GlaxoSmithKline sa vyhráža stránke Sloboda v očkovaní


Print Friendly, PDF & Email

GSK vakcíny a očkovanie

Ide do tuhého: Prehnitá štátna a korporátna moc už neútočia len na zdravie vás a vašich detí, ale aj na slobodu slova!

Farmaceutická firma GlaxoSmithKline sa v súčasnosti prostredníctvom listu od svojich právnych zástupcov vyhráža stránke slobodavockovani.sk a pánovi Ing. Mariánovi Fillovi súdnymi žalobami.

Predmetom sporu má byť článok v časopise ZEM & VEK s názvom Povinné očkovanie – Fašizmus v zdravotníctve?

Na uvedený výhražný list bola firme GSK zaslaná odpoveď uverejnená v článku GSK žiada ospravedlnenie za článok.

Naša stránka v tomto spore plne podporuje snahy Ing. Mariána Filla a jeho stránky, ktorá je zameraná na oboznamovanie verejnosti s rizikami očkovania a špinavosťami štátnych a korporátnych subjektov, ktoré sa v tejto oblasti dejú za oponou, často ukryté pred zrakmi verejnosti.

Sami máme skúsenosti s vyhrážaním sa súdnymi žalobami a dokonca trestnými oznámeniami od subjektu akým je neužitočná a pre spoločnosť zbytočná Liga proti rakovine.

Problematike vakcín sa čiastočne venujeme aj na našej stránke. Čo sa týka firmy GlaxoSmithKline, tak aj o nej sme už párkrát písali. Nedá nám preto sa k tomuto incidentu nevyjadriť.

Komentár Kampane za pravdu v medicíne

Pozrime sa najprv, ktože je to tá firma GlaxoSmithKline. Ide o jednu z najväčších svetových farmaceutických firiem zamestnávajúca takmer 100 000 ľudí vo vyše 100 krajinách sveta.

Pôvodne pochádza z Veľkej Británie, no dnes patrí medzi naozaj globálne firmy bez koreňov v jednej konkrétnej krajine. Napríklad jej hlavné sídlo pre vakcíny sídli v Belgicku.

V odpovedi Ing. Mariána Filla je uvedené, že táto firma má obrat vo výške 3 násobku štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Ak si uvedomíme, že pre 100 tisíc zamestnancov je na rozdelenie 3 krát viac peňazí ako pre 5,5 miliónov obyvateľov Slovenska, potom musí byť každému zrejme o aký profitabilný biznis sa jedná. Samozrejme obrat nie je priamo zisk vlastníka alebo príjem zamestnanca, ale úzko s nimi súvisí.

Všetci vieme, že peniaze a moc korumpujú. Pri takýchto veľkých peniazoch, aké sa točia vo farmaceutickom biznise teda nie je prekvapivé, že farmaceutické firmy sú schopné pre udržanie a navyšovanie svojich ziskov schopné takpovediac všetkého.

Existujú nespočetné prípady dokázanej korupcie a neetických, niekedy dokonca nelegálnych praktík týchto firiem.

GSK a rekordná pokuta 3 miliardy dolárov

Tuto sa žiada spomenúť rekordnú pokutu udelenú práve firme GlaxoSmithKline v roku 2012, o ktorej sme informovali aj v článku Top 10 najväčšie pokuty pre farmaceutické firmy.

Vo svojom liste od právnikov sa táto firma oháňa údajným poškodeným dobrého mena. Ja sa pýtam: „Aké dobré meno môže mať spoločnosť, ktorej bola udelená pokuta vo výške 3 miliardy amerických dolárov za protizákonnú propagáciu liekov, zľahčovanie ich rizík a za dokázané podplácanie lekárov?“

Nehanbí sa takáto firma vôbec vysloviť slová ako „dobrá povesť“? Zrejme nie.

Veď ako všetci dobre vieme, pokiaľ ide o peniaze, respektíve veľké peniaze, tak tam na nejakej morálke nezáleží. Prvoradý je zisk pre akcionárov a odmeny pre vrcholových manažérov.

GSK pokutovaná za nelegálne pokusy na deťoch a 14 usmrtení

Niekedy sa tieto firmy dokonca nezastavia ani pred tým najhorším – usmrtením iného človeka. Áno, myslíme to doslova. Táto firma s „dobrou povesťou“ v rokoch 2007 a 2008 prevádzkovala v Argentíne nelegálne pokusy s rotavírusovými vakcínami na predčasne narodených deťoch.

