Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Dalajláma, Jack Ma a Jeff Weiner sa v jednom zhodujú: túto schopnosť potrebujete na dosiahnutie úspechu


Print Friendly, PDF & Email

Jack Ma, Dalajláma a Jeff Weiner sa v jednom zhodujú: bez tejto vzácnej schopnosti nemôžete uspieť

Ako je možné, že toľkí ľudia, ktorí majú naplnené základné potreby, sa aj napriek tomu cítia chudobní, osamotení, depresívni a znepokojení?

Existuje niečo, čo by mohlo pomôcť zastaviť túto epidémiu pocitov nešťastia modernej spoločnosti? Áno.

Výskum renomovaného neurochirurga Jamesa Dotyho a rôzne ďalšie vedecké dôkazy hovoria, že existuje riešenie tohto problému. V skutočnosti ho poznáme už dávno z náboženstva a filozofií východných kultúr.

Je to súcit.

Doty, autor najpredávanejšej knihy New York Times s názvom  Into the Magic Shop, je riaditeľom Centra pre výskum a vzdelávanie v oblasti súcitu a altruizmu (Center for Compassion and Altruism Research and Education) na Stanfordskej univerzite.

Pre Huffington Post napísal:

„Súcit je uvedomenie si utrpenia druhého a túžba zmierniť ho. Dnešná moderná spoločnosť súcit často odmieta a považuje ho za bezvýznamný a nezmyselný náboženský výraz.

Na základe poznatkov a skúseností však môžeme podporiť názor všetkých významných svetových náboženstiev: súcit je dôležitý.

„Naša chudoba nespočíva v nedostatku financií, ale v sociálne slabej prepojenosti.“

Čo môže do nášho života priniesť súcit k druhým?

Súcit a prepojenie s druhými dokáže posilniť naše zdravie a prispieť k pocitu šťastia a spokojnosti. V neposlednom rade dodá nášmu životu cieľ a zmysel.

Súcit je tiež začiatkom toho, ako nájsť v zamestnaní cestu, aby ste sa stali vodcom – služobníkom (Servant Leadership).

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Marcel Schwantes opisuje Servant Leadership ako „filozofiu a súbor postupov, ktoré zlepšujú život jednotlivcov, pomáhajú budovať silnejšie organizácie a robia svet spravodlivejším a láskavejším”.

Jack Ma – zakladateľ spoločnosti Alibaba

Jack Ma, zakladateľ spoločnosti Alibaba, ktorý dokázal sám zarobiť miliardy, tvrdí, že dôležitejšie ako EQ (emocionálna inteligencia) a IQ  je LQ (kvocient lásky).

Schwantes píše, že podľa modelu lásky, ktorý nám predstavil Ma, sa úspech nemeria vašou hodnotou (alebo hodnotou spoločnosti), ale tým,  koľko problémov ste vyriešili vďaka uplatňovaniu súcitu a koľkým ľuďom na svete ste pomohli.

Ma hovorí:

„Na čo je dobré zarábať peniaze ako stroj? Ak nie ste nijako osožní pre ostatných, chýba vám LQ…  princípom vášho života musí byť láska. Na ničom inom nezáleží.”

 

Dalajláma o súcite

„Ak budeme hovoriť, že súcit je niečo posvätné, nikto nás nebude počúvať. Ak však povieme, že láskavé správanie voči druhým zníži náš krvný tlak, nepokoj, stres a zlepší celkové zdravie, ľudia tomu začnú venovať pozornosť.“

Medzi súcitom a empatiou však existuje zásadný rozdiel. Empatia vám pomôže precítiť utrpenie druhého človeka, ale nerozviaže vám ruky, aby ste mu pomohli. So súcitom sa však ocitnete v koži druhého a uvidíte, čo robiť, aby ste zmiernili jeho utrpenie.

Inými slovami, súcit je podľa Schwantesa objektívnejšia forma empatie.

Úspešnosť veľkých vodcov spočíva v schopnosti vidieť veci očami druhého.

S týmto tvrdením súhlasí aj Jeff Weiner, výkonný riaditeľ sociálnej siete LinkedIn: Ak súcitíte s druhými, dokážete im pomôcť čeliť zložitým a neutešeným situáciám bez toho, aby vás to zaťažilo či oslabilo.

Preto je lepšie viesť druhých so súcitom ako s empatiou.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Keby to vetci pochopili bol by na svete MIER “ SÚCIT“

Pridajte komentár

*