Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Lekár vysvetľuje: 5 vecí brániacich rakovine, čo dokážete kontrolovať


Print Friendly, PDF & Email

kontrola rakoviny

Bez pochýb, rakovina je hrozivá. Avšak najhoršie, čo môžete urobiť, je poddať sa pocitu bezmocnosti, že ju nijako nedokážete ovplyvniť.

V skutočnosti existuje pár veci, ktoré vám účinne pomôžu vyvarovať sa tomuto devastačnému ochoreniu.

Konvenčná medicína zisťuje akú máte chorobu a na základe toho vám predpíše lieky.

Podľa môjho názoru sa však vždy musíme pýtať aj to, prečo dané ochorenie vzniklo. V tomto prípade hľadáme príčiny, ktoré viedli k rakovine.

To je presne prístup, o aký sa snaží takzvaná funkčná medicína: Hľadá primárne príčiny ochorení . Pýta sa „prečo“, nie „čo“.

Štúdie ukazujú, že veci ako strava, cvičenie, stres a znečistenie z prostredia ovplyvňujú vznik, rast a šírenie sa rakoviny.

Z tohto uhla pohľadu, ak strava chudobná na výživné látky, málo pohybu, chronický stres, neodbúrateľné toxíny a ťažké kovy spôsobujú rakovinu, potom ich opak môže obrazne povedané vyčistiť záhradu, v ktorej rakovina rastie.

Nechcem tu teraz zjednodušovať problematiku rakoviny, no je jasné, že stravovacie faktory a faktory životného štýlu dokážu toto ochorenie do výraznej miery ovplyvniť.

Napríklad, výskum Dr. Deana Ornisha ukázal, že len po 3 mesiacoch intenzívnych zmien v životnom štýle, ktoré zahŕňali celostnú rastlinnú stravu, bolo v pozitívnom smere ovplyvnených vyše 500 génov regulujúcich rakovinu.

Konkrétne sa jednalo buď o deaktiváciu génov, ktoré spôsobovali rakovinu, alebo o aktiváciu génov, ktoré pred ňou chránili.

Samozrejme, existuje veľa faktorov životného štýlu, ktoré pomáhajú chrániť pred rakovinu, no u mojich pacientoch sa najefektívnejšie ukázalo nasledovných päť.

1. Eliminujte alergiu alebo citlivosť na niektoré potraviny

Jedna veľmi významná štúdia zistila, že skrytá citlivosť na lepok môže zvyšovať riziko úmrtia v dôsledku ochorenia srdca a rakoviny.

Z toho vyplýva, že dnes takmer 10% ľudí s väčším či menším stupňom netolerancie lepku môže mať zvýšené riziko srdcového infarktu, obezity a rakoviny.

Zo všetkých potravín sú lepok a mliečne výrobky najrozšírenejšími alergénmi spájanými s inzulínovou rezistenciou. Aspoň dočasné odstránenie týchto potravín zo stravy umožní zahojenie zapáleného čreva a iných zápalov v tele.

Aj keď nepociťujete netoleranciu na konkrétne potraviny, je dobré sa ísť preventívne otestovať či nemáte zvýšenú citlivosť na niektoré potraviny.

2. Znížte zápaly v tele pomocou správnych potravín

Zápal je najčastejším spoločným menovateľom viacerých chronických ochorení, vrátane rakoviny.

Stop Candida

Existuje množstvo vecí, ktoré môžete urobiť pre to, aby ste znížili zápaly v tele. Jednou z nich je konzumácia protizápalových potravín.

Medzi najlepšie potraviny s takýmto účinkom patria zázvor, cesnak, kurkuma, omega-3 mastné kyseliny (rybí olej, ľanové semienka), kokosový olej, zelené potraviny a podobne.

Viac o potravinách s najsilnejšími protirakovinovými účinkami sa dozviete v tomto článku.

3. Zlepšite si zdravie vašich čriev

Výskumníci v súčasnosti skúmajú súvislosť medzi črevnou mikroflórou a rakovinou prsníka a prostaty.

Okrem už spomenutých protizápalových potravín môžete do svojho jedálnička pridať aj probiotiká (prospešné baktérie) a prebiotiká (potrava pre probiotiká, teda najčastejšie vláknina).

Ide o potraviny ako kvasené mliečne produkty (jogurty, kefíry). V prípade, že máte alergiu na mlieko, existujú aj iné výborné fermentované potraviny ako kyslá kapusta či kombucha.

Do úvahy pripadá aj užívanie probiotických doplnkov stravy.

Okrem toho, konzumácia veľkého množstva fytonutrientov z rastlín ako kurkumín (kurkuma) či resveratrol (červené hrozno) dokáže znížiť zápaly v črevách.

4. Obmedzujte vystavenie sa toxínom

Priemerný novorodenec má v sebe 287 chemických látok v pupočnej šnúre, z ktorých je 217 toxických pre mozog a nervový systém.

