Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Nahrádzanie fosílnych palív „zelenou energiou“ je nebezpečný blud, varuje analýza


Print Friendly, PDF & Email

Nahrádzanie fosílnych palív „zelenou energiou“ je nebezpečný blud, varuje analýza

(Ethan Huff, Natural News) Mark Mills z konzervatívneho Manhattanského inštitútu zverejnil analýzu, v ktorej zdôraznil, že agenda boja proti fosílnym palivám je pomýleným receptom na katastrofu.

Mills píše, že „poučenia z nedávnej dekády“ nám ukázali, že technológie SVA – teda solárne, veterné a akumulátorové – „nedokážu pokryť energetické potreby v čase vysokej spotreby“.

„Takzvaná „zelená energia“ tiež nie je ani zďaleka taká čistá, ako tvrdia jej zástancovia. Nie je zbavená uhľovodíkov a nie je vôbec lacná,“ vysvetľuje Mills.

Millsova správa prichádza v rovnakom čase, keď sa európska energetická kríza dostala do centra pozornosti ako mimoriadna situácia vyvolávajúca vážne obavy. Progresívci a eko-aktivisti chcú z toho obviňovať Rusko a Vladimíra Putina, pričom ignorujú fakt, že je to práve zelená agenda, ktorá priviedla kontinent do tejto ťažkej situácie.

Ak by krajiny ako Nemecko nevyradili svoje elektrárne na fosílne palivá a nenahradili ich veternými a solárnymi farmami, bolo by to energeticky nezávislejšie a menej náchylné na šoky počas geopolitických udalostí ako je táto.

Západné sankcie proti Rusku a jeho lacným a bohatým palivám sú ďalším vinníkom, ktorého sa liberáli rozhodli ignorovať. (Súvisiace: Kvôli energetickej kríze Európsky parlament nedávno vyhlásil, že fosílne palivá sú predsa len „zelené“.)

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová hovorí, že spotreba elektriny v Európe sa musí znížiť počas špičky, aby sa „sploštila krivka“

A opäť to splošťovanie kriviek… Oni sa nám už otvorene vysmievajú!

V prejave, ktorý predniesla asi týždeň po tom, čo Mills zverejnil svoju správu, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová použila rétoriku z počiatočných fáz pandémie Covid-19 na rozprávanie o energetickej kríze.

Namiesto toho, aby priznala, že za krízu môže ona a politika jej kolegov globalistov, von der Leyenová zhodila všetku zodpovednosť na európskych občanov, od ktorých očakáva, že budú túto zimu žiť ako chudáci v mraze.

Aby bolo možné „sploštiť krivku“ spotreby elektriny – áno, von der Leyenová skutočne použila tieto presné slová – európska energia bude musieť byť na prídel, podobne ako počas poslednej Veľkej hospodárskej krízy.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Vo Veľkej Británii zvolila novozvolená britská premiérka Liz Trussová o niečo racionálnejší prístup a ukončila moratórium na frakovanie zemného plynu vo svojej krajine, počnúc 8. septembrom 2022. Teda v ten istý deň, keď von der Leyenová predniesla prejav o „sploštení krivky“.

Zatiaľ čo solárna a veterná technológia sa v priebehu rokov trochu zlepšili, Trussová priznala, že úplný odchod od uhľovodíkov jednoducho nie je možný – aspoň nie vtedy, ak chcú národy prežiť.

Je tiež ťažké, drahé a veľmi znečisťujúce pre planétu ťažiť materiály potrebné pre „riešenia“ zelenej energie, ako sú lítium pre batérie elektrických vozidiel. Ničenie životného prostredia spojené s ťažbou a rafináciou batérií je pre planétu oveľa horšie ako jednoduché využívanie lacných a bohatých fosílnych palív typu zemného plynu.

Reakcie ľudí na energetickú politiku EÚ

„Čo sa môže pokaziť, keď sú politici a nevrlé deti (Greta Thunbergová) využívaní na politikárčenie?“ spýtal sa sarkasticky komentátor na stránke The Epoch Times.

„Väčšina idiotov, ktorí riadia Európu, čoskoro zistí, aké to naozaj je závisieť od slnka a vetra,“ napísal ďalší.

