Umelá inteligencia, snímače tvárí, rozšírená realita a ďalšie veci ukazujú, že dystopická budúcnosť je už tu


Print Friendly, PDF & Email

Umelá inteligencia, snímače tvárí, rozšírená realita a ďalšie veci ukazujú, že dystopická budúcnosť je už tu

(Ethan Huff, Natural News) Ľudia často hovoria, že ak sa neurobí niečo, aby sa to zastavilo, svet sa niekedy v budúcnosti stane dystopickou nočnou morou. Realita je však taká, že v dystopickej budúcnosti už žijeme.

Len za posledných niekoľko rokov sa pokroky vo veciach, ako je umelá inteligencia, bezhotovostné platobné systémy, rozšírená realita a ďalšie, udiali tak rýchlo, že sa dá povedať, že práve teraz na v dystópii nachádzame – hoci veľa vecí nás ešte len čaká.

Pokiaľ to nejaká udalosť čiernej labute (udalosť, ktorá mení dejiny) okamžite nezastaví, tak dystopická budúcnosť sa rýchlo stane dystopickou prítomnosťou.

Vezmite si napríklad skenovanie dlane. Platenie za jedlo a iné tovary šmahom ruky či naskenovaním tváre namiesto hotovosti alebo platby kartou bývalo futuristickým konceptom z Knihy zjavenia.

Niektoré obchody, hlavne v USA a Číne to však už využívajú, vrátane Whole Foods Market a jej materskej spoločnosti Amazon v predajniach Amazon Fresh.

„Systém na rozpoznávanie dlaní funguje tak, že prepája informácie o platbe používateľa s jeho jedinečným odtlačkom dlane,“ vysvetľuje pertál The Exposé z Veľkej Británie.

„Ak ste členom Amazon Prime, môžete ho tiež prepojiť so svojím účtom Prime – už nemusíte tápať v aplikácii Amazonu a hľadať kód v obchode.

V obchodoch Whole Foods stačí prejsť dlaňou nad čítačkou, keď ste pripravení zaplatiť, a systém nájde váš účet Prime, uplatní prípadné zľavy a stiahne sumu z vašej kreditnej karty, ktorú ste zaregistrovali v účte.“

(Súvisiace: Technologickí giganti v súčasnosti pracujú na vymazaní belochov a ich histórie z internetu.)

Keď sa realita stane videohrou

A čo systémy rozpoznávania tváre? Na nedávnom stretnutí dystopických globalistických lídrov G20 v Brazílii bol každý účastník nútený „prejsť biometrickým overovacím procesom skenovaním svojich tvárí pomocou stojanových zariadení Serpro“.

Serpro je mimochodom brazílska vládna agentúra na spracovanie údajov, ktorá plánuje rozšŕiť rozpoznávanie tváre po celej krajine. Aby ste mohli v blízkej budúcnosti nakupovať a predávať, pravdepodobne budete musieť podstúpiť skenovanie tváre a platiť skôr pohybom ruky ako hotovosťou alebo kartou.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Ak sa im podarí zaviesť túto technológiu do dostatočného počtu obchodov, nevyhnutne si ju osvojí čoraz viac inštitúcií,“ varuje portál The Exposé .

„No a potom sa jedného dňa možno zobudíte a zistíte, že si neviete nájsť prácu, otvoriť si bankový účet alebo nakúpiť potraviny bez toho, aby ste si nechali naskenovať tvár – čo budete robiť potom?“

Spoločnosť Apple práve vydala svoj neslávne známy headset (prilbu) s rozšírenou realitou Apple Vision Pro, ktorý neustále „dopĺňa realitu“, vďaka čomu je každodenný život viac videohrou než skutočnou realitou. Bude to dobre ladiť s platobnými systémami na rozpoznávanie tváre a skenovanie dlaní.

„Apple tvrdí, že Vision Pro, ktorého cena začína na 3 499 amerických dolároch (3200 eur), je začiatkom niečoho, čo sa nazýva „priestorové výpočty“ – je to v podstate spúšťanie aplikácií všade okolo vás,“ vysvetľuje portál The Exposé .

„A reklamy spoločnosti na tento svoj výrobok ešte viac tlačia na ľudí zobrazovaním ostatných ľudí, ako neustále nosia Vision Pro. V práci, pri praní či pri hraní sa so svojimi deťmi! Ambícia je obrovská: vrstviť aplikácie a informácie ponad skutočný svet – na rozšírenie reality.“

Potom je tu nový čip mozgového implantátu Neuralink od Elona Muska, ktorý má premeniť ľudí na transhumanistických hybridných robotov.

Z nejakého dôvodu veľa konzervatívcov miluje Muska, pretože na svojej sociálnej sieti X (bývalý Twitter) hovorí veľa vecí, ktoré konzervatívci chcú počuť. V skutočnosti ale tomuto chlapovi ide o zničenie ľudstva a premenu všetkých ľudí na hybridné počítače.

Ľudský život je posvätný, rovnako ako prírodný svet okolo nás, no Musk a jemu podobní ho chcú zničiť „rozšírením“ alebo „hybridizáciou“, vrátane spojenia ľudí s počítačmi.

Povedzte tomuto svetu rázne nie, ako raz povedala zosnulá Nancy Reaganová.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Rozprávky, animácie, horory! Začiatok dystopickej doby – chceme sa báť pri Hitschkokovi – budeme sa viacej túliť ako opice! Prečo sme sa netúlili pri covide?! Teraz odbočím – „vedec“ vo filme hrá vedca, ale vedcom nie je! Je to len ilúzia „autority“ – podobne ako za PSY OP covid teroru. Pokiaľ nemáte nasrané v hlave – viete, že rádiokarbónovou metódou môžete určiť vek niečoho, čo obsahuje C14 – len maximálne 60 tisíc rokov! Nie viac, lebo po tomto čase C14 ako hmota už neexituje!!!

  Veľa výkričníkov?! Ale prečo ma tento „vedec-herec-iluzionista“ vo filme presviedča, že nejakí vedci našli – v zmysle cestovania v čase /Philadelfský experiment/ – nápisy vedcov – rádiokarbónovou metódou C14 – stratených v čase staré 70 miliónov rokov? Akože C14 prenesený v čase – na ktorý čas tisícnásobne dlhší nepôsobí?

  Začal som týmto preto, aby sme si uvedomili, že náš reálny Kozmos riadia skutočné bytosti, ale neustále sa nejakí iluzionisti snažia odrbávať našu mysel nejakou predstavou, nejakou ilúziou „reality“ virtuálneho sveta a matrixu! Treba ich poslať do prdele – nech za mňa zaplatia zloženky za elektrinu, plyn, internet, detskú jedáleň, družinu, pokutu. Alebo treba mať každodenný prístup k LSD či hubičkám lysohlávkam, a prežiť – ak niekto za nás tie zloženky zaplatí – vo virtuálnom distopickom svete – prípadne bláhovom svete nejakej sekty. Pretože modus operandi virtuálneho sveta je len a len podrbaná sekta, resp. sociálna podskupina snažiaca sa uniknúť z reálneho Kozmu do sveta predstáv – pretože ten reálny svet nechce prijať. Pokiaľ si niekto nechá nastreliť čip do mozgu „aby zvýšil svoje mimoriadne schopnosti“ – taký automaticky podlieha marketingu iluzionistov – to je celé.

  „Trikově nabité akční sci-fi ukazuje apokalyptickou vizi světa, ve kterém si vědci zahrávali s časem tak dlouho, až se jim vše vymklo z ruky. Skupinka drsných amerických vojáků se vydává pomocí brány v čase do doby před sedmdesáti miliony let /a musia sa trafiť do pár desaťročí – pozn./, aby zachránila několik vědců, kteří se zde ocitli vinou nezdařeného pokusu a nemohou zpět. Když se ale výprava vrátí domů, přiveze s sebou i jeden masožravý suvenýr… [Zdroj: ČSFD]“ – neviem, prečo nie bylinožravý.
  Útok dinosaurov (2008)
  Jurské komando, 100 Million BC
  https://www.filmuj.tv/utok-dinosaurov/
  ————–
  Pozn. – Santa Claus už bude nosiť darčeky 2 x do roka – lebo Amazon – a zvládol odvykačku! Virtuálny svet neexistuje v hlave nikoho, kto si ho tam nepustí! Démon vstúpi len na pozvanie!

  • Možná legitímna otázka niekoho mimo mňa – prečo takéto chujoviny pozerám – moja odpoveď – lebo pokus a omyl. To zistíš, až si to pozrieš!
   Moja legitímna otázka – prečo niekto v 21. storočí takéto chujoviny vôbec nakrúca? Možná odpoveď – lebo nás blbne práve do virtuálneho sveta ilúzie!
   Mimo rámec – otázka – kto posudzoval krásu tejto vagíny – Lajnová eurokomisárka gynekoložka, alebo nejaké gynekologické konzílium chirurgov – estétov. Lebo ja som tu jej pi.u nevidel! Ale verím v krásnu vagínu z marcipánu! Keď si ju urobím sám. Najradšej mám makovú s hrozienkami.

   Víťazka súťaže o najkrajšiu vagínu: Mala som pomer s Neymarom!
   https://sportovy.cas.sk/clanok/2906543/vitazka-sutaze-o-najkrajsiu-vaginu-mala-som-pomer-s-neymarom/

  • Pri metóde C14 je potrebné zistiť počiatočné množstvo C14 a to sa nikdy nevie.

   • Pomer C12, C13, C14 je štandardný v čase vzniku organickej hmoty. Ubúda len C14 – štandardným spôsobom rozpadu.

    • V minulosti mohlo byť viac C12 a C13 v atmosfére a biosfére, čo posúva dátovanie.
     Vzorku v zemi mohlo kontaminovať C12 a C13, čo posúva dátovanie.
     Jadrové výbuchy v minulosti ovplyvnili množstvo C14, čo posúva dátovanie.

 2. Miroslav Čižmár

  Ako si predstavujete seba o sto rokov?

