Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Ceny nehnuteľností v USA už kolabujú. Kedy sa to prevalí aj k nám?


Print Friendly, PDF & Email

Ceny nehnuteľností v USA už kolabujú. Kedy sa to prevalí aj k nám?

(Cassie B., Natural News) V niektorých amerických mestách v júli až 70% predajcov domov znížilo predajné ceny, keďže trh s bývaním sa naďalej ochladzuje a kupujúci sa z trhu sťahujú.

Podľa údajov z Redfin je Boise v štáte Idaho na čele zoznamu 97 metropol, pokiaľ ide o pokles cien u 70% domov, zatiaľ čo na druhom mieste je Denver, kde došlo k zníženiu cien 58% domov na predaj.

Salt Lake City a Tacoma obsadili tretie a štvrté miesto s 56,4 a 54,8%. Rovnaké štyri oblasti boli na čele júnového zoznamu.

Prvú desiatku uzavreli Tampa, Sacramento, Indianapolis, Phoenix, San Diego a Portland, Oregon. Percento domácich predajcov, ktorí v týchto mestách znížili svoje ceny, sa pohybovalo od 52,1% (Tampa) do 48,3% (Portland).

Viac ako polovica týchto metropol bola uvedená medzi 20 trhmi s nehnuteľnosťami, ktoré zaznamenali najrýchlejšie ochladenie v prvej polovici tohto roka po boomoch počas pandémie.

Príčiny poklesu cien nehnuteľností v USA

Realitní makléri v Boise obviňujú nerealistické očakávania, pokiaľ ide o predajné ceny a predháňanie sa so znižovaním cien, pokiaľ ide o prudký pokles cien u predajcov aj staviteľov domov.

V niektorých prípadoch majitelia domov nacenili svoje domy príliš vysoko, keď videli, ako ich susedia počas pandémie predávajú svoje domy za premrštené ceny. Mnohí tiež dúfali, že dostanú viacero ponúk krátko po inzerovaní svojho domu na predaj, čo už na súčasnom trhu nie je realitou.

Agentka Redfin Shauna Pendletonová povedala:

„Moja rada predajcom je, aby od začiatku správne nacenili svoj dom, akceptovali, že trh sa spomalil, a pochopili, že predaj môže trvať dlhšie ako 30 dní. Ak niekto predáva pekný dom v žiadanej štvrti, nemal by musieť znížiť cenu.“

Minulý mesiac národný podiel domov na predaj, ktorých ceny klesli, dosiahol rekordnú výšku. Dôvodom je to, že mnohí predajcovia boli nútení znížiť svoje ceny, aby pritiahli kupujúcich, ktorí si čoraz viac zvykajú na nižšie ceny na klesajúcom trhu s bývaním.

Inflácia a rastúce sadzby hypoték spôsobujú, že ľudia váhajú s kúpou

Pokračujúca inflácia, zvyšujúce sa sadzby hypoték a potenciálne poklesy hodnoty nehnuteľností zároveň spôsobili, že kupujúci váhajú zaplatiť vysoké ceny.

Väčší počet domov na predaj tiež znamenal, že kupujúci mali viac možností. Odborníci sa domnievajú, že zníženie cien sa zastaví, keď sa predajcovia začnú vyrovnávať s vyvíjajúcim sa trhom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Úrokové sadzby hypoték teraz prekročili 5% a sú takmer dvakrát vyššie ako sadzby zaznamenané v januári, čo pre kupujúcich znásobuje krízu dostupnosti bývania.

Predaj domov v krajine klesol v júli celkovo o 19,3% v porovnaní s predchádzajúcim rokom, pričom aktivita dosiahla najnižší bod od začiatku pandémie. Predaje klesajú už šesť mesiacov po sebe.

V poznámke pre klientov minulý týždeň hlavný ekonóm Pantheon Macroeconomics Ian Shepherdson zdieľal svoje presvedčenie, že prepad trhu ešte nedosiahol svoje dno.

Predpovedal:

„Dno je ešte stále ďaleko, vzhľadom na mieru, do akej bol dopyt rozdrvený rastúcimi úrokovými sadzbami. Mesačné splátky hypotéky pre nového kupca existujúceho rodinného domu už nestúpajú, ale v júli boli medziročne vyššie o 51%.

Dostupnosť bývania dosiahla najnižšiu úroveň za posledných 30 rokov. Kúpa priemerného domu s 20% akontáciou a 30-ročnou hypotékou si teraz vyžaduje 32,7% priemerného príjmu domácnosti, pričom 25-ročný priemer je 23,5%.“

Kedy to príde aj k nám?

Odpoveď na túto otázku nám môže pomôcť nájsť história.

Počas finančnej krízy v rokoch 2007/2008, po krachu banky Leman Brothers v USA, sa u nás ešte pár mesiacov ceny nehnuteľností zdvíhali. Potom sa zastavili a zhruba po 6 mesiacoch začali prudšie klesať aj u nás a inde v Európe.

Predpokladáme, že rovnaký a možno o niečo rýchlejší vývoj bude aj tentokrát. Terajšia kríza však bude hlbšia. Kým predtým šlo len o krízu finančnú, v súčasnosti sa k tomu pridala aj energetická a ekonomická kríza.

Takže môžeme očakávať, že koncom tohto a začiatkom roka 2023 sa výraznejší pokles cien domov a bytov dostaví aj do našich zemepisných končín.

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Redaxia – skúste sa venovať daniam za nehnuteľnosti v USA – to kedy príde k nám. Z USA k nám prišiel s privatizáciou bytov PAZAZITIZMUS až gangsterizmus správcov bytových domov!

  • Problémy s bývaním sa začali okolo roku 2000, keď sa spustili hypotéky, ktoré vyšvihli ceny nehnuteľností na 10 aj 20-násobok. Dovtedy sa dalo na byt a dokonca aj na dom našetriť. Od čias hypoték sa to nedá, lebo ceny nehnuteľností rastú rýchlejšie ako vaše úspory, čiže šetriaci sa k nehnuteľnosti nepribližuje, ale vzďaľuje. Takže jediná šanca je zobrať hypotéku a zafixovať cenu na aktuálnej úrovni. Úroky to síce tiež preplatia, ale menej ako by bol nárast cien, ak by človek čakal. Hypotéky sú výpalníctvo a deformujú trh. Za socíku ste ľahšie zohnali byt ako auto. Teraz je to presne naopak.

