Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Po zmasakrovaní 150 veľrýb a delfínov sa more farbí krvou dočervena


Print Friendly, PDF & Email

Po zmasakrovaní 150 veľrýb a delfínov sa more farbí krvou dočervena

(TMU) – Na dánskych Faerských ostrovoch sa pred pár týždňami uskutočnila stáročná tradícia zabíjania veľrýb, po ktorom sa voda v zátoke Torshavn zmenila na tmavočervené more.

Pri každoročnom masovom love bolo brutálne zabitých 130 – 150 veľrýb druhu grinda guľatohlavá a 10 – 20 delfínov bielobokých.

Letný masaker má tohto roku za následok okolo 500 zmasakrovaných morských cicavcov – alebo tiež veľrýb – pri tradičnom love grindadráp, ako ho nazýva miestna dánska komunita.

Pre zabezpečenie historickej stravy miestnym obyvateľom, živiacich sa mäsom a tukom morských cicavcov, zabijú ľudia z Faerských ostrovov každoročne až okolo 500 veľrýb.

Každá z nich poskytuje miestnym niekoľko sto kilogramov mäsa. Pre miestnych obyvateľov sú lovy spoločnou aktivitou, o úlovky sa delia a nič za ne neplatia, píše časopis Condé Nast Traveller.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí a obchodu Dánskeho kráľovstva, Páll Nolsøe, pre Metro UK povedal:

„Veľrybárstvo je prirodzenou súčasťou života Faerčanov. Na medzinárodnej úrovni je už dávno dokázané, že lov grínd guľatohlavých na Faerských ostrovoch je plne udržateľný.“

Tradícia je vlastne príkladom toho, že miestni sa živia radšej z miestnych prírodných zdrojov, než z kapitálom dotovaného priemyselného poľnohospodárstva a továrensky spracovanými potravinami, na ktoré sa spolieha väčšina Európanov.

Barbarský spôsob zabíjania veľrýb

Postup lovu týchto inteligentných morských cicavcov je taký, že člny obkľúčia veľryby, ktoré sa odvážili do blízkosti zátoky, načo ich ženú k pobrežiu, kde ich dostanú na plytčinu a zabijú.

Aby ich vytiahli na breh, vsunú im do dýchacích otvorov háky a na prebodnutie krku a prerezanie miechy potom použijú kopije alebo špeciálne nože.

Veľryba hynie v priebehu sekúnd. Za ani nie desať minút je možné zabiť celé stádo veľrýb, najmä keď je naporúdzi celá komunita, ktorá pri zabíjaní pomáha.

Odhliadnuc od tradície, na názorné zobrazenie lovu zareagovali jeho odporcovia volaním po zákaze lovenia delfínov a malých veľrýb v krajinách, v ktorých je táto tradícia rozšírená.

Skupina Spoločnosť za modrú planétu spúšťa petíciu s cieľom zakázať tento zvyk v Japonsku a na Faerských ostrovoch zákonom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Miestni obyvatelia právo svojej komunity pokračovať v tradícii bránia, ako je jasné z turistickej webovej stránky Navštívte Faerské ostrovy, kde sa píše:

„Faerčania jedia mäso a tuk grínd už od čias, ako sa pred vyše storočím usídlili na ostrovoch.

Dnes, ako aj v minulosti, je lov veľrýb komunitnou aktivitou, prístupnou pre všetkých a zároveň dobre organizovanou na úrovni komunity a regulovanou národnými zákonmi.

Záznamy o všetkých lovoch veľrýb sa vedú už od roku 1584 a táto činnosť je považovaná za udržateľnú, keďže vo východnej časti severného Atlantiku žije odhadom 778 000 veľrýb.

Z nich približne 100 000 pláva do blízkosti Faerských ostrovov a Faerčania ulovia ročne v priemere 800 grínd guľatohlavých.

Mäso a tuk z lovu sa rovnou mierou delí medzi tých, ktorí sa zúčastnili lovu.“

Úlovky veľrýb sú tiež presne zaznamenávané a regulované úradmi, ktoré tvrdia, že táto udalosť nie je krutá a jej konanie dovoľujú medzinárodné zákony. Od roku 1584 sa na Dánskom polostrove konalo odhadom 2000 lovov veľrýb.

Oficiálna stránka Whaling vysvetľuje:

„Vedci odhadujú, že populácia grínd guľatohlavých vo východnej časti severného Atlantiku je okolo 778 000 veľrýb, z toho približne 100 000 ich je v okolí Faerských ostrovov. Faerčania lovia ročne v priemere 800 grínd guľatohlavých.“

Úrady varujú pred konzumáciou mäsa z veľrýb

Úrady verejného zdravotníctva však tiež varovali, že vysoké hladiny ortuti a neodstrániteľné organické znečistenie robia mäso nebezpečným a rizikovým pre intelektuálny a nervový vývoj tých, ktorí ho konzumujú.

