Ľahký, rýchly a takmer bezprácny spôsob ako zarobiť € 1000 mesačne


Print Friendly, PDF & Email

1000-euro

Zarobiť si dnes bokom nejaké extra peniaze je jednoduchšie, ako by ste si možno mysleli.

Vďačíme za to neziskovej organzácii Open Biome, ktorá len nedávno zahájila doteraz pomerne nezvyčajnú, no pre zdravie ľudí veľmi záslužnú aktivitu.

Čo je teda potrebné pre nich urobiť?

Vskutku veľmi málo – stačí im raz denne odovzdať vzorku svojej stolice a extra tisícka Eur mesačne môže byť vaša. Je to naozaj pohodlné, rýchle (ak netrpíte zápchou) a kluďne môžeme povedať, že aj bezpracné riešenie.

Na čo sa požíva vzorka stolice?

Vzorka stolice sa používa na transplantáciu fekálnej hmoty pre liečení infekcií čriev spôsobených baktériou Clostridium difficile.

U zdravých ľudí prospešné baktérie vytláčajú túto škodlivú baktériu von z tela počas vyprázdňovania čriev. K infekcii dochádza, keď boli prospešné baktérie zničené. Stáva sa tak obyčajne počas dlhodobého užívania antibiotík.

No a keďže prospešné baktérie nevykonávajú svoju prácu, Clostridium difficile nekontrolovane rastie a spôsobuje zápal čriev sprevádzaný hnačkami.

Fakálne transplantácie majú pri liečbe tohto ochorenia úspešnosť až 90%.

Podľa organizácie Open Biome sú spomínané infekcie len v USA zodpovedné za 14 až 30 tisíc úmrtí pacientov ročne. Okrem toho zvyšujú náklady na zdravotnú starostlivosť až o jednu miliardu dolárov.

Podobné ako krvná banka, len so stolicou

No a práve tu prichádza na pomoc organizácia Open Biome. Zásobuje nemocnice filtrovanou a zmrazenou fekálnou hmotou, ktorá dramaticky znižuje čas potrebný pre liečenie uvedenej bakteriálnej infekcie.

Spoločnosť robí dodávky do viac ako 150 nemocníc v 36 štátoch USA. K novembru 2014 už vyzbierala takmer 60 kg exkrementov.

Skríningový proces je však veľmi prísny. Potenciálny darcovia musia odpovedať na 107 otázok počas klinického rozhovoru a mať dobré výsledky z 27 laboratórnych testov svojej krvi a stolice.

Darcovia musia tiež mať index telesnej hmotnosti pod 30, vek medzi 18 až 50 rokov a obmedziť cestovanie do zahraničia. Akceptovaní sú len tí najzdravší.

Zbohom vysoký krvný tlak

Po schválení sa od účastníkov očakáva odovzdávať vzorky aspoň 4 krát do týždňa počas 2 mesiacov. Táto „práca“ je však aj dobré ohodnotená.

Darcovia sú platení približne 36 Eur za podstúpenie testu a potom ďalších 36 Eur za každú odovzdanú stolicu. Ak prídete 5 krát za týždeň, dostanete bonus 45 Eur.

Dokopy je to teda 5×36+45=225 Eur týždenne, teda okolo 1000 Eur mesačne.

Ako sa robia fekálne transplantácie

Transplantácia prebieha tak, že zdravý darca poskytne vzorku stolice, ktorá je následne filtrovaná a zmiešaná so slanou vodou.

Táto zmes je potom zavedená do príjemcu pomocou kolonoskopie alebo nasogastrickej trubice (trubica, ktorá ide z vášho nosa dole do žalúdka).

Po zavedení darovanej fekálnej hmoty, nové baktérie pomáhajú baktériám príjemcu zastaviť šírenie infekcie. Udeje sa to pomerne rýchlo, zvyčajne v priebehu pár dní.

Chcete darovať svoju stolicu?

Je tu však jeden malý háčik: Pre uskutočnenie darovania musíte bývať v blízkosti laboratórií organizácie Open Biome v Medforde, Massachusetts, USA.

Našťasie, Open Biome nie je jediná spoločnosť, ktorá má záujem o vašu stolicu. Je však jediná, ktorá odoberanie vzoriek uskutočňuje popísaným spôsobom.

V súčasnosti je o túto oblasť medicíny zvýšený záujem. Skúma sa napríklad, ako by mohli transplantácie fekálnej hmoty pomôcť pacientom so zápalovým ochorení čriev, ako sú Ulcerózna kolitída či Cronova choroba.

Robia sa tiež štúdie jej vplyvu na cukrovku typu 2, metabolický syndróm, obezitu, haptickú encefalopatiu a HIV.

Vzhľadom na vysoký záujem o fekálnu transplantáciu a narastajúce finančné prostriedky do jej výskumu, je dosť možné, že podobné darovacie centrá budú v blízkej budúcnosti dostupné aj vo vašom okolí.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: Pooping: A New Way to Make an Extra $13,000 a Year

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V súčastnosti sa teda darovať stolica na Slovensku nedá? Poprípade v Česku alebo Rakúsku? 1000 Eur pre našinca je už dobrá motivácia.

  • Mali by sme to rozbehnut aj u nas. Nevedel som, ze v tom lezia take prachy 😀

  • Máte tam chybu, 225 Eur mesačne nie je 1000 Eur mesačne (ako je tam vyššie napísané) ale v českých korunách je to cca niečo cez 5 000,- Cz. Opravte si to tam,
   prosím, inak ľudia vám nebudú veriť.

 2. jenda1939 Kolín

  …úžasná zpráva. Není to žert ?

  • Nie je to žart. Ja čo každý deň prebehnem niekoľkými anglickými webmi naturál. medicíny som o tomto už čítala.

 3. To nebude náhoda, že toto čítam na záchode (:

 4. majka-z-gurunu

  žijeme na Slovensku,biznis je v ri***i i :/

 5. „Milujem“ tieto bezpredmetné články badateľa. Najprv príde ohromujúci marketingový trik v nápise článku, aby zaručil vysokú čítanosť, potom vytriezvenie, že sa jedná o spoločnosť operujúcu v USA a nakoniec ešte spľasnutie nafúknutej bubliny, ktorá hovorí, že 225 x 4 týždne je skoro 1000,-€ mesačne.
  :-))))

  Ja už keď vidím nápis od badateľa, tak viem, že mám ubrať aspoň 50% očakávaní ešte pred tým ako kliknem na článok.

  Nič v zlom. Pokračujte vo Vašej práci, niektoré články sú pre mňa prínosom, iné beriem ako kultúrnu vložku dňa na pobavenie čo nie je tiež zlé.

  Príjemné prežitie vianočných sviatkov.

 6. Špekulant

  To by ma zaujímalo, kde na to berie nezisková organizácia peniaze

Pridajte komentár

*