   • deduško metyl-prieplach ľadvín

    Za socáku vám štát pridelil byt fakticky zadarmo keď ste sa zapísali do poradovníka. Aj to mnohí frfľali že musia čakať rok na byt pokiaľ boli sólo, štát uprednostňoval rodiny s deťmi …
    Dnes sa zapíšte do nejakého poradovníka ….. 😀

    • Magdalena

     Co vím tak byla korupce ,podplácelo se ve všem a lidé v poradovníku museli zaplatit člověku který měl na starost přidělování čehokoliv nejen bytů. Dostal kdo zaplatil ,nebo byl vysokopostavený, ostatní čekali do smilování ,poradovník se nedodržoval.Nebylo to až tak růžové ale byla to klidnější doba ,nebyli technologie na špiclování lidí.

     • Presne tak – dohodnuté pravidlá! Zamestnanecký byt – kvázi úpis na 20 rokov, stranícka angažovanosť, alebo úplatok. Aj za sex – zvlášť v podnikoch. Občas pomohlo „zúfalé vykopávanie tých správnych dverí“ – cirkus – ale nie každý mal na to guráž a výdrž. Kopa prázdnych bytov „po niekom“ bola aj vtedy využívaná na organizovanú prostitúciu a drogovú činnosť. Byty pre homosexuálov. To nehovorím o konšpiračných štb bytoch.

     • Tak to viš blbosti jeden aj druhy. ale netrapte sa minulostou ale trapte sa kapitalistickou sucasnostou. Ale mozno vam to psichologicky pomaha drzat sa ako tak po kope ked si dokazujete ze v socializme to bolo este mnoho ,mnohoi krat horsie a prenast do socializmu kapitalisticke zakonitosti.Lebo ohonostroj na oslavu kapitalistickeho ekonomickeho poddanstva sa blizi

     • „Pametníček“ straníček
      „Komunistická vláda potrebovala v Bratislave obsadiť všetky dôležité posty. Armádu, políciu, úrady. Z celej republiky začali do hlavného mesta prichádzať pre stranu vhodné politické kádre. Ale kde ich ubytovať? Komunisti vyriešili bytovú otázku jednoducho. Bratislavčanov, ktorých zaradili medzi buržoázne živly, vyhodili z bytov a domov, poslali preč, a do uvoľnených priestorov nasťahovali členov strany. Takto skončilo viac ako tisíc rodín úradníkov, súkromníkov, štátnych zamestnancov.

      „Bývali sme v trojizbovom byte v známom paneláku Avion na Blumentálke,“ hovorí 75-ročný Belo Schellberger. V čase represálií mal 12 rokov. Bol to najväčší družstevný bytový dom v Bratislave. Jeho obyvatelia mali smolu, pretože oproti sídlilo ústredie Slovenskej odborovej rady. Súdruhom a súdružkám sa zapáčili byty, na ktoré sa pozerali z kancelárií. Začala sa akcia B.
      Nepriatelia strany na vidiek

      Vojtech Schellberger pracoval na colnej správe, manželka ako administratívna sila u notára. „V tej dobe stačilo na niekoho ukázať prstom, povedať, že je buržuj a udalosti nabrali rýchly spád,“ hovorí Belo Schellberger. „Otec pracoval počas Slovenského štátu v štátnej správe. Pre komunistov bol okamžite nespoľahlivý. Najskôr ho z administratívy preradili v rámci akcie Úradníci do výroby na pozíciu robotníka do fabriky Gumon.“

      Potom prišiel ďalší trest. „Podľa zákona zrušujem vašu zmluvu o užívaní bytu s okamžitou platnosťou. Ústredný výbor vám určuje trvalé bydlisko obec Bysterec číslo domu 5 v okrese Dolný Kubín. Kľúče od vášho nového bytu vám odovzdá tamojší miestny národný výbor. Doterajší byt ste povinný opustiť do 18. októbra.“ Toľko hovoril výmer, ktorý dostali Schellbergerovci 16. októbra, teda len 48 hodín pred termínom vyprázdnenia trojizbového bytu.“

      Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/8121000/zlociny-komunizmu-trapia-ludi-dodnes.html

     • Dostať dom na vidieku s čerstvým vzduchom a krásnou oravskou prírodou výmenou za byt v ušmudlenej Bratislave, kde z jednej strany na vás fúka Slovnaft a z druhej Dimitrovka…veď to nebolo také zlé. Čo by za to dnes mnohí dali!

     • Redaxia- najkrajšie chalúpky a najčistejší vzduch je v hladových dolinách – čo by za to boháči dali!

 2. Vačšinou klientov, ktorí majú akékoľvek financie, chcú tieto uložiť do nehnuteľností. V prípade, ak im prostriedky nepokryjú 100%, tak na zvyšnú časť kúpnej ceny si zoberú úver a to aj pri úrokovej sadzbe viac ako 3%, ktorá neustále stúpa.
  V posledných mesiacoch som zaznamenala však zvýšený záujem o pozemky.
  Toľko moja osobná skúsenosť z praxe.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,ekonomika sa spolieha na to,že drtivá ľudí má na nehnuteľnosti požičané a len ťažko to spláca,naviac splácanie utlmuje životnú úroveň zadĺžencov,,,,na to,aby ľudstvo európy skrachovalo stačí aby skolabovali ceny nehnuteľností a vtedy kľakne aj stavebníctvo,stavebniny i developeri s realiťákmi-z ktorých mnohí skončia nielen v dunaji,,,,všetko čo človek vlastní a má veľmi rád-postupne významne stratí na hodnote a tie malé bežné veci sa zasa bežne kazia,,,,každý,kto má dlžoby a ich nesplatil-bude zaradený do podradných sociálnych kategórií,,,,

 3. Suhlasim s clankom. To, co problemy zacali sposobovat hypoteky neviem( je to mozne).
  Ocakavam uz dlhsiu dobu pokles cien, priemerny realitny cyklus trva cca 7 rokov. Ceny su uz poslednych 5 rokov premrstene, posledny 1,5 roka nemaju ziadnu logiku. Zrealnit ich pomoze 50% pokles. Otazka je , co s nehnutelnostami na hypo kupenymi za premrstene ceny potom…

  • Realitný trh funguje ako ten ostatný v tejto prekonzumovanej spoločnosti! Už dávno nefunguje, že najprv sa niečo vyrobí a potom sa to pokúša predať – drevených koníkov – naopak – najprv sa vyrobí ilúzia-dopyt a až potom sa to vyrobí!

