U nás aj vo svete prudko klesá pôrodnosť. Žiadame najprísnejšie tresty pre všetkých, ktorí sa podieľali na tejto vakcinačnej genocíde! Viac info tu

Podľa vedcov sa do desiatich rokov budú deti vyvíjať v umelých materniciach

Print Friendly, PDF & Email

Podľa vedcov sa do desiatich rokov budú deti vyvíjať v umelých materniciach

Hlavnú scénu v politike opäť zaberá diskusia o potratoch. Súčasťou rozhovoru sa začína stávať aj vyhliadka na umelé maternice, keďže táto technológia sa pomaly začína stávať realitou.

Podľa niektorých odborníkov z odboru, od sprístupnenia tejto technológie verejnosti nás delí len jedno desaťročie.

Dr. Carlo Bulletti, docent z katedry pôrodníctva, gynekológie a reprodukčnej vedy na Yaleovej univerzite, predpovedal, že plne funkčná umelá maternica sa v tomto lekárskom odbore bude používať už o desať rokov.

Umelá maternica už funguje na zvieratách

Vedci to nazývajú ektogenéza, čo znamená umelé tehotenstvo mimo tela. Tento proces bol testovaný v početných experimentoch na zvieratách a miera úspešnosti procedúry pomaly stúpa.

V najpozoruhodnejšom z týchto experimentov bolo v umelej maternici celé týždne udržiavané pri živote predčasne narodené jahňa.

Stále existujú obavy z toho, aký vplyv bude mať takéto tehotenstvo na zdravotný a duševný vývin dieťaťa, najmä keď sa vezme do úvahy dôležitosť vytvárania puta medzi matkou a dieťaťom.

Mnohí odborníci však tvrdia, že umelé pôrody predstavujú budúcnosť.

V nedávnom rozhovore pre Metro vysvetlila Dr. Anna Smajdorová, docentka praktickej filozofie z univerzity v Oslo, že k vytvoreniu puta môže dôjsť mentálne. Nevyjadrila sa však, či by to dieťaťu nemohlo spôsobiť vývinové problémy.

„Bolo vyslovených veľa argumentov o nevyhnutnosti tehotenstva a pôrodu pre vytvorenie puta medzi matkou a dieťaťom.

Hoci je možno pravda, že fyzická blízkosť matky a dieťaťa vytvoreniu puta napomáha, rozhodne nie je pravdou, že je preň nevyhnutná.

Keby to tak bolo, žiadny nárok na vytvorenie puta so svojimi deťmi by nemali otcovia. A nielen to, začína byť čoraz jasnejšie, že traumatizujúce pôrody v skutočnosti vytvoreniu materského puta, naopak, skôr bránia,“ povedala Smajdorová.

„S pokrokom technológií rodičia čoraz častejšie opisujú za chvíle vytvárania zvláštnych pút tie, kedy vidia prvé snímky.

Zdá sa teda, že z toho vyplýva, že za dôležité sa považuje skôr vizuálne spojenie, než len fyzické. Ektogenéza by v skutočnosti mohla tento druh vizuálneho vytvárania puta uľahčiť,“ dodala.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Stane sa klasické tehotenstvo prežitkom?

V článku pre Wired spisovateľ Matt Chessen povedal, že ľudia v budúcnosti budú považovať tradičné tehotenstvo za nepríťažlivé.

„Väčšina ľudí budúcnosti bude považovať tehotenstvo – najmä pôrod dieťaťa pôrodným kanálom – za komplikované a riskantné,“ napísal vo Wired technológ a spisovateľ Matt Chessen.

„Vytvorenie dieťaťa vnútri inej ľudskej bytosti je nebezpečné.

Zdravie dieťaťa závisí od fyzickej bezpečnosti matky, pohybujúcej sa svetom, a plod je náchylný na infekcie, trpí zlou stravou a ostatnými hrozbami,“ povedal Chessen.

