Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Koronavírus spomalí a ľudstvo prežije, hovorí biofyzik Michael Levitt


Print Friendly, PDF & Email

Momentálne koluje všade množstvo teórií o koronavíruse a o tom, čo sa bude diať. Pravdou však je, že to nikto nevie.

Je celkom jasné, že veľká väčšina populácie stratila dôveru k vláde, čo je dôvod, prečo ľudia hľadajú alternatívne zdroje informácií o pôvode tohto vírusu, jeho potenciálnej liečbe a čo by mohlo ľudstvo čakať ďalej.

V tejto chvíli sa zdá, že nikto naozaj nevie, čo sa stane a na tých najhlbších úrovniach rozhoduje o našej ceste kolektívne vedomie, nič iné. O našej budúcnosti rozhoduje to, ako vnímame, konáme a reagujeme na to, čo sa práve teraz deje.

Som naozaj presvedčený, že prebieha veľa zbytočnej hystérie. To neznamená, že by sa nemali prijímať opatrenia, no to, čo sa práve deje, je trochu prehnané. Podobné situácie sa často politicky, ekonomicky a finančne využívajú a niektorí ľudia naznačili, že „predávať tabletku“ budú tí, ktorí „problém vyrobili“.

V tomto článku sa nechcem zaoberať takzvanými ´konšpiračnými teóriami´, no pokiaľ ide o vírus, je rozhodne o čom premýšľať.

Momentálne sa zdá, že väčšina ľudí, ktorí vírus majú, sa celkom dobre zotavuje a že väčšia obava je o starších ľudí a tých, ktorí už nejaké skryté zdravotné problémy majú.

Napríklad, nedávny článok v Bloomberg  nazvaný „Taliansko hovorí, že 99% tých, ktorí na vírus zomreli, mali iné ochorenie“ ilustruje, že o chorobnosti a úmrtnosti človeka rozhoduje stav jeho imunitného systému a celkové zdravie a podobne tak aj o vašej náchylnosti k infekcii.

„Viac ako 99 % zomrelých na koronavírus boli podľa štúdie zdravotníckeho úradu krajiny ľudia, trpiaci predošlými zdravotnými stavmi… V Ríme sídliaci inštitút preskúmal lekárske záznamy približne 18 % zomrelých na koronavírus v krajine a zistil, že iba tri obete, alebo celkovo 0,8 %, nemali žiadnu predošlú patológiu.

Takmer polovica obetí trpela aspoň tromi predošlými ochoreniami a približne štvrtina mala buď jeden, alebo dva predchádzajúce stavy. Viac ako 75 % malo vysoký krvný tlak, okolo 35 % cukrovku a tretina trpela chorobou srdca.“

Pár dobrých správ

Podľa biofyzika Michaela Levitta, nositeľa Nobelovej ceny, ktorí učí štrukturálnu biológiu na Stanfordovej univerzite, vírus pominie a všetko bude, ako predtým.

Levitt sa stal v Číne dosť populárnym. V čase vrcholenia tamojšej epidémie poskytol čínskej verejnosti istú útechu, keď po preskúmaní a prepočítaní niektorých údajov stanovil, že sa vírus zastaví.

Jeho šírenie je práve teraz očividne dosť rýchle a preto vidieť, ako by sa mohlo spomaliť, môže byť pre niektorých ľudí ťažké. No podľa toho, čo Levitt videl z údajov v Číne, mali by rovnaký trend nasledovať aj ďalšie krajiny.

Upokojujúce správy, ktoré Levitt posielal svojím priateľom v Číne, boli preložené do čínštiny a šírené medzi ľuďmi, čo z neho u ázijského národa spravilo obľúbenú osobu pre rozhovory.

Jeho predpovede sa ukázali byť správne: počet každodenne hlásených nových prípadov začal od 7. februára klesať. O týždeň neskôr začala klesať aj mortalita…

Vytváraniu globálnych predpovedí sa Levitt vyhýba. Povedal, že počet nových prípadov v Číne dosiahne čoskoro nulu a že Južná Kórea je už za stredom a dokáže vidieť koniec.

