Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

5 základných zákonov ľudskej hlúposti podľa profesora Cipollu


Print Friendly, PDF & Email

(Natural News) „Hlupáci sú desivejší než mafia, vojensko-priemyselný komplex či Komunistická internacionála. Sú neorganizovanou skupinou, bez vodcu či pravidiel, no napriek tomu konajú v dokonalej harmónii, akoby riadení neviditeľnou rukou.

Hlupák sa zjaví s úsmevom na perách, akoby konal tú najprirodzenejšiu vec na svete, aby vám v okamihu skazil plány, zničil váš pokoj, skomplikoval vám život a prácu, donútil vás prísť o peniaze, čas, dobrú náladu, produktivitu a toto všetko bez zlomyseľnosti, výčitiek svedomia a bez dôvodu. Hlúpo.“

Toto sú slová slávneho profesora dejín ekonómie Carla Cipollu, ktorý učil na univerzitách v Pavii a Berkeley a publikoval vedecké práce, v ktorých analyzoval preľudnenie v priebehu dejín.

Ďalšie generácie si ho budú pamätať pre jeho „Teóriu hlúposti“, vloženej do knihy „Základné zákony ľudskej hlúposti“, správy o ľudskej hlúposti so satirickým podtextom.

5 základných zákonov ľudskej hlúposti

1. Každý z nás vždy a nevyhnutne podceňuje počet hlúpych jednotlivcov na svete

To, že sú na svete hlupáci, je známe. Cipolla však bol presvedčený, že podceňujeme ich počet a vplyv na naše životy a spoločnosť. Uviedol, že „akýkoľvek číselný odhad by sa ukázal byť podcenením.“

Stačí, napríklad, pomyslieť na ľudí, označovaných za inteligentných, ktorí sa však náhle začnú správať hlúpo a tupo (pozn. redakcie: napríklad sa začnú očkovať experimentálnou génovou terapiou, o ktorej zložení a dlhodobých účinkoch nemajú ani páru).

Alebo stačí vyjsť na ulicu, aby ste zistili, koľko ľudí sa nám snaží zavadzať, bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, iba z hlúposti.

2. Pravdepodobnosť, že je určitá osoba hlúpa, je nezávislá od akejkoľvek inej vlastnosti tej istej osoby

Cipolla bol presvedčený, že hlúposť je ďalším znakom, podobne ako blond vlasy alebo čierne oči. Preto je rozložená vo všetkých spoločenských kruhoch viac-menej v podobnom pomere.

Uvádza štúdiu o hladine hlúposti v štyroch veľkých vrstvách, tvoriacich univerzity: vrstve vrátnikov, zamestnancov, študentov a vyučujúcich. V tejto analýze sa zistilo, že rozloženie hlúposti je uniformné, bez ohľadu na to, kam sme vystúpili na vzdelanostnej úrovni.

„Či už žijete v elegantných kruhoch, alebo nachádzate útočisko medzi polynézskymi rezačmi hláv, uzatvárate sa v kláštore alebo sa rozhodnete stráviť zvyšok svojho života v spoločnosti krásnych žien, faktom zostáva, že musíte vždy čeliť rovnakému percentu hlúpych ľudí,“ uzavrel.

3. Hlupák je ten, kto spôosobuje škodu inej osobe či skupine bez toho, aby pri tom získal prospech pre seba, alebo dokonca škodí sám sebe

Cipolla nepovažoval hlúposť za vec inteligenčného kvocientu, ale skôr za nedostatok vzťahovej inteligencie.

Vychádzal z predstavy, že vytváraním vzájomných vzťahov môžeme získať výhody pre seba a pre iných, alebo, naopak, sebe a iným škodiť. Hlupák je ten, kto škodí iným a tiež sebe.

„Jeho správanie je iracionálne a ťažko pochopiteľné, zrejme si však spomeniete na nejedného človeka, ktorý vám stál v ceste, spôsobujúc problémy, sklamania a predsudky, hoci by tým vôbec nič nezískal.

Podľa jeho teórie ľudskej hlúposti „sú ľudia, ktorí svojím pochybným konaním spôsobujú škodu nielen iným ľuďom, ale aj sebe. Títo ľudia patria do rodu superhlupákov.“

4. Nehlupáci vždy podceňujú zhubný potenciál hlúpych ľudí

Podľa Cipollu neustále zabúdame na nebezpečenstvo, ktoré predstavujú hlúpi ľudia. Podľa neho sú „hlúpi ľudia nebezpeční a zlovestní, lebo rozumní ľudia si hlúpe správanie vedia len ťažko predstaviť a pochopiť.“

Ich útok nás vo všeobecnosti zaskočí a aj keď ho znesieme, ťažko sa nám organizuje rozumná obrana, lebo samotný útok postráda racionalitu.

Podcenením ich sily sa stávame zraniteľní a tým vydaní na milosť a nemilosť ich nepredvídateľnosti.

Upadáme tiež do omylu nazdávania sa, že hlupák môže ublížiť len sebe, že sme voči jeho činom imúnni, no takýmto uvažovaním si len zamieňame naivitu s hlúposťou a kvôli presvedčeniu, že sme nezraniteľní, prestávame byť ostražití.

Prírodná liečba osteoartritídy

5. Najnebezpečnejšou osobou, aká existuje, je hlupák

„Všetky ľudské bytosti sa radia do štyroch základných kategórií: naivní, inteligentní, zlí a hlúpi.

