10 jednoduchých a rýchlych spôsobov, ako schudnúť bez návštevy posilňovne alebo diéty


Print Friendly, PDF & Email

10 jednoduchých a rýchlych spôsobov, ako schudnúť bez návštevy posilňovne alebo diéty

Dodržiavanie diéty, ktorou je obmedzená strava, je ťažké. Rovnako je ťažké chodiť každý deň cvičiť do telocvične. Keď ale chcete schudnúť, pravdepodobne ste sa už snažili robiť jedno aj druhé.

Možno sa o to pokúšate už celé roky. Faktom je, že mnohí ľudia sa jednoducho nebudú môcť alebo nebudú schopní držať trestajúceho plánu, ktorý im nedovolí jesť ich obľúbené jedlá.

Keď sa vám tento scenár zdá byť dôverne známym, to ešte neznamená, že nemôžete schudnúť.

V skutočnosti existuje lepší spôsob ako schudnúť, a neobsahuje nič, čo by vás deprimovalo alebo nútilo bežať na bežiacom páse.

Malými zmenami, ktoré si dokážete udržať v podobe  každodenných návykov, sa môžete tých trápnych kíl pomaly zbavovať, a tak zlepšovať svoj zdravotný stav bez počítania kalórií.

Keď sa budete skutočne držať tejto metódy, zistíte, že v skutočnosti ide o najrýchlejší spôsob ako schudnúť. Ponúkame vám návod na to, ako už dnes môžete začať svoju cestu chudnutia.

10 rýchlych a jednoduchých spôsobov na rýchlo schudnúť bez držania diéty alebo chodenia do telocvične

1. Jedzte uvedomelo

Keď budete dávať pozor na to, čo jete, skôr dosiahnete pocit spokojnosti so sebou. Je to iné, ako keď jete vtedy, keď ste nervózni, rozptýlení a nesústredení.

V takomto rozpoložení nebudete ani cítiť chuť toho, čo jete a navyše sa vám bude žiadať jesť viac.

Výskumom sa  zistilo, že ľudia, ktorí jedia vtedy, keď sú nervózni alebo keď ich niečo rozptyľuje, skonzumujú o 10 % viac kalórií, než keby sa sústredili len na jedlo, ktoré majú pred sebou.

Takže nabudúce, keď si budete na tanier pripravovať jedlo, vypnite televízor a odložte telefón. Zjete toho menej, ale viac vám bude chutiť.

2. Vymeňte sladené nápoje za zdravšie nápoje

Nápoje sú pre väčšinu ľudí jedným z najväčších zdrojov prázdnych kalórií. Na nealkoholickom nápoji nie je nič, čo by vás z hľadiska živín podporilo.

Keď však vypijete niekoľko fliaš denne, ani sa nenazdáte, ako vám každý týždeň pribudne nejaké to kilo a oblečenie vám začne byť úzke. Vymeňte sladené nápoje za zdravšie nápoje a zbadáte, ako sa vám kilá pomaly strácajú bez väčšej námahy.

Diétne nápoje by mali byť v poriadku pre prípad, že by ste sa nevedeli vzdať perlivých nápojov. Čierna káva, bylinkový čaj a čistá voda sú však oveľa lepšie.

3. Udržujte svoje telo hydratované

Keď už hovoríme o vode, jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, ak chcete ľahko schudnúť, je piť veľa vody. Keď ste dehydrovaný, skutočne môžete cítiť hlad.

V podstate vaše telo túži po vode. Popíjanie vody po celý deň bude udržiavať hladinu vášho hladu nízko a zároveň vám to dodá viac energie.

4. Jedzte sýte potraviny

Z niektorých potravín sa budete cítiť sýto po dlhší čas. Sú to predovšetkým vlákniny a bielkoviny, ktoré vám ešte aj niekoľko hodín po jedle dodávajú pocit sýtosti a spokojnosti.

Opačný účinok má rafinovaný cukor. Ten spôsobí, že už po hodine váš žalúdok začne škŕkať a vy budete rozmýšľať o tom, čo by ste mali zasa zjesť. Riaďte si svoje telo a príznaky hladu.