„Inteligentný život, ktorý z času na čas navštívi našu planétu, sa pozerá na týchto hlupákov presadzujúcich „Zelený nový údel“ a hovorí si: No, tu sa niet čoho obávať. Kontrolu nad touto planétou môžeme prevziať kedykoľvek budeme chcieť,“ žartoval ďalší.

„Liberáli sú silne finančne zainteresovaní do obmedzovania pohybu nás podradných občanov,“ napísal ďalší, ktorý veľmi dobre poukázal na to, ako niekto profituje z celej tejto zelenej tyranie.

„Géniovia sú tí najhlúpejší ľudia, akých poznáte,“ dodal ďalší o ignorantských zelených križiakoch, ktorí si o sebe myslia, že sú najmúdrejší z múdrych.

Najnovšie správy o „zelenom“ energetickom podvode nájdete na stránke GreenTyranny.news.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Takzvané fosílne palivá vôbec nie sú fosílne, lebo to nikto (podobne ako s tzv vírusy) nikdy nedokázal. Tieto tzv. fosílne palivá vznikajú neustále v hlbinách našej planéty z metánu, ktorý však bol vytvorený v hlbinách našej Zeme zlučovaním uhlíka a vodíka pod tlakom a tie boli vytvorené reaktorom v strede našej Zeme a tento reaktor bol vytvorený samotnou našou hviezdou zvanou Slnko. Kto o tomto mojom tvrdení pochybuje, tak nech si naštuduje najnovšie vedecké poznatky v tejto sfére a nech si pozrie aj pokusy, ktoré tieto nové poznatky dokazujú.

  • Objektívne

   Do stredu Zeme sa pravdepodobne nikdy nedostaneme aby sme mohli otestovať naše teórie, ale môžeme to dokázať iným spôsobom, pretože v strede Zeme by malo byť to isté ako v strede atómu a to by sme otestovali asi ľahšie na správnosť teórie.

  • „Fosílne palivo“ vznikne aj v septiku či žumpe po viacerých rokoch bez vyberania – aj pomocou sanitárnych baktérií. Najspdnejšia vrstva vyzerá potom a „smrdí“ – nesmrdí – ako originál mazut!

  • Tak magnetické pole jupitera je možná také indicie je tam asi singularita. Kdo ví.
   https://www.youtube.com/watch?v=F1obf0TnPdU
   Na prima zoom je v archivu:
   Obnazeny vesmir, jupiter utajovane dvojce slunce. Asi to nebere adresu.

  • Zo Slnka prichádza neustály tok neutrín, ktoré sú základným stavebným prvkom na výrobu všetkých prvkov Mendelejovej periodickej sústavy. Vďaka tomuto toku sa všetky planéty neustále zväčšujú pomocou svojho reaktoru v strede planét. Väčšina vody na našej planéte vznikla takýmto spôsobom a časť sem doniesli asteroidy.

   • Neutrína sú takmer nehmotné častice. Atómové jadrá prvkov sú zložené z hmotných častíc protónov a neutrónov. Neutrína nereagujú s hmotou, cez Zem sú schopné prejsť. Preto sa detektory neutrín budujú hlboko v Zemi, aby sa odfiltrovali všetky ostatné hmotné častice a zaznamenávali len neutrína.

   • Vladimír: Áno je to tak. Jadro Zeme je neutrínový reaktor. Má teplotu blízku absolútnej nule a pohlcuje časť slnečných neutrín, z ktorých vznikajú nové elektróny a pozitróny. Z nich potom vzniká protón (2 pozitróny a 1 elektrón) a neutrón (2 pozitróny 2 elektróny) a z nich studenou fúziou vo vonkajšom jadre nové prvky. V plášti potom chemickými reakciami voda, ropa, zemný plyn a vôbec všetky suroviny, ktoré migrujú k povrchu.

    Neutrína nie sú nehmotné ani neutrálne častice. Majú oscilujúci elektrický náboj a otvorený stred – ako rotujúci prstenec. Navonok chvíľu pozitrón, chvíľu elektrón, a vo výsledku nulový náboj. Ale striedavé napätie v sieti je tiež vo výsledku nula, no keď strčíte ruku do zásuvky, zistíte že táto nula vás môže zabiť.

    Koho to zaujíma bližšie, odkazujem na knihy prof. Konstantina Meyla.

