Prečo lekári bežne berú úplatky od farmaceutických firiem a ani sa za to nehanbia


Print Friendly, PDF & Email

Prečo lekári bežne berú úplatky od farmaceutických firiem a ani sa za to nehanbia

(Ethan Huff, Natural News) Ak ste sa niekedy čudovali, prečo sa napríklad pri liečbe rakoviny používajú len určité farmaceutické produkty a metódy, odpoveď súvisí so skorumpovaným zdravotníckym systémom a lekármi, ktorí sú podplatení, aby presadzovali vysoko ziskové protokoly farmaceutického priemyslu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že farmaceutický priemysel funguje za pomoci vydierania, no mnohí ľudia nevedia, že tomuto vydieraniu napomáhajú aj samotní lekári. Najmä akademickí lekári dostávajú od farmaceutických firiem desiatky miliónov dolárov ročne.

Portál Sensible Medicine (Citlivá medicína) k téme uvádza:

„Farmaceutické spoločnosti s lekármi píšu usmernenia, ktoré nariaďujú používanie týchto liekov a súčasne ich predpisujú zúfalým chorým pacientom, ktorí chcú objektívny názor, ale namiesto toho získajú len ten zaujatý názor.“

Bližší pohľad na usmernenia americkej Národnej súhrnnej siete pre rakovinu (National Comprehensive Cancer Network) ukazuje, že viac ako 85 percent autorov smerníc prijíma hotovosť od farmaceutického priemyslu a jeho zástupcov.

Prof. Vinay Prasad hovorí, že výročné stretnutia Americkej spoločnosti klinickej onkológie (ASCO) nie sú ani tak o objektívnom hodnotení vedy, ako skôr o marketingovej konferencii pre farmaceutické spoločnosti.

(Súvisiace: Keď lieky farmaceutického priemyslu už nie sú ziskové, korporácie ich jednoducho preznačia na nové použitie a voilá – vytvorí sa nový tok zisku.)

Tri dôvody, prečo lekári obhajujú prijímanie úplatkov

Prof. Prasad hovorí, že lekári, ktorí prijímajú úplatky od farmaceutických spoločností, sa bežne ospravedlňujú, prečo to robia. Jednou z výhovoriek je, že peniaze sú potrebné na vykonanie klinických skúšok.

Niektorí lekári tvrdia, že bez týchto štedrých platieb, by nikdy nemohli financovať svoj výskum. Prof. Prasad hovorí, že to tak v skutočnosti nie je, a že lekári v podstate klamú.

„Problém s týmto argumentom je, že farmaceutické firmy poskytujú dva rôzne typy platieb. Platby za výskum idú univerzitám a z nich sa financujú pokusy. Na druhej strane, osobné platby idú do vrecka lekárov,“ hovorí.

Zbohom vysoký krvný tlak

„Nemusíte prijímať osobné platby, aby ste dostali platby na výskum. Napríklad, Vincent Rajkumar z Mayo kliniky testuje lieky, ale neprijíma osobné platby.“

Ďalšia častá výhovorka lekárov je podobná ako tá prvá: Ak nebudú prijímať platby, zostanú nedostatočne zaplatenými akademikmi s malým priestorom na rozšírenie oblasti vedy a medicíny.

Prof. Prasad hovorí, že táto výhovorka ho fascinuje najviac, pretože akademici patria medzi najlepšie platených ľudí na trhu.

„Približne 100% akademických onkológov sa každý večer dobre naje, neprídu o domov, pošlú svoje deti na vysokú školu a napokon zomrú s miliónmi v banke,“ píše profesor.

Nakoniec, jedna z najčastejších výhovoriek, ktoré kupovaní lekári uvádzajú, prečo berú peniaze od farmaceutických firiem, je, že to robia všetci ostatní, tak prečo nie aj oni? Inými slovami, chamtivosť je dôvod, prečo lekári berú platby výmenou za to, že budú predpisovať vybrané lieky.

„Keď som bol desiaty rok na fakulte onkológie a takmer 20 rokov v medicíne, uveril som, že hnacím faktorom je tu nahá chamtivosť,“ hovorí Prof. Prasad.

„Ľudia sa cítia spokojní s vedomím, že zarábajú viac ako ich rovesníci – aj keď zomrú bez toho, aby všetky tie peniaze minuli. Onkológovia často radi berú rôzne dary na konferenciách, aj keď väčšinou sedia doma nevyužité. Kto do pekla naozaj potrebuje ďalší poznámkový blok?“

Záver

Keď sa raz budú písať historické knihy o tom, čo sa deje v dnešnom svete, lekárska profesia v nich nevyjde v dobrom svetle. Dokým nebude všetka táto korupcia úplne vykorenená, široká verejnosť by mala brať väčšinu názorov a odporúčaní lekárov s veľkou rezervou.