Dosiahnete to tým, že sa vyhnete jednoduchým sacharidom, akými sú cukríky, chlieb a pečivo a namiesto toho budete jesť veľa chudého mäsa, fazule, vajec, ovocia a zeleniny.

5. Jedzte pomaly

Tajomstvo najrýchlejšieho spôsobu schudnutia môže spočívať v pomalom jedení. Mozog potrebuje nejaký čas na nadviazanie kontaktu so žalúdkom a na zharmonizovanie prepojeného procesu.

Liečba osteoporózy

Keď budete jesť pomaly, vyhnete sa spontánnemu jedeniu a tomu, že zjete viac, než potrebujete.

Namiesto toho, aby ste obed zlikvidovali za päť minút, nastavte si časovač a vychutnávajte si jedlo aspoň pol hodiny.

6. Zaveďte do svojho denného režimu fyzickú aktivitu, ako jeho povinnú súčasť

Môžete schudnúť aj bez tréningu v telocvični. To ale neznamená, že by ste nemali cvičiť vôbec. Aktívne spáľte niekoľko kalórií navyše.

Urobí to dobre vášmu celkovému zdravotnému stavu a zároveň vám to zlepší náladu. Nájdite si spôsob, ako prispôsobiť fyzickú aktivitu svojej každodennej rutine.

Mohlo by to znamenať napríklad to, že namiesto toho, aby ste sa zviezli výťahom, použijete schody. Ďalšou možnosťou je absolvovať cestu do práce na bicykli a prechádzku s manželkou po večeri.

7. Doprajte si – ale robte to rozumne

Prestať jesť všetky jedlá, ktoré máte radi nie je spôsob, ako rýchlo schudnúť. V skutočnosti je to recept na katastrofu. Dôležité je to, aby ste si vytvorili životný štýl, ktorým ste schopní žiť.

Nemajte obavy z toho, že si občas na niečom pochutnáte. Dávajte pozor len na to, aby tie porcie neboli zbytočne veľké. Napríklad, pokojne si pochutnajte na niekoľkých čipsoch, nevyprázdnite však celý balíček.

Sami seba k tomu môžete vychovať tak, že na jedenie budete používať menší tanier alebo menšiu misku.

8. Vyhnite sa pokušeniam

Ak je na kuchynskom stole vyložený balíček keksíkov, pravdepodobne sa to skončí tak, že ich zjete. Uložte nezdravé jedlá na také miesto, kde ich neuvidíte, napríklad na najvrchnejšiu poličku v kuchynskej linke.

Určite tým obmedzíte pokušenie zjesť to.

9. Doprajte si veľa spánku

Všimli ste si niekedy, že viac jete vtedy, keď ste unavení? Vnímate, že keď ste unavení, vyberáte si na jedenie tie najhoršie potraviny?

Keď sa dostatočne vyspíte, vaša sila vôle sa umocňuje a vy si vyberáte pre seba to, čo je zdravé.

10. Využívajte psychológiu farieb

Niektorí ľudia sú presvedčení, že modrá farba potláča hlad. Výskumom bolo zistené, že ľudia jedia menej, ak používajú červené taniere.

Ublížiť vám to nemôže, tak to spokojne skúste!

Myšlienka na záver

Znižovanie hmotnosti nemusí byť utrpením. Dokázané najrýchlejším spôsobom, ako naozaj schudnúť je zavedenie malých, ale udržateľných zmien, ktorých ste schopní držať sa a urobiť si z nich návyky.

Zaveďte tieto nápady do praxe, a tak budete schopní schudnúť rýchlo, bez telocvične a bez počítania kalórií.

Úplne najdôležitejšie je však to, aby ste boli k sebe láskaví a to hlavne v čase, keď do svojho života zavádzate tieto systémové zmeny. Môže sa stať, že zlyháte a verte, že to je v poriadku.

Stane sa to každému. Na ďalší deň pokračujte tam, kde ste predtým zastali. Ak budete mať výdrž, určite a rýchlo schudnete. A čo je na tom celom to najkrajšie?

Môžete si to vychutnávať.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*