Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

8 prírodných vecí na ischias: Skúste ich skôr než užijete ďalší liek proti bolesti


Print Friendly, PDF & Email

8 prírodných vecí na ischias: Skúste ich skôr než užijete ďalší liek proti bolesti

Sedací nerv patrí medzi najväčšie v tele, začína v dolnej časti chrbtice, prechádza do zadku a končí až v spodnej časti chodidla. Jeho poloha je zodpovedná za pevnosť, citlivosť a pohyby nôh.

Ischias (zápal sedacieho nervu) je bežným zdravotným problémom. Prejavuje sa intenzívnou bolesťou, mravčením, slabosťou a stŕpnutosťou dolných končatín.

V dôsledku týchto príznakov sa často môže mylne považovať za kŕče v nohách alebo bolesti v spodnej časti chrbta.

Občas vedie k stŕpnutosti a miernej bolesti, ale niekedy spôsobuje takmer neznesiteľný, ostrý, pálivý pocit v jednej strane tela.

Výsledné nepohodlie a bolesť zvyčajne núti ľudí ostať v posteli. Pacienti sú potom odkázaní na užívanie niektorých voľno predajných liekov bez predpisu, ako je napríklad ibuprofén.

Výskum ukazuje, že až 40% svetovej populácie zažíva tento problém v určitom okamihu svojho života. Dnes vám prezradíme 8 prírodných spôsobov, ako zmierniť bolesť ischiasu a vyliečiť zápal.

Prírodné spôsoby, ako zmiernite bolesť ischiasu

1. Akupunktúra

Akupunktúra predstavuje alternatívnu liečbu, ktorá zahŕňa vkladanie ostrých ihiel do určitých bodov, ktorých cieľom je pomôcť zlepšiť nervovú funkciu a zvýšiť tok energie.

Úľavu od bolesti pocítite už po prvom ošetrení. Niekoľko takýchto sedení však dokáže urobiť zázraky.

V dnešnej dobe je akupunktúra veľmi populárna, pretože bolo preukázané, že je účinná pri liečbe migrén, stresu, odvykania od fajčenia a tiež pri stimulácii toku lymfy.

2. Chiropraktická úprava

Výskum ukázal, že chiropraktické úpravy (naprávanie chrbtice) môžu byť účinné pri liečbe tohto problému.

Manipulácia s chrbticou zmierňuje bolesť, podporuje liečenie, potláča zápaly, obnovuje mobilitu a zvyšuje funkciu svalov aj nervov.

3. Ľadové vrecko

Ľadovým vreckom môžete okamžite zmierniť bolesť pri ischiase.

Ako alternatívu môžete použiť balíček mrazeného hrášku zabaleného do uteráka a položiť ho na bolestivé miesto.

Prikladajte ho každé 3 hodiny a nechajte pôsobiť 20 minút. Takto sa vám uľaví od bolesti.

Prírodná liečba osteoartritídy

4. Striedanie teploty

Ľadové vrecká vám poskytnú okamžitú úľavu, no nepôsobia do hĺbky. Zápal sa totiž pri sedacom nerve nachádza hlboko v tele.

Preto by ste mali hneď po ľadovom obklade použiť horúci alebo vyskúšajte horúci kúpeľ. Striedanie teplôt stimuluje krvný obeh a prúdenie lymfy. Takto vyliečite zápal a urýchlite hojenie.

Ak chcete zvýšiť účinky liečby, môžete pridať nejaké esenciálne oleje, bylinky alebo Epsomskú soľ do kúpeľa.

5. Mierny strečing (joga)

I napriek tomu, že každý pohyb môže byť pre vás bolestivý, musíte byť aktívni, aby ste urýchlili hojenie.

Z tohto dôvodu môžete vykonávať jogový strečing alebo mierny strečing chrbta. Týmto spôsobom zlepšíte pohyblivosť, posilníte chrbtové svaly a zvýšite prietok krvi.

6. Masáž

Terapie zamerané na spúšťacie body (trigger points) alebo hlbšie masírovanie sú veľmi účinné pri liečbe bolesti, svalových kŕčov a necitlivosti prstov a nôh.

7. Bylinky a oleje

Početné prírodné bylinky vám poskytnú priaznivé účinky, pretože znižujú zápal a liečia bolesť. Tieto bylinky sa užívajú vo forme olejov, kapsúl alebo hojivých mastí.

Okrem toho ich môžete použiť aj vo forme tinktúr, elixírov, esenciálnych olejov, čaju z čerstvých alebo sušených bylín.

Ešte predtým, ako sa rozhodnete používať bylinky, poraďte sa so svojím lekárom, aby skontroloval, či neovplyvňujú účinky niektorých liekov, ktoré užívate.

Nasledujúce bylinky sú najúčinnejšie v znižovaní zápalu, bolesti a podporujú tiež zdravie nervov:

 • kurkuma (zmiešajte ju s čiernym korením, aby ste zvýšili jej liečivé účinky)
 • harmanček rímsky
 • diablov pazúr
 • mliečne ovsené vločky
 • kôra vŕby bielej
 • koreň divozelu
 • šalvia muškátová
 • levanduľa
 • sladké drievko
 • ľubovník bodkovaný
 • scutellaria lateriflora
 • drieň japonský
 • kvety lipy
 • kratom (mitragyna speciosa)
 • arnika horská

8. Spánok

Uistite sa, že máte dostatok spánku, aby ste si uvoľnili svaly a telo, posilnili mozog a obnovili zdravie nervových buniek.

Záver

Hoci veda doteraz nepotvrdila tieto domáce spôsoby liečby ischiasu, mnohí ľudia vďaka nim zažili výraznú úľavu od bolesti a dokázali kontrolovať kŕče, záchvaty, bolesť a necitlivosť.

Ak vaše príznaky pretrvávajú niekoľko týždňov, mali by ste navštíviť svojho lekára, pretože môžete trpieť iným problémom, ktorý tlačí na nervy, alebo vedie k tlaku, ako sú vyskočené a posunuté stavce.

Riešením v takom prípade by bol pre vás chirurgický zákrok.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Elena Kruzlikova

  mala som velke problemy s touto chorobou a ako 40 rocnej mi lekarka povedala ,ze uz mi ziadne lieky nezaberaju. Potom som sa zacala natierat mastickamy a spoznala som sa z vitaminmy Nutrilite. Velmi za to dakujem panu Bohu. Dnes mam 61 rokov ,nejem ziadne lieky od bolesti a citim sa super. Bolesti mam velmi zriedkavo .

 2. No mozes napisat prosim Ta ake masticky si pouzivala pri natierani a ake vitaminy si uzivala ktore konkretne
  Dakujem

 3. Oľga Krkoskova

  Ischias som dostala v 54r.a spôsobuje mi nepríjemné bolesti.Liecba je zdĺhavá chodím na injekcie.Doma cvičím keď mi ustúpi zápal.

Pridajte komentár

*