Myom, cysta na maternici či kvasinková infekcia? Tu je liečba


Print Friendly, PDF & Email

Myóm je nezhubný svalový nádor. Zvyčajne je ľahko liečiteľný zmenou životného štýlu.

Konvenčná ortodoxná medicína nevie a nemá záujem myómy maternice liečiť a preto siaha k radikálnej hysterektómii – odstráneniu maternice, čím sa vyvolávajú iné závažné ochorenia ako osteoporóza a kardiovaskulárne choroby.

Príčiny vzniku myómov a cýst

 1. Hormonálna nerovnováha organizmu (prevaha estrogénu nad progesterónom). Hormonálna nerovnováha je spôsobená nesprávnou stravou (hlavne nadbytok živočíšnych jedál) a hormonálnou antikoncepciou,
 2. Nesprávna strava – varená (neživá, bez enzýmov a iných výživových prvkov), nadbytok živočíšnych bielkovín a tukov, červené mäso, údeniny, kravské mlieko a syry, vyprážané jedlá, múčne jedla vrátane pečiva z bielej múky), sladkosti, alkohol,
 3. Latentné (zakuklené, skryté) kvasinkové infekcie (plesne). Sú spôsobené celkovým stavom organizmu (strava, imunita, psychika), tiež častým užívaním antibiotík, kortikoidov a iných liekov,
 4. Chronické dehydrovanie (nedostatok čistej nesýtenej vody, pitie kávy, čierneho čaju, coca-coly a podobných nápojov,
 5. Nadmerná psychické a emocionálne zaťaženie. 

Liečba myómov a cýst

Základom je protikvasinková (protikandidózna) diéta. Myómy sa po kompletnej úprave stravy a po adekvátnej hydratácii zvyknú stiahnuť.

Ak prísna protikvasinková diéta nie je zvládnuteľná, je potrebné aspoň vylúčiť: červené mäso, udeniny, vyprážané jedlá, výrobky z bielej múky, kravské mlieko a syry, cukor a sladkosti a pod.

Je veľmi dôležité denne konzumovať čo najviac surového ovocia, zeleniny, orechov, semien a iných prírodných plodov v neupravenom stave,

Prírodná liečba osteoartritídy

Ako vyliečiť štítnu žľazu

 • Enzýmy, vitamín C 1000 mg 3-5 x denne, probiotiká, jód, rybací alebo ľanový olej, zázvor, cesnak, škorica, mätový čaj, žihľavový čaj a pod.,
 • Minimálne 2 až 2 a pol litra čistej nesýtenej odchlórovanej vody denne, úplne vylúčiť kávu a čierny čaj, limonády a iné sladené nápoje alkohol,
 • Pohyb (pol hodiny denne), adekvátny oddych,
 • Odstránenie psychickej záťaže a nadmerného stresu, hnevu, nenávisti a pod.
 • Urinoterapia, kontroverzná, tabuizovaná, ale veľmi efektívna a lacná liečba. Odporúča sa orálne a obklady na podbruško (minimálne 3 dni odstatý moč zahriaty nad parou), asi 15-20 minút denne.
 • Vyhýbať sa hormonálnej antikoncepcii!!! Na dosiahnutie hormonálnej rovnováhy je dobré použiť prírodný progesterónový krém z rastliny Yam. Pozri Iné dôležité doplnky
 • Koloidné striebro
 • Vyhýbať sa častým antibiotikám a iným chemickým liekom

Poznámka

Podrobný zoznam doplnkov vhodných na myómy maternice i rôzne iné choroby, vrátane obchodov, kde sa dajú zohnať, nájdete v článku Odporúčané doplnky výživy.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pred troma rokmi som mala maternicu čistú. Rok nato sa odrazu objavil myóm veľkosti 7-8 cm. Viem prečo rástol a prečo tak rýchlo. Bolo to spôsobené stresom, rodinnými problémamy a stratou milovanej osoby.
  Okrem toho ma trápila rôznymi príznakmi sústavná kvasinková infekcia potulujúca sa po celom tele. Potom som sa dala na cestu očistných procedúr, odstránenia bielych jedov zo stravy, pôstov a prešla som viacmenej na živú stravu. Neporiešila som psychickú stránku celkom ako by som si predstavovala, ale aj tak rast sa zastavil a dva roky nerastie. Lekári chcú rezať, ale ja zatiaľ odolávam. S progesterónovým krémom a enzýmami som začala len nedávno, ale už len zmena stravy spôsobila že myóm je taký ako narástol za rok a aj keď sa nezmenšuje, tak nerastie.

