IMPORTOVAT JEJIVH BIDUSHLSJZ SIGRACI Z VLASTNI VYYVORENE BIDY

  JSK OD ZNAMYCH MOLDAVA AZ ODESSA SI PREJE OSVOBOXENI A PRIPOJENI K VELKEMU DUBIDKU VELKE SLOVANSKE RUSKE FEDERALNI RIDSI POD SVAT KNIZETEM CAREVICEM VLAFIMIROVICEN, VELKYM PUTINEM MOUDRYM DOLGORUKYM KIJEVSKE RUSY VELKOMORAVSKE RISE
  Obnovte rozsirene hrabice predbalecne CSR federace nebyvaleho roxvoje znarodneni zapadem vykradene produkce
  prumyslu zemedelstvi havlojidy kchazara oxforfdkych tunelaru
  Jejich dkody musi byt napraveny treba s pomoci a invedticema Velkoruskych Olygarchu
  Diky zBladimirovici Moudry Bily Tygre Sibirsky Dilny Meviezonku
  Breznev Chruscev ukrafli zNovorosijsk Dombas Krym Rusku pro Ukrajinu

  byli Ukrajinci. Yedy 3q. 9 1968 je. Invaze Ukrsjony ,, nr Ruska chaprjte a Bude moudri ….

  .

 9. Z dnešnej Pravdy…

  “ Vojna na Ukrajine ochromila bratislavský Volkswagen. Automobilka prerušila výrobu
  5

  Nedostatok polovodičov, ako aj výpadok dodávok pre konflikt na Ukrajine spôsobili zastavenie výroby bratislavského Volkswagenu. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová, začiatkom tohto týždňa, v pondelok a utorok, je prerušená výroba vo všetkých segmentoch.“

  „Pred rozpadom Sovietskeho zväzu sa NATO mohlo rozhodnúť k zadržaniu Sovietskeho zväzu zablokovaním západného vstupu do Baltského mora. Tým by odrezalo sovietsku baltskú flotilu a zabránilo jej v prístupe do Severného mora, kde by mohla útočiť na americké zásobovacie konvoje.

  Dnes sa však úlohy NATO a Ruska obrátili. Moskva by mohla obkľúčiť pobaltských členov NATO a odrezať ich od zvyšku aliancie. Ak by sa spustila nová železná opona, NATO sa musí uistiť, že niektorí jej členovia neskončia za ňou.

  Cieľom veliteľa Schmitta-Eliassena je preto udržať vstup do Baltského mora priechodný, pretože slúži aj ako zásobovacia cesta pre nečlenov NATO Fínsko a Švédsko. To komplikuje aj fakt, že na dne plytkého Baltského mora podľa odhadov ležia milióny ton starých mín, munície a chemických zbraní, ktoré sú odkazom dvoch svetových vojen.

  Míny, či už staré a nevybuchnuté alebo čerstvo položené, môžu mať aj iné ako ničivé dopady, tvrdí Schmitt-Eliassen. Ak niekto mínu nájde, alebo sa hovorí o tom, že sa našla, prístavy v okolí môžu prerušiť prevádzku aj na niekoľko dní, kým sa oblasť dostatočne neprehľadá. Ak by sa niečo také stalo v Baltskom mori, hrozí, že „regály v supermarketoch zostanú prázdne“, povedal nemecký veliteľ.“
  „Medzinárodné bojové jednotky v Pobaltí a Poľsku – ktoré teraz majú dohromady približne 5000 vojakov – by podľa neho mali byť výrazne posilnené. Očakáva tiež „predsunutie sofistikovanejších protivzdušných systémov“, vrátane systému Patriot a ďalších v Poľsku a Pobaltí. A v Európe bude zrejme tiež pripravených viac amerických zbraní a vojenského vybavenia. Viac jednotiek NATO bude v Rumunsku, Bulharsku, na Slovensku a v Maďarsku.

  NATO však rovnako ako počas studenej vojny bude musieť naďalej komunikovať s Ruskom, aby sa vyhlo riziku nehôd s potenciálne ničivými následkami. „NATO má určitú zodpovednosť robiť niečo viac, než len držať Rusko v odstupe,“ povedal Adam Thompson, bývalý veľvyslanec Británie pri NATO. „Ide o zvládnutie riadenia nevyhnutnej strategickej nestability,“ do­dal.“