Toxické chemikálie majú širokú paletu negatívnych vplyvov na ľudskú biológiu, vrátane rizika rakoviny. Sú tiež považované za faktor, ktorý prispieva k obezite.

Prechod na čisté produkty zahŕňa znalosť toho, ako škodlivé látky prenikajú do ľudského tela.

Odporúčame vám navštíviť stránku Pracovnej skupiny pre životné prostredie (EWG), kde sa dozviete napríklad to, ako sa vyhnúť látkam spôsobujúcich rakovinu, napríklad BPA vo vode či ftalátom v kozmetike.

5) Zvládanie stresu

Okrem hore uvedených stratégií pre zvíťazenie nad rakovinou odporúčam aj dostatok spánku, kontrolu úrovne stresu a pravidelné cvičenie.

Celkovo by ste sa mali snažiť vypracovať si zdravý životný plán a dodržiavať ho.

To si môže vyžadovať prácu s doktorom praktizujúcim funkčnú medicínu, prípadne s dietológom zameriavajúcim sa na chronické ochorenia.

Stop Candida

Zdroj: 5 Things That Help Prevent Cancer (That You Can Actually Control): A Doctor Explains

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. majka-z-gurunu

  Bádateľ asi NIKDY nebol na onkológii-každý onkológ odpovie z čoho rakovina vznikla AK SA CLOVEK o to ZAUJIMA. Nektorí ludia totiž ujdú ,niektorí po diagnoze prestanú počúvať -úplne a sú ludia čo ZAMERNE nechcu o chorobe nič počuť,len chodia mesiace/ roky na chemo a berú lieky.
  Tri mesiace „celostnej rastlinnej stravy “ ovplyvní nedostať rakovinu? Cize stať sa raw či vegánom ? Všetci lekári predsa upozornuju ,že to nieje správna cesta pretože takým ludom začne časom chýbať neiktorý vitamín a OCHOREJU . V krajine ako je SR , odkázanej na polnohospodárstvo a jeho dostatočný predaj, by som chcela vidieť ,kolko z nas by sa raw, či vegánom dobrovolne stalo .Sme odrastený na mäse , nezdravom mlieku a koláčikov všeho typu ,vrátane teplého bieleho chlebíka .Pochybujem ,že kým “ nehorí „, niekto toto naozaj dobrovolne zmení. A ked už „horí“,tak si človek žial v mnohých prípadoch (cez 40% ) povie „však aj tak umriem, tak si života užijem“. Vieme už ako .
  Eliminujte alergény ako je lepok a mlieko..Ešte som nezažila aby celiatik,ktorý vie ,že toto ho ZABIJA sa to pokusy neodstraniť z jedálnička,.Len eliminovať alergeny má totiž prenho rovnaký učinok , ako keby ich neeliminoval .Zdravý človek by ich eliminovať ale mohol ,Celiatici sú nám vzorom čo lepok spôsobuje a nieje to ich vina NIJAK.Každá choroba má nejaký odkaz . Rovanko rakovinári nám dávajú odkaz ako nejesť stále to naše „MASO“ (3x týždenne a viacej ) . Najsprávnejsí odkaz je začať jesť zeleninu , a hlavne nie v babičkiných „zdravých “ zaváraninách .
  Toxíny …Sme ako potkany,.ked už si zasierame túto našu Matku Zem sami , tak sa v nej prrodzene súbežne učíme aj prežiť. To, že občas zjeme zeleninu z Tesca ,neznamená ,že sa mi niekde „vyhodí rakovina“. Ale to ,že si človek nahadze dobrovolne do seba lieky na spanie, na žalludok , na depresie aby mal dobru naladu, alkohol každý víkend lebo žijeme len raz , zapálime si cigaretku lebo tie 2-3 KAZDY DEN predsa ešte neškodia…..A ostatné toxíny? Ako vymeniť azbestovú strechu na vlastnom dome sám laebo ešte lepšie za pomoci ochotnej rodiny lebo to vela stojí alebo denne si vylievať saponátovu vodu na vlastny trávnik na ktorom stojí vlastná studna … Ludia vedia v primitívne zakladnych veciach prekvapovať.
  PS: s tým cvičením je to ako s pravidelným fajčiarom ,ktorý si každé rano chodí zabehať zopár kilákov a ked dostane rakovinu lymfy alebo pluc, ešte je prekvapený ako veverička v kukurci z čoho ju dostal ,ked ZDRAVO ZIL .
  Nepíšme si tu rozprávky , ved každý vie najlepšie aký je . A keď TO „už na nás príjde “ ,tak si za to zodpovedáme sami.Zbytočne sa snažíme pomáhať osvetou, ked ludia o to nestoja.