   Situ v Bratislave – po roku 2000, teda po už prebehnutej privatizácii bytov bola-je nasledovná! Obrovská programová nezamestnanosť – až 25%, špeciálne na východe Slovenska – spôsobila, že dopyt po bytoch v Bratislave bol-je enormný, pretože Bratislava = pracovná príležitosť! Tak vznikol pretlak pracovnej sily v Blave a približne – hlavne nie NIE OFICIÁLNE – 45 tisíc nezamestnaných Bratislavčanov, ktorí mali na výber – buď práca za pár šupov načierno, aby si udržali byty, alebo ich prenájom – načierno – zväčša východniarom – a niekde sa upratať! Zároveň – obrovský nárast bytovej mafie /správne mafií/, ktorá vyštartovala po „stroskotancoch“. Lenže – veľmi málo Blavákov chcelo byty predávať – lebo „fenomén MEXIKA“ – veľkomesto sú príležitosti! Našťastie – až na cca 4 tisíc bezdomovcov – prímestské slumy tu nevznikli – Bratislava nemá veľkosť na to, aby z nej bola metropolitná čierna diera. Zároveň – kopa Bratislavčanov – myslím, že tí, ktorí pôvodne za socíku prišli do Blavy z vidieka, resp. ich potomkovia, ktorí poznajú dedinu- sa rozhodli opäť odísť na vidiek. Čiže – v hre o byty boli-sú byty staršie a byty developerské.
   Bytová mafia nemala-nemá záujem o byty developerov – to je skôr biznis parketa magistrátu a starostov jednotlivých okresov – nebudem rozoberať, ako ich-nimi založené spoločnosti odkupovali od developerov byty, na ktorých mala obec spoluúčasť-úver, a ako ich predávali so 100% ziskom záujemcom. V Bratislave sa teda stretli 2 veľké bubliny – bublina vysokých príjmov určitých „spoločností“ a realitná bublina developerských bytov. Idiotizmus bláhovej predstavy doživotného úspechu! Najväčší idiotizmus v kapitalizme, kde každý požiera každého! Čiže späť k realite – trh so staršími bytmi, ktoré sa pokúsila-pokúša ovládať bytová mafia. Ich základný problém je – INTERNET! Tipujem – do roku 2015, než KONEČNE prebehla dovtedy vládou 20 rokov cielene tlmená internetizácia – lebo záujem mafií na neinformovanosti a neoperatívnosti bežných ľudí bol enormný – mali bytové mafie pod kontrolou väčšinu trhu so staršími bytmi. Využívali na to zlú dostupnosť internetu a nízku PC gramotnosť. Komunikovali cez nimi ovládané, alebo podplatené médiá „do každej schránky“. VYTVÁRALI DOPYT PO PREDAJI BYTOV! Oslovovali tak hlavne zúfalcov, ktorým hrozili exekúcie a „dobrovoľné“ dražby! Plné stránky – „kúpim byt za takú a takú sumu!“ Tisíce inzerátov „kúpim byt“! – ale minimum „predám byt“! Kto v tom nevedel chodiť – lebo internet v pár kaviarňach a na úradoch práce, niečo v domoch kultúry – ale čo s tou PC negramotnosťou – mal smolu, pretože ak zareagoval na takúto vábničku – mal bytovú mafiu na krku! Ono to nebol čistý gangsterizmus, aj keď pár vrážd sa kvôli tumu odohralo – nebola to Moskva v 90. rokoch. Ale – boli a sú to realitné holdingy a desiatky sólo špekulantov, ktorí okamžite, ako zistili-zistia nejakú mentálnu indispozíciu predávajúceho – okamžite išli-idú po ňom! A o byty prichádzali aj inžinieri, VŠ – lebo nevedeli, kde je sever! Nielen PC negramotní – aj právne negramotní. Koľko ľudí pozná predaj a kúpu nehnuteľnosti cez notársku zápisnicu – keď notár je zo zákona povinný dohliadnuť na zákonnosť a vyváženosť zmluvy? V čase, keď som ja v Blave predával byt nebola jediná RA ochotná konať pred notárom – že oni majú vlastného právnika! Nasrať! Skrátim.

   „Výroba“ tzv. developerských bytov spočíva na ich dopredu dohodnutom predaji! Teda – skorumpovaný starosta sa s nimi dohodne, že založí spoločnosť, ktorá časť, ak nie všetky byty – od developera odkúpi a zároveň investuje verejné prostriedky – vo forme dlhu-úveru obce – „v záujme bývania občanov a rodín obce“! Potom sú tu investičné spoločnosti, ktoré majú záujem na nákupe takýchto bytov – no lebo investícia do nehnuteľností vôbec. Ony potom predávajú – menežujú predaj ešte nepostavených bytov – vytvárajú ilúziu, ako krásne budete bývať! To je to vytváranie /vášho/ dopytu po bytoch – v reklamných agentúrach! Teda – najprv tu musí byť niekto, kto má prachy a chce ich vraziť do toho s tým, že má čas, že si počká! Musí však vedieť odhadnúť potenciál kúpischopnosti trhu! Lenže lenže – nové premenné! Globalistická agenda útlmu výroby – útlmu čerpania zdrojov – spustila cez lockdowny útlm malých podnikateľov a živnostníkov, teda tých, ktorým to doteraz sypalo, aby si mohli kúpiť nový developerský byt! A tu je hrdlo organizácie! A to sa zadrhlo! Ostáva „jediný“ pohyb – ešte investovať úspory do nehnuteľnosti, aby peniaze neznehodnotila inflácia – ale to sú jednotlivci, ktorým sa pred lockdown veľmi darilo, resp. zamestnanci a manažéri firiem, ktoré na lockdownoch profitovali. Ale všeobecne – ľudia cítia ohrozenie svojich príjmov, takže bublina o 30-ročnom úspechu a prosperite, a teda aj o schopnosti splácať úver – spľasla! Úver si dnes zoberie už len idiot! Ha! Developeri to čo postavili, majú dávno predané – za ušami sa škrabú tí, ktorí si od nich nakontrahovali byty. Lenže – aj developeri už vedia, že nemôžu stavať, lebo nikto už dopredu od nich nekúpi – lebo vie, že nepredá. A tak developeri, ale aj drobní investori – investujú do pozemkov! Lebo kam inam! LuciaW. Lebo pozemky „nepýtajú toľko jesť“.

