Nie všetky vírusy sú protivné – niektoré dokonca chránia naše zdravie


Print Friendly, PDF & Email

Nie všetky vírusy sú protivné - niektoré dokonca chránia naše zdravie

(Cynthia Mathewová, theepochtimes.com) – Vírusy sú zväčša známe svojou agresívnou a nákazlivou povahou. Naše vyvíjajúce sa poznanie by však mohlo zmeniť spôsob, akým liečime niektoré ochorenia.

Je pravda, väčšina vírusov má so svojimi hostiteľmi patogénny vzťah – čo znamená, že spôsobujú celý rad ochorení, počnúc miernou nádchou až po vážne stavy, ako napríklad ťažký akútny respiračný syndróm (SARS).

Fungujú tak, že napadnú hostiteľskú bunku, prevezmú jej bunkovú mašinériu a vylučujú nové vírusové častice, ktoré pokračujú v infikovaní ďalších buniek a spôsobujú ochorenie.

No nie všetky sú zlé. Niektoré vírusy dokážu v skutočnosti zabíjať baktérie, kým iné dokážu bojovať proti nebezpečnejším vírusom. A tak podobne ako ochranné baktérie (probiotiká), máme v našom tele aj niekoľko ochranných vírusov.

(Poznámka redakcie: Existuje aj teória, ktorá hovorí, že vírusy ako také neexistujú a ide len o takzvané exozómy, ktoré sú produktom samotných buniek určené na medzibunkovú signalizáciu. Túto teóriu však v tomto článku rozoberať nebudeme.)

Ochranné ´fágy´

Bakteriofágy (alebo tiež „fágy“) sú vírusy, ktoré infikujú a ničia konkrétne baktérie. Nachádzajú sa v sliznicovej výstelke tráviaceho, respiračného a reprodukčného traktu.

Sliz je hustá, želatíne podobná hmota, tvoriaca fyzickú bariéru proti útočiacim baktériám a chrániaca pred nakazením bunky, ktoré sú pod ňou. Nedávny výskum naznačuje, že fágy prítomné v slize sú súčasťou nášho prirodzeného imunitného systému, chrániaceho ľudské telo pred útočiacimi baktériami.

Fágy sa v skutočnosti takmer sto rokov využívajú na liečbu dyzentérie, sepsy spôsobenej zlatým stafylokokokm (Staphylococcus aureus), salmonelových a kožných infekcií. Záujem opäť pritiahli vďaka pokračujúcemu nárastu infekcií, vzdorujúcich liečbe.

Nedávno fágy úspešne použili na liečbu závažnej infekcie rezistentnej na antibiotiká u tínedžera vo Veľkej Británii, ktorý bol údajne na pokraji smrti.

Dnes sa fágy geneticky upravujú. Jednotlivé kmene fágov sa testujú proti cieľovým baktériám a tie najúčinnejšie kmene sa purifikujú do silnej koncentárie.

Tie sa ukladajú buď ako bakteriofágové zásoby (koktaily), ktoré obsahujú jeden alebo viac kmeňov fágov a dokážu sa zamerať na širokú skupinu baktérií, alebo ako prispôsobené bakteriofágy, ktoré sa zacieľujú na konkrétne baktérie.

Pred liečbou sa z nakazenej oblasti pacienta spraví výter, ten sa kultivuje v laboratóriu kvôli určeniu bakteriálneho kmeňa a testuje terapeutickými fágovými koktailami.

Liečbu je možné bezpečne podávať orálne, aplikovať priamo na rany alebo bakteriáklne lézie, či dokonca natierať na infikované povrchy. Prebiehajú klinické testy intravenózneho podávania fágov.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Prospešné vírusové infekcie

V mladom veku sú vírusové infekcie dôležité na zaistenie správneho vývoja našich imunitných systémov. Okrem toho je imunitný systém stále stimulovaný systémovými vírusmi v nízkych hladinách, postačujúcich na vytvorenie odolnosti voči ďalším infekciám.

Niektoré vírusy, s ktorými sa stretávame, chránia ľudí pred nakazením inými patogénnymi vírusmi.

Napríklad, latentné (nesymptomatické) vírusy herpesu môžu pomáhať prirodzeným ľudským zabijáckym bunkám (konkrétnemu druhu bielych krviniek) identifikovať rakovinové bunky a bunky infikované inými patogénnymi vírusmi.

