Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Najnovší hit na stres: Omaľovanky pre dospelých. Ako vlastne fungujú?


Print Friendly, PDF & Email

omaľovanky a stres

V dnešnej rýchlej a stresujúcej dobe ľudia zisťujú, že potrebujú nové spôsoby, ako znížiť napätie a byť schopní žiť úspešný život.

Mnohí sa pri hľadaní týchto nových spôsobov stratia. Avšak najnovší trend v metódach relaxácie nie je vôbec ťažké nájsť. Nachádza sa totiž priamo na policiach kníh vašich detí.

Omaľovanky pre dospelých sa v súčasnosti predávajú v mnohých internetových obchodoch.

Dokonca 3 z 10 najpredávanejších kníh v súčasnosti sú práve omaľovanky.

Ako omaľovanky uvoľňujú stres

Nie je žiadnym prekvapením, že vymaľovávanie obrázkov zmierňuje stres. Pri ňom je totiž mozog nútený sa sústrediť a vaša myseľ je pokojná.

Pri tejto tichej činnosti, do ktorej sa človek zahĺbi, ľahko zabudnete, čo sa deje v okolitom svete.

„Ide o aktivitu vyžadujúcu koncentráciu, pri ktorej sa časť mozgu zodpovedná za odozvu na strach (amygdala) dostáva do stavu pokoja“, vysvetľuje New Yorkský psychológ Dr. Ben Michaelis. „Časom sa tak dosiahne skutočne upokojujúci efekt“.

Michaelis však nie je prvým psychológom, ktorý odporúča omaľovanky pre riešenie mentálnych strastí, ktoré nás postihujú.

Carl Jung, zakladateľ analytickej psychológie, už pred vyše 100 rokmi odporúčal svojim pacientom aby vymaľovávali obrázky.

Zistil, že vymaľovávanie spletitých mandál pomáhalo jeho pacientom upokojiť myseľ a upriamiť pozornosť.

Prírodná liečba osteoartritídy

Pri vymaľovávaní sa aktivujú rozdielne časti našich dvoch mozgových hemisfér, uviedla psychologička Gloria Martinezová pre portál Huffington Post.

„Akcia zahŕňa tak logiku, pomocou ktorej vyfarbujeme predlohy, ako aj kreativitu, keď miešame a párujeme farby.

Pri týchto činnostiach sa aktivuje oblasť mozgovej kôry zodpovedná za zrak a jemnú motoriku (koordinácia nevyhnutná na vykonanie malých a presných pohybov).

Relaxácia, ktorá pri tom vzniká, znižuje aktivitu amygdaly. Tá je základnou časťou mozgu zodpovednou za kontrolu emócii, ktoré sú ovplyvnené stresom.“

Cestovanie späť v čase do nášho detstva

Okrem uvedených faktov, zmysel dáva aj to, že keď sme niečo robili ako deti, tak rovnaká aktivita vykonávaná dnes môže prepnúť náš mozog späť v čase.

My sa tak prenesieme o doby nášho detstva, kedy sme boli vystavený oveľa menšiemu stresu.

„Odporúčam to ako relaxačnú techniku“, hovorí psychológ Antoni Martinez v článku spomenutom vyššie.

„Túto techniku môžeme využiť na vstup do kreatívnejšieho, slobodnejšieho stavu vedomia“, uisťuje.

Liečba osteoporózy

Záver: Adult Coloring Books Are The New Popular Stress Reliever – Because They Really Work

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. OLga Sevcik

    Je to vseobecne zname uz po niekolko dekat ,ako pucle napomahaju ludom v rozlisnom veku uvolnovat STRES . Tak isto ako SUDAKU a podobne puzles pre dospelych. S mojho osobneho hladiska —OMALOVANKY —-nie su nicim novym alebo prekvapujucim v zivote –pridat do dennodeneho zivota a starostlivost o mozgove bunky aby neodumierali. Mam nekonecny zaujem o LEGO –ano LEGO – ktore je najdokonalejsia hracka pre deti. Rozneho veku – a pre chlapcov – a pre dievcata, nekonecne moznosti —–ale PRECO nani tato moznost uskutocnitajna pre SENIOROV – DOCHODCOV – a koordinacia co sa straca v nasom veku? Je moznost pre nas —DOCHODCOV —-staviat -zamky – hrady – najznamejsie kostoly – veze- mosty- budovy —keby sme mali moznost. K narodeninam -to by bolo znama vec ,ze chcem nie —hrnce – kabelky – pulovre —-ale model kostala ST.PETER v Rime – KOLOSEO – C.N. TOVER v KANADE atd. Dufam ,ze vasa spolocnost ma bude brat ako -seriozneho clovaka -ktory ma zaujem o novu mysienku –pre ODPISANYCH a povedsinou –ZABUDNUTYCH – IGNOROVAVYCH – seniorov ,ktory maju zaujem aj penaznu moznost sa zapojit do hry —-LEGA — najlepsou hrackou vsetkych cias. Dufam ,ze dostanem odpoved —od VASEJ spolocnosti –a mozem bit najlepsi ADVOKAT — PRE MOJU generaciu . [email protected].

    • Suhlasim s tym, ze nie je nic nove, ked malovanie upokojuje. Moj otec ako senior vyplnal malovane krizovky. Ked som ich niektore nevyplnene po nom zdedila, myslela som si, ze je to nenarocna hra pre deti. Nie je to tak. je to tazsie, ako obycajne krizovky. Na rozdiel od omalovanok tu treba prist na to logickym usudkom a pocitanim stvorcekov, ktora farba kam pride a vysledny obrazok sa ukaze az na konci prace. Beriem si ich vzdy do lietadla a zatial ma vzdy upokojili, ked som pri lete nahodou zacala mat strach.
      Co sa tyka LEGa, LEGO je fajn, ale malo kreativne a drahe. Dostanete suciastky na kostol a postavite iba kostol. Potom musite kupit dalsie LEGO. Spominam na stavebnicu svojho detstva Merkur, s ktorej sa dalo zmajstrovat mnozstvo veci. Bol aj zositok s predlohami, aj sa dalo vymyslat.

Pridajte komentár

*