Výsledok?

14 detí pri týchto nelegálnych experimentoch zomrelo. Následne argentínsky súd firmu GSK za ich zločiny odsúdil. Bohužiaľ trest bol príliš mierny. Za každé usmrtené dieťa musela firma zaplatiť pokutu len približne 5714 Eur.

Viac podrobností o tejto udalosti sa môžete dočítať v článku Firma GSK pokutovaná za nelegálne experimenty s vakcínami, ktoré usmrtili 14 detí.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Takže sa opäť pýtam: Kde je tá „dobrá povesť“ firmy, ktorá podobne ako fašisti v koncentračných táboroch robili neľudské pokusy na ľuďoch? U firmy GSK dokonca na bezbranných predčasne novonarodených deťoch?!

Korporácie, štát a fašizmus

Och áno, aby som nezabudol. Jednou z vecí, ktorú túto firmu tak strašne pobúrilo v článku Ing. Mariána Filla, bolo spomenutie slova fašizmus v tom istom článkom ako meno ich spoločnosti.

Pričom pán Fillo len použil definíciu pojmu fašizmus znamenajúci prerastanie štátnej a korporátnej moci. Ako však vidíte, existujú indície nielen o všeobecnom vzájomnom prerastaní týchto dvoch subjektov, ale aj ich samotné kroky voči ľudom sa v mnohých črtách na fašizmus podobajú.

Ako inak si možno vysvetliť nelegálne a neľudské pokusy na deťoch?

Nie je to presne to isté čo robil neslávne známy nacistický doktor Josef Mengele?

Čo má na tejto udalosti s nelegálnymi pokusmi na deťoch najviac zarmútilo bol fakt, že firma GSK z toho vyviazla len naozaj veľmi mierne. Za činy, ktoré sa dajú charakterizovať ako zločin proti ľudskosti, museli zaplatiť len pokutu a aj to v smiešnej výške.

V roku 1973 bol izraelským komandom dolapený a následne popravený muž, o ktorom sa pôvodne domnievali, že by mohol byť ukrývajúcim sa Mengelem. Napokon vysvitlo, že sa jednalo o iného člena nemeckej SS.

Dopadnú jedného dňa rovnako aj predstavitelia farmaceutických firiem dopúšťajúci sa podobných zločinov? Alebo budú až do konca života dostávať miliónové renty, odpočívať na plážach v Karibiku a rehotať sa celému svetu do tváre?

U nacistov často trvalo aj desaťročia,  kým ich spravodlivosť dobehla. Veríme, že sa spravodlivosti za svoje konania raz dočkajú aj títo novodobí zločinci v oválnych kanceláriách ich oceľovo-sklenených palácov!

Ako ďalej? Bojkot sa zatiaľ zdá jediným riešením

Doba dnes ešte nedozrela na to, aby došlo k spravodlivému vysporiadaniu sa s týmito neľudskými a niekedy dokonca vražednými korporáciami. Naopak, namiesto brania ich na zodpovednosť, sú to ony, ktoré sa ešte vyhrážajú pri poukazovaní na ich činy.

Využívajú svoju finančnú silu nielen na korumpovanie predstaviteľov štátu, ale aj na šikanovanie novinárov a publicistov. Toto je proste neakceptovateľné!

Čo teda môžu bežní ľudia ako vy alebo ja urobiť proti tejto svojvôli a bezcharakternosti?

Zatiaľ jedinou schodnou cestou sa javí bojkot takýchto firiem. Pred nejakým časom sme aj na našej stránke zverejnili výzvu na jej bojkotovanie nekupovaním ich výrobkov. Tuto je uvedený článok: Výzva k bojkotu firmy GlaxoSmithKline (GSK) a jej výrobkov.

V článku sú vymenované názvy všetkých produktov, ktoré táto firma na slovenskom trhu predáva. Odporúčame si tento zoznam vytlačiť a pri každej návšteve lekárne sa ubezpečte, že nekupujete niektorý z jej produktov.

PDF formát vhodný pre tlač si môžete stiahnuť aj tuto: Produkty GSK

V prípade, ak vám lekár predpíše liek od firmy GSK, poproste ho, aby vám predpísal nejaký náhradný liek s tými istými účinnými látkami. Prípadne poproste lekárnika, aby tak urobil on, keď ste si to všimli až neskôr.

