
(Dr. Ruscio) Predstavte si, že sa už niekoľko mesiacov cítite unavení, pribrali ste zopár kilogramov a stále vám býva zima. Krvné testy ukážu mierne zvýšené hodnoty TSH a lekár vysloví podozrenie na zníženú funkciu štítnej žľazy.
Znamená to, že vaše ťažkosti skutočne spôsobuje štítna žľaza a že budete potrebovať celoživotnú hormonálnu liečbu?
Výskumy naznačujú, že odpoveď nie je vždy jednoznačná. U časti ľudí predstavuje mierne zvýšené TSH iba prechodný stav, ktorý sa časom upraví aj bez liečby. V iných prípadoch príčina únavy, priberania alebo mozgovej hmly nemusí súvisieť priamo so štítnou žľazou.
To neznamená, že hormonálna liečba nie je potrebná. Pri klinickej hypotyreóze (zníženej funkcii štítnej žľazy) dokáže výrazne zlepšiť kvalitu života. Otázkou však zostáva, kedy je skutočne nevyhnutná a kedy je rozumnejšie výsledky najprv overiť opakovaným vyšetrením.
Kedy ide skutočne o hypotyreózu?
Lekári rozlišujú dve základné formy zníženej funkcie štítnej žľazy.
Pri klinickej hypotyreóze je hladina hormónu T4 znížená a TSH zvýšené. V takom prípade je hormonálna liečba štandardným a dobre overeným postupom.
Pri subklinickej hypotyreóze zostáva T4 ešte v norme, zatiaľ čo TSH je len mierne zvýšené. Takýto nález ešte nemusí znamenať ochorenie vyžadujúce liečbu. Najmä vo vyššom veku bývajú mierne zvýšené hodnoty TSH pomerne časté a zvyčajne nespôsobujú žiadne ťažkosti.
Najčastejšou príčinou zníženej funkcie štítnej žľazy v rozvinutých krajinách je Hashimotova choroba – autoimunitné ochorenie, pri ktorom imunitný systém postupne poškodzuje tkanivo štítnej žľazy.
Ani prítomnosť protilátok však automaticky neznamená, že sa u človeka rozvinie hypotyreóza alebo že bude okamžite potrebovať hormonálnu liečbu.
Viac ako polovica pacientov lieky napokon nepotrebovala
V posledných rokoch pribúdajú dôkazy, že niektorí pacienti začínajú užívať hormóny štítnej žľazy napriek tomu, že ich výsledky nespĺňajú kritériá klinickej hypotyreózy.
Jedna štúdia sledovala 291 ľudí, ktorí už roky užívali levotyroxín. Po kontrolovanom vysadení lieku malo až 61 % z nich naďalej normálne výsledky vyšetrení a liečbu už nepotrebovali.
Aj ďalší výskum ukázal, že približne tri štvrtiny pacientov so subklinickou hypotyreózou mali po šiestich mesiacoch hodnoty TSH opäť v normálnom rozmedzí bez akejkoľvek liečby.
Tieto výsledky neznamenajú, že hormóny štítnej žľazy sú zbytočné. Ukazujú však, že pri mierne zvýšenom TSH býva často rozumné výsledky po určitom čase zopakovať a až potom rozhodovať o začatí celoživotnej liečby.
Problém nemusí byť vždy v štítnej žľaze
Únava, mozgová hmla, zhoršené sústredenie či depresívna nálada patria medzi typické príznaky hypotyreózy. Rovnaké ťažkosti však sprevádzajú aj chronický zápal, poruchy črevného mikrobiómu alebo viaceré ďalšie ochorenia.
Aj preto sa stáva, že niektorí pacienti nepociťujú výrazné zlepšenie ani po normalizácii hormónov štítnej žľazy.
Akú úlohu zohráva zdravie čriev?
V posledných rokoch sa intenzívne skúma prepojenie medzi črevným mikrobiómom a štítnou žľazou. Dostupné štúdie ukazujú, že zloženie črevných baktérií ovplyvňuje imunitný systém, intenzitu zápalu aj vstrebávanie živín potrebných pre správnu činnosť štítnej žľazy.
Osobitný význam to má pri Hashimotovej chorobe, ktorá patrí medzi autoimunitné ochorenia.
