Kniha „Veľkolepá lúpež“ opisuje plánovanú konfiškáciu majetku každého človeka pri ďalšom finančnom kolapse


Print Friendly, PDF & Email

Kniha „Veľkolepá lúpež“ opisuje plánovanú konfiškáciu majetku každého človeka pri ďalšom finančnom kolapse

(Cassie B., Natural News) Väčšina ľudí počula na hodinách dejepisu nejakú verziu toho, čo sa stalo počas Veľkej hospodárskej krízy v rokoch 1929 až 1933. Nová kniha od Davida Webba predstavuje alternatívny pohľad na to, čo sa v skutočnosti stalo.

Bývalý manažér hedžových fondov v knihe a dokumente s rovnakým názvom „The Great Taking“ (Veľkolepá lúpež) vysvetľuje, prečo si myslí, že to všetko bolo len zinscenované – a prečo sa história môže opakovať.

Podľa Webba systémy centrálneho bankovníctva v tichosti zaviedli schémy konfiškácie kolaterálu (zábezpeky pôžičky), ktoré ohrozujú každého človeka, keď dôjde k finančnému kolapsu – a jeden takýto kolaps určite prichádza.

Vo svojom dokumentárnom filme a knihe vysvetľuje, ako právne, regulačné a finančné zmeny nás všetkých priviedli k „najväčšiemu zločinu, aký si viete predstaviť – k plánovanej globálnej konfiškácii majetku každého človeka“.

Načrtol, ako centrálni bankári nastavili systém, v ktorom môžu zhabať všetky bankové vklady, cenné papiere a majetok, ktoré boli financované pomocou dlhov.

Uvádza nasledovné:

„Dnes je v podstate isté, že pri implózii (zrútení) systému finančných derivátov bude kolaterál zhabaný v obrovskom rozsahu. Všetky veci potrebné ku konfiškácii sú už na svojom mieste.

Zákony boli zmenené tak, že kolaterál môžu okamžite a bez súdneho preskúmania prevziať subjekty právne definované ako „chránená trieda“. Ani sofistikovaní profesionálni investori, ktorí boli ubezpečení, že ich majetok je „oddelený“, nebudú chránení.“

Webb už viac ako dve desaťročia študuje finančné systémy po celom svete a varuje pred blížiacim sa kolapsom a „Veľkolepou lúpežou“. Jeho práca sa opiera o skúsenosti s hedžovými fondmi a všeobecný prehľad, ktorý získal o peňažných tokoch a typoch systémových rizík, ktoré vedú k organizovanému krachu finančného systému.

Mary Hollandová z potrálu CHD.TV hovorí, že analýza historických udalostí, akými sú konfiškácia zlata a zatváranie bánk počas éry Veľkej hospodárskej krízy, jej poskytla jasnejší obraz o „príručke, ktorú používajú silné bankové záujmy v časoch finančných nepokojov“.

Webb porovnáva súčasnú hyperfinancovanú ekonomiku so stavom americkej ekonomiky tesne pred vypuknutím Prvej svetovej vojny a hovorí, že obe obdobia sú poznačené „rabovaním“ počas neskorej fázy ekonomickej bubliny tesne pred krachom.

Zbohom vysoký krvný tlak

Systém pokladá základy už desaťročia

Jednou z hlavných tém, ktoré Webb skúma, je, ako sa zmenili jednotné obchodné zákony, čiže zákony, ktorými sa riadia obchodné transakcie v USA a na Západe, aby sa z vlastníctva aktív stalo oprávnenie na zabezpečenie (kolaterál).

To znamená, že osobný majetok nie je nič iné ako zmluvný nárok, pričom oprávnenou stranou je „nárokujúci“ subjekt a nie zákonný vlastník.

Vysvetľuje, ako sa štatúty komerčného bankovníctva a definície vlastníctva v priebehu rokov postupne menili, aby položili základy pre zrušenie vlastníckych práv investorov v prípade zlyhania.

„Základom celej infraštruktúry majetkových aktív v USA je Depository Trust and Clearing Corporation (Trust vkladateľov a zúčtovacia korporácia). Ide o entitu, ktorá bola prvýkrát vytvorená na dematerializáciu všetkých aktív v USA,“ poznamenal Webb a dodal, že je presvedčený, že išlo o projekt CIA.

Webb poukazuje na zlyhanie investičnej banky Lehman Brothers počas finančnej krízy v roku 2008, čo sa podľa neho použilo na posilnenie nových precedensov, ktoré veriteľom umožňujú zabaviť aktíva svojich klientov.

V rozhovore povedal Hollandovi nasledovné:

„Sudca konkurznej podstaty uviedol, že banka JP Morgan sa nachádza v „bezpečnom prístave“ a môže si vziať aktíva klienta. Ako jedna z najväčších bánk „určite patrí do „chránenej triedy“. A tieto slová sa používajú pri súdnych rozhodnutiach.“

Webb ďalej hovorí, že v prípade rozsiahlej platobnej neschopnosti si veľké banky a fondy vezmú všetko, na čo budú mať dosah, a ovplyvní to všetkých na celom svete.

Záver

„Centrálne bankovníctvo by malo byť verejnou službou. Samotná myšlienka, že by malo byť kontrolované súkromnými záujmami, je zdrojom všetkých súčasných problémov ľudstva,“ upozorňuje Webb.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Cassie B., Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. + Ukrajinec přebaluje maso na Slovensku, které pak končí na českých pultech

  Již několik měsíců totiž Státní zemědělská a potravinářská inspekce hlásí jeden nález v kuřecím mase za druhým. Mají přitom poměrně dost společného. Ve většině se zjistí salmonela a obvykle ho na český trh dodá společnost We Trade, od které si ho rádi kupují obchodní řetězce jako Tesco, Penny Market, LIDL nebo Makro.