Farmaceutický priemysel je skorumpovaný až do špiku kostí. Viac podobných informácií sa dozviete na stránke BigPharmaNews.com.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Košice

  Zora v diskusii pod minulým článkom (ale v čase, keď už väčšina ľudí diskusiu čítať nebude, a preto to dávam sem) prispela odkazom na tento ABSOLÚTNE JEDNOZNAČNÝ DôKAZ o tom, že atentát na Fica bol podvod a Ficovi sa nič nestalo (až na odreniny pri fingovanom páde na lavičku a zem)…
  Pripravte sa na SKUTOČNÉ DETAILY, pripravte sa na to (svedkovia Ficovi), že váš Ficík oklamal nie len Slovensko, ale celý svet, A GLOBALISTI V TOM IDÚ S NÍM…
  Príliš „nereálne“? ….Tak čítajte a pozerajte!

  https://magazin.ksbforum.info/clovek-spolocnost/politika/neviditelni-ludia/

  • Tiež sa v tom ešte pitvám, inak daj si pozor na rôzne KSB stránky pretože už niektoré sú infiltrované alebo celé sú len provokáciu poškodzujúcou infopriestor KSB.
   Takže bacha aj na KSB/KOB stránky a tiež na rôznych „učiteľov“ vysvetľujúcich KSB.
   Potom ešte oddeluj špinavých praciek USA od špinavých praciek Globalistov. Fico je na strane Globalistov a nie USA. A USA zorganizovali tú akciu a to prečo a ako to všetko prebehlo – to už je vec iná ale tutovka je, že to bola práca USA. Inak USA nevidia ľudí Globalistov ako Globalistov ale ako nejakú neposlušnú háveď, ktorá sa vzpiera diktátu USA. Veď pozri na človeka Globalistov Trumpa co s ním robia – elity USA nevedia o aké mocné štruktúry sa jedná a likvidujú každého kto ich nerešpektuje.
   Ale i tak dik za info.

   • A ešte dodám, že keď som odoslal komentár a potom ho precital ako pridaný tak som zistil, že sa v ňom niektoré slová zmenili. V minulom komentáre sa mi dokonca prehodila predložka o dve slová a úplne zmenila zmysel vety.

    • Žiaľ, nielen naša generácia sa ocitá v čase plnom protichodných informácií zmiešaných s totálnymi dezinformáciami a lžami – skvelým príkladom toho je už samotná biblia.
     Achnaton, v dlhých textoch aj podľa DRUHU pravopisných chýb a rovnako aj tzv. chýb z nepozornosti je až s 99-percentnou presnosťou možné odhadnúť, kto konkrétne je autorom toho-ktorého textu. No – na druhej strane – štylizácia autora (Markom predloženého linku) je na veľmi slušnej úrovni. Redaktor bez diplomu? A ďalej sa v tom hrabať nejdem. Pre istotu.

     • Nehrab sa v tom, ešte by si narazila na skutočností, ktoré by si ostatným nemala možnosť dokázať.

     • racionálny

      Nehrab sa v tom.
      Náhodou by si zistila, že autor má v prípade „atentátu“ pravdu (má to podložené videami a fotkami) a bola by si zmätená. Lebo kognitívna disonancia je často silnejšia ako logické myslenie…
      Ľudia radi žijú v ilúziách. Ako je to v jednom vtipe: „Veríš mne, alebo svojim očiam?!“

     • Racionalny – vidím, že predsa len budem musieť na konci komentu napísať ako som to myslel lebo…

   • Zaujimave, ze uz aj maju analyzu na „alternativnom“ webe, ako pri vsetkych podvodoch

    • Marek Košice

     Čo tým chceš povedať, Dodko? Pozri si tú analýzu a KĽUDNE napíš, čo v nej spochybňuješ (v neprospech analýzy)… Budem vyvaľovať oči, ak budeš mať námietky voči nejakému bodu stamadiaľ, pretože si ani len neviem predstaviť s čím by si mohol nesúhlasiť… Alebo si to myslel inak?

     • Tak to myslim, ze hned oznamuju aky podvod spravili, a ani sa to nesnazia utajit, samozrejme, ze to nemozu dat do mainstreamu. Ale keby niekto na tu analyzu oficialne poukazoval, tak povedia, ze konspiracny web, atd.

     • Dodko ty si typický troll.

  • Marek škoda už veľa videí sa k tomu nedá prehrať.

   • Marek Kosice

    Sunimona : fakt? Nemam ai to teraz ako overit (s tymi videami), mam len obmedzene data, som do vecera len na mobile….JA SOM SI TO ALE NASTASTIE NAHRAL na bandicam (softver nahravajuci dianie na obrazovke), takze ja to mam…. Ako komplet texty tak komplet videa… Aj by som to niekdr uploadol…ale kde aby som s citil v bezpeci? YouTube pozna moje t.c. a mail (google…)….

    • holistický prístup

     Áno, mnohé videá už nie je možné prehrať. Marek, vidím, že si ovládaný STRACHOM. ČOHO – KOHO sa bojíš?? Predsa si sám, bez rodiny, nenávidiaci život – tak o čo môžeš prísť?!? Čo je také, čo Ti naháňa STRACH?!?

     • racionálny

      Čo sa nedá prehrať? Veď to v tom článku na KSB forum normálne ide…

  • Príliš pritiahnuté za vlasy. Ak by to bola realita a vyšlo to najavo, R. Fico by sa odpísal.
   Na svete sa neutajili oveľa závažnejšie, utajované skutočnosti, napríklad pakt Ribentrop-Molotov (tajný dodatok), nekalá britsko-francúzska diplomacia voči Poľsku v roku 1939 , atď. Čítal som, že aj dnešný Putin je už x-tý v poradí, pričom tých Putinov pred ním zlikvidovali, a podobne. Hlavne, že Zem je plochá … ???!

   • Marek Kosice

    Tutmak, nevyjde to najavo „OFICIALNE“ (pod zastitou NAKA a podobne, ani pod zahranicnymi vysetrovacimi organizaciami), PRETOZE VYSLEDKOM „ATENTATU“ BUDE OBMEDZOVANIE SLOBODY OBCANOV…
    TO ISTE AKO V CECHACH (len este s tym trochu cakaju) s FAKE „masakrom“ na Univerzite, kde sa TIEZ NEDOSTALI VON ine zaznamy nez tych par v otrasnej kvalite, pricom policia MOHLA POUZIT DRONY S KAMERAMI a mat EXLUZIVNE zabery na Kozaka…ALE SVETLO SVETA/MEDII UZRELO LEN JEDINE VIDEO S „KOZAKOM“ Z TOHO „MASAKRU“, KDE JR KEHO YVAR ABSOLUTNE NEIDENTIFIKOVATELNA…..ALE TEBE JE TO JEDNO, ZE?… 😀 ….

