Nový dokumentárny film ukazuje, ako veterné turbíny umiestnené na pobreží zabíjajú veľryby


Print Friendly, PDF & Email

Nový dokumentárny film ukazuje, ako veterné turbíny umiestnené na pobreží zabíjajú veľryby

(Ethan Huff, Natural News) Nový dokument s názvom „Thrown To The Wind“ (Hodené do vetra) poukazuje na znepokojujúcu skutočnosť, ktorú „zelení“ aktivisti spomínajú len zriedka, ak vôbec, o ich milovaných veterných turbínach zabíjajúcich morský život.

Ukazuje sa, že tieto obrovské, hlasné kovové príšery, ktoré pokrývajú pobrežia, zabíjajú morských cicavcov, vrátane veľrýb a delfínov.

„Film dokumentuje prekvapivo hlasný, vysokodecibelový sonar vyžarovaný veternými turbínami pri meraní pomocou najmodernejších hydrofónov,“ hovorí producent filmu Jonah Markowitz.

„A tiež ukazuje, že zvýšená lodná doprava súvisiaca s veterným priemyslom priamo koreluje s konkrétnymi úmrtiami veľrýb.“

Kvôli rastúcemu veternému priemyslu sa už veľryba biskajská, tiež nazývaná veľryba čierna, blíži k vyhynutiu, pričom populácia klesla zo 400 na 340 jedincov v priebehu niekoľkých krátkych rokov.

„Od 1. decembra 2022 bolo zaznamenaných viac ako 60 úmrtí veľrýb všetkých druhov na východnom pobreží USA, čo je počet, ktorý sa od roku 2016 výrazne zvýšil. Došlo k tomu v rovnakom čase, kedy sa začal rozbiehať veterný priemysel,“ hovorí Markowitz.

(Súvisiace: Mnohé zo škótskych veterných turbín sú poháňané naftovými generátormi, ktoré ironicky ešte viac znečisťujú životné prostredie unikajúcou hydraulickou kvapalinou.)

„Zelení“ aktivisti sa nestarajú o zvieratá ani o životné prostredie: Všetko je o peniazoch!

O tom všetkom bolo vládam predložených veľa dôkazov v nádeji, že sa podarí zastaviť rozširovanie veterných turbín – ale padlo to na hluché alebo tvrdohlavé uši.

Napriek pokračujúcim varovaniam popredných ochranárskych skupín a špičkových vedcov z amerického Národného úradu pre oceán a atmosféru (NOAA) projekty veterných turbín postupujú podľa pôvodných plánov.

Okrem sonarovej hrozby vysokých decibelov sú veľryby, delfíny a iné morské cicavce poškodzované lodnou dopravou spojenou s veternými turbínami „v oblastiach, kde historicky nebola žiadna premávka“, vysvetľujú správy.

Pokiaľ ide o sonar, veľryby sú dezorientované zo zvukov, ktoré počujú z krútiacich sa turbín. To spôsobuje, že mláďatá sa oddeľujú od svojich matiek, čo ich vystavuje priamemu nebezpečenstvu, či už od lodnej dopravy alebo kvôli zablúdeniu do horších miest na kŕmenie.

Liečba osteoporózy

Tí istí ľudia, ktorí tlačia „zelenú“ veternú energiu, sa počas prezidentovania Donalda Trumpa načisto zbláznili, keď ho obviňovali z oddeľovania detí migrantov od rodičov na južnej hranici USA.

Aj keď veterné turbíny robia presne to isté veľrybám a delfínom tým, že oddeľujú mláďatá od ich matiek a vystavujú ich predčasnej smrti, „zelení“ aktivisti chcú stále viac a viac veterných turbín.

Žiadna z týchto expanzií veternej energie by však ani nebola možná, keby nedošlo k províziám v hodnote miliónov dolárov, ktoré veterný priemysel poslal najmenej trom veľkým environmentálnym organizáciám, aby získal ich požehnanie.

Peniaze a environmentálne skupiny s pochybnou etikou a charakterom ľahko spôsobia, že sa podporujú veci, ktoré poškodzujú životné prostredie. Stačí za to dostať slušne zaplatené.

Do schémy sú zapojené aj veľké technologické spoločnosti, pričom Facebook už aj cenzuroval príspevok spájajúci úhyny veľrýb s veternou energiou pri východnom pobreží Spojených štátov.

„Je jasné, že ľudia nemôžu dôverovať vládam a organizáciám ako NOAA či BOEM (Úrad pre oceánsky energetický manažment) – dvom štátnym agentúram, ktoré roky opakovane zrádzali dôveru verejnosti a slúžili mocným priemyselným záujmom,“ napísal Michael Shellenberger v článku pre denník New York Post.

Môže existovať niečo menej udržateľné ako veľké kovové konštrukcie umiestnené vo vodách jemného a často ohrozeného morského života?

V akom bode si začne spoločnosť uvedomovať skutočnosť, že „zelená“ energia je obrovský podvod, ktorý planéte pravdepodobne spôsobuje viac škody ako úžitku?