Vyzbrojujú prirodzené zabijácke bunky antigénmi (cudzou látkou, ktorá dokáže v tele vyvolať imunitnú reakciu), čo im umožní identifikovať nádorové bunky.

U vírusov tu ide jednak o taktiku prežitia, aby dlhšie vydržali vo svojom hostiteľovi, a tiež aby sa zbavili konkurenčných vírusov a zabránili im hostiteľa poškodiť. V budúcnosti by mohli byť modifikované verzie takýchto vírusov potenciálne využité k zacieleniu na rakovinové bunky.

Pegivírus C alebo tiež GBV-C je vírus, ktorý nevyvoláva klinické symptómy. Viaceré štúdie dokázali, že pacienti s HIV infikovaní GBV-C žijú dlhšie v porovnaní s pacientmi ním neinfikovanými.

Vírus spomaľuje postup ochorenia tým, že blokuje hostiteľské receptory, požadované pre vstup vírusu do bunky a podporuje uvoľňovanie vírus detekujúcich interferónov a cytokínov (bielkovín vytváraných bielymi krvinkami, ktoré aktivujú zápal a odstraňovanie nakazených buniek či patogénov).

V inom prípade bolo dokázané, že norovírusy chránia črevá myší, ktorým boli podávané anitibiotiká. Po zabití ochranných črevných baktérií antibiotikami sa myši stali náchylné na črevné infekcie.

V neprítomnosti dobrých baktérií však boli tieto norovírusy schopné chrániť svojich hostiteľov.

Budúcnosť liečivých vírusov

Súčasná technológia nám umožnila lepšie pochopiť zložitosti mikrobiálnych komunít, ktoré sú súčasťou ľudského tela. Teraz vieme, že okrem dobrých baktérií existujú aj prospešné vírusy, prítomné v čreve, koži a dokonca i krvi.

Naše chápanie tejto vírusovej zložky je zatiaľ zväčša len v plienkach. Má však obrovský potenciál pomôcť nám pochopiť vírusové infekcie a, čo je dôležité, ako bojovať s tými zlými.

Mohlo by tiež osvetliť evolúciu ľudského genómu, genetických chorôb a vývoj génových terapií.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autorka: Cynthia Mathewová, Zdroj: theepochtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Na stránke https://resetheus.org/ je veľmi dobre odborne zdokumentovaná problematika ohľadne vírusov, čo je to vírus a čo nie je vírus,práce Stefana Lanku,ktoré dokazujú,že oficiálna virológia je vedecký podvod.Na stránke sú na danú tému výborné články a videá.Fakt sa oplatí do toho zahryznúť a preštudovať

  • Kopletne a komplexne tu – článok tu je opäť mimo koľajnice – zmätok a neistota musí pokračovať!
   https://www.infovojna.sk/article/video-virotologicka-cirkev-virologie-vyvraci-koronu-briliantni-a-komplexne-poskladany-dokument

   • Dr. Andrew Kaufman MD,nebyva daleko odo mna,

    • Ahoj John. Už dávnejšie som sa ťa chcel spýtať, ako s odstupom času hodnotíš svoje rozhodnutie odísť žiť do USA? Necítiš sa poriadne zaskočený? Slobodná krajina? Keď v USA je v base jeden z 300, v Európe najviac jeden z 1260 – v Lotyšsku?
     Ja si neviem predstaviť žiť inde ako na Slovensku – je to vnútorná záležitosť – všade inde by som mal nepokoj. Dnes som v sne blúdil po Juhoslávii – strašná haluz!

     • Ja som tu ustál určité útoky práve vďaka suverénnemu postaveniu občana 1. kategórie, znalosti prostredia, jazyka, vzťahov, kultúry, zvykov. Mám za sebou prepadnutie v byte, sofistikovaný útok bytovej mafie, otca mi zabila pozemková mafia, bol som na čiernej listine ŠTB NORBERT za organizovanie ostrého štrajku v 1981 – ale furt som DOMA! Neviem si predstaviť čeliť zločinu vonku ako občan 2. kategórie. O tom točím. Doma je doma.