Úplne najlepším riešením by bolo nebyť chorý alebo nájsť prírodné alternatívy k chemickým liekom.

Niekedy to samozrejme nemusí byť možné. V takom prípade sa teda usilujte aspoň o lieky od iných firiem. Najlepšou voľbou sú generiká, keďže ani o ostatných veľkých farmaceutických firmách si nerobíme žiadne ilúzie.

Výzva:

Prosím šírte túto správu  medzi svojich známych, či už emailom alebo zdieľaním na sociálnych sieťach pretože je dôležité, aby sa o praktikách firmy GSK dozvedelo hoc aj celé Slovensko.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ak toto čítate vlastníci iných spriaznených internetových stránok, prosím dajte to do pozornosti aj vašim čitateľom. Tento článok je možné kopírovať a publikovať bez obmedzení. Ďakujeme!

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mnohé vakcíny jsou vlastně experimenty. Jeden takový experiment provedly Kaiser Permanente of Southern California a U.S. Center for Disease Control (CDC) s požehnáním Světové zdravotnické organizace: V letech 1989 aţ 1991 bylo naočkováno 1500 „chudých, černošských a latinskoamerických dětí, zejména z Los Angeles, virem spalniček Edmonston-Zagreb (E-Z). Předtím se tento experiment prováděl v Africe, na Haiti a v Mexiku s katastrofálními výsledky. Obrovské množství dětí zemřelo ihned po vakcinaci a mnoho dalších na následky potlačené imunity zaviněné vakcinaci, protože tyto děti nebyly schopny bojovat s ostatními patogeny.“ (Kathleen Deoul, Cancer Cover-Up (Genocide), Maskovaná rakovina (Genocida), viz Bibliografie).

  Očkování vede k imunosupresivitě, schopnosti potlačit imunitní reakci hostitele, a k mutacím virů, což způsobuje bezpočet nemocí, jimiž dnes mnozí z nás trpí. Z pouhé hlouposti a touhy ovládnout přírodu a druhé zavinili lidé a jejich přístup ke vědě mnoho zbytečné bolesti, utrpení a úmrtí. Nemoci jako syndrom války v Zálivu, AIDS, rakovina, tělesné mutace a spousta dalších mají přímou souvislost s očkováním. Protože většina vakcín je živých a získaných z lidských nebo zvířecích tkání (např. z opičích ledvin, skotu, lidského embrya, kuřecího srdce a lidské placenty), dochází k infikování těmito viry (vakcínami) a k jejich mutacím. Zatímco příroda se udržuje v rovnováze a harmonii, lidské ego ji zaplavuje mutacemi a narušuje její rovnováhu, což má příšerné následky již dnes.

  Barbara Loe Fisherová, předsedkyně Národního informačního centra o vakcínách, tvrdí, že vakcíny mají na svědomí čím dál větší počet dětí a dospělých s endokrinními a neurologickými poruchami, hyperaktivitou, problémy s učením, astmatem, syndromem chronické únavy, sžíravými vředy, revmatickou artritidou, roztroušenou sklerózou a nemocemi projevujícími se záchvaty. Usiluje o monitorování dlouhodobých následků hromadné vakcinace a požaduje, aby si lékaři byli naprosto jistí, že jejich vakcíny neohrožují lidské zdraví.

  Dnes již existují přesvědčivé důkazy, které se opírají o výzkum a ohlášené případy z USA, Velké Británie, Afriky, Nového Zélandu i odjinud, že očkování je toxická a smrtící metoda. Proč naše vláda a instituce, které byly vytvořeny kvůli ochraně našeho zdraví trpí taková zvěrstva ? Jaký je rozdíl mezi tím, co se děje teď a co se dělo v nacistickém Německu, kde byly při podobných pokusech zlikvidovány statisíce Židů ? Jedině ten, ţe očkování je legální a rozšířené po celém světě. Jde samozřejmě o peníze.

  Zdroj: kniha Zázračná detoxikácia, Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci, autor: Robert S. Morse (2004)
  Strana 124-125
  Knihu si môžete stiahnuť: http://www.wzk.cz/zazracna-detoxikace-syrova-strava-a-bylinky-pro-dokonalou-bunecnou-regeneraci/

 2. bolo by dobre, keby sme prestali pouzivat slovo liek, vpripade kedy sme dostali od lekara synteticky chemicky produkt, ktory samozrejme nemoze nic liecit, len potlacuje symptom nemoci. mozeme povedat, ze sme dostali medicinu. liek je mozne ziskat len z prirody!! henry.