Inteligentný človek vie, že je inteligentný. Zlý si je vedomý toho, že je zlý. Naivný je bolestivo prestúpený pocitom vlastnej otvorenosti. Na rozdiel od všetkých týchto osobností hlupák o tom, že je hlupák, nevie. To jeho zničujúcim krokom dodáva ešte väčšiu silu, dopad a účinnosť.

Hlúpy nie je brzdený uvedomovaním si svojho ja,“ napísal Cipolla, aby načrtol posledný základný zákon ľudskej hlúposti.

V tomto grafe Cipolla predstavuje 4 typy ľudí podľa toho, kto z ich správania profituje alebo má škodu:

A tiež nás varuje, že:

„Niektorí hlupáci zvyčajne spôsobujú len obmedzené škody, sú však ďalší, ktorí spôsobujú strašné škody, nie iba jednému či dvom jednotlivcom, ale komunitám či celým spoločnostiam. Schopnosť hlupáka ublížiť závisí od […] mocenského postavenia alebo úradu, ktorý v spoločnosti zastáva.“

(pozn. redakcie: Teraz už chápete stav našej zdevastovanej spoločnosti, keď vo vláde sú v podstate iba samí zákerní a zlí banditi?)

Ako sa chrániť pred ľudskou hlúposťou?

„Inteligencia a hlúposť nie sú vo vzájomnom protiklade a hlúposť neznamená ani nedostatok inteligencie.

Inteligencia je však produkt viac-menej neúspešných a pokračujúcich sérií pokusov ovládnuť či uniknúť pred hlúposťou, tvoriacu podstatu všetkého, čo je ľudské,“ napísal Matthijs Van Boxsel.

Okrem nálepkovania ľudí je dôležité pochopiť riziká, ktoré hlúposť predstavuje.

V skutočnosti sa hlúpo správať môžeme všetci, keď nezvažujeme dosah svojich činov alebo slov. Ak si nevyvinieme kritické myslenie a zabúdame na nevyhnutnú introspekciu, teda sebapozorovanie, môžeme sa stať obeťami hlúposti, buď ju znášajúc alebo ju uplatňujúc.

Veľmi zaujímavá štúdia vykonaná Univerzitou Eötvösa Loránda nám poskytuje ďalšie záchytné body k pochopeniu 3 dôvodov ľudskej hlúposti:

1. Nevedomosť alebo prehnaná sebadôvera. Býva najvyšším stupňom hlúposti a objavuje sa u ľudí, ktorí podstupujú riziká akéhokoľvek druhu, hoci im chýbajú zručnosti či vedomosti potrebné na to, aby im čelili.

2. Nedostatok sebaovládania. Je stredný stupeň hlúposti, ktorý korešponduje s impulzívnymi ľuďmi, postrádajúcimi kontolu nad sebou a konajúcimi tak, že sa nechávajú uniesť prvým impulzom.

3. Nesústredenosť. Býva najľahším stupňom hlúposti, prejavujúcim sa u tých, ktorým sa nedarí niečo dosiahnuť, lebo nedávajú pozor alebo si na to nevyčlenia dostatok zdrojov, takže sa namáhajú zbytočne.

Záver

Snažte sa teda identifikovať u seba (prípadne ostatných) 3 vyššie uvedené znaky a vystríhať sa im, aby ste sa nesprávali a nekonali hlúpo.

Vrelo to odporúčame aj našej neschopnej vláde a koaličným poslancom. Máme však podozrenie, že u nich to bude skôr mentálnou retardáciou, ako iba obyčajnou hlúposťou.

Takáto konštelácia koncentrovanej hlúposti a zloby sa totiž vyskytne iba raz za 10000 rokov. A my sme mali tú smolu, že sa to stálo práve teraz, v tom najnevhodnejšom čase.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: Natural News, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Košice

  Poznám jednu 26 ročnú ženu, ktorá musí ísť na tretiu dávku, INAK JU K SEBE NEPUSTÍ JEJ CHORÁ MATKA, A TAK SA O ŇU (tá 26 ročná) NEBUDE MôCŤ POSTARAŤ, a jej matka nemá nikoho kto by sa o ňu staral, len ju (tú 26 ročnú)…. Pričom tá 26 ročná NECHCE ísť na tretku dávku, ale hovorí, že nemá na výber……….
  DEBILITA LEVEL 100, ŽE? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  • Možno tá vakcínová genocída bude napokon nutná. Vo svete takto zmagorených ľudí sa ďalej žiť nedá.

   • Ander Kixa

    Presne toto hovorím už rok. Je jedno, či kovid alebo vakcinácia zabije očkovaných alebo neočkovaných. V oboch prípadoch sa neočkovaní oslobodia. Od hlupákov.

   • Trafene do stredu,co teraz vyzera cierne pre buducnost to prinesie pozityvum pri tvoreni nasej existencie,,mozno raj na zemi,,

   • redakcia, ak je to možné, prosím o zavedenie hodnotenia +/- resp. palec hore/dole pre komentáre v diskusiií. vďaka

    • A čo si v škôlke?
     Máš svoj názor tak ho vyjadrí slovne.

    • Toto je relatívne slobodné fórum a nie dobytkárska burza! Naposledy som zažil hodnotenie v pionierskom tábore – čierne a červené body za bordel či poriadok v stane! Ale tebe nech umožnia hodnotenie! Navrhujem ti dať do ucha kravskú známku aj s hormónmi, ktoré uvoľnuje, aby si mal pred bitúnkom čo najväčšie prírastky! I like hovädzie!

     • Redakcia – ten zredigovaný idiot nebolo hodnotenie, ale konštatovanie!