     • Marosko,ja som odisiel v 1980 roku,myslim,ze mozem skonstatovat,ze som sa vylepsil,naucil som sa dva dalsie jazyky,dobre som sa ozenil,na Slovensko som chodil kazdy rok,aj dva krat,precestoval som cely svet,mam dom vyse milliona a teraz som kupil dalsi v malom mestecku v Arizone,kde je sloboda,,tiez mam pozemok a dom v Peru. Samozrejme ze clovek by sa lahko dostal za mreze, pre hocico,ale zlodeji tuna maju raj. Tiez je pravda co hovoris,sloboda tuna nie je,mame tuna mensiu Slovensko Moravsku Komunitu,mam vela priatelov po celom svete . Momentalne som rad,ze som prec zo Slovenska,kvoli terajsej situacii. Planovali sme ze stravime leto na Slovensku,kde mam pozemok ,atd. a zimu v Peru,ale Elita nam z nasich planov,spravila Eroplany a kedze ludia veria na virus,nie je ziadna sanca,aby sa nieco zmenilo,ucelom je Genocida ludstva a z Ludi spravit Transhumans,uprimne,Janko([email protected])

  • Marek,presne tak

 2. holistický prístup

  Toto je čo za blud?!? – už to mám!!! … UDRŽUJETE LOŽ a paniku … šialený mix klamstiev … určite je to „honosný“ a extrémne výnosný „výskum“ … celá „virológia“ je čierna mágia = PODVOD – ABRAKA-DABRA – na základe ktorej TRÁVIA všetko živé …

  • Hello Redakcia,preco ste bubnovali ze Ustavny Sud,skoro vsetko zastavil, a to 31 Decembra je platnost ked bude dalsie „riesenie“ v Aprili ,dovtedy,si Masovi Vrahovia,mozu robit co chcu?????????????

   • Rozhodnutie Ústavného súdu obsahuje právnu zásadu, že správny orgán (vláda, ÚVZ a pod.) nemôže podzákonnými právnymi predpismi (vyhlášky, uznesenia vlády) stanovovať medze práv a slobôd. Táto právna zásada sa týka všetkých vyhlášok, teda aj tých, ktoré stanovujú povinnosť nosiť rúška, upravujú režim OP/OTP v prevádzkach, atď. Takže áno, aj keď to Ústavný súd explicitne nepovedal, svojim rozhodnutím skutočne „všetko zastavil“.

    • Vazena Redakcia ,vsetky media to vyvracaju s tym,ze uz Slovenska Vlada je v Sulade s rozhodnutym Ustavneho Sudu,atd a ma sa to doriesit v Aprili?

     • Nič nevyvracajú, nakoľko nedávajú žiadne argumenty. Len zatĺkajú a popierajú.

   • holistický prístup

    Je načim si uvedomiť tú pyramídu nemoci – KTO-ČO je – sú tzv. politici, prezidenti, vlády, parlamenty, … a všetky ostatné „štruktúry“ – včítane tzv. „ústavy“ (CYRILO-METODOVSKÁ!!!!!), „ÚS, …, …, AKÚ ÚLOHU zohráva „inštitút volieb“, … Kto to dokáže rozľúčovať, vidí vopred pohyby – ciele, úlohy, ODKAZY.

    Tzv. „politici“ sú vopred vybratí – z nich je vytvorená tzv. „ponuka“ – len z tých, ktorí sú POVOLENÍ – z nich sa „tvorí“ tzv. „parlament“, „vláda“, … – majú presne stanovené úlohy v tejto HRE, presné NOTY, … – tí akože vyberajú – na príkaz!!!! – vopred určených tzv. „ústavných sudcov“ a iné štruktúry – presný – vopred daný zoznam – tzv. „voľby“ sú len čierna mágia – ABRAKA-DABRA – LOŽ – PODVOD na oklamanie širokých zmanipulovaných más … cez tzv. „ÚS“ len vyšli pokyny od bábkovodiča a zároveň má vyvolať (vnútiť, manipulovať mysle) pocit o nejakej „spravodlivosti“ – PREČO je práve maďarská CIGÁNKA „ochrankyňou práv“?!? – prečo len na JEJ „podnet“ mohol vyjsť ten ospevovaný „nález ÚS“?!? …