    • Nehnevajte sa, ale rozprávate nezmysly. Jadro Zeme nemá teplotu blízke absolútnej nule. Fyzikálne je to nemožné. Teplota je práveže vysoká, pri ktorej je železo tekuté a jeho prúdenie vytvára magnetické pole Zeme. Taktiež protóny a neutróny nie sú tvorené elektrónmi a pozitrónmi. Viete, čo sú pozitróny? Sú to antičastice (antihmota) elektrónov. Elektrón a pozitrón by sa navzájom zničili a nie vytvorili neutrón alebo protón.

     • redakcia: sú to závery prof. Konstantina Meyla, nie moje. On ako prvý na základe svojho modelu vypočítal hmotnosti všetkých častíc Štandardného Modelu, niečo čo nedokážu ani kvantoví fyzici – v kvantovej fyzike sú všetky častice postulátmi.

      Jadrá planét a hviezd majú teplotu absolútnej nuly, pretože rovnica plynu (priama úmera teploty od tlaku) platí iba do určitého hraničného tlaku, od ktorého potom teplota začína znova klesať. Ono je to logické, pretože teplota to je vibrácia častíc – čím väčšia teplota, tým väčšia vibrácia, lenže pri určitom tlaku už nie je miesto na vibráciu, pretože častice sú tak blízko seba, že to fyzikálne nie je možné, preto teplota klesá postupne k absolútnej nule.

      Tekuté železo nemôže vytvárať magnetické pole, pretože železo stráca magnetické vlastnosti už pri 120-500 stupňoch celziových. Magnetické pole Zeme vytvára prúdenie elektrónových párov v ultrastudenom jadre – jav supravodivosti.

      Protón je naozaj len zlepenec dvoch pozitrónov (áno, antihmota) a elektrónu. Vyzerá ako na obálke tejto knihy: https://www.meyl.eu/go/indexf44b.html . Prečo musí byť zlepenec, pretože len tak sa dá vysvetliť prečo sa niekoľko protónov tesne vedľa seba dokáže udržať v jadre atómu. Je to ako keď vložíte magnet do magnetu s opačnou polaritou. Potom bude existovať určitá vzdialenosť kde sa ich polia rušia a keď presne v tejto vzdialenosti približíte k tomuto zlepencu ďalší magnet, bude v pokoji. Keď zlepencom pohnete k sebe, bude ten druhý magnet ťahať. Keď od seba, bude ho tlačiť. Žiadna „silná interakcia“ neexistuje. Je to tento jav: https://www.youtube.com/watch?v=eZuRb7z2jKA

      Takisto neexistuje ani „slabá interakcia“. Rádioaktivita je sprievodným javom rozpadu ťažkých atómov kvôli univerzálnej prítomnosti neutrín (zo Slnka prúdi priemerne 66 miliárd neutrín za sekundu na jeden štvorcový centimeter). Neutríno ako častica s oscilujúcim nábojom dokáže pri blízkom prelete vyvolať sympatickú frekvenčnú rezonanciu pri ktorej sa rozpadávajú neutróny alebo aj veľké zlepence protónov/neutrónov, lebo neutróny nie sú stabilné častice.

      Elektrón a pozitrón sa navzájov nezničia, ale vytvoria fotón ktorému odovzdajú kinetickú energiu. No existujú určité špeciálne konfigurácie, kedy k anihilácii nedochádza a kedy naopak navzájom vytvoria rovnovážny stav.

      Ťažko vysvetľovať len tak mimo kontext. Treba prečítať Meylove knihy.

 2. Toto mi prišlo do pošty:

  Nacista Walter Hallstein – zakladateľ ,,Európskeho hospodárskeho spoločenstva“.

  Naozaj veríte tomu, že 2. svetovú vojnu a smrť 60 miliónov ľudí (z toho 30 miliónov Slovanov) spôsobil akýsi psychopat Hitler? Tak to si radšej sadnite, než budete čítať ďalej…

  Na stavbu Osvienčimu nemecká Deutsch bank a švajčiarska Banka pre medzinárodné vysporiadanie poskytli úver 1 miliardu ríšskych mariek.

  7 kilometrov od hlavného vyhladzovacieho tábora „Osvienčim 2 – Březinka“ vznikol priemyselný areál o rozlohe 24 km2, na ktorom sa nachádzala vtedy najväčšia chemička sveta, ktorá patrila pod kartel IG Farben. V tomto areáli umierali desaťtisíce moderných otrokov z celej Európy každý mesiac.

