Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Lekárka odporúča jednoduchý manéver na rýchlu liečbu závratov


Print Friendly, PDF & Email

Lekárka odporučila manéver na rýchlu liečbu závratu

Vertigo, teda závrat, je hrozný stav. Stačí nakloniť hlavu a pacient zažíva desivé pocity závratu. Je to oslabujúci stav a môže sa prejaviť kedykoľvek, aj uprostred noci.

Hoci naň existujú lieky a ďalšie liečebné postupy, niektorí pacienti ich považujú za neúčinné.

Našťastie, existuje manéver takzvaného polovičného kotúľa, vyvinutý Dr. Carol Fosterovou, ktorý prináša neuveriteľné výsledky tým, ktorí týmto stavom trpia dlhodobo.

Čo je vertigo?

Vnútorné ucho má tri vzájomne spojené kanáliky a senzory gravitácie. Tieto kanáliky sú pokryté lôžkom kryštálov, ktoré sa môžu uvoľniť a dostať do ktoréhokoľvek kanálika.

Keď k tomuto uvoľneniu dôjde, môžu sa kryštály hromadiť a spôsobiť mechanickú poruchu. Systém začne fungovať nesprávne a nakláňavé pohyby nahromadených kryštálov spôsobujú pacientovi intenzívny závrat.

„Všetko okolo vás sa bude hýbať, krútiť,“ vysvetľuje Sue Rickersová, pacientka, ktorá má tento stav dlhodobo.

„Nemohla som šoférovať, nemohla som chodiť, musela som sa pridŕžať steny – a bolo to veľmi, veľmi desivé.“

K štandardnej liečbe patria Epleyho a Sémontov manéver a tiež lieky, ako sú anticholinergiká, antihistaminiká, benzodiazepíny, blokátory vápnikového kanála, antagonisty receptoru dopamínu a lieky proti nevoľnosti, v závislosti na druhu vertiga a riešených symptómov.

Poznáme tieto rôzne druhy vertiga:

1. Menièrova choroba

Menièrova choroba vyvoláva symptómy, ktoré môžu trvať až 24 hodín. Vertigo je často také silné, že vedie k žalúdočnej nevoľnosti a vracaniu.

Môže tiež spôsobovať stratu sluchu, zvonenie v ušiach a pocit plnosti ušného kanálika.

2. Vestibulárna neuritída

Nazýva sa aj vestibulárna neuronitída. Tento typ má náhly nástup a môže vytvárať zlú stabilitu, bolesť uší, nevoľnosť a vracanie.

Zvyčajne je dôsledkom infekcie, ako je prechladnutie alebo chrípka, ktorá sa rozšírila k vestibulárnemu nervu, riadiacemu rovnováhu.

3. Benígne paroxyzmálne polohové vertigo (BPPV)

Túto formu vertiga spúšťajú určité pohyby hlavy, keď sa vo vnútorných ušných kanálikoch posúvajú nahromadené kryštály.

4. Labyrintitída

Tento druh vertiga spôsobuje závrativosť a pocit pohybu, aj keď sa pacient nehýbe. Zvyčajne ju spôsobuje ušná infekcia a často je sprevádzaná horúčkami a bolesťami ucha.

Najobvyklejšou formou vertiga je benígne paroxyzmálne polohové vertigo (BPPV). Keď sa jedná o o BPPV, má tento manéver ohromujúco pozitívne účinky. Na iné formy vertiga však, bohužiaľ, nezaberá.

Manéver polovičného kotúľa

Lekárka vysvetľuje, že vertigo vyvoláva nános častíc; experimentovala preto s krúživými pohybmi, aby tieto častice uvoľnila a zastavila vertigo už v zárodku.

Vyvinula cvičenie, ktoré je také jednoduché, že ho jej pacienti, a ktokoľvek iný, môžu vykonávať aj doma.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Otolaryngologička, Dr. Carol Fosterová, MD, vedúca Laboratória rovnováhy na Coloradskej univerzite v Denveri, objavila túto novú metódu na zastavenie vertiga vtedy, keď sa tento stav prejavil aj u nej.