Hoci zlepšenie zdravia čriev nenahrádza štandardnú liečbu, môže podporiť lepšie vstrebávanie lieku levotyroxínu, prispieť k zmierneniu zápalu a u niektorých pacientov zlepšiť celkový zdravotný stav.
Výskum v tejto oblasti však stále pokračuje a zatiaľ neumožňuje považovať úpravu črevného mikrobiómu za samostatnú liečbu hypotyreózy.
Strava ako základ
Ak chcete podporiť zdravie čriev aj štítnej žľazy, najväčší význam má pestrá strava založená na prirodzených potravinách a dostatočnom príjme živín.
Niektorým ľuďom prospieva obmedzenie lepku alebo mliečnych výrobkov, najmä ak po ich konzumácii opakovane pociťujú tráviace ťažkosti.
U časti pacientov s Hashimotovou chorobou takáto úprava stravy viedla v štúdiách k zlepšeniu laboratórnych výsledkov. Nejde však o univerzálne odporúčanie a bezdôvodné vyradenie celých skupín potravín nie je potrebné.
Podobne je to pri diéte s nízkym obsahom FODMAP.
FODMAP sú druhy fermentovateľných sacharidov, ktoré sa nachádzajú napríklad v cibuli, cesnaku, jablkách či strukovinách a u citlivých ľudí môžu spôsobovať nadúvanie, bolesti brucha alebo hnačku.
Takáto diéta pomáha najmä ľuďom so syndrómom dráždivého čreva alebo výraznou citlivosťou trávenia, no z dlhodobého hľadiska by mala slúžiť iba ako dočasné riešenie.
Môžu pomôcť probiotiká a doplnky?
Probiotiká patria medzi najlepšie preskúmané doplnky na podporu črevného mikrobiómu.
Niektoré štúdie naznačujú, že môžu zlepšiť vstrebávanie levotyroxínu a zároveň podporiť zdravie čriev. Účinok sa zvyčajne hodnotí po 2 až 3 mesiacoch pravidelného užívania.
Väčšina kvalitných prípravkov obsahuje približne 10 až 20 miliárd CFU denne, pričom dôležitejšia než samotný počet baktérií je ich vhodná kombinácia a kvalita.
Z ďalších doplnkov majú najviac dôkazov vitamín D a selén, najmä u ľudí s Hashimotovou chorobou alebo u ľudí s ich preukázaným nedostatkom.
1. Vitamín D sa najčastejšie dopĺňa v dávke 1 000 až 2 000 IU (25–50 μg) denne, ideálne podľa výsledkov krvného vyšetrenia.
2. Selén sa vo väčšine štúdií používal v dávke 100 až 200 μg denne, pričom vyššie dávky sa bez odporúčania lekára neodporúčajú.
3. Železo a zinok má zmysel dopĺňať iba pri laboratórne potvrdenom nedostatku. Pri zinku sa ako bezpečná krátkodobá dávka najčastejšie používa 15 až 25 mg denne, dlhodobé užívanie vyšších dávok však môže znižovať vstrebávanie medi.
4. Jód si vyžaduje osobitnú opatrnosť. Hoci jeho nedostatok patrí v niektorých častiach sveta medzi príčiny hypotyreózy, nadmerný príjem môže naopak zvyšovať riziko autoimunitných ochorení štítnej žľazy.
Dopĺňať by sa preto mal iba pri potvrdenom nedostatku alebo na odporúčanie lekára. Bežná odporúčaná denná dávka jódu pre dospelých je 150 μg, no bez potvrdeného deficitu nemá zmysel užívať výrazne vyššie množstvá.
Ak vám lekár predpísal hormóny, nevysadzujte ich svojvoľne
Hoci sa subklinická hypotyreóza niekedy upraví aj bez liečby, neplatí to pre každého. Ak krvné testy potvrdia klinickú hypotyreózu so zvýšeným TSH a zníženým T4, hormonálna liečba zostáva štandardným a najúčinnejším riešením.
Najčastejšie sa používa levotyroxín. U niektorých pacientov sa zvažuje aj kombinácia hormónov T4 a T3, no kvalitné klinické štúdie zatiaľ nepreukázali jej jednoznačnú výhodu oproti samotnému levotyroxínu.
Ak napriek správne nastavenej liečbe pretrvávajú ťažkosti, vhodnejším riešením je konzultácia s endokrinológom než svojvoľné vysadenie liekov.