  • No ale ako si predstavujú seba o sto rokov tí čo tvrdia, že keď „skapú“ (práve jedinci tejto skupiny používajú také vyjadrenia) tak už z nich zostane len prach? Každý človek, ktorý pohne mozgom tak chápe, že také reči sú len výmluva a nemôžu prameniť z normálnej činnosti mozgovej a ani z práce – pohybu ich ducha. Takí jedinci „žijú“ úplnom nevedomí – oni síce tvrdia, že ich život začal narodením a končí fyzickou smrťou ale ani toto nesprávne tvrdenie nemajú z vlastnej hlavy – toto len prijali zvonka bez akejkoľvek vnútornej námahy lebo je to jedna z najlacnejších neprávd váľajúcuich sa všade po zemi – odpad, ktorý vznikol z práce chorého ľudského rozumu. Tak to chcú, robia a také majú aj „presvedčenie“. To znamená, že nielenže o takých veciach čo bude so mnou o sto rokov nepremýšľajú ale ani nič ako presvedčenie nevlastnia – lebo vlastniť človek môže v skutočnosti len to čo vzniklo z práce jeho ducha – to si po fyzickej smrti berie do jemnejšieho hmotného (posmrtného – astrálneho) sveta (znalosti, učenosť – fyzickou smrťou zanikajú) a ak dokončí svoj evolučný vývoj po mnohých životoch na Zemi a v astrálne tak napokon aj do sveta duchovného keď navždy a definitívne opustí VŠETKY úrovne hmotného alebo jemnehmotného (záhrobného – astrálneho) vesmíru. Lenže to je pre mnohých nezaujímavé či neprinášajúce žiadne výhody ako prinášajú peniaze či vzdelanie. Preto sa mnoho ľudí o otázku čo bude so mnou o sto rokov?“ nezaujíma a tiež o to aký svet zanechá ostatným. Väčšinou povie: „ja tu už za chvíľu nebudem – mňa sa to netýka“ a pod. Ani netuší, že sa o cca 20 či 70 rokov (ak bude mať ovšem možnosť) po ďalšom prechodnom období prežitom v astrále narodí na Zemi do podmienok, ktoré si v minulých životoch na Zemi pripravil (možnosť sa narodiť na Zem by mal každý brať ako najvyššiu milosť napraviť svoje chyby a hriechy voči iným, očistiť sa a dozrieť! Väčšina ľudí ani netuší, že o túto možnosť sa narodiť na Zem v astrále prosí). Ale pamäť – spomienky na ne sú my vyššími bytosťami zakryté aby človek mohol začať akoby s čistým listom pretože ak by si pamätal na minulé životy tak by ho to príliš zväzovalo – buď by iným nevedel odpustiť krivdy alebo by mal hrôzu z toho čoho sa v minulosti dopúšťal na iných a v zúfalstve z tých hrôz – vlastných vín, ktoré ho čakajú ako bumerang by nevedel urobiť ani krok dopredu.

   • Máme tu viaceré verzie návratu do vozítka v hmote, do ľudského tela-nástroja na poznávanie.

    Kopnú nás naspäť do …, lebo akože „karma“. Prosíme, aby sme mohli ísť naspäť do hmoty. Sami sa rozhodujeme, lebo „hore v nehmote“ máme troška inú úroveň poznania. ( kto zažil, ten vie, čo to).

    A teraz babo raď. Ako to je, kto sa trafil ?

    Kto hľadá, ten nájde.
    Alebo si vyberie, to čo mu dočasne vyhovuje a „žije si“. Odkiaľ všetci prichádzajú a rodia sa do Botswany, Rwandy, Somálska, NZ, atď ?

    A bude si žiť, troška inú realitu, ako trebárs my v SK, alebo Nemecko, Rusko. No ale pred 75 rokmi, troška iná hra.

    Vie tu niekto stvoriť mravca, atóm Vodíka, alebo mrkvu, medvedí cesnak ? Vôňu, chuť, farbu, tvar ? Zuby, čo to pochrumú, chemickú továreň, čo z toho čo to vyťaží ? Enzímy, peptidy, a stovky procesov za sekundu ?

    Genialita a dokonalosť v každej sekunde tejto reality…

    • Treba si uvedomiť, že vesmír viditeľný, fyzicky zistiteľný ale aj ten do ktorého odchádza človek po svojej fyzickej smrti (než sa znova narodí na Zem) sú oba HMOTNÉ a tiež to, že niesú všetkým čo bolo Bohom stvorené pretože existujú ešte svety nehmotné – duchovné, ktoré sú bližšie ku Zdroju – Bohu. Tam je aj náš cieľ vývoja v oboch hmotných vesmíroch a tiež nás domov.
     Človek je duch, ktorý vznikol zo žiarenia Ducha Boha ale až z časti žiarenia s najnižšou kvalitou ale ešte stále obsahujúcou duchovné iskry – zárodky života. Avšak tieto zárodky sa nemohli vyvinúť v zrelé duchovné osobnosti v tej úrovni kde sa zastavilo vyžarovanie Ducha Boha pri procesoch Stvorenia. Aby sa tieto zárodky mohli vyvinúť vo večné duchovné osobnosti MUSEL BYŤ STVORENÝ ĎALŠÍ, OMNOHO CHLADNEJŠÍ SVET – PRIESTOR kde by sa mohli vyvinúť pretože úroveň v ktorej vznikli je ich pre vývoj príliš ľahká, svetlá, jemná.
     Bolo treba nutné Stvoriť Svet kde sa budú môcť vyvinúť pod tvrdšími nárazmi životných okolností. A pozor! Tu sa nejedná o pôsobení Zla – to začalo neplánovane pôsobiť až neskôr. Aj v tých najťažších Bohom plánovaných podmienkach by bol život pre ľudí vo vesmíre RAJOM. To znamená, že Zlo a subjekt, ktorý ho vytvára pre vývoj ľudí nie je absolútne potrebný.
     Z celého vyplýva, že možnosť existovať a vyvíjať sa vo vesmíre – v oboch jeho hmotných častiach – na Zemi či v záhrobí je DAROM. Celý vesmír vznikol len pre to aby sa ľudský Duch – človek mohol vyvinúť a zostať večný keďže v duchovnom svete odkiaľ prišiel to nebolo možné. Vesmír viditeľný ale aj ten záhrobný kam ideme po fyzickej smrti sú len hmotné a niesú celým dielom Boha Stvoriteľa. Preto to čo na Zemi konáme a zanechávame nebudú zažívať len tí, ktorí po nás prídu ale aj my sami.

     • OK, troška pošpiritizujeme.

      “ To znamená, že Zlo a subjekt, ktorý ho vytvára pre vývoj ľudí nie je absolútne potrebný.“ Ak teda pri všetkom aj tom hore uvedenom, na to pozerám, vyvstáva otázka : Ak nieje absolútne potrebný, prečo teda existuje. Prečo je mu umožnená manifestácia a kto ju manifestuje. Môže niečo existovať mimo stvoreného Stvoriteľom ? Zlo a subjekt sa vytvoril sám z nejakého paralelného vesmíru od iného stvoriteľa ? Neni potrebný hovorí kto ? Velice odvážne tvrdenie.

      To je ako keď lekári hovoria, že slepé črevo v tele neni potrebné, asi nejaký omyl ? Nevedia na čo je, akurát sa môže zapáliť, čo je „zlé“ tak neni absolútne potrebné.

      Načo sú potrebné super-novy a čierne diery, veď aj tie sú absolútne nepotrebné k vývoju ľudí…

      …ak teda vôbec existujú, lebo nikto ich nikdy nevidel.

      Je to o tom, čomu sa kto rozhodne veriť a či sa to dá aj relevantne o-veriť.

     • Seneca – dobrá otázka. Ten subjekt – archanjel Lucifer ktorý vytvára Zlo sa rozhodol zo svojej vôle nerezonovať s Božími Zákonmi. Archanjeli prebývajú mimo všetkých úrovní vesmíru až v duchovnom svete a to je vysoko nad vesmírom a bližšie ku Zdroju – Bohu – v Božskej ríši. Jeden z nich (Lucifer) bol Bohom zoslaný dole do hmotného Vesmíru aby podporoval a uľahčoval ľuďom vyvíjajúcim sa na planétach hmotný život vysielaním myšlienok, ktoré ľudia prijímali ako svoje nápady, vynálezy a získanie zručností, ktoré im uľahčili hmotný život aby mali čas na vývoj duchovný. Lenže Lucifer chcel byť po určitom čase uctievaný ako sám Boh, ktorý ho dole do vesmíru zoslal.
      A také konanie – postoj automaticky spustilo negatívne spätné účinky aj voči samému Luciferovi a po čase začala upadať aj Jeho božská dokonalosť, krása a láska. A pretože aj on sám je voči Božím Zákonom bezmocný tak sa rozhodol zničiť všetko najcennejšie do čoho vo vesmíre Boh investoval – teda do ľudí – ľudských duchov. Pri normálnom – správnom Bohom chcenom vývoji ľudí sa človek stane večným. Ak je vývoj ľudského ducha narušený a nesprávny tak neprežije určité – rozkladné procesy vo vesmíre keď sa vesmírne úrovne po čase dozretia začínajú rozkladať ako keď dozreje jablko – potom nasleduje hniloba – rozklad – a taký nesprávne vyvinutý ľudský duch sa nestane sa večným – večnou duchovnou osobnosťou – rozloží sa ako osobnosť. Zlo a jeho existencia je možná len v hmotných svetoch – teda vo vesmíre. V duchovných svetov žiadne zlo a nedokonalosť neexistuje ale existuje len rušný život a budovanie len v rámci Božích Zákonov. Božské bytosti ako sú anjeli a archanjeli vlastnú slobodnú vôľu nemajú ale klesnutím do hmoty vesmíru sú akoby obalení mnohými energetickými telami rôznej hustoty a vlastností a tak potom disponujú aj mentálnymi telami. Seneca, vždy keď ide zhora nejaká duchovná bytosť na misiu napríklad na Zem tak klesá – prechádza cez všetky úrovne – svety a obaluje sa telom – látkou danej úrovne. A tak to potom vyzerá ako matrioška. Potom má aj vlastnú vôľu aj keď vo svete odkiaľ prišla žiadnu slobodnú vôľu nemá.
      Ak tam mám chybu nech Israismael opraví:)

