Lieky na cholesterol vám spôsobujú bolesti hlavy, únavu a dokonca aj ochabnutie svalov. Cholesterol znížte a cievy vyčistite prírodným spôsobom. [Čítať ďalej]

Britská vláda priznala, že dáta o klimatickej zmene boli celé desaťročia falšované


Britská vláda priznala, že dáta o klimatickej zmene boli celé desaťročia falšované

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Britský meteorologický úrad, pilier globálnej klimatickej vedy, sa momentálne spamätáva z odhalení, že dáta o zmene klímy boli celé desaťročia falšované.

Nezávislí vyšetrovania odhalili, že boli použité teplotné záznamy zo 103 neexistujúcich meteorologických staníc, čo podkopáva dôveryhodnosť údajov, ktoré sú základom agendy „nulového uhlíka“ a globálnych klimatických modelov.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Kontrola sa zintenzívnila po tom, čo žiadosti o informácie v rámci zákona o slobodnom prístupe k informáciám odhalili neschopnosť meteorologického úradu vystopovať zdroje svojich vykonštruovaných údajov.

Uvedené zistenia spolu s chybnými metodikami vyvolávajú vážne pochybnosti o spoľahlivosti teplotných záznamov, ktoré sú používané ako základ pre schvaľovanie naliehavých klimatických politík štátu.

S množiacimi sa otázkami čelí celá integrita medzinárodnej klimatickej vedy kritickej skúške.

Stránka Naturalnews.com uvádza, ako v máji 2025 vyšetrovateľ Ray Sanders odhalil, že Britský meteorologický úrad nedokáže vymenovať konkrétne meteorologické stanice poskytujúce údaje o teplotách pre 103 takzvaných „zombie lokalít“ – teda lokalít, ktoré ukončili prevádzku pred desiatkami rokov alebo dokonca nikdy neexistovali.

Po odoslaní žiadostí podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám Sanders zistil, že meteorologickému úradu chýbajú záznamy s podrobnosťami o „dobre korelovaných susedných staniciach“, ktoré sa údajne používali na odhad údajov pre tieto nefunkčné lokality.

Sanders zdôraznil dva prípady:

1. Scole, stanica v Norfolku, ktorá bola v prevádzke iba v rokoch 1971 ž 1980, no uvádza teplotné priemery z rokov 1959 až 2020, vrátane celého desaťročia pred jej založením!

Meteorologický úrad to obhajoval odvolaním sa na „regresnú analýzu“ (čiže vycucanie si dát z prsta dorysovaním krivky do minulosti) na prezentáciu dlhodobých klimatických priemerov.

Zároveň agentúra odmietla menovať stanice, ktoré poskytli údaje pre záznamy vydávané za stanicu Scole z rokov 1990 až 2020 s tým, že takéto informácie „nie sú uchovávané“.

2. Podobný problém vznikol aj v prípade stanice Manby v Lincolnshire, ktorá bola uzavretá v roku 1974, no stále je uvádzaná ako zdroj pre 60-ročné teplotné údaje.

„Ak údaje nie sú skutočné a spoliehajú sa na neoverené odhady z neznámych zdrojov, nie sú o nič lepšie ako fikcia,“ povedal Sanders. „Každý vedec by vám povedal, že toto porušuje základné vedecké štandardy. Bez overiteľných zdrojov dôveryhodnosť mizne.“

Vzorec kontroverzií okolo údajov v klimatickej vede

Problémy Britského meteorologického úradu s transparentnosťou pripomínajú desaťročia sporov v klimatológii.

V roku 2009 e-maily z oddelenia klimatického výskumu na Univerzite Východného Anglicka odhalili snahy o manipuláciu s údajmi o teplotách a potlačenie skeptického výskumu.

Liečba osteoporózy

O desaťročie neskôr NOAA (Národný atmosférický a o oceánsky úrad USA) čelil obvineniam z falšovania údajov pre 30% amerických spravodajských staníc, ako to zdokumentoval meteorológ Anthony Watts.

„Dáta s fiktívnym obsahom majú svoju históriu,“ poznamenal Watts. „Je to ekvivalent priznania na súde, že nemáte žiadne dôkazy – a napriek tomu im máme veriť v prípade biliónových štátnych politík?“

Súčasné postupy Britského meteorologického úradu sú obzvlášť kritizované za prekrývanie sa s obhajobou politiky „nulového uhlíka“.