Záver
Nie každý človek so zvýšeným TSH potrebuje okamžite celoživotnú hormonálnu liečbu. Rozhodujúce sú celkové výsledky vyšetrení, prítomnosť príznakov aj ich vývoj v čase.
Rovnako dôležité je hľadať aj ďalšie možné príčiny únavy, priberania či mozgovej hmly. Úlohu zohráva celkový zdravotný stav, životný štýl, výživa aj zdravie črevného mikrobiómu.
Ak laboratórne výsledky nezodpovedajú vašim ťažkostiam alebo máte pochybnosti o stanovenej diagnóze, oplatí sa výsledky prebrať s endokrinológom a v prípade potreby si vyžiadať aj druhý odborný názor.
Pri ochoreniach štítnej žľazy je totiž rovnako dôležitá správna diagnóza ako správne zvolená liečba.
Prírodná liečba štítnej žľazy
Chcete sa o zdraví štítnej žľazy dozvedieť viac?
V našej e-knihe nájdete prehľad vedecky podložených poznatkov o výžive, dôležitých živinách, poškodzujúcich toxínoch aj každodenných návykoch, ktoré podporujú správne fungovanie štítnej žľazy. Kliknite sem a zistite viac (pre českú verziu e-knihy kliknite sem).
Zdroj: drruscio.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

































K veterníkom…
https://skspravy.sk/komentare/zelene-nevolnictvo-ako-brusel-chytil-slovensko-do-diabolskej-pavuciny-veterneho-biznisu/ !
Veterníky..a nemusia byť ani na poli – ich funkčný dizajn – mne to pripomína tri šestky. Aj na cestách vidím často ŠPZ s tromi šestkami alebo 501, 601, 222, 0001 atď čo je vlastne to isté. Čísla na elektrárne 111 555, 333 999…no raz to skončí, príde aj na nich a to je tutovka.
Dostal som chuť diskutovať a nemám to s kým preberať, takže položím otázku:
KOMU slúži ženská (lebo iná neexistuje) hypergamia? Slúži sebeckým potrebám PRÍRODY, ALEBO slúži spokojnosti medziľudských (a hlavne partnerských) vzťahov?
Samozrejme slúži sebeckým potrebám prírody, ktorá sa chová presne ako nejaký podnikateľ túžiaci po najväčšom zisku aj za cenu zdieraných a rôzne znevýhodňovaných zamestnancov. Otázka znie: PREČO v takom prípade nepovažujeme ako ľudstvo hypergamiu za niečo, čoho sa treba vzdať? Čo myslíte že je tým najväčším problémom v partnerských/manželských vzťahoch? Samozrejme nespokojnosť vyvierajúca z aktivovanej hypergamie (resp. z NEDEAKTIVOVANEJ hypergamie).
Hypergamia je tým NAJZVIERACEJŠÍM programom prírody. Je v nekompatibilite s duchovnom. Z toho dôvodu to vyzerá tak, že ženy s NEDEAKTIVOVANOU hypergamiou skrátka nemôžu praktizovať reálny duchovný život, ale nanajvíš mať len ZDANIE o svojom duchovnom živote. Osobnostný rast samozrejme praktizovať a dosahovať môžu, ale osobnostný rast a duchovno nie sú rovnaké veci. Osobnostný rast vysokej úrovne môže dosiahnuť aj človek, ktorý neuznáva existenciu duše, neverí v existenciu Stvoriteľa (akéhokoľvek), existenciu čakier považuje za HOAX, atď……..
Marečku,
znovu tu onanuješ?!?
HP: Znova neprispievaš ničím, čo by mohlo otriasť mechanickou a emocionálnou vierou zaslepených ezoterikov a kresťanov? Moje príspevky budú mať vždy X násobne väčšiu hodnotu než tvoje, zmier sa s tým.
Marečku,
jediná hodnota TVOJICH „príspevkov“ je v tom, že tu zakaždým len onanuješ – uvoľňuješ svoje vnútorné napätie, pretože nik nie je ochotný nechať sa zadarmo vysávať – nájdi si zdroj príjmu a nejaký psychológ sa bude za peniaze tváriť, že TEBA počúva.
HP: Ty vysaď tie lieky na hlavu ktoré ti nepomáhajú, ale robia pravý opak. Preto tvrdíš, že nemám príjem. Tvrdíš to, lebo CHCEŠ aby to tak bolo. A chceš to preto, pretože si taký morálny a fajn (irónia).