     • Israismael

      Achnaton ,niet čo opravovať ..Kiež by ľudia pochopili čo píšeš ,lebo to v kostoloch ,domoch vedľa cesty a ani v mešitách a ani v spolkoch ,kluboch či rôznych skupinách nespoznaju ľudia a nenájdu..Tobôž už nie v nejakých sektach nebodaj a pod ..Toto slovo od Pána ,ktoré poznáš a už ho pozna mnoho ľudí na Slovensku a po svete je oslobodzujúce človeka a jeho živého ducha ,pretože to nie sú cirkevné frázy odrecitivane ako básničky a litery ,ale to je skutočne poznanie Slova v ktorom sa objasňuje všetko na tomto svete a vo vesmíre ..Je to presne tak ako to sľúbil pred 2 tis rokmi Ježiš ,keď povedal nasledujúce slová : ,,A KED PRIDE ON DUCH PRAVDY (NA KONCI VEKU) UVEDIE VAS(NAUCI LUDI ) O VSETKEJ PRAVDE (ABY CLOVEK POROZUMEL DEJOM VO VESMIRE A VO SVETE A ABY POROZUMEL AJ ZAKONOM VESMIRU,KOZMU)

     • Túto teóriu poznám. Je dosť všeobecne známa.

      Citujem, tak ako ste písali: „Božské bytosti ako sú anjeli a archanjeli vlastnú slobodnú vôľu nemajú…“ a na začiatku zase príspevku : “ Ten subjekt – archanjel Lucifer ktorý vytvára Zlo sa rozhodol zo svojej vôle nerezonovať s Božími Zákonmi.“

      Aké sú aj tie ďalšie mechanizmy utvárania mentálnych a fyzických tiel, hmoty, zákonitostí, môžeme tiež len ako bádatelia, špekulovať a čo to možno akosi poodhaliť postupne, ale zjavne vrámci iba vlastného individuálne poznania. Nakoľko každý máme iné zažité a podľa toho aj sa tie teórie buď stretajú, alebo sú rozdielne.

      A zase “ Ak je vývoj ľudského ducha narušený a nesprávny tak neprežije určité rozkladné procesy vo vesmíre.“ „taký nesprávne vyvinutý ľudský duch sa nestane sa večným – večnou duchovnou osobnosťou“, „Zlo a jeho existencia je možná len v hmotných svetoch – teda vo vesmíre. V duchovných svetov žiadne zlo a nedokonalosť neexistuje“.

      Ľudské telo sa rozloží, ale ako sa rozloží duchovná bytosť. Vieme čo to vlastne je duch ? OK, vaša teória tvrdí, že bude rozložená. Kam bude rozložená ? Kto ju stvoril ? Načo by niekto, kto stvoril všetko, dal možnosť slobodného rozhodnutia sa duchovnej nehmotnej bytosti (podľa vašej teórie nie), vyvíjať sa do jeho kvality, vymyslel nejaké možnosti, či už v nehmotnej sfére, alebo potom v nespočetnom množstve hmotnej výučby, po čase, zrušil nehmotnú duchovnú bytosť, lebo sa ešte nestihla naučiť všetko ?

      Môže byť, netvrdím, že nie. Akurát mne to prevelice nesedí. Veď ak je v duchovnej sfére všetko „akože dokonalé“ tak ako by tam mohla byť deštrukcia, lebo aj anjel by tam vnímal svoj zánik zákonite ako nejaké nie pozitívne konanie voči svojej existencii.

      A ak niekto stvorí VŠETKO, tak odkiaľ sa zobralo akože „zlo“. Odkiaľ to mohlo napadnúť Lucifera, odkiaľ to mohol stiahnuť, keď aj on bol stvorený, sám sa nevymyslel a ani všetko čo ho akože mohlo napadnúť.

      Prečo sú asi aj teórie, že hmota je len ilúzia, nie akože naša skutočná podstata. Nehmotná duchovná bytosť možno môže do nemlátom používať ľudské hmotné telo-nástroj na poznávanie, zlo, dobro, zima, teplo, svetlo, tma, DUALITU na výučbu. To len náš momentálny obmedzený pohľad, ešte nedokáže pochopiť to všetko, ako je to vymyslené. Je zlá zima, tma, kyselé, horké…

      Môžeme sa len domnievať, že akosi tak nejako. Všetku tu naokolo je akosik prevelice dobre vymyslené, včely, med, metabolizmus a ten kto bol tiež vymyslený, ide tvrdiť, že niečo neni v poriadku, že to on lepšie by vymyslel. Môže, čo len chce, uvidíme všetci raz a mnoho krát…

      Mám svoje zažité, vyskúšané a také zážitky, a nie len ja, ale zo pár ľudí s všelijakými poznaniami a schopnosťami, že to tu nejdem ani písať a je na každom z nás, čomu bude veriť, či bude len príjmať, alebo aj sám začne skúšať a hľadať – bádať.

      Je vcelku príjemé filozofovať o nesmrteľnosti chrústa, keď to má kultúru a fazón, a možno aj pre niekoho prínosné. Kto si čo vyberie…

     • Seneca, ako som písal – klesnutím duchovnej bytosti do hmotného prostredia Vesmíru (v tomto prípade archanjela a anjelov) sa musí každý obaliť látkou danej úrovne aby mohol v danej úrovni pôsobiť na látku tej úrovne. To znamená, že ja ako duch nedokážem na hmotu tohto sveta pôsobiť duchom s dušou aby som mohol robiť to čo robím denne. Iste – všelijaké magické praktiky sa dajú použiť ale za prvé je to nebezpečné a za druhé sa z toho človek nenaje, nepostaví dom, nevyrobí nič z hmoty. Preto treba obal danej úrovne – teda v tomto prípade fyzické telo.
      No a k tomu Luciferovi a anjelom – aj oni sa museli obaliť rôznymi látkami daných úrovni cez ktoré klesali až do vesmíru a dokonca aj v vo vesmíre je mnoho kvalitatívne odlišných úrovní a to znamená, že sa zakaždým museli obaliť ďalším telom aby mohlo dôjsť k pluynulému naviazaniu na ďalší – len o trocha hutnejší obal – telo. Ono bje to s tým „obalivaním“ telami u anjelov a zvlášť u Lucifera inak než u ľudí – ľudských duchov ale v zásade je to isté. A teraz – poznáme fyzické telo a potom? No sú telá z látky úrovní vesmíru smerom nahor až po najvyšší okraj – najvyšsiu úroveň vesmíru – teda hmoty, ktorá hraničí s najnižšou úrovňou svetov nehmotných – večných – dokonalých. A pretože sú to telá hmotné aj keď sa jedná o látky nezistitelné prístrojmi či zmyslovými orgánmi tak majú nedokonalé vlastnosti a ich prejavy v človeku sa prejavujú ako POVAHA ČLOVEKA. Je to prehavom hmoty a preto nič nehovoria o CHARAKTERE ČLOVEKA KTORÝ JE PREJAVOM NEHMOTNÉHO DUCHA ČLOVEKA. A to platí aj o Luciferovi a anjeloch – aj oni klesnutím do hmoty a obakenim ňou dostali povahové vlastnosti, ktoré ich radia na úroveň bytostí so slobodnou vôľou. A na základe tejto slobodnej vôle sa potom aj rozhodujú – ale to len v hmote – vo vesmíre. Lucifer zlyhal vo svojom poslaní a z vlastnej slobodnej vôle, ktorú získal v hmotnom prostredí sa rozhodol ísť inou cestou akú mu Boh určil.
      Lucifer po dlhú dobu skutočne plnil svoju úlohu dobre a ZACHOVÁVAL SPOJENIE SVOJHO BOŽSKÉHO DUCHA SO ZDROJOM – BOHOM.
      Po vekoch kedy videl, že ho všetko tvortstvo vo vesmíre uznáva ako zástupcu Boha a že na všetok vesmíry poriadok stačí sám tak v ňom skrsla myšlienka, že je tak dokonalý, že mu na riadenie vesmíru stačí aj jeho božský duch – jeho kvality bez spojenia s Bohom.
      Chcel začať vládnuť sám bez spojenia Zhora. No a to bol začiatok jeho pádu. Z istého pohľadu by sa dalo povedať, že sa stal obeťou hmoty – hmotných energetických tiel – jeho povahových vlastností, ktoré mu zastreli jeho duchovný zrak.
      A množstvo anjelov ktorí s ním prišli do hmoty vesmíru pomáhať sa ním nechalo zviesť pretože niesli v sebe princíp absolútnej vernosti a lásky k nemu tak ako to bolo v ich duchovnom svete odkiaľ prišli – teda v Božskej ríši. Boli ako naivné malé deti milujúce bezvýhradnou láskou svojho rodiča. Až neskôr sa z nich stali padlí – zvrhlí anjeli (to sú tí „Archonti“).

   • Miroslav Čižmár

    V tomto tisícročí sú tri roky dvoch hadov. Sú to roky 2002, 2020 a 2200. V prvom som mal 3*7, v druhom 3*13 a v treťom budem mať 3*73. Samé prvočísla. V prvom som objavil odpoveď na všetko, v druhom mi špárali v nose a v treťom neviem čo zažijem. Asi nejakú ďalšiu atómovku.

 3. blbec s xenemunde

  No jo no nabozenstvi prestalo fungovat tak ted budeme uctivat neco jako plastovou inteligenci. Zatim nema nikdo ani inteligenci mouchy. A tech par porovnavacich protokolu co kresli obrazky a dela jako inteligenci tak to je propadak.

