Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Japonsko trestá priekupníkov rúšok a respirátorov až jedným rokom väzenia


Print Friendly, PDF & Email

Japonsko trestá priekupníkov rúškok a respirátorov až jedným rokom väzenia

Japonská vláda sa zameriava na tých, ktorí chcú zarábať na šíriacej sa pandémii koronavírusu.

Preto vyhlásili, že skupovanie a následný predaj tvárových rúšok a masiek je zločin, za ktorý môže byť priekupník potrestaný až ročným väzením či pokutou milión jenov (9800 $), alebo oboma, oznámilo nedávno Tokyo.

Úrady zasahujú proti príživníkom

Nové pravidlo má vstúpiť do platnosti v nedeľu a jeho cieľom je zabrániť tým, ktorí sa usilujú neeticky zneužiť nedostatok masiek vo svoj prospech k dosiahovaniu finančného zisku, uvádzajú Japan Times.

Predstavitelia ministerstva obchodu však zdôraznili, že úlohou nariadenia nie je brániť ľuďom v ďalšej distribúcii masiek priateľom a rodine, či ich ďalší predaj za rovnakú cenu, za akú ich kúpili, alebo nižšiu.

Predstavitelia povedali, že vláda sa jednoducho snaží „zabezpečiť, aby sa k maskám mohol dostať priemerný spotrebiteľ“.

Nariadenie je implementované prostredníctvom upravenej verzie zákona, uzákoneného pre získanie kontroly nad panickými nákupmi a cenovými podvodmi počas ropnej krízy v roku 1973, po tom, ako sa svetová ekonomika otriasala v dôsledku zavedenia ropného embarga členmi Organizácie arabských krajín, vyvážajúcich ropu.

V súčasnosti nie sú do nového nariadenia zaradené plienky a dezinfekčné prostriedky, možno ich však pridajú neskôr, ak to Tokyo bude považovať za nevyhnutné. Nariadenie bude zrušené po návrate k normálnemu dopytu.

Čo predchádzalo tomuto opatreniu

Opatrenie prichádza po tom, čo ministerstvo obchodu požiadalo elektronické obchodné a online maloobchodné firmy ako sú Rakuten a Mercari, aby pozastavili online akcie na tvárové masky.

Zbohom vysoký krvný tlak

Avšak priekupníci sa aj napriek tomu stále tvrdošijne usilovali rozbehnúť predaj veľmi žiadaných masiek.

Výrobcovia sa usilovali vyhovieť stúpajúcemu dopytu po maskách, práve keď premiér Shinzo Abe sľúbil, že krajina zvýši dodávku tvárových masiek na 600 miliónov mesačne, s prioritným zásobením opatrovateľských zariadení.

Člen zákonodarného zhromaždenia prefektúry Shizuoka Hiroyuki Morota nedávno uverejnil televízne ospravedlnenie po tom, čo prezradil, že zarobil 8,9 milióna jenov (85 000 $) online predajom balíkov 2000 tvárových masiek v aukciách po 30 000 až 70 000 jenov za každý.

Nezávislý zákonodarca, ktorý riadi obchodnú spoločnosť, tvrdí, že nadbytočnú zásobu masiek mal po vypuknutí respiračného syndrómu na Strednom Východe, ktorý sa prvýkrát objavil v roku 2012.

Pretože Morota riadi obchodnú spoločnosť, možno nebude klasifikovaný ako priekupník a možno by mohol byť vyňatý spod nového nariadenia, povedal predstaviteľ ministerstva obchodu.

Zrušená olympiáda

Japonský kabinet tiež schválil zákon, ktorý premiérovi v prípade potreby umožní vyhlásiť výnimočný stav, keďže sa táto východoázijská krajina usilovala dostať pod kontrolu infekcie koronavírusu pred olympiádou a paralympiádou v Tokyu, uvádzajú Kyodo News.

Olympiáda však už bola medzičasom zrušená a presunutá na rok 2021.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: themindunleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*