     • Sme vám minimálne 10x povedali, že tolerujeme takmer všetko, okrem útokov na iných diskutujúcich, vrátane tých, s ktorými nemusíme súhlasiť.

     • je to už tak, skratka, Maroš a červená šatka , nejde to dokopy, kopú sa okopy, no, asi doťkáme sa zmeny, ke´d nám Maroško pení

  • Miroslav Čižmár

   Kdeže, je to láska.

  • To mi hlava nebere toto. Však to nemá logiku

  • Donald Trump

   Naš hlupy svet delí hlupákov na 4 ci 5 “ duchovných“ vrstiev. 5-tou v Ríme boli “ proletári“, tou najspodnejšou z otrokov! V Mezoamerických Hadích kultúrach( pôvod moderních židov je tam), Mayov, boli “ pentacobovia“, ktorích aj obetovali, trhali von srdcia! V Indii sú to zčernalí Drávidovia, ako 4.kasta otrokov! Aj židokomunixti nás delili: spodina Roľníkov; Industr.robotníci; Povalujúca sa “ pracujúca? Inteligencia“, a židovské Politbyro!!!

   • Donald Trump

    A v Izraeli sú to Palestínci, dobrí na strielanie, vyhaňanie a už aj vytrhavanie sŕdc za živa kastou sioNacistov!!!

  • Myslim si, ze tvoja odpoved je vazne bagatelizovana. Sudis, ale pritom zjavne nemusis a dokonca by som povedal, ze ani nemas ziadny background v psychologii, takze ani z daleka nevies odhadnut preco sa ta zena tak sprava. Tento clanok je asi ako tvoja odpoved. Tiez nejaky kvazi „vedecky“ fakt, ktory ale neponuka ziadne riesenia na problemy hlupakov. 🙂

 2. suhlasim,zbavime sa hlupakov.žial mam ich aj v rodine a nepači sa mi to,ved pol roka hučim do susedy všetko o vakcinach a ona je natešena už z tretej davky,hoci už pri prvej krvacala a po tretej je stale unavena..iste rada pojde aj na dalšiu,asi to funguje ako droga či čo

  • Týmto ľuďom je zbytočné niečo hovoriť. Hovorí sa tomu masová halucinačná psychóza:

   https://www.badatel.net/svet-trpi-hromadnou-halucinacnou-psychozou-ako-z-toho-von/

   • Pritom veľa veľa ľudí má VŠ. A idú na genetický pokus. Argumentov som dávala habadej a nič. Záver? Očkovať sa nechcú menej vzdelaní (asi nechceli povedať do očí, že hlúpi). Ale už neargumentujem. Škoda energie. Len mi je smutno. Lebo z rodiny som sama.

    • vlastimila

     VŠ vzdelani a na Slovensku…?

    • VŠ sa na VŠ učia programovo nasledovať autority – a teraz nasledujú médiami vyrobené pseudoautority. Hráč má šťastie, keď má dobrý inštinkt. V okamihu, keď hráč zapne svoje „znalosti“ z kombinatoriky – je v prdeli! Pretože kasína práve využívajú kombinatoriku na to, že vedia, že čím dlhšie udržia hráča v hre – tým majú väčšiu šancu, že prehrá. To, čo sa deje teraz, je určitou analógiou, keď VŠ nútia rozmýšľať určitým smerom – kalkulovať výhody hry s patokom! Pričom stačí obyčajná xenofóbia prečo nie a jednoducho NEHRAŤ! Ruskú ruletu nehrať!

    • Ander Kixa

     Spomedzi hlioákov čo poznám je väčšina s titulom pred menom. To sú tí sebavedomí popísaní v čláku.

   • Úvaha nad fenoménem dnešní doby. Nacházíme se v situaci, ve které jsme aktivně psychologicky řízeni nějakým subjektem, který z toho má finanční a mocenský prospěch. Jak z toho ven?
    https://www.infovojna.sk/article/video-tvrce-a-vynalezce-mrna-technologie-dr-robert-malone-formovani-masove-psychozy

    Kontext hypnózy – kyvadla pozornosti!
    Podle amerického Centra pro kontrolu nakažlivých nemocí (CDC) je kovidová pandémie produktem chybného testu
    Je ovšem prazvláštní, s jak malou pozornosti se setkalo uvedené přelomové rozhodnutí CDC u médií i u politiků, píše ve svém článku Paul Craig Roberts.

    Potichu a bez zájmu médií stáhlo CDC (americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí), proces PCR (pí sí ár), čili proces (metoda) polymerázové řetězové reakce, jako pravoplatný test pro zjištění a určení viru SARS-CoV-2.
    Po 31. prosinci 2021 nebude už tento test v USA platný. Viz článek 07/21/2021: Lab Alert: Changes to CDC RT-PCR for SARS-CoV-2 Testing.
    CDC totiž připouští, že test PCR nedokáže rozlišit vir SARS-CoV-2 od virů chřipkových.
    Napsal jsem už před několika měsíci, že „zdravotnické úřady“ dospěly k tomuto poznání už dávno, ale jak vidno, zadržely jeho zveřejnění až téměř do konce roku 2021. Potřebovaly totiž tento chybný test k tomu, aby strach z Covidu udržel v běhu očkovací maratón a tím i zisky farmaceutického průmyslu tak dlouho, jak to jen půjde.