Hlavný vedec Stephen Belcher spája rastúce globálne teploty s extrémnymi poveternostnými javmi a poukazuje na zdvojnásobenie horúcich dní od roku 2014. Medzivládny panel pre zmenu klímy (IPCC) však žiadny takýto trend nezistil, čo vyvoláva otázky o kvalite údajov z Veľkej Británie, ktoré slúžia ako základ pre globálne modely.

Klimatické modely pod paľbou kritiky: Poháňajú zelenú agendu fikcie?

Údajné medzery v údajoch Britského meteorologického úradu sa prelínajú so širšími debatami o klimatických modeloch.

V uniknutej diskusii BBC skeptik Chris Folland z Britského meteorologického úradu sám priznal: „Nezakladáme odporúčania na údajoch, zakladáme ich na klimatických modeloch.“

David Frame, klimatický modelár z Oxfordu, objasnil obmedzenia modelov: „Sú to pohodlné fikcie, nie doslovná pravda.“

Kritici ďalej tvrdia, že takáto závislosť na modeloch vytvára paradox. Ak sú základné údaje o teplotách vymyslené alebo ich nemožno vysledovať (ako sa tvrdí v prípade Britského meteorologického úradu), potom modely postavené na takýchto fikciách strácajú vedecké opodstatnenie.

Dôsledky presahujú rámec akademickej obce. Vo Veľkej Británii sú daňové reformy a energetické politiky priamo spojené s hodnoteniami klímy. To vedie skeptikov ako Sanders k požadovaniu transparentnosti:

„Ako sa môžeme riadiť naratívom o klimatickej núdzi, ak údaje nie sú skutočné?“

Výzva na transparentnosť uprostred politických tlakov

Napriek Sandersovej neúnavnej obhajobe a rastúcemu verejnému záujmu sa Britský meteorologický úrad, minister vlády a mainstreamové médiá problému chýbajúcich dát stále nevenujú.

Meteorologický úrad naďalej pripisuje svoje záznamy „regresnej analýze“, hoci nedokáže overiť, z akých meracích staníc pochádzajú.

Keďže sa debaty o „nulovom uhlíku“ zintenzívňujú, netransparentnosť meteorologického úradu riskuje zosilnenie skepticizmu.

„Nie som proti klimatickej vede,“ hovorí Sanders, „ale potrebujeme úprimnosť. Bez dôkazov je každá politika, ktorá tvrdí, že čelíme „klimatickej núdzi“, len zbožným prianím.“

Nevyriešené otázky podčiarkujú rastúci rozpor medzi imperatívmi opatrení v oblasti klímy a prísnosťou potrebnou na ich odôvodnenie. Ide o zjavný problém, ktorý definuje súčasný kritický moment v klimatickej vede.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Objektívne

    To je tak robené naschvál, pretože nie je žiadúce aby sa vedci dozvedeli pravdivé údaje. Je to podobné mnohým iným podivným výrokom ako napríklad ten od NASA kedy hovorila, že nemôžu ísť na Mesiac, lebo by nevedi ako skonštruovať raketu, ktorá by tam doletela a dokumentácia z Misie Apollo sa stratila. Pozemné stanice nemôžu zistiť pravdu keď sa na oblohe robí to, čo sa robí.
    Priamo z výskumných materiálov pre agendu 2050 sa dá dozvedieť, že 0% CO2 platí len do roku 2050. Po tomto roku je každému šuma fuk koľko bude CO2 a to znamená, že je za tým niečo iné, ako to, čo sa nám hovorí.

  2. Podľa mňa nič nepriznala britská vláda

  3. Ani žiadna iná vláda. To je systém, že keď sa hanbíš, povedz na mňa.

    • Najlepšie keby zvolali poradu a schovali sa za kolektívne rozhodnutie – aby za tým nebol zodpovedný jednotlivec. Všetko slobodomurárski zmrdi! Britská vláda je kus hovna, keďže kráľovská reptiliánska rodina môže odvolať akúkoľvek vládu a rozpustiť parlament.

  4. Trochu poprehadzovane moje komentáre, ale nevadit

  5. Len pripominam nedavne dehonestovanie a len prikladmo!!!
    https://www.extraplus.sk/clanok/kotleba-vakcina-je-genocida

  6. A pre zPetra z minulej diskusie: žiaľ Bohu ide všetko podľa scenára románu 1984
    Asi s tým nepohneme.

  7. Som síce celoživotný rebel, ale pochopila som že sama nič nemôžem 😭😭😭😭😭

  8. Nezmôżem

Pridajte komentár

*