 4. Afgánský zlom (1990)
  „Mezinárodní herecká hvězda Michele Placido exceluje v nákladném koprodukčním filmu, který se vrací k tragickým okamžikům Sovětské války v Afghánistánu. Píše se rok 1989 a válka mezi SSSR a afgánskými muslimy spěje po deseti letech ke svému tragickému závěru. Zdecimovaná sovětská armáda, která v asijských horách dopadla podobně jako Američané ve Vietnamu, se vrací domů. Krytí ústupu ruských vojsk má na starost prapor vedený majorem Bandurou (MICHELE PLACIDO). Ten je však nečekaně napaden místními vojáky a dojde k masakru. Hrstka těch, co přežili, se i přes nesmyslnost celé války rozhodne obětovat životy za záchranu svých velitelů. [Zdroj: ČSFD]“
  https://www.filmuj.tv/afgansky-zlom/

  “ KGB sledovala aj život za hranicami ZSSR a podieľala sa na určovaní línie zahraničnej politiky. Andropov bol hlavným aktérom pri vpáde sovietskych vojsk do Česko-Slovenska v roku 1968 aj do Afganistanu v roku 1979. “
  Poznámka – z ČT dokumentu „Červená strecha – cesty ruskej /správne sovietskej – pozn./ mafie /na Mojevideo.sk/ vyplýva, že vpád ZSSR do Afganistanu – okrem ideologickej a mocenskej podpory šírenia komunizmu tam – mal kanalizovať a odviesť pozornosť od boja o moc v Kremli! Vojensko-priemyslový komplex ZSSR na to vynaložil 40 miliárd USD. Neoficiálne bolo zabitých 25.000 Rusov /plus zmrzačených/. Toto ťaženie podporilo ďalší rozklad ZSSR v roku 1991.
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Jurij_Vladimirovi%C4%8D_Andropov
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Sovietska_intervencia_v_Afganistane
  ——————–
  Ten film si pozrite – nebol v kinách. S vereránmi afgánskej vojny som sa „pracovne“ poznal – smerovali na Západ – v Rusku v tom období bola neuveritelná bieda.
  Výborne cynicky spracovaný film o tom, ako sa počas vojny stávajú z ľudí zvieratá. To isté sa deje dnes na Ukrajine. Zástupná vojna v prospech vojensko-priemyslových komplexov sveta. WW trvala „iba“ 5 rokov. ??? Túto chceme podporovať dokedy?!

  Vo filme tou najkrajšou vecou boli vtedajšie bojové vozidlá pechoty /BVP dizajnovala žena/ – úžasné žihadlá. Ľudia úplne mimo – zmyslom života bolo získať videoprehrávač, farebný televízor a dostatok chlastu.

 5. hľadač pravdy

  ….niekoľko odstavcov a odkazov k tejto téme:
  digitálny svet; digitálni ľudia; ,,kázeň” AI v kostole; hry budúcnosti,….
  ——————————————————————————————————–
  DIGITÁLNY SVET… Taká je teraz úroveň technológií. Umelá inteligencia je navrhnutá tak, aby oklamala celé ľudstvo. (VIDEO)

  ,,Poznámka redakcie – Drahí bratia a sestry! Diabol dal bezbožnému ľudstvu také vedomosti a digitálne technológie, ktoré nakoniec zničia práve toto ľudstvo. Ľudia, ktorí sú slepí mysľou a srdcom, si neuvedomujú, že sú hračkami v rukách diabla, ktorý sa ich snaží zničiť nielen fyzicky, ale predovšetkým duchovne.

  Prišiel čas, keď ľudia už nebudú schopní rozlišovať medzi skutočným a virtuálnym svetom, t. j. svetom satana. A tento podvod sa im odhalí až vtedy, keď sa skončí ich dočasný pozemský život a oni uvidia, že boli v satanovom zvode a teraz je ich osudom večnosť v ohnivom pekle. Pane, zmiluj sa!“
  =========================================================
  => DIGITÁLNY SVET… Toto dievča neexistuje, vytvorila ho umelá inteligencia. Základom virtuálnej postavy vytvorenej startupom v hongkonskom vedeckom parku Pantheon Lab je technológia CGI (počítačom generované obrazy). Proces sa začína konceptom, potom sa vytvorí 3D model. Ten sa vylepšuje: vytvárajú sa textúry, pridávajú sa farby a detaily. Nakoniec sa postava animuje tak, aby jej mimika a pohyby boli prirodzené.
  Zdroj a krátke video v odkaze….
  https://3rm.info/main/89359-mir-cifry-vot-takoj-uzhe-uroven-tehnologij-ii-prizvan-obmanut-vse-chelovechestvo-video.html
  ——————————————————————————————————–
  => digitálni ľudia z dielne Pantheon Lab!

  Čo dokážu digitálni ľudia?

  ,,Naši digitálni ľudia boli vytvorení tak, aby mohli zastávať nekonečné množstvo úloh. Od interaktívnych simulácií, textov až po videá, pomocné príručky, vzdelávacie lekcie a ďalšie, máme pre vás všetko.”
  https://www.aidol.studio/#Feature
  ——————————————————————————————————–
  => ,,kázeň” umelej inteligencie v kostole!

  ,,Hundreds attend church service generated by ChatGPT”
  (krátke video + titulky, automatický preklad, 34 sekúnd)
  https://www.youtube.com/watch?v=YBw5ii2BdLA

  ,,First AI generated church service! Things are getting weird”
  (video v angličtine + titulky, automatický preklad, 10min,52s)
  https://www.youtube.com/watch?v=9WONx485nlA
  ——————————————————————————————————–
  => „HRY BUDÚCNOSTI“ – odmietnutie reality a cesta do digitálneho koncentračného tábora. (VIDEO)

  ,,Od 21. februára do 3. marca 2024 sa v Kazani konal prvý medzinárodný multišportový turnaj v koncepcii ,,Phygital Games” (fyzicko-digitálne hry). Formát súťaže predpokladal využitie vývoja v oblasti kyberšportu, robotiky, rozšírenej a virtuálnej reality, informačných technológií a umelej inteligencie.“

  ,,Každá z disciplín predstavovala kombináciu dynamických športov s najpopulárnejšími videohrami. Na prvý pohľad sa zdá, že podujatie podporuje zjednotenie ľudí a rozvoj nových technológií. V skutočnosti podobným spôsobom propaguje myšlienku digitalizácie vedomia a prenesenia života do virtuálnej reality.“

  ,,“Hry budúcnosti“ v Kazani – odmietnutie reality a cesta do digitálneho koncentračného tábora”
  (video v ruštine + titulky, automatický preklad, 12min,7s)
  https://www.youtube.com/watch?v=tWpiPYHOIJs&t=30s
  ——————————————————————————————————–
  Preto bolo vytvorených mnoho programovacích filmov na tému ,,transhumanizmu“; ,,umelej inteligencie“ (AI/UI); ,,prenos ľudského vedomia do počítača“, či ,,virtuálnej reality” atď. Len pár takých príkladov filmov z posledných rokov:
  (slovenský názov / názov v angličtine / rok / [propaganda na….])

  * A.I. Umelá inteligencia / A.I. Artificial Intelligence / (2001) / [AI, láska k stroju]

  * Tron: Dedičstvo / TRON: Legacy / (2010) / [virtuálna realita]

  * Umelá inteligencia / Ex Machina / (2014) / [AI, láska k stroju]

  * Dokonalé repliky / Replicas / (2018) / [prenos ľudského vedomia do stroja a klonov]

  * Ready Player One: Hra sa začína / Ready Player One / (2018) / [virtuálna realita]

  * Alita: Bojový Anjel / Alita: Battle Angel / (2019) / [transhumanizmus, láska k stroju]

  * Tvorca / The Creator / (2023) / [AI, transhumanizmus, láska k stroju]

  Pokiaľ ide o ,,virtuálnu realitu“ – k vrcholom filmovej propagandistickej tvorby hneď po MATRIX-e (1999, 2003, 2021) patrí napríklad aj film ,,vyvoleného” režiséra Spielberga: Ready Player One (2018).

  Po desaťročiach trvajúcej takejto propagande, a to nielen za pomoci filmov, sa ani nie je čo čudovať, že aj na tomto portáli niekoľko bláznov s vymytými mozgami, ktorí sú úplne odtrhnutí od reality – tu, ale aj na iných internetových stránkach tliachajú hlúposti o ,,virtuálnej realite”, že ,,žijeme v programe”, či vo ,,výukovej simulácii” a podobné nezmysly!!
  =========================================================
  Keďže je v článku spomenutý tiež Musk, tak niečo pre zopakovanie aj k tomuto ,,ľudomilovi”:

  => ,,Elon Musk je satanista.“ (FOTO)
  Poznámka redakcie – Drahí bratia a sestry v Kristovi! Dokonca aj medzi ortodoxnými ľuďmi je Elon Musk, ktorý buduje internetovú sieť po celej planéte pomocou tisícov satelitov, vytvára virtuálne svety atď., vnímaný ako veľmi inteligentný, milý a príjemný chlapík. V skutočnosti je Musk, ako aj Bill Gates, Zuckerberg, Rockefeller atď. – satanista.

  Od týchto ľudí nemožno očakávať nič dobré. Elon Musk buduje planetárnu sieť internetu nie preto, aby ľuďom poskytol pohodlie, ale výlučne na zavedenie totálnej elektronickej kontroly v kráľovstve Antikrista, ktoré on a jeho spoločníci budujú na planéte. A takéto satanské ciele sleduje on a jeho páni vždy a vo všetkom. Kto má rozum, nech pochopí!“.

  Zdroj:
  https://3rm.info/main/90715-po-drugomu-i-byt-ne-moglo-samyj-bogatyj-chelovek-mira-ilon-mask-satanist-foto.html

  + ešte prídavok….

