Trh elektrických áut sa rozpadá. Výrobcovia znižujú výrobné plány a navyšujú ceny


Print Friendly, PDF & Email

Trh elektrických áut sa rozpadá. Výrobcovia znižujú výrobné plány a navyšujú ceny

(J.D. Heyes, Natural News) Jediným princípom kapitalizmu, ktorý poháňa inovácie a v konečnom dôsledku aj zisky, je zákon „ponuky a dopytu“.

Keď existuje dopyt po produkte alebo službe, dobre sa bude dariť tým, ktorí tento dopyt dokážu dostatočne uspokojiť. Kto ho uspokojiť nemôže, prosperovať nebude.

A práve tento princíp je dôvodom, prečo sa priemysel elektrických vozidiel (EV) začína postupne rozpadať.

Režimy vládnuce v USA a EÚ a ich šialené liberálno-progresívne základne pre „zelenú energiu“ vnútili ľudu elektromobilitu. V minulých rokoch nebol masový dopyt po elektrických autách, no v súčasnosti je reálny dopyt po nich ešte menší ako kedysi.

Existuje pomerne slabá nabíjacia infraštruktúra na podporu vozidiel a ľudia, ktorí si jedno také auto kúpili, zisťujú, že im klamali, pokiaľ ide o inzerované „dojazdy“, pričom veľká väčšina vozidiel je neúmerne drahá.

Výrobcovia elektromobilov čelia vážnym problémom

Noviny The Wall Street Journal uvádzajú, že väčšina výrobcov elektromobilov už znižuje výrobné plány, pretože dopyt sa nie a nie zdvihnúť a problémy s dodávateľskými reťazcami bránia širšej výrobe.

Výrobca elektrických vozidiel Lucid Group Inc. uviedol, že tento rok očakáva výrobu o polovicu menej áut, ako sa pôvodne predpokladalo, pričom uviedol problémy dodávateľských reťazcov a logistiky, ktoré trápia širší automobilový priemysel, ako aj vlastné problémy spoločnosti.

Kalifornská spoločnosť v stredu druhýkrát v tomto roku znížila svoj cieľ výroby na rok 2022. Lucid teraz plánuje vyrobiť 6 000 až 7 000 vozidiel. Vo februári najprv znížila predchádzajúci odhad z 20 000 vozidiel na 12 000 až 14 000.

„Ukázalo sa, že tento štvrťrok je veľmi náročným obdobím, a hoci sme spolu s celým odvetvím zažili rôzne výzvy v oblasti dodávateľských reťazcov a logistiky, obmedzenia našich logistických systémov tieto výzvy ešte znásobili,“ uviedol podľa denníka generálny riaditeľ Peter Rawlinson.

Rawlinson ďalej povedal, že problémy s dodávateľskými reťazcami a modernizácia infraštruktúry boli primárne zodpovedné za nedávny dva a pol týždňa trvajúci výpadok výroby, počas ktorého spoločnosť nevyrobila vo svojej továrni v Arizone ani jeden elektromobil.

Dodal, že spoločnosť odhalila úzke miesta v zásobovaní a momentálne pracuje na ich riešení.

V novinách sa ďalej uvádzalo, že niekoľko tradičných výrobcov automobilov ako Toyota, Ford a Volkswagon je pripravených v nadchádzajúcich mesiacoch uviesť na trh nové modely a podľa samotných výrobcov údajne „rýchlo rastúca skupina spotrebiteľov ich chce kúpiť“.

Stop Candida

Trik však bude zostať ziskový:

„Náklady na kľúčové komponenty elektrických vozidiel, vrátane ocele pre karosérie a lítia pre batérie, rastú. A globálny nedostatok polovodičov má za následok, že továrne bežia na menej ako plnú kapacitu, kým čakajú na dodávky počítačových čipov.“

Výrobcovia aút drasticky zvyšujú ceny elektromobilov

Ba čo viac, spoločnosti už počítajú s obrovským nárastom cien svojich vozidiel. V máji spoločnosť Lucid uviedla, že plánuje zvýšiť cenu svojho jediného vozidla, sedanu Air, na neuveriteľných 87 000 dolárov, kvôli rastúcim nákladom na suroviny.