 10. „VIDEO: Náčelník radiační a chemicko-biologické obrany Ruské federace obvinil USA, že na Ukrajině vyvíjely zakázané biologické zbraně se zaměřením na DNA slovanských národů! Více než 30 ukrajinských laboratoří posílalo do USA krevní séra a vzorky Ukrajinců, aby americká armáda mohla izolovat slovanské genotypy pro cílené biologické zbraně, které by účinkovaly pouze na Rusy a obecně na slovanský genom! Jakmile začala ruská invaze, všechny laboratoře dostaly příkaz okamžitě všechny vzorky a bioagenty spálit, aby se důkazy nedostaly do rukou Rusů!“

  „Pravý sektor dostává informace o Ruské armádě přes počítač NATO z letadel AWACS

  Kyjev spustil v letech 2014 až 2015 takové mohutné etnické čištění, že Evropa něco takového do té doby nezažila od II. sv. války. Kyjev poslal v roce 2015 proti vlastnímu obyvatelstvu na východě Ukrajiny úplně všechno, čím disponoval, a raketami, dělostřelectvem a bombami začal vyhlazovat tento ruskojazyčný region. Proti tomu byla Srebrenica v Jugoslávii jen slabým odvarem. Tam to probíhalo alespoň tajně a potichu, zatímco tzv. protiteroristická operace na východě Ukrajiny byla vedena veřejně, s mediálním pokrytím a hlavně s nadšením a podporu od západních politiků a médií. Západ tleskal vraždění etnických Rusů na východě Ukrajiny. To byla ta nejděsivější zkušenost, kterou jsme všichni zažili.“

  „Žoldáci z Velké Británie už dorazili do Lvova

  Tento počítač tak podle všeho slouží ke komunikaci s americkým letectvem a ministerstvem obrany, které poskytují Pravému sektoru satelitní informace o pohybu ruských vojsk. Přesně k tomuto jsou tyto laptopy používány. Proto nelze zde mluvit o izolovaném konfliktu, NATO se opravdu války na Ukrajině v tichosti účastní, protože poskytuje bojovníkům Pravého sektoru informaci o pohybu nepřítele. Ruská armáda otevřela na Ukrajině koridory pro civilní obyvatelstvo, ale na Ukrajinu již přijeli první žoldáci z Velké Británie.

  Jedná se o veterány z Afghánistánu a Iráku, kteří doma ve Velké Británii jsou bez práce a jen s velmi mizernými výsluhami, které činí 150 liber měsíčně. A to je všechno. Na Ukrajině jim je nabízeno 2 000 USD za den [2]. Není divu, že britští vojáci se potom dávají do služeb soukromých žoldáckých firem, které poskytují bojové služby cizím vládám. Problém je v tom, že na Ukrajině není Kongo a nebudou tam bojovat proti nějakým místním guerillám, ale proti regulérní ruské armádě. Tohle je varování i pro české občany, aby nejezdili na Ukrajinu, protože nikdo z nich netuší, co je to skutečná válka.
  Posílat na Ukrajinu zbraně je projevem šílenství politiků, kteří nepatří do čela státu, ale na psychiatrii. Jsou totiž nebezpeční nejen sobě, ale hlavně lidu

  A to ani v případě, že mají za sebou čajové mise v Afghánistánu nebo pudinkové asistence z Iráku poskytované tamní policii. Šílenství Miloše Zemana i Petra Fialy se prohlubuje, jejich pomatenost vyžaduje snad možná už i psychiatrické vyšetření, protože podporovat výjezdy českých občanů do boje na Ukrajině na podporu Banderovců a nacistů, to je opravdu neuvěřitelné chucpe. Nepřítelem Ukrajiny nejsou Rusové, ale junta neonacistů, která se tam v Kyjevě chopila moci v roce 2014. Tohle je potřeba stále opakovat a roztrubovat všude a na všech frontách.“
  https://aeronet.news/video-nacelnik-radiacni-a-chemicko-biologicke-obrany-ruske-federace-obvinil-usa-ze-na-ukrajine-vyvijely-zakazane-biologicke-zbrane-se-zamerenim-na-dna-slovanskych-narodu-vice-nez-30-laboratori/

 11. Špeciálne ruské jednotky a čečenci oslobodzujú Mariupol. Budovu po budove, v boji človeka proti človeku. Kecy o psychotach si nechaj.

  • „Kecy o psychotach si nechaj.“ – pravdu máš v tom, že nejde o „bláznov“ – je to premyslený, globálne plánovaný zločin. Ja psychopatov nepovažujem za bláznov – sú to rodení a dnes dobre organizovaní zločinci. Masoví vrahovia. Budovaná tolerancia k nim ako k psychopatom neobstojí – to môžu chcieť o tom presvedčiť SLONY!