   • Kto má zámer postaviť si dom a má prostriedky-úspory na to, aby mohol kúpiť vyhliadnutý stavebný pozemok – má v budúcnosti aj čím ručiť v prípade potrebného úveru. Je to ideálna investícia rodičov deťom! Dane za pozemok a udržba sú zatiaľ veľmi nízke. Takýto pozemok sa dá prenajať ako skladový priestor.

   • Trochu z ineho sudka.Byvaly primator Bratislavy Andrej Durkovsky porozdaval iste nie zadarmo stovky bytov v Bratislave spriaznenym politikom ,hercom a inym znamym ludom.On sam si privlastnil 52 bytov zvacsa nachadzajucich sa v lukrativnej casti Bratislava stare mesto.Tuto informaciu mam z velmi doveryhodneho zdroja.

    • No veď to bolo to veľké sťahovanie ešte za Zemkovej – na Kopčiansku v Petržalke, kde vytvorila geto a neskôr ten známy azylový Modrý dom v Petržalke. „Reštituenti“ sa potrebovali dosťať k svojmu majetku – a nielen oni. Kto mal „štátny“ = vyvlastnený byt v Starom meste – mal smolu. V podstate mafia investovala do kúpy mejakého domu od majiteľa-dediča v zahraničí a potom sa zbavovala nájomcov – aby mohla zvýšiť nájomné. V praxi to fungovalo tak, že existovali aj tzv. nastrčené domy a nastrčení nájomníci – biele kone, ktorí akože vymenili s niekym byt v takomto záujmovom dome v Starom meste. Ten sa za zmluvné relatívne vysoké odstupné – až 150 tisíc – presťahoval do nejakej kutice v tom nastrčenom dome, a odstupné dostal až keď oficiálne opustil byt. Biely kôň potom opustil byt v prospech „podnikateľa“ – tiež za nejakú úplatu. Tieto výmeny samozrejme musel niekto z bytového odd. schvaľovať – tiez za úplatu. Ja som mal kedysi bohovské šťastie, že som dávno nevymenil za väčší matadorský byt – tú pani jedna odhovorila – a keď išla Matadorka do krachu – zabrali aj ten ich činžák a nájomníci boli v prdeli. To bolo tak rok-dva pred 89., keď nikto nič netušil – až na exponovaných eštebákov.

 4. A tak nedá se čekat že se pochlubí, korekcionisti. Naopak. S křížkem po funuse až se napakují a lidi půjdou na buben.
  https://www.pi-news.net/2022/08/achtung-reichelt-tagesschau-will-nicht-dass-sie-dieses-video-sehen/
  https://www.youtube.com/watch?v=cKRnu9mKF-Q

 5. A tak nedá se čekat že se pochlubí, korekcionisti. Naopak. S křížkem po funuse až se napakují a lidi půjdou na buben.
  https://www.pi-news.net/2022/08/achtung-reichelt-tagesschau-will-nicht-dass-sie-dieses-video-sehen/
  https://www.youtube.com/watch?v=cKRnu9mKF-Q

 6. Kollár to zachráni! Budú lacné dostupné nájomné štátne byty! Neveríte?
  Ani ja.
  Ale Kollár asi ano.
  Už aj billboardy dal vyrobiť…

  • Konfucius [Confucius] (2015) HD dokument-CZ dabing.mp4
   https://ulozto.net/file/wKnZzTfvST7e/konfucius-confucius-2015-hd-dokument-cz-dabing-mp4#!ZGWxAwR2A2IwATEwMTR5LJZ1ZmH4AzH3ISACAT80ox5uFTH2At==
   ————————————
   Výborný dokument o mravných princípoch fungujúcej zdravej spoločnosti. Aké nesmierne dôležité sú každodenné rituály, zvyklosti, tradície – doslova každodenné slová, gestá, úkony, ktoré treba dodržiavať, aby spoločnosť bola prirodzene hierarchicky a harmonicky usporiadaná, aby bol poriadok a pohoda. Dalo by sa to prirovnať k harmonickej eugenike – vyžarovaniu zdravej prosperujúcej spoločnosti.
   Na tomto dokumente si môžete uvedomiť, v akom hlbokom rozvrate vzťahov a deštrukcii žijeme – aj kto ju svojím výpalníctvom, cieleným rozvratom /Protokoly Sionu/ spôsobil, ako na nás dopadajú každodenné lži, nedostatok rešpektu, rozvrat rodiny, nedôvera a nenávisť! Slovník – vrátane toho môjho! Konfucius a jeho nasledovníci už viackrát dokazali, ako je možno spätnou väzbou – učením-dodržiavaním rituálov, etikety, protokolov – naprávať mnohé sociopatické prejavy jednotlivcov a skupín – nie káraním, nie represiou, ale dodržiavaním určitých rituálov! Tým nie sú myslené obligátne cirkevné rituály. Dodržanie slova napr. – čestnosť a férovosť – to je tiež rituál – niekto to má v sebe, niekto nie, ale stačí, ak to spoločnosť vyžaduje od všetkých – a trvá na tom!