Niektorí vedci z odboru boli vo svojich predpovediach ešte odvážnejší než Bulletti.

Akademička Elizabeth Chloe Romanisová v časopise BMJ Journal of Medical Ethics vlani napísala, že: „Zdá sa byť pravdepodobné, že od testovania na ľudských subjektoch nás delí iba niekoľko rokov.“

Dr. Alan Flake z Childrens Hospital of Philadelphia, ktorý vykonal najznámejší experiment s ektogenézou, je presvedčený, že od overenia tejto technológie v testoch nás možno delí len jeden – dva roky.

„Sme v procese komunikácie s FDA (americkým Úradom pre kontrolu potravín a liečiv), nie je teda nemožné, že by sme o nejaký rok či dva nemohli robiť klinický pokus,“ povedal Flake.

Záver

Táto zvláštna technológia vyzerá ako niečo z dystopického filmu, mohla by však ponúkať riešenie pre ženy so zdravotnými problémami, ktoré napriek nim chcú mať deti.

Tiež by sa vďaka nej mohla v nastávajúcich rokoch stať zaujímavejšou diskusia o potratoch.

Hoci, aj keby existoval umelý spôsob pokračovania tehotenstva mimo tela, nezaručovalo by to dostatok kvalifikovaných rodičov na výchovu detí, ktoré by vzišli zo všetkých takýchto tehotenstiev.

Stop Candida

Zdroj: busy.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tak toto je na sto pro poplašná zpráva.
  Vzhůru do bezvědomí a dětí produkovat jako věci.

 2. Pritepleni sa uz teraz tesia na svoje deti

 3. Vedci by sa mali zamerať na podporu krajín tretieho sveta. Na to aby ľudia a predovšetkým deti neumierali kvoli hladu. A nie takéto „umelé maternice“ veď to je úplne choré. A nie pokrok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Takéto výplody môžu vyjsť jedine z embria počatého umelým oplodnením, odchované umelou maternicou s predčasným pôrodom a držané niekoľko mesiacov v inkubátore, z ktorého vyšlo s mentálnou retardáciou a nulovou empatiou. Zvyšok dorazilo mozgovým výplachom liberálne náboženstvo.

 5. Tak cčlověk si nedá pokoj a nepoučí se z dosavadních chyb, co se týká zasahování do přírody. Toto vůbec není nic dobrého, absolutně s takovýmto “vývojem” a výdobytkem nesouhlasím. Spíš bychom se měli zaměřit na to, jak odstranit tuny plastů v oceánech a přestat jej vyrábět v takovém masivním množství. Zaměřit se na to, že naše planeta se otepluje a s tím něco dělat.

 6. Niet krajších chvíľ, ak muž a žena túžiaci po dieťatku spolu prežívajú celé tehotenstvo, pôrod a následnú výchovu svojich detí. O tom je život a pre tieto chvíle sa oplatí žiť!

  • Ved aj to, ze je zena tehotna je uz priprava na rodicovstvo. Uz to nie je len o nej, ale uz su zrazu dvaja a aj to sa musi pomaly psychicky spracovat a nastavit sa na to. Takto nebudu prichystane a na starostlivost o deti sa vykaslu:/
   Ach Boze:/ bojim sa buducnosti pre moje deti

   • A aj ten sacek. To je umelina. Uz to bude vstupovat do buniek, hned od zaciatku… ludska maternica je prirodzene nieco, umelina je umelina.

 7. Tak ďalší krok pre vyvolených k ich biologickej nesmrteľnosti – výroba náhradných dielov pre telo na mieru bez obmedzenia – náhradný diel sa odoberie – zvyšok tela výhodne recykluje :(( – však to už nebude ľudská bytosť, ale vec – náhradný diel………..

 8. Už naozaj nevedia, čo so sebou…
  Je len otázkou času, kedy všetka „múdrosť“ tohto sveta vyjde na posmech.

Pridajte komentár

*