   „Miľujte sa a množte sa!“ – vs. – vnútrodruhová konkurencia.

   Aj transhumanizácia je budovanie vnútrodruhovej konkurencie – otázka, či ešte možno považovať biorobota-humanoida za Človeka.

   Čiže – čo možno ešte považovať za ľudský typ psychiky – keď platí, že „Každý človek je potenciálnym vrahom!“

   “ Budovu po budove, v boji človeka proti človeku.“

 12. Každý, kto visí na guliach Schwaba nemôže byť iným ako je on sám – psychopatom !
  https://tadesco.org/velky-reset-a-velky-nezdar/ . Mimovládkári začali rozklad Sorosovými zvrhlými organizáciami a agendou… od 1989 ich u nás ako húb po daždi, ktoré vychovali zástupcov súčasnej zločineckej vládnej koalície !

  • „Pokud si tedy lidé váží svého práva na soukromí, na majetek, na svobodu projevu a na demokratické zastoupení, měli by agendu „Velkého resetu“ a jeho pokračující implementací australskou federální vládou ohodnotit přinejmenším jako podezřelou.“

   „„Nic nebudeš vlastnit a budeš šťastný.“ Toto konfrontační prohlášení vychází ze Světového ekonomického fóra (WEF), mezinárodní nevládní lobbistické organizaci založené v roce 1971 německým inženýrem a ekonomem Klausem Schwabem.“

   – toto isté odznelo v „Posolstvo od protinožcov“ – v úplne inom kontexte – ktoré tu uviedol nick „holistický prístup“ – čo odráža nemajetnícky prístup pôvodných obyvateľov Austrálie – Aborigénov – čo môže byť a je idea zneužívaná satanistami v úplne inom kontexte, t. j. , že Aborigén je šťastný – keď jeho nikto nevlastní a nenúti ho vlastniť niečo, čo by ho zotročovalo! A niekto túto ideu vypustil do informačného pola – aby nás zmiatol! Kapitál je v ľuďoch a kapitalizmus zotročuje ľudí! Takže zmrd Schwab mi bude tvrdiť, že ja budem šťastný, keď on bude vlastniť mňa a ja nebudem vlastniť nič! Keď budem objektom jeho vôle – nastrkaný do veľkomesta – závislý na námedznej práci! V prospech neho! A preto budujú pre Aborigénov koncentračné tábory – lebo nič nevlastnia! Aby boli šťastní!

   Celú Austráliu vlastní Dom Sionu – Rotschieldovci – ako zástavu britskej kráľovskej rodiny za financovanie VB vo WW2!
   ——————-
   Takto – Aborigéni su veľmi silno duchovne založení – tým nemyslím tých zlikvidovaných alkoholom a syfilisom. Boli prepojení s celou Zemou počas potopy sveta a majú zásluhu na jej potlačení – artefakty v tureckom Debekli Tekli. Dokument o potiažach letu Apollo 11/? – 13/ naráža na podivnú energiu, ktorú vyslali posádke na pomoc práve Aborigéni. Skrátim – ide o okultné procesy riadenia a svetoví satanisti sa podujali zneužiť práve IDEU Aborigénov – že „Nebudeš nič vlastniť a budeš šťastný!“ – ale preboha nie v prostredí kapitalizmu – keď ťa vlastní niekto iný. Tu ide opäť o pokus nastoliť nevedomé-podvedomé otroctvo! Žid = nevedomý otrok Globálneho mocenského systému s podielom na tejto moci – chce uviesť do rovnakého nevedomého otroctva Gójima! Lebo Gójim si svoje otroctvo uvedomuje – lebo je viac-menej násilné, manipulatívne /drogy, peniaze, závislosti, zábava, sex, strach, atď./.

   Technicky je samozrejme problém v miernom pásme sa pohybovať po krajine ako bezdomovec – zima je zima. Čiže – nebudeš nič vlastniť – a budeš mať strach! A všetci sme idioti! Chucpe!

 13. …mimor.zaujím.článok aj príspevky, vďaka….