  • Pokračuj, na živej strave, šťavách, a 1 a 3 dňových očistných pôstoch len a len na vode. Telo keď netrávi, tak upratuje. Držím palce!

 2. Dovolím si opraviť nesprávne uvedené pojmy – radikálna MASTEKTÓMIA nie je odstránenie maternice, ale odstránenie prsníka. Radikálne odstránenie maternice je HYSTEREKTÓMIA.
  Rada čítam vaše články, ale takéto chyby vám na dôveryhodnosti veľmi nepridávajú.

  • Ďakujeme ze upozornenie, opravíme to. Každopádne my sme stránka o alternatívnej medicíne a preto nás až tak príliš netrápi ak niekedy náhodou nepoužijeme správny výraz konvenčnej medicíny.

   Podobne, keď nám niekedy čitatelia pošlú opísanú lekársku správu vrátane latinských výrazov alebo ich vlastných kódov pre choroby, napríklad Ca52. Ja naozaj netuším čo je Ca52 (zrejme nejaký typ karcinómu).

   Viem, že ide o snahu informovať čo najlepšie, no nám je taká správa málo nápomocná. Alternatívna medicína má vlastné názvoslovie a pre svoju prácu nezávisi na konvenčnej terminológii.

   Konvenčná medicína je posadnutá terminológiou a popisovaním fyziológie. Alternatívna medicína sa zaujíma o celkový stav človeka, ako žije, čo jedáva a podobne.

   • Každá medicína – teotretická, diagnostická, farmaceutická, alternatívna, právna a aj bežná komumikácia si nevyžadujú neúmyselné zavádzanie z nevedomosti, ale základom všetkej komunikácie je správne, čo najpresnejšie vyjadrovanie, to je jeden zo znakov odbornej pripravenosti aj zdravom životnom štýle a každej oblasti činnosti mýliť si násobenie s delením a tvrdiť že sa nejedná o rovnice keď si toho interprét nie je istý svedčí o zavádzaní z nedbanlivosti to je práve to, čo je spoločný menovateľ skoro všetkých chorôb. Pri správnom zaobchádzaní s telom – prevencia – nevznikajú problémy, ale ak z akéhokoľvek dôvodu – vábením vášní chuťových či iných nerešpektujeme skutočné potreby tela … aj ono má svoje potreby a ak mu nedoprajeme to s čím sa má brániť, alebo obranné látky si vyrobiť je ako žiť v luxusnom tele s „holým zadkom“ !!!

 3. No, tomu celkom nerozumiem…..ja viem, že ste stránka o alternatívnej medicíne, práve preto sem chodím, lebo ma to zaujíma, ale to nemení nič na veci, že ak už používate medicínsku terminologiu, mali by ste aspoň vedieť, čo ten výraz znamená. Popr. ak už neviem čo „cudzie“ slovíčko znamená, tak ho radšej nepožijem.

  • Áno, máte absolútnu pravdu. Nabudúce keď použijeme medicínsku terminológiu, budeme sa snažiť použiť ju správne.

 4. ja nemám ani myomy a ani cysty a kvôli menšiemu množstvu estrogenou a veľmi veľký úbytok na váhe som mala nepravidelnú meštruáciu a tak musím užívať antikoncepciu a pri ktorej mi je zima a teplo a mám nechutenstvo do jedla, točieva sa mi aj hlava a hučí v ušiach, pobolieva ma aj hlava. A keď mám sedem dňovú pauzu tak sa cítim najlepšie.