  • Takze treba pocuvat lekarov??, Tak sa porozhliadni vo svojom okoli a povedz mi kolko ludi, co pocuvalo lekarov a bola im diagnostikovana rakovina uz tu nie je. Ak clovek prejdne na rastlinnu stravu, uved ktore kontkretne vitaminy mu chybaju.
   Skusaj a sleduj svoje telo. Potom mozes udelovat rady.

 2. majka z gurunu: Milá dámo, asi jste chytrá jak rádio a absolutně nemáte představu o blahodárnosti raw stravy… člověk není ani z daleka masožravec, na internetu je dnes spousta literatury, doporučuji si něco o tom přečíst, třeba knihu Co vám doktoři neřeknou od Helmuta Wandmakera, až potom dělejte někomu zpětnou vazbu. Článek je pěkně napsaný a hlavně pro člověka který má zdrav. problémy a který o tom neví nic aspoň trochu nasměřuje… salut

 3. Zdravím, badatel. Ako je to teda s tými mliečnymi výrobkami? Najprv píšeš, že spolu s lepkom sú faktormi inzulínovej rezistencie a o niekoľko riadkov nižšie ich odporúčaš ako probiotiká. Chce to bližšie vysvetlenie.

  • Mliecne vyrobky zahlienuju, okysluju a vytvaraju tak priestor, ktorymi telo reaguje na ich prijem alergiami a az rakovinou. Napr. kravske mlieko ma 6x vacsi obsah rastoveho hormonu ako materske mlieko.

 4. Jaroslav,
  je rozdiel medzi trvanlivým mliekom s polročnou a dlhšou zárukou , kravským mliekom, na ktoré sme mnohí alergickí, termixami a inými -áčikmi, pestrofarebnými farebnými jogurtami, ktoré ovocie a živé baktérie videli tak z rýchlika, ale umelých prísad, príchutí a lacného glukózovo – fruktózového sirupu je tam požehnane ,rôznymi pudingami s trvanlivosťou 3 mesiace a viac a kyslomliečnym nápojom a jogurtom bez éčok a stabilizátorov so živými probiotickými kultúrami veľmi prospešnými pre náš tráviaci systém a hrubé črevo… O tom sa vo vyššie uvedenom článku píše a v tom je rozdiel. Len sme už tak zleniveli, že sa nám nechce pripraviť si to doma, čo nie je až taká veda, naše staré mamy to vedeli, radšej nakúpime plnú chladničku sladkých a lákavých ,,sračiek,,len nech to má čo najdlhšiu dobu spotreby…

 5. Ad Viera. Čítal so pozorne a nedočítal som sa, aký je rozdiel medzi MLIEČNYMI VÝROBKAMI a KVASENÝMI MLIEČNYMI PRODUKTAMI. Ja tomu rozumiem, ale Badatel mal upresniť, čo tým myslí, lebo tak, ako je to v článku, si to odporuje. To je všetko.

 6. Dobry den. Mam rakovinu C64-4-STADIUM.mam i MTS uz v plucach 15-ks a na v kosti na chrbtici L3-2cm. Hladam zhanam kupim vytazok z marihuany THC-Krory zabija rakovinu matastazi v tele. Nakolko ho predavaju v CANADE -nemam tam nikoho nepoznam tak zhanam tu na Slovensku. Pozna to niekto mozeme mi to niekto zohlat je to v injekcnej striekacke zabyjato vsetko. Dakujem a prajem pekny den Blanka 51r-Bratislava3.

  • Blanka, tie isté účinky má samotná konopa, kúpiš ju od dealera na ulici. Podobné účinky má vitamín C, orálne alebo IV mega dávky, len treba začať s menšími dávkami, lebo céčko môže zabiť nádor a ten sa začne rozkladať a môže zahltiť pečeň a hlavne ľadviny. Dúfam, že na teba dozerá niekto, kto vie o čo ide.

  • Blanka: to čo hladáš sa volá Fénixove slzy. Je to čistý výťažok z konope indického, samozrejme je to u nás nelegálne, ale dajú sa vygúgliť dodávatelia pre Slovensko.
   Ak by si s tým mala problém, daj e-mailovú adresu. Od dealera nevieš aké konope kúpiš, konoí je vela druhov, líšia sa hlavne pomerom obsahu zložiek CBD a THC.

  • Paní Blanko, napište mi – [email protected] – napíši Vám, snad užitečné informace

  • O Cinskej studii ste poculi??? O Dr. Gersonovi, Dr. Walkerovi?

 7. Treba rozlišovať medzi jednorazovým ( zdravým) stresom (cvičenie a pod.) a stresom chronickým. Vyhýbanie sa stresu môže byť príznakom, že niečo nieje v poriadku. Riadne trénovaný organizmus lepšie znáša stres v akejkoľvek podobe. Je dobré si občas niečo prečítať o rakovine, hlavne ak ju človek dostane. Odporúčam pre začiatok pdf Vitamín C od Mgr. Petra Tuhárskeho, k stiahnutiu na nete. Je to po slovensky a pochopí to aj laik.

Pridajte komentár

*