Medzitým Ford oznámil výrazné zvýšenie ceny svojho nového radu elektrických F150, pričom uviedol, že ide o výrazné zvýšenie materiálových nákladov v súvislosti s pretrvávajúcimi závažnými problémami v dodávateľských reťazcoch, informoval portál Just the News.

V  oznámení o produkte automobilka uviedla, že „upravuje výrobcom odporúčanú maloobchodnú cenu na F-150 Lightning prvýkrát od jeho uvedenia na trh v máji 2021.

„Vzhľadom na výrazné zvýšenie nákladov na materiál a ďalšie faktory Ford upravil cenu počnúc spustením ďalšej vlny objednávok na F-150 Lightning,“ uviedla spoločnosť.

Podľa správy bude luxusná trieda týchto elektromobilov teraz blízko hranice 100 000 amerických dolárov alebo aj viac.

„Uvedené nárasty cien sa pohybujú od 6 000 dolárov u nižšej rady elektrických vozidiel po 8 500 dolárov u vyššej rady, pričom top model Lightnings sa teraz predáva za takmer 100 000 dolárov,“ dodal portál Just the News .

Záver

S cenami medzi 55 000 a 100 000 dolárov/eur za elektrické vozidlá niet divu, že po nich nie je reálny dopyt, keďže priemerný príjem americkej domácnosti v roku 2020 – posledné dostupné údaje za rok – bol 67 521 dolárov, čo je pokles oproti 68 703 dolárov v roku 2019.

O priemerných príjmoch domácností v našich zemepisných končinách radšej pomlčíme. V blízkej dobe tak o „trhu s elektromobilmi“ nebude možné ani len hovoriť.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ale tu nejde o to, či si vy debili budete môcť kúpiť el-auto a akcie jadrovej elektrárne – tu ide o to, že na spaľovací motor už nemáte nárok! Lebo niekto tak rozhodol!
  „Běžte pěšky“!

  • Taký nafťák vie ísť aj na kuchynský olej. To by museli chodiť osobne zabavovať tie autá.

   • dajú daň na auto a vybavené
    defenestrácia pomôže, češi ju robili 3x

   • Nie som mechanik, ale na fritovaci olej( po precedeni) fungovali a funguju iba stare deasely typu VW T3, Peugeot 405, stare mercedesy a ine stare motory bez elektroniky. Teraz keby som natankoval do Forda ktory ma euro6 , DPF, AD Blue a kopec cidiel take palivo, bud nenastartujem alebo kriticka chyba motora.
    Chcel som si take auto kupit, svojim sposobom je to investicia na apokalypsu. A na internete su videa, ako vyrabaju palivo v specialnych tlakovych nadobach zo stareho plastu. To je uz ine kafe, vediet toto a mat na to usposobene auto..

    • To je pravda, na to pôjdu len staré deasely. Alebo kúpiť nejakú Ladu alebo Moskviča 🙂

    • Konkrétne som videl video s jedným Číňanom, ktorý takto skvapalňuje PET fľaše. Len čo je to potom za dioxínový humus!

   • Každý nafťák nie je traktor – záleží aj na zdvihu válca a schopnosti takúto zmes zažehnúť.

  • ano Marosko,presne o to ide,akze znova ocistit to Ceskoslovensku Zbrojovku,co otec kupil v 30 rokoch a este jazdi po Slovensku.

 2. Keď Pjakin asi pred rokom predpovedal, že globalisti chcú zlikvidovať priemysel, ale že nie malý, ale veľké firmy typu Toyota, VW, Nissan, nechcelo sa mi to veriť.
  Globalisti potrebujú krízy na zarábanie. Kým nevyrobia takú krízu, ktorá odrovná aj ich. Ktorú nebudú vedieť „uriadiť“.