    Je načim klásť si tie správne otázky – všetko je pred nami …

    • holistický prístup

     Potrebujete si uvedomiť, že na „vrchole“ JE ORGANIZOVANÁ ZLOČINECKÁ TERORISTICKÁ TYRANSKO-BEŠTIÁLNA organizácia a všetky tie zložky sú jej súčasťou – ukazujú sa v plnej nahote – chazari, „židia“, zmeskovia, CIGÁNI a podobné chtonické entity VŽDY a vo VŠETKÝCH orgánoch SLOVIENOV (a nielen u nás) … „preambula“ tzv. „ústavy“ jasne definuje KTO je PÁN a samotná „ústava“ určuje, KTO je (sú) jeho chránený(é) NÁSTROJ(e), … to skutočne ODMIETATE vidieť?!?

     Čo tak začať sa venovať NIČENIU JAZYKA?!? … deti Slovienov sa akože budú „učiť“ materinský jazyk ako jazyk cudzí?!? – zatiaľ len na „zmiešaných“ územiach (to sú v podstate VŠETKY!) … iste – jazyk, ktorý je síce zničený, ale napriek tomu stále rozoznáva jedno-jednoznačne najširšiu škálu škálu výrazov, odtieňov, farieb – je to znak NAJVYSPELEJŠIEHO JAZYKA, … prípadne sa pozrieť na skutočnosť vytvárania 3-moria pod kuratelou (majiteľov) chazarov – s tým súvisia takmer všetky deje na našom území … a ako prvá tento proces OZVUČILA hrubokrká titulovaná „bábkoherečka“ … KTO to vôbec zaregistroval?!? – namiesto toho ste nám naservírovali úplný BLUD …

 3. Grafén v balenej vode od Nestlé, na videu vpravo. Prechodom prúdu sa z čistej vody vyzráža množstvo grafénu. Reaguje na magnet.
  https://vk.com/video-206184334_456239185?list=2baf288f653607a2f9

  • Oxid grafenu v perlivé vodě od Nestlé?
   „- Není covid krycí operací, která má zakrýt vedlejší účinky grafenu v lidských tělech, umožňující změny v elektromagnetickém záření lidských těl, způsobující symptomy tzv. covidu?“
   „Čipování a elektronický koncentrák jsou pochopitelně hoaxy a dezinformace, to vám sdělí každý dobře placený „fověřovač faktů“.

   Asi takový hoax jako elektromagnetické vlastnosti hitu dnešní doby – grafenu, který jak postupně zjišťujeme je skoro všude a ve všem a má docela unikátní schopnost tvořit struktury ve vašem organismu takříkajíc na dálkové ovládání… Cvak, cvak…

   A jistě čirou náhodou je intenzívně výzkumníky bádáno ohledně jeho vlivu na neurologickou síť našeho mozku…“
   https://quintus-sertorius.webnode.cz/l/oxid-grafenu-v-perlive-vode-od-nestle/

 4. Zomrel šéf EP D.M.Sasolli(65)nepriateľ Ruska a priateľ povinného očkovania. Vakcinovaný 3x a dg imunitná disuficiencia. Bol za sprísnenie sankcií proti Rusku a Bielorusku. Takže Božie mlyny začali mlieť medzi elitami! Kto bude ďalší?

  • Opravujem Sassoli, bol progresívny katolík, t.j. ako heretik Bergolio t.j.slniečkár.

   • Neosvedčil sa globálnemu mocenskému systému – niečo prekecol, atď. – toto je personálna výmena! Preto sa Matovič tak bojí opichania – že ho tým zlikvidujú! Za normálnych okolností ľudí na najvyšších postoch predsa nebudú opichávať experimentálnym svinstvom!

    • Maroš, je to jedna z možností. Igi má včeličku SputnikV, preto si nedal Pfizer.Asi niečo vie o smrteľných šaržách vakcín! Bojí sa svojho kuracieho života..(brojlera)😀

 5. Žiadny vírus nie je Vašim nepriateľom. Veď vírus, to ste Vy. Otázkou je, prečo Váš vírus koná, ako koná?????

 6. …osobne perlivú vodu nepijem, no takéto zložky by tam nemali rozhodne byť…
  …vďaka za inforádio, sú tam pravdivé informácie podané humor.spôsobom…..
  …tento ,,pán si svoj.nespráv.rozhodnutím“ urýchlil svoj koniec v tomto svete….