  • Jaroslav Vladimirovic

   Kdybyjste vedeli jak puvodni obyvatele Havaje nenavidi Brity USA.
   Pred okupaci zotrocenim vedli stastny plny zivot v souladu s prirodou v dostatku

   Pracovali v prrpoctu 2.5 az 3.5 mesice v roce, par hodin v tydnu, tropical zemedelstvi rybolov …

   Zbytek hula Hu hudba tance umeni veseli eomezenabpece o deti rodinu
   Vypraveni … vse v pohode

   Za CSSR jsme sli v pohode zajistdni rrkreaci studia snizovsni pracovni doby studia se STIPENDIEMI sporty kultura levna hromsdna doprava spickova pece
   ..
   JADAM NAF VYBOMBARDOVANI ,,SVOBODNE EVROPY ,,, nastroju lzi promyvani mozku stvani live prooagandy o honesty a ti hlasatele v N Y C zili ve sklepe bez auta penze zdravotniho pojisteni Jen 2 tydny ,,,volna.
   Ja take naletel a kchazarstvem byl temer zabit cely Nas zivot znicen Tema neuro socio psycho paty Kutilku jejich smecek band parazitu

   NASTESTI SI JE JIZ CERT JEDNOHO PO DRUHEM BERE…
   Kdyz jsem se zamyslel na Havaji a v CSSR tak pri produci a vyrovnane ekonomice bez vykoristovsni valecneho stvani krvaveho imperializmu vyrobe bez okradami kchaxarskych executoru lichvy Satanismu ve vsech formach mohli zit podobne stastne vyrovnsni Deti bez Satanistickych video hrach ..

   Bez kriminalu ,,,staleho spiclovani blazny patrici do ustavu nemoci opijeni nasilim byrokracie Valek osnovane Satanove Synagogy…

   Slychaval jsem zivot pred 1. Svetovou na Jizni Morave Wien klid pohoda radosti

 14. KOVIDBARÓN!

  ,,,,zaujímavé je ako dokážete na niekoho poukazovať,že je psychoš,alebo že je vám nesympatický a pod,,,,sami seba nevidíte a nepriznáte sa,že ste súčasťou celku psychosveta,lebo to čo žijete je presne podľa ich návodu a to vám nevadí,že takto žijete a dokonca vám to aj vyhovuje,,,,medzi ľudmi-psychošmi je iba jeden rozdiel-v majetku,lebo čím viacej majetku dáte hoci poslednému bezdomovcovi-tak tým mu postupne stúpa sebavedomie,sláva do hlavy a ego a potom je už iba blízko napríklad ku politickej kariere,,,,nič nieje na človeku-psychošovi horšie-ako keď sa začne miešať do životov ostatních a chce ich vlastniť,,,,na svete neexistuje človek-nepsychoš!,lebo takýto program v hlave nemá nikto,dokonca aj ten vtedy ukrižovaný nebol celkom v poriadku,,,,

 15. Kdybyjste vedeli jak puvodni obyvatele Havaje nenavidi Brity USA.
  Pred okupaci a zotrocenim vedli Havajane Polynesane stastny plny zivot v souladu s prirodou v prebytcich dostatku jako v pohadce

  Pracovali v prepoctu 2.5 az 3.5 mesice v roce, par hodin v tydnu, tropicke
  zemedelstvi rybolov …

  Zbytek hula Hu hudba tance umeni veseli eomezenabpece o deti rodinu
  Vypraveni … vse v pohode

  Za CSSR jsme sli v pohode zajistdni rrkreaci studia snizovsni pracovni doby studia se STIPENDIEMI sporty kultura levna hromsdna doprava spickova pece
  ..
  JADAM NAF VYBOMBARDOVANI ,,SVOBODNE EVROPY ,,, nastroju lzi promyvani mozku stvani live prooagandy o honesty a ti hlasatele v N Y C zili ve sklepe bez auta penze zdravotniho pojisteni Jen 2 tydny ,,,volna.
  Ja take naletel a kchazarstvem byl temer zabit cely Nas zivot znicen Tema neuro socio psycho paty Kutilku jejich smecek band parazitu

  NASTESTI SI JE JIZ CERT JEDNOHO PO DRUHEM BERE…
  Kdyz jsem se zamyslel na Havaji a v CSSR tak pri produci a vyrovnane ekonomice bez vykoristovsni valecneho stvani krvaveho imperializmu vyrobe bez okradami kchaxarskych executoru lichvy Satanismu

  Prave v ,,novnim show,
  Anketa pak preruseno…
  Kdo bude platit rozmlaceni Ukrajine ,,hrivchy utrpeni Nacky svetoveho Sstanismu
  Soros … dalsim zotrocenim…zbidacenim ,,,svobofnou EU propshsndou podobnou Goebelsove
  Z Z Z X Z by mohlo byt dosti pro nase dobro.

  Moje ucyovane zdrabotni vydaje napadavani polivajty ptc 114 dosahuji vyse prrs $2.5 millionu Jen pro zachranu ziti plus zucastnenych agentur parazitu lzi a podvodvodniku . Tunelari z Astorikchazari Kutilci ..

Pridajte komentár

*