  • Globalisti potrebujú krízy na zarábanie
   hlúposť
   globalisti majú FED, ročild zarábať nepotrebuje
   zarábať potrebujú goyim
   aj Gates je goyim-kaitalista, lebo potrebuje zarábať

   to je základný rozdiel
   medzi
   skutočnými planetárnymi ELITAMI ako je ročild,
   ktorý zarábať nepotrebuje,
   a pseudoelitami ako je Gates,
   ktorý zarábať potrebuje

   ročild v roku 1990 ukončil/zničil socializmus na celej planéte
   teraz ročild ukončuje/ničí kapitalizmus na celej planéte

   ide o zdroje

   každý mercedes, ktorý sa teraz vyrobí pre nepotrebných goyim konzumentov je strata surovín (spotrebovaných na výrobu toho mercedesu) pre vnukov ročilda o sto rokov

   ročild plánuje na stovky rokov vopred, potrebuje, aby jeho vnuci (a možno UŽ dokážu preniesť svoje vedomie do tiel svojich „detí“) mali aj o stovky rokov zdroje surovín
   preto ničí kapitalizmus a konzum, aby ušetril suroviny do budúcna
   ročild zarábať nepotrebuje, a preto ničí/ukončuje kapitalizmus,
   lebo:
   kapitalisti teraz pri zarábaní „peňazí“ masívne a nenávratne spotrebovávajú zdroje ročilda na ročildovej planéte Zem
   lebo kapitalisti zarábajú na výrobe pre goyim, a ročild potrebuje ukončiť výrobu pre goyim

   čo znamená koniec kapitalizmu na planéte Zem
   koniec kapitalistov-goyim na planéte Zem
   koniec miliárd konzumentov-goyim na planéte Zem
   koniec milionárov aj miliardárov na planéte Zem
   šetrenie zdrojov na planéte Zem pre ročilda

   • Israismael

    O stovky rokov nebude ani stopa po Rodcild a jeho vnukoch a pod a ani po žiadnom temnom hulvatovy ci iných temnych zrudach, ktoré chceli vlastniť túto Zem a ovládať ľudí.. Ci zem a ľudia na nej patria nejakým ľudským zverom???? .. O stovky rokov už dávno bude na Zemi len ľudstvo ktoré bude čisté a bude žiť čiste len pod Bozou vôľou… Prečo by asi prebiehala Veľká očista Zeme?.. Aby tu po nej ostali rodchildovia, gatesovia, schwabovia a ich potomstvo?.. Ta očista zeme vskutku prebieha a bude čím ďalej tým viac viditeľná a budete vidieť ako sa všetko rozpadá co bude temné a krivé a nebude v súlade so Svetlom..všetko sa to rozpadne na trosky ci organizácie, vlády,stavby, budovy, aj napr nepravé spojenia ľudí, manželstva atď.. Všetko musí byť iba pod jednotnou vôľou Svetla… Pozriete sa na agendu globalistov2030… ona je nastavená tak ze všetko má patriť temným tohto sveta presne do toho roku 2030 , pretoze oni vedia dokedy(cca do 2030) ma prebehnut tzv. Veľká Očista planéty v režime Najvyššieho Spravodlivého.. Chcú mať všetko hotové do toho roku, mysliac si ze odzubu Boha a oni budu správcovia Zeme a sveta.. Naivní blázni.

    • Israismael.netaraj nezmysli a neplet tuna nabozenstva,vsetky su len podvod

     • Israismael

      Náboženstvá sú podvod, ja súhlasím, ale však ja som nepísal o náboženstvách.. Trosku by bolo potrebné aj pochopiť co som písal a potom sa ozývať… Kto však pracuje len na rozhraní 5zmyslov a nemá viac možností nadzmyslovo vnímať tak je obmedzený pochopením.. A to ste vy Johne

    • Boh nech dokončí svoje dielo .Milujem Boha ,hoci nám posúva šialené ťažšie skúšky v živote.
     Buď pochvaleny .

   • Jop a koniec billions Goyim

   • Úroveň Rotschild a jemu podobní Ž nie sú Globalisti, je to len najvzdialenejších viditeľná periféria, prví v rade na odstrel. Globalisti niesú Ž. Globalisti Ž nakoncipovali/vytvorili ako svoj nástroj .

