Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Čo sa udeje s vaším telom, ak každé ráno vypijete ananásový džús


Print Friendly, PDF & Email

ananasova-stava

Ayurvedská filozofia vychádza z presvedčenia, že pravidelné každodenné nasledovanie nejakej rutiny dokáže vo vás vybudovať odolnosť voči konkrétnych chorobám.

Jednou z takýchto odporúčaných rutín je začať váš deň zdravým ranným rituálom, akým je napríklad vypitie pohára čerstvej ananásovej šťavy hneď ako prvú vec po zobudení.

Čo obsahuje ananásová šťava?

Ananásová šťava je plná vzácnych a pre telo veľmi významných miktonutrientov. Obsahuje napríklad extrémne prínosný enzým bromelain alebo prírodné formy vitamínu C (silný antioxidant).

Tieto dve látky hrajú kľúčovú úlohu pri hojivých procesoch v tele.

Poďme sa ale teraz bližšie pozrieť na 10 vecí, ktoré sa začnú s vašim telom diať po dlhodobejšej pravidelnej konzumácii čerstvej ananásovej šťavy.

1. Potlačia sa zápaly, vrátane chronických

Spomenutý enzým bromelain je nesmierne silné protizápalové činidlo. Podporuje naše telo pri eliminovaní toxínov za súčasného potláčania zápalov vo všetkých orgánoch a tkanivách.

Keď užívate ananás alebo pijete z neho čerstvú šťavu pravidelne, lepšie sa vám budú hojiť úrazy zo športu, ale aj rôzne druhy artritídnych či reumatických bolestí kĺbov.

2. Podporí sa chudnutie

Ananás má vysoký obsah vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre správne trávenie. Pomáha vám tiež cítiť sa plnšími a sýtejšími počas dlhšej doby.

Preto, ak vypijete ananásovú šťavu hneď po zobudení, zníži sa vaša žiadostivosť po sladkom alebo mastnom jedle v priebehu dňa.

Obsah tiamínu zasa napomáha zlepšovať metabolizmus prostredníctvom efektívnejšej konverzie sacharidov na energiu.

3. Vyplavia sa parazity z čriev a pečene

Ďalšou z vlastností enzýmu bromelainu je, že vyvoláva vyplavovanie parazitov z tela.

Podľa niektorých zdrojov, 3 denná ananásová diéta dokáže zneškodniť dokonca aj pásomnicu.

4. Zreguluje sa štítna žľaza

Bromelain a jód nachádzajúci sa v ananáse pomôžu napraviť viaceré autoimunitné ochorenia. Medzi ne patrí aj zmiernenie príznakov spájaných s narušenou funkciou štítnej žľazy.

5. Nastane rovnováha elektrolytov v tele

Ananás obsahuje vysoké množstvo draslíka, ktorý je nevyhnutným elektrolytom a minerálom zúčastňujúcim sa veľkého množstva chemických reakcií v tele a taktiež udržiava osmotickú rovnováhu buniek.

Stop Candida

Často je však draslík vytláčaný sodíkom, ktorý okrem udržiavania osmózy má aj viaceré škodlivé účinky, ako napríklad to, že vyvoláva vysoký krvný tlak.

Dostatok draslíka pomáha tiež predchádzať svalovým kŕčom.

6. Eliminujú sa toxíny a ťažké kovy

Vysoký objem vlákniny, viacerých antioxidantov a prospešných enzýmov vyskytujúcich sa v ananáse funguje vynikajúco pri detoxikácii nášho tela od toxínov a ťažkých kovov.

7. Zlepší sa trávenie

Enzým bromelain má podobné účinky ako telu vlastné proteolytické enzýmy trypsín a chymotrypsín, ktoré sú zodpovedné za trávenie bielkovín.

V prípade nedostatku ich tak dokáže bromelain účinne nahradiť.

8. Posilnia sa ďasná a vybielia zuby

Podľa jedného výskumu uskutočnenom Dr. Frawleyom, funguje bromelain z ananásu ako prírodný bielič zubov.

Tento enzým je tiež efektívny pri rozpúšťaní zubného kameňa a posilňovaní ďasien tým, že účinne odstraňuje príčiny zápalov ďasien.

9. Zlepší sa zrak

V ananáse sa nachádza aj pomerne veľa beta karoténu, formy vitamínu A, ktorý je dôležitý pre zdravý zrak.

Podľa štúdie publikovanej v Archívoch oftalmológie, konzumácia aspoň 3 porcií ananásu denne môže byť nápomocná pri znižovaní vekom podmienenej makulárnej degenerácie.

U starších ľudí je toto ochorenie hlavnou príčinou straty zraku.

10. Predíde sa alebo potlačí rakovinové ochorenie

Podľa výskumu publikovaného v Planta Medica, sa bromelain ukázal ako oveľa efektívnejšia látka na nádory než štandardná chemoterapia 5-flóruracil používaná na liečbu rakoviny.

Uvedený výskum zahŕňal testy na zvieratách.

Výskumníci zistili, že protirakovinové účinky bromelainu boli oveľa lepšie ako 5-flóruracilu. Jeho index prežitia bol vyšší až o 263% oproti kontrolnej skupine.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. dobrý deň, poradí niekto kde získať aspoň priemerne dobrú ananásovú šťavu ? –
  Ďakujem

  • Pán Peter – jedine ak si to sám odšťavíte. Dobre je mať kvalitný odsťavovač. Ja mám napr. Omega Juicer – skoro žiadny odpad. Po odšťavení to treba hneď pomaly piť, dobre premiešať zo slinami.
   Istotne by som neverila žiadnym hotovým džusom.

 2. Ďakujem za typ, zničili sme už niekoľko odšťavovačov . . . ale aj čerstvý ananás je niekedy problém zohnať, . .. prajem všetko dobré ,

  • Peter, prečo chcete svoj organizmus pripraviť o cennú vlákninu, ktorá spomaľuje – laicky povedané – prestup cukru do krvi? Navyše, šťavy rýchlo oxidujú a bývajú takmer vždy chemicky „ošetrené“… Zbavte ananás iba jeho hrošej šupy a zjedzte ho vcelku. A pridajte si k nemu zopár olejnatých semien, aby Vám čistý plod nevyštípal žalúdočnú sliznicu.

 3. Zdravím Peter, odporúčam kúpiť lisovač kuvings, garantujem 100% spokojnosť. Kúpili sme ho cca pred mesiacom a od vtedy každý deň lisujeme ovocie a aj zeleninu. Budete sa čudovať čo dokáže. Z 1 ananásu vylisuje 1,2 litru šťavy. Odpad naozaj minimálny. Nie je to lacný stroj, ale nie sme taký bohatý, aby sme si mohli kupovať lacné veci, ktoré skončia v pivnici a potom v kontajneri. Už jeden odšťavovač sme vyhodili, druhý je v pivnici ako čakateľ na veľké upratovanie.

Pridajte komentár

*