Čo sa týka, zvyšku sveta, je stále ťažko povedať, povedal: „Skončí sa to vtedy, keď sa tí, ktorí sú chorí, budú stretávať len s ľuďmi, ktorí už nakazení boli. Cieľom je nedosiahnuť situáciu, ktorú zažívala tá výletná loď.“

Levitt poukázal na to, že miera infikovanosti vírusom v čínskej provincii Hubei rástla každý deň o 30%. Podľa neho sa mal do 90 dní infikovať celý svet, to sa však očividne nestalo a nedeje.

Čo ukázala analýza dát

Keď Levitt začal 1. februára analyzovať dáta, mala provincia Hubei každý deň 1800 nových prípadov a do šiestich dní dosiahlo toto číslo 4700.

„A potom,“ povedal, „začal 7. februára počet nových infekcií lineárne klesať a neprestal. O týždeň nato sa to isté stalo s počtom úmrtí. Táto dramatická zmena krivky vyznačila jej vrchol a umožnila lepšie predpovedať, kedy sa pandémia skončí.

Na základe toho som dospel k záveru, že do dvoch týždňov sa zlepší situácia v celej Číne. A naozaj, nových prípadov infekcie je teraz veľmi málo.“

Prírodná liečba osteoartritídy

Situáciu prirovnal Levitt k úrokovej miere v banke – ak niekto v prvý deň dostane na svoje úspory úrokovú mieru 30%, na ďalší deň 29 % a tak ďalej, „nakoniec pochopíte, že veľa nezarobíte“.

Pôvodne Levitt povedal, že pacienti s koronavírusom v Číne infikovali denne v priemere 2,2 ľudí, čo by bol exponenciálny rast, jednoznačne vedúci ku katastrofe. Potom však miery začali klesať a Čína nedávno oznámila, že nové denné infekcie sa približujú k nule.

„Fakt, že sa miera infekcie spomaľuje, znamená, že koniec pandémie je blízko,“ povedal. Viac o tom, prečo si to myslí a celé jeho vysvetlenie si môžete prečítať TU (v angličtine).

V zásade skutočne pomáha domáca karanténa a dodržiavanie sociálneho odstupu, ako aj obmedzovanie našich spoločenských kruhov na tie, s ktorými sa stýkame zvyčajne. Všetky v súčasnosti uplatňované opatrenia majú nepochybne „sploštiť“ krivku, preto je nepochybné, že ľudstvo mieri správnym smerom a najhoršiu časť búrky snáď už prekonalo.

Ďalšie dobré správy

Vyzerá to, že liečebný program asi 50 pacientov v Číne priniesol pozitívne výsledky pri liečbe COVID-19 vysokými dávkami vitamínu C.

Minulý mesiac uverejnila informácie o svojich klinických testoch na svojej webovej stránke americká Národná knižnica medicíny. Jeden z testov má názov „Infúzia vitamínu C na liečbu ťažkej pneumónie infikovanej 2019-nCoV“.

Sponzorom je Zhi Yong Peng a zodpovednou stranou Zhongnanská nemocnica vo Wuhanskej univerzite (ZNWU).

O prípadoch liečby vitamínom C v Číne informoval všetkých prostredníctvom svojho kanálu YouTube dr. Richard Cheng. Jeho informáciám sa venujeme preto, lebo je s touto liečbou v priamom kontakte a nie je v tejto chvíli len nejakým salónnym vedcom.

Máme pocit, že v tejto chvíli ide o veľmi dôležitý detail, pretože výsledky vidí a počuje z prvej ruky.

Dr. Cheng bol ten rozhodujúci, kto v Číne navrhol vysoké dávky vitamínu C ako možnú liečbu a preventívne opatrenie. Nanešťastie je táto možnosť na Západe väčšinou mainstreamových médií stále odmietaná a vlády o nej nehovoria.