  • dodatok
   kríza vytvorená ročildami nie je na zarábanie,
   kríza je určená na ošklbanie aj malých goyim, aj milionárov a miliardárov,
   aby stratili svoje „finančné“ prostriedky a ich aktíva pretiekli ku skutočným elitám ročildom
   lebo keď milionári a miliardári stratia aktíva, prestanú vyrábať pre goyim a tak sa ušetria ročildove zdroje na planéte Zem

   takže kríza na úrovni ročilda znamená podojenie všetkých úrovní goyim
   aj podojenie miliárd goyim,
   aj podojenie miliardárskych pseudoelít

   áno, na kríze miliardárske pseudoelity doja malých goyim, ale sami sú dojení ročildami

   pochopte, celý systém kapitalizmu bol vymyslený tak, že aktíva a zdroje tečú odspodu hore
   goyim sú dojení milionármi,
   milionári sú dojení miliardármi,
   a všetci sú dojení vrcholovým predátorom a parazitom ročildom

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,tento svet bol tak už pradávno naplánovaný a riadený-že funguje ako špongia či pumpička-nasaje vysaje,sú to cykly ktoré ako jediné dokážu uspokojovať a udržiavať,,,,dostaneš výplatu a v zápetí ju minieš ešte skôr ako máš v pláne,lebo vždy ťa niečo zláka a tak si makal mesiac na tri týždne v dostatku,,,,lenže nikto nechodí do práce celý mesiac,ale aj voľné dni takže v očiach predátorov si dostal viacej než si si zaslúžil a potreboval,,,,štáty fungujú na podobnom princípe-predajú najprv pôdu pod nohami a potom aj to čo na nej rastie a potom aj to čo je na nej vybudované a nakoniec aj to čo po nej chodí a potom sa požičiavajú peniaze od bánk aby sa mohlo skupovať speť a tváriť sa ako spasiteľ a takto to ide dookola ako v kocúrkove,,,,kým sa dostanete do vysnívaného dôchodku-fabriky či budovy úradov a verejných služieb v ktorých ste hnili zostárnu a zapadnú prachom,vy ste medzitým museli splodiť potomstvo na splácanie vášho dlhu a na tvorbu prostriedkov pre vaše dôchodky-zvrátený kanibalizmus a vampírstvo,,,,človek nežije ekologicky a ekonomicky tak,že zdroje pre udržateľnosť budú rovnomerne v postupnosti vynakladané a nutnosť k sebazáchove,toto čo vy tu vyvádzate je iba krádež.

   • Jop, vyborne napisane,nikto neznici Rotschildov a ano je to ich pravy zamer,do konca aj falosny „spasitel“ je jeden z nich a doslova vypada ako „Jezis,tiez BIS v Basil je najväčšia banka Rotschildov na svete,kde sa chodia klanat,tie mensie a je na Cele noveho svetoveho „statu“,ktory je uz zostaveny. Rotschils bohatstvo sa odhaduje na vyse 500 Trillionov dollarov