    Je ovšem prazvláštní, s jak malou pozornosti se setkalo uvedené přelomové rozhodnutí CDC u médií i u politiků.
    Dr.Pascal Sacre, slavný Belgičan, specializovaný na kritická stádia nemocí, řekl, že proces RT-PCR byl zneužit a aplikován jako neúprosná a záměrná strategie, jejímž cílem je vytvořit zdání pandemie, založené na falešných výsledcích testů, a to se záměrem znásilnit ústavní práva občanů.

    Jak jsem se už dříve zmínil, byl test PCR úmyslně prováděn ve vysokých cyklech, o kterých se ví, že přinášejí falešné výsledky. A tak většina domnělých „kovidových případů“ nebyly ničím jiným než záměrnými výmysly. Nemocnice se staly součástí klamného podvodu, protože finančně na něm zainteresované, hlásily téměř všechny své zemřelé jako zemřelé na Covid. Nebylo to pro ně nakonec ani tak obtížné, protože jejich pacienti, umírající na nejrozličnější nemoci, se museli podrobit i testu PCR, který produkuje až 97 procent falešně pozitivních výsledků, které pak nemocnice samozřejmě hlásily jako zemřelé na Covid.
    https://www.infovojna.sk/article/podle-americkeho-centra-pro-kontrolu-nakazlivych-nemoci-cdc-je-kovidova-pandemie-produktem-chybneho-testu

  • vlastimila

   aj mne sa to zda, ze ludia su uplne z toho vsetkeho ako nadrogovani a to je podla mna uz nebezpecne…

 3. A ešte hlúpo pozve armádu USA aby sa mu za predstieranú hlúposť nemohli pomstiť.

 4. vlastimila

  🤣🤣🤣

  …a mimochodom spravne je “ vystríhat“…

 5. Jose Mourinho

  Velmi dobry a aktualny clanok..Poznam osobu ktora ako argument toho , ze ide na 3 vpich uviedla , ze sa uz neciti chranena resp., ze uz NECITI v krvi a v tele prudit protilatky !! to ked som pocul tak som neveril vlastnym usiam..

  • Boh vie, čo všetko sa v tej vakcíne nachádza. Možno jedna z vecí je, že naozaj vytvára závislosť. Tiež poznáme ľudí, ktorí zažívali priam extázu z toho, že boli na tretej dávke.

   • vlastimila

    Myslim, ze by bolo dobre keby redakcia poziadala nejakeho dobreho psychologa o jeho nazor. Vela ludom by sa urcite lahsie zilo, keby mali v tomto jasno. 😀

   • Jose Mourinho

    Asi tak lebo ked sa stazovali po 1 a 2 , ze mali strasne vedlajsie ucinky napr.nevideli cely den alebo sa nepostavi 3dni z posteli a bucha sa do hrude ,ze na dalsiu nepojde..aj tak ide..a neviem ci to len moj pohlad ale maju ine oči nejake take tmave zrenicky ludia co maju v sebe to svinstvo

    • Nehlásenie vedľajších účinkov má viac vrstiev!
     1/ Lekár povie občanovi, že nevoľnosť po experimentálnej látke je normálny stav!
     2/ Opichaný občan, priklincovaný 3 dni do postele – ak sa mal o neho niekto postarať – je tak vyšťavený, že nemá chuť ísť k lekárovi. Keď sa mu uľaví – mávne rukou, prípadne sa cíti byť hrdinom. Takže vedľajšie účinky nenahlási.
     3/ Vážnejšie vedľajšie účinky, kvôli ktorým musí občan navštíviť lekára – sa dostanú na rozcestie – buď ich lekár nahlási, alebo nie.
     4/ Nahlásené vedľajšie účinky ŠUKL buď zaeviduje, alebo nie.
     5/ ŠUKL a ministerstvo zdrav. potom vrejne alebo nie – interpretuje.
     6/ výsledkom je lživá, zavádzajúca informácia.

  • Jedna známa mi zase tvrdila, že po tej terapii jej zmizla reuma. Už od začiatku, keď sa tie stupidity ešte naplno neprejavovali, som tvrdil že nebezpečnejší ako nejaký vírus je ľudská hlúposť. Dnes je to pre mňa, čo som polovicu života prežil v totalite, nič nové.

 6. Na Slovensku musí byť strašne veľa hlupákov, keď sa toľko hovorí o príslovečnej slovenskej závisti. Závistlivec spôsobuje škodu druhému aj vtedy, keď z toho nemá žiadny osobný prospech (ak ako prospech nerátame škodoradosť), ba zožieraním sa závisťou škodí sám sebe. To korešponduje s bodom 3 tohto článku, teda ak závisť je hlúposť.

  • Forester_3000

   Strašne veľa hlupákov? Čo je to strašne veľa? Viac ako v iných Európskych štátoch? Ten kto si dá do tela vpraviť génovú terapiu je podľa Vás hlupák, alebo mudrc? Tu máte štatistiku zaočkovaných, hlupákov a mudrcov:

   https://www.kolkojeockovanych.sk/

   Ten, kto hovorí o „slovenskej“ závisti, len pľuje na Slovensko, ako napr. ten zmrd schutz. Prečo týmto Vašim komentárom opľúvate Slovensko a Slovákov aj Vy?

 7. vlastimila
 8. vlastimila

  Myslim, ze by bolo dobre keby redakcia poziadala nejakeho dobreho psychologa o jeho nazor. Vela ludom by sa urcite lahsie zilo, keby mali v tomto jasno. 😀

 9. vlastimila
 10. holistický prístup

  Znovu celé ZLE!!! Znovu zámena príčiny a následku – len HLUPÁK sa zaoberá hlúposťou iných!!!! – Je to agenda TEMNÝCH – ROZDEĽUJ a PANUJ! – „BIBLICKÝ“ projekt.