   Kollár je ukážkou sociopatie, čo všetko „nemusí“ zmrd dodržať, jeho huba je riť! Je to podlý Chazar! Takýchto sa musí spoločnosť zbaviť alebo ich prinútiť dodržať rituál – teda aj dodržať slovo! Konfucius hovorí o slobode mravných, ktorí slúžia spoločnosti, a o sluhoch-otrokoch bažiacich po majetku a moci – sú to otroci závislosti. Viď nájomný štát – nájomní politici, ktorí nepracujú v prospech krajiny a národa, komunity. Keby neboli priamo zločinci – aj tak by už spôsobovali rozvrat!
   – – –
   KRONIKA UFO PŘÍCHOD MIMOZEMSTANŮ Dokument CZ Dabing.mp4
   https://ulozto.net/file/tGZsloLhXda9/kronika-ufo-prichod-mimozemstanu-dokument-cz-dabing-mp4#!ZJRkZGR2ATLkLGZ1MGN5LmWyZGyyLGyuMSt1JUD3p1yUYGx0Zt==
   —————————————–
   Výpoveď dlhoročného člena USA Army, ktorý pôsobil v skupine na skúmanie zostrelených, resp. havarovaných UFO a ich posádok. Rozhodol sa vypovedať, lebo už nedokázal udržať v sebe rozpor s tým, čo „nesmie“ a čo chce, aby o tomto vedeli tak jeho blízki, ako aj ľudstvo. Sám je od dectva kontaktérom. Vyvracia určité dogmy a predsudky o ne-emocionalite mnohých rás mimoňov – naopak! Vysvetľuje, ako to „chodí“ v ich spoločnosti. Prečo je Zem v kozmickej karanténe – a čo je nepredstaviteľné u bytostí na vyššom vývojovom stupni.

 7. Odhlianuc od trhovo-ekonomicko-financneho filozofovania, sedliacky rozum hovori, ze v blizkej dobe bude prazdnych nehnutelnosti po ockovanych majiteloch ajajajaj…

 8. Jak na to dívám cena nemovitostí za chvíli nikoho trápit nebude. Vyberou za nás kde budeme v noci spát ,kde pracovat,kdy a odkud jde nejbližší bus. To jsme to dopracovali . https://necenzurovanapravda.cz/2022/08/nemecko-se-jiz-davno-plany-na-spolecnost-kde-nikdo-nic-nevlastni-a-vse-se-sdili-netaji/

 9. Mohlo by niekoho zaujímať – nehnuteľnosti a zemetrasenie
  https://bratislava.dnes24.sk/pod-bratislavou-sa-viackrat-zatriasla-zem-v-minulosti-padali-aj-klenby-kostolov-253985
  https://ahojkomarno.sk/najsilnejsie-zemetrasenie-na-slovensku-postihlo-komarno-pred-viac-ako-250-rokmi/
  „Hoci sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať, Slovensko patrí medzi krajiny s miernou seizmicitou, čo znamená, že v budúcnosti možno očakávať na našom území zemetrasenia dostatočne veľké na to, aby poškodili niektoré budovy, alebo spôsobili straty na ľudských životoch.

  Naša krajina je síce malá, ale nájdeme tu rôzne národohospodársky významné stavby (jadrové elektrárne, vodné diela a pod.), ktorých poškodenie v dôsledku zemetrasenia by mohlo mať katastrofické následky. Je preto zrejmé, že seizmológia nachádza svoje dôležité uplatnenie aj na Slovensku.

  Stále monitorovanie

  Od roku 1034 bolo na Slovensku už vyše 760 zemetrasení, ktoré boli makroseizmicky pozorované, teda účinky zemetrasenia pocítili obyvatelia. “

  „Hoci nevieme predpovedať, kedy zemetrasenie v lokalite nastane, pomocou historických záznamov o zemetraseniach, prístrojovo nameraných seizmických údajov a geologických poznatkov o podloží je možné pomocou štatistických metód analyzovať seizmické ohrozenie. Tento termín opisuje potenciál javov spojených so zemetraseniami spôsobiť škody na majetku alebo straty ľudských životov. Výsledkom takejto analýzy je napríklad mapa seizmického ohrozenia, ktorá udáva, aké úrovne pohybu pôdy spôsobené zemetraseniami možno na našom území očakávať v určitom časovom období. Na účely výstavby budov sa berie do úvahy 10-percentná pravdepodobnosť prekročenia hodnoty úrovne pohybu pôdy (napr. špičkové zrýchlenie) za obdobie 50 rokov, čo zodpovedá návratovej perióde 475 rokov. Práve preto je kľúčové vedieť nielen to, kedy a kde zemetrasenie nastane, ale najmä aké silné účinky vyvolá a byť na ne pripravený. Preto je pre nás dôležité stavať budovy tak, aby nám, keď k zemetraseniu dôjde, obrazne povedané, nespadli na hlavy.“
  https://www.quark.sk/zemetrasenia-na-slovensku/

  Bratislava
  Referenční hodnota špičkového zrychlení podloží
  agR = 0.63 m/s2
  https://www.dlubal.com/cs/oblasti-zatizeni-snehem-vetrem-a-zemetresenim/zemetreseni-stn-en-1998-1.html#&center=48.677453438263235,19.700995499999994&zoom=7&marker=48.147076,17.105885

  Pravdepodobnostná analýza seizmického ohrozeniaRNDr. Róbert Kysel, PhD.
  „územie Slovenska neleží na styku litosférických dosiekavšak …územie Slovenska sa naďalej geologicky vyvíjaročne na území Slovenska zaznamenávamepriemerne 80 zemetrasení(obyvatelia Slovenska pocítia priemerne 3-5 zemetrasení ročne)je potrebné obávať sa zemetrasení na Slovensku?historia est magistra vitae … [áno!]“
  http://www.akasimikrasna.sk/uploads/1/4/1/0/14106449/prezentacia_aka_si_mi_krasna.pdf

  • Pravdepodobne tento človek bude v budúcnosti v prípade silného zemetrasenia rozhodovať, či budú poisťovne plniť, alebo nie.