    Ja som len CAKAL, kedy sa po tom „masakri v Cechach“ stane nieco u nas. Ani nie pol roka a dockal som sa. 😀 PRE ISTOTU TO ALE UROBILI S PREMIEROM (jedna verejne znama osoba s vysokou funkciou) a nie s X neznamymi osobami… PRETOZE ORGANIZACNE JE TO LAHSIE….a jeden premier ma „medialnu hodnotu“ ako XY obycajnyvh ludi….
    Otvor oci…
    A ano, Zem je plocha. Ked si to uvedomis, zistis ze mozne je uz VSETKO v tomto Matrixe plnom LZI….

    • holistický prístup

     Pôda pre divadelné prestavenie a la „atentát“ bola pripravovaná dlhšie – v podstate od „nástupu“ – rôzne hrozby atentátmi na rôznych exponovaných miestach – vrchol – bomby na všetkých „školách“, „bankách“, „súdoch“, … – súčasne!!! … Mediálne „oznámenie“ o chystanom „atentáte“ na „politikov“, …

     • holistický prístup

      Fico je OTROK vatikánu – globalistov – svoje otrocké postavenie verejne deklaroval verejným birmovaním (v dospelosti!!!) – ukázal svojho PÁNA. Nadeklaroval sa toho viac. Je len ohnivkom v reťazi OTROKÁRSTVA (OTROKOM, ktorý má dovolené mať – aspoň dočasne – svojich OTROKOV.)

      Nie ten vládne, kto na „hlave korunu“ nosí, ale ten, kto svojmu otrokovi na hlavu korunu pokladá!

    • Ťuťmák si ty. Neraz si napísal, že s komentármi na Bádateľovi končíš. Napriek tomu tu často píšeš magoriny (alebo ak sa ti to lepšie páči – konšpirácie). Aj preto ťa nemožno brať vážne.

     • Marek Kosice

      Ked uz, tak „konspiracne teorie“, Oldo. Sprav si vtom poriadok.
      Mimochodom, mam omnoho viac casu na studium, zamyslanie sa a nacitovanie na realitu nez ty. Aj lepsiu podu na to (slickova strava, detox, cvicenie, dychove meditacie, orgazmovy celibat). Mnohemu neporozumies, pretoze si neodstranil hmlu zo svojej „optiky“…

     • Miroslav Čižmár

      A znova stará taktika ťuťmáka z Košíc. Keď sa minú argumenty, tak nálepka (tupec, ťuťmák), a potom hra o slovíčka.

  • Pochybnosti sú, ale absolútne jednoznačný dôkaz vo forme videa v dnešnej dobe (t.j. pri dnešnej technike) a navyše 4 týždne po, existovať nemôže. Je ale zrejmé, že zámerne bolo vypustených kopa falošných informácií na odvádzanie pozornosti.

 2. Čoskoro im budu ich bubaky aj tak na dve veci… ak ich spravne nezainvestovali… a okrem toho, kolki z nich maju na rukach krv obeti ockovania covidoveho? Umieranie na mnamky vraj este len udrie.
  https://collapse.news/2024-06-03-world-accumulated-315-trillion-mountain-of-debt.html !
  Mozno sa vsak mylim, to by bolo isto najlepsie.

 3. Marek Kosice

  Mna nezaujimaju KSB stranky (ani neviem co to je)…Ani to, kto je autorom toho clanku…. Mna zaujima OBSAH, a v nom dokazy, ktore su nespochybnitelne. Vdaka tomu viem, ze Fico na 100% nebol potrestreleny a teda atentat sa NESTAL. Stalo sa len trapne divadlo plne chyb…ktore ale asi nikdy mebude vysetrene, rovnako ako nebol vysetreny ani FAKE utok na „dvojicky“ v roku 2001, „masaker“ v CR mnuly rok (dalsia falosna vlajka), atd….

  • Marek Kosice

   *to patrilo ACHNATONOVI

   • Tých analýz na alternatíve je viac.
    Či na Fica niekto skutočne strieľal a strieľal a či niekto vedome strieľal len do vesty alebo či tam v tom nakrutenom bol pridaný zvuk alebo či v tej pištoli boli len slepé tak to neviem ale určite išlo o tlak/zastrašenie zo strany USA na Fica a našu vládu, ktorá presadzuje politiku Globalistov a nie politiku USA, ktoré politiku Globalistov nechápu, nevidia ju.
    Čo sa týka KSB tak imitátormi ešte neinfiltrovaná stránka je
    https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://kob-forum.eu/&ved=2ahUKEwjK4ISC_NKGAxVG7LsIHdqoDyAQFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw2kQ-jThJD4TTKQ65rnuIxr

    • Marek Kosice

     Neslo o ziaden tlak ani zastrasenie zo strany USA….
     Slo o „falosnu vlajku“, kde sa vo vysledku pripravila poda na nasledovne obmedzovanie anonymity na internete, obmedzovanie zdruzovania sa do väcsich skupin, atd….a bude to zneuzivane hlavne pri PLANDEMII cislo 2, ktora coskoro nasleduje…
     DALEJ : FICO SI TYM VYTVORIL AURU „superhrdinu“, na ktoreho bol spachany devastacny atentat, z ktoreho sa zazracne rychlo pozbieral…. SMERACI dostali na zaklade toho viac hlasov do EP, a celkovo SMER a cela koalicia to (ako som uz pisal) zneuziju na rozne machinacie…

     KRISTE PANE, NEVID ZA VSETKYM USA….