Namiesto toho vládne strach a chaos, ktorý podľa nás nikomu k udržaniu zdravia či uzdraveniu nepomáha. Som presvedčený, že ide o veľký aspekt tejto cesty, nad ktorým sa treba zamyslieť, lebo nám hovorí, ako je na tom lojalita vo vzťahu vlády a farmaceutického priemyslu.

Tiež to ilustruje agendu vytvárania strachu a kultúry separácie namiesto jednoty.

Intravenózne podávanie vitamínu C pre pacientov s COVID-19

17. marca 2020 sa online stretla skupina lekárov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a vedcov, aby prediskutovali použitie vysokých dávok intravenózne podávaného vitamínu C (IVC) pri liečbe miernych až ťažkých prípadov pacientov s Covid-19.

Účastníkom bol dr. Enqian Mao, vedúci oddelenia urgentnej medicíny v Ruijinskej nemocnici, veľkej šanghajskej nemocnice, ktorá je súčasťou Lekárskej fakulty Joatongskej univerzity.

Dr. Mao je tiež členom tímu vedúcich expertov v Šanghajskom verejnom zdravotníckom centre, v ktorom boli liečení všetci pacienti s Covid-19.

Dozvedieť sa o tom viac a pozrieť si video dr. Chenga môžete TU (v angličtine).

Niekoľko myšlienok o strave a výžive

Je naozaj dosť zarážajúce, prečo sa médiá na Západe nijako nezmieňujú o vitamíne C a ak áno, tak jednoducho zosmiešňujú predstavu, že má nejaký potenciál byť účinný.

Navyše, niet v nich ani zmienky o dôležitosti stravy a výživy a o role, ktorú môže zohrávať výživa pri posilňovaní imunitného systému. Skutočne to nedáva žiadny zmysel. Ukazuje to vlastne, aký blízky vzťah má vláda s priemyslom, ktorý momentálne míňa dvakrát viac než ktorákoľvek iná loby.

Keď ide o zdravotnú starostlivosť, naozaj je o najlepšom možnom spôsobe liečenia ľudí, alebo o najlepšom možnom spôsobe liečenia ľudí, ktorý prináša zisk?

Bolo by skvelé vidieť v správach lídrov v oblasti zdravia, aby poskytli informácie o tom, ako si človek môže posilniť imunitný systém použitím potravín, bylín, atď. Tiež by to prispelo k zmierneniu úzkosti, namiesto neustáleho počúvania slov „žiadny liek neexistuje“.

Na základe toho, čo sme videli diať sa v Číne, toto vyhlásenie jednoducho nie je pravdivé.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Veď je to viac než zrejmé, že sa jedná o hystériu cielene vyvolávanú. Všetko má smerovať k celosvetovej vakcinácii s neistým výsledkom. Veď sa tým svetové elity ani netaja. Dôležité je razantne vakcináciu odmietať.

  • Pomocou vyvolávania hystérie a strachu – k ovládaniu a k stádovitej poslušnosti ľudí a potom k vnútenej vakcinácii a čipovaniu. (čipovanie-biblický znak šelmy …)

 2. Infuzi vitamínu C si asi těžko může někdo sám doma aplikovat a infuze vysokých dávek vitamínu C není uznávána (v ČR, ani v SR) jako metoda lege artis. Pokud ale vím, a v žádném případě nechci nikoho k ničemu nabádat, pouze informuji o tom, co jsem četl, tak místo infuze je možno použít liposomální vitamín C. Údajně 6g liposomálního vit C působí stejně účinně jako 50-100g vitamínu C podávaného nitrožilně, takže by neměl být problém užít terapeutickou dávku, která je v tomto případě, myslím, 1g/kg tělesné váhy. A jak vidět, neměl by být žádný problém dávku i zvýšit. Dnes již lze běžně liposomální vitamín C volně koupit, ale jeho cena je dost vysoká (nepřiměřeně – jako vše), ale vůbec není problém si jej doma za „pár“ korun vyrobit…

