Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ako využiť himalájsku soľ na kvalitnejší vzduch, bolesti hlavy a lepší spánok


Print Friendly, PDF & Email

lampy z himalájskej soli

Je ružová, lesklá a pre mnohých perfektná. O himalájskej soli nejeden človek vraví, že je to úžasný dar prírody.

Je nielen chutnejšia ako bežná soľ, ale ponúka aj mnohé zdravotné prínosy. Dokáže napríklad pozitívne pôsobiť na zníženie krvného tlaku či podporiť trávenie.

Ale počkajte, je toho ešte oveľa viac, čo zvládne táto v prírode sa vyskytujúca substancia.

Dva typy himalájskej soli

Himalájska soľ pochádza priamo zo zeme v Himalájskom pohorí.

Ide o milióny rokov staré usadeniny z dávneho mora, keď boli dnešné Himaláje ešte pod hladinou mora (teda predtým, než indický kontinent narazil do ázijského a vytlačil do výšky Himaláje) .

Dnes sa tieto soľné usadeniny dolujú v baniach, následne spracovávajú a distribuujú do celého sveta.

Existujú dva typy himalájskej soli.

Prvý typ je určený na bežnú konzumáciu. Obsahuje nižšie percento sodíka a okrem toho má aj veľké množstvo pre naše telo potrebných minerálov.

Podrobnejšie sme o tom písali nedávno v inom článku.

Druhý typ himalájskej soli nie je jedlý, no má iné spôsoby využitia, o ktorých sa viac zmienime v tomto našom dnešnom článku.

Čo dokáže nejedlý typ himalájskej soli?

Keď sa zamýšľate nad vecami, ktoré sú pre vás prínosom, určite vás hneď napadne prídavné meno „pozitívny“.

Avšak, v prípade himalájskej soli je to práve čosi negatívne, čo vám prinesie dobrý účinok. Konkrétne sa jedná o negatívne ióny.

Stalo sa vám už niekedy, že ste sa šli vonku len tak poprechádzať a následne ste sa cítili oveľa lepšie, povzbudený, sviežejší a s dobrou náladou?

príjemnú zmenu, ktorú ste zrazu pocítili, majú na svedomí negatívne ióny. Produkuje ich totiž príroda.

Za ich vznik zodpovedá napríklad:

Liečba osteoporózy

 • kozmické žiarenie
 • ultrafialové žiarenie
 • trenie vzduchu
 • padanie vody (vodopády, dážď)
 • uvoľňované rastlinami (hlavne borovicami a prasličkami)

Dobrou správou je, že negatívne ióny sa dajú vyrobiť aj umelo v domácom prostredí. Áno, tušíte správne – s ich výrobou má niečo dočinenia práve himalájska soľ.

Čo sú to pozitívne a negatívne ióny?

Ide o elektricky nabité molekuly vo vzduchu, ktoré nie je možné vidieť voľným okom.

Pozitívne ióny sa zvyčajne označujú aj ako súčasť elektromagnetického smogu. Pre telesné, ale aj duševné zdravie môžu mať veľmi neblahé následky.

Pozitívny náboj týchto molekúl pochádza najčastejšie z televízorov, počítačov, mobilných telefónov, wifi, mikrovlniek a ďalších elektronických zariadení, ktoré do ovzdušia vysielajú elektromagnetické vlny.

Negatívne ióny sú tie, u ktorých prevláda negatívny, čiže záporný náboj. Práve tie sú pre vás zdravé. Záporný náboj vzniká vtedy, keď molekula získa navyše elektrón.

Prečo sú vlastne pozitívne ióny nebezpečné a negatívne prospešné?

Keďže pozitívnym iónom chýba elektrón, snažia sa ho „ukradnúť“ z iných molekúl a tým narušujú ich štruktúru. Preto sú pre nás nebezpečné.

Negatívne nabité molekuly nás naopak chránia tým, že sa viažu na pozitívne nabité molekuly, ktoré by nám mohli uškodiť. Takto vlastne prečisťujú vzduch od mnohých znečisťujúcich látok a robia ho pre nás zdravším.