  V súčasnosti sa občas len niektorí historici a učebnice skromne zmienia, že kúsok od Osvienčimu mala pobočku ,,firma“ IG Farben, akoby išlo o prímestský pivovar. Táto „firma“ pritom už k roku 1938 zahŕňala 880 medzinárodných korporácií (500 nemecko-francúzskych a 380 anglo-amerických) ovládajúcich trhy s petrochémiou a farmáciou, plus desiatky bánk, ktoré mali v chemicko-farmaceutickom karteli a nacistickej mašinérii investície. V USA vznikla oficiálna pobočka kartelu s názvom American IG a všetky fúzie spoločností prebiehali v dolároch (nie markách!).

  Odporúčam tým, čo sa o túto problematiku zaujímajú viac knihu „Hell s cartel“ (Pekelný kartel) od D. Jeffreysa. Tí najviac skompromitovaní členovia predstavenstva a dozornej rady IG Farben boli v povojnových procesoch s nacistickými zločincami odsúdení na mnohoročné tresty. Po odpykaní trestov (často značne skrátených) však opäť zasadli v predstavenstvách a dozorných radách koncernov, ktoré vznikli reštrukturalizáciou pôvodnej IG Farben.

  V trezoroch IG sa po vojne našli starostlivo pripravené plány v zložkách „Reorganizácia Rakúskeho chemického priemyslu“ či „Plány hospodárskeho celku Bordeaux – Baku“ alebo „Plánovanie Ruského priemyslu pod nemeckým vedením“.

  Oficiálne dokumenty Norimberského tribunálu aj Amerického kongresu jednoznačne dokazujú, že 2 svetová vojna bola z logistického a technologického hľadiska nielen pripravovaná, ale predovšetkým umožnená kartelmi a najmä IG Farben.

  Obžaloba v Norimbergu nakoniec preukázala, že bez účasti korporácií IG Farben by k Druhej svetovej vojne ani nemohlo dôjsť! Len v roku 1943 napríklad dodal kartel nacistickej mašinérii 100% syntetického kaučuku, metanolu, mazacích olejov, 95% niklu a jedovatých plynov, 90% plastov, 84% výbušnín, 70% pušného prachu a 46% leteckého benzínu.

  Nábor kľúčových aktérov pre vznik Európskeho hospodárskeho spoločenstva (budúca EÚ) prebiehal v liahňach technokratov, ktorí už mali plány pre povojnové usporiadanie Európy. Najznámejší z nich bol Walter Hallstein, prvý prezident Európskej komisie.

  Tento bývalý (?) vysoko postavený nacista a člen zväzu „ochrancov (nacistického) práva“ sa podieľal na sformovaní a podpise tzv. Rímskej zmluvy, ktorej logickým vyvrcholením je Lisabonská zmluva z roku 2009. Základné kamene, na ktorých pochybné a nedemokratické štruktúry EÚ dodnes fungujú, sú dielom ďalšieho nacistu – Fritza Ter Meera, vojnového zločinca odsúdeného v Norimbergu a člena vedenia IG Farben, ktorý spolu s Carlom Wursterom (ďalší nacista a vysoký funkcionár IG) celé desaťročia, ako vplyvní lobisti a „špičkoví odborníci“ pracovali v SRN na projekte EHS. Detailnejšie pôdorysy tejto spolupráce nacistov na „novej Európe“ nájdete v práci nemeckého doktora Matthiase Ratha ,,Nacistické korene bruselskej EÚ“.

  Kľúčovú infraštruktúru EÚ tvorí 50 000 byrokratov, proti ktorým je pár stoviek tzv. europoslancov (ešte fragmentovaných podľa krajín a politického spektra) deťmi na ihrisku.

  A to tu nespomínam ďalších členov kartelu – Du Pont, Schell, Texaco, Standard Oil, … alebo nacistického mecenáša Bank of England, Chase Manhattan, Bank of New York a mnohé ďalšie.