Mala Menièrovu chorobu, pri ktorej zažívala takmer každý deň hodiny trvajúce záchvaty intenzívnej závrativosti a nevoľnosti.

Absolvovala operáciu ušného nervu, ktorá symptómy načas odstránila, no potom sa krútenie vrátilo, a bolo horšie než predtým. Z boja proti vertigu spravila Fosterová svoje poslanie a napokon urobila tento objav.

Ako vykonávať manéver polovičného kotúľa

1. Kľaknite si na podlahu.

2. Zakloňte hlavu a pozrite na strop – nič si nerobte z toho, ak sa vám závrat okamžite zhorší.

3. Stále na kolenách položte ruky pred seba na podlahu a nechajte hlavu voľne zvesenú, so zľahka pritiahnutou bradou. Temeno hlavy by ste mali mať súbežne s podlahou, dokonca by sa jej, ak vám to nerobí problém, malo dotýkať.

4. Otočte hlavu k svojmu pravému alebo ľavému lakťu, v závislosti na tom, ktoré ucho potrebujete liečiť.

5. V pozícii vydržte, dokým pocit krútenia nepominie, alebo 30 sekúnd.

6. S rukami stále na zemi rýchlo zdvihnite hlavu. Hlava by mala byť zarovno s chrbtom a stále natočená na postihnutú stranu.

7. Zdvihnite hlavu úplne dohora.

Aby toto cvičenie zaúčinkovalo, možno ho budete musieť niekoľkokrát zopakovať. Medzi každou sériou opakovaní si dajte pätnásťminútovú prestávku.

Ak potrebujete vizuálnu demonštráciu, pozrite si video Dr. Carol Fosterovej (v angličtine):

„Moja žena mala vertigo už tretí raz za tri roky a nijako sa to nezlepšovalo, ani po návšteve otorinolaryngológa a predpísaní liekov na 30 dní.

Jedenkrát vykonala tento manéver a jej vertigo zmizlo. Je veľmi jednoduchý, no veľmi účinný,“ povedal Thangavelu Arun, pacient Dr. Fosterovej.

„Veľmi pekne vám ďakujem, Dr. Fosterová! Spravila som iba jedno opakovanie a už som sa cítila oveľa lepšie. Potom som iba vyčkala pätnásť minút a zopakovala som to. Aká úľava!“ povedala ďalšia pacientka, Melanie Bonnetová.

Kedy navštíviť lekára

Chronická závrativosť môže byť príznakom vážnejšieho problému. Keď ňou trpíte, čo najskôr navštívte lekára.

Keď vám na vertigo stanoví správnu diagnózu, tak sa na toto cvičenie, skôr, ako ho vyskúšate, opýtajte lekára.

Dajte nám vedieť, či funguje!

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: theheartysoul.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. So záujmom som si prečítal tento článok. Trpím vertigom a meniérom už cca 8 rokov. Vyskúšal som doporučený cvik – polovičný kotúľ, no neviem. Na prvý krát to bolo strašné. Pri sklonení hlavy od stropu dolu ku kolenám som skoro vyvrhol raňajky. Ostatný postup pri návrate do normálnej polohy som dodržal. Zalial na pot. Nevidím zatiaľ žiaden veľký pokrok. Ale opakujem jednalo sa o úplne prvé cvičenie. Budem skúšať ďalej.

 2. tiež trpím závratmi a šumením až písaním v ušiach, že kvôli tomu nemôžem v noci spať, takže to vyskúšam, dúfam, že mi to pomôže
  vďaka za tento článok

 3. DM praskovy vitamin C 100g balenie, Kazdy den, cez den rozdelenych, az 12g C vitaminu, trochu zapit vodou. Malo by to do par dni prestat.
  .
  Peter Tuhársky: Vitamín C a megaskorbická liečba – zabudnutý poklad

 4. Marian Bogdan

  Je to normalne ked uz 4 den mam zavraty odkedy som prisiel od lekara?

  • Agata Kulanova

   Ja mám závraty už týždeň. Lekár so mnou cvičil, ale to i sa mi ďalej. Čo s tým? Je to hnusné stále pri zmene polohy závrat. A k tomu depresie sa vrátili.

Pridajte komentár

*