Toxické látky v mäse, ktoré vypúšťa priemysel do životného prostredia, následne končia a akumulujú sa vo veľrybách, ktoré sú na vrchole potravinového reťazca v mori.

Tento fakt môže predstavovať ten najpresvedčivejší argument proti pokračovaniu stáročnej veľrybárskej tradície v Dánsku.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: themindunleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. barbary snad raz bude to more zafarbene aj krvou ludi ktory toto cele sposobili

  • Dr. Dusan Belacik

   Ano,prirodzena vlastnost zvierat v cetne ludzva je udrzanie sa pri exizatencii.To je zname vo vedeckych kuhoch na dvete ze :ZIVOT ZIJE ZO ZIVOTA/teda navzajom sa pozieranim/A kto kokaze zabijat a pozierat najviac ten sa udrzi pri zivote rozmnozi sa a rozsiri sa.Dosledkom toho sa i ludstvo rozsirilo po celej planete podobne ako Dinosauri minulosti..Tomu ze sa ludstvo rozsirilo po celej zemi moze sa povedat ze bolo sposobene tym ze vyvinulo masove zabijanie zivorov rastlinnych druhov a zivocisnych druhov na velkych farmach,ichh pestovanie,kutivaciu,masove zabijanie a distribuciu ich masa a vyrobkov,teda ze preslo z lovenia na farmarstvo.To je zname uz mnoho storoci.Ved to jetiez zabijanie zivotov raslinych a zivocisnych druhov a masove.o tom sa vsak ludia nezmienuju ale to povazuju za mierumilovne,normalne nevyhnutnost ich zivota regulovanov ich zakonmi.Dokonca ludstvo dospelo az tak daleko v zabijani,a niceni zivotov ze presli uz statocia na zabijanie,vyuzivanie a triznenie svojicho drohu teda clovek cloveka,jedna udska spolocnost na zabijanie a nicenie druhej lkudskej spolocnosti vojnami.To tiez je relulovane spolocenskymi zakonmi tymi ktori vladnu.a ich vierou-nabozenstvom.Vl;ady nas ucia o tom kto je nas nepriatel a kto neni a dava nam povinnost branit a v pripade vony zabijat ludi svojho druhu a nazivat ich nepriatelov.a za zabijanie nicenie cloveka-nepriatela nas odmenuje medajlami za hrdinsvo.To je tiez organizovane zabijanie mocenskym brainwashingom,falosnou propagandov dnesnej doby.Ale je to povolene zakonmi spolocenskymi a ich odovodnenie.tak ako aj zabijanie velryb a inych morskych cicavcov mesinov Danskej spolocnosti na Danskom ostrove.Vsetko je vsak brutalne krute a nemumanisticke.Zamyslime sa nad tym ze co v;lastne je humanmisticke,ci trpiet nepostatkom potravy a zomierat chorobami a nedostakom,teda hynut alebo prezit I napriek masoveho zabijania zvierat rastlin a ludi svojho druhu? Jedno je iste,ze vsetko je normalne ,bezne v existence zivota,to co povazuje me za dobre I zle,Diabolske I Bozske.Bez Diabla by nebo Boha,bez plus by nebolo minus.To tvori existenciu hnoty zivej I nezivej.A z davnej minulosti vieme ze tak ako boli rozsireny po celom svete dynosauri roznych druhoiv od bylinozravcov po masobravcov,pozieracov jeden druheho,tak raz na nich prisla celosvetova pohroma co ich znicilo na celom svete ,tak pride raz I pohroma na cele ludstvo ze bude znivcene na celom svete ako dinosaur minulosti.To je zakonite v prirode,to sa musi stat pretoe nic nie je vecne,nic netrva na veky.