     Ty si si ten obsiahly clanok vyvracajuci atentat na Fica ani nepozrel cely, ze? Nechapem totiz ako mozes tie dokazy spochybnovat…. :D…Jedine, ze si ZAUJATY, a nechces sa vzdat svojej emocionalnej viery v to, ze vo vsetkom nekalom ma prsty USA, a ze Fico je v tom (ohladom atentatu) nevinne…. :D…
     A „nevinne“ by v pripade neprestrelnej vesty klamal aj S CELOU BANDOU (ku ktorej patria politicii oboch taborov a media z oboch taborov) ze ma devastacne zranenia…. NEPOCHYBOVALA O TOM (VRAMCI DIVADLA) ANI OPOZICIA…..
     PRECO SA OPOZICIA NEOZVALA PO ZHLIADNUTI TROCH VIDEI Z TEJ „AKCIE“, KDE SU SKOLACKE CHYBY (v clanku dokonalo odhalene)??? LEBO DOSTALI NOTICKY…..UZ TO POCHOP….
     USA A RUSKO JE TAKMER TO ISTE….UZ TO POCHOP……Akurat Rusko (alwbo Putin) nepodporuje LGBTI….
     Pred par dnami sa v Rusku konalo medzinarodne ekonomicke forum (za ucasti Putina)….NEGATIVNY PCR TEST BOL PODMIENKOU…..A ty si myslis, ze z vyvchodu (Rusko, zvratena Cina, podivna India, uchylne Thajski, atd…) ide DOBROTA, a len Brusel a USA + VB su skodcovia….
     Je cas sa prebrat… 🙂

     • „PRECO SA OPOZICIA NEOZVALA PO ZHLIADNUTI TROCH VIDEI Z TEJ „AKCIE“, KDE SU SKOLACKE CHYBY“

      Čo ti hrabe? Kurňa chlape, Ty si ako niekto kto má k dispozícii 3 vagóny lega a nevieš pochopiť ani to ako spolu spojiť aspoň dva dieliky aby držali pokope! Veď už pochop jednoduché veci – ak sa USA hovorí svetový hegemon a policajt jednom tak to znamená, že sú nástrojom, ktorý sa usiluje mať pod svojou kontrolou celý svet. A ako ho kontroluje a riadi? Predovšetkým strachom, násilím a okrádaním pričom všetkým vnucuje svoju vôľu.
      Aj ten hajzelpapier, ktorý používaš by bol iný ak by sa USA vzdali svojich parazitických záujmov. A keď sa im niekto vymyká spod kontroly tak to riešia. A riešili to aj teraz v prípade Fica a smerovania našej vlády, ktorá nech nemusí byť v skutočnosťi proslovenská ale nevyhovuje záujmom USA – konkrétne vojenským záujmom rozpútať jadrový konflikt, zničiť Rusko, Čínu a potom si to vybaviť ešte s tými, ktorí boli čo i len podozriví, že sa v dobe (dnešná doba) keď USA chcelo všetkých naháňať do vojny proti Rusku dištancovali od ich agresivnej politiky. Aj tá tužka, ktorá ti leží na stole nesie známku – byť i len jej neumerná cena alebo logo na nej je známkou že USA parazit ujú na celej Zemi. Je to o nadnárodnim riadení, ktoré ako oceľové kliešte držia v zovretí všetky národy a štáty na Zemi.

     • Marek Kosice

      Achnaton, kym nepochopis ze V SKUTOCNOSTI SI BIDEN/BUSH/OBAMA/TRUMP S PUTINOM V ZAKULISI PODAVAJU RUKY, tak v tvojom pripade len hadzem hrach na stenu….

     • Marek, ja ti rozumiem ale ty mne nie a to je to na houby. Ja viem z čoho vychádzaš a viem, že sa snažíš nebyť nevefomým . A dokonca a viem, že napriek tomu, že často píšeš bludy tak tie tvoje bludy nevznikali z ignorancie ale z toho, že máš toho veľa rozpracovaného a ešte neujas eného ale ty na to časom prídeš.. ale postupne a nie náhle – nie hneď.
      A tiež viem, že nie si taký človek, ktoreho by som nevedel pri sebe vystáť ako niektorých, ktorí majú ďaleko väčší prehlad a rozhľad o dianí vo svete alebo aj duchovnú výšku pretože to ešte vobec nič neznamená ak nemajú v sebe kúska ľudského citu – citu pre Spravodlivosť.. ale nie tú spravodlivosť ktorú ustanovili ľudia na Zemi alebo sa o ňu pokúšajú ale tú skutočnú Spravodlivosť.
      Ja viem kto je skutocný nepriateľ ľudí a Pravdy a kto len robí chyby z nevedomosti, ktoré však pri tvrdohlavosti môžu Človeka stáť veľa. Ja viem kto je na ceste putujúci – byť i pomaly, vlekle a kto sa na nej pohybuje vedome zo zlým zámerom ako ryba vo vode tam a späť bez toho aby si ho pomýleni avšak nie zlí čo i len všimli. Ty nemáš úmysel škodiť, ty určite nie…
      Totiž je to tak, že milióny vnútri dobrých ľudí pod tlakom temna robia tie isté chyby pri ktorých sa sami zamotajú až tak, že už nevidia svetlo na konci tunelu – nevidia východiská z marazmu na Zemi a ešte z vďakou a obdivom prijímajú rady od tých, ktorí sú na tom s prehľadom diania omnoho vyššie ale majú zlý zámer. Každý musí pochopiť, že ku záchrane ľudstva a hlavne ich ľudskosti existuje len jedna jediná cesta. A tú musí každý pochopiť sám inak sa stane obeťou a nástrojom temna aj keby bol v duši dobrým. Temno rado podáva urýchlené rady – priamo úmerné popletenosti a nevedomosti u ľudí ako sa ho ľudia majú zbaviť.
      Konieckoncov sme v tom co sa deje na Zemi namočení všetci a hľadanie ci prijímanie nejakých ľahších často radikálnejších riešení ako z toho von je dosť nebezpečné.

