Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Lepšia ako očkovanie: Vedci objavili vec, čo do 24 hodín zabije 100% chrípkových vírusov


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zisťuje, že zvlhčovače vzduchu zabíjajú do 24 hodín 100 % vzduchom šírených chrípkových vírusov

Vedeli ste, že existuje oveľa lepší spôsob na predchádzanie chrípky ako očkovanie? Okrem toho dokáže navyše aj zmierňovať astmu, suchý kašeľ, alergie či chrápanie.

Ďalej lieči suchú pokožku a omladzuje izbové rastliny. No a to všetko bez akýchkoľvek rizík alebo vedľajších účinkov!

No a čo je tá zázračná vec? Hovoríme o obyčajnej vlhkosti vzduchu.

Teraz je síce len začiatok leta, avšak toto je práve obdobie, kedy je najlepšie začať robiť prípravy na zimu. Ono sa to nezdá, no o 3-4 mesiace začne byť téma chrípky opäť aktuálna, tak prečo nebyť dopredu pripravený?

Prečo je vlhkosť vzduchu taká dôležitá

Zatiaľ čo mnohí z nás sú posadnutí udržiavaním určitej teploty v našich domovoch a kanceláriách, len máloktorí sme sa niekedy zamysleli nad ďalším dôležitým aspektom regulácie kvality vzduchu – vlhkosťou.

Keď klimatizácia odoberá zo vzduchu teplo, zároveň odstraňuje aj vlhkosť, následkom čoho sa vzduch v interiéri, pokým nebývate vo veľmi vlhkom prostredí, môže stať neprirodzene suchý, a to aj v lete.

V zime je to ešte horšie, lebo studený vzduch je suchý a väčšina ohrievačov ho robí ešte suchším.

Keď sa totiž vzduch zahreje, klesá jeho relatívna vlhkosť. A tak vonku môže byť kľudne príjemná 60% vlhkosť pri nulovej teplote vzduchu, avšak vnútri ten istý vzduch pri 25 stupňoch Celzia už môže mať len okolo 30% až 35% vlhkosť, čo je veľmi málo.

Čo zistili vedci

Výskumníci prichádzajú na to, že toto môže byť dôvod, prečo je chrípková sezóna práve v zime.

Niekoľko štúdií v posledných rokoch zistilo, že zvýšenie vlhkosti v domácnosti nad 43 % (ideálnych je 50 %) okamžite zabíja chrípkový vírus.

V štúdii z roku 2013 použili vedci simulátor kašľa na vyslanie víriaceho chrípkového vírusu do ovzdušia a merali, ako dlho prežije pri rôznych úrovniach vlhkosti.

Pri úrovniach vlhkosti menších než 23 % zostávalo o hodinu neskôr životaschopných až 77 % vírusu.

Pri úrovniach vlhkosti nad 43 % zostávalo po hodine životaschopných len 14 % vírusu.

O 23 hodín neskôr bolo vo vlhkom vzduchu mŕtvych celých 100 % vírusu, zatiaľ čo v suchých podmienkach stále prežívalo 60 % vírusu, ako zistila štúdia z roku 2009.

Až donedávna boli vedci „zmätení tým, prečo niektoré časti sveta majú takú silnú zimnú chrípkovú sezónu, zatiaľ čo v teplejších mesiacoch takmer žiadnu aktivitu,“ uvádza CNN.

Teraz to vieme: Nie je to chlad, ktorý nás robí chorými, ale suchý vzduch.

Uvádzame ďalších 7 dôvodov pre zvýšenie vlhkosti vzduchu:

Liečba osteoporózy

1. Astma

Štúdia z roku 2016 zistila, že učitelia v triedach s nízkou vlhkosťou mali zvýšené riziko príznakov alergie a astmy.

Autori štúdie uvádzajú, že „školy majú často problém udržať v interiéri relatívnu vlhkosť v optimálnom rozmedzí (40 – 60 %) pre zníženie alergénov a dráždivých látok“.

2. Kašeľ

Podľa Medical News Today tiež vlhkosť okolo 50 % dokáže obmedziť „suchý, dusivý kašeľ“.

„Pridanie vlhkosti do vzduchu vie do dýchacích ciest dostať viac vlhkosti, takže kašeľ nemusí byť taký dusivý. Produktívny kašeľ uvoľňuje zastavený alebo lepkavý hlien.“

3. Chrápanie

Zvýšenie množstva vlhkosti vo vzduchu môže tiež zmierňovať chrápanie.

„Pri suchom vzduchu je u človeka menšia pravdepodobnosť dostatočného premazania dýchacích ciest, čo môže chrápanie zhoršovať.“

4. Syndróm chorej budovy

Štúdia z roku 1994 zistila, že zvýšená vlhkosť môže pomáhať pri symptómoch „syndrómu chorej budovy“, medzi ktoré patrí bolesť hlavy, oka, nosa a dráždenia v krku, únava, závrat či žalúdočná nevoľnosť.

Tieto príznaky sú považované za dôsledok vyčerpanosti, aerosolov, mikroorganizmov a prchavých organických zložiek, cirkulujúcich v recyklovanom vzduchu.

Zvýšenie vlhkosti v nemocniciach na 40-50 % významne znížilo pocit suchosti, symptómov dýchacích ciest a statickej elektriny.

5. Suchá koža a vlasy

Používanie zvlhčovača vzduchu v zimnom období môže tiež znižovať výskyt suchej, popraskanej kože, kučeravenia vlasov a popraskania pier.

6. Izbové rastliny a nábytok

Udržiavanie vlhkého vzduchu v miestnosti ocenia aj vaše izbové rastliny, drevené podlahy a nábytok.

Vlhkosť pomáha izbovým rastlinám byť plné života a dreveným podlahám uchovať si dlhšiu životnosť.

7. Šetrí peniaze za kúrenie

Vlhkosť pomáha udržať vo vzduchu teplo, čo znamená, že váš ohrievač nemusí tak veľmi kúriť a vy ušetríte na účtoch za vykurovanie.

Môžete tiež po dome porozkladať hrnce s vodou, najmä na sporáku alebo pri zdroji tepla a nechať trochu vody vo vani. Veľmi dobre zvlhčujú vzduj aj mokré froté uteráky rozložené na vlažných radiátoroch.

Samozrejme, ak chcete, môžete si kúpiť aj elektrický zvlhčovať vzduchu, ktorý sa dá zohnať v takmer každom obchode s domácimi spotrebičmi.

Tiež je dobré si zadovážiť malý digitálny merač vlhkosti vzduchu, aby ste mali vždy prehľad, ako na tom je váš domov alebo pracovisko.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: returntonow.net, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tlamka Jozef

    Podľa mojich skúseností rovnaké účinky majú dve rozkrojené cibule /žltá a červená – kvantová synchronicita/ – rada starých mám a námorníkov…..
    s trojdňovou výmenou……Jozef

  2. Pán Tlamka Jozef, ďakujem za výbornú informáciu. Podobne funguje aj cesnak. Roztlačiť a nechať ho nech si robí svoju veľmi osožnú prácu 🙂

Pridajte komentár

*