  • S tým podávaním megadávok vitamínu C intravenózne je to skutočne na vážne zamyslenie sa – takáto forma liečby (liečby?) je predovšetkým neprirodzená…veď ak na ňu nie sú odkázané voľne žijúce zvieratá, potom ju nepotrebujeme ani my ľudia. Radšej zvýšiť príjem vitamínu C v organických väzbách konzumáciou živých potravín, ako zanášať naše artérie všetkým možným a potom sa nestíhať čudovať… V cievach má pulzovať krv, a nie kadečo.

  • Infuze jen pro paniku…, ta jen pri katastrofalnich stavech…
   Ja denne 2x si dam stavu z 2 citronu 1 limetky s medem, trochou jedle sody pak vodkovy nalozeny Ginges s citronem a medem jako prevenci na temer vse, pak hrozinky v alkoholu.. a o pulnoci Melatonin 3mg pak pozitivni mysl s Modlidbama k Bohu a Kristu a nemam zadne obavy ani o sve male chlapce!

 3. https://www.naturalnews.com/2020-05-14-trump-vaccine-czar-big-pharma-drug-felony-crimes-doj.html
  Tento nový článok by sa mal preložiť do slovenčiny, čo schválil americký prezident, čo bude vložené do povinnej vakcíny proti korone, bude použité vojsko…

 4. Jednoduchá

  Evka, Váš príspevok som čítala,
  je to hrozné , čo sa má v pláne americký prezident :-(……
  …minule som na ČTV 2 pozerala dokum.film o Hitlerovi,
  môžem jednoznačne povedať, že ,,zmýšľanie Hitlera bolo veľmi podobné tomu Trumpovmu :-(……zapredajú vlast.národ bez štipky morál.cítenia…..
  no na 2.strane sa mi vynára aj otázka, že si to my ľudia ,,robíme sami „…..veď sám či už H. alebo T.by nespravili nič, ak by sa k nim nepridali im podobní …………..

 5. Milá pani Jednoduchá, tu to môžete aj vypočuť:
  https://banned.video/watch?id=5ebde730244ac5001d26aad0

 6. Jednoduchá

  Milá p.Evka,
  ďakujem moc za poskytnuté info.
  Človeku sa doslova ,,dvíha žalúdok“ z toho,
  čo sú ľudia ako je súčas.amer.prezident + Bill Gates + Dr.Fauci
  + Robert Redfield + Dr.Deborah Birx schopní pre peniaze urobiť………
  Je to smutné, strašné a nedôstojné pre človeka,
  kt.má byť nielen ,,rozumovo,, ale hlavne MRAVNE, teda duchovne
  vysoko nad všetkým ostatným živým na tejto planéte…….
  Je otázne, či by si tú vakcínu dali aj sami sebe……….
  Myslím, že odpoveď všetci poznáme…..určite NIE.

  • Pán Bill Gates nedovolil seba ani svoje 3 deti zaočkovať. Preto sú zdraví.
   Ja som bohužiaľ obeť očkovania, neskoro zobedená.