  Elon Musk, ako ,,diablov šampión“ !!
  https://www.express.co.uk/celebrity-news/1690790/elon-musk-halloween-twitter-takeover-devils-champion

  • hľadač pravdy

   + ešte niečo k téme humanizmu, transhumanizmu, génovým terapiám, dataizmu,….
   (mierne upravený stojový preklad zahraničného článku z februára 2024).
   =========================================================
   TRANSHUMANIZMUS: KONIEC EVOLÚCIE, apoteóza telesného človeka, príprava a cesta k Antikristovi. Protopresbyter Peter Hiirs, PhD. prednáša ekleziológiu v seminári Najsvätejšej Trojice v Jordanville, New York.

   „Kto nemôže veriť v Krista, musí veriť a bude veriť v Antikrista.“
   (Serafim Rose)
   ——————————————————————————————————–
   Transhumanizmus je najnovším a možno posledným prejavom pôvodného satanovho pokušenia a lži voči človeku: stať sa bohom bez Boha. „…v deň, keď budete z neho jesť, otvoria sa vám oči a vy budete ako Boh“ (Gn 3,5). V odmietnutí Boho-človeka Krista pre vytvorenie opaku, človeka-boha, je jasne vidieť, že podstata transhumanizmu je úplne satanistická. Voľným okom možno vidieť hadie prekrúcanie Božej vôle a Božieho plánu – podľa ktorého sa človek má stať „bohom z milosti“ – prostredníctvom falošného tvrdenia, že sa stane bohom zmenou ľudskej prirodzenosti. Presne to vyznávajú aj proroci transhumanizmu.

   Yuval Noah Harari fantazíruje, že transhumanisti a ich spolupracovníci prenesú ľudí za hranice evolúcie a premenia ich na bohov:
   „Potom, čo sme pozdvihli ľudstvo nad zvieraciu úroveň boja o prežitie, budeme sa teraz snažiť premeniť ľudí na bohov a Homo sapiens na Homo deus.“

   Presnejšie povedané, Harari má na mysli „povýšenie“ (nazýva sa tak omylom) na úroveň vášnivých a pohanských bohov z Olympu, a nie spojenie s úžasne pokorným, ukrižovaným a vzkrieseným Bohočlovekom, Ježišom Kristom. Novopohania sa usilujú o moc, a niet sa čomu čudovať. Nič nové pod slnkom. Ich tvrdenia sú doslova fantastické:

   „Moderná veda a technológia vytvorili schopnosti, ktoré sa kedysi pripisovali týmto bohom, ako napríklad schopnosť tvoriť a navrhovať život, čítať myšlienky, komunikovať na veľké vzdialenosti, ovládať životné prostredie, cestovať vysokou rýchlosťou a žiť večne ako súčasť kolektívneho spoločenstva ľudských bytostí.“ Harari teda predpovedá, že niekedy v budúcnosti „si budete môcť kúpiť silu Herkula, zmyselnosť Afrodity, múdrosť Atény alebo šialenstvo Dionýza, ak budete chcieť“.

   Harariho paródia zbožštenia je v súlade s nekompromisným, dokonca pohŕdavým postojom jeho transhumanistov k ľuďom a samotnému stvoreniu. „Tak ako nás humanizmus oslobodil z pút povier,“ hovorí transhumanista Simon Young, „nech nás transhumanizmus oslobodí aj z našich biologických pút. Týmto spôsobom nevyvyšujú človeka, ale svoju predstavu o tom, čím sa má človek stať; tým, že sa odkláňajú od humanizmu a od zamerania na človeka k zameraniu na informácie, zároveň odsúvajú Boha do stavu nadľudských božských schopností. Je to nevyhnutné: keďže človek je stvorený na Boží obraz, deformácia alebo odmietnutie človeka má za následok to isté vo vzťahu k Bohu a naopak.

   Nick Bostrom, priekopník transhumanizmu, s odvolaním sa na Nietzscheho hovorí, že transhumanisti snívajú o dni, keď bude krehké ľudstvo prekonané, prekonané a stane sa posthumánnym:

   „Transhumanisti vnímajú ľudskú prirodzenosť ako nedokončený proces, ako polorozpadnutý začiatok, ktorý sa môžeme naučiť pretvoriť želateľným spôsobom. Ľudstvo, ako ho poznáme dnes, nemusí byť konečným bodom evolúcie. Transhumanisti dúfajú, že vďaka zodpovednému využívaniu vedy, technológií a iných racionálnych prostriedkov sa nám nakoniec podarí stať sa postľuďmi – bytosťami s oveľa väčšími schopnosťami, než aké majú súčasní ľudia.“

   Prostredníctvom hrubých a neetických manipulácií s prírodou, genetického inžinierstva, farmaceutických liekov a kybernetických vylepšení našej fyzickej, emocionálnej a kognitívnej výbavy sa transhumanistickí vedci snažia zmeniť ľudskú rasu a premeniť nás na úplne nový druh, vytvoriť „nového človeka“. Ich bezbožným cieľom nie je nič iné ako večný hriešny život padlých bytostí, či už vylepšovaním organických tiel, nahrádzaním tiel umelými, alebo nahrávaním ľudských myslí do virtuálneho prostredia („mind-sphere“).

   „Transhumanista je vizionár s technologickou schopnosťou navrhnúť a realizovať vlastnú evolučnú budúcnosť. Transhumanista je demiurg, ktorý spája sériu vzájomne prepojených síl, ktoré povedú k vzniku očakávanej budúcej posthumánnej, božskej bytosti.“

   Perspektíva večného života v padlom, skazenom svete, teda skutočne pekelná existencia, o ktorú transhumanisti usilujú, bola prozreteľnostne odvrátená najprv vyhnaním človeka z raja a potom napokon jeho smrťou. Smrť zasa musí byť prekonaná vzkriesením našej ľudskej prirodzenosti v Kristovi a jej posadením po pravici Boha. Žiadny vynález hriešneho, padlého človeka, nech by bol akokoľvek ďalekosiahly alebo prevratný, nemôže nikdy prekonať smrť z jednoduchého dôvodu, že smrť je v prvom rade duchovná udalosť a až v druhom rade biologická.

   Vo svojej snahe o sebadeifikáciu a vytvorenie „nového človeka“ sa transhumanisti vracajú k modlárstvu, zobrazujú Boha a napodobňujú Lucifera, ktorý vzhliadal k svetlu vlastného intelektu a uctieval ho – stvorenie – ako Stvoriteľa, vzdával slávu nie Bohu, ale povyšoval sa na rovného Bohu.

   Sú teda jasnými predchodcami Antikrista, „ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo sa uctieva, takže sa posadí v Božom chráme a bude sa vydávať za Boha“ (2 Sol 2, 4). Sú modernými nástupcami predchádzajúcich „apoštolov Antikrista“: Nietzscheho, Marxa a ďalších utopistov, teraz však nemajú potrebu zničiť starý poriadok a sústreďujú sa na vytvorenie „singularity“ (technologickej superinteligencie), chiliastického posthumánneho raja nočných môr.

   Transhumanizmus: koniec evolúcie
   —————————————————

   Pohŕdanie transhumanizmu ľudskou prirodzenosťou, ktoré je nevyhnutným dôsledkom jeho odmietania Boha, nie je nové a má korene v európskom humanizme a osvietenskom projekte:

   „Jadrom osvietenského projektu bol pocit, že ľudský rozum dokáže vďaka ľudskej vynaliezavosti odhaliť tajomstvá skutočnosti a využiť sily prírody na zlepšenie ľudského rodu.“ Hnacou silou je baconovský cieľ zbaviť ľudský rod jeho nedostatkov (ale aj zbaviť ho samotného ľudstva). Inými slovami, transhumanizmus je v súzvuku s baconovským projektom, ktorý sa začal v 17. storočí a vyvrcholil v posthumánnej vízii budúcnosti.“

   Transhumanisti, ktorí úplne prevracajú kresťanské chápanie dejín pred príchodom Krista ako postupné odpadávanie človeka od Boha a návrat k modloslužbe, ako „verní evolucionisti“ veria, že ľudstvo je na prahu dosiahnutia božstva.

   Napriek svojmu pohŕdaniu a odklonu od „biologických koreňov“ ľudstva sú transhumanisti, ako napríklad Raymond Kurzweil, plní bezhraničnej pýchy a optimizmu v očakávaní, že evolúcia prinesie „väčšiu zložitosť, väčšiu eleganciu, väčšie vedomosti, väčšiu inteligenciu, väčšiu krásu, väčšiu tvorivosť a vyššie úrovne jemných vlastností, ako je napríklad láska“. Hoci sa odchyľujú od Boha a prekračujú „biologické obmedzenia“ človeka, napriek tomu sú presvedčení, že ich práca má duchovnú povahu. V tomto gnostickom zmysle slova – majú pravdu. Duchovia inšpirujúci ich „výstup“ sú však padlí a vedú ich k podľudskosti, nie k nadľudskosti.

   Ako poznamenal J. P. Bishop o viere transhumanistov v racionálnu schopnosť človeka prekonať ľudskú prirodzenosť:

   „V neskorom štádiu svojej existencie stojí človek na prahu voľby: prispôsobiť sa alebo prestať existovať bez toho, aby sa zamyslel nad tým, že budovaním svojej evolučnej existencie vytvára podmienky pre svoj vlastný úpadok. Verí, že vďaka svojim racionálnym schopnostiam a schopnosti projektovať vlastnú evolučnú budúcnosť sa živočíšny človek môže rafinovane vyhnúť pádu do priepasti.“

   V tejto „projektovanej evolúcii“ sa obzvlášť mocní ľudia snažia usmerniť evolučný pohyb smerom k úplnému ovládnutiu a kontrole všetkého, čo bolo, je a bude, čím dávajú „väčšiu moc a väčšie vyvýšenie určitej forme ľudských bytostí“. Jediná ruka, ktorá tu riadi evolúciu, je ruka transhumanistov – alebo možno istej elity medzi nimi.