    • MzK – jedna z možností – Fica upratali globalisti, lebo po ňom išli z Deep State. ??? Stále systém bŕzd a protiváh. ??? Oni nemajú kádre! Áno – je to stále úloha jednotlivca v dejinách! A to nemusíš byť práve Lenin!

  • Marek ty si zjavne dobre vymenený! Niet sa čomu čudovať, keď takým ako ty vyzývajú mozgy liberálny smradi! Už dávno platí, že v dnešnej dobe lekári už neliečia ale ničia ľudské zdravie! Len predpisujú lieky ako roboti a samozrejme že im to je jedno,lebo peniaze sú ich modlou!!! Muderec,sa preberiem,keď sa ti zdravie podlomi a pôjdeš si skúsiť ich praktiky!!!

   • Marek Kosice

    Luky, „si na praskoch“ bielej mafie, ci?
    Vobec si nepoukazal na to s cim so mnou nesuhlasis…. A ak sa ti zdaju tie dokazy zo spominanej stranky ktora odhaluje ze „atentat“ na Fica bol PODVOD zdaju SLABE, tak potom sa nedivim pteco je svet v takej riti v akej je, ked tu pobehuju take naivky ako ty….
    A jasne, mozgy mi vymyvaju liberalni smradi… Preto som netestovany, neockovany, a v prvom kole som volil Harabina…..Si ty ale troll, Luky…. 🙂

    • Marek, voliť bolo treba to najmenšie možné zlo (lebo dobro zatiaľ v tomto svete nemá šancu vyhrať) – avšak kandidáta, ktorý je priechodný, aby zbytočne neprepadol hlas na prospech veľkého zla.

  • Podľa info z infopriestoru KSB bola celá akcia 9/11 prevedená v réžii FBI (rovnako ako je pod FBI okrajina a Kyjevská banda).
   Z ďalších zdrojov som sa dozvedel, že prípade dvojiciek išlo o malé podzemné jadrové výbuchy, ktoré pod každou budovou zvlášť vytvorili priestor ohraničený spečeňou horninou do ktorých v presnom načasovaní budovy – časť objemu ich hmoty spadli.
   No teórii je viac ale o tej FBI by to sedelo.
   Inak som kedysi čítal o teórii ako sú razené podzemné tunely veľkých priemerov pre elity akousi súpravou s atómovým pohonom/technologiiu, ktorá pri pohybe vpred taví horniny a vytláča ich okolo plášťa zariadenia, kde chladnú a vytvárajú absolútne hladkú a pevnú stenu ako sklo. Priemer tunelov bol uvedeny tuším od 11 do 30 a viac metrov.
   To sa mi spojilo s tou teóriu o podzemných vybuchoch pod dvojičkami kde bolo tiež uvedené, že tá vrstva lemujúa priestor , ktorá vznikne z hornín pri jadrovom výbuchu v podzemí má mimoriadne schopnosti v zmysle nepriepustnosti – a to vraj aj v prípade rádioaktívneho žiarenia. Ako laik neviem (i keď som chodil do školy Výskumný ústav jadrovej energetiky a niekedy sme chodili do atómky) neviem či je na tom niečo pravdy.

   • Objektívne

    Možno aj FBI, ale skôr by som si tipol na inú 3písmenkovú začínajúcu na C. To s tými jadrovými náložmi je ruská teória a moc to nesedí, pretože dvojičky sa rozpadly na prach. Okrem toho môže byť zaujímavé aj to, že nespadli len dvojičky, všetkých sedem vežiakov označených ako WTC bolo zničených.

    • Áno, s tými jadrovými vybuchmi je to také, že ja vôbec neviem..
     Ale tá FBI to je akoby som to… no hlbšie siahajúca štruktúra v deep state než CIA.

     • racionálny

      Robili anylýzu prachu po výbuchu a zistili, že je to pravdepodobne armádou používaný termit.

     • Marek Kosice

      No vidite, chalani…A AJ TAK „OFICIALNE“ TO BOL TERORISTICKY CIN, ktory mal na svedomi Bin Ladin… Ani po takmer 23 rokoch sa nepodarilo pretlacit PRAVDU do svets v suvislosti s 9/11…. Pravdepodobne to bude rovnako aj s fake atentatom na Fica….

     • Racionalny, ja som písal o podzemných vybuchoch a nie o technológii akou rezali úpéčka a íčka a ja/jokle zvarené z úpéčiek. Pokiaľ si mal na mysli čím delili celú nadzemnú oceľovú časť konštrukcie tak to sa vie. Pamätám si to ráno ako to v TV dávali – to vyhlásenie vojny ľudstvu.