  • Súhlasím s Vami, pani Jednoduchá,
   …presne toto je ten boh, o ktorom som sa už viackrát zmienila… (nie je to žiaden duch – duchovia v takom zmysle, ako ich popisujú náboženstvá, neexistujú).
   Stvoriteľ (v biblii uvádzaný pod menom Otec) spolu s Ježišom od prvopočiatku žijú na inej planéte, než my, ostatní ľudia. Ježiš „zostúpil na Zem, aby povedal pravdu o svojom Otcovi, ktorý je v nebi, no jeho pravdu nikto neprijímal“. Ježiš so svojou pravdou po celý čas ležal v žalúdku Rimanom aj Židom, po celý čas bol nimi prenasledovaný, a napokon zabitý. A jeho Pravda bola pochovaná spolu s ním, pribitá na kríž, a je tam dodnes. (Slovami biblie – „po jeho odchode nastala tma“.)
   Boh Židov (Jahve?) a syn Židovky Márie – Kristus (ktorý sa zjavil po „zmiznutí“ a odprataní Ježišovho mŕtveho tela v Jeho mene (no s inou náukou) – nemajú nič spoločné ani so Stvoriteľom-Otcom, ani s Ježišom, ani s Pravdou, ani s Láskou. Oni žili / žijú tu, na planéte Zem, a „napĺňajú proroctvá“ svojej „svätej“ biblie. A tak to tu aj vyzerá.
   Stvoriteľ-Otec sa z desiatej (našťastie dosiaľ nami neobjavenej) planéty musia s hrôzou pozerať na to, čo sa na Zemi deje – a nemôžu zasiahnuť: vzali by tým ľuďom ich slobodnú vôľu, ktorú im hneď na začiatku dali. A to Oni nikdy neurobia. Oni nemajú rozdvojenú osobnosť, aby jedno hovorili, a iné robili. Oni tu nepotrebujú mať bezduché ovce, monštrá, ktoré poslúchajú iba preto, lebo sa boja. Oni túžia tu mať spoločenstvo inteligentných ľudí, ktorí sa navzájom milujú…
   …lenže Oni chcú mať vôkol seba všetky svoje deti, teda aj tie t.č. skazené…len sa musia uzdraviť. Čaká sa už iba na ne, kým sa spamätajú. Aj ony musia pochopiť (a dúfajme, že čo najskôr pochopia) že klamstvo, povýšenectvo a falošná moc peňazí im pravú radosť ani šťastie do života nikdy neprinesú. Musí im dôjsť, že Pokora je sestra Lásky. A že Láska znamená dávať, a nie len brať.
   Najšťastnejší sú tí, ktorí dokážu nekonečne milovať aj odpúšťať. To sú Otec, a jeho prvorodený Syn – pravý Ježiš, ktorý bol na Zemi kvôli prinášaniu pravdy o svojom Otcovi zabitý.
   Jeho dvojník Kristus (ktorý už mal aj matku) zabitý nebol…on nepriniesol pálčivú „pravdu o svojom otcovi“…