   Posthumanizmus transhumanizmu tak paradoxne vedie k nevyhnutnému koncu evolúcie. Selekcia už nie je prirodzená. Transhumanisti sú pri kormidle, upravujú a usmerňujú evolúciu do vedomého programu manipulácie a prekonávania prírody. Transhumanizmus je teda najnovšou „mutáciou“ evolučného svetonázoru a zároveň jeho faktickým koncom – aspoň ak ho chápeme tak, že ho nikto neriadi.

   Transhumanizmus, ktorý sa zrodil po nihilizme (po „smrti Boha“) a dozrel v chiliasme (utopickej viere v dokonalosť padlého človeka), teraz prekvitá v „úplne nových podmienkach existencie“ porevolučného „nového veku“, v ktorom „vládne ‚anarchia‘ a ktorý obývajú ‚nadľudia'“. Ako napísal otec Serafín Rose pred viac ako 60 rokmi:

   Je to revolučný sen, ktorý poháňa ľudí k naplneniu neuveriteľnej drámy moderných dejín. Je to „apokalyptický“ sen a celkom správne sa vyjadrujú tí, ktorí v ňom vidia zvláštnu perverziu kresťanskej nádeje na nebeské kráľovstvo.“

   Transhumánna religiozita a apoteóza telesného človeka

   Hoci dominantní humanisti sú v drvivej väčšine sekulárni, transhumanizmus nadobúda náboženský charakter s filozofickým aj mytologickým rozmerom. „Má ontológiu a teológiu a spoločne vytvárajú mýtus.“ Bezbožní súčasníci, zúfalí a rozčarovaní, nachádzajú nádej v transhumanistickej dobrej správe o blížiacom sa oslobodení od chorôb a smrti.

   Vyrastajúc v nihilistickej pustatine postkresťanského Západu, zabúdajúc na Krista a jeho Cirkev, sa včerajší literárni vedci stávajú zajtrajšími propagátormi transhumanizmu. Podľa ich predstáv je posthumanizmus „nevyhnutný“ a len „opičí mäsiari“ (normálni ľudia) sú natoľko hlúpi, aby ho neprijali.

   Eliza Bohanová, mladá austrálska spisovateľka a autorka knihy ,,The Future Superhuman: Our Transhuman Lives in the Age That Will Decide Everything”, vystupuje ako „apoštol posthumánneho evanjelia“. Uznáva, že transhumanizmus hrá úlohu náboženstva, odhaľuje tajomstvá a predstavuje sa ako Boh. Rozpráva o tom:

   „Keď bola Bohanová postgraduálnou študentkou, mala svoju prvú veľkú konferenčnú prezentáciu. Po nej k nej prišiel biológ a zablahoželal jej k práci. Potom sa mi pozrel do očí a zašepkal: „Viete, robíme Boha.“ Zasmiala sa. Pozrela som sa naňho a odpovedala som: „Áno, viem.“ Vedeli sme, že nejde o náboženstvo, hovorí. „Vo vzťahu k mnohým veciam, o ktorých hovorí náboženstvo – vševedúcnosť, všemohúcnosť, nádej, všeľudskosť – sa aspoň približujeme k tejto vševidiacej, vševediacej, všehľadajúcej [sile].“

   Obavy a očakávania našej doby vyvolali medzi prívržencami transhumanizmu náboženský zápal a zvláštnu horlivosť s príslušným náboženským a sociálnym profilom:

   „Tento transhumanistický sociálny fantóm je hlboko zakorenený v sociálnych inštitúciách, najmä v dnešnej kultúre STEM (veda, technológia, inžinierstvo a matematika). Má svoje posvätné miesta, ako napríklad Silicon Valley alebo Google Labs. Má svojich svätých mužov a ženy, ako sú Aubrey di Grey alebo Raymond Kurzweil, ktorí tvrdo pracujú na posthumánnom svete.

   Má svojich vizionárskych prorokov, ako sú Natasha Vita-More a Max More. Má svojich veľkňazov, ako je Elon Musk. Má svoje inštitúcie vyššieho vzdelávania, univerzity STEM a súvisiace súkromné podniky. Má podpornú filozofiu, najmä angloamerickú filozofiu, ktorá čerpá svoju politickú relevanciu z pozície strážcu správnych dogiem. Filozofická pozícia, ktorá je základom moderných univerzít STEM, je naturalizmus, ktorý inšpiruje moderné vedecké podniky.“

   K týmto náboženským charakteristikám transhumanistickej viery môžeme dodať, že jej sviatosťami sú genetické terapie a mRNA vakcíny, jej svätými relikviami sú skamenené pozostatky ranného človeka nájdené v Afrike a jej svätými ikonami sú futuristickí kyborgovia a roboti.

   Proroci a mudrci vedy a vedeckej fantastiky pestujú v masách mesiášske očakávanie, že ich postmodernej biedy čoskoro zbaví dobrotivá neosobná superinteligencia, ktorá rýchlo pokročí v biotechnologickom zdokonaľovaní až k takzvanej „nesmrteľnosti“. Futurológ Raymond Kurzweil, autor kníh ,,The Age of Spiritual Machines” a ,,The Singularity is Near”, si tento superrozum predstavuje ako technologické spojenie ľudského vedomia a umelej inteligencie.
   Yuval Noah Harari v nadväznosti na Kurzweila vysvetľuje spôsob myslenia, ktorý vyvoláva vznikajúci význam veľkých dát:

   Podobne ako kapitalizmus, aj dataizmus začal ako neutrálna vedecká teória, ale teraz sa mení na náboženstvo, ktoré si nárokuje definovať dobro a zlo. Najvyššou hodnotou tohto nového náboženstva je „tok informácií“. Ak je život tokom informácií a ak veríme, že život je dobrý, musíme preto tok informácií rozširovať, prehlbovať a šíriť vo vesmíre.

   Podľa dataizmu nie je ľudská skúsenosť posvätná a Homo sapiens nie je korunou stvorenia ani predchodcom nejakého budúceho Homo deus. Ľudia sú len nástrojom na vytvorenie „internetu všetkých vecí“, ktorý sa nakoniec môže rozšíriť za hranice planéty Zem a obsiahnuť celú galaxiu a dokonca celý vesmír. Tento vesmírny systém spracovania údajov bude ako Boh. Bude všade a bude ovládať všetko a ľudia sú predurčení na to, aby s ním splynuli.

   Tieto prázdne sľuby a falošné nádeje nového techno-náboženstva, ktoré niektorí nazývajú „dataizmus“, majú mrazivé apokalyptické dôsledky. Ako vysvetľuje Harari, dataizmus spája vedecké tvrdenie, že realita sa skladá z údajov, s etickým tvrdením, že hodnota niečoho závisí od „jeho príspevku k spracovaniu údajov“. Ak technohumanizmus sľubuje zbožštenie ľudskej prirodzenosti, dataizmus hovorí, že sa nevyhnutne stane zastaraným.

   Transhumanizmus: cesta k Antikristovi
   ——————————————————–

   Moderní transhumanisti v istom zmysle nepredstavujú nič nové. Jednoducho sa snažia postaviť novú babylonskú vežu, „ktorej vrchol bude siahať až do neba“ (Gn 11,4). Babylončania používali vtedajšie technológie, tehly a maltu, zatiaľ čo noví babylončania používajú umelú inteligenciu, genetické inžinierstvo a iné moderné technológie. A rovnako ako zaslepení Babylončania v staroveku zúfalými činmi sebazáchovy hľadajú život a jednotu mimo seba, ale nie v Bohu. Vo svojej démonickej pýche si predstavujú božskú veľkosť (Gn 11,6), ktorej nie je súdené naplniť sa a pre ktorú budú aj oni rozprášení a potom rozbití „jak hrnce hlinené“ (Ž 2,9).

   Ak sú však ich luciferiánske plány na umelé vytvorenie božskej a autonómnej existencie bez Boha odsúdené na neúspech, aký zmysel má transhumanizmus a čo sa ním dosiahne?

   Transhumanizmus, podobne ako pred ním komunizmus, „je v skutočnosti veľmi silnou herézou, ktorej hlavnou tézou je….. chiliasmu: dejiny musia vyvrcholiť v neurčitom stave pozemskej blaženosti, v dokonalom ľudstve žijúcom v dokonalom mieri a harmónii… Objavuje sa tu tá istá téma príchodu ‚Božieho kráľovstva na zemi‘.

   Transhumanizmus je poslednou formou „tajomstva neprávosti“, a teda prípravou a cestou k Antikristovi. Je to konečný prechod od ateistického humanizmu k satanskému nadhumanizmu. Jeho cieľom je sformovať Nietzscheho nadčloveka vybaveného luciferiánskym bleskom udierajúcim do zeme s pomocou superinteligentnej umelej inteligencie.

   Kým humanizmus, zameraný výlučne na človeka, predstavoval najväčší hriech a vkladal všetku nádej do plodov ľudského rozumu, transhumanizmus s luciferským prísľubom autonómneho ľudstva, ktoré bude mať v rukách kľúče od života a smrti, je zameraný na démona a odovzdáva ľudstvo superinteligencii, ktorá uvedie do života očakávaného nadčloveka Antikrista s umelou inteligenciou.

   Transhumanizmus je cestou k Antikristovi aj z iného dôvodu. Kým humanizmus odvádza človeka od jeho jednoty zameranej na Boha s tým, ktorý v sebe ako Bohočlovek zjednotil všetky veci, transhumanizmus prekonáva ľudskú obmedzenosť tým, že jednotu prenáša za hranice človeka, do nadčloveka. Transhumanizmus tak vedie ľudstvo priamo k zjednoteniu s démonickým, pretože Ubermensch, tento nadčlovek, je diabolský „človek neprávosti“ a zjednotení v ňom tvoria jeho mystické telo.

   Odmietnutie Bohočloveka vo svetovom meradle a jeho nahradenie človekom-bohom je posledným pokušením dejín. Predpovedal to sám Kristus v Zjavení. Hovorí: „Preto, že si zachoval moje slovo k trpezlivosti, aj ja ťa zachovám od hodiny pokušení, ktorá príde na celý svet, aby podrobila skúške obyvateľov zeme.” (Zj 3,10). Ako nám hovorí starec Athanasios Mytilineos, „keďže toto pokušenie zasiahne celý svet, bude to veľké sfalšovanie viery v Bohočloveka – Krista“.