  Uviesť danú tému do súvislosti je téma veeeľmi obšírna – pokúsim sa ju čo najviac skátiť – heslovite.

  V každom národe, rode, rodine sa rodia deti – bytosti na rôznych stupňoch duševného a duchovného vývoja – každý je jedinečný, v niečom výnimočný, s nejakými darmi – rodia sa presne podľa nejakého kľúča – rôzni remeselníci, ochráncovia, učitelia, celitelia, vodcovia, duchovní vodcovia – naši predkovia (duchovní vodcovia) pri narodení rozoznali podľa energetických tiel, o akú bytosť ide a podľa toho bola každá bytosť vedená – každý sa dostal presne na svoje miesto – spolu tvorili radostný harmonický celok – duchovne a duševne vyspelejšie bytosti viedli tých, ktorí boli na nižšom stupni vývoja a keďže sme žili oveeeeľa dlhšie (aj v tomto nás klamú!!!) aby ukončili na „Zemi“ v prvom kole života svoj duševný a duchovný vývoj – v prípade zlyhania vyspelejšej bytosti to znamenalo prudký pokles na oveľa nižšie priečky vo vývoji – cieľom bolo dostať sa z „karmického“ reťaca hneď v prvom „vtelení“ – dostať sa do vyššej rozmernosti.

  Uvedený systém bol násilím, lžou, podvodmi, … prerušený chtonikmi (TEMNÍ v sutanách alebo v ich službách) – vylákali našich vodcov – duchovných aj hmotných na „rokovania“ (pretože nikdy sa im nepodarilo uspieť v priamom boji) – tam ich otrávili a následne povraždili – občiny prišli o svoje vedenie (doslova im sťali hlavu) – vrahovia v ďalšom kole vraždili od občiny k občine celiteľov, učiteľov, všetkých starejších, dospelých a malé detičky pálili verejne v plameňoch, žrali ich, pili ich krv – na to sa tie deti, ktoré „ostali“ museli povinne dívať – následne tieto deti zatvorili do chlievov, museli im otrocky slúžiť, boli mučené, týrané, znásilňované – všetky miesta sily boli premenené týmito rituálmi na TEMNÉ – takto vypálili doslova čiernu dieru do rodovej pamäte – o skutočnosti, že sa VŽDY v našich radoch rodia takéto deti vedeli, tieto následne vyhľadávali a vymysleli KLADIVO NA ČARODEJNICE – zamerali sa na rodilých vodcov, duchovných vodcov, celiteľov, učiteľov, … ulúpili alebo zničili všetky naše ZNANIA, uzamkli ich v hlbokých katakombách … následné ničenie reči, prevrátenie významov a zmyslov slov, … vymývanie „mozgov“ na všetkých úrovniach, … – všetko čierna mágia …

  Dnešok je časom, keď nik nie je na svojom mieste – do toho prirátajte kadejakých ľudinov, zmeskov, klony, hybridy, jašterov, … všade je chaos – tatko je sudca – aj jeho „potomkovia“ sú sudcovia … to isté v „lekrástve“, „vede“, „politike“, …, v „úradoch“, … k tomu prirátajete JEDY vo všetkom – aj priamo vpichujú do organizov už v telách matiek, rôzne energetické zbrane, šírenie baktérií (všetky pogromy sú v ich réžii), cielené hladomory, vojny, … trvalá manipulácia mysle – zámena vedomia, podvedomia, nadvedomia – to je tiež na dlho …

  … ale vidím, že diskusia je o „hlupákoch“ vedená KÝM?!? – pozrite sa do zrkadla …

  Čím bližšie stojíte – tým menej vidíte!!! Potrebujete sa vzdialiť, aby ste videli a chápali viac …

  • holistický prístup

   Kŕmite TEMNÝ systém … a v tomto kole sa vám skutočne zadarilo …

  • Naši predkovia mali inštitút sudičiek, ktoré nesúdili, ale prisudzovali – dávali do vienka. A podľa toho sa mal rozvíjať narodený človek – aby naplnil to, prečo prišiel na svet, aby bol čo najužitočnejší, aby sa ďalej čo najviac rozvinul ako osobnosť.

   V súčasnosti len pár jedincov v spoločnosti rozvíja svoj talent. Väčšinou ide o jedincov, ktorí sa tak živia tým, čo ich vyslovene baví, vnútorne sú šťastní, sú to tí, ktorí si vybrali tých správnych rodičov a prostredie a tí, ktorí sú dostatočne tvrdohlaví a odhodlaní ísť za svojím snom. Všetci ostatní sú otroci exploatácie, ktorí hľadajú v tejto exploatácii aspoň nejaké výhody – peniaze, pohodlnú prácu, úspech – spoločenské ocenenie. Títo idú podľa programu otrokárov – a často si vyberať nemôžu.

   Keďže nás čaká 4. priemysová revolúcia a ľudia prídu o prácu a tým aj o kognitívne funkcie pravej mozgovej hemisféry – stane sa s nimi to, čo so židmi na púšti počas púhych 2 generácií /Zaznobin/. Akurát to už nebudú chrámoví otroci žrecov s výhodami, ale v abstraktnej fantázii sa pohybujúce autíčka na diaľkové ovládanie. Ktoré budú nasmerované na vlastné zničenie. Preto je nesmierne dôležité udržiavať si pracovnú tvorivosť, ktorá nás spája s realitou.