 7. Povzbudivé čítanie: https://pravyprostor.cz/mafii-dochazi-dech/ !!!

 8. 2022-01-10 – 3/3 Depopulace planety: ♁ Epidemie eboly, MERS či ZIKA. Antikoncepční kukuřice a chemie v jídle!
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-01-10-3-3-depopulace-planety-%e2%99%81-epidemie-eboly-mers-ci-zika-antikoncepcni-kukurice-a-chemie-v-jidle-%f0%9f%8c%bd/

 9. vlastimila ostra

  Milay redakcia,
  nie som analfabet ale nemozem si pomoct: tie prispevky, ktore Vam posiela holisticky pristup su pre mnanezrozumitelne. A mozno nie len pre mna. Mozno by stslo zato, aby nejaky admin nielen obsah, ale aj OBSAH obcas precital….
  A zelam vsteko dobre do Noveho rokunech sa nam to vsetkym podari….

  • On proste vie viac ako my všetci dokopy a nie sme ešte na takej úrovni, aby sme ho chápali 🙂

   • holistický prístup

    redakcia,

    takže JPP agenda?!? – každý sa vyfarbuje … poklebetili ste si na nieči úkor – ja ďakujem za srdečný smiech …

  • holistický prístup

   „vlastimila ostra“,

   nože – daj niečo zo svojho výnimočného „repertoáru“!!!! – alebo toto je VRCHOL a zažívaš pri ohováračkách ORGAZMUS?!? – si len nasadenýTROLL na likvidáciu vidiacich … hneď prvým príspevkom sa takto odhaliť-zhovadiť?!? … priam čisto-čistá krása … gratulujem 🙂

   • Robíš mi tu hanbu, jak robíš čiernu propagandu dobrej veci.
    Bo každého svojím kilometrovým egom akurát nasieraš, nikto ti ten tvoj vysmiaty úškľabok neverí a každý si spojí slavianstvo s tebou..

    Mať načítané je málo, utopíš sa.
    A že si už dozrel, spoznáš, keď stíchneš.

    • Miroslav Čižmár

     Hanba je nenaplnená kritická predstava o sebe samom. Sú štyri nenaplnenosti. Pýcha, urazenosť, hanba a nenávisť. Vychádzajú z kritiky a očakávania voči iným ľuďom a voči sebe samému.

     • Hej, hanba nebol ten správny výraz.
      Navyše mi určitým spôsobom pripomína mňa nedávno.
      Treba ľudí usmerňovať trochu😊

     • Miroslav Čižmár

      Kritika je poznanie zla, očakávanie je poznanie dobra. Odkedy poznáme dobro a zlo, sme pyšní, urážliví, hanbliví a nenávistní.

    • holistický prístup

     ROBO, MČ,

     už viem, KTO STE – už ste sa mi predstavili – prečítajte si vlastné píspevky a pozrite sa do zrkadla – VAŠE príspevky vypovedajú o VÁS – moje o mne …

     Moje príspevky sú písané pre jedincov s IQ min. 70 – ak máte problém s porozumením, tak to nie je môj problém … 🙂

    • holistický prístup

     ROBO s kilometrovým …,

     ja nie som slavian – máš problém s čítaním?!? … alebo je to snáď cielený útok?!? … ste na smiech, ako sa snažíte o moje poníženie – vysoko vypovedacie …

     • Ešteže tak

      S tým slavianstvom si ťa možno s niekým teda mýlim. Tvoj brat?

     • holistický prístup

      Robo,

      záleží na každej BUKVE … máš problém s pamäťou?!? – to je možné zmeniť … sme energetické bytosti plávajúce v nekonečnom „oceáne“ energie – energetických dát …

     • Tak vidíš, že si Slavian.
      Jedine, že by si nebol..😊

     • holistický prístup

      Robo,

      koľkokrát potrebuješ vidieť a počuť niečo, aby si to pochopil – máš problém s chápaním a pamäťou?!? … to Ti načim inak riešiť – nie so mnou – alebo si len sám, s vlastnoiu samotou máš problém a len hľadáš niekoho, do koho si môžeš kopnúť namiesto seba – prípadne sa len potrebuješ akokoľvek prejaviť – dať o sebe vedieť- kričať do svet: TU SOM!!!! – venujete mi svoj čas … hmmm …

     • Takže… nerád si sám a rád do ľudí kopeš..
      To je o dve informácie viac, než som chcel a potreboval vedieť.