 2. * barbari

 3. Je naozaj nepochopiteľné, že dnes, keď vieme, že inteligencia týchto „zvierat“ sa blíži inteligencii človeka, nájdu sa stále ľudia, ktorí pre zachovanie „tradície“ neváhajú a surovo zabíjajú. Myslím, že človek je asi to najhoršie zviera. Nemilosrdne a surovo dokáže ubližovať vlastnému i iným druhom. A skrývať sa za tradíciu namiesto dovzdelania určitej skupiny ľudí je naozaj smutné. Možno sa k nám tiež nejaký iný druh živočícha raz zachová rovnako bezohľadne ako to robíme dnes a už po stáročia my, mysliac si naivne, že sme pánmi tvorstva a humanisti. A najkrutejšie je asi tvrdenie !“Úlovky veľrýb sú tiež presne zaznamenávané a regulované úradmi, ktoré tvrdia, že táto udalosť nie je krutá a jej konanie dovoľujú medzinárodné zákony. „! Teda ak nie je toto kruté – „Aby ich vytiahli na breh, vsunú im do dýchacích otvorov háky a na prebodnutie krku a prerezanie miechy potom použijú kopije alebo špeciálne nože.“, tak už neviem čo! Ľudia, kde ste nechali svoje srdcia, dušu a rozum? Ostal už iba nenásytný žalúdok?

 4. Morske cicavce za starocia postupili v inteligencii viac ako primitivni vrahovia tychto bytostí.nakolko ich stale vrazdia a zeru v takom objeme, /hovoria tomu tradicia?/ v 21 storoci.!!!., ortut, sposobujuca debilizmus, im nakoniec vymaze aj posledny normalny usudok v zdravom vyvoji..??

 5. Je to smutné a zvířat je mi líto, ale nějak se v tom článku zapomnělo podotknout, že u nás nezabíjíme sice velryby ani delfíny, ale jen vepře, krávy, ovce, srny atd. A to né jen občas jako rituál, ale stále.

 6. Práve minulý týždeň -prvý júlový 2019 – bol o tom dokument na niektorej TV.
  Hrozné sa bolo na to pozerať , tie podrezané krky a ešte krvácajúce zvieratá na brehu, kam ich dotiahli. A domorodci sa vyjadrili, že pre nich je to normálne…myslím tento spôsob lovu a zabíjania. A turisti, ktorí čumeli.

  • Predstavte si ten masakr, ze lide ziji zdrave a zadarmo. Zlodejske firmy tak prichazeji o zisky! Proto ten veskery falesny zajem o ochranu velryb. Je to jen dalsi z moznosti, jak lidem vzit pravo a zdravy zpusob zivota vymenou za rust ticneho konta jedince…..

 7. Ak máte na to žalúdok, pozrite si to… https://www.youtube.com/watch?v=fLjqUKPIgUU
  Uvidíte človeka, ktorého vraj stvoril Boh na svoj obraz… čo sa to s nami, preboha, stalo?!

 8. Ešte doplnenie. Áno, ľudia niečo jesť musia. Pre tento účel chovajú domáce zvieratá. Tiež je potrebná rozumná regulácia lesnej zveri aby nenastalo premnoženie niektorého druhu na úkor iného, keďže prirodzený nepriatelia už neplnia svoje funkcie (tiež vďaka človeku). A je úplne jedno, či je to sliepka alebo slon, keď už musí byť zviera usmrtené (to je otázka, či naozaj musí a za akým účelom), nech je to vykonané tak, aby o tom dotyčný tvor nevedel. Rýchlo a bezbolestne, bez strachu. A to sa týka samozrejme celého chovného priemyslu.
  Keď sa už tvárime, že sme humánni, tak takí naozaj buďme!

  • Výstižné – príspevok aj jeho doplnenie. S tými našimi mozgami aj s mierou ľudského súcitu to skutočne ide „z dažďa pod odkvap“…

   …no ale z čoho má ten chudák mozog v Dobe plastovej a chemicko-mikrovlnovej fungovať? Zo štvrtotriednych a vitamínov aj enzýmov zbavených GM potravín podovážaných skade-tade, namorených éčkami, z prežiarených pecí…? A či z homogenizovaného, beztukového alebo bezlaktózového mlieka? Namiesto čerstvého vzduchu klimatizácia, slnečné svetlo nahradené LED-svietidlami v kovových halách počas denných aj nočných zmien… k tomu všade navôkol 4G, už aj 5G…
   No ešte tu bude ako nebolo.

 9. Dr. Dusan Belacik

  Pozieranie raslinych druhov a masa rozneho druhu z fariem ,to nie je masove zabijanie raslin a zvierat?Ved je to zname uz tisicrocia a dovolilo to ludstvu sa rozmnozit a rozsirit po celom svete.A to jo dokonca ppovolene ludskou spolocnostou,ba dokoca riadene.To je tiz da sa povedat masove zabijanie.Ba dokonca I ludi vo vojnach je masove zabijanie,nie pre stravu ale pre prezitie a rozsirovanie sa jednej ludskej spolocnosti na ukor inej.Zamyslime sa nad tym.

 10. Vadný národ …. inak sa to nedá komentovať…. 🙂

Pridajte komentár

*