  • prepac. ale napriklad antibiotikum azitromycin je synteticka zlucenina ktora s prirodou nema nic spolocne. ako antibiotikum – zabija bakterie v tele, ktore supricinou napriklad zapalu pluc… cize hadaj co? lieci chorobu rovnako ako mnohe dalsie synteticke lieciva. a nie je z prirody. je fascinujuce pocuvat ludi, ktory sa vyjadruju k veciam o ktorych nic nevedia. ludia poznaju bylinky odjakziva. ale je pozoruhodne, ze dnes sa priemerny clovek dozije o 30 az 40 rokov viac ako v roku 1900 kedy bol najmarkatnejsi nastup konvecnej mediciny a korporatnej farmacie. uplatkarstvo, neeticky principy? o tom nie je farmacia. o tom je ludstvo. a ked sa vykinozi farmaceuticky priemysel tak zistite, ze rovnake principy vladnu aj v homeopatickom, bylinkarskom a sarlatanskom odvetvi, na ktore sa spoliehaju vsetci citatelia tejto stranky. napriek vsetkym negativam to, ze dnes nezomries na osypky, sarlach, tetanus, zapal pluc, zaludocne vredy a podobne v takej miere ako kedysi je vdaka vydobitkom modernej farmacie a konvencnej mediciny.

 3. Ked sa ja tak spatne pozriem s akou radostou som sa ja nechaval očkovať napriklad proti takej chrípke (približne mám v sebe asi 3 dávky), v domnení, že predsa žijeme v 21.storočí a že sú ľudia a inštitucie ktore to predsa musia kontrolovať a predsa by nám ľudom nedávali niečo, čo by viac uškodilo ako pomohlo, no nie? Aká ironia. Asi pred dvoma rokmi som mal v plane sa zaočkovať proti tetanu a proti žltačke, no na šťastie som tak neurobil.
  Začínam spoznávať pravu tvar našej spoločnosti a svet do ktorého som sa narodil!

 4. ja len malu poznamocku k bojkotu vyrobkov. tych vyrobkov bude zrejme viac ako uvadza prilozeny zoznam, nevidim tam napr. vitaminy CETE…, ktore s oblubou ludia kupuju… a ich vyrobcom je tiez gsk…

 5. Opravte si ! J. Mengele : „Napriek medzinárodnej snahe chytiť ho, nebol nikdy objavený a 35 rokov žil skrytý pod rôznymi prezývkami.Ku koncu svojho života však ostal opustený a žil sám v chudobe, pod falošným menom a dokladmi svojho ochrancu Wolfganga Gerharda, s túlavými psami, ktorým poskytoval aj veterinárnu starostlivosť a s finančnými problémami, až do svojej smrti v roku 1979, kedy ho ranila mŕtvica, keď plával v oceáne pri pláži Bertioga južne od São Paulo, a utopil sa.“ /zdroj Wiki http://sk.wikipedia.org/wiki/Josef_Mengele/

  • Zdroje o osude Mengeleho sa rôznia. Iné zdroje uvádzajú, že ho postihol ten osud, ktorý sme uviedli v článku. Potom sa zasa tiež uvádza, že ten človek, ktorého dolapilo izraelské komando nebol Mengele ale iný člen SS. Takže presný jeho osud necháme zrejme na historikoch…

   • hehe. takze nechame na historikoch, ale v clanku spomenieme tu variantu, ktora sa nam hdi ako vhodna paralela???? je to uplne absolutny priklad ako sa na tejto stranke pracuje s faktami. je naozaj tragicke, ze stranky ako tato, ktorym ide o informovanost pouziva sofistikovanejsie metody ako doktor Fico. ale musim uznat, ze vsetko je pisane pre ludi ktory to citaju. a je evidentne, ze ludia ktory chodia sem, chcu citat presne taketo informacie. takze prajem vela uspechov a citatelom viac otvorene oci.

 6. len taka poznamocka, ze nie fasisti, ale priamo firma Bayer robila zverske pokusy v koncentracnych taboroch na zajatcoch. Fasisticky rezim jej to umoznil.

Pridajte komentár

*