      Nechceš sa trochu utíšiť a zamyslieť?

     • holistický prístup

      Robo,

      noooo … niečo si si prečítal a skúšaš to na mne?!? … si len a len na smiech, ako sa snažíš na seba upozorňovať a viem presne ČO TEBA na mne tak dráždi.

      Koniec diskusie.

     • „koniec diskusie“
      To ako vážne?😂
      Nie, siiiim…!!!😂

      Sralo ma, jak si tu kopal okolo seba.
      Mám vo zvyku kopať do trollov (teba za neho nepovažujem), ale dobrých ľudí mám nutkanie brániť.

 10. …vďaka za to povzbudivé aj pravdivé čítanie…..

  • holistický prístup

   Alenka,

   prosím, vysvetli mi, v čom je „článok“ pravdivý a čom povzbudivý – ja tam vidím len mix lží … nanipulácií …

 11. ….pravdivé v tom, že sa ukazuje, ako tento ,,koronocirkus“ vlastne začal, ako prebiehal a prebieha v USA aj v Európe…ako sa ,,vymýšľajú“ nové varianty kadejakých vírusov a pritom tu nič nie je, však je to už ako v groteske už len s tými názvami- delta, omicron a teraz je myslím deltakron ?…toto všetko sa ukazuje ako ,,nafingované“ situácie kvôli niečomu, všetko to má svoj dôvod pre niekoho…začínajú sa ozývať nemocnice, kt.fingovali ochor,,cov“.chorými. vďaka takýmto článkom by sa nám mali ,,otvárať oči“ a tým je to pre nás povzbudivé, že sa vlastne dozvedáme tú pravdu, kt.sa bude postupne odkrývať a to zlo bude ,,zahnané do kúta“….bude to, ako keď sa po dlhej noci opäť ukáže slnko…..

  • holistický prístup

   Alenka,

   priznávam – úplne si mi vyrazila dych a všetky slová – to sa stane len výnimočne, aby ma niekto takto „zaskočil“ – máš však právo na vlastné videnie sveta.

 12. https://www.hlavnespravy.sk/poziadavka-troch-davok-vakciny-lengvarsky-nacrtol-novy-rezim-op/2820780 ak už ani po tomto prostorekým očkovaným nedôjde, tak koniec… Čím viac si dajú pichnúť, tým viac im ponúknu, ba dokonca budú vyžadovať ! Zvrátení fašisti a nacisti !!!

 13. …pre holist.prístup – tak to je milé vyjadrenie, som rada, že to takto berieš s tým mojím videním a že si nezostal dlho ,,zaskočený“, keďže si reagoval na ´dalš.príspevky……každý má právo na svoj názor a aj na právo ho vyjadriť, tak to je od vás niekt. neférové, keď sa do HP ,,obúvate“….. HP má pre nás kopec výbor.informácii, aj keď je trošku svojský, má prehľad o dianí, má návrhy, čo by sa s tým dalo urobiť, dosť mi pripomínaš svoj.písaním Maroša….takže stopnime všetci tie navzájom ,,osočujúce vety“ a snažme sa prispievať prípevkami, ktoré nám ozaj pomôžu….

  • holistický prístup

   Alenka,

   je milé od Teba, ako sa ma snažíš brániť – viem presne, aký typ jedincov sa všemožne snaží pošpiniť ma – umlčať ma – bez akejkoľvek argumentácie – že ukazujú vlastnú špinu, to odmietajú vidieť – dovoľme IM ukázať ICH pravú TVÁR – dovoľme IM ukázať samých seba v plnej nahote … a redakcia ICH v tom podporuje – priam ICH k tomu nabáda – môžeme aj ICH len takých prijať, akými sú – zmena je len a len na NICH.

   Sneh nie preto padá, aby človeka zahubil, ale aby každé zviera zanechalo stopu svoju.

   Keď je žiak pripravený – prichádza učiteľ.

   K prameňu životodárnej vody jediný človek dokáže priviesť celé stádo dobytka – každý jedinec z toho stáda však sám rozhodne, či sa aj napije.

 14. …HP…..ozaj krásne a výstižne napísané….

Pridajte komentár

*