   Nesmieme byť naivní: modloslužobná transhumanistická utopická fantázia láka moderných „ľudí bez srdca“ a strhne mnohých sekularizovaných „kresťanov“ k popieraniu Bohoľudskej podstaty Krista a Jeho Tela.

   „Moderný idealizmus, ktorý dúfa v „raj na zemi“, dúfa aj v nejasnú „premenu“ človeka – ideál „nadčloveka“ (v rôznych podobách, realizovaný alebo nerealizovaný), ktorý napriek svojej absurdnosti má veľkú príťažlivosť pre mentalitu, ktorá je zvyknutá veriť v „evolúciu“ a „pokrok“.

   Duch, ktorý stojí za transhumanizmom, je ten istý duch, ktorý sa usiluje o pozemský raj a zároveň pripravuje cestu Antikristovi. Kresťanstvo je pre neho „križiackou výpravou“, Kristus je „ideou“ stojacou súčasne v službách sveta „premeneného“ vedeckou a sociálnou technológiou a človeka, údajne „obklopeného“ prebudením „nového vedomia“: to je to, čo nás čaká.

   Záver

   Bratia a sestry, nemali by sme sa čudovať ani triasť nad satanským snom o transhumanizme. Pán prisľúbil, že bude s nami až do konca sveta (Mt 28,20), a dokonca nám prikazuje, aby sme sa nebáli ani tvárou v tvár Antikristovi (Lk 12,32), pretože nielenže poznáme Krista, ,,Alfu a Omegu” dejín; sme údmi jeho tela, jedno s ním, a preto „Ale vy máme pomazanie od Svätého a viete to všetci.“ (1 Jn 2,20).

   „Ale zlí ľudia a zvodcovia budú spieť k horšiemu, budú strhávať do bludu a sami budú blúdiť.“ (2 Tim 3,13). Ďalej nám Pán hovorí: „Kto škodí, nech škodí ďalej, kto je špinavý, nech sa špiní ďalej, spravodlivý nech ďalej koná spravodlivo a svätý nech sa ďalej posväcuje.“ (Zjv 22,10-11). Lebo „Hľa, prídem čoskoro a moja odplata so mnou; odmením každého podľa jeho skutkov.“ (Zjv 22,12). Našou odmenou je sám Kristus, ktorý nás za nič neopustí, ale v posledný deň nás vzkriesi (Jn 6,39). Amen.

   • Objektívne

    Základná otázka: Ako starý je svet?
    A kedy bude koniec sveta?

    • Israismael

     Svet však nie je len naša Zem,naša planéta na ktorej sa teraz nachádzame ako ľudskí duchovia v pozemských telách ..Svetom sú podľa Božieho syna Ducha Pravdy( ABDRS-=IMANL )všetky hmotné svety JEMNOHMOTNE (astralne) a HRUBOHMOTNE (pozemské ,je ich viac obývaných ľudskými bytosťami ako len naša planéta Zem=celkovo 7 svetových celkov a my sme ako planéta Zem vo svetovej časti zvanej EFEZUS ) .Potom ďalej vyššie nad hmotnymi svetmi ,nad jemnohmotnosti ktorá je omnoho vyššie ako naša hrubá Zem sú ďalšie opísané svety ako životna ríša malých a veľkých bytostnych , tzv BYTOSTNA oblast ..ďalej nad touto hranicou vyššie, nad BYTOSTNÝM sú ľahké ,jemne a DUCHOVNÉ svety,kde sú vyvinuté a žijúce bytosti v stave blaženosti,kam ma po vývoji prísť a vojsť aj pozemský človek ako ľudský duch po vývoji(škoda že to ľudia nechápu a neoboznamili sa s tým za dlhé tisícročia ) … a nad nimi sú ďalšie ešte viac vyvinuté stvorenia tzv Prastvorenia(prvé stvorenia najvyšší ľudskí duchovia na obraz Boží ,tak ako je to po PRAVDE a NIE že mi na Zemi sme tými naozajstnými obrazmi Boha ) ..Po duchovných VYSOKYCH sférach sú už len BOŽIE a nakoniec sám Boh vo svojej Najvyššej sfére(Bezbytostnej Božej Ríši) ..Kniha a audiokniha Vo svetle Pravdy od ABD=IMAN, DUCHA PRAVDY ,ktorého spomínal sám Ježiš pred 2 tisíc rokmi je aj na YouTube a všetko je to v nej presne opisane ..

     • Objektívne

      Otázka sa vťahovala no to, čo sa píše v (Mt 28,20), pretože tam sa hovorí o skutočnom (hmotnom) svete.

   • Svetlí a duchovne živí ľudia sú ako batérie napojené na Zdroj – Boha. Temným ľuďom na Zemi, ktorí sem nepatria je tu s nimi dobre lebo im zlo ktoré činia svetlí nevracajú. Temní vytvorili svet – mocenský systém ktorý energeticky kŕmi temných ľudí a duchov v astrále až po samotného Lucifera. Ale cez to všetko je to stále málo a je to nestabilné v tom zmysle, že ani tí najvyšší temní nemajú nikdy istotu ktorým smerom sa ľudstvo rozhodne ísť a naviac tento systém nedokáže ľuďom ukradnúť všetku životnú silu. Preto Temní parazitii potrebujú transhumaniznus ako nástroj na vytvorenie systému, ktorý má ľuďom odobrať schopnosť rozhodnúť sa ako majú použiť životnú energiu pre seba čo i len v tej najmenšej miere.

    • Israismael

     Tí satanisti ,resp absolútne temno vo svete vedia ,že im hrozí koniec,vedia že ľudia začínajú spoznávať mnohé skutočne Pravdy tak ako to má byť naozaj správne a nie podľa slepej viery mnohých cirkví a pod .. a keďže im hrozí koniec na Zemi a ,,odchod“ do večných ,,pekiel“ ( zničenie osobnosti ) ,tak chcú oklamať ,ponicit ľudí( transhumanizmus- na pol človek z mäsa a krvy a pol stroj UI) a strhnúť ich so sebou do tých večných ,,pekiel“.. Im nejde o nič iné len o to..Oni satanisti a temni ( jedno do akej skupiny sa zaraďujú či ilumináti,či schwabovci,transfumanisti a pod ) naozaj vedia ,že ich čas sa naplnil a že končia ,,Pre nich bude Očista Zeme neskutočne neznesiteľná , bolestiva a konečná ..Preto sú oni v posledných rokoch tak nesmierne aktívnymi a doslova besnymi..

     • Áno, viem, že ich konečným cieľom je likvidácia ľudí na všetkých úrovniach a hlavne na úrovni Ducha.
      Ďalšia už menej podstatná vec je, že oni sú tiež hierarchicky usporiadaní a mnohí tak nevedia čo vedia tí vyššie a tak to ide az „nahor“ ku zdroju zla. Preto tí temní ktorí sú ludim najbližšie sa môžu ešte spamätať a dokonca hodiť do mnohého zlého vidly keďže majú aj informácie odzpodu – bezprostredne od ľudí.
      Oni ešte vnímajú aj hlas ľudí a chápu, že činia niečo čo nie je v poriadku. Čím sa však ide vyššie tým sú elitárske kruhy viac a viac odstrihnuté od ľudí a sú zároveň TUPEJŠÍ aj keď majú prístup k lepším technológiám, znalostiam a je o ne lepšie postarané. To však nestačí aby mali všetkých 5 pokope. Často to spomína aj V.V.Pjakin a špeciálne o elitách USA že sú NEUVERITEĽNE TUPÉ.

 6. Nuž a aby sa táto totalita zaviedla. musí skolabovať a padnúť súčasný systém… na čom sa intenzívne pracuje ! Pamätajte, že Agendu 2030 podporili všetci veľkí hráči, od USA cez Indiu, Čínu až po samotné Rusko !!! Rovnako ako v prípade chrípočky – covidu19 a očkovania !
  https://www.hlavnespravy.sk/hroziaca-financna-katastrofa-vedie-zapad-k-hysterii/3433026

 7. Israismael

  Prichádza totálna éra blokovania Pravdy ..Ale totálna ..Už bude aktuálna iba jedna jediná pravda ,lepšie povedané nepravda …

  • Objektívne

   Ano, bude to s nástupom internetu v 3.0, ktorý je opisovaný ako decentralizovaný.

  • Israismael, Objektívne dajte nejaký odkaz. Určite to tom nájdem mnoho aj ale trebárs máte zdroje, ktoré mi pri hľadaní na nete nevyskočia. Dík

   • Objektívne

    Určite budeš vediať prečo tak veľmi chcú aby bol internet decentralizovaný.
    https://eurofondy.gov.sk/grant/blockchain-pre-internet-novej-generacie/

    Nepredpokladám, že toto si nenašiel, ale moc sa toho tam nedozvieš, pretože chápanie decetralízácie je v súčasnosti iné ako pred 30 rokomi.
    https://www.aktuality.sk/clanok/1jt806k/je-buducnost-internetu-decentralizovana-kto-nedecentralizuje-ide-proti-nam-komentar/

   • Israismael

    Ja som to ACHNATON vypozoroval bez zdroja a sám ,pretože posledné týždne blokujú moje príspevky dve stránky ktoré to nikdy nerobili ..Čiže zdá sa že je tu nejaký príkaz z ,,generality“ ,aby sa nezverejňovali príspevky ľudí,ktorych zrejme sleduje a lustruje ,,generál Pravdy“ ..Proste ľudia sú sledovaní už dlhodobo ,veď to vieme ..Zvlášť tí ,ktorí naburavaju názorom LIBERÁLNU DEMOKRACIU ,ktorá si myslí že má jedinú jednu pravdu sveta ,tvári sa ako úžasná demokracia , ktorá však vytvorila a vytvára voči ľuďom všetky tie nebezpečné globálne agendy a odporné pasce..