   „M. B. : Kedy bolo na Slovensku najsilnejšie zemetrasenie a aké sú predpoklady do budúcna?

   P. MOCZO: „Keďže najväčšie zemetrasenia boli v minulosti, neboli zaznamenané seizmometricky a niektoré ani neboli dobre dokumentované, nie je jasné, ktoré boli najväčšie z hľadiska energie uvoľnenej vo forme seizmických vĺn. Medzi najväčšie patrí zemetrasenie v roku 1763 pri Komárne a v roku 1906 pri Dobrej Vode. Odhadované magnitúda sú 5 až 6. Známymi svojimi účinkami sú aj trochu slabšie zemetrasenia v roku 1443 na strednom Slovensku a v roku 1858 pri Žiline. Z hľadiska uvoľnenej energie však bolo väčším napr. zemetrasenie v roku 1613 pri Žiline. Od roku 1906 nebolo na Slovensku žiadne porovnateľné zemetrasenie. Pohľad na graf ukazujúci magnitúda zemetrasení na časovej osi vedie k úvahe, že od roku 1906 narastá bezprecedentný (podľa toho, čo je dokumentované) deficit energie uvoľnenej zemetraseniami na našom území. Inými slovami, zdá sa, že v nezmenenej tektonickej situácii sa pripravuje ďalšie zemetrasenie.““
   https://vedanadosah.cvtisr.sk/priroda/fyzika/prof-peter-moczo-sme-radi-ze-sme-sucastou-spickoveho-vyskumu/

   • Moczo – „Odhadované magnitúda sú 5 až 6“ – hovno! 9!

    A keďže poisťovne plnia až cez 6 – môžete hádať, ako to dopadne!

 10. Všetko podľa plán… v USA už vybili skoro celý chov hydiny, teraz je na rade EU !
  https://www.topky.sk/cl/11/2372293/Vo-Svedsku-zaznamenali-prvy-pripad-nakazy-vtacou-chripkou–Neuverite-kto-sa-nakazil … sledujte túto tému najbližšie týždne !

 11. KOVIDBARÓN!

  ,,,,nehnuteľnosti a byty čaká taký istý osud ako hodnota automobilov,,,,najprv spadli ceny automobilov,autosúčiastok,elektroniky a teraz sú na rade ďalšie ľudské neresti,,,,všetko okolo bývania je iba umelo vytvorená bublina ako biznis strednej vrstvy-bývanie ako nezaplatiteľný prepych a prestíž,,,,developeri,stavebné firmy a banky vás všetkých škubali a oškubávajú až dodnes,,,,príjde čas,kedy europan bude mať na krátky čas viacej domov,než arab žien,,,,a prečo-lebo kovid,vojna svetov a vakcíny v spojení so stresom sieť G5 a nástup vlády šedivákov,,,,avšak-opíchavanie ani zďaleka neskončilo,,,,

  • zatial nikto

   ako vidis vztah sedivakov s reptilianmi?

   • Čisto sexuálny – šediváci jebú na reptiliánov a opačne.

    • zatial nikto

     Tak to by bolo neprijemne-mozno vznik novej rasy

     • KOVIDBARÓN!

      ,,,,po slovensku už chodí niekoľko tisícok experimentálnych exotov po krížení idiota s idiotkou,,,,ani sa netreba namáhať s ich hľadaním-sami sa verejne ohlásia,,,,keď budú byty a domy lacné-nebude to bolieť,keď vám ich systém zhabe a natlačí vás do telocviční a kontajnerových a stanových táborov s oplotením a strážnou službou,,,,štáty vynakladajú nemalé prostriedky na hasenie horiacích rodinných domov a či opustených objektov,,,,jednoducho napísané-človeku neni potrebné niečo vlastniť,lebo si to nedokáže uchrániť a vážiť,,,,vzťahy reálne neexistujú-existujú iba dohody a spojenectvá,,,,šediváci a reptiliáni majú inú úroveň zmýšľania a posudzovania udalostí,než človek,,,,miestny prenasledovateľ a provokatér mareček,ktorému sa dodnes nepodarilo mat dokonalý sex,posudzuje jebačku zo svojho pohľadu,ale verte mi,že ak tento exot raz bude stáť pre šedivákom-tak onemie a ošedivie ak už šedivý teraz nieje,,,,

     • A ty si myslíš, že čo je alebo bolo cieľom očkovania? Nový druh človeka, mutant. O tom bolo niekoľko častí v Akty X.

    • Prečo neprijemné, vznik novej rasy b y mohol byt príjemný

     • zatial nikto

      Ak by ta nova rasa zmenila postoj k nam tak mozno ano,no problem je ze sivi prisli nedavno.Dokedy tu boli len reptiliani,nebol tu taky bordel.

     • Pokiaľ viem, tak malí Siví dostali už pred 2 /?/ rokmi možnosť ako kajúcnici a bez konfliktu opustiť planétu. Ale údajne tu ešte pôsobia vysokí siví, je ich málo, a spolupracujú s Deep State a Temnými na určitých technológiách proti ľudstvu. Inak tých malých sivých „chirurgov“ je škoda – Biden by mal koho oprcávať.

    • zatial nikto

     Ano,prekvapuju ma tvoje poznatky ako delenie sivych na vysokych a trpaslikov.
     Trpaslici su pozitivni, inac sa volaju aj the gardeners-maju za ulohu dohliadat na tzv.starseeds-to su ludia ktorych esencia je mimozemska-teda v minulych zivotoch zili na inych planetach.
     Vysoki sivi tak to je ine kafe-zaujima ich genetika ale s pouzitim na ovladnutie ludi-napr.vakciny kovid

 12. zatial nikto

  Tieto veci nehovorim z recesie,mam isty zazitok,predtym som sa tomu smial ak som pocul o sivych a reptilianoch,no prihodili sa iste veci a tak som k tomu dosiel nepriamo.Dukaz vsak pochopitelne chybi,ale…

  • Možno ho máš za uchom.