   Príklad – mal som dve „havárie“ odpadu v dome – ucpatý odtok – takže ma vytopilo cez „guličky“. Stres – ale riešil som konkrétny problém. A ajhľa – popri ňom úplne zanikol stres „z očkovacej situácie“. Problém vznikol tak, že som tam vylial zazimovacie baktérie do žumpy – extra silné, a tie mi zhodili v odpade tukové usadeniny a tie to upchali – taká „medvedia služba“ – použil som ich prvý krát – inak v žumpe robia svoju robotu na 1000%. Prosto – kyvadlo mojej pozornosti sa nasmerovalo na konkrétne riešenie reálneho problému. Nakoniec som si takto vlastne odýchol od pi.ovín v hlave!

   A o tom to celé je. Kognitivita pravej mozgovej hemisféry. Drevorubač prosto funguje ako drevorubač a nikto naňho hádam neukazuje, že je to sprostý človek – hoci je to prostý človek = oprostený práve od abstraktných sprostostí ľavej mozgovej hemisféry povaľača.

   Preto pracovitosť našich predkov nesmieme považovať za sprostosť – práve naopak. Len blbec nechápe, čo je to kognitivita a tá sa dá udržať len prácou, prácou, prácou!

   4. priemyslová revolúcia nás zničí, pokiaľ si popri nej už teraz nezačneme vytvárať priestor na akúkoľvek tvorivú prácu! Popravde – radšej by som potom žil v 19. storočí ako v 21. Bez tých vojen samozrejme.

   V. Zaznobin_sociálne inžinierstvo a lobotómia.mp4
   https://ulozto.net/file/Mg55TBwpge8Y/v-zaznobin-socialne-inzinierstvo-a-lobotomia-mp4#!ZGVmAGR2AGWwATZ5LwAzAGSzMQH1BSx4MJp0rUO4rIqlZJVkMt==

   • Miroslav Čižmár

    Práca je šesťrozmerna fyzikálna veličina. Je to energia, sila na dráhe.
    Produktivita ľudskej práce je kvalitatívne pôsobenie tela v priestore, ľudská práca vo vzťahu k rýchlosti.
    Človek má šesť rozmerov, tri fyzické a tri psychické. Človek pôsobí v priestore ako šesťrozmerný objekt. Kvalitatívne pôsobenie človeka v priestore je rentabilita predaja, čo je totožné s kvantitatívnym pôsobením finančného žraloka v priestore. Človek je obchodník a morská šelma je investor.

  • Zabudlo ss uviest co ma priemerny obcan clovek hlupaknehlupak robit ale konkretnejsie. Ciastocne totiz suhlasim no chyba tam ten navod pre hlupakov.

   • holistický prístup

    Je to predsa také jednoduché – UVEDOMENIE je základný kameň – ODMIETAŤ HRAŤ ICH HRY … ja nie som ss – TY áno?!?

  • Ander Kixa

   Kto sú tí temní a odkiaĺ sa vzali?

 11. K článku – síce je tu
  „1. Nevedomosť alebo prehnaná sebadôvera. Býva najvyšším stupňom hlúposti a objavuje sa u ľudí, ktorí podstupujú riziká akéhokoľvek druhu, hoci im chýbajú zručnosti či vedomosti potrebné na to, aby im čelili.“ – ale vyslovene mi tu chýba prepojenie s AROGANCIOU!

  S arogantným človekom sa dá komunikovať o dôležitých veciach týkajúcich sa aj jeho jedine v jeho slabej chvíli, ale arogantný blb – a arogaancia je VŽDY spojená s oblbosťou a obmedzenosťou – si onedlho uvedomí, že prejavil slabosť a všetko, čo odznelo – zavrhne! Kto s čím zachádza – tým aj schádza. Môj arogantný sused – arogantný ešte aj k prírode – sa konečne na staré kolená dal opichať. Lebo nepočúval, lebo nechcel počúvať. Ale možno bude mať opäť šťastie – s placebom.

  Mne sa pri nich vždy otvára nôž vo vrecku!

 12. MUDr.Jozef Hrušovský
  2022-01-05 – J.NIJO Hrušovský_Skalární Silou Lidí k Torzní Síle Mistrů
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-01-05-j-nijo-hrusovsky_skalarni-silou-lidi-k-torzni-sile-mistru/

 13. Ander Kixa

  Redakcia, tie vysvetlivky a príklady ste doplnili pre prípad, že by to čítal nejaký hlupák?

 14. Ander Kixa

  Jednu zásadnú chybu v článku je nutné upraviť aby ste (neúmyselne) nezavádzali čitateľov. Politici nie sú hlupáci. Sú v kategórii ZLÍ.

 15. Ander Kixa

  Čísla očkovaných pekne ukazujú počet hlupákov v národe. Ja som na Slovákov hrdý.
  A čo sa týka závisti, často sa zamieňa s pocitom nespravodlivosti. Vždy je dobré hľadať príklady v prírode.
  Lev uloví korisť a podelí sa. Je to prirodzené. Keby sa nepodelil a chcel by si ju schovať do špajze, ostatní by mu ju zobrali a zožrali. Toto je prirodzené správanie v stáde.
  Ľudská závisť je na 90% pocit nespravodlivosti. Nie je prirodzené, že niekto kto pracuje 10 hodín denne zarába 10 x viac ako niekto kto 8 hodín.
  Tzv. závistliví ľudia „závidia“ zlodejom a podvodníkom, ktorí prišli k majetku neprávom. Často na ich úkor.
  Dotiahnem to do extrému – závisť neexistuje. Sú 2 prípady: oprávnená závisť = pocit skrivodlivosti a neoprávnená. Tá neoprávnená ale nie je závisť, ale zlo. Hlúpe zlo.