     • Objektívne

      Kde sme videli v posledných rokoch veľmi podobný typ ničenia, kde sa objekty, domy rozpadli na prach?
      Pripomeniem… Hawai/Maui, a tiež aj v Číne, Rusku, Grécku, USA, Chile …

 4. Zmysel celého lekárstva je politika = vstúpiť do toku peňazí!
  Očakávam reakciu od holistického prístupu.

  • holistický prístup

   „Tok peňazí“ je len vedľajší „produkt“/prostriedok – len získanie akéhosi nástroja – metly, lopaty, čakana, handry na umývanie podlahy“, … – nástroj na korumpovanie – získavanie „peňazí“ a mocichtivých OTROKOV. „Zmyslom“ – – cieľom – úlohou – je absolútna MOC – VLÁDA nad životmi všetkých bytostí , tvorov a všetkého živého na kúsku Všehomíra v pomenovaním Zem.

   • holistický prístup

    „Peniaze“ sú len ohlodané kosti zo žrádla „pána“, ktoré hádže svojim sabakom – otrokom. Na oplátku očakáva absolútnu vernosť, oddanosť, …

    • holistický prístup

     „Peniaze“ sú okovy – nástroje na vysávanie života. Na tom je založená ilúzia peňazí. Aká je genéza zamieňania skutočných hodnôt za ilúziu?!? – kto boli prví ZMENÁRNICI?!? – KTO zaviedol tento systém, ten ho ovláda do dnešných „čias“ – zmenili si len „mená“, systém nielenže ostáva, ale je aj pritrdzovaný.

     Tzv. „doktori“ dostali ilúziu moci nad zdravím a životmi iných;
     tzv. „represívne zložky“ dostali ilúziu moci nad slobodou a životmi iných;
     tzv. „učitelia“ dostali ilúziu moci nad životmi detí a rodín – nad ich duševným a duchovným zdravím;     Tzv. „vlády“ dostali ilúziu moci nad vyššie menovanými;


     Ide o pyramídu ilúzii moci bezmocných!

     • Miroslav Čižmár

      Peniaze sú čísla, body v priestore. Ich význam je v schopnosti vyjadrovať kvantitu. Bez toho by sme nevedeli vyjadriť hodnotu kvality.

    • HP
     Prvú „akciu“ – ako marketing demokracie sme začali zažívať v 90.tych rokoch – čo bolo analogicky 500 – 300 rokov pred Kristom – Aténsky štát. ??? Ekonomické nožnice sa roztvárajú – nastupuje konzumná závisť, „celebritiy“, a ja chcem, ja chcem – konzumná závisť! No a hneď nastúpi žid so svojou ponukou spotrebného úveru! Čomu kto nerozumie?

 5. Vladimír

  Stačí sa pozrieť u nás, koľko nových rodinných domov sa postavilo po plandémii, koľko nových drahých aut a iného drahého tovaru sa kúpilo po plandémii a kto si to dovolil zaplatiť. No predsa zapredaní doktori si to všetko môžu dovoliť a hlúpa očkovaná chudoba im bozkáva ručičky a nosí fľaštičky.

  • Plandemia bola zamerana na najnizsie vrstvy a sucastou taktiky bolo uplatit tzv. vyssie vrstvy. Ucitelia boli tiez dlhy cas doma za plny plat, atd.

   • Sú lekári a lekári a sú liečitelia a liečitelia.
    Raz som bol u liečiteľa, ktorý bol skutočný liečiteľ – on dostával rady od samotných Bytostných! Videl prírodné bytosti jak malých trpaslíčkov či Bytostných na kvetinách (aj jedného sediaceho na kvetine pohladkal keď raz prednášal v knižnici v istom meste).
    A počuť hlas Bytostných je počuť hlas Pravdy – a raz keď som bol pre radu u neho doma tak mi na moje neduhy doporučil a predal miešaný bylinný čaj, ktorý v tú chvíľu bol tým pravým čo mi malo pomôcť na tele, mysli a na duchu.
    Pýtal si zaň síce z pohladu bežného „pacienta“ dosť ale – liek od niekoho kto na príkaz Stvoriteľa vystaval a udržuje celý Vesmír (vrátane našich tiel) až do posledného okamihu jeho trvania – liek od samotných Bytostných – teda od niekoho kto nás vždy bude poznať lepšie ako my sami seba – je na nezaplatenie.
    V prípade takých liečiteľov, ktorí sú v spojení s Bytostnými nikdy nejde o obchod pretože si to čo za svoje služby ľuďom pýtajú zaslúžia.

    Čo sa týka lekárov nehádžem ich do jedného vreca ale do viacerých. Ono každý človek – duch sa v každej svojich inkarnácí ocitne tam aby si prežil /odžil to s čím súvisia jeho bývalé rozhodnutia to ho má posunúť v duchu dopredu a to jediné si človek odnáša – to vtláča jeho duchu pečať, ktorá pretrvá aj pozemsku smrt, pretrvá aj jeho život v záhrobí a berie si to prežité aj do ďalších pozemských životov.
    Preto súdiť lekárov – ich ako ľudí v pozíciách lekárstva podľa toho čo sa na Zemi pod riadením Elít a Parazitov deje nieje objektivne ani správne ani čestné a ani dostatočné.
    V Lekárstve vytvorenom Parazitmi si ľudia odžívajú svoje chyby a sú vystavovaní mnohým skúškam a rozhodnutiam, ktoré my nelekári nezažívame (zaživame však iné.. a sme v tom tak dobrí ako požadujeme od lekárov?). Preto súdiť lekárov ako ľudí – to by sme museli ísť od prípad k prípadu – od človeka k človeku a zohľadniť úplne všetky okolnosti prečo tak činili ako činili a prečo neurobili to či ono. Až potom by sme sa mohli rozhodnúť čo s ktorým lekárom urobiť – aký trest mu náleží. No a na toto by sme aj my museli byť čistí aby sme vedeli pravdivo posúdiť všetky okolnosti ich rozhodnutí (napríklad v dobe „kovidu“ ).
    Tento boj o záchranu ľudstva nieje len o likvidácii Elít a Parazitov – to nám nič nepomôže ak sa človek nebude dívať na druhého ako na človeka – a nie iba na vonkajšiu formu/štruktúru v ktorej pôsobí.