    • Israismael a Objektívne díky za odpoveď. Ja som si všimol ešte jednu vec, ktorá s tou cenzúrou nesúvisí.
     A to je to, že okrem množstva alternatívnych stránok, ktoré väčšinou poznáme (taký menší zoznam je na stránke Pravdivě.eu) existuje naozaj veľké množstvo úplne neznámych alternatívnych stránok, ktoré – a to neviem prečo sa mi nikdy pri normálnom vyhľadávaní neukážu aj keď zadávam rôzne kľúčové slová podľa potreby – keď hľadám info i niečom. Dosť dlhú dobu som neštandardným spôsobom vyhľadával – skôr brúzdal po nete, doslova úplne od veci spôsobmi som sa prehrával na nete. Často som tak narazil na alternatíve stránky, ktoré už z prvého pohľadu vyzerali úplne neštandardne – také akoby vyrobené na kolene amatérsky. Nie však všetky boli amatérsky pôsobiace. A teraz to hlavné – nikdy som si ich nezapísal, nepoznačil. A neskôr keď som sa začal viac hrabať v alternatívne tak som si občas chcel pozrieť niečo z toho čo som kedysi pozeral ale aj keď som zadaval rôzne slová a názvy stránok či tém, ktoré som si ako-tak pamätal tak ani ťuka – absolútne akoby ani neexistovali. Jednoducho tej alternatívny je oveľa viac než sa nám zdá. Podobné je to aj s vyhľadávaním na jutube – keď zadám napríklad letecké dni Kuchyňa tak sa mi tam vyhodí množstvo videí. A keď rôzne mením či pridávam k tomu kľúčovému pojmu nejaké slová či znamienka tak mi to zasa vyhodí iné ďalšie videá z tých leteckých dní ale aj niektoré tie isté ako predtým. Ale aj keď s tým kľúčovým pijmom potom špekulujem hodiny a hľadám ďalšie videá tak mi to už žiadne ďalšíe videá z tých leteckých dní nevyhodí. No a keď potom niekedy náhodou prehrabávam net na podobnú tému alebo aj ten jutub tak sa mi tam ukážu náhľady videí či odkazy na videá na jutube z tých leteckých dní ale úplne iné – ďalšie a ďalšie, ktoré som ani za otca už z toho jutubu nemohol vydolovať . Takže je tam toho ďaleko viac než sa zdá.
     A to mňa často štve, že keď zadám kľúčové slovo, ktoré je obsiahnuté v názve videa tak stejne mi to ukáže len dajme tomu 10 z 20 videí ktoré na tom jutube sú. A tak je to aj s tými alternatívnymi „stratenými“ stránkami – akoby sa po nich zem zľahla.

 8. Švédský ministr zahraničí vyloučil umístění stálých základen NATO ve Švédsku

  https://aktax.cz/svedsky-ministr-zahranici-vyloucil-umisteni-stalych-zakladen-nato-ve-svedsku/

 9. Rusko obviňuje USA z přímého zapojení do konfliktu na Ukrajině

  https://aktax.cz/rusko-obvinuje-usa-z-primeho-zapojeni-do-konfliktu-na-ukrajine/

 10. Studie prokázala, že elektromobily znečišťují ovzduší 1850krát více než vozidla na pohonné hmoty

  https://aktax.cz/elektromobily-znecistuji-ovzdusi-1850krat-vice-nez-vozidla-na-pohonne-hmoty/

 11. K téme redakčného článku + užitočné vedieť pre „euroobčana“:

  „EUROPOSLANCI SCHVÁLILI PRÍSNEJŠIE PRAVIDLÁ PRE UMELÚ INTELIGENCIU!

  Európsky parlament v stredu (pozn: predpokladám, že dnešnú 13.3.2024 – stredu) schválil PRÍSNEJŠIE pravidlá v oblasti regulácie umelej inteligencie v EÚ. Odstránil tým poslednú prekážku pred ich oficiálnym vstupom do platnosti.

  Nové pravidlá zakazujú používať aplikácie UI, ktoré ohrozujú PRÁVA občanov. Týka sa to systémov biometrickej kategorizácie založených na citlivých charakteristikách, necieleného extrahovania podôb tváre z internetu alebo video-záznamov z bezpečnostných kamier na tvorbu databáz na rozpoznávanie tvárí. Zakázané bude aj rozpoznávanie emócií na pracovisku či v škole, sociálne bodovanie či prediktívne vykonávanie policajných funkcií, ak je založené výlučne na profilovaní osoby alebo posudzovaní jej charakteristík.

  Nebude sa môcť používať ani UI, ktorá manipuluje ľudské správanie alebo zneužíva zraniteľnosť ľudí.

  Biometrická identifikácia sa môže používať len vtedy, ak je takéto použitie časovo a geograficky obmedzené a bolo k nemu vydané SÚDNE alebo SPRÁVNE povolenie. Môže sa to týkať pátrania po nezvestných osobách alebo predchádzania teroristickým útokom. Povinnosti sa stanovia aj pre iné vysoko-rizikové systémy UI, ktoré sa používajú v kritickej infraštruktúre, vzdelávaní a odbornej príprave, ale aj pri nábore do zamestnania či v kľúčových súkromných a verejných službách, ako sú ZDRAVOTNÍCTVO A BANKOVNÍCTVO.

  A aj v určitých systémoch presadzovania práva, pri riadení migrácie a hraníc, v súdnictve a v demokratických procesoch, napríklad na ovplyvňovanie volieb.
  Pri takýchto systémoch bude povinné posúdiť a znížiť riziká, viesť záznamy o používaní, zabezpečiť ich transparentnosť ako aj ľudský dohľad.
  Občania BUDÚ MAŤ PRÁVO podávať sťažnosti na systémy UI, ako aj právo získať vysvetlenie rozhodnutí založených na vysoko-rizikových systémoch AI, ktoré ovplyvňujú ich základné práva.

  Europoslanci podporili, aby umelé alebo zmanipulované obrázky, audio nahrávky alebo videá (deepfakes) boli jasne označené.

  Členské štáty budú povinné zabezpečiť, aby mohli malé a stredné podniky a startupy ešte pred uvedením svojich produktov na trh vyvíjať a trénovať inovatívnu AI v experimentálnych regulačných prostrediach a testovať ju v reálnych podmienkach.

  Nariadenie ešte musí formálne schváliť aj Rada EÚ (+ členské štáty) a očakáva sa, že bude prijaté pred koncom tohto volebného obdobia. Zákon nadobudne účinnosť 20 dní po zverejnení v Úradnom vestníku EÚ a začne sa uplatňovať 24 mesiacov po nadobudnutí účinnosti“ – koniec citácie.

  https://www.extraplus.sk/clanok/europoslanci-schvalili-prisnejsie-pravidla-pre-umelu-inteligenciu

  P.S:1 – „Občania BUDÚ MAŤ PRÁVO podávať sťažnosti na systémy UI..“ Pozn.: Ak to bude „fungovať“ na podobnom „demokratickom princípe“, ako v prípade vybavovania a odškodňovania sťažností za ublíženie na zdraví u miliónov ľudí z dôvodu tzv. „adekvátnej liečby covidu“ + následnej vakcinácie, prvotne evokovanej predovšetkým z EÚ + fy Pfizer, tak si zrejme netreba vyrábať vysoké ilúzie o tom, že by bolo učinené ZADOSŤ – Pravde poškodeného občana..

  P.S: 2 – Citujem: „SLOVENSKO MÔŽE BYŤ DIGITÁLNYM LÍDROM V OBLASTI UMELEJ INTELIGENCIE!
  Pokiaľ sa tejto výzve postavíme so zdravým sedliackym rozumom, Slovensko ju ako malá, vyspelá krajina zvládne a stane sa digitálnym lídrom.“ Koniec citácie Petra Pellegrínyho na konferencii – Itapa AI & Robotics – zo dňa 12.3.2024, pod ktorého záštitou sa konferencia konala – s podtextom – „Ako môže Slovensko využiť vlnu AI?!

  Viac čítaj v odkaze nižšie:

  https://slovanskenoviny.sk/pellegrini-rozvoj-umelej-inteligencie-prinasa-so-sebou-velke-vyzvy-a-treba-ich-podporit/

 12. Spolok ARCHA o.z.

  Vladimir Putin: Rusko sa bude správať k americkým vojakom na Ukrajine ako k agresorom

  Ak sa americké jednotky objavia na Ukrajine, Rusko s nimi bude zaobchádzať ako s útočníkmi a Spojené štáty to chápu. – Pre televíziu „Rossija 1“ to povedal ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore s novinárom Dmitrijom Kiseľovom.

  „Spojené štáty oznámili, že vojakov nepošlú. Vieme, čo sú americké jednotky na ruskom území, sú to agresori. Budeme to takto riešiť, aj keď sa objavia na území Ukrajiny. Rozumejú tomu,“ povedal Putin.

  Upozornil, že prítomnosť zahraničných vojsk na Ukrajine a dodávky zbraní situáciu na bojisku nezmenia.

  „Faktom je, že vojaci zo západných krajín sú na Ukrajine už dlho, boli tam ešte pred štátnym prevratom a po prevrate sa ich počet niekoľkonásobne zvýšil. Teraz sú prítomní priamo, vo forme poradcov, sú prítomní vo forme zahraničných žoldnierov a trpia stratami. No ak sa bavíme o oficiálnych vojenských kontingentoch cudzích štátov, tak som si istý, že to situáciu na bojisku nezmení. To je najdôležitejšie. Rovnako ako nič nezmení dodávka zbraní,” upozornil prezident.

  Tiež dodal, že ak poľskí vojaci vstúpia na územie Ukrajiny, „už odtiaľ nikdy neodídu“. Tvrdí, že Poľsko bude chcieť vrátiť tie územia, ktoré historicky vníma ako svoje.

  Spolok ARCHA o.z.

  * zdroj: NewsFront

Pridajte komentár

*