 7. Jednoduchá

  Milá Emilka,
  myslím, že ste troška viac naviazali na ten mravný, teda morálny aspekt,
  avšak to je v poriadku.
  Podobne ako Vy to vnímam aj ja, no troška s rozdielom.
  P.Boh so svojím synom Ježišom žije v inej sfére,
  kt.je však rozhodne duchovne oveľa vyššia, ako ľudia s najlepš.morálkou tu na Zemi….
  P. Ježiš zostúpil na Zem, aby povedal pravdu o svoj.Otcovi, teda Stvoriteľovi, no nie že my ľudia sme ho neprijali, ALE NIE VŠETCI HO PRIJALI.
  Mal veľa svojích nasledovníkov, medzi nimi aj nám známych apoštolov, no mali to nesmierne ťažké po Ježiš.smrti, takmer každý 1 z nich zomrel mučeníckou smrťou,
  za SLOVÁ PRAVDY o Bohu, Stvoriteľovi./no napr. apošt.Judáš sa sám obesil po zrade P.Ježiša za 33 strieb.zlatiek/
  P.ježiš však vedel, ako to bude po jeho smrti, a prisľúbil im pomoc ešte pred svojím mučením a potupnou smrťou na kríži.
  Po svoj.smrti / kt.vôbec však nebola potrebná, aby ľudia uverili, táto smrť bola jednoduchá vražda a aj kríž v tvare predĺženého písmena T hore je krížom smrti, ľudia si týmto skutkom na seba uvalili neskutočnú karmu, a pritom je takýto kríž bežne súčasťou mnohých, čo ja viem, rímsko- katolíck.kostolov a aj mnohých domácností…..SMUTNÉ….. /
  Už vôbec nie je pravda, že B.Syn,keď sa za nás obetoval, nás aj vykúpil, stačí len oľutovať…je to úplne mylný názor, človek má HLAVNE ŽIŤ podľa SLOVA BOŽIEHO, teda PRAVDY, kt.nám p.Ježiš ako POSOL z NEBIES v tom čase doniesol /
  P.Ježiš prisľúbil, že niekto po ňom ešte príde a posilní nás ľudí v našom živote, žiť podľa jeho POSOLSTVA PRAVDY….Na 3.deň sa jeho najbližš. učeníkom zjavila teda sľúb.pomoc, bola to vlastne 3.Božská osoba – Duch Svätý, kt.je na rovn.úrovni ako Syn Boží.Pomocou neho bola na apoštolov zoslaná pomoc na posilnenie svojej viery.Práve teraz bude to obdobie / obdobie Turíc / kt. si veriaci ľudia pripomínajú ako zoslanie D.Svätého, kt.sa už oddávna značil ako holubica a slávi sa ako Sviatok Bielej Holubice. Ľudia sa však ani po tejto pomoci nedržali pravdy ako bolo treba, a tak im bola teraz v 19.stor.zoslaná pomoc ,,vo forme človeka“ Abdrushina/ ten žil aj urč.obdobie predtým / – a to je práve táto 3.osoba, Syn Človeka. Ľudia by jeho písom.dielom – Posolstvo Pravdy – mali ľahšie nájsť tú CESTU PRAVDY a HLAVNE, MALI BY JU AJ PRAKTIZOVAŤ vo SVOJ.ŽIVOTE.
  Takže on Abdrushin nebol 2.Kristus, on bol Syn Človeka.
  A p.Ježiš musel byť zabitý nie preto, aby NÁS VYKÚPIL, ale preto, že vtedajší VEĽKŇAZI, kt.boli pri moci, sa NEVEDELI ZMIERIŤ, s tým, že P.JEŽIŠ je OZAJ SYN BOŹí a ĎALEKO ICH PREVYŠUJE, HLAVNE po MORÁLNEJ STRÁNKE, tak ho dali zabiť, teda ukrižovať….ku tomu sa pridala DAVOVÁ PSYCHÓZA a ,,dielo“ BOLO DOKONANÉ……
  Takto to bolo dlhé roky.
  Aj obyčajní ľudia, kt.iných prevyšujú morál.charakterom a svoj.dobrými skutkami, sú skôr či neskôr odstránení, …napr.Jánošík, Štefánik, A.Dubček, Kuciak……., práve inými ľuďmi, kt.zďaleka nie sú na takej morál.resp.duchov.úrovni ako oni / Kuciak – Kočner /…..práve naopak.
  My ľudia by sme sa mali konečne spamätať, áno, v 1.rade posilňovať sa vo svoj.láske, kt.neznamená len brať, ale aj dávať.Tiež sa treba aj zaoberať ,,skúmaním pravdy“ z a som aj za pokoru, avšak nie takú ,,slepú“ ako majú tie ,,ovce“………………..