Nemá ťa tu rád ani jeden prispievajúci, a pritom máš názory ako väčšina ľudí odtiaľ (na veci „medzi nebom a zemou“)…. Čo to značí? Že chyba nie je v tom že ti nerozumejú (ako väčšina nerozumie mne), ale v tom, že vidia ČO SI ZAČ.
Asi toľko k tomu, nebudem na teba viac plytvať časom.
No vzhledem k tomu, že hypergamie se týká bez rozdílu mužů i žen a je praktikovaná v podstaě od počátku, tak je zbyečné toto řešit.
Bylo to a bude vždy, protože je to prostě nutné pro život. Výběr co možná nejlepšího.
Dnešní doba je tak pomatená, že se k ní vyjadřovat nebudu.
Bludů o věcech složitějších je takové množství a žel, ani alternaiva a zdaleka není vynechána.
Prečo sa vyjadruješ k veci o ktorej vieš prd? …….. Muži majú omnoho menšie nároky na ženy v porovnaní s nárokmi žien na mužov. Ale nie, srab „hledač“ sa rozhodne že to tak nie je, aby nestratil romantickú predstavu o ženách a o vzťahoch. Koľko žien si vlastne poznal?… PRAVDU.
Všetky nešvary vznikli odklonom ľudí od od ich prirodzenosti. Môže sa zdať, že tomu bolo odvždy ale to je nepravda. Je to len určitý časový úsek v evolučnom vývojovom období ľudí vo vesmíre. Pretože žijeme na konci tohoto obdobia a vyššími bytosťami máme zakryté spomienky na desiatky našich minulých životov tak práve tento stav kde bojuje zlo proti dobru (prirodzenosti) tak sa nám tento svet môže javiť ako že to tak bolo vždy. Lenže to je nielen omyl ale aj Temnými živelná lož. Nemusím to vysvetľovať z diela Posolstva Grálu od Ducha Pravdy, postačí uviesť pojem „koncepcia spoločnej bezpečnosťi“. Už sám ten pojem je dôkazom, že existujú ľudia, ktorí vedia, že spoločná bezpečnosť existuje, že to nieje utópia.
Nepotrebujeme pre náš vývoj zlo a ani pre náš život na Zemi a tiež nie v Raji.
Ak bude odstránené zlo tak dobro nezanikne lebo ono sa neukazuje len v kontraste s dobrom ale existuje od neho nezávisle.
A v toto veria vnútri ľudia, ktorí sú ešte aspoň trocha ľudskí. A dokonca môžu vedome vnímať, že zlo tu bolo odvždy ale vnútri to majú inak. A práve TOTO im temní bránia pocítiť aby sa NEPREBRALI.
BLABLABLABLABLA, dvaja rozprávkári sa stretli…. Vykonštruované teórie nedávajúce logiku, vykonštruované za účelom romantizovania skutočnosti & odvracania pozornosti od pravdy & podstaty.
Aká je prirodzenosť ľudí??? Naše telá majú rovnaké potreby ako telá zvierat, a zapínajú sa u nás rovnaké pudy a inštinkty ako v telách zvierat. Ľudská prirodzenosť je rovnaká ako zvieracia, akurát obohatená o vyšší intelekt.
Pokiaľ budú ženy praktizovať HYPERGAMIU (hlupák „hledač“ je názoru, že ju praktizujú aj muži… pretože ženy nemôžu byť predsa o nič horšie, to by už nebola romantika, že?), a teda RÝDZO ZVIERACÍ program, tak muži na to budú reagovať (iné im neostane), a tí z nich ktorí sú najviac sociopaticky nastavení (zapína sa to u nich keď reagujú na ženskú hypergamiu), tí budú za svojimi cieľmi (ktoré im diktuje hypergamia žien) doslova chodiť „cez mŕtvoly“. To všetko tu vidíme už tisíce rokov…
A to že ženy sú od prírody vadné (niektoré viac, niektoré menej) ukazuje aj fakt, že rôzni sérioví vrahovia majú svoje fankluby žien, ktoré by si ich chceli zobrať za manželov (alebo byť nimi aspoň vyt*tkané)….. Koľko mužov túži po nejakej slávnej/známej šarmantnej sériovej vrahyni? Jedna stotina z počtu žien ktoré túžia po slávnom/známom šarmantnom sériovom vrahovi? Čo to značí? ŽENY PRIŤAHUJE TEMNOTA X NÁSOBNE VIAC, NEŽ MUŽOV.