  Ale inak si musím dávať pozor na to čo jem. Mastné jedlá, vyprážané a údené som vyškrtla z jedalníčka lebo mi nerobia na žalúdok dobre a ťažko to trávi a je mi potom z toho zle. Kyselinu nemávam až tak často. Ráz som ju mala a hneď som si dala tabletky o kyseliny a na druhý deň som zjedla plnú misku surových zemiakov. A potom som nemala žiadnu kyselinu, nič. A večer jem iba len kyslo mliečny jogurt a jablko. Ráno vajcia uvarené na tvrdo a cibuľu.

  Tá antikoncepcia mi zobrala vitamín B , a preto mám strašnú a veľkú chuť na niektoré druhy zeleniny a ovocia, a sem tam aj na bravčové mäso.

  Baby na cysty by som jedla, len zeleninu a ovocie a vlákniny a minerály vo väčšom množstve a nech to prečistí cesnak ten prečistí každú cievku srdca, mozgu a celého organizmu. Otestované. Aj ja som mávala v minulosti cystu a zbavila som sa toho pila som kvôli vysokému tlaku cesnakovú šťavu a tlak sa dal do normy a aj tá cysta zmizla. A vaječníky sú čisté bez cysty. A veľa vody piť sa nedá. Vypila som 3.litre a myslela som si, že som plná vody. A potom som musela piť močopudné čaje. Mne stačí jeden liter v jeseň zima, jaro 1,5. litra a v lete vypijem najviac 2,5 aj viac litra minerálky s obsahom horčíka. A keď mávam teraz aj znížený tlak tak aj sodík neuškodí.

 5. Ahojte, poprosila by som o radu. Som v 20 týždni tehotenstva a nonstop od začiatku mám na striedačku kvasinkovú infekciu v dolnej časti tela a zápaly hrdla. Atb ani žiadne iné lieky neužívam, pred otehotnením som také problémy nemala.Ako mi to začalo prestala som konzumovať výrobky z bielej múky, mliečne výrobky nejem už niekoľko rokov, mäso jem max.1x za 2 týždne, sladké nejem vôbec. Pijem len vodu z vodovodu a bylinkové čaje. Za celé tehotenstvo som schudla 2kg oproti pôvodnej váhe, bábo je OK. Ale ja som nonstop chorá, už nemám energiu a to som len v polovici tehotenstva. Teraz ma napadlo, že prvé 3mesiace som mala hrozné výkyvy nálad, bola som zlá, nervózna, akoby pred výbuchom. Môj malý skoro 3ročný synček momentálne prechádza obdobím vzdoru tak ten ma pravidelne raz za pár dní dokáže riadne vytočiť. Pravdepodobne mi aj tento stres spôsobuje zdravotné problémy, potrebujem asi dodať nejaké vitamíny, minerály alebo neviem čo by som ešte mohla spraviť. Viete mi niekto prosím poradiť? Prvé tehotenstvo som mala bez problémov..
  Ďakujem 🙂