 16. Podľa znalosti z indických spisov žijeme teraz v najhoršom – železnom veku – kalyugu. Neustále prichádzajú na zem ďaľšie duše, ktorým chýba duchovné uvedomenie. Preto je u nás aj vo svete toľko chaosu, zla a násilia, Nápomocní môžeme byť len tým, keď budeme pozitívni napriek okolnostiam, prejavovať sa dobrým charakterom a budeme dobrým príkladom pre druhých. Netreba sa príli pozerať okolo seba, ale do seba.

 17. lubomír lubomir

  Ľudská hlúposť je založená na podstate obsahu vzdelania
  Nevedomosť alebo neznalosť je nedostatok alebo neprítomnosť vedomostí to je vzdelania .Hlúposť nevedomosť (z hľadiská zámeru) môže byť:
  neúmyselná – dôsledkom slabomyseľnosti, dôsledkom nemožnosti resp. nedostatku možností dostať sa k potrebným informáciám (napríklad aj dôsledkom nedostatku falzifikovateľných informácií v súčasnej dobe), alebo dôsledkom nízkej miery inteligencie;
  úmyselná – dôsledkom subjektívneho výberu informácií, alebo dôsledkom zámerného vedomého nevenovania pozornosti u človeka schopného sa k potrebným informáciám dostať a pochopiť ich; pozri aj ignorovanie.
  Celkove je to chyba dialektického myslenia a súčasného systému vzdelávania

  • …Ľudská hlúposť je založená na podstate obsahu vzdelania… S týmto výrokom nesúhlasím, môj starký z Oravy mal len 4-zimné ľudové, zimné preto, že v lete bolo treba „makať“… Aj napriek tomu, mal vedomosti, ktorými schoval akéhokoľvek „inteligenta“ do vrecka – Zdravý sedliacky rozum, nepustí… či?

   • holistický prístup

    Slavo,

    správne – je rozdiel medzi znaním (poznaním – múdrosťou) a formálnym falošným tzv. „vzdelaním“ pre nejaké fiktívne výhody … prípadne pre tzv. „titul“.

    Pozn. Som niekto s najvyšším „formálnym vzdelaním“ a „titulom“ a práve preto to VIEM – to bola pre mňa aj skutočná škola života – prestať vidieť v titulovaných niekoho kto je viac, ako beztituloví … 🙂

 18. …áno, s tým súhlasím, že dnes si málokto vyberá prácu, kt.ho ozaj baví, a to je zlé…/.v 1 knižke o tom písal aj V.Sineľnikov, ako už malé deti pozorovali, čo ich baví a podľa toho ich dali ,,do učenia“/…. to, že mnohí teraz prídu o prácu, je viac ako isté….tak naisto sa treba viac ,,uvedomiť“ – ako, čo, a či to chcem vlastne urobiť…stále prebieha tá výmena otrokov s vedomím za otrokov s podved. …a čo sa týka existencie dákeho cov.,je to číry výmysel, no určite existuje koronocirkus….

 19. V Brne bolo a v Prahe trvá masívna demonštrácia proti totalite !!! Kedy sa zobudia aj Slováci? Čo musí stať? Čakáme na podobnú vyhlášku o povinnom očkovaní, akú vydalo min. zdravotníctva v ČR alebo nebodaj zákon???

  • Slováci nezvyknú až tak veľa protestovať, skôr konajú. Ak sa zavedie povinné očkovanie experimentálnou vakcínou s vysokou mierou úmrtnosti, ktorá navyše ani len nechráni pred prenosom nákazy, bude sa to rovnať zavedeniu štátnej vraždy. Vtedy už nebude žiadnych pochybností, či nastala situácia na uplatnenie článku 32 Ústavy, vrátane možného ozbrojeného občianskeho odporu. Aby sme neboli prekvapení, čo sa začne diať, keď sa Slováci zobudia a dajú do pohybu.

 20. holistický prístup

  „Lidé jsou energetické frekvence vědomí a jiná frekvenční energie vědomí je skutečně může posednout či ovládnout pokud se jejich frekvence přiblíží, propojí a shodnou. K posednutí dojde, když se energetická archontí bytost přichytí k auře člověka a začne mu diktovat myšlenky, emoce a vnímání. Lidské bytosti s vysokými frekvencemi archontí virus ovládnout nemůže, ale pokud se lidé propadnou do archontích stavů nízkých vibrací (strach, závist, bezcitnost, lež, hamižnost, žárlivost), nastane kompatibilita frekvencí a může dojít k ovládnutí. Lidské frekvence snižují drogy, alkohol, sex s posedlým člověkem, je to stejné jako když virus z jednoho počítače pronikne do druhého.“

  redakcia,

  zamyslite sa nad tým, čo ste aj týmto „článkom“ vyvolali …

  • vlastimila

   holisticky pristup,
   vdaka. Takto som ludi a problemy nikdy nevidela. A teraz skusim nastvat- je to pravda??

   • holistický prístup

    vlastimila,

    koho chceš naštvať?!? – máš potrebu snáď kŕmiť beštiu?!? … ak mňa, tak skutočne nič nechápeš …

  • Diabol je v každom z nás. Dôležité je si to uvedomiť a ovládať ho (nedovoliť mu prejaviť sa) 🙂

   Problém je, že taký škorpión sa nie vždy vie ovládnuť a zabodne žabu, ktorej sedí na chrbte uprostred rieky aj keď vie, že sa potom aj on utopí. Je to už v jeho náture 🙂

   • holistický prístup

    redakcia,

    KTO je v danom prípade „škorpión“ a KTO žaba?!? – viete to?!?