 3. Kôň sa sám vyrobí, nepotrebuje cesty, chodenie je zdravé.

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,ľudstvo nezvládlo mobilitu vozidlami na konvenčný pohon a to vo všetkých oblastiach,,,,pozrite sa na podnikanie s požičiavaním kolobežiek ako pokusným vstupom na trh mobility-vysoká nehodovosť,devastovanie kolobežiek užívateľmi,zhoršená dopravná situácia a množstvo úrazov a policajných zásahov,,,,ľudstvo nezvláda ani elektromobilitu,,,,a čo by vlastne ľudstvo s touto generáciou x zvládlo?-je to jednoduché,pri zníženom počte populácie a pri lepšie zorganizovanej hromadnej preprave budete znovu čučať v autobusoch a električkách ako za starých-dobrých čias,kedy sa na autách vyvážali iba majetnejší,váženejší a užitočnejší spoluobčania,,,,dnes roboši používajú autá,tak že ich ničia nešetrným spôsobom a robia si aut a vozidiel otrokov a skracujú im dlžku životnosti,,,,výrazné obmedzenie výroby automobilov a vozidiel s tým,že by sa vyrábali podstatne jednoduchšie a trvácnejšie bezporuchové výrobky s dlhšiou životnosťou a možnosťou menej nákladovej opravy aj na čas prostriedky a materiál,,,,treba zrušit stanice technických kontrol a emisné kontroly ako aj povinné poistenie,ktoré hltajú rodinám financie pre nenažrané banky-autá v 21.storočí by mali byť dokonalejšie a ich kvalita by sa mala týkať životnosti a spoľahlivosti a nie iba lákavého vzhľadu a prehnaného dizajnu s kopou zbytočností a neodolného predraženého materiálu,,,,ďalšiou témou sú autoškoly ako biznis jednotlivcov,kde sa do premávky dostávajú idioti a idiotky,ktorí ani nepoznajú inak dosť zbytočne zložité predpisy,,,,elektromobilita nerieši problém zamorenia planéty a jej odmorenia,výroba elektroautomobilov a vozidiel už aj tak zameškala asi tak 15-20rokov svoje vhodnejšie obdobie a to iba kôli biznisu s ropou a skorumpovaným politikom a továrnikom,,,,slovensko sa môže hanbiť-sme smetiskom,kde sa nepestuje,ale stavajú na poliach fabriky na výrobu odpadu a to len preto,aby mali politici a ich rodiny z čoho dožiť ak podpíšu,,,,ani cyklodoprava nič nerieši-bolo by na cestách mnoho bicyklov a znovu ďalší problém,,,,na bojisku to funguje tak,že jeden vojak zabije toho druhého znepriateľeného,aby nenarobil kým žije viacej škody s tým že ešte žije-a toto je model aj civilného sveta,,,,čím skôr zabijete vojaka súpera-tým viecej ušetríte z toho čo tu ešte je či máte,,,,zhrniem to-človek ktorý nebude spokojný s tým čo sa tu dá robiť,jednoducho tu nebude môcť byť.

 5. Ved presne, o to im ide, nebudeme nic vlastnit a spalovat energie!!! Vsetko je to planovany zamer.

 6. Mimo téma, ale všechno je to šílené, viz i toto video = kdy žena křičela na muže a jeho děti, že doufá, že zemřou, protože nenosí masky a ohrožují přitom její zdraví a přitom stála ve frontě a čekala na ve frontě ve fast foodu: https://twitter.com/Antman0704/status/1556299084188745733

  • Covidová vyšinutosť je v súlade s ideologiou. Klasický príklad tyranky v roli obete – nacifikácia prichádza odspodu – jej preberaním – fašizmus prichádza ako direktíva zvrchu. Svetu vládnu psychopati – lebo im to dovolíme.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,treba vám znížiť príjmi na prijateľné minimum a potom sa náhle zlepšia medziľudské vzťahy,,,,peniaze vám zmenili,lebo peniaze z robia šťastnejších a egoistickejších,,,,v eu jeden muž či žena zamestnaní v bankách,alebo na okresných či krajských úradoch či na súdoch a v zahraničných firmách dostávajú také platy,že toľko v zaostalým kútoch sveta zarobí celá dedina či štvrť malého mesta,,,,a potom že je vo svete nerovnosť a hlad a bieda,,,,človek,ktorí si neuvedomuje záťaž svojej osoby na tejto planéte-tu nemá miesto a ide do stoky,lebo nový svet bude iný,,,,

  • A samozrejme vyzerá hrozne a nezdravo, ako inak.

 7. Ěšťěrkáři fšech zemí spoyte se. 🙂

 8. Technologická spoločnosť je závislá na zdrojoch, prvotnopospolná podstatme menej.
  Je otázne, či si Ročild udrží “štandard” keď všetko okolo zničí. Kto bude dolovať tie suroviny – roboti? Pochybujem.
  Kto bude vymýšľať nové technológie? UI? Ktorá to nevie a nikdy vedieť nebude? UI vie napodobňovať myslenie ale nevie myslieť. Tí, ktorí prežijú a budú zotročení? Keď sa dobrovoľne v nejakej vypätej chvíli vzdajú života, Ročildi skončia v jaskyni.