O vojakoch ani nehovorím, dvojciferné percento žien je silno priťahované vojakmi (určite nie tými, ktorí robia papierovačky)… A teda tými, ktorí zabíjajú „keď je treba“…
Už začínate chápať, že človek musí urobiť obrovskú prácu na svojom osobnostnom a duchovnom raste aby nebol intelektuálnym zvieraťom? A ženy obzvlášť.
Redakcia, uverejnite mi to, vnášam tu informácie ktoré sú síce antiromantické, ale extrémne dôležité a hlavne – pravdivé.
Oprava
..A dokonca môžu vo svojom dennom rozumom ovplyvnenom vedomí vnímať ako by tu zlo bolo odvždy ale vo svojom vnútri to majú inak… cítia, že musí existovať prostredie kde zlo neexistuje a kde sa všetci cítia šťastní a v úplnom bezpečí – lebo len tak je to správne, prirodzené a Zhora- Bohom chcené.
Šašo č.2, ak si myslíš že zlo je doménou ľudí (lebo „všetky nešvary vznikli odklonom ľudí od ich prirodzenosti“, podľa teba), tak mi vysvetli prečo je CELÁ zvieracia príroda krvilačná. No preto, pretože ju vytvorilo ZLO & ZLÝ Stvoriteľ. Za všetko ZLO (ktoré je existujúce len v telách na Zemi) môže to, že žijeme v telách. Pretože VŠETKY ZLÉ ČINY majú spojitosť s upokojovaním potrieb tela, alebo zvrátených „netelesných“ potrieb bytosti žijúcej na Zemi v tele.
ODSTRÁŇ ĽUDSTVO, a krv bude tiecť potokom aj naďalej, kým bude na Zemi život. Či nie je zlom, keď je svet na Zemi pozostávajúci z „jedlíkov“ a „jedených“? Koľko agónií počas umierania na požieranie sa odohrá každý deň na celej našej Zemi? Koľko za rok, storočie, tisícročie? Nie je to zlo? Jasné, že je. Obrovské. A to zlo je Stvoriteľom & SATANOM chcené……
Nerozlišuješ medzi Satanom a Bohom, to je jeden z tvojich viacerých problémov. Boh tvorí dokonalosť, a telo je všetko len nie dokonalé… Nebudeš naň otročiť, umrie. Nebudeš ho umývať, bude zapáchať. Bude starnúť a chradnúť či chceš alebo nie…UŽ TOTO SAMO O SEBE JE ZLO, pretože telo je odsúdené na degradáciu a smrť, aj keby si ho živil „zlatom a diamantmi“…
Dostať už rozum (chcem veľa, viem) a pochop, že život v tele na Zemi je NEKOMPATIBILNÝ s neexistenciou zla. PRIAMO ZÁVISÍ od existencie zla. A tá existencia zla priamo závisí na existencii TELESNÝCH POTRIEB, konkrétne potreba jeť, piť, mať strechu nad hlavou, potreba s*xu a romantiky vo vzťahu, atď………. NIČ NIE JE ZADARMO, ani v džungli, ani v NEW YORK-u……. A VŽDY to stojí obrovskú cenu.
(ĎAkujem redakcii, že zverejní môj príspevok.)
Existuje planéta, ktorú vytvoril Boh a na ktorej zvieratá nie sú krvilačné? Ako sa živia? Rastlinami? Nie je to len iná forma krvilačnosti? Existuje božská planéta, kde sa žiadny živý tvor neživí iným živým tvorom?
Marek z Košíc : S-A-T-A-N nie je skutočná bytosť ,ale je to pojem pre suhrne temno pochádzajúce z ľudí ,gigantická forma ( útvar ,gigantický jemnohmotny ,,mrak „) forma stvorená ľuďmi ( myslením ,hovorením a konaním ľudí na Zemi ) …Je to gigantický útvar nad Zemou v stredných a jemných oblastiach hrubohmotnosti ( inak povedané astrál ) a vytvorená forma LUDSKYM CHCENIM…
O chvíľu nižšie dám a napíšem definíciu a rozdiel medzi Luciferom a Satanom ,aby si už konečne pochopil a aby to vedeli aj iní ľudia ,že satan nie je žiaden Boh ,dokonca ani žiadna bytosť v živej forme ,ktorý by vytvoril( podľa teba jedine ) tela ľudi a formy, v ktorých nás tryzni a väzni tu na Zemi …To je absolútny a nebetycny blud o telách od satana ,tak isto ako je blud vytvorený ľuďmi že Satan je bytosť,ktorá nám generuje zlo ..Nie je to bytosť ale útvar ktorý generuje zlo ! A ani lucifer nie je satanom a opačne ,ako si to myslia ľudia .To je stará ,prastará tradícia tak hovoriť a zmyslat že Satan je živá bytosť slúžiaca Luciferovi ..
