Chcete vedieť, čo sa stalo 5 ročnému dievčatku po vypití 1460 plechoviek Pepsi? Pozrite sa


Print Friendly, PDF & Email

Chcete vedieť, čo sa stalo 5 ročnému dievčatku po vypití 1460 plechoviek Pepsi? Pozrite sa

Jedna, dve, tri…kto by to počítal. Malá Ariel sa hrá vonku a teší sa, že si opäť dá svoju Pepsi. Po krátkej chvíli už drží tretiu plechovku v rukách, vďačne sa usmieva a vychutnáva si tento sladký nápoj.

Má len 5 rokov, ale za svoj život stihla vypiť už 1460 plechoviek Pepsi. Jej bucľaté nohy a tvár svedčia o tom, aký nezdravý je tento nápoj.

Kayla má 35 rokov. Leží na oddelení chirurgie a premýšľa o svojom živote.

V mysli počíta svetlá na nemocničnej streche, na ktoré má výhľad zo svojej izby. Je to pre ňu posledný okamih, kedy ešte má svoje nohy.

Budúci deň ju čaká operácia. Obviňuje za to cukrovku, ktorá sama spôsobuje veľa bolesti. Lekári však obviňujú jej životný štýl, keď počas života vypila až 4410 plechoviek Pepsi.

Malá Ariel vie sotva rozprávať, aj keď má už 6 rokov

Nevie nič o fruktóze alebo dextríne. Jej život je iný ako má Kayla.Tú často bil jej manžel, býva v chátrajúcom dome, a preto sa snaží nájsť útechu na dne každej fľaše Pepsi.

Ariel pozná len syčanie bubliniek a bolesti v žalúdku, ako to opisuje svojim lekárom. Tí však Arieninej mame otvorene hovoria, že malej zlyhávajú obličky a jej hladina cukru je príliš vysoká.

Úbohá matka len krčí plecami a ospravedlňuje sa tým, že si toho nemôže veľa dovoliť, pretože je veľmi chudobná.

Kayla opäť sedí vo svojom vozíku a snaží si nevšímať svoje veľké brucho, cez ktoré poriadne nevidí. Uniká jej pohľad na okolité stromy a priestory, v ktorých sa pohybuje.

Nedokáže sa pozerať sama na seba, keď vidí výraz tváre všetkých tých ľudí, ktorí sa na ňu so záujmom pozerajú.

I napriek tomu si neodpustí svoju dennú dávku sladkej Pepsi.

Keď Ariel dosiahne vek 7. rokov, jej blízki ju vidia umierať spolu s jej hromadou plyšových medvedíkov a vyfúknutých balónov.

Štatistiky jasne ukazujú, že každých 10 sekúnd zomiera niekto na cukrovku. Pozrite sa na video nižšie a sami uvidíte, aká je realita.

Plakala som, keď som videla toto video.

Je desivé vidieť dôsledky cukrovky a nedokázať pomôcť tým úbohým ľuďom. Spomenula som si na svoju babičku, ktorá tiež zomrela na cukrovku 2. typu takmer pred 20 rokmi.

Posledné roky svojho života strávila v nemocnici, kde jej denne pichali dennú dávku inzulínu. Spomínam si na to, ako mi mama hovorila, že babička rada pila Pepsi.

Stop Candida

Dôsledky cukrovky na ľudský organizmus je dosť ťažké pochopiť, ak vy alebo niekto z vašich blízkych prešiel týmto ochorení.

Hroznejšie je, že cukrovkou 2. typu v súčasnosti trpí množstvo ľudí.

Len v USA diagnostikovali toto ochorenie viac než 29 miliónom ľudí v roku 2012. Cukrovka 2. typu je siedmou najčastejšou príčinou úmrtia v krajine.

Zamyslite sa nad svojou konzumáciou cukru

Z aktuálnych štatistických údajov vyplýva, že Američania konzumujú takmer 50 miliárd litrov Pepsi ročne, čo sa rovná približne 57 litrom na osobu. To je obrovské množstvo cukru.

A nie je to len taký obyčajný cukor. Ide o jeden z najhorších, aký poznáme – s vysokým obsahom fruktózy z kukuričného sirupu (známy pod anglickou skratkou HFC – high fructose corn).

Je tragické pozorovať, že tento cukor v Pepsi či Coca Cole sa stal jedným z najväčších zdrojov kalórií v západnom svete. Z toho vyplýva, že je tiež hlavnou príčinou vzniku obezity a cukrovky 2. typu.

Firmy, ktoré vyrábajú nápoje podobné Pepsi, sú majstrami v klamaní svojich zákazníkov, keď prezentujú svoje výrobky ako zábavné, osviežujúce a veľmi chutné.

Pozrite si napríklad túto reklamu:

Upozorňuje na sociálno-ekonomický a demografický rozdiel v populácii, ktorá je silne postihnutá touto chorobou.