Ako si doma vytvoriť negatívne ióny

Ako už aj z názvu článku vyplýva, hlavnými prínosmi negatívnych iónov je prevažne zmierňovanie bolestí hlavy a zlepšovanie kvality vzduchu. Tieto faktory potom vplývajú na skvalitnenie spánku.

Doma si ich môžeme vytvoriť s pomocou lámp vyrobených z Himalájskej soli.

Kúpiť sa dajú najčastejšie v ezoterických obchodoch, predajniach so zdravou výživou a niekedy dokonca aj v klasických obchodoch s vybavením pre domácnosť.

Keď sa takáto lampa zasvieti, teplo zo žiarovky spôsobí, že sa z kryštálikov soli začnú do vzduchu v izbe uvoľňovať negatívne ióny.

Ak si takúto lampu necháte svietiť hodinu či dve pred spaním, vytvorí sa vo vzduchu dostatok negatívnych iónov, aby mali citeľný vplyv na skvalitnenie vášho spánku.

Nie je to však obmedzené len na spánok. Pobyt v takomto prostredí aj počas dňa či večera bude sám o sebe na vás priaznivo vplývať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: How to Use Himalayan Salts to Improve Air Quality, Remove Headaches and Sleep Better Tonight

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. ..nechapem, preco su dva druhy himalajskej soli a ten druhy je nejedly? To ako tie solne lampy? Preco by nemohli byt jedle? Môj papagaj bezne sedaval na tejto lampe, samozrejme bez zapalenej sviecky a ozobaval ju a dost z nej aj spapal a darilo sa mu vyborne, uz ho nemam, uletel…dokonca si sam otvoril klietku, najprv odopol karabinku dokonca, cize, ocividne mu aj ta sol urobila dobre. 🙂

 2. Článok je tak povediac, či ako tak dobre napísaný, len tam vadia v ňom tie negatívne a pozitívne ióny čo čitateľa ľahko popletú.

  Ióny – kladné škodlivé.
  Ióny záporne liečivé.

  IÓNY – KLADNÉ ŠKODLIVÉ braniace okysličovaniu pľúc a nachádzajúce sa v budovách pretechnizovaných z chrliacich elektrosmog hlavne z elektrotechnických a elektronických zdrojov.

  IÓNY- ZAPORNÉ LIEČIVÉ – nachádzajúce sa pri vodopádoch, v lesoch a ďalej od technických vymoženosti.

  Lampy vyrobené z Himalajskej soli prinavrátia do pretechnizovanej miestnosti záporné liečivé ióny 24%.

  Dobrý ionizátor doplní záporné ióny 55% a zároveň chrlí 4% ióny kladné škodlivé z napájania externých zdrojov pre chod ionizátora.

  Drahokami prinavrátia do zamorenej miestnosti kladnými iónmi škodlivými a nahradia iónmi zápornými liečivými od 90-98% podľa kvality drahokamu.

  Technické ionizátory, ktoré nepoužívajú napájaciu elektrickú energiu zo siete,či z akumulátorov vedia prinavrátiť záporné liečivé ióny 98%.

  • Milý génio,

   ďakujem za poučné čítanie. 🙂 Mám dve otázky. Aké drahokamy máš presne na mysli? Polodrahokamy toto nedokážu? A či sa technické ionizátory dajú bežne kúpiť, prípadne ak máš nejaké tipy tak by som Ti bola vďačná.

   • Milá Gabi,
    10×10 mm dokáže ionizovať izbu zápornými iónmi 65% väčší kus ionizuje samozrejme viac až do 98%.