  Odpoveď na otázku, prečo ste vlastne ešte mnohí nikdy nepočuli o týchto skutočnostiach, je jednoduchá: po roku 1945 kartely investovali stovky miliárd dolárov do dezinformačnej kampane, ktorej prvoradým cieľom bolo prepísať Európske a svetové dejiny a tým zahladiť stopy svojej hroznej minulosti. Táto kampaň zastierajúca korporačný pôvod oboch (!) svetových vojen bola podmienkou tretieho pokusu o dobytie Európy, ktorého sme teraz svedkami…

  • Zrejme sa jedná o „známy“ – 274 str. materiál v PDF od Anthony Taylora, Matthiasa Ratha, Augusta Kowalcyka – Nacistické korene „Bruselské EÚ“.
   – podnadpis: Čo ste vždy chceli vedieť o „bruselskej EÚ“, ale nikto sa neodvážil vám to povedať!

   str. 98 – Hallsteinov – „Dobyvačný prejav: Budúca Európa pod kontrolou nacistov a IG Farben.“
   P.S. „Zaujímavý“ materiál..

  • Propojení firem s politiky známe už z musolliniho italie i s mafiemi a je to učebnicový fašismus a tedy s vlajkovými korporátníky je „super.

  • Je toho ešte omnoho viac, čo je za tým, ale to by ľudia ani neuverili…ešte sa všeličoho dožijeme…a možno aj dozvieme

 3. Něco o zdráví, of topic ale jsem to vlastně patří a vzbudilo mne to na pozadí puštěného automatického přehrávání a podvědomě jsem asi zareagoval na nos a hned mne napadla pitomost s tlamolepy kšeftu businessmanů. 🙂 Jo a kdysi jsem přestával kouřit a zkusil jsem jógu sdýcháním a říkám jo ale zas hulím protože mám fakticky necivilizační stres z poblitiků zaháčkovaných úžery.
  https://www.youtube.com/watch?v=K309mamLIgY
  Hou hou hou hou, hou 🙂

 4. Elektřina se má lidem vypínat na 3 až 4 hodiny denně, vymyslel Brusel, jak oznámila italská státní tisková agentura NASA, a tak, aby si už žádný občan nemohl dovolit mít doma zapnuté dva elektrické spotřebiče! Když perete, nebude smět vařit, ani koukat na televizi, ani poslouchat rádio, ani mít zapnutou ledničku, a nebo bojler na ohřev vody! Když se Vaše dítě bude učit u počítače, budete mít doma černou hodinku! Nařízení se podle Italů chystá Brusel vytroubit do světa začátkem října z Prahy! Kde se tou dobou bude konat velká porada o energiích u Síkely, nebo Fialy,

  https://www.pokec24.cz/blog/brusel-vcera-naridil-vypnout-lidem-elektrinu-na-3-4-hodiny-denne-a-povolit-jim-pouzivat-uz-jen-jeden-elektricky-spotrebic/

 5. A ty k.k.t oprudzuješ ako „neutrálna entita“ z orbity a serieš veľkou rúrou ktorá sa nikdy neupchá tvojimi sračkami z instantného žrádla na naše hlavy, že! Debil! Stále tu oprudzuješ dokola o tom istom! Už si založ s priaznivcami vlastnú sektu a spáchajte spoločnú samovraždu! Kreténsky kazateľský vyjebaný psychopatický troll! Tolerancia k nenormálnosti zasiera našu existenciu! Kurva si prajem, aby si tu odteraz ostal len ty a táto redakcia nech ide s tebou už konečne dopiče!

 6. Keď ťa na bicykli niečo zrazilo a ľudia ti zachraňovali život ty nevďačné psychopatické hovado – vtedy si mal pičovať „,ja chodím medzi vás poloľudí a vidím,že nestojíte ani za zlámaný grajciar a vidí to aj vševidiaceoko“ – hlavne že je tu vševidiace oko – lenže nie je to vševidiace oko USD, lebo boh je obria piča a tá oko nemá! Pomätený psychopat má prístup k internetu a tak tu zasiera diskusie svojimi „filozofiami“. Pevne verím, že nabudúce skončíš zdochnutý v škarpe a nájdu ťa až v rozklade, keď ju budú vykášať!
  Ak je ľudstvo pre teba nehodné, tak ho nepoužívaj ty parazit vyjebaný na svoje prežitie! SKAP!