   • Objektívne

    Podstatou operácie C19 bolo pre väčšinovú populáciu zabezpečiť zníženie imunity, ktorá bude potrebná po resete kedy nebudú dostupné žiadne lieky.

    • Objektívne, lieky sú jedine v divej, no v zdravej prírode. A práve tú nám zámerne ničia.

    • Objektívne, lieky sú jedine v divej prírode. A práve tú nám cielene ničia.

     • Zaujímavé – moja duplicitná reakcia a tá pôvodná sem skočili naraz, v rovnakom zlomku sekundy (o 11:27).

     • Emily zrejme si dvakrát odklikla pri odosielaní správy ani si si to neuvedomila to sa stáva stalo sa to aj mne ,, je to citlivé zariadenie ,, je to zlomok sekundy a už to ide duplicitne°°

     • Objektívne

      Niekedy klikace tlačítko na myši kliká 2x, hlavne keď je opotrebované. Dá sa to nastaviť v systémových nastaveniach ako citlivosť myši.

     • Boža + Objektívne, áno, odoslala som to dvakrát, no po druhý raz som odpoveď „odklikla“ s cca dvoj-trojminútovým oneskorením, keď tú skoršiu som tam ani po uvednom časovom rozmedzí nenašla. Ďakujem za obe reakcie a beriem ich na vedomie – ako vhodné upozornenia do budúcnosti.

    • Asi ano, uhnie prý zruší antibiotika i s penicilínem.
     https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1140347390620052

   • WHO a derivát eu vám zruší antibiotika?
    https://www.facebook.com/obcan.bily/videos/1140347390620052

    • Anti-bio-tiká – už z ich pomenovnia vyplýva, že sú zamerané bojovať proti živým organizmom. To znamená, že valcujú všetko – dobré aj zlé. Treba ich nahradiť probiotikami, ktoré neničia črevnú mikroflóru a podporujú činnosť užitočných baktérií, čím pomáhajú pri trávení aj spracovaní potravy. Zvyšujú našu imunitu. A vďaka vitamínu K, ktorý produkujú, nám veľmi vhodne poslúžia aj pri úraze s otvorenou ranou (na zmiernenie či dokonca zastavenie krvácania).

 6. Najhorsie na tum je, je ti korupcni doktori si myslia, ze su nadriadeni, viac hodnotnejsi Ludia, koli tomu ze maju moc… Pricom su to totalny hlupaci, crikusove opice , ktore naprogramoval Rockefeller…

 7. Za socializmu bol slovenský farmaceutický trh samostatný okrem výnimiek Teraz je veľmi závislý aj od dovozu nielen v segmente dovážaných hotových foriem, ale aj zložiek na výrobu domácich liekov. Väčšina moderných slovenských liniek je dovážaného pôvodu. Na Slovensku v porovnaní zo socializmom prakticky neexistujú žiadne priemyselné odvetvia, ktoré nepoužívajú dovážané účinné látky, obalové prvky alebo softvér. Nemecké spoločnosti Bayer a American Pfizer prvými z najväčších svetových farmaceutických výrobcov, ktorí ovplyvňujú dodávky liečiv aj na Slovensko. To znamená, že spoločnosti aj investujú do marketingu na Slovensku , práce miestnych dodávateľov, ako aj do nových klinických skúšok za účasti Slovenska .Aj americká spoločnosť Eli Lilly, ale okrem investovania dováža lieky , ktoré nie sú nevyhnutné.
  Najväčšie slovenské faramaceutické spoločnosti ako Saneca Pharmaceuticals, a.s., Hlohovec, Biotika, a.s., Slovenská Ľupča, HBM Pharma, s.r.o., Martin, Imuna Pharm, a.s., Šarišské Michaľanym , Innopharma, s.r.o., Dunajská Streda, Unimed Pharma, s.r.o., Bratislava, Generica, s.r.o., Piešťany, Panacea, s.r.o., Žilina, Panacea, s.r.o., Žilina, VULM SK, s.r.o., Bratislava, Galvex, s.r.o., Banská Bystrica, G.V. Pharma, a.s., Hlohovec, G.V. Pharma, a.s., Hlohovec, Pharmagal, s.r.o., Nitra, aj napriek rôznym výzvam sa očakáva, že farmaceutický sektor na Slovensku bude aj naďalej investovať do výskumu a vývoja, aby sa zvýšili príjmy z odvetvia biotechnológií.
  Spoločnosti z oblasti biofarmácie a medicínskych technológií budú musieť nájsť nové spôsoby tvorenia pridanej hodnoty a novú metriku na optimálne využívanie širokého spektra dát a informácií, ktoré im poskytujú moderné technológie, aby sa pripravili na budúcnosť a udržali si svoje postavenie v neustále sa vyvíjajúcom podnikateľskom prostredí. Príkladom môže byť VULM , ktorá je moderná a dynamicky sa rozvíjajúca slovenská farmaceutická spoločnosť, ktorá nadväzuje na dlhoročné tradície, know-how, výskumnú, vývojovú a výrobnú činnosť Výskumného ústavu liečiv Modra založeného už v roku 1972

  Logicky z toho vyplýva aj ten fakt o ktorom píšete v článku, že sa korupcia zvyšuje lebo sú tam faktory, ktoré to spôsobujú.