Najskôr však definícia že čo je to ľudské chcenie ? Ľudské chcenie pochádza z citu = z ducha,duše ( pozn: Rozum vytvára na rozdiel od ducha pocit,emócie a to je veľký rozdiel ) ,Cit a pocit sú dve odlišné formy vyžarovania z človeka .Tam v našom jadre ,v našom živom duchu- duši sa tvorí základ ľudského chcenia .Toto ľudské chcenie ( chtič ale nie v zmysle sexuálneho ) preberá najskôr zadný mozog ( malý mozog ) v obrazoch a predný mozog( veľký mozog) to nakoniec spracuje do fyzickej podoby = do fyzickej akcie ..Cez nervovú sústavu vykoná naše fyzické telo (cez ruky, reč, pohyby) to, čo duch na začiatku chcel…Rozumieme sa ? Nie že má zas budeš brat ako nejakého šaša ..To čo viem a Poznám ja a aj Achnaton nie je ani ezoterika ani bludy ,ani konšpirácie ,ani sektárske zmýšľanie .A to odkazujem aj človeku ,ktorý označuje mňa a Achnatona za temno a že sluzime temnu ( to ten človek práveže čo nás napadá slúži temnotam ,lebo temno nechce aby sa odhaľovala ľuďom Pravda od Boha že ako funguje mechanika vo vesmíre a na Zemi ) …Mňa oznacuje za temno ,ktorý píšem o temne ,odkrývam ho ,demaskujem,? .. že ja mám byť temný ?..alebo Achnaton tiež ?
Ale dobre ..Teraz ti Marečku napíšem rozdiel medzi Luciferom a Satanom ..aby to bolo ešte viac jasné a zrejme :
*Lucifer je skutočná, samostatná duchovná bytosť – padlý archanjel, ktorý bol vyslaný do stvorenia, no zlyhal. Zaviedol nesprávny princíp (povýšenie ľudského rozumu nad duchovné vnímanie)…to je tá súčasná skazonostna pýcha mnohých ľudí ,duchovna a aj pozemska rozumarska pýcha ,bezduchy človek = rozumar .(HP)
*Satan je len formácia alebo ztelesnenie týchto ničivých, luciferových vplyvov najhlbšej temnoty. Predstavuje protibonus, zhustenú formu zla a nesprávneho chcenia ľudí.
MzK …tu na Zemi platí duchovný zákon, že každá myšlienka človeka ( vychádzajúca z citu nie z pocitu ) a ľudské chcenie ( čín ,akt ,slovo ) formujú v jemnohmotnom( t.j astralnom ) svete zodpovedajúce útvary.Tým, že ľudstvo po tisícročia dobrovoľne prijímalo Luciferov princíp (pýchu, sebectvo, materializmus), vytvorilo gigantický útvar nahromadeného zla.Tento útvar,zakotvený nad Zemou ,v obaloch okolo Zeme má obrovskú silu, dokáže spätne v Zákone spätného pôsobenia ( čo je Boží zákon vo vesmíre) ovplyvňovať ľudí, a pôsobiť ako temný princíp, no nemá vlastné nezávislé duchovné jadro (monádu) od Stvoriteľa. Je to parazitická forma.
Stačí ti to k pochopeniu MzK ? ..,alebo budeš stále tvrdiť že Satan ako bytosť ( aj keď to nie je bytosť skutočná ) vytvára tela pre nás ľudí …To si vážne ešte nepochopil že telo sa formuje z delenia buniek ,v maternici ženy ,po predchádzajúcom plodeni a po počati ? Že až tak môžeme ako ľudia dostať formu = telo a nijak inak ? Žiaden satan nič také nevytvara ..Pre boha už sa zobud a netráp tu ľuďom mozgy týmito nezmyslami o telach od Satana a o našej pascí na Zemi … A hlavne neuražaj ..Chýba ti pokora ..O Pravdivom PozNani nehovoriac .