   • Redakcia – diabol je keď tak – vo vás! Dotýkate sa viery a svetonázoru iných!
    Absolútne nevhodne parafrázujete aforizmus, že „Každý človek je potenciálny vrah!“ Myslím, že to sedí.

    Ja by som túto teóriu využil v kontexte plánovaných pokút za neočkovanie sa, t. j., že niekto vychádza z teórie, že neočkovaný môže niečo roznášať a preto ho treba potrestať ako „potenciál nákazy“. Tak fajn!

    Navrhujem každoročne každému Slovákovi udeliť pokutu 500 eur a 1-mesačné väzenie za to, že je potenciálny vrah!

    Navrhujem každému vodičovi na Slovensku udeliť pokutu 500 eur a 1-mesačné väzenie za to, že je potenciálny vrah!

    Odôvodnenie – pozrite si štatistiky úmrtí na cestách!

    Aj absurdity majú svoju logiku – či?

 21. Tak som sa zamyslel a zistil som,ze ludstvo tak ako pred tisicmi rokov ,tak i dnes je ovladane pomocou troch veci,peniazmi,nabozenstvami a strachom o svoj zivot.Iba velmi malo ludi nepodlahne ani jednemu z toho.

 22. vlastimila

  redy,
  dakujeme ti za Tvoje zamyslenie.

  • Ďakuj za seba – nevyrábaj tu vzťah MY – kto si?! Hovoríš aj za mňa?! „Ďakujeme redakcii za ďalší článok!“
   Holistický prístup zasiahol včas! Timing je základ. A kyvadlo sa zmenilo.

   • holistický prístup

    Maroš,

    redakcia sa rozhodla, že toho delenia – rozdelenia – je stále málo – ponúkla ďalšie rozdelenie z „BIBLICKEJ“ fabriky, podložila to „výskumami“ z rôznych „BIBLICKÝCH UNIVERZÍT“ a krásne sa vyfarbila svojim vedením „diskusie“ … bolo načim zasiahnuť … tie bytosti – či skôr „entity“ – muchy sadnúce v bezvedomí a opojení na exkrement – si vôbec neuvedomujú, KOHO potomkami a následovníkmi v skutočnosti sú … v BIELEJ farbe sú obsiahnuté VŠETKY farby … preto ju chcú zničiť …

 23. Vynikajúci článok!!!

 24. vlastimila

  holisticky pristup,
  vdaka. Takto som ludi a problemy nikdy nevidela. A teraz skusim nastvat- je to pravda??

  • holistický prístup

   človek je jeden celok – jeden organizmus
   rodina je jeden celok – jeden organizmus
   občina je jeden celok – jeden organizmus
   národ je jeden organizmus – jeden celok
   rod je jeden organizmus – jeden celok
   ľudstvo je jeden organizmus – jeden celok
   „Zem“ je jeden organizmus – jeden celok


   Všetky zdravé úplné časti sú nutné k zdravému fungovaniu – len v harmónii všetkých častí môže organizmus prospievať – je limitovaný (obmedzený) svojou najslabšou časťou.

   Ako hore – tak dolu, ….

   Áno – všetko je PRAVDA … pritom je to len akýsi náčrt …

 25. Za tento článok si redakcia zaslúži jednotku!
  Ako však vidno z diskusných príspevkov, väčšou ich píšu práve takí, ktorí sú definovaní v článku 😊.

 26. …plný súhlas s príspevkom o frekvencii nášho vedomia….tu na Bádateľovi bolo už viacero článkov na túto tému, je to výbor.zhrnutie…. tiež je pravda, že na ľudí veľa pôsobia tie 3 ,,veci“,+ zrejme aj ,,davová psychóza“…. ďakujem za výbor.článok aj trefné komentáre….

 27. Jan Janosik

  Hm… veľmi poučné….ani som netušil, že existuje takáto celistvá teória/ alebo nie len teória/ o fenoméne s ktorým sa stretávame veľmi často… hlúposť ako ľudskú vlastnosť som doposiaľ chápal tak trocha subjektívne a spájal som ju s inými vlastnosťami človeka….. článok mi veľmi pomohol zorientovať sa…. keď chodím von všímam si ľudí s nasadeným „zobákom“ a častokrát sú úplne osamotený… napr. v aute, na nástupišti autobusu a pod….vždy si kladiem otázku, čo v ich mysli prevláda, že sa tak hlúpo správajú….vedome škodia sebe a poukazujú na svoju hlúposť…. ale fakt sa táto vlastnosť nijak nespája ani so vzdelaním ba ani s inteligenciou…. Nedávno som bol u svojej právničky, ktorá, keď sa dopočula, že som nezaočkovaný nasadila si dva respirátory a usadila sa tak asi 3 metre odo mňa…. A to som ju vždy považoval za inteligentnú ženu a o jej vzdelaní samozrejme nepochybujem….Hm… takže hlúposť sa nemôže spájať ani so vzdelanosťou ani s inteligenciou…. je to jednoducho vlastnosť človeka…. kedysi sa tomu hovorilo zdravý sedliacky rozum….

 28. …presne, nie titul, či tituly, ale práve ten ,,zdravý sedliacky rozum“ potvrdzuje úroveň zmýšľania každého človeka…

 29. provokater

  kúpená, vyčačkaná „inteligencia“ je vrchol medzi hlúpakmi

Pridajte komentár

*