„Približne 1 z 2 farebných detí narodených v roku 2000 dostalo počas svojho života cukrovku.“

Pravdou je, že väčšina rodín s nízkymi príjmami si môže dovoliť len tieto nezdravé potraviny a nemá prístup k vyššej kvalite. Následky toho sú srdcervúce a desivé.

S neustálym zvyšovaním životných nákladov a klesajúcim trendom miezd sa stále viac a viac rodín ocitá v biede a prežíva zo dňa na deň.

Niektorým sa zdá byť hlúpe konzumovať niečo, čo obsahuje také vysoké množstvo škodlivej fruktózy. Avšak väčšina populácie nevie o dôsledkoch zlej výživy. Týka sa to najmä obrovského percenta ľudí s nízkymi mesačnými príjmami.

Záver

Ak niekto pravidelne konzumuje Pepsi, Coca Colu alebo iné sladené nápoje, mal by poznať všetky dôsledky pre jeho zdravie, ktoré z toho vyplývajú. Ide je nutrične prázdne, upravené plechovky či fľaše smrti.

Pomôžte ostatným tým, že o tom budete hovoriť a zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi. Svoje názory nám môžete písať vo svojich komentároch.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: collective-evolution.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Miroslav Jiriček

  Myslím si, že sa jedná o cielenú reklamu proti cukru v nápojoch a o to, aby si ľudia kupovali menej sladké nápoje – sladené umelými sladidlami. Tie sú však oveľa horšie pre zdravie ľudí ako cukor – ale to sa nepovie, lebo je to kamufláž, skrytá reklama na umerlé sladidlá – ASPARTÁM – neurotoxín.

  • Na našej stránke máme množstvo článkov proti aspartámu a umelým sladidlám. Skúste si ich dohľadať.

  • Daniela anushev

   A co tak reklama na cistu vodu alebo odstavene dzusy? Nejde o to, co je menej skodlive ale.o to aby to bolo zdraviu prospesne.

 2. príšerne blbý článok…coca cola , ktorá sa predáva na Slovensku, vobec nie je sladená cukrom–

  • Blby tu je niekto iny. Clanok je pravdivy. Coca Cola, Pepsi a Mc Donald su najvacsim masovym zlocinom proti ludstvu. Zabijaju ludi po celom svete a nik ich za to nestiha…

 3. Poznáte isto ten pokus, naliať coca colu do starej pneumatiky. Po dvoch týždňoch bola prederavená. Takže, múdremu napovedz.

 4. Predstavte si firmu zarábajúcu miliardy na ľudskej hlúposti, tá snáď nepôjde proti sebe. Komu ide skutočne o zdravie, tak tieto žbrndy vypustí zo svojho jedálnička. Inak si budú aj naďalej mädliť ruky nad svojimi bankovými kontami. Tak isto je to aj s farmaceutickým priemyslom, ktorému ide iba o to, aby sme sa bez rozumu napchávali liekmi, hoci je účinnejších, neškodných a oveľa lacnejších liekov na prírodnej báze nekonečné množstvo, len sa treba dostať do obrazu. Človek sa narodí čistý a ak si niečo na sebe zdevastujeme, je to tým, že sme do seba ládovali niečo, čo nás vyradilo zo zástupu zdravých. Je to v našich rukách, nevyhovárajme sa…

 5. Možno by nebolo na škodu, aspoň na určitú skupinu výrobkov písať upozornenia, rovnako ako bývajú na cigaretách… a určite by som do tej skupiny zaradila aj alkohol. Je mi jasné že každý výrobok má zloženie na etikete, ale…

 6. Cukor sa pridáva aj do potravín o ktorých sa súdi, že cukor neobsahujú. Aj preto je takmer nemožné sa cukru vyhnúť – to by sa nesmelo jesť a reklamovať takmer nič. U tabakových výrobkov je to jednoduché, pri liehovinách tiež. Pravda, reklama na sladené nápoje a cukrovinky by tiež nemala byť prípustná a to najmä kvôli deťom. Pre tie je všetko „in“, „super“, „cool“, čo je v TV reklame.

 7. Reklama mi vadí, ale kvůli reklamě samé, ne kvůli dětem. Máme 3 děti – 19 až 13 let – a nikdy se na zboží z reklam nedívali jako na něco cool, přestože někdy to měl ve škole každý druhý. Tak nějak odjakživa vše, na co je v televizi reklama, dehonestujeme, zesměšňujeme, ve stylu už nám zase něco nutí, už zas nám chtějí tahat peníze z kapes, už zas nás chtějí otrávit něčím zaručeně zdravým a pod. Reklama je přece re klam a, tudíž opakovaný klam a tak to naše děti berou. Takže si myslím, že vše začíná v rodině. Jak berou reklamu rodiče, tak ji berou potom děti. A k nápojům, škodlivé jsou s cukrem i s umělým sladidlem, u nás se pije čaj-doma uvařený-, minerálky a voda. Samozřejmě děti i rodiče.

 8. a zabudli ste povedat, ze KOFOLA tiez nieje ziadna svatost, obsahuje skodlivy glukozovo fruktozovy sirup

Pridajte komentár

*