  • Milá pani Jednoduchá,
   vo veľkej miere sa názorovo zhodujeme, no najviac v tom, že obe nad vecou premýšľame…
   Ježiš vedel, že do pravdy bude primiešaná lož – prirovnal to k nasiatiu kúkoľa pomedzi pšenicu (však vidíme, že biblia je jeden hybrid, na každom kroku si pľuje do úst…asi preto, aby sa od nej odvinulo čo najviac náboženstiev. (Zrejme podľa princípu „Rozdeľ a panuj!“ …malé stáda sa ovládajú ľahšie, ako jedno veľké.)
   Ježiš nemal apoštolov ani cirkev – mal iba svojich učeníkov, s ktorými sa musel neustále skrývať pred Rimanmi aj Židmi. S týmito národmi on nemal NIKDY nič spoločné, boli to jeho vrahovia. Keby bol Ježiš vstal z mŕtvych, boli by ho zabili znova, pretože oni potrebovali jedno jediné: umlčať pravdu. (Čo sa im vo veľkej miere aj podarilo).
   Apoštoli nastúpili až po akože zmŕtvychvstaní Ježiša…ibaže v mene pravého Ježiša nastúpil falošný Ježiš Kristus, ktorý robil presne tie veci, ktoré pravý Ježiš pred svojou smrťou predpovedal slovami: „…povstanú falošní kristovia a budú robiť divy a zázraky a zvedú mnohých…“ A presne to sa aj stalo: Máriin syn Kristus si na 12 pilieroch postavil cirkev a zviedli takmer celé ľudstvo. (Ježišovho najmilšieho učeníka Tomáša sa im však oklamať nepodarilo, a ozývali sa aj ďalšie pochybovačné hlasy; odporúčam prečítať si Jánovu 9. – 10. kapitolu – z nej sa dá najvýraznejšie usúdiť, že Kristus nebol Ježiš.)
   Pravda nie je ani to, že Ježiša zradil Judáš. Ježiša nebolo treba zradiť, On sa priznal sám – slovami: „Ja som to. Ak mňa hľadáte, nechajte týchto (učeníkov) odísť.“
   Ježiš bol skutočne Synom Človeka, pretože aj Stvoriteľ je človek (duch je niečo ako hybná sila, súhrn pocitov, vibrácie…ale chýba mu jazyková schopnosť komunikovať). Mária nebola Ježišova matka, Ježiš ju matkou nikdy nenazval. Označoval ju slovom žena. Mária bola matka Kristova. Možno.

 8. Jednoduchá

  P.Evka,
  výborné video……vďaka.
  klobúk dolu pred touto talians.poslankyňou – Sárou Cunialovou !
  Jej príspevok bol veľmi stručný, priamy a hlavne výstižný !
  Kiežby bolo takýchto ľudí viac, veľmi jej fandím………….

 9. Jednoduchá

  Milá Emilka,
  máte úplnú pravdu,
  vo veľa veciach sa názorovo zhodujeme a veľa nad tým aj premýšľame…..
  Avšak to je dobré, pretože ak chcem niečomu veriť, niečo ,,zastávať,, či obhajovať,
  musím o tom aj premýšľať, resp.vedieť, prečo to je práve tak a nie inak.
  Priznám sa, nie vždy som bola tohto názoru.
  Dlhé roky som patrila k tej väčšine, kt.,,praktizovala známu bibliu ,,,
  no v urč.období som prišla na to, že toto nie je pre mňa tá správna cesta.
  / bolo to v období po stretnutí s 3 kňazmi rímsk.- katolíc.cirkvi, s kaž.osobitne /
  u 2 z nich pri riešení môjho problému prevládal úplne deprimujúci názor
  :-(…………..
  Tak som postupne prišla na to, že musím ,,zrušiť,, svoju účasť v tejto cirkvi
  a nahradiť ju niečím iným, skut.pravdou…….
  Verím tomu, že sa mi to podarí,
  a budem žiť čo najsprávnejšie podľa pravdy, kt.hlásal p.Ježiš,
  kaž.dňom viac a viac…………
  Nech sa aj Vám Emilka darí,
  v hľadaní tej SPRÁVNEJ CESTY k PRAVDE………………….

 10. Toto treba vypočuť (v slovenčine):
  https://www.youtube.com/watch?v=AsFkgQv_bAQ

 11. Jednoduchá

  Prísp.od p.Evky…….hm, je to hrozné…..ale pravdivé a smutné, a to vo výroku – ,,2veci sú nekonečné, ľudská hlúposť a vesmír,,…….

Pridajte komentár

*