 7. Nuž niektorým primitívnym IDITOM už poriadne prepína s uhlíkovou stopou:
  https://www.metro.cz/domaci-mazlici-skodi-teto-planete-velci-psi-maji-uhlikovou-stopu-jako-nejvetsi-esuvecku-g6q-/domov.aspx?c=A220912_160819_metro-region_mhrab !
  Ale to nie je všetko, mainstream už začína vymývať salámovou metódou ofce aj v oblasti stravovanie, krásne v súlade s Veľkým resetom, či Inkluzívnym kapitalizmom, inak nazvanou Agendou 203 !
  https://www.topky.sk/cl/13/2379489/Deti-a-veganstvo–Je-takyto-typ-stravy-vhodny-aj-pre-tych-najmensich–Experti-zastavaju-TENTO-nazor ! Radšej by mali učiť deti elementárne fakty, že ľudstvo vyprodukuje menej ako 1% celkového CO2 na planéte, že bez CO2 neprežijú žiadne rastliny, ktoré ho potrebujú na výrobu kyslíka, a že celé dramatické a „nebezpečné“ otepľovanie planéty je gigantický podvod !

 8. Super – spravodlivá – komédia ešte vtedy z nedystopického sveta.
  Pres palubu (1987) Cz (ENDIS).avi
  https://uloz.to/file/KndPPkzN/pres-palubu-1987-cz-endis-avi#!ZGMxZQR2ZGN5BTSvLGV5AzEyMzSxMH56n1O+FRSnZxIBpzIvZt==

 9. …ďakujem moc za článok aj príspevky, to videjko o dýchaní si rozhodne ešte vypočujem…

 10. Najděte si na internetu globalweatheroscillations a podívejte se na videa. CO2 je stopový plyn, jehož množství je příliš malé na to, aby ovlivnil počasí, kolem 420 částic na milion. 100 000 let stará data z ledových jader a další data ze dna oceánů ukazují, že CO2 historicky následuje změny teploty o stovky let. Teplotní cykly způsobené vzdáleností Země od Slunce, změnami sklonu Země, změnami úhlu oběhu Měsíce kolem Země, změnami sluneční aktivity, sopečnými erupcemi atd..
  Nedávné teplejší období bylo jen obdobím teplotního vzestupu, které nyní končí pro další chladné období trvající přibližně sto let. Změny klimatu nejsou nic nového ani způsobeného člověkem a Podvodem bylo vyhlášeno globální ochlazování až globální oteplování, nyní je to “změna klimatu.” Budou lhát a manipulovat do posledního dechu života..

  A pokud EKO idioti hlásající celosvětovou lež kolem změny klimatu dosáhnou svého, přestane všechno fungovat a většina z nás zemře, v zimě a hlady. Vlády všude na světě, podváděné šílenými idioty globálního oteplování, slibují, že skoncují s fosilními palivy. Hodně se mluví o tom, že ropa a plyn zůstanou v zemi, nevyužité a nechtěné.

  Větrná energie a solární polární energie jsou nespolehlivé a neefektivní a zajišťují jen nepatrné procento našich energetických potřeb. Biomasa (zdaleka největší zdroj tzv. obnovitelné energie) je pro životní prostředí horší než uhlí atd..
  Vodík je jen vtip, protože se vyrábí z fosilních paliv!
  V dohledné budoucnosti tak zůstaneme závislí na ropě, plynu a uhlí.

  V roce 2014 společnosti vynaložily na hledání ropy a plynu 900 miliard dolarů ročně. Dnes vynakládají přibližně třetinu této částky. Totéž se stalo s uhlím – přestože mnoho zemí, zejména Čína, pilně staví nové uhelné elektrárny.
  Navzdory všem protestům a nátlakovým skupinám se naše spotřeba ropy, plynu a uhlí nesnižuje. Svět stále funguje téměř výhradně na energii pocházející z fosilních paliv.

  Výsledkem je, že ceny ropy a zemního plynu budou v příštích letech ještě stoupat. Samozřejmě, že budou stoupat a klesat. Ale trend bude stoupající.
  A cena elektřiny bude i nadále stoupat.

  Proč bude elektřina dražší?
  = To je jednoduché. Většina z ní se vyrábí z fosilních paliv nebo (jako je tomu v případě biomasy) ji nelze získat, přepravit a používat bez fosilních paliv…

Pridajte komentár

*