Záver

„Niet divu, že plachetnice sú pod útokmi veľrýb okolo Španielska a pri vstupe do Stredozemného mora,“ napísal jeden z komentujúcich. „Veľryby nenávidia bláznov z veternej energie viac ako správne zmýšľajúci ľudia.“

Na obnoviteľnej energii nie je nič čisté ani „zelené“. Viac sa dozviete na stránke GreenTyranny.news.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Ethan Huff, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. svatoslav butora

  Všetko má svoje hranice – aj technické a energetické systémy. Keď niektorý systém zasahuje nevratným vplyvom do existencie rovnováhy prírodných ekosystémov, tak zanikne aj s jeho autormi aj s konkrétnym poškodeným ekosystémom. Na túto známu skutočnosť autori šialenej teórie dekarbonizácie života a dekarbonizácie energetiky a dekarbonizácie všetkého úmyselne zabudli. Dekarbonizovaný svet je mŕtvy svet. Environmentálna rovnováha v úmyselne dekarbonizovanom svete neexistuje. Uhlík a uhlíkový cyklus je jedným zo základných prírodných cyklov pre udržanie života na Zemi. Tie šialené entity, ktoré za každú cenu presadzujú dekarbonizáciu a čistý neživý svet sú nepriateľmi života a celého Sveta Ľudí a celej prírody. Ich miesto je medzi bielymi čistými vápennými stenami a omalovánkami vyzdobenými stenami psychiatrických ústavov. Ich miesto nie je na pozíciách zodpovedných riadiacich inštitúcií.

 2. Mezitím (jak jsem nejednou zmínil), na pozadí už se rozjíždí .. tramtadáá: PLANDEMIE v2.0

  https://i.postimg.cc/MpYQgjj2/1-4463.png

  + COVID-19 se v Číně znovu objevuje a zaměřuje se na vrcholné představitele strany ChiCom..No, ALE odpor když se ukáže, funguje: Kaiser Permanente a filmové studio Lionsgate upouštějí od mandátu masek na pozadí rostoucího odporu:

  https://www.theepochtimes.com/health/recent-mask-mandates-lifted-amid-pushback-5481484

  A studie zjistila, že mRNA COVID poškozuje imunitní odpověď dětí i na JINÉ viry:

  https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fimmu.2023.1242380/full

  A kolonie „čechia“ má za sebou nejchladnější léto. To jen tak mimochodem….

 3. Prvé nám dostupné ciele!
  VIDEO: Progresivistická spodina vládnuca v Bratislave pod vedením primátora Matúša Valla zmenila Divadlo Pavla Orságha Hviezdoslava na protislovenskú kultúrnu frontu propagujúcu extrémistickú LGBT agendu a zločinecký neonacistický režim na Ukrajine. To všetko za hlasného, ale aj tichého súhlasu veľkej časti umelcov
  https://www.infovojna.bz/article/video-progresivisticka-spodina-vladnuca-v-bratislave-pod-vedenim-primatora-matusa-valla-zmenila-divadlo-pavla-orsagha-hviezdoslava-na-protislovensku-kulturnu-frontu
  —————————————
  Len pripomínam výzvu Vášáryovej na našu fyzickú likvidáciu!

  • Tak predsa je to tak dámy Vášáryové majú k tej sekte pomerne blízko sú to dobré herečky ich výkony sú bravúrne bez pochýb ++

 4. K článku – z článku už musí byť jasné, že ekoteroristická agenda je namierená proti životu na Zemi ako takému a ide o terraformáciu v prospech iných entít a iných mimozemských životných foriem!

  Čo na to tá tupá kunda Grétka? Objekt-mediátor tohto terraforačného protizemského riadenia.

 5. Dovolím si hypotézu, či aj ten jeden národ, ktorý sám seba nazýva vyvoleným, nemá nejaký cudzí, mimozemský pôvod. Štatisticky mi príde nepravdepodobné, aby sa akýkoľvek národ udržal takto dlho – vlastne celé epochy – prirodzenou cestou v roli zákulisných vládcov a ničiteľov. A zároveň postupoval tak kruto, nehumánne. Toto môžu entity, ktoré nemajú ľudskú podstatu. Aj tie výroky z Talmudu, toto predsa nemôže napísať ľudská bytosť o inej ľudskej bytosti.

 6. Jednoducho to tá globalisticko liberálna čvarga zničí úplne, ale čo najskôr by to malo dôjsť na nich, potom si ľudstvo vydýchne.

 7. Láskajeláskanebeskánespútaná

 8. Zidovska rasa ma splynut s krestanmi a vtedy zanikne civilizacia, co sa uz blizi. Niet pred tymi uniku, biela rasa vymiera a ked je este nejaky rozumny arijec/krestan, akonahle pride do vacsieho mesta hned sa nanho lepia prefikane zidovky a skaza je dokonana

 9. A potom sú z toho všelijaké tragédie keď do robotníckej rodiny príde židovka, a to zmiešané potomstvo, a nikto si nevie vysvetliť čom je problém, lebo sa o tom nehovorí . Z mojich skúsenosti do 20 rokov ani nevidno na prvý pohľad kto je žid, až keď začne poriadne zarastať, okolo 30 už ich viem jednoznačne identifikovať

Pridajte komentár

*