Marek z Košíc
Keď sa ku mne pritúli môj kocúr a je mi úplne odovzdaný tak nemám pocit, že ho stvoril niekto zlý a ani tú situáciu. Dokonca v tom vidím plus aj keď sme v telách.
Ono kto až príliš dbá na telo a hmotné prostredie, ktoré telo obklopuje ten má väčšinou problémy akceptovať/prijať nedokonalosti tela aj prostredia. Je to taká vnútorná nenávisť ku všetkému prirodzenému. Dokonca nenávidí aj svouj telesnú vôňu, ktorú permanentne prekrýva chémiou. Zároveň nenávidí telesnú vôňu druhých ľudí pretože nenávidí ľudí vôbec aj keď to navonok tak nemusí vyzerať a tiež si to nemusí sám uvedomovať… lebo to čo má v moci jeho myseľ nenávidí ľudí.
Alergici sú jedna odnož takých ľudí.
Existuje mnoho ľudí, ktorí musia nosiť len biele ponožky, biele spodné prádlo, biele košele a čokoľvek čo by mohlo ich VONKAJŠIU UMELÚ čistotu „pošpinit“ zúrivo nenávidia. Vnútri bývajú často špinaví a tú svoju vnútornú špinu prekrývajú sterilne čistým oblečením aby sa mohli aspoň tak cítiť ako čistí ľudia. Často sa sprchujú viackrát za deň aby pocitovo zmyli zo seba vnútornú špinu.. lebo oni ju cítia…ale nie ako výčitky ale ako niečo cudzie čo ich nabáda k zamysleniu nad tým čo konajú – teda tie začínajúce najmenšie pochyby.
Sú to len atómy zbytky ich svedomia ale sú tam a tie podvedome tlačia na ich psychiku ale oni ich hneď okamžite potláčajú takže ich svedomie je na úrovni nuly. Premrštená starostlivosť o telo alebo zameranie sa len na telo u človeka je obsesia a zároveň ego – úchylka, ktorá otravuje nespočet ľudí okolo pretože takému človeku nieje možné vysvetliť aký je neznesiteľný až odporný keďže konať inak než egocentricky nevie.
Ešte niečo k futbalu a k Egyptu… ktorý dobre, že vypadol !!!
https://christianitas.sk/video-z-ms-2026-egyptska-futbalova-reprezentacia-recituje-modlitby-proti-krestanom-pred-zapasom-s-argentinou/
Moslimovia, kresťania…. Obaja sa modlia ku Satanovi. Takže sr*ť na to.
Redakcia ,nepustili ste jeden môj komentár ,písaný dnes ráno,..Tak vám ďakujem ..Bolo v ňom veľmi veľa ozrejmujuceho ..No zrejme ste to považovali tak ako jeden tu diskutujúci,alebo dvaja diskutujúci za bludy ..Ďakujem ešte raz ..Takto sa ľudia nedozvedeli rozdiel medzi Zlom s veľkým Z a zlom s ešte väčším ľudským Z..Ale je to vaša stránka vy rozhodujete ..Rešpektujem .
Stručne – zlo tu zosobňujú parazitické entity živiace sa energiou čitateľov.
Zlo – to „menšie“ tu predstavuje Mareček – ten obdivuje, ospevuje, chváli len samého seba a zatracuje každého, kto to nečiní spolu s ním – na tých útočí všetkými možnými spôsobmi.
Zlo – to „obrovské“ zlo predstavujete práve všetci tí, ktorí tu lovíte dobytok pre svojich PÁNOV a VLÁDCOV – všetci tí, ktorí ste predstavitelia a otroci nejakého zločinného agresora – všetci tí, ktorí potrebuje VODCOV a PASTIEROV, pre ktorých lovíte aj v týchto „vodách“ otrokov a poživeň pre svojich PÁNOV; všetci tí, ktorí sa riadite manuálom, všetci tí, ktorí sa vyhrážate každému, kto odmieta vaše bludy – kto je verný svojim predkom.