  • Kvasinkové infekcie vrátane candíd nech sú kdekoľvek majú spoločné menovatele: Chronický nedostatok vlákniny napr. Pšeničné klíčky – najvhodnejšie do kyslomliečnych výrobkov (srvátka, kefír) spolu významne odstraňujú obranné mechanizmy nádorov – učinia ich zraniteľnejšími. K nim Tymián a Pamajorán sú najvhodnejšími zdrojmi selénu – obrannej látky bez ktorej to nefunguje. Zistite si ako sa zásobujete selénom denne a za týždeň – budete mať mikroanalýzu reality. Práve NEPOMER – nadbytok priamoreťazcových sacharidov za súčasného nedostatku vlákniny aj s obsahom Se v tráviacom trakte teda dlhodobý nadbytok jedných zložiek a dlhodobý nedostatok druhých zložiek sú spoločnými menovateľmi všetkých kvasinkových ochorení, keďže primárne imunitné deje začínajú pri dôkladnom žutí potravy a gro sa odohráva v črevnom trakte v spolupráci špecializovaných buniek na povrchu črevnej steny s probiotickou črevnou flórou živiacou sa najmä rozpustnou vlákninou, nerozpustná jej poskytuje vhodné prostrenie. … ak príde na človeka mlstná, najčastejšie večer ukájame naše chúťky po svojom. Najčastejšie to však nestačí. Ale ak si doprajeme napr. v čučoriedkovom, brusnicovom jogurte, alebo inom kyslomliečnom výrobku pšeničné klíčky napr. 4 pol. lyžice a 1 čaj lyž. sekaných semiačok ľanu rozmiešaných rovnomerne, najčastejšia reakcia je, že ešte je to len na jazyku a už túžba po sladkostiach zanikne – lacný a výdatný spôsob ako si navodiť rovnováhu a udržiavať si skutočne pevné zdravie a výkonnú imunitu bez sezónnych a nesezónnych chorôb.
   Prosím aby po mesiaci alebo aj skôr užívateľky týchto rád napísali svoje skúsenosti. Se z potravín – základ a prechodne 75-200 mikrogramov denne najlepšie užiť dopoludnia. Rád poradím aj s iným trápením. Moje heslo učme sa zdravo žiť – to je základná etická hodnota dôležitá pre posledný ročník každej školy z ktorých absolventi sa stanú rodičmi. Základy zdravovedy- zdravého životného štýlu sú základom zdravého jedinca, rodiny, zamestnanca, spoločnosti. Váš Ľud.

   • Vdaka. Urcite vyskusam a podam feedback. S kvasinkami sa trapim s prestavkami vyse 3 rokov a o chemicku liecbu od gynekologa, ktora ucinkovala kratkodobo uz nemam zaujem.

 6. Dobrý deň,
  chcela by som poprosiť o radu.Pred dvoma rokmi som vysadila HAK a asi 2mesiace nato mi doktorka našla na vaječníku cystu,hned ma tlačila na laparoskopiu,ale som ju prosila nech mi skúsi niečo na to dať.Dala mi najprv tabletky tiamin,brala som pol roka a nezabralo.Potom mi aj pichali tiaminove injekcie,taktiež nezabralo.Pol roka som brala indonal,tiež nič.Pri každej navšteve ma tlačí len na operáciu a straší rakovinou,ale ja nechcem íst na operáciu a už vôbec do narkozy nakoľko po cisarskom mam strašné problemy s tlakom práve kôli tej narkóze.Cysta absolutne na nič nereaguje,nemám žiadne bolesti a ani nemení svoju velkosť.Prosím poraďte mi,ja už neviem čo mám robiť.
  Ďakujem

  • Dobry den Veronika,
   skuste si zohnat knihu CESTA od Brandon Bays a precitajte si ju. Je tam opisany pribeh autorky ako sa zbavila nadoru velkosti basketbalovej lopty, v maternici za sest tyzdnov.

  • Zdravím Veronika,

   mám presne tento istý problém, tiež som dlho brala HAK, a cca po dvoch rokoch sa mi objavila cysta. Už ju mám asi pol roka, trochu sa mi zmenšila, ale stále je to nedostačujúce a doktorka ma tiež tlačí na laparoskopiu, čo tiež nechcem. Váš komentár je starší, preto by ma zaujímalo, či sa vám cystu podarilo odstrániť a ak áno, akým spôsobom? Ďakujem za odpoveď!

 7. Dobry den, vcera mi gynekologicka nasla na krcku maternice polyp velkosti hrasku a aby toho nebolo malo, polyp i v maternici, 2,5 x 7 mm. Samozrejme, ze ma tlaci na kyretaz. Nemam ziadne problemy, nic ma neboli, nekrvacam. Psychicky by som kyretaz nezvladla. Nie pre bolest, ale uz len predstava toho prostredia a pristupu lekarov, mi nahana hrozu. Mam 2 deti a hrozne skusenosti s gynekologmi. Porodnici boli skveli. Ale potom… Preto Vas moc prosim, nemate radu, ako sa polypov zbavit? Vopred dakujem.

Pridajte komentár

*