    Aby som tu nemusel otapetovať písaním celého Badateľa.net, našiel som peknú stránku všetkých polodrahokamov:http://www.malachit-obchod.cz/cz-clanek-7.html

    Vyber si z linku niektorý s nádherných polodrahokamov cenové dostupný,ale hlavne aby bol čím väčší, ak sú malé treba ich viac a ja Ti odpíšem na tvojú E-mailovú adresu,len ju tu nezabudni prilepiť.
    Polodrahokami tiež kmitajú vyšším kmitočtom od nášho biopoľa-aury podobne ako drahokami len s nižšou intenzitou. Tí čo vidia auru,uvidia tiež
    aj kmitajúce pole emitujúce v okolí drahokamu aj polodrahokamu.
    Polodrahokami sa postupne vybíjajú a preto ich treba znovu a znovu ožívovať a dobíjať pod tečúcou vodou a dobiť na slniečku.

    Pre tých čo nemajú zvyšné na drahé kamene tak nech si položia nenapálené najlepšie nové CD – ečko v horizontalnej rovine napr. na policu,stolík a tak si z neho urobia ionizátor s účinnosťou max 76% A JETO. Od osi CD-ečka vo vzdialenosti 40 cm v tvare gule nesmú byť žiadne kovové predmety,preto jeho inštalácia nie je vhodná na kovový parapet a v blízkosti plastových okien v ktorých je oceľová vystuž.

    • Prezradíte nám, odkiaľ čerpáte takéto informácie: „10×10 mm dokáže ionizovať izbu zápornými iónmi 65% väčší kus ionizuje samozrejme viac až do 98%“?
     O ionizácii, hlavne o záporných iónoch totiž niečo viem. Bol som aj pri oficiálnom zisťovaní množstva záporných iónov v kanceláriách (bolo ich skutočne málo) pred a po zapojení ionizátora (možno ešte mám protokol o výsledkoch meraní). Preto ma zaujíma, či máte podobné oficiálne údaje, alebo ste ich prevzali z nejakého odborného článku, alebo z nejakého ezoterického časopisu, ale ste si ich proste vymysleli.

  • S tými drahokamami mi to príde ako blbosť. Určite vyžarujú nejakú energiu, ale fyziku neoklameš. Aby mohli vyžarovať Ióny museli by sa časom zmenšovať. A nezdá sa mi, že by z nich ubúdalo.

   • Nie, neubúdajú, ak sa o ne človek nestará, praskajú a tým sa znižuje ich energia. Potom treba urobiť rituál poďakovania sa za službu, ktorú nám preukázali a treba ich vrátiť späť do zeme.
    Možno to znie smiešne, ale aj takto funguje príroda. My, ľudia, sme zahľadení sami do seba, z prírody si len berieme a nad takýmto niečím sa smejeme. ..

 3. Je bezpecne zasvietit solnu lampu aj v detskej izbe kde su malinke deti???dakujem

 4. Malým bábätkám soľná lampa škodí len vtedy ak v nej horí sviečka,ale zas
  teplo zo sviečky lepšie pomáha iónizovať ovzdušuie tým že nahrieva soľ a zároveň pôsobí ako inhalátor – 2 veci v jednom.

  Soľna lampa osvetlená diodami led neškodí absolútne,len produkcia záporných liečivých iónov je nižšia a zároveň aj pokles inhalácie.

 5. Malým bábätkám soľná lampa škodí len vtedy ak v nej horí sviečka,ale zas
  teplo zo sviečky lepšie pomáha iónizovať ovzdušuie tým že nahrieva soľ a zároveň pôsobí ako inhalátor – 2 veci v jednom.

  Soľna lampa osvetlená diodami led neškodí absolútne,len produkcia záporných liečivých iónov je nižšia a zároveň aj pokles inhalácie.

 6. Odkaz pre providera stránky: Nerozmýšľate nad spustením funkcie registrácie čitateľov, ktorí by o ňu mali záujem a následne tak mohli vkladať príspevky vždy pod rovnakým nickom? Samozrejme by mohla ostať naďalej možnosť pre tých, ktorí chcú ostať v totálnej anonymite, pridať komentár ako neregistrovaný. A ešte by ma na tomto portáli potešila funkcia, ktorá mi mi poslala do schránky upozornenie v prípade, že by niekto na môj príspevok reagoval… Ďakujem za odpoveď. 🙂

Pridajte komentár

*