  • Som rád, že si toho vymenoval tak veľa a predstav si, žeeeeee Slováci majú potenciál poslať do pi.e celú planétu! Juch! Až tak sme v svojej tvorivosti „maličkí“. Som hrdý, že sme Slováci a že dokážeme vyzabíjať celý svet! Takže kedy a s kým začneme? Ja by som začal tou sektou!

   • Marek Kosice

    Maros, tazko sa v tebe vyznat…..Jedno obdobie hovoris ze Zem je plochá (s cim skalopevne suhlasim), a inokedy pouzivas oznacenie „nasa planeta“…. Planety vidis na oblohe…zdaju sa ti podobne nasej plochej zemi?

    • Čomu nerozumieš – Zem je geoid – zrezaná hruška. Určite nie palacinka, určite nie guľa taká inaká, teda je hmotná, tak ako mám nazvať ten šuter? Planéta je planéta – šuter je šuter- v čom máš problém?

     • Problém je že svoje tvrdenie nevieš dokázať.

     • Miroslav Čižmár

      Zrezaná hruška je v rozpore s Newtonovými zákonmi. Znamenalo by to, že kolmo k povrchu Zeme by sme mohli stáť len na severnom póle.

     • MČ – buď tak dobrý…
      Convex Earth: Dokument o ploché Zemi | CZ titulky
      https://odysee.com/@MassiveDva:d/Convex-Earth-The-Documentary-(CZ-titulky):1
      —————–
      Len ty sa na to nepozrieš, lebo si indoktrinovaný idiot! Ty idiot – veď to oponuj! Ale ty to nedokážeš – lebo si idiot! Dokáž mi – že nie si idiot! Nepotrebujem od teba dôkaz, že je plochá alebo guľatá – ale že nie si idot! Ty idiot!

 8. Americký senátor: Ukrajina je „zlatý důl“, který si nemůžeme dovolit ztratit

  https://aktax.cz/americky-senator-ukrajina-je-zlaty-dul-ktery-si-nemuzeme-dovolit-ztratit/

  • Marek Kosice

   „Aka nahoda“, ze Putin USA dopomihol k tomu, aby sa k spominanemu zlatemu důlu dostali…. JEDNA BANDA VSETCI…. 😀 ….
   Netreba podcenovat „siesty zmysel“ muza zijuceho v orgazmovom celibate….

   • holistický prístup

    Marek Kosice,

    už chýba len to, aby si sa prehlásil za vládcu nielen „zeme“, ale aj Všehomíra.

    • Marek Kosice

     HP, pises z pozicie muza ovladaneho zvieracim pudom mnozenia (potreba orgazmovat/ejakulovat) na dennej ci prinajmensom tyzdennej baze….Myslis si ze z tejto pozicie by si sa mal povazovat za toho, kto ma moralne smerovat inak mierumilovneho muza, akurat s „podrezanym jazykom“ v diskisiach? Popremyslaj…

     • holistický prístup

      Marečku,

      stále št íš mimo mísu – ako inak. Tvoje EGO je obrovské – ale len a len to EGO. Skutočne tu robíš zo seba ak nie priamo vládcu, tak minimálne „mudrca“ a „riaditeľa“ miesta zvaného „zem“. Že si len úbohý, namyslený, impotentný primitív a táraj úplne ignoruješ.

      Koniec.

    • Pupok Sveta sa tomu hovorí.

     • Miroslav Čižmár

      Veľkonočné ostrovy sú pupok sveta. Kedysi tam vraj bol južný pól, potom prišlo prepólenie a póly Zeme sa presunuli.

 9. Rakouská ministryně obrany: NATO překročilo červenou čáru

  https://aktax.cz/rakouska-ministryne-obrany-nato-prekrocilo-cervenou-caru/

 10. Nejen farmaceutické výrobky ale i zdravotní pomůcky. Doktoři tvrdí, že mají smlouvy jen s jednou firmou a nemůžou vám proto doporučit a dokonce ani prodat lepší výrobek od konkurence, který vám víc vyhovuje.
  Na volném trhu si ho koupit nemůžete.

  • No – v prvom rade dochtori študujú v prospech farmako korporácií – nie v prospech ľudí. V indii sa môže stať ajurvédnym lekárom človek až po 60-tke, po absolvovaní praxe so svojím majstrom. U nás to stihne skôr – v 40-tke sa môže stať prezidentom. Takže o tom to je.

 11. Niečo k súčasnej predĺženej situácií na svete a možným riešeniam:
  https://cz24.news/peter-weis-stagflacia/ a
  prípravám na novú plandémiu:
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/06/v-bavorsku-chystaji-obri-pandemicky-sklad-a-eu-mezitim-objednala-prvnich-640-000-davek-experimentalni-vakciny-proti-ptaci-chripce/ .
  Väčšine ľudí je to zrejme ľahostajné, že ich chcú ich poliitci zabiť a okradnúť… alebo nemajú čas na rozmýšľanie, radšej sa postavia do radu, aby mali „pokoj“…

 12. Onkollogia je dnes trápna slepá ulička ,ktorá nikomu nepomôže okrem do hrobu ničením imunity a ostávajúceho zdravia pacienta a vyžmýchať na ňom čo najviac provízií pokial je živý, naštudoval som si materialy potrebné na atestáciu a človek je v obraze, najhoršie však je to ,že tí doktori to vedia a majú tak poondiaté svedomie ,že to robia kľudne ďalej, tento morálny úpadok je najhorší !

 13. Vy ste už úplne mimo. Veď´ veľa ľudí by malo chrániť tajomstvo . Určite niekto by sa prehovoril. Načo by p. Fico tak riskoval?

Pridajte komentár

*