  To už nedalo spát jednomu z významných českých zemědělců, který vše popsal bez obalu a na rovinu, uvedl portál Mix24:

  “Z Ukrajiny je věc jedna, a to je chemické obilí, a pak živočišná, to jsou ta kuřata se salmonelou, a nikdo si netroufne říci – a dost! A ví se, že se to přebaluje na Slovensku a že to vlastní nějaký Ukrajinec a ještě chce zvýšit obrat,” uvedl šéf plzeňské pobočky Agrární komory Jaroslav Šíma, který provozuje také zemědělský holding.

  “Jde o to, že on ta kuřata někde chová a my je musíme mít bez klecí. Zrušení klecových chovů stálo hrozné peníze. Dopadlo to přesně tak, jak jsem před zhruba pěti lety říkal.“

 2. To bude divadlo! Najlepšie námety a scenáre už sú hotové, Suez zatvorený a brány divadla už ovorené… už sa len čaká na režiséra… rezervujte si sedadlá, kým sa ešte dá!

 3. Český lékař Jan Hnízdil v rozhovoru pro Rádio Bonton mimo jiné uvedl, že nám vládnou psychopati.
  36 minut
  https://youtu.be/9m7NTZfgFSU

  • Dobré ráno 😃

   • Marek Kosice

    A to si este predstavte ze existuju ludia, ktori su presvedceni, ze nam nevladne nikto, pretoze podla nich nam dobrotive elity SLUZIA, robia pre nas to najlepsie, a len neockovani dezolati to vnimaju naopak…. 😀 😀 :D….

    • Ani nevieš akú máš pravdu…tam sa nejedná len o ovce ktoré nerozmýšľajú ale aj o množstvo ľudí vo vysokej politike a vo vysokých kruhoch.
     Pre nich je to čo riadi svet len trh, konkurencia a hrubá sila.. Ale že je to tak niekým zariadené aby sa tu na Zemi navzájom všetci žrali, okradali a zabíjali tak o tom nedumaju.
     Takže sa potom každý taký odborník pridá na tú stranu kde ho jeho srdce či rozum tiahne pretože nechápe že to nieje prirodzený stav a priebeh udalostí na Zemi ale bude naopak tvrdiť, že „taký je svet“ alebo „taký je život“ aby nemusel uvažovať či má za v tom v čom je namočený osobnú zodpovednosť.
     Lenže tá sa ho týka či pozná pravdu alebo nie.

 4. My máme celý život celkem prd, žije se od výplaty k výplatě, ať se dělá, co se dělá, pořád jsme na stejných penězích, když je náhodou vyšší příjem, tak se hned něco porouchá a musí se investovat do oprav. Takže jsme připraveni přijmout jakoukoliv budoucnost, co se týče ekonomiky týče.

 5. Nová studie přináší alarmující zprávy pro očkované osoby proti COVID-19

  https://aktax.cz/nova-studie-prinasi-alarmujici-zpravy-pro-ockovane-osoby-proti-covid-19/

  • Čo je to ku.va je ten „dlouhodobý Covid“ a čo to ku.va je ten Covid vôbec? Vieš čo je to kovidizmus?! Aportuješ sem kovid! Kovidizmus je ideológia, tak ako marxizmus, komunizmus, fašizmus!

   Zuzka! Tf tf! – na! – aport! To nevadí, že je to ručný granát – aport! Ja si zatiaľ zopakujem Leninove spisy o červenom terore! Do riti!

 6. Oběť tvrdí, že jí Epstein řekl, že Bill Clinton „je má rád mladé“

  https://aktax.cz/bill-clinton-je-ma-rad-mlade/

 7. Jednoduchá

  …vďaka za zauj.infor.od p.Hnízdila….

 8. Jednoduchá

  p.s….možno tým pochopiť správanie niekt.ľudí….no ak si to títo ľudia, či ten konkrtny človek UVEDOMUJE, môže s tým niečo aj UROBIŤ…možno to nie je jednoduché, no určite to možné je…ako povedal p.Hnízdil- treba začať od seba / týmto som myslela na isté vlastnosti – súcit, pocit hanby a svedomie, potom je možné všetko/ či ako to vidíte Vy ostatní?…

 9. Jednoduchá

  p.s….možno tým pochopiť správanie niekt.ľudí….no ak si to títo ľudia, či ten konkrétny človek UVEDOMUJE, môže s tým niečo aj UROBIŤ…možno to nie je jednoduché, no určite to možné je…ako povedal p.Hnízdil- treba začať od seba / týmto som myslela na isté vlastnosti – súcit, pocit hanby a svedomie, potom je možné všetko/ či ako to vidíte Vy ostatní?…

 10. Bývalý vědec Billa Gatese předpovídá prudký pokles populace: Až 30-40 % ve vysoce proočkovaných zemích

  https://aktax.cz/byvaly-vedec-billa-gatese-predpovida-prudky-pokles-populace/

 11. František

  Stála propaganda,ako sa ťažko žije v Rusku.No keď si pozerám na YOU tube tie dediny v odľahlých končinách Ruska,ktoré sú bez ciest,elektriny a ostatných výdobytkov doby,tak si predstavujem krásny a dosť dlhý život v panenskej prírode ,kľude a celkovej harmónii.O takom živote už môžeme len snívať!!!Ak by som mal 20-30,tak tam určite odídem.

Pridajte komentár

*