  • Tak svorka vlkov je závisla na organizačných schopnostiach alfa vlka – zabezpečiť im plné bruchá, tak tento korupčnícky systém je závislý na alfa psychopatoch – zabezpečiť ostatným blahobyt. Attilov húnsky zväz detto – náčelníci kmeňov potrebovali dostatok zlata a žrádla – inak by Attilu dávno zvrhli! Detto Svätopluka! Detto organizovaný zločin. Rotschieldovci tvoria perifériu moci Globálneho mocenského systému. Lenže – čo s vyhladovanou perifériou moci samotných Rotschieldovcov? Kto bude bez úhony sedieť na tých všetkých zásobách? A ide aj o to – kto koho evidentne obetoval. Kto je zdrojom všetkých týchto psychopatických samovražedných krokov? No – „elitní“ degeneráti!

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,tento svet sa dlho plánoval ako bude fungovať v budúcnosti,,,,množstvo vedomostí a osvietenstva a odkrytých tajomstiev o ktorých tu nemá nikto ani potuchy,,,,pyramída ľudstva je naplánovaná po tisicročia a každý kto sa tu narodil by mal mať vedomosť o jej existencii a ak ju nemá,tak je to iba jeho pochybenie,,,,všetci ste boli kŕmení nie zásluhami svojích rodičov,ale zásluhami vybudovanej rozvinutej spoločnosti slobodomurárskeho systému kde sa pán starostlivo stará o svojho otroka,,,,kde rodičku odnesie sanitka a vo vetranej osvetlenej vyhrievanej a sterilizovanej miestnosti okolo nej sa točil tím zdravotníkov za mzdy od štátu,potom materská za štátne a ďalšie a ďalšie výhody-nikto z vás a ani jedna matka nepovedala a ani tá vaša štátu-nechcem vašu pomoc,ale dokonca očakávali a očakávajú vždy viacej a viacej,,,,a teraz keď už viete sa umývať,obliekať,najesť a všetko si viete zakúpiť u slobodomurárov-tak vám s plnými bruchami zrazu takýto vadia,,,,základom rozumnosti je rozlišovanie a predvídavosť-vaším rozlišovaním je či chcete jedno,dve alebo tri deti,či chcete pracovať na slovensku,alebo vonku,či chcete ford,alebo audinu či škodovečku,či chcete presso,alebo pivo,,,,a vaša predvídavosť je,či slovan vyhraje,alebo prehraje lebo ste naňho stavili,,,,vy neriešite podstatu,ale prázdnotu,,,,nemáte sebemenšie právo kritizovať niekoho vďaka komu ste tým čím ste,lebo ste to prijali a globalisti majú staré zmluvy s temnotou a tie musia plniť,,,,nič ste v živote neobetovali,len sa tak tvárite,len ste brali a brali,prijímali a prijímali-ale od koho,to ste už vtedy mali vedieť,lebo oni niesú idioti-hoci ako vy tu všetci vypisujete,že sú to beštie a degeneráti a kadečo iné,,,,ale veď vy ste iba ich odrazom a kópiou,,,,napodobeninou-falzifikátom,,,,

 9. …vďaka za zauj.informácie…tie milé pesničky treba pustiť mal.detičkám….

 10. mariankosmac

  Skrachovala aj elektro Čezeta. Škoda, vyzerala celkom pekne. Otázka je kde súdruzi urobili chybu. 1) mali ostať pri klasických benzínových motoroch 2) mali dať tomuto kedysi ľudovému vozítku – ľudovú cenu. Posratý plastový elektroskúter za neuveriteľných 14 040 eur.
  https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/635939-sen-sa-rozplynul-vyrobca-elektrickych-retroskutrov-cz-skrachoval/

Pridajte komentár

*