Ale prosím ťa už prestaň,hovorím ti to úprimne ..Nikto tu nehrá pre temných pánov …Ja urcite nie,,Vezmi si ,kúp si knihu Súdu nad ľudstvom ,, Vo svetle Pravdy“ ,alebo zajdi na YouTube tam je audio kniha Vo svetle Pravdy ,Posolstvo Grálu a studuj ,studuj studuj ..Trvá to síce čas ,mesiace ,niekomu aj roky než sa mu odomknú všetky kľúče( mnohým sa neodomknu vôbec= neporozumeju) … a až to nastudujes ,potom sa ozvi a hodnot ..Skôr je to od teba iba zbytočný hejt a sám si robis zbytočne zlú karmu
Ďakujem relácia že ste mi to nakoniec uverejnili..Ja si myslím redakcia že aj vy sami vidíte že ja nikoho do ničoho a na nič nenutim,nevnucujem ,nevyhrazam sa ,a pod ako to tvrdí o mne Holisticky Prístup…Píšem z najväčším možným vedomým svojho Ducha ,nikoho nezavadzam a nenutim do ničoho .Kto chce prečíta ,kto nie obíde môj príspevok ..To je všetko..Ďakujem ešte raz
„Ismael na Zemi“,
tak už prestaňte do nekonečna, celé roky, omieľať tie vaše obsiahle bludy – na to si môžete vytvoriť vlastný blog, vlastné stránky a tam to môžete denne omieľať – ale to nie, správate sa ako zločinní „misionári“, ktorí všade, kde vkročili, priniesli len porobu a smrť. To, že TY a TVOJE DVOJČA nevidíte vyrážky, ktorými sa tu mnoho rokov oháňate, to neznamená, že ich nečiníte.
Teda Ty si povaha…to Ti poviem. Slovan by nepísal to čo píšeš Ty, to ani náhodou.
Dosť mi pripomínaš liberálnych fašistov– besných kontrolórov akurát točíš z inej strany. V podstate si ako oni lebo Pravda Ťa ani len trošku nezaujíma rovnako ako nich. Útočia na ňu ako môžu, Je dokonca nebezpečné také veci s nimi preberať v osobnom styku alebo vôbec.
… lebo to čo ja píšem o nebezpečí kostolníctva – naháňania oviec tak práve v takomto duchu píšeš Ty o mne a Ismael na Zemi a tiež o Posolstve grálu, že ide o naháňanie oviec. V tom si nebezpečný, že útočíš nielen na zblúdikých kostolíkov ale aj na Pravdu.
Potom musíš prichádzať z nejakého konkrétneho smeru alebo dokonca možno aj štruktúry, ktorá má jasné ideologické zameranie – a to je pre ostatných dosť nebezpečné keďže väčšinou nejde len o nejakého samotára.
Ja to nazveme presnejšie Achnaton…Tento človek je TENNO ..Pozemské temno ,ktoré buď robí vedome to čo robí a potom je plne poslaný narodením na Zem že bude škodiť ,,alebo je absolútne bez vedomia ,poznania a mi sa mu dotýkame jeho pysnemu ľudskému rozumu ..Tým pádom nie je možné aby pyšne ego nezačalo útočiť ..On stráca argumenty ,keď niečo vysvetľujeme zo Svetla ,on to okamžite premení na tému že sme temno…Temno, a ani to pozemské neznáša Pravdy od Najvyššieho ..Preto útočí ,chce dehonestovat ..Navyše neznáša ak je niekto poznaním nad ním..aj to samozrejme nezvláda a začne napádať a dehonestovat všetko čo mu nastavuje nase zrkadlo ..Je to pozemské temno Holisticky prístup ,darmo by sa zakrýval,.po ovocí ho spoznať rozumara bez ducha
A najhoršie na tom je to Achnaton ,že on si domýšľa, že ja alebo ty utocime na neho,,.Kedy sme my útočili na neho ? Kedy sme niekoho ako píše on ,,chytali do temných sieti „? Ja osobne nikoho nemám chuť ,,verbovat „,a už vôbec nie útočiť ..Koľko krát prehltnem aj neprávosť,napriek tomu že viem kde je Pravda .. Práveže je to opačne ,že útočí práve on ….Utoci,lebo je urazena jeho pýcha Slovienska ..A keď sa ukáže Pravda ,tak on ju neznesie,lebo si nás toto temno čudesné označilo za zlo…Paradox …
Tak čo, diablovi otroci, odhodili ste verejne všetky masky?!?
Žiadna verejnosť to nevidí ,iba ty sám ..Aj to niečo značí !