  • Reptiliáni sú pozemskí potomkovia dinosaurov, ktorí prežili a časom sa vyvinuli do inteligentných foriem. Siví sú ľudskí potomkovia z budúcnosti, ktorí genetickými modifikáciami síce dosiahli zvýšený intelekt, ale v iných oblastiach zdegenerovali. Neustálymi modifikáciami svojej DNA vytvorili taký guláš, že to už nevedeli napraviť, a tak prišli späť do minulosti a snažia sa s pomocou „čerstvých a nepoškvrnených“ DNA vzoriek z nás, súčasných ľudí, napraviť škody.

   • zatial nikto

    Jednoducho kto to prehana s vedou ci inymi vecami tak si hraje se sirkama a tak se spali

   • 1. MĚSÍC NEEXISTUJE A SLUNEČNÍ SOUSTAVA JE VÝMYSL A LEŽ:
    Čím větší vzdálenost od pozorovaného předmětu se předmět postupně rozmazává a posléze splývá s okolím, aby pak z toho všeho byla jedna barva. (na zemi modrá) Čím větší objekt tím je potřeba větší vzdálenost, aby se tak stalo. A co se týče kontinentů světadílů a moří je ta vzdálenost cca 30 tis. km mizí barvy a od 70 tis. je vše jedna barva. Žádná moře a kontinenty a oblačnost není od této vzdálenosti vidět. Tzn., že měsíc je daleko (k vzhledem k tomu co je tam vidět) cca 30 tis. km, ale to není možné, takže je to projekce. K vzhledem k oficiální vzdálenosti Měsíce…by musel být viděn jako jednobarevná šedá koule.
    TO VYSVĚTLUJE PROČ JE JEDNOU VYSKOKO JINDY ZASE NÍZKO, VELKÝ ČI MALÝ NEBO I INTENZITA SVITU.
    .
    ZLATÝ VĚK – DÁVNÉ LEGENDY HOVOŘÍ o tom, že zde bylo pořád světlo a lidé a zvířata byly telepaticky propojeni a když zvěř měla nějaký problém, tak lidé šli a pomohli jim. Tehdy nikdo nejedl maso. Této době se říká zlatý věk.
    Náš svět (tzv. planeta země) je v KRÁTERU NA GIGANTICKÉ PLANETĚ OBVOD 40 mil. km., průměr 12,7 mil. Km. A znáte ji jako měsíc.
    Tyto krátery vypadají jako bahenní sopky. Jako kdyby tím něco bublalo. Vznik atmosféry? Jsou 2 podnebí. Gigantická planeta má vlastní atmosféru. A kráter taky.
    Kolem gigantické planety je plazmový obal lesklý jako zrcadlo. Paprsek černé hvězdy BLACK SUN při dopadu na plasmový obal vytváří slunce. Od plazmového obalu se i odráží, tzn., že jsou 2. Jedno pravé a druhé je odraz. Znamená to snad, že na gigantické planetě je světlo pořád???
    Jak do našeho kráteru přišel parazit, tak jeho sluhové a otroci, kteří se tvářili jako chudí a bezmocní uprchlíci, hned začaly s úpravami budov, aby fungovali v náš neprospěch a posléze nad námi instalovali protiběžnou matrici, kterou nám vzali naše schopnosti. Ta mimo jiné zničila Sodomu a Gomoru což asi nebyly města, ale nějaké železné věže. Ty byli na okraji protiběžné ovládací matrice a vzniká tam bateriový článek. Proto se ti lidé proměnili v solné sloupy.

    2. KRÁTER ZEMĚ.
    Náš svět (tzv. planeta země) je v KRÁTERU NA GIGANTICKÉ PLANETĚ OBVOD 40 mil. km., průměr 12,7 mil. Km. A znáte ji jako Měsíc.
    Tyto krátery vypadají jako bahenní sopky. Jako kdyby tím něco bublalo. Vznik atmosféry? Jsou 2 podnebí. Gigantická planeta má vlastní a kráter taky.
    JE TO IDEÁLNÍ VĚZENÍ NALHAT LIDEM, ŽE JSOU NA MALÉ MODRÉ KOULI ŘÍTÍCÍ SE VESMÍREM. KDO SE PAK BUDE CHTÍT DOSTAT VEN ČI UTÉCT? NIKDO!
    Měsíc je odraz (starý 170 mil. Let – dilatace času) této gigantické planety, na které je náš svět v jednom z mnoha kráterů: SULPICIUS GALLUS M.
    Jsou zde různé biologické systémy. Tak to bůh vymyslel: všechny civilizace umístil na jednu planetu.
    Celá hvězdná mapa-obloha a všechny planety je odraz kráterů a nerovností této gigantické planety. Odraz našeho kráteru se jmenuje SIRIUS. Kráter HADLEY-C což je planeta Mars je daleko 1 mil. km. Kráter Linné (2 mil. km) což je SATURN = ATLANTIDA a odtud přišel falešný bůh se svými sluhy = kněží. A VY HO ZNÁTE JAKO NOE

    Gigantická planeta se pohybuje ve tvaru 8. Na pólu je rotující moře, které způsobuje neustálý pohyb planety do stran i nahoru a dolů což je příčina přílivu a odlivu. Černé slunce je také informační zdroj stejně tak jak je přikládám tomuto umělému slunci, které jsou 4.
    Můžete, dál snít o vesmíru STAR TREK FINAL FRONTIER což jsou cesty NEW WORLD ORDER. Je to pokračující mise vynalézt nové světy, které zničí naše životy i naši civilizaci.
    Oficiální mapa Antarktidy přesně pasuje do části kráteru SULPICIUS GALLUS M na tzv. měsíci

    .
    3. NÁPLAVA PO POTOPĚ?
    Plno domů postavených kolem a před r. 1750 má 2 vchody. Jeden na úrovni chodníku. Druhý 3-7 i více metrů pod chodníkem. Je to náplava po zatopení kráteru v r. 1750.
    JAK JINAK LZE TENTO FAKT VYSVĚTLIT??
    A najednou máme vysvětleny i tzv. podmořské stavby. Byly postaveny před potopou, tj. před zaplavením kráteru v 1750. Náš svět je v kráteru na gigantické planetě.
    .
    4. KDE SE VZALA VODA NA TY POTOPY?
    Vy jste nad tím nikdy nepřemýšlely?? Já po mnoho let. Vedle našeho kráteru je moře A tak sem šplouchly tsunami v r. 1750. Jako důsledek čerpání energie kráteru pro ENERGENICKY NENAŽRANÉHO falešného boha a jeho BEN-BEN-STONE. Tím ovládají nejhloupější lidi, politiky apod. Nad námi a celým kráterem rotuje protiběžná matrice. Tou nám mimo jiné vzali naše schopnosti. Tzv. Polární záře je vedlejší produkt tohoto. Stejně jako všechny chanelingy a to až do 5. dimenze či setkání se skřítky, vílami, anděly nebo i zjevení z Fatimi apod. Kdyby ji vypnuli… pak by skutečně zase nastal ten zlatý věk ….. to bude ten solární záblesk či druhý příchod Ježíše.
    .
    5. GIGANTICKÉ STROMY
    Stolové hory nejsou žádné hory ale pařezy gigantických stromů. Na výpočet výšky stromu z pařezu je ekvivalent 200. Pařez dlouhý 3 km (a že jsou) x 200 je výška stromu 60 km. A toto je možné jen za předpokladu, že jsme v kráteru na gigantické planetě. Nebo nějaký jiný nápad? Zkamenět může něco, jen když je to zbaveno vody. To lze jen a pouze při vysoké teplotě termonukleárními výbuchy. Všechny zkameněliny jsou výsledkem jejich bezuzdného vraždění. Grand Canyon apod. jsou bývalé povrchové doly. A kde je struska z těch dolů? Tak to jsou sopky, co jsou ze sypaného materiálu. Říká se „příroda čaruje“ houbeles, všechno je důsledek jejich těžařské činnosti. A dinosauři byli naši kamarádi. Jezdily jsme na nich jak na koni. Je plno důkazů, že to tak bylo. To všechno oni vyvraždili.
    JAK JE MOŽNÉ ŽE V RUSKU NENÍ STROM STARŠÍ VÍC JAK 250 LET? PROTOŽE v r. 1750 došlo parazitem a omylem způsobené katastrofě (templáři), která zasáhla celou gigantickou planetu a život mimo kráter již není možný tak jak tomu bylo dříve. ??

  • Zatial nikto nie je za uchom

   • zatial nikto

    Dobre napisane,Bozena,mozno som sam dokaz…Ale to nie je dokaz ktori ludia vyzaduju,takze vlastne nemam dokaz

    • Mimozemšťania implantovali „nanočipy“ do ľudských tiel a po desaťročia ich ovládali.
     Jednou z najpodivnejších čŕt v prípadoch mimozemských únosov je, keď na telách obetí zostávajú fyzické dôkazy. Roger Krevin Leir (1935-2014) bol americký podiatrický chirurg a ufológ, ktorý pri operáciách svojich pacientov našiel mimozemské implantáty.
     https://www.howandwhys.com/aliens-implanted-nano-chips-into-human-bodies/
     Video 44 min.
     https://www.youtube.com/watch?v=WnNlwNTH5ec&feature=emb_imp_woyt

     • zatial nikto

      O nanocipoch neviem-pravdepodobne budu
      ale aj vacsie implantaty su dost rafinovane-maju nepravidelne tvary aby lekarov zmiatli a podobali sa na cysty ak by nahodou doslo na rontgen.
      Su 3 druhy systemov ktore mimozemstania vyuzivaju na podporu svojich starseeds alebo agentov
      1.cipy
      2.etericke implantaty
      3.bez implantatov-to je vyhladanie agentov prostrednictvom spektroskopie- frekvencie vedomia.Tento 3 system vyuzivaju najvyspelejsie mimozemske rasy a nie je invazivny.Spravidla pouziju dron velkosti asi 1 meter v priemere ktory tychto ludi rychlo vyhlada bez ohladu na polohu a vzdialenost.

    • Kým nenapíšeš príbeh, nemám čo komentovať..

     A Maroš…. Tvoje komentáre sú pre mňa často zaujímavejšie, ako tieto články.
     Dík.
     Inak, zobem tie tabletky V2 (zabudol som názov), beriem to ako doplnok stravy, efekt nevidím. To som ale nevidel ani u MMS kedysi, len sa mi vtedy zlepšilo ph v tele.
     MMS mimochodom naštartovalo moje prebudenie cieľa v roku 2012. Konkrétne reportáž na Prime o vynálezcovi, že aký je to šarlatán..

     • Vetom 2

     • Myslíš asi Vetom 2 /protiplesňový/, potom treba Vetom 1 /proti patogénnym baktériám a vírusom/. Aký efekt očakávaš? Sú to „len“ protektívne probiotiká a antidotá črevného mikrobiónu. Ak si zdravý – tak je to normálne – tak to má byť. Natokináza, interferón ti má dať o sebe vedieť? Len zob ďalej.

 13. …ďakujem za ozaj zaujímavé a tiež,,pestré“informácie…také mimoriadne ,,zážitky“ zvzknú bývať po mimor.,,udalostiach“…vtedy sa udejú veci, kt.by sa inak neudiali a človek potom zvykne prehodnotiť a zmeniť svoj život…vzťahy existujú, no existujú aj dohody, záleží na nás samých, ako to chceme my sami…

 14. …p.s. zvyknú…

 15. …k tým nehnuteľ.ešte toľko…málokto má toľko peńazí v hotov., aby si mohol kúpiť byt bez hypot., takže radšej tak, ako byť úplne bez bývania…avšak toto zrejme vieme viacerí, prečo sa tak ,,zaťažujeme úverami“…tak aj možno viacerí vieme, kto má aké ,,plusky“ na dákom účte, však ? …a k tej práci denno dennej…kto má akú možnosť, to robí, ak vie niekto o niečo inom, nech dá vedieť…

 16. …a ešte…zaujím.pesničky tu